МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Розвиток?.. демократії в Україні.

07/28/2007 | Катерина Чепура
Ми попросили переможців конкурсу "Демократія в об`єктиві" написати їхні особисті враження про стан демократії в Україні. Продовжуємо публікацію їхніх думок.

Попередні читати тут:
1. Олександра Ковязіна: Що я можу казати про демократію на Україні, тим більше в Криму?

---------

„Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна і правова держава”. Якщо не знати звідки взята цитата, то у пересічного українця ці слова викличуть лише сміх. Але розуміючи, що саме так починається основний закон нашої країни, залишається, як казав Бомарше, „сміятись, щоб не заплакати”.

Найгірше те, що ці слова є найбільшим українським цинізмом, адже жодне (!) з написаного вище не втілене у нашій державі.

Говорячи зараз про демократію в Україні, люди найчастіше починають розмову з „Помаранчевої революції”, що відбулась в 2004 році. В принципі, з ними можна погодитись, адже саме у ці дні вперше в нашій країні на практиці було показано, не тільки, що „Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ”, а що не менш важливо, хоча цю фразу політики часто випускають із своїх опальних виступів: „Народ здійснює владу безпосередньо...”.

Але нажаль, це і є найбільшим недоліком у розвитку демократії, який, на мою думку, посилила саме Помаранчева революція. Люди не вірять ні у суди ні у листи, петиції, звернення, пресу чи збір підписів. В принципі, вони мають підстави не вірити, але вони також і не мають бажання це змінити. Трагічним також є і те, що на сьогоднішній день, акції прямої дії, які колись мали фатальний вплив на українську владу вже вичерпали свою спроможність захистити народ. Численні маніпуляції цими акціями дискредитували їх. І от в цьому, винні вже не політики, а ми з вами, адже хто лікар людям які за гроші махають прапорами на майданах? Фактично за ці 50 гривень вони готові нищити свою країну, а потім, на наступний день, довго розводити демагогію про те яка у нас погана влада. А хіба це не є демократією? „Хочу за гроші стою, хочу – ні, хочу сам сюжет в ефір готую, хочу на замовлення...” Це ж не порушення закону! Невже на українців так згубно впливає свобода? І це при тому, що свобода дуже маленька і обмежена. А, що було б у справді демократичній країні? Боюсь навіть уявити. Якщо чесно, я навіть не впевнена, що люди до кінця розуміють, що таке демократія. В більшості її сприймають як „моє право на рішення/думку/вчинок”, тоді як насправді демократія несе в собі трішечки більше ніж „власне/особисте право”, в жодному визначенні демократії ви не знайдете слова „я”, „ти” чи „він”, там скрізь буде написано „народ”, „колектив”, „суспільство”, „громада” і т. д. А що це означає?? Як на мене – це означає відповідальність за своє рішення чи вибір, усвідомлення його наслідку для решти суспільства.

І взагалі, про яку демократію можна говорити у країні де Президент, гарант конституції, плює на рішення суду?! Як нещасна торговка пиріжками в Україні може захистити себе від бандитів які „заправляють” на ринку, якщо Прем’єр-міністром у ній є людина яка двічі була засуджена? Не може вирости вишня, якщо, посадили яблуню. Просто українська влада, і як не боляче це визначати – український народ просто неспроможний на демократію зараз. Ну який розвиток? Якщо раніше ЗМІ залякували і примушували висвітлювати події так як „їм” треба, то зараз кожен грошовитий бажаючий замовить сюжет про те як його коханка співає блюз голосом Джері Холівел і це нікому не здаватиметься дивним, адже те, що ми зараз бачимо по телебаченню і читаємо в газетах можуть сприймати тільки наші хворі українські голови.

Ми просто ще не доросли до демократії, ми не спроможні на її розуміння і як наслідок – на розвиток.

Відповіді

  • 2007.07.28 | Предсказамус

    Ох, как же надоело...

    Ну нельзя строить политический анализ на тезисе: "Какой плохой у нас народ и как он не дорос до демократии". Это контрпродуктивно. Народ такой, какой он есть. Если не знаете, что с этим народом делать - оставьте политику в покое и займитесь чем-нибудь нейтральным, где Вы хотя-бы не навредите...

    Это ж надо такое придумать - акции прямого действия утратили эффективность потому, что оппонентам в целой стране удалось найти от нескольких сотен до пары-тройки десятков тысяч людей, готовых идти размахивать флагами на проплаченные акции...
    Если бы это было правдой, ни в одной стране мира акции прямого действия не имели бы смысла, т.к. такое количество платных демонстрантов можно прикупить всегда и везде, от Штатов до Гондураса. Но правда совсем в другом: в 2004-м люди шли на площади не за бабки, а их нагло и бесцеремонно кинули. Не только власть, но и политический актив, затянувший язык в анус и до 2006-го года его оттуда не вынимавший. А теперь, толком даже не извинившись, мы хотим от людей веры себе?
    Врачи, исцелитесь сами.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.28 | Людмила

      +1

    • 2007.07.28 | КравчикВ

      Re: Ох, как же надоело...

      Ну, по-перше, якщо порахувати по всій країні, то я думаю набереться до мільйона людей, які за гроші брали участь у тих чи інших мітингах. А якщо врахувати, що все показується по телевізору, то більшість населення склало думку про політичні акції як про звичайну роботу певного прошарку населення, тому ті, хто не продаються, і не хочуть бути суспільно активними. Вибачте, але краще гірка правда, ніж солодка брехня. Тільки з чого Ви взяли, що фраза "ми ще не доросли до демократії" означає заперечення самої можливості до неї дійти? Тоді б так і написала людина у статті - "ніколи у нас демократії не буде". Якщо дитині кажуть, що "тобі це ще рано читати", то ніхто ж не має на увазі, що вона ніколи не доросте до розуміння цього твору. З Вашим підходом треба з першого класу дітям давати читати Толстого та Бальзака, і викладати їм квантову механіку - вони розумні, розберуться. У результаті ми будемо мати людей, які не те що Толстого читати не захочуть - Ви у них взагалі бажання вчитись відіб'єте. Неадекватна оцінка ситуації часто призводить до трагічних наслідків.
      P.S. Я себе не вважаю набагато вищим за свій народ у плані розуміння основ демократії, але у мене хоча б є розуміння того, що нам до демократії ще далеко. Як кажуть, якщо у людини немає почуття гумору, то у неї хоча б повинно бути розуміння, що у неї цього почуття немає.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.28 | Предсказамус

        О горькой правде и сладкой лжи: отож...

        КравчикВ пише:
        > Ну, по-перше, якщо порахувати по всій країні, то я думаю набереться до мільйона людей, які за гроші брали участь у тих чи інших мітингах.
        В Харькове на этот праздник жизни выезжало стабильно до 1 000 человек, примерно столько же или немного больше выходило на голубые митинги. Население полтора миллиона, электорат около миллиона. Даже 5 000 от миллиона - 0, 5%. Обращаю Ваше внимание - в Харькове, где многие за голубцов сходили бы и за бесплатно, спасибо Народному Президенту за понимание идеологии Востока.
        Так откуда Вы взяли свой миллион по стране? Или Вам просто этого очень хочется?

        > А якщо врахувати, що все показується по телевізору, то більшість населення склало думку про політичні акції як про звичайну роботу певного прошарку населення, тому ті, хто не продаються, і не хочуть бути суспільно активними.
        А было куда сходить не за бабки, а для души? Куда именно, если не секрет?

        > Вибачте, але краще гірка правда, ніж солодка брехня.
        Однозначно.

        > Тільки з чого Ви взяли, що фраза "ми ще не доросли до демократії" означає заперечення самої можливості до неї дійти? Тоді б так і написала людина у статті - "ніколи у нас демократії не буде".
        Если б автор написала: "Я еще не доросла до демократии", спорить бы не стал, ей виднее. А вот ставить диагноз стране на основе собственных ирпинских рефлексий - хреново. Она нам не врач.

        > Якщо дитині кажуть, що "тобі це ще рано читати", то ніхто ж не має на увазі, що вона ніколи не доросте до розуміння цього твору. З Вашим підходом треба з першого класу дітям давати читати Толстого та Бальзака, і викладати їм квантову механіку - вони розумні, розберуться. У результаті ми будемо мати людей, які не те що Толстого читати не захочуть - Ви у них взагалі бажання вчитись відіб'єте. Неадекватна оцінка ситуації часто призводить до трагічних наслідків.
        Это не с моим подходом грудничкам Бальзака подсовывают, Вы спутали. Как раз в том же Ирпине гражданам вместо букваря (улучшение повседневной жизни) упорно совали "Войну и мир" (ту самую демократию), а потом удивлялись, что детки не читают (не пришли на выборы).

        > P.S. Я себе не вважаю набагато вищим за свій народ у плані розуміння основ демократії, але у мене хоча б є розуміння того, що нам до демократії ще далеко. Як кажуть, якщо у людини немає почуття гумору, то у неї хоча б повинно бути розуміння, що у неї цього почуття немає.
        Ну, если Вам до демократии далеко, не буду тянуть силой.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.28 | mala

          Re: О горькой правде и сладкой лжи: отож...

          Предсказамус пише:
          >
          > Если б автор написала: "Я еще не доросла до демократии", спорить бы не стал, ей виднее. А вот ставить диагноз стране на основе собственных ирпинских рефлексий - хреново. Она нам не врач.

          Вам і всім тут присутнім не завадило б отримати ірпінські рефлексії як неоціненний і небачений досвід. А мої рефлексії далеко не обмежуються Ірпенем. Я взагалі киянка. Майбутній режисер, а тому ні Вам, і нікому іншому не лікар.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.29 | Предсказамус

            Рефлексии? Мне? Зачем?

            mala пише:
            > Вам і всім тут присутнім не завадило б отримати ірпінські рефлексії як неоціненний і небачений досвід.
            Ну так опишите события хотя-бы, мы же, кроме официоза и редкой ругани на форуме, толком не получали из Ирпиня информации.

            > А мої рефлексії далеко не обмежуються Ірпенем. Я взагалі киянка.
            Да, кстати о проплаченных акциях, а в Киеве в последнее время была хоть одна правильно организованная акция, на которую хотелось пойти не ради денег? Если да, то какая?

            > Майбутній режисер, а тому ні Вам, і нікому іншому не лікар.
            Ну тогда не ставьте диагнозы и все будет ОК :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.29 | mala

              Re: Рефлексии? Мне? Зачем?

              Щоб дізнатися щось нове для себе.

              Предсказамус пише:
              > Да, кстати о проплаченных акциях, а в Киеве в последнее время была хоть одна правильно организованная акция, на которую хотелось пойти не ради денег? Если да, то какая?

              Наприклад, акції проти незаконної забудови.

              >
              > Ну тогда не ставьте диагнозы и все будет ОК :)

              Це моя справа, що мені робити.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.29 | Предсказамус

                Re: Рефлексии? Мне? Зачем?

                > Щоб дізнатися щось нове для себе.
                Рефлексии - это не знание, а нечто другое. Вижу, Вы таки не доктор.

                mala пише:
                > Предсказамус пише:
                >> Да, кстати о проплаченных акциях, а в Киеве в последнее время была хоть одна правильно организованная акция, на которую хотелось пойти не ради денег? Если да, то какая?
                > Наприклад, акції проти незаконної забудови.
                Вообще-то это не политическая акция, поэтому пример неудачный. Кроме того, это локальная акция, касается, как правило, только жителей ближайших домов, так что пример неудачный вдвойне.
                Я спрашивал о политических акциях, на которые у простого гражданина могло возникнуть желание идти не за бабло, а по зову сердца. Повторяю - были такие акции?

                >> Ну тогда не ставьте диагнозы и все будет ОК :)
                > Це моя справа, що мені робити.
                А мое дело, как на это реагировать.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.07.29 | So_matika

                  Re: Рефлексии? Мне? Зачем?

                  Предсказамус пише:
                  > Я спрашивал о политических акциях, на которые у простого гражданина могло возникнуть желание идти не за бабло, а по зову сердца. Повторяю - были такие акции?
                  Знаєте, а це залежить від "простого громадянина". На перші мітинги "об"єднаної опозиції" я з задоволенням ходила "по зову сердца", хоча чудово бачила, що там багато хто прийшов і за бабло :)

                  А взагалі - таких акцій, де ТІЛЬКИ за переконаннями прийшли - зараз не буває. Все шалено меркантилізується. Анекдот такий є: 30% громадян України виступають категорично "за" дострокові вибори. Бо для 30% громадян України вибори є основним джерелом доходу.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.07.29 | Предсказамус

                    Э, не, вопрос был другой...

                    So_matika пише:
                    > Предсказамус пише:
                    >> Я спрашивал о политических акциях, на которые у простого гражданина могло возникнуть желание идти не за бабло, а по зову сердца. Повторяю - были такие акции?
                    > Знаєте, а це залежить від "простого громадянина". На перші мітинги "об"єднаної опозиції" я з задоволенням ходила "по зову сердца", хоча чудово бачила, що там багато хто прийшов і за бабло :)
                    Кто зачем пришел - вопрос второй. А вот кто стоял на сцене и что с нее говорил - первый. Я бы на такое не пошел ни даром, ни за бабки.

                    > А взагалі - таких акцій, де ТІЛЬКИ за переконаннями прийшли - зараз не буває. Все шалено меркантилізується. Анекдот такий є: 30% громадян України виступають категорично "за" дострокові вибори. Бо для 30% громадян України вибори є основним джерелом доходу.
                    Фигня. Представьте, что Мавроди после краха МММ собирает митинги в подтверждение того, что краха не было. Представили? Именно такие митинги устраивает сегодня "объединенная оппозиция", став опять разъединенной.
    • 2007.07.28 | blueandwhite

      Re: Ох, как же надоело...

      так вибачатесь, помаранчові.

      Пропоную такий метод вибачень -- згода на гільйотинування.

      Ггг.

      Стільки балаканини, замість визнати, що на війні, як на війні, і це саме те що потрібно, аби розігнати сморід гниття над Україною.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.28 | mala

      Re: Ох, как же надоело...

      Предсказамус пише:
      > Ну нельзя строить политический анализ на тезисе: "Какой плохой у нас народ и как он не дорос до демократии". Это контрпродуктивно.

      А по-моєму продуктивно. Перед тим як спробувати вирішити проблему, треба встановити причину.

      > Народ такой, какой он есть.

      То чим Вам не подобається правда?

      > Если не знаете, что с этим народом делать - оставьте политику в покое и займитесь чем-нибудь нейтральным, где Вы хотя-бы не навредите...

      Я прийму поради чим мені займатися хіба що від людей, які завоювали в моїх очах авторитет своїми справами. Про Ваші справи мені майже нічого не відомо, як і Вам про мої. Тому судити, де я можу нашкодити чи не нашкодити Ви просто не можете, якщо бути об"єктивним.

      >
      > Это ж надо такое придумать - акции прямого действия утратили эффективность потому, что оппонентам в целой стране удалось найти от нескольких сотен до пары-тройки десятков тысяч людей, готовых идти размахивать флагами на проплаченные акции...

      На жаль, я це не придумала. Бо це є правда.

      > Если бы это было правдой, ни в одной стране мира акции прямого действия не имели бы смысла, т.к. такое количество платных демонстрантов можно прикупить всегда и везде, от Штатов до Гондураса.

      Чомусь я ніколи не чула про платні акції в США, Європі і навіть Гондурасі :)

      > Но правда совсем в другом: в 2004-м люди шли на площади не за бабки, а их нагло и бесцеремонно кинули. Не только власть, но и политический актив, затянувший язык в анус и до 2006-го года его оттуда не вынимавший. А теперь, толком даже не извинившись, мы хотим от людей веры себе?

      Я людей не кидала, до політичного активу не належу, є звичайною людиною, тому кидали швидше мене, але чомусь я, як і багато присутніх тут, не забила на все, тоді як інші, що виходили на Майдан, вважають що зробили комусь велику послугу. І від людей я хочу не віри в мене або в когось іншого, а відповідальності за те, що відбувається в їхній країні і небайдужості до її прроблем.

      > Врачи, исцелитесь сами.

      Я вчусь на режисера і ніколи не мріяла стати лікарем.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.07.28 | Sych

    А де фотки?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.07.28 | Kronk

    Типовий месидж, що "всі козли"

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.28 | mala

      Ні, не всі. Бувають ще брехливі хамелеони.

  • 2007.07.28 | Горицвіт

    Якщо народ не доріс до демократії -то треба її в нього забрати?

    Це перший і очевидний висновок з тези "наш народ ще не доріс до демократії". До демократії не можна дорости чи не дорости, це природний стан суспільства. Демократія - не рай, а всього-на-всього суспільний лад, де влада належить народу. Який народ, така і влада, це тривіально.

    Але якщо не народу має належати влада, то кому? Прийнятних варіантів все рівно нема, тому альтернативи демократії нема ні теоретично, ні практично. Тому теза про "народ не дозрів до демократії" ("ми не дозріли до демократії") - порожня насправді.

    Хоча певну публіцистичну привабливість несе. І спостереження про махальщиків прапорами за 80 грн, які потім скаржаться, що влада погана - справедливе.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.28 | mala

      Re: Якщо народ не доріс до демократії -то треба її в нього забрати?

      Горицвіт пише:
      > Це перший і очевидний висновок з тези "наш народ ще не доріс до демократії".

      Це неправильний висновок, і я в це речення такої думки не вкладала. До чого ж немає чого забирати.

      > До демократії не можна дорости чи не дорости, це природний стан суспільства.

      Можна. Природні стани бувають різними. Також їм властиво змінюватись.

      > Який народ, така і влада, це тривіально.

      А хто сперечається?

      >
      > Але якщо не народу має належати влада, то кому? Прийнятних варіантів все рівно нема, тому альтернативи демократії нема ні теоретично, ні практично. Тому теза про "народ не дозрів до демократії" ("ми не дозріли до демократії") - порожня насправді.

      Правда не може бути порожньою.
  • 2007.07.28 | пан Roller

    Так не пудрите людям мозги.Демократию, курву на сквозь вижу.

    Катерина Чепура пише:

    >
    > Ми просто ще не доросли до демократії, ми не спроможні на її розуміння і як наслідок – на розвиток.

    ВЫ может и не доросли. А я напомню Вам что большинство граждан родилось и выросло в условиях демократии. Ведь демократия ведет свое начало к 1917 года, когда народ выбирал между эссерами , меньшивиками, и большивиками.И даже раньше.

    И фашизм, последствия которого ликвидировал народ Украины, есть тоже порождение демократии, выборов народа Германии.

    Я сколько себя помню участвовал в выборах. И сколько помню, в Киеве, выбирал Бондаренко, только на последних выборах не его, а кого не помню.Причем на тех же участках, с теми же членами комиссий. Так что говорить, что демократия это что-то новое, не знаю как вам, а я ее курву на сквозь вижу.

    Это может вы не знаете, что такое демократия. Так не пудрите людям мозги.


    Brgds
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.28 | mala

      Re: Так не пудрите людям мозги.Демократию, курву на сквозь вижу.

      пан Roller пише:
      >
      > ВЫ может и не доросли. А я напомню Вам что большинство граждан родилось и выросло в условиях демократии. Ведь демократия ведет свое начало к 1917 года, когда народ выбирал между эссерами , меньшивиками, и большивиками.И даже раньше.

      Я знала, що Ви старий, але не думала що настільки.

      >
      > Я сколько себя помню участвовал в выборах. И сколько помню, в Киеве, выбирал Бондаренко

      Брехати не гарно. Бондаренко народився значно пізніше ніж у 1917 році :)

      >
      > Это может вы не знаете, что такое демократия. Так не пудрите людям мозги.

      Я знаю і пудру використовую лише для гримування своїх акторів і то рідко, а не посипаю нею те, що Ви помилково вважаєте мізками.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.29 | пан Roller

        Re: Я знала, що Ви старий, але не думала що настільки.

        mala пише:
        > пан Roller пише:
        > >
        > > ВЫ может и не доросли. А я напомню Вам что большинство граждан родилось и выросло в условиях демократии. Ведь демократия ведет свое начало к 1917 года, когда народ выбирал между эссерами , меньшивиками, и большивиками.И даже раньше.
        >
        > Я знала, що Ви старий, але не думала що настільки.
        > Я стар даже больше чем вы думате.Я помню даже времена когда в Англии разрешали голосовать только семи процентам населения. А в Америке женщины и негры не голосовали на выборах.Причем, это было после даже после украинской коституции Орлика, имя которого Орли носит аэропорт в Париже.Так что украинская демократия не так юна как кому-то хотелось бы считать.Она еще помнит сталискую конституцию,ее учили в украинских школах, брежневскую и др.

        > >
        > > Как-то в политбюро поступило письмо с жалобой от советских рабочих. Рабочие жаловались, что они активно работат по стахановски,активно исполняют свой гражданский долг, а в это время их жен, активисток, пенсионеры трахают.

        Ответ политбюро был неожиданым. Проверка комисси показала, что это, были не "наши" пенсионеры, а Николаевские.Наши обычно не доживают на прожиточном минимуме.

        Я знаю, что вы молоды, но не знал что так юны.

        Brgds
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.29 | mala

          Re: Я знала, що Ви старий, але не думала що настільки.

          пан Roller пише:

          > Я знаю, что вы молоды, но не знал что так юны.

          Тепер знаєте :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.29 | пан Roller

            Одну юную девушку, по имени Мария, трахнул старик много страше м

            mala пише:
            > пан Roller пише:
            >
            > > Я знаю, что вы молоды, но не знал что так юны.
            >
            > Тепер знаєте :)

            Одну юную девушку, по имени Мария, трахнул старик много страше меня, причем по ее согласию.Кроме того у нее был муж, не молодой. Сейчас ей больше 2007 лет+18.И разница в возрасте для нас не кажется такой большой.Ее сын взрослый совсем 2007 лет.

            Я это к тому, что возраст понятие относительное и не является припятствием для участия в форуме и других дел.

            Я умру, а вы, возможно, переживете меня , и, значит, станете страше меня по возрасту. Но, я никогда не скажу на вас старуха, даже тогда когда вы станете страше меня.
            В этом разница между нами. Просто, я привык уважать.Хоча мода меняется.

            Brgds
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.29 | ОРИШКА

              Я потрясена. :) ПО-моему там приложился дух святой -

              а он без возраста?
              А, вообще, если старость=мудрость - зачем обижаться? И, вообще, человек бывает юн, стар, молод, и что здесь плохого? Думаю, вы комплимент как-то косо приняли :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.30 | mala

                ...

            • 2007.07.30 | mala

              Шутка года!!

              пан Roller пише:

              > Одну юную девушку, по имени Мария, трахнул старик много страше меня, причем по ее согласию.Кроме того у нее был муж, не молодой. Сейчас ей больше 2007 лет+18.И разница в возрасте для нас не кажется такой большой.Ее сын взрослый совсем 2007 лет.

              А Ви я бачу інтелектуал... :)
              >
              > Я это к тому, что возраст понятие относительное и не является припятствием для участия в форуме и других дел.

              Я бачу лише Вашу участь у форумі, а не в "дєлах"
              >
              > Я умру, а вы, возможно, переживете меня , и, значит, станете страше меня по возрасту. Но, я никогда не скажу на вас старуха, даже тогда когда вы станете страше меня.

              Я ніколи не зможу стати старшою за Вас :) фізіологія не дозволить ;)

              > В этом разница между нами. Просто, я привык уважать.Хоча мода меняется.

              Шутка года :) Ви поважаєте? Кого? Може себе? Ви перечитайте свої пости на форумі, а потім кажіть про повагу.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.30 | пан Roller

                Re: Шутка года!!

                mala пише:

                >
                > Шутка года :) Ви поважаєте? Кого? Може себе? Ви перечитайте свої пости на форумі, а потім кажіть про повагу.

                Укажите адрес хотя бы одного поста в которых вы видите мое не уважение.

                вообще я не понял, чего вам от меня треба? Между нами нет ничего общего.с вами вообще не интересно общаться.К тому же, вы мне в правнучки годитесь.Найдите себе помоложе.

                Brgds
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.07.31 | mala

                  Мені здається у Вас манія величі.

                  пан Roller пише:

                  > Укажите адрес хотя бы одного поста в которых вы видите мое не уважение.

                  http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1185369669&first=1185531443&last=1185430422
                  >
                  > вообще я не понял, чего вам от меня треба?

                  Мені треба? Ви відповіли в тему про мою статтю. Я Вас не чіпала.

                  >Между нами нет ничего общего.

                  Це точно

                  >с вами вообще не интересно общаться.

                  Навзаєм :)

                  >К тому же, вы мне в правнучки годитесь.

                  Ого? Нічого собі! Так Ви ще старше ніж я думала.

                  >Найдите себе помоложе.

                  Дякую за пораду, обов"язково нею скористаюсь :) Вмерти можан! :lol: Ви це серйозно?! :lol:
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.07.31 | пан Roller

                    Re: Мені здається у Вас манія величі.

                    mala пише:
                    > пан Roller пише:
                    >
                    > > Укажите адрес хотя бы одного поста в которых вы видите мое не уважение.
                    >
                    > http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1185369669&first=1185531443&last=1185430422
                    > >
                    > > вообще я не понял, чего вам от меня треба?
                    >
                    > Мені треба? Ви відповіли в тему про мою статтю. Я Вас не чіпала.

                    И где там не уважение. Там скорее презрение.

                    Какую вашу статью? Вы уже и статьи пишите?
                    Эту?
                    23-07-2007 23:32, Вадим Кравчик
                    Свобода – не масло, на хліб не намажеш.

                    Вы что, Вадим Кравчик, или Катерина Чепура"
                    >
                    > >> >К тому же, вы мне в правнучки годитесь.
                    >
                    > Ого? Нічого собі! Так Ви ще старше ніж я думала.

                    > Так я вам о чем и намекал.

                    > >Найдите себе помоложе.
                    >
                    > Дякую за пораду, обов"язково нею скористаюсь :) Вмерти можан! :lol: Ви це серйозно?! :lol:

                    Более чем.

                    Brgds
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.07.31 | mala

                      Re: Мені здається у Вас манія величі.

                      пан Roller пише:

                      > Вы что, Вадим Кравчик, или Катерина Чепура"

                      Ви напевно все ж малоспостережлива людина :)
  • 2007.07.28 | Sean

    Пробі, Катерино, ти ж так не думаєш

    Катерина Чепура пише:
    > Ми просто ще не доросли до демократії, ми не спроможні на її розуміння і як наслідок – на розвиток.

    Бо якби ти так думала, ти давно б пішла з Майдану і взагалі не робила б того, що робиш.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.28 | mala

      Re: Пробі, Катерино, ти ж так не думаєш

      Sean пише:
      > Катерина Чепура пише:
      > > Ми просто ще не доросли до демократії, ми не спроможні на її розуміння і як наслідок – на розвиток.
      >
      > Бо якби ти так думала, ти давно б пішла з Майдану і взагалі не робила б того, що робиш.

      Ні, я так думаю і саме тому не йду з Майдану. Я ж не казала, що ніхто не розуміє, а мала на увазі більшу частину народу.
  • 2007.07.28 | Євген Захаров

    Re: Розвиток?.. демократії в Україні.

    Сумно було читати Ваш допис, Катю. Сумно, тому що отакі висновки чуєш від такої дівчини, як Ви.
    Я розумію, що значно простіше вважати, що
    "Мы рождены для счастья и свободы,
    как рыбы - для полета и ухи"
    ніж, що
    "Лишь тот достоин счастья и свободы,
    кто каждый день идет за них на бой"
    Проте мені здавалося, що Вам більше пасує друге, ніж перше.
    Демократія - це не результат, а процес, в якому рух важить непорівняльно більше, ніж мета. Вільними є люди, які живуть як вільні. Безперечно, зовнішні умови сильно впливають на стан свободи, але вільна особистість сильніше за зовнішні умови. Коли мені було 20 років, я вже про це здогадувався. Тим більше, що поруч були люди, які за бажання бути вільними і називати речі своїми іменами отримували в'язничні терміни. А зараз цього ж нема зовсім. Отже, прогрес все ж таки великий. Усе пізнається в порівнянні. Коли мені кажуть про відсутність свободи слова в Україне, я відповідаю що в одній африканській країні президент реквізував усі телевізори і дивився телевізор один в усій країні, оскільки сусіди його критикували, що в Північній Кореї за наклеп розстрілюють, в Біларусі сажають за грати, а в Україні наклеп з 2001 року взагалі не є кримінальним злочином.
    Отже, Катю, Ваші висновки є, як на мене, надто швидкими. Хоча Вашу розпач я цілком розумію, проте погодитися з Вами не можу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.28 | blueandwhite

      Re: Розвиток?.. демократії в Україні.

      наклеп з 2001 року взагалі не є кримінальним злочином

      -- а чому це добре? ЗМІ перетворилися на абсолютно безкарних наклепників. Це справжня перемога зла.

      А те що, ой, та це ж біднесенького журналіста будуть пресувати, це просто смішно. Якщо збрехав, маєш бути покараний. А якщо у видання немає грошей на пристойних адвокатів, то воно лузерське і нащо тоді лізе у боротьтбу...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.28 | samopal

        Одного вже "пресували". Теж з УП. У вересні 2000-го. ...

      • 2007.07.29 | Євген Захаров

        Re: Розвиток?.. демократії в Україні.

        blueandwhite пише:
        > наклеп з 2001 року взагалі не є кримінальним злочином
        >
        > -- а чому це добре? ЗМІ перетворилися на абсолютно безкарних наклепників. Це справжня перемога зла.
        >
        Чому це добре, Ви, мабуть, зрозуміти не зможете. Хоча це взагалі-то
        просто: не можна карати за сказане слово позбавленням волі.
        А якщо хто ображений - будь ласка, подавайте дифамаційні позови.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.29 | blueandwhite

          Re: Розвиток?.. демократії в Україні.

          окей, стосовно ув'язнення згоден, але:


          оскільки ніхто реально не боїться відповідальності, то дифамаційний позов, навіть у разі задоволення (а це тепер буває ой як нечасто, бо суди так само бояться преси, і недарма, бо це ж переважно не журналісти, а жовті професійні наклепники)не призведе до якогось суспільно важливого результату. Людину вже очорнено, в наших умовах це і був бажаний результат наклепника, а що йому ті суди.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.29 | Євген Захаров

            Re: Розвиток?.. демократії в Україні.

            blueandwhite пише:
            > окей, стосовно ув'язнення згоден, але:
            >
            >
            > оскільки ніхто реально не боїться відповідальності, то дифамаційний позов, навіть у разі задоволення (а це тепер буває ой як нечасто, бо суди так само бояться преси, і недарма, бо це ж переважно не журналісти, а жовті професійні наклепники)не призведе до якогось суспільно важливого результату. Людину вже очорнено, в наших умовах це і був бажаний результат наклепника, а що йому ті суди.

            Не бояться суди преси. Спокійно задовольняють дифамаційні позови, коли вони обгрунтовані. І позивач може поінформувати про результат суду, а журналіст, який програє позов, остаточно втрачає репутацію: навіть написати не зміг так, щоб не програти суд. У цій сфері за останні 6-7 років ситуація змінилася на краще, це є очевидним.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.29 | blueandwhite

              Re: Розвиток?.. демократії в Україні.

              Ну, заради оптимізму, скажу, що Ви мене переконали.

              Дякую.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.31 | Євген Захаров

                Re: Розвиток?.. демократії в Україні.

                blueandwhite пише:
                > Ну, заради оптимізму, скажу, що Ви мене переконали.
                >
                > Дякую.

                Та нема за що.
    • 2007.07.28 | mala

      Re: Розвиток?.. демократії в Україні.

      Євген Захаров пише:
      > Сумно було читати Ваш допис, Катю.

      А мені було сумно його писати.

      >
      > Проте мені здавалося, що Вам більше пасує друге, ніж перше.

      А так воно і є.

      > Демократія - це не результат, а процес, в якому рух важить непорівняльно більше, ніж мета. Вільними є люди, які живуть як вільні. Безперечно, зовнішні умови сильно впливають на стан свободи, але вільна особистість сильніше за зовнішні умови.

      Я все це знаю.

      > Коли мені було 20 років, я вже про це здогадувався. Тим більше, що поруч були люди, які за бажання бути вільними і називати речі своїми іменами отримували в'язничні терміни.

      Я здогадалась про це в 17 років, і тому прийшла в "Пору". І поряд теж були люди. Вони, правда, не отримували в"язничні терміни як радянські дисиденти, але деякі з них отримувалипо кілька діб за "зберігання" вибухівки і фальшивих грошей.

      > А зараз цього ж нема зовсім. Отже, прогрес все ж таки великий. Усе пізнається в порівнянні. Коли мені кажуть про відсутність свободи слова в Україне, я відповідаю що в одній африканській країні президент реквізував усі телевізори і дивився телевізор один в усій країні, оскільки сусіди його критикували, що в Північній Кореї за наклеп розстрілюють, в Біларусі сажають за грати, а в Україні наклеп з 2001 року взагалі не є кримінальним злочином.

      Мені здається, що рівнятися треба на краще, а не на гірше.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.29 | Євген Захаров

        Re: Розвиток?.. демократії в Україні.

        Катю, Ви немовби і не почули, що я Вам сказав.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.29 | mala

          Re: Розвиток?.. демократії в Україні.

          Євген Захаров пише:
          > Катю, Ви немовби і не почули, що я Вам сказав.

          Почула :(
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.31 | Євген Захаров

            Re: Розвиток?.. демократії в Україні.

            mala пише:
            > Євген Захаров пише:
            > > Катю, Ви немовби і не почули, що я Вам сказав.
            >
            > Почула :(

            А мені видається, що ні. Проте, мабуть, слід закінчувати ці розмови.
  • 2007.07.28 | Юрій Шеляженко

    Ми давно доросли до демократії. Проблема лише в тому,

    що в її розвиток вкладається мізерно мало людських зусиль і грошей. Демократія коштує більше, ніж жлобський самопіар. Але й вигоди від неї більше. Наші жлобуїни-політикани вміють знаходити спонсорів тільки для самопіару, в результаті народ їх не поважає і одне одного закономірно люди теж не поважають, беручи приклад з навіжених клоунів в телевізорі. Всім від того погано. Але я вірю, що рано чи пізно або народ скинеться баблом і профінансує добрячий такий рух альтруїстів по всіх закутках суспільного життя, або діти дурнів в телевізорі прочитають в американських підручниках з політології щось таке, що дозволить їм прозріти. Зі свого боку особисто я робитиму будь-які подвиги, аби обламати тупий самопіар жлобів і примусити їх витрачати бабки на реальну демократію, (наприклад, робити пожертви Майдану ;) )
  • 2007.07.29 | So_matika

    Мала, ти справжній оптиміст

    Бо песиміст каже: все, гірше не буває. А оптиміст каже: буває! :)

    В тебе немає якихось ідей щодо виходу з того жаху, що ти описала? Ну типу що мають/можуть робити ті, кому небайдужа така ситуація?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.29 | ОРИШКА

      А между тем классный выход уже показал

      "ненАвисный" дедушка Ленин - газета, которая стала объединителем и агитатором.
      А сегодня газеты уже не тянут на рупор - нужно брать не почту телефон телеграф - а телевидение в первую очередь. Общественное. Массовый охват, передачи не в бровь - а в оба глаза и под дых, новые суперталантливые креатуры, режиссеры :) и журналюги зубастые, патриоты новой, демократической Украины. И этим журналюгам бы отслеживать, что вытворяют чиновники вокруг нас, местные и неместные советы, решения судов, от которых хочется сесть за баранку бульдозера и крушить фемидины хутора и т.д.
      Вот это был бы классный урок демократии необразованному :) народу.
      Об этом уже столько говорили... И даже, помню, что-то
      про Общественное ТВ покрякивали? Не?
      Так что молодые режиссеры - на штурм УТ 1!
      А пока - вижу единственный, но тоже действенный выход - листовки. И база есть - Инет и принтеры. Кстати, листовки в истории тоже много полезного сделали.:)

      Народ, какой есть, будет поумннее, когда поймет, что колокол звонит по каждому из нас. И хуторское мышление можно разрушить только влезая в каждый дом. А тут уже нужны пассионарии - и мы видели - их есть у нас! Правда, очень много "скубуться між собою", а это уже тормоз, пострашнее хуторской украинской ЖАБЫ. :)

      Дык просто о наболевшем.
  • 2007.07.29 | Карт

    Розвиток?.. демократії в Україні .. відбувається..

    > І взагалі, про яку демократію можна говорити у країні де Президент, гарант конституції, плює на рішення суду?! Як нещасна торговка пиріжками в Україні може захистити себе від бандитів які „заправляють” на ринку, якщо Прем’єр-міністром у ній є людина яка двічі була засуджена?

    Плакатися, що Президент чи Прем'єр не підходять під уявлення про демократію є дурною справою. Якщо певні інтереси (скажімо, - забудовників) є значно сильнішими за протилежні інтереси (мешканців), то не буде демократії. Але ж все більше мешканців починають протидіяти забудовникам, коли ті з'являються із технікою на дитячих майданчиках. Демократія народжується із силового протистояння інтересів, аж до утворення балансу. Форми такого протистояння, що ми їх спостерігаємо, свідчать про те, що українське суспільство годиться для демократії.

    Демократії також не буде, поки більшість громадян не взмозі звертатися до іристів і адвокатів з будь-якого питання, що чипляє їхні права. Тому популіст Тимошенко, що намагалася підняти рівень доходів громадян, ефективно працювала на демократію.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.30 | mala

      Тільки в іншому напрямку

      Карт пише:

      > Плакатися, що Президент чи Прем'єр не підходять під уявлення про демократію є дурною справою.

      Я не плачусь, а констатую факт.

      >Якщо певні інтереси (скажімо, - забудовників) є значно сильнішими за протилежні інтереси (мешканців), то не буде демократії. Але ж все більше мешканців починають протидіяти забудовникам, коли ті з'являються із технікою на дитячих майданчиках. Демократія народжується із силового протистояння інтересів, аж до утворення балансу. Форми такого протистояння, що ми їх спостерігаємо, свідчать про те, що українське суспільство годиться для демократії.
      >

      Давайте порівняємо скільки з "конфліктних забудов" скінчились на користь громади, а не забудовників. Результат думаю Вас здивує.

      > Демократії також не буде, поки більшість громадян не взмозі звертатися до іристів і адвокатів з будь-якого питання, що чипляє їхні права. Тому популіст Тимошенко, що намагалася підняти рівень доходів громадян, ефективно працювала на демократію.

      А може вона ефективно працювала на демократію тоді коли починала платити за акції? Чи тоді коли маніпулювала законами? Гнала на мерів, які нібито землю дерибанять? Чи може тоді коли за закон про кабмін голосувала? Чи може коли ініціювала імперативний мандат? А може тоді коли місцевий БЮТ Ірпінь дерибанив? Її популізм призводе лише до розрухи і дерибану, а ще до зневірення, тому, що вона маніпулює ідеологією і в результаті люди припиняють вірити у все на світі. Можливо це і на краще, бо коли люди нарешті зрозуміють, що у наших партій немає ніякої ідеології вони почнуть дивитись на конкретні справи. Але думаю це буде не скоро.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.30 | Карт

        Re: Тільки в іншому напрямку

        mala пише:
        > А може вона ефективно працювала на демократію тоді коли починала платити за акції?

        Маєте достовірну інформацію? Ну, щоб оцінити руйнівні наслідки для демократії, що їй завдала ця падлюка, ця змія, ця стерво, ця ненависна ..

        > Чи тоді коли маніпулювала законами?

        І що, сильно наманіпулювала? А такі ж гарні закони в нашій українській демократії! Стоп, так у нас існує демократія, а Тимошенко її руйнує? Щось я заплутався з Вашими версіями.

        > Гнала на мерів, які нібито землю дерибанять?

        На кого саме? У Вас знову є достовірна інформація?

        > Чи може тоді коли за закон про кабмін голосувала?

        От тут я можу погодитись - голосування за закон про КМ було геніальним кроком. З нього все і почалось. Не було б того закону, не було б перевиборів. Хоча, Вам же ж перевибори не потрібні, бо вибори є руйнуванням демократії, якої в Україні не було і не буде. Тому що ніхто ніяк не вб'є цю падлюку, цю .. цю ..

        > Чи може коли ініціювала імперативний мандат?

        Ну тут Ви маєте рацію - імперативний мандат є пощёчіною нашій з вами демократії! Чи демократії у нас немає? Знову заплутався ..

        > А може тоді коли місцевий БЮТ Ірпінь дерибанив?

        Місцевий БЮТ, дійсно, є проблемою. Може почекаємо післявиборів, а там, чого не буває Юля з місцевими БЮТами розбереться?

        > Її популізм призводе лише до розрухи і дерибану, а ще до зневірення, тому, що вона маніпулює ідеологією і в результаті люди припиняють вірити у все на світі. Можливо це і на краще, бо коли люди нарешті зрозуміють, що у наших партій немає ніякої ідеології вони почнуть дивитись на конкретні справи. Але думаю це буде не скоро.

        Ви ж не забудьте вчасно підказати людям, на які саме конкретні справи треба дивитися, і яким саме поглядом. А то ж вони можуть не помітити розрухи від Тимошенко.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.31 | mala

          Не займайтесь демагогією.

          Карт пише:

          > Маєте достовірну інформацію? Ну, щоб оцінити руйнівні наслідки для демократії,

          Маю. Я чула це з уст студентів яким ці гроші було запропоновано.

          >що їй завдала ця падлюка, ця змія, ця стерво, ця ненависна

          Чого це Ви так Юлю нелюбите? Настрадамус же сказав, що вона переможе чуму :)

          > І що, сильно наманіпулювала? А такі ж гарні закони в нашій українській демократії! Стоп, так у нас існує демократія, а Тимошенко її руйнує? Щось я заплутався з Вашими версіями.

          Ви заплутались не з моїми версіями, а із своїми. Розберіться з проблемами у Вашій голові, а вже потім (якщо захочеться) лізьте в іншу.

          > На кого саме? У Вас знову є достовірна інформація?

          На всіх. І якби Ви були трошки увжнішими і ретельніше вислуховували свого кумира то почули б, що вона говорила це в інтерв"ю і потім це показували по багатьох каналах і навіть на Майдані обговорення було. Не пригадуєте? Ааа!! Я ж забула, Ви не помічаєте таких речей, адже вони несуттєві в порівнянні з тим, що Юля "зробила" для Украіни.

          > От тут я можу погодитись - голосування за закон про КМ було геніальним кроком. З нього все і почалось. Не було б того закону, не було б перевиборів. Хоча, Вам же ж перевибори не потрібні, бо вибори є руйнуванням демократії, якої в Україні не було і не буде. Тому що ніхто ніяк не вб'є цю падлюку, цю .. цю ..

          Ви часто з собою розмовляєте? До лікаря звернутись не пробували? Юля не руйнує її, а не дає будувати. Різницю відчуваєте? А перевибори потрібні звичайно тільки я от думаю, що це наврядче щось змінить, адже якщо Ви уважно передивитесь списки то побачите, що на перевибори йдкть ще гірші люди ніж були. Радійте.

          > Ну тут Ви маєте рацію - імперативний мандат є пощёчіною нашій з вами демократії! Чи демократії у нас немає? Знову заплутався ..

          Нема і не буде поки будуть такі фанатики як Ви, які не розуміють, що ними маніпулюють.

          > Місцевий БЮТ, дійсно, є проблемою. Може почекаємо післявиборів, а там, чого не буває Юля з місцевими БЮТами розбереться?

          Вже чекали післявиборів і отримали ляпаса не демократії, а людям які голосували за БЮТ виключно через те, що хотіли підтримати Юлю, а отримали дерибанщіків які змовились з Бандюками і вже ділять Ірпінь.

          > Ви ж не забудьте вчасно підказати людям, на які саме конкретні справи треба дивитися, і яким саме поглядом. А то ж вони можуть не помітити розрухи від Тимошенко.

          Чудово помічають і без мене. Тому не перймайтесь з цього приводу.
        • 2007.07.31 | Михайло Свистович

          Re: Тільки в іншому напрямку

          Карт пише:
          > mala пише:
          > > А може вона ефективно працювала на демократію тоді коли починала платити за акції?
          >
          > Маєте достовірну інформацію?

          Ви на Марсі живете чи виключно в інтернеті, що не знаєте таких відомих всім речей? :) І Юля, і всі інші платять за участь в акціях. Юля почала це робити першою в Україні серед "наших" (до того це робили лише маргінали типу "Нової дегенерації", але вони рідко щось збирали). І започаткувала цю сумну традицію, зробивши її сталою :(
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.31 | Карт

            Я тільки шо з Марса.

            Там дуже здивовані повідомленням М.Свистовича про те, що акції за участі Тимошенко тримаються на грошах. "Дивна ця країна" - дивуються марсіане.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.31 | So_matika

              Спешл фор аліенс

              Тільки вчора, вийшовши з автобуса на центральному автовокзалі на Московській площі, бачила на парканах численні оголошення про найм людей на передвиборчі мітинги і роздачу агітпропу. Навіть з певною зарплатнею.

              До речі, вказана зарплатня дорівнює окладу вузівського професора зі стажем років 40. Це так до слова, щоб інопланетяни могли співставити українські реалії з марсіянськими.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.31 | Карт

                Thank You very-very-very ...

                Те, що на виборах можно заробити, є великою новиною для марсіан. Назбирайте такого до купи і повідомте, я відвезу все це браттям по разуму.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.07.31 | Большой Брат

                  Re: Thank You very-very-very ...

                  да-да. Менi теж маленький шматочок з тоi купи не завадить.:)

                  ЗЫ. Грошей, имелось ввиду.
            • 2007.08.01 | mala

              Re: Я тільки шо з Марса.

              Карт пише:
              > Там дуже здивовані повідомленням М.Свистовича про те, що акції за участі Тимошенко тримаються на грошах. "Дивна ця країна" - дивуються марсіане.

              Порадьте марсіанам не пхати сюди свого носа, а то шкодуватимуть :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.08.01 | So_matika

                Фото в тему

                mala пише:
                > Порадьте марсіанам не пхати сюди свого носа, а то шкодуватимуть :)
                Яким марсіанам, оцим?
      • 2007.08.06 | Slavix

        Re: Тільки в іншому напрямку

        mala пише:

        > > Демократії також не буде, поки більшість громадян не взмозі звертатися до іристів і адвокатів з будь-якого питання, що чипляє їхні права

        Чого ж не взмозі? Будь-ласка, звертайтесь. З будь-якого юридичного питання, але бажано не за день до суду та без "юридичної" самодіяльності по заплутуванню справи. Може хто буде здивований, але юристам теж інколи треба їсти, тому не завжди і не всі послуги можуть надаватись безкоштовно (ну, не платити юристу так само природньо, як платити зарплатню будівельнику чи бухгалтеру, розумію, але сам є неробою-шкурником-здирником юристом, тому не поділяю такої позиції).

        Тому популіст Тимошенко, що намагалася підняти рівень доходів громадян, ефективно працювала на демократію.
        >
        > А може вона ефективно працювала на демократію тоді коли починала платити за акції?

        Впринципі так. Будь-яка робота має бути оплаченою, хоча б витрати на її проведення (ну там поїсти-попити-доїхати). Гірше було б, якщо б виїжджала виключно на наївній вірі.

        Чи тоді коли маніпулювала законами?

        Таки да. Любить вона бєзпрєдєл і колись поплатиться.

        Гнала на мерів, які нібито землю дерибанять?

        Якщо про Черновецького - 100% не гон. Більш того, рішення про виселення, надання зем. ділянок і т.п. намагаються на офіційному сайті Київради не публікувати (подивіться перелік рішень за 15.03.07 та зверніть увагу на розриви в нумерації).

        Чи може тоді коли за закон про кабмін голосувала?

        Ну це ж під свою попу прем"єрське крісло мостила. Це можна: це "наші".

        Чи може коли ініціювала імперативний мандат?

        Ага. Таке собі депутатське кріпосне право. Ще цікавіша ідея: імперативний голос (голосувати тільки за того, за кого на минулих виборах). ;)

        А може тоді коли місцевий БЮТ Ірпінь дерибанив?
        Її популізм призводе лише до розрухи і дерибану, а ще до зневірення, тому, що вона маніпулює ідеологією і в результаті люди припиняють вірити у все на світі.

        Лише в "політиків" та "політичні сили". В Бога ж не припиняють вірити?

        Можливо це і на краще, бо коли люди нарешті зрозуміють, що у наших партій немає ніякої ідеології вони почнуть дивитись на конкретні справи.

        Золоті слова. І не просто конкретні справи, а конкретні справи конкретних людей.

        Але думаю це буде не скоро.

        До скасування пропорційки змінити це неможливо без втручання надприродних сил або внаслідок дива, що маловірогідно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".