МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А воно нам треба?

08/14/2007 | Illia
Україна переорієнтується на ринки Росії?

Статистичні дані I півріччя 2007 року показали корінну переорієнтацію українського експорту з європейського ринку убік російського.

Як пише газета "Комерсант-Україна" з посиланням на дані Держкомстату, частка цього ринку в структурі українського експорту, незважаючи на ріст постачань у країни Європи на 31%, знизилася, а головним торговельним партнером України стали країни СНД.

За даними Держкомстату, негативне сальдо торгівлі України товарами в I півріччі досягло $4,19 млрд., що на $1,18 млрд. більше, ніж торік, на фоні практично рівних темпів росту експорту (виріс на 32,9%) та імпорту (на 33,8%).

При цьому в червні відбулося зниження негативного сальдо в порівнянні з травнем на $312,3 млн. – до $437,8 млн.: експорт червня виріс на 26,9%, імпорт – на 28,4%.

Економісти таке зменшення дефіциту зовнішньої торгівлі вважають сезонним.

"Влітку Україна знижує імпорт енергоносіїв, однак збільшує експорт харчової промисловості і машинобудування. Низьке сальдо протримається до осені, коли його погіршить прискорення імпорту", - сказав директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин.

Як відомо, наприкінці липня міністр економіки Анатолій Кінах заявив про перегляд річного прогнозу дефіциту зовнішньої торгівлі з $3,4 млрд. до $5,7-9,2 млрд., тоді як у 2006 році він складав $6,67 млрд.

Як і в першій половині 2006-го, у I півріччі нинішнього року найбільший ріст постачань українських товарів зафіксований в країни СНД (на 60,6%; у Росію – на 61,1%) і Європи (31,4%). Українська продукція зміцнила свої позиції також у країнах Азії й Африки – ріст постачань на 16% і 15% відповідно.

Разом із тим продовжилося падіння постачань української продукції в країни Північної і Південної Америки (на 6,6%) унаслідок різкого зменшення експорту в США (на 16,8%). Для порівняння: у перших 2-х кварталах 2006 року обсяг українського експорту в Америку виріс у 1,5 рази – до $1,272 млрд. – у зв'язку з поліпшенням торговельних відносин зі США.

Як відзначає видання, нерівномірні темпи росту експорту в різні регіони світу призвели до зміни географічної структури української торгівлі.

Частка країн СНД збільшилася на 6,5% - до 36,96% - за рахунок інших регіонів. Так, частка постачань у країни Азії зменшилася на 2% - до 20,13%, у країни Африки на 1% - до 5,9%, у країни Північної і Південної Америки на 2,2% - до 5,14%. Навіть частка постачань у Європу зменшилася на 0,4% - до 31,78%.

При цьому зростання частки країн СНД було забезпечене винятково зростанням частки Росії на 4,6% - до 25,4%, тоді як частка інших країн регіону практично не змінилася.

На думку експертів, ці дані свідчать про подальшу втрату Україною більшості закордонних ринків і збільшення її залежності від Росії, що, на їхню думку, може призвести до кризи через 2-3 роки з огляду на пожорсткішання вимог до стандартів продукції в Росії після її вступу у СОТ, пише видання.

http://pravda.com.ua/news/2007/8/14/62648.htm

Відповіді

  • 2007.08.14 | QuasiGiraffe

    А якщо відняти фальшивий експорт

    заради ПДВ?
    Через який кордон його краще прокручувати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.14 | Koala

      До речі, вірно...

  • 2007.08.14 | Koala

    І що?

    Я не проти орієнтації на будь-які ринки - лиш би вони:
    а) давали хороші гроші
    б) не були монопольними (а ось тут із Росією питаннячко...)

    Але є одна дурня...

    > Як пише газета "Комерсант-Україна" з посиланням на дані Держкомстату, частка цього ринку в структурі українського експорту, незважаючи на ріст постачань у країни Європи на 31%, знизилася, а головним торговельним партнером України стали країни СНД.
    > На думку експертів, ці дані свідчать про подальшу втрату Україною більшості закордонних ринків і збільшення її залежності від Росії, що, на їхню думку, може призвести до кризи через 2-3 роки з огляду на пожорсткішання вимог до стандартів продукції в Росії після її вступу у СОТ, пише видання.
    Обсяги зростають у всі боки, просто з Росією-швидше. Де та "подальша втрата закордонних ринків"??? А щодо "пожорсткішання вимог до стандартів продукції в Росії після її вступу у СОТ" - це, як пишуть в Росії, пацтулом! Яка Росія в СОТ за 2-3 роки, враховуючи конфлікт із Грузією? Ми там раніше будемо (а коли ми там будемо, самі розумієте...) Таких "експертів" в цивілізовані часи на ратушній площі до стовпа ставили і лайном мазали, щоб всі бачили...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".