МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

колекція опитувань:

08/02/2007 | НеДохтор
пропоную в одну гілку
збирати колекцію результатів різних опитувань,
котрі стосуються виборів 30 вересня.


їх напевно буде багато і різних,
але думаю що не перевишимо технічну квоту(до 250 повідомлень в одній гілці).

imho, пізніше буде цікаво переглянути еволюцію

для зручності
всі результати подавати як відповідь на перший допис (а не каскадом)
в назві посту напевно варто подавати,
хто саме провів опитування і можливо дату
а всередині допису - передрук і джерело.

хто що відшукає - додавайте сюди.

Відповіді

  • 2007.08.02 | НеДохтор

    Центр соціальних експертиз і прогнозів 02.08.2007

    http://unian.net/ukr/news/news-205969.html

    -----------------
    02.08.2007 17:24]

    Якби вибори відбулися сьогодні (опитування)


    Якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі, 3% бар`єр подолали б лише 4 політичні сили.

    Про це свідчать результати соціологічного опитування Центру соціальних експертиз і прогнозів, обнародувані сьогодні під час прес-конференції в УНІАН експертом Юрієм СОПЄЛКІНИМ.

    Зокрема, за Партію регіонів віддали б свої голоси 29,5% респондентів, БЮТ - 25,8%, «Нашу Україну – Народну самооборону» - 12,1%, КПУ - 3,5%. При цьому ПСПУ підтримали б лише 2,1% опитаних, Народну партію - 1,6%, СПУ - 1,5%. За інші політичні сили голосували б - 2,6% респондентів, проти всіх - 2,4%. При цьому взагалі не збираються голосувати 9,5% опитаних, а 9,4% - поки що не визначились.

    За словами Ю.СОПЄЛКІНА, відбувається певне перетікання електорату з боку Блоку «Наша Україна - Народна самооборона» в бік БЮТ, зокрема на Заході України. Він не виключив, що на підвищення рейтингу БЮТ вплинула остання пропозиція Юлії ТИМОШЕНКО щодо проведення референдуму одночасно з парламентськими виборами.

    Соціологічне опитування проводилось Центром соціальних експертиз і прогнозів 24-31 липня 2007 року у всіх областях України, Автономній Республіці Крим, містах Києві і Севастополі. Загалом за квотною вибіркою, яка репрезентує доросле населення України за віком і освітою, було опитано 2000 респондентів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,6%.


    -----------------
  • 2007.08.03 | НеДохтор

    Всеукраїнська соціологічна служба 03.08.2007

    http://www.unian.net/ukr/news/news-205999.html

    -------------------
    [03.08.2007 07:19]

    Якби вибори відбулися сьогодні (опитування)


    До Верховної Ради пройшли б шість політичних сил, якби вибори відбулись найближчої неділі.

    Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати соціологічного дослідження на тему “Соціально-політичні орієнтації та електоральні настрої населення України”, проведеного Всеукраїнською соціологічною службою і оприлюднені сьогодні під час прес-конференції у Києві.

    За даними дослідження, за Партію регіонів проголосували б 27,15% опитаних, БЮТ - 19,3%, блок “Наша Україна - Народна самооборона” – 15,06%, Комуністичну партію України – 5,94%, Блок Литвина – 3,77%, Соціалістичну партію України – 3,38%.

    Коментуючи результати дослідження, директор з наукових питань Всеукраїнської соціологічної служби Борис САГАЛАКОВ підкреслив, що близько 27% виборців ще не визначились, за кого голосуватимуть, але все одно віддають перевагу певним політичним силам. Зокрема, за “помаранчевих” (БЮТ, НУ-НС) готові віддати свій голос 25,7% респондентів; за партії, які входили до коаліції у парламенті V cкликання (Партію регіонів, КПУ, СПУ), – 22,78%. При цьому 16,12% респондентів вказують, що розчарувалися в діях і перших, і других та чекають появи нової “третьої” реальної політичної сили.

    Опитування проводилося з 16 по 25 липня 2007 року в усіх областях України, АР Крим і місті Києві. Було опитано 26 тисяч респондентів, віком старше 18 років. Можлива похибка не більше 1%.


    постiйна адреса статтi:
    http://www.unian.net/ukr/news/news-205999.html

    -------------------
  • 2007.08.03 | Пані

    Все додається сюди

    http://maidan.org.ua/wiki/index.php/Опитування_Вибори_2007

    Може і ви приєднаєтеся до наповнення?
  • 2007.08.03 | ilia25

    Дуже красиво зроблено на сайті НС

    Вони також вираховують скільки місць в ВР отримають пронідні партії:
    http://www.nso.org.ua/social/
  • 2007.08.03 | Нестор

    Додамо для пам"яті чергову брехню Бекешкіної

    "ДІ + ЮCC", 19.6-2.7

    БЮТ 16,9
    НУНС 16,9
    Литвин 1,6
    ПР 33,3
    КПУ 5,7
    СПУ 1,3
    Вітрянка 1,2

    Потім знову буде пояснювати, що ЮВТ раптово за 2 тижні прокинулася і відібрала половину електорату несунів :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.03 | Пані

      Зараз прийде Бекешкіна і обізве вас дундуком

      Як вже бувало. І буде права. Бо брехня це чи ні - вскритіє - тобто результати виборів покажуть.

      Врахуйте, що вона - один з небагатьох соціологів, хто читає Майдан.

      Нічо лічного :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.03 | galarina

        Висновок. Якщо соціолог читає майдан, то він володіє чеснотами?

        які дають змогу говорити, що цей соціолог чесно і неупереджено працює? поясніть будь ласка, а то я, мабуть нерозумна, не догнала (вибачте не зрозуміла) як діє це правило.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.03 | Пані

          Не. Моя справа попередити

          Що ви розмовляєте не в повітря, а до конкретної людини, що потенційно читає ці слова.

          А сказати, що якісь соцдослідження виборні брехня, а якісь ні - ДО виборів точно не можна :)

          Вибори це і покажуть.
      • 2007.08.04 | Нестор

        І що? Це якось спростує її очевидну брехню?

        Пані пише:
        > Як вже бувало. І буде права. Бо брехня це чи ні - вскритіє - тобто результати виборів покажуть.

        Так вже показали. Чого б це я називав її брехухою, якщо б її брехня не була засвічена результатами виборів 2006 року?

        Вона щось там плела про те, що Тимошенко за два тижні відібрала в Ющенка половину електорату. Хоча іншим соціологам (які страшно подумати Майдан зовсім не читають ;) ) такі тупі відмазки були не потрібні і вони вгадували результати виборів.

        > Врахуйте, що вона - один з небагатьох соціологів, хто читає Майдан.

        Я знаю. На те і розрахунок, що коли людині тикати її пятачком у її ж брехню, то наступного разу вона може ще подумає перш ніж брехати. :)

        А то совісті в неї судячи з опитувань в акурат як в нєзабвєнного пана Павловського :)

        P.S. До речі про брехню. Щирі поради і нічого лічного :)

        Ви там на Альянсі теє, як його ... може би прибрали дивні слова про те, що всі соціологи буцімто не вгадали і т.п. Ну невже не бачите нічого правдивішого за художества Бекешкіної? Га? ;)

        В людей свої очі є на плечах так шо своїм тушуванням Бекешкіної їй сильно не допоможете :)

        Чи наприклад ваші восторжені зойки про "одну з найбільш професійних і точних аналітичних служб України" . В той час як всі знають, що це контора Колі Мартиненка - бандюка з давнім і славним минулим, заслуженого кума України. Навряд чи когось цими зойками купите, а репутацію зіпсули :)
  • 2007.08.03 | galarina

    результати соціол.опитування 3-х організацій оприлюдені в УНІАНі

    [23.07.2007 15:49] Антон Зікора
    Цікава соціологія напередодні виборчої кампанії


    Отже, де-факто передвиборна кампанія стартувала, і головне свідчення тому – активність соціологів: минулого тижня три організації оприлюднили рейтинги політичних сил. Про свої дослідження розповів ТОВ Фонд «Громадська думка – Україна», Інститут соціальної і політичної психології АПН України і Фонд «Демократичні ініціативи». Ви не повірите, але всі три організації дають абсолютно різні цифри.

    Перше. Фонд «Громадська думка – Україна» заявляє, що якби вибори відбулися зараз, то трипроцентний бар`єр подолали б Партія регіонів, «Наша Україна», Народна самооборона (ці дві політичні сили включені в анкету окремо), БЮТ і КПУ. Згідно з цим рейтингом, у «регіоналів» 30,5% голосів, на другому місці БЮТ – 15,5%, "Наша Україна" набрала б 11,7%, а блок "Народна самооборона" – 3,7%. Комуністична партія в цьому опитуванні набирає 3,6%, соціалісти з їх 1,4% залишаються за бортом парламентського корабля.

    Друге. Як заявили працівники Фонду «Демократичні ініціативи», за Партію регіонів на дострокових парламентських виборах готові проголосувати 35,2% відсотків виборців. БЮТ підтримують 19,4%, «Нашу Україну» – 15,2%, КПУ – 4,6%, прихильників Народної самооборони набралося 2%. При тому, як відзначають укладачі рейтингу, порівняно низький показник Народної самооборони – наслідок того, що про створення мегаблоку «Нашої України» і Народної самооборони стало відомо під час проведення опитування. І тому частина голосів Юрія Луценка "перетекла" в ході опитування до об`єднаного блоку. Прогресивно-соціалістична партія, блок Володимира Литвина і Соціалістична партія, за версією «Демократичних ініціатив», набирають по 1,5% кожна.

    Третє. Ще один рейтинг представив Інститут соціальної і політичної психології АПН України. Так, за результатами цього опитування, з числа «тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором», 34,6% – прихильники Партії регіонів. За Блок Юлії Тимошенко готові віддати голоси 28,8%, об`єднаний блок “Наша Україна – Народна Самооборона” одержав би 16,3% голосів, Комуністична партія України пройшла б до парламенту з 6,0% голосів. При цьому назва блоку “Наша Україна – Народна самооборона” подавалася в анкеті в такій редакції: «Виборчий блок Союз демократичних сил України у складі Народного Союзу Наша Україна (В`ячеслав Кириленко), Народної самооборони (Юрій Луценко), Народного Руху України (Борис Тарасюк), Української народної партії (Юрій Костенко) і інших національно-демократичних партій».

    Згідно з одержаними даними, шанси подолати 3-процентний бар`єр має також Народна партія Володимира Литвина, яка б набрала 3,3% голосів. При цьому СПУ Олександра Мороза, за даними опитування, набирає тільки 2,2% голосів виборців.

    Правда ж, приведені рейтинги значно відрізняються один від одного? Адже навіть якщо узяти безумовного лідера гонки – Партію регіонів, то «Громадська думка» дає їй 30,5%, тоді як «Демократичні ініціативи» говорять про 35,2%. Розбіжність становить близько п`яти відсотків. Той же Фонд «Громадська думка» «відписує» БЮТу 15,5%, «Демократичні ініціативи» в цьому сенсі трохи щедріші. Фонд каже, що блок Тимошенко набирає 19,4%, а Інститут соціальної і політичної психології не поскупився дати Юлії Володимирівні цілих 28,8%. Правда, в даних, представлених вказаним інститутом, є деякі обумовлення. Зокрема, ця організація наводить цифри електоральних симпатій в трьох різних колонках: «по вибірці в цілому», «серед тих, хто схильний голосувати» і «серед тих, хто схильний голосувати і визначився з вибором». І, коли йде мова про лідерів, між першими і третіми утворюється зазор в декілька відсотків голосів.

    Таким чином, «по вибірці в цілому» за Партію регіонів готові проголосувати 28,5% виборців, за Блок Юлії Тимошенко – 20,3%, за «Нашу Україну» – Народну Самооборону – 11,6%, Комуністична партія пройшла б до парламенту з 5,3% голосів виборців. Народна партія Литвина набирає у такому разі 2,8%. Ці цифри дещо зменшують розрив з тими, що приводять інші організації, але все таки цікаво знати, скільки там, наприклад, у Юлії Тимошенко – 20,3%, як стверджує інститут, чи – 15,5,%, як говорить ФГД-Україна. То ж можна сказати і про інші розклади.

    Пам`ятаєте, за радянських часів була мода на книжки з такими назвами, як «Цікава психологія», «Цікава філософія» і т.д.? Так от, використовуючи всі ці дані, можна вже написати книгу «Цікава соціологія» з серії «Хто соціолога поїть, той його і танцює». На запитання, чому між рейтингами існує така величезна різниця, науковий співробітник Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна відповіла:

    – А хто оплачував роботу Інституту соціальної і політичної психології?

    – Але ж вони вам можуть поставити те ж запитання.

    – Нас фінансував «Фрідом-хаус».

    – Більшість опитувань – замовні, – говорить Олександр Вишняк, керівник фірми «Юкрейніан социолоджис сервіс», співробітник Інституту соціології НАН України (він складав рейтинги разом з «Демократичними ініціативами»). – Це, звичайно, не стосується даного опитування.

    У надії, що хтось з соціологів розколеться і визнає свій рейтинг замовним, УНІАН звернувся до керівника ФГД-Україна Олександра Бухалова.

    – Все залежить від методики проведення дослідження. Абсолютні цифри мають менше значення, ніж співвідношення, пропорції, – говорить соціолог. – Тобто у нас в останньому рейтингу у Партії Регіонів 31%, у БЮТ – 16%, у «Нашої України» – 12%, у комуністів – 4%. І все це добре співвідноситься з пропорційними даним «Демократичних ініціатив» – розподіл місць таке ж. Що ж до якості опитувань, скажу, що у нас перевіряється п`ятдесят відсотків фактів проведення інтерв`ю. Спеціальні люди – не ті, які опитували, – перевіряють, чи відбулося інтерв`ю, чи приходили до опитуваних інтерв`юєри і т.д.

    При тому метод у нас один – це квартирне опитування, «фейс ту фейс», лицем до лиця. А є організації, які говорять, що опитують на вулицях, на вокзалах, і заявляють, що це репрезентативне опитування. Але це, напевно, не так. Ми проводимо свої дослідження кожні два тижні. Причому ми ставимо запитання не тільки прихильникам тих або інших сил, але і людям, які ще не визначилися з вибором, яким важко відповісти, або які не вирішили, чи прийдуть вони на вибори. А таких 29%, майже 30%. Ми ставили їм запитання, яким партіям вони симпатизують, і виявили таким чином так званих симпатиків. Якщо думки симпатиків додати до думки прихильників, то виходить, що окрім чотирьох названих партій або блоків, які проходять, мають шанс пройти блок Литвина і соціалісти.

    А ось що сказав завідувач лабораторії соціально-психологічних технологій Інституту соціальної і політичної психології АПН України кандидат психологічних наук Павло Фролов:

    – Ну, якщо порівнювати наші рейтинги з тими, що, наприклад, пропонують «Демініціативи», то відразу можна відзначити різницю альтернатив. У них Луценко з Самообороною і «Наша Україна» розглядаються окремо, у нас – разом. Це вже дає різницю. Варто також відзначити, що у Бекешкіної було опитано всього дві тисячі чоловік, у нас же – по тисячі в кожному регіоні України. При опитуванні, яке роблять вони, важко розглянути роль малих партій. І це дещо спотворює картину.

    Що ж, в цілому коментарі соціологів дали зрозуміти, що розбіжності в цифрах, які вони наводять, не такі вже і гігантські. Проте є два цікаві моменти у всій цій історії. По-перше, Інститут соціальної і політичної психології АПН України єдиний, хто допускає, що до парламенту може пройти п`ять, а не чотири, як у інших, політичних сили. А це вже зовсім інша картина.

    По-друге, і це ще більш важливо, існують різночитання щодо розкладів у парламенті. Якби вибори відбулися на момент збору матеріалів, то, за даними «Демократичних ініціатив», у ВР узяли б гору прихильники коаліції: комуністи разом з «регіоналами» набрали б 39,8% проти 36,6 помаранчевих (БЮТ, «Нашої України» і Народної самооборони).

    Про перевагу коаліціянтів заявляє і ФГД-Україна:

    – Місця у ВР після виборів, згідно з опитуванням, розподілилися б так: Партія регіонів – 211 місць, БЮТ – 107, «Наша Україна» – 81, «Народна самооборона» – 26, КПУ – 25. Таким чином, коаліція одержала б 236 місць, опозиція – 214, – заявив Бухалов.

    Єдина організація, яка говорить про можливу перевагу помаранчевих сил, – це Інститут соціальної і політичної психології. Правда, це в тому випадку, якщо підсумовувати всі відсотки оранжевих, але не в графі «в цілому по вибірці», а «серед тих, хто схильний голосувати і визначився з вибором». У такому разі у них набирається 45,1% проти 40,6% сумарних голосів комуністів і «регіоналів». При цьому ще невідомо, на чиєму боці Литвин з 3,3%. Проте, якщо подивитися графу «по вибірці в цілому», то картина міняється: у коаліціянтів вийде 33,8%, а в помаранчевих – 31,9%. А Литвин, на жаль, зі своїми 2,8% продовжує з похмурим виглядом дорікати парламенту в непрофесіоналізмі.

    Погодьтеся, все це нагадує англійську приказку: «Ви хочете сказати, що ваша статистика – це факти, а мої факти – це статистика?»

    http://unian.ua/ukr/news/news-204502.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.04 | Нестор

      Хе-хе... Бекешкіна продовжує жити душа в душу з Павловським

  • 2007.08.03 | Вадимов

    Партия НЕП. Re: колекція опитувань:

    Пожалуйста из веб-страницы партыъ НЕП (www.nep.org.ua):

    За кого будете голосувати на виборах до парламенту?
    Наша Україна (21)
    4.33%

    народні екологи (7)
    1.44%

    БЮТ (29)
    5.98%

    КПУ (5)
    1.03%

    Свобода (14)
    2.89%

    Партія регіонів (13)
    2.68%

    СПУ (1)
    0.21%

    ПСПУ (0)
    0.00%

    УКП (0)
    0.00%

    Народна самооборона (5)
    1.03%

    Потрібна нова партія (9)
    1.86%

    За маленьку партію снайперів (381)
    78.56%


    Всього голосів: 485

    Опрос продолжается.
  • 2007.08.04 | Expert

    Re: колекція опитувань:

    Київський міжнародний інститут соціології: (серед тих, хто сьогодні взяли б участь у виборах:

    44% Партія регіонів
    25% Блок Тимошенко
    18% Блок “Наша Україна – Народна Самооборона”
    4% Компартія

    2,5% Народна партія Литвина
    1% Соцпартія
    1% Блок Вітренко

    http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2007/08/070803_khmelko_elections_oh.shtml


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".