МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому політичні партії не сплачують податки?

08/13/2007 | Ігор Немашкало
Чому політичні партії не сплачують (не утримують та не нараховують) 15% податку з доходів громадян, 33.2 % нарахування у пенсійний фонд та інші податки та внески при виплатах політичним активістам під час передвиборної кампанії та під час виборів? Жодних пільг та винятків закони для політичної діяльності не передбачують. Чому ж навіть найчесніші партії уникають сплати податків та внесків? Як же ж вони будуть надалі приймати закони з законодавства, якщо вони нехтують існуючими законами? Чи матимуть вони на це моральне право? Чи такою своєю поведінкою вони натякають, що у разі отримання влади вони скасують податки для всіх суб'єктів та для всіх видів діяльності, а не лише політичної? Добре, коли так, хоча й незрозуміло, як витримає держава зовсім без податків.

Відповіді

  • 2007.08.13 | Leon

    Тому що

    Ігор Немашкало пише:
    > Чому політичні партії не сплачують (не утримують та не нараховують) 15% податку з доходів громадян, 33.2 % нарахування у пенсійний фонд та інші податки та внески при виплатах політичним активістам під час передвиборної кампанії та під час виборів?

    15%-ий податок з доходу фіз.осіб (як і інші перелічені податки і збори) сплачується (яка несподіванка!) власне фізичними особами в держбюджет. Підприємство/організація є посередником між особою та державою (стягуюючи його із нарахованої зарплати),якщо воно/вона є основним місцем роботи громадянина. Разові (чи спорадичні) виплати не підпадають під цей механізм. Їх громадянин мав би сам оголошувати в річній податковій декларації.

    У будь-якому випадку, платником є фізична особа, а не працедавець. Так про що власне шум?

    І далі:
    > Чи такою своєю поведінкою вони натякають, що у разі отримання влади вони скасують податки для всіх суб'єктів та для всіх видів діяльності, а не лише політичної? Добре, коли так, хоча й незрозуміло, як витримає держава зовсім без податків.

    Звідки такі далекосяжні висновки? А податки, які не стягуються безпосередньо з заробітків громадян, але ними фактично сплачуються? Взяти хоча б непрямі податки: ПДВ і акцизи. Вони включені в ціни товарів та послуг і уникнути їх сплати громадяни можуть лише уникаючи купівлі всіх товарів (послуг) взагалі.

    Підприємство-покупець включає ціну закупленого на вартість своїх товарів (чи послуг) і саме тому кінцевим п_л_а_т_н_и_к_о_м_ в_с_і_х_ п_о_д_а_т_к_і_в_ без вийнятку з_а_в_ж_д_и_ є_ с_п_о_ж_и_в_а_ч_ (фізична особа). Адже він вже не має на кого (на що) далі перекласти податкову компоненту ціни.

    Це все ази. І, перш ніж піднімати алярм, що держава може залишитись зовсім без податків, раджу почитати якийсь підручник з макроекономіки для першокурсників.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.13 | Ігор Немашкало

      Re: Тому що

      > 15%-ий податок з доходу фіз.осіб (як і інші перелічені податки і збори) сплачується (яка несподіванка!) власне фізичними особами в держбюджет. Підприємство/організація є посередником між особою та державою (стягуюючи його із нарахованої зарплати),якщо воно/вона є основним місцем роботи громадянина. Разові (чи спорадичні) виплати не підпадають під цей механізм. Їх громадянин мав би сам оголошувати в річній податковій декларації.
      >
      > У будь-якому випадку, платником є фізична особа, а не працедавець. Так про що власне шум?

      Ні, будь-яка організація, що виплачує платню, хоч за політичну діяльність, хоч за яку, стає податковим агентом, і повинна утримувати 15% податку на доход фізичної особи. Неправильно в розширеному сенсі і те, що "платником є фізична особа, а не працедавець". Адже є утримання податків, а є й нарахування на фонд заробітної плати. Дуже важливий внесок 33.2% до пенсійного фонду якраз і є таким нарахуванням, яке повинен виплачувати роботодавець. Найняв людину відремонтувати дім, сплатив їй 1000 гривень, і, якщо та людина не підприємець на спрощеній системі, а шабай, сплати з власних коштів 332 гривні до пенсійного фонду. Оскільки політичні заробітчани, що працюють на певні політичні сили, не є підприємцями на єдиному податку, політична сила будь-яку виплату їм повинна супроводжувати внеском з власних коштів 33.2% до пенсійного фонду. Однак цього не робить жодна політична сила, хоч би якою вона чесною не була. Висновок - в Україні відсутні чесні політичні сили. Гроші - то лакмусовий папірець, яким доцільніше всього перевіряти чесність.
      Чесна політична сила або повинна платити податки і внески, або ж чесно заявити, що працює у підпіллі, не визнає існуючих законів, і у разі перемоги знищить податки зовсім і для всіх, а не тільки для обраних політиків, які рвуться до влади, нехтуючи законами.

      >
      > І далі:
      > > Чи такою своєю поведінкою вони натякають, що у разі отримання влади вони скасують податки для всіх суб'єктів та для всіх видів діяльності, а не лише політичної? Добре, коли так, хоча й незрозуміло, як витримає держава зовсім без податків.
      >
      > Звідки такі далекосяжні висновки? А податки, які не стягуються безпосередньо з заробітків громадян, але ними фактично сплачуються? Взяти хоча б непрямі податки: ПДВ і акцизи. Вони включені в ціни товарів та послуг і уникнути їх сплати громадяни можуть лише уникаючи купівлі всіх товарів (послуг) взагалі.
      >
      > Підприємство-покупець включає ціну закупленого на вартість своїх товарів (чи послуг) і саме тому кінцевим п_л_а_т_н_и_к_о_м_ в_с_і_х_ п_о_д_а_т_к_і_в_ без вийнятку з_а_в_ж_д_и_ є_ с_п_о_ж_и_в_а_ч_ (фізична особа). Адже він вже не має на кого (на що) далі перекласти податкову компоненту ціни.
      >
      > Це все ази. І, перш ніж піднімати алярм, що держава може залишитись зовсім без податків, раджу почитати якийсь підручник з макроекономіки для першокурсників.

      Всюди тільки й кажуть, що ПДВ нічого державі не дає, це тільки знаряддя розкрадання бюджету, його сальдо від'ємне. А Ви пропонуєте на нього покладатись державі. Ну-ну.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.13 | Lewko

        Re: Тому що

        Ігор Немашкало пише:
        > Ні, будь-яка організація, що виплачує платню, хоч за політичну діяльність, хоч за яку, стає податковим агентом, і повинна утримувати 15% податку на доход фізичної особи. Неправильно в розширеному сенсі і те, що "платником є фізична особа, а не працедавець". Адже є утримання податків, а є й нарахування на фонд заробітної плати. Дуже важливий внесок 33.2% до пенсійного фонду якраз і є таким нарахуванням, яке повинен виплачувати роботодавець. Найняв людину відремонтувати дім, сплатив їй 1000 гривень, і, якщо та людина не підприємець на спрощеній системі, а шабай, сплати з власних коштів 332 гривні до пенсійного фонду. Оскільки політичні заробітчани, що працюють на певні політичні сили, не є підприємцями на єдиному податку, політична сила будь-яку виплату їм повинна супроводжувати внеском з власних коштів 33.2% до пенсійного фонду.

        Наскільки мені відомо, 33.2% платиться на соцстрах з фонду зарплати. Немає зарплати -- немає 33.2% з неї. А зарплата виплачується згідно трудового договору чи контракту. Тобто, якщо особа не перебуває в трудових правовідносинах з даним суб'єктом, то цей останній не має бути податковим агентом щодо особи.

        Тобто, якщо політична організація винайняла 15 осіб (наприклад), за 30 грн. кожному за розклеювання агітматеріалів, то це ще не означає, що мають місце трудові правовідносини.

        Інакше виходить, що даючи суcідові-пияку 20грн. за те, щоб він поприбирав у мене в підвалі, я повинен ще й заплатити 33.2% (6.64грн.) до пенсійного фонду? Гаразд. Ну, а якщо я плачу за це своєму синові? А податок на доходи (15%) я теж маю після цього з нього на користь держави стягнути?

        На щастя, ніхто цього робити не буде, щоб там не говорив якийсь закон. І якщо це є порушення, то винуваті в цьому дебільні законодавці.

        Не можна приймати закони, які апріорі не будуть виконуватись абсолютною більшістю громадя. Бо допускати таке означає насмішку з авторитету закону, руйнування держави врешті.

        > Чесна політична сила або повинна платити податки і внески, або ж чесно заявити, що працює у підпіллі, не визнає існуючих законів, і у разі перемоги знищить податки зовсім і для всіх, а не тільки для обраних політиків, які рвуться до влади, нехтуючи законами.

        Нісенітниця. Як на разі, у нас реєстрація потрібна для участи у виборах, відтак незареєстрована політична діяльність не є діяльністю підпільною (як це Ви пробуєте тут вмовити).

        > Всюди тільки й кажуть, що ПДВ нічого державі не дає, це тільки знаряддя розкрадання бюджету, його сальдо від'ємне. А Ви пропонуєте на нього покладатись державі. Ну-ну.

        "Всюди (всі) кажуть"-- жоден аргумент. Колись колись "всюди казали", що Земля є пласка і стоїть на трьох слонах (чи китах). І що з того?

        Я "пропонував" зважати на те, що в ціні _кожного_ товару, який Ви (чи Я) купуєте, якісь податки вже містяться. І це н_е_ т_і_л_ь_к_и_ ПДВ.

        А так, до речі: чи не вважаєте Ви часом, що метою життя кожного має бути наповнення державної скарбниці? Бо щось таке враження маю...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.15 | Ігор Немашкало

          Re: Тому що


          >
          > Інакше виходить, що даючи суcідові-пияку 20грн. за те, щоб він поприбирав у мене в підвалі, я повинен ще й заплатити 33.2% (6.64грн.) до пенсійного фонду? Гаразд. Ну, а якщо я плачу за це своєму синові? А податок на доходи (15%) я теж маю після цього з нього на користь держави стягнути?
          >
          > На щастя, ніхто цього робити не буде, щоб там не говорив якийсь закон. І якщо це є порушення, то винуваті в цьому дебільні законодавці.
          >
          > Не можна приймати закони, які апріорі не будуть виконуватись абсолютною більшістю громадя. Бо допускати таке означає насмішку з авторитету закону, руйнування держави врешті.
          >
          >
          > > Всюди тільки й кажуть, що ПДВ нічого державі не дає, це тільки знаряддя розкрадання бюджету, його сальдо від'ємне. А Ви пропонуєте на нього покладатись державі. Ну-ну.
          >
          > "Всюди (всі) кажуть"-- жоден аргумент. Колись колись "всюди казали", що Земля є пласка і стоїть на трьох слонах (чи китах). І що з того?
          >
          > Я "пропонував" зважати на те, що в ціні _кожного_ товару, який Ви (чи Я) купуєте, якісь податки вже містяться. І це н_е_ т_і_л_ь_к_и_ ПДВ.
          >
          > А так, до речі: чи не вважаєте Ви часом, що метою життя кожного має бути наповнення державної скарбниці? Бо щось таке враження маю...

          Не вбачаю різниці, хто прибиратиме в підвалі, сусід-пиятик, чи "Гуссон-Україна". Податки повинні платитися.
          І зовсім незрозуміло, чому не платять податки з політичної діяльності. Навіть за Вашою логікою, що там тільки сусіди-пиятики працюють, чи найбідніші бомжі, що їм можна вибачати податки?
    • 2007.08.16 | shu

      А як в такому разі пол партія проводить у себе ці виплати?

      > Підприємство/організація є посередником між особою та державою (стягуюючи його із нарахованої зарплати),якщо воно/вона є основним місцем роботи громадянина. Разові (чи спорадичні) виплати не підпадають під цей механізм. Їх громадянин мав би сам оголошувати в річній податковій декларації.

      От як би так справді було б! Я б своїм робітникам і собі в тому числі лише б і виплачував спорадичні виплати не за основним місцем роботи :-)

      Партія як будь-яка юридична особа повинна вести податковий облік і будь-які(!!!) видатки вона повинна обліковувати і проводити по якійсь статті. Отже коли партія платить навіть по 20 грн. То вона повинна це якось облікувати. Отже питання як так в українському законодавстві можливо облікувати видатки фізичній особі, щоб це не була зарплата(чи виплата прирівняна до неї) і юр. особа в данному разі не повинна бути податковим агентом(відповідати за фактичну сплату податків покладених на фіз особу контрагента)?

      Насправді, це дуже слушне запитання! І усі розуміють, що зараз партії нічого не роблять без чьорної каси. Але потім приходять до Парламенту і для усієї країни роблять такі закони, які навіть самі виконати не можуть і не бажають. Але кричать до втрати пульсу про моральнісь сплати податків, про пенсіонерів та інвалідів...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.17 | Lewko

        Re: А як в такому разі пол партія проводить у себе ці виплати?

        shu пише:
        > ...
        > От як би так справді було б! Я б своїм робітникам і собі в тому числі лише б і виплачував спорадичні виплати не за основним місцем роботи :-)
        Це інша справа. Коли б Ви робили "спорадичні виплати не за основним місцем роботи" людям, які реально у Вас працюють на стало, то на це є стаття. Звичайне ухиляння від сплати податків.

        Дехто часом так пробує робити. Але на це є "відповідні органи" :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.18 | shu

          Re: А як в такому разі пол партія проводить у себе ці виплати?

          Lewko пише:
          > shu пише:
          > > ...
          > > От як би так справді було б! Я б своїм робітникам і собі в тому числі лише б і виплачував спорадичні виплати не за основним місцем роботи :-)
          > Це інша справа. Коли б Ви робили "спорадичні виплати не за основним місцем роботи" людям, які реально у Вас працюють на стало, то на це є стаття. Звичайне ухиляння від сплати податків.
          >
          > Дехто часом так пробує робити. Але на це є "відповідні органи" :)

          Тобто для мене це ухиляння і "відповідні органи", а для партій - за це пошана та квіти у машину?
  • 2007.08.16 | stefan

    Відповідаю професійно

    Партія - один з видів об"єднання громадян, громадська організація.
    Закон "Про політичні партії в Україні" чітко регламентує діяльність політичних партій.
    П. партії не мають права займатися підприємницькою

    Фінанси(кошти) партії:
    1.членські внески
    2.добровільні внески(пожертвування) громадян та недержавних підприємств.
    3.кошти з бюджету, згідно Законодавства України.

    Якщо в партії є штатні та нештатні робітники(в т.ч. фізособи(НЕ СПД) за договорами підряду), то лише тоді сплачуються всі податки і збори з заробітної плати(податкова інспекція,ПФУ, соціальні фонди).

    Якщо заробітна плата не нараховується і штатні і нештатні робітники відсутні, то ніяких податків партія нікому не платить.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.16 | Українець, громадянин України

      Re: Відповідаю професійно

      Якщо гроші платяться з "чорної каси", то партія нічого не платить державі. Коли партія приходить до влади, перед тими, хто наповнив "чорну касу" постає завдання компенсувати свої витрати, тоді починається корупція :)
    • 2007.08.17 | Ігор Немашкало

      Прошу дати професiйну вiдповiдь

      Партiя платить за участь у виборах своэму представнику 1000 гривень. А ми знаэмо, що платять. Чи повинна вона сплатити 332 гривнi до пенсiйного фонду?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.17 | Lewko

        Re: Прошу дати професiйну вiдповiдь

        Ігор Немашкало пише:
        > Партiя платить за участь у виборах своэму представнику 1000 гривень. А ми знаэмо, що платять. Чи повинна вона сплатити 332 гривнi до пенсiйного фонду?
        Потрібно конкретизувати, що таке "представник". Це штатний працівник чи підрядник чи якось інакше?
      • 2007.08.17 | stefan

        Прошу буди читателем Форуму, а не тільки писателем

        Див.
        http://www2.maidan.org.ua/n/free/1187262543
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.18 | Ігор Немашкало

          Читав. То висновок правильний?

          Моя родичка була на виборах представником від партії. Партія сплатила їй за це 1000 гривень. Родичка не є членом партії. Ніяких угод з партією вона не укладала. То повинна партія у зв'зку з виплатою 1000 гривень родичці сплатити до пенсійного фонду 332 гривні? Я вважаю, що повинна. З Вашої логіки ні. Ні?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.08.19 | stefan

            Re: Читав. То висновок правильний?

            Ігор Немашкало пише:
            > Моя родичка була на виборах представником від партії. Партія сплатила їй за це 1000 гривень. Родичка не є членом партії. Ніяких угод з партією вона не укладала. То повинна партія у зв'зку з виплатою 1000 гривень родичці сплатити до пенсійного фонду 332 гривні? Я вважаю, що повинна. З Вашої логіки ні. Ні?
            ===========================
            Я ж роз"ясював.
            Все залежить від того, яким чином виплачені гроші.
            Якщо був наказ про зарахування працівниеа на роботу в штат, чи позаштатно, або був Договір підряду на роботу та Акт виконаних робіт, і гроші виплачені через плптіжну відомість, тоді Партії необхідно сплатити податок на прибуток в податкову та страхові збори і внески до Пенсійного та соціальних Фондів.
            ...
            Якщо ж гроші виплачені неофіційно(в конверті), то податків і зборів Партія не платить.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.08.19 | Ігор Немашкало

              За законом дозволяється партії виплачувати гроші неофіційно?

              > Все залежить від того, яким чином виплачені гроші.
              > Якщо був наказ про зарахування працівниеа на роботу в штат, чи позаштатно, або був Договір підряду на роботу та Акт виконаних робіт, і гроші виплачені через плптіжну відомість, тоді Партії необхідно сплатити податок на прибуток в податкову та страхові збори і внески до Пенсійного та соціальних Фондів.
              > ...
              > Якщо ж гроші виплачені неофіційно(в конверті), то податків і зборів Партія не платить.

              За законом дозволяється партії виплачувати гроші неофіційно (в конверті)? Якщо ні, які за законом передбачені покаранння7 Кого мусять карати?
    • 2007.08.18 | shu

      А получилось не дуже професійно

      Почитайте, ще закони про сплату податків перед тим, як будете в слідуючий раз, щось "проФФесійно" тлумачити.

      Якщоб було так як Ви кажете, то в нас би фірм та заводів не було - усе суцільні партії та об*єднання грамадян.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.18 | Ігор Немашкало

        +

        Якщо за будь-яку партійну роботу можна було б платити партійцю неоподатковувані випалати, то дійсно всі б використовували на своїх підприємствах працю партійців.
      • 2007.08.19 | stefan

        Шановний Пане shu! Попрошу не плутати партії з СПД

        shu пише:
        > Почитайте, ще закони про сплату податків перед тим, як будете в слідуючий раз, щось "проФФесійно" тлумачити.
        >
        > Якщоб було так як Ви кажете, то в нас би фірм та заводів не було - усе суцільні партії та об*єднання грамадян.
        =====================
        Шановний Пане shu!
        Попрошу не плутати партії з СПД.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.19 | shu

          Re: Шановний Пане shu! Попрошу не плутати партії з СПД

          > Шановний Пане shu!
          > Попрошу не плутати партії з СПД.

          А при чьому тут СПД? Податки стосуются не лише СПД.
          Є наприклад закон про оподаткування прибуткового податку фізичних осіб. От і скажіть де там написано, що СПД повинен бути при виплаті ФО податковим агентом(сплачувати 15% за цю особу), а партія ні?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.08.19 | stefan

            Пояснюю останній раз

            СПД - суб"єкт підприємницької діяльності, і ЮР. дсоби і ФІЗ.особи.
            ВСІ СПД сплачують податки:

            Основні податки:
            1.На прибуток(доход)-[податкова інспекція].
            2.ПДВ-[податкова інспекція].
            3.Податкова, ПФУ та соцфонди(податок[подоходний],збори та страхові внески на заробітну плату )

            =========
            Політична партія не є суб"єктом СПД.
            ..................
            Stefan K.Stanevych
            [Сертификат]
            http://www.newlegal.ua/SpecialistCertificate.aspx?ID=103
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.08.19 | Ігор Немашкало

              Непереконливо

              stefan пише:
              > СПД - суб"єкт підприємницької діяльності, і ЮР. дсоби і ФІЗ.особи.
              > ВСІ СПД сплачують податки:
              Так.


              > Політична партія не є суб"єктом СПД.
              Не тільки СПД сплачують податки.
              Тут йдеться про податок, яка платить фізична особа (15%). Будь-хто, хто виплачує фізичній особі (не підприємцю), повинен стати податковим агентом, утримати з фізичної особи 15% і перерахувати їх до бюджету.
              Також той, хто виплачує гроші, повинен за власний рахунок сплатити 33.2 % від суми виплати до пенсійного фонду.
            • 2007.08.19 | shu

              Поясніть б/л не останній раз, а так щоб не було схоже на дурню

              stefan пише:
              > СПД - суб"єкт підприємницької діяльності, і ЮР. дсоби і ФІЗ.особи.
              > ВСІ СПД сплачують податки:
              >
              > Основні податки:
              > 1.На прибуток(доход)-[податкова інспекція].
              > 2.ПДВ-[податкова інспекція].
              > 3.Податкова, ПФУ та соцфонди(податок[подоходний],збори та страхові внески на заробітну плату )
              >
              > =========
              > Політична партія не є суб"єктом СПД.

              То що? Вона не платить зарплати своїм робітникам? Не сплачує ПДВ, наприклад коли купує олівці чи стільці? З чього Ви взяли, що якщо особа не СПД то вона вільна від сплати податків?

              Ще раз прошу, наведіть цитати з законів. Де там написано, що партії вільні від сплати ну хоча б податку з доходів фіз особ, яким вони роблять видатки у формі готівки!

              Я читаю зовсім інше:

              "З А К О Н У К Р А Ї Н И
              Про податок з доходів фізичних осіб

              8.2.2. Особою, яка не є податковим агентом, вважається
              нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта
              підприємницької діяльності, або не є особою, яка здійснює
              незалежну професійну діяльність. ( Підпункт 8.2.2 пункту 8.2
              статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1958-IV
              ( 1958-15 ) від 01.07.2004 )"


              Здається Партії не можуть бути ані нерезидентом, ані фізичною особою (навіть яка має статус СПД чи не є особою яка здійснює НПД).
              Це значить, що Партії є податковими агентами зі сплати податку з доходів фіз осіб!
              Партія - це юридична особа => в неї є печатка, голова, статут, і рахунок(ки) в банку. І вона ПОВИННА вести податковий облік. Будь-яки прибутки і ВИДАТКИ повинні бути обліковані.
              Як Партія може так облікувати видатки у вигляді готівки якійсь фізичній особі, щоб не підпати під п.8.2.2.?
              Та в неї навіть платіжку на обнал в банку не приймут без платіжки на податок.
  • 2007.08.18 | Sean

    Тому що © закон такий

  • 2007.08.19 | Ігор Немашкало

    Задав запитання до БЮТ на сайті "Ідеальна країна"

    http://forum.kraina.org.ua/viewtopic.php?p=244#244


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".