МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ю.Тимошенко: Нова національна ідея на День народження України(л)

08/22/2007 | НеДохтор
http://www.pravda.com.ua/news_print/2007/8/22/62958.htm

-----------------
Нова національна ідея на День народження України
22.08.2007___ Юлія Тимошенко, для УП



В сучасній Україні писати та говорити, ба, інколи навіть думати, про національну ідею політично небезпечно.

Це, як виявляється, небезпечно для електоральних перспектив твоєї політичної сили, для міжнародної репутації, це небезпечно, бо тебе неодмінно не так зрозуміють. Це, бачте, у сучасному світі – не інтелігентно, не актуально і навіть (прости, Господи) – не "гламурно".

Інколи деякі колеги по-дружньому радять: давай, отут, замість національної ідеї, щось вліпимо інше, бо у нас же Схід і Південь, у нас вибори. Давай, замість нація – народ, замість "національний" – громадянський, і (навіть) замість Україна – країна.

Здається з таким національним мазохізмом і самоприниженням, я стикаюся вперше у своїй політичній практиці.

Мені важко уявити, що російському політику буде соромно говорити про Росію, а президенту США порадять для толерантності частіше вдаватися до терміну "Новий світ" замість Сполучені Штати Америки.

Політична Україна, налякана привнесеними ззовні технологіями останньої президентської компанії з поділом України на три сорти та на два береги, занурила голову в пісок і вважає за доречне, жити в глибинах збаналізованої космополітичної байдужості, викресливши поняття "нації" з щоденного мовлення.

Дискурс національного віддано на відкуп маргінальним "мудрецям", які невтомно продовжують доводити, що Каїн був першим росіянином, а Авель – українцем, що всі єгипетські фараони родом з середньої Наддніпрянщини, а нащадки аріїв засідають в Кабінеті міністрів.

Це не тільки примітивно, це небезпечно. Консервація проблеми, невизнання нації в політичному, громадянському значенні, все це навіть страшніше ніж трьохсортна карти України у виконанні кремлівського "колумба"-першовідкривателя – Глєба Павловського.

Ми ніколи не зможемо побудувати ту Україну, якої ми варті, доки не визнаємо, що проблема існує, доки не зможемо знайти того єдиного чинника, що зможе звести під один дах інтереси викладача з Львівського університету і донецького підприємця, залишивши поза його межами розбіжності і світоглядні суперечності.

Що, як не приналежність до єдиної країни, до єдиної нації (підкреслюю, в громадянському значенні цього терміна) може виконати подібні функції?

Колись Леонід Кучма (от уже не думала, що колись доведеться цитувати Кучму) сказав, що в України національної ідеї немає. Та в тому мабуть і горе сучасної України, що нею майже весь період національної залежності керували люди без національної ідеї в голові.

Гімн без слів, стилізований гопак та напівлегальний тризуб весь цей час лишалися чи не єдиними офіційними атрибутами державної незалежності. Та й на побутовому рівні щоденного політичного мовлення національне досі зводиться власне до анекдотів, які всі до одного починаються з одного й того ж: "Приїхав якось москаль до Львова..."

Бувають, щоправда, деякі проблиски консолідації нації, передусім в спортивній царині -перемоги братів Кличків, Яни Клочкової, несподіваний успіх футбольної збірної на чемпіонаті світу в Німеччині, але вони настільки короткотривалі, що не можуть сприйматися як визначальні і основні.

Був у нас ще Майдан, коли тисячі людей вперше заговорили українською мовою, сотні тисяч почали гордитися, що живуть у такій героїчній країні, мільйони вперше підняли голови.

Але цінності Майдану нова еліта примудрилася розтринькати за півроку, зробивши з національними ідеалами те, що на початку дев'яностих було зроблено з купоно-карбованцями.

То може настав час бодай сьогодні, на 16-річчя державної незалежності, дати країні національну ідею, визнати, що без неї ми ніколи не зможемо стати ні нацією ні народом?

Що без національної ідеї скіфські кам'яні баби та трипільські глечики так і залишаться мертвими артефактами археології без інтегрованості в історію території, відомої зараз як держава Україна.

Але перш, ніж визначити якої національної ідеї потребує країна, хотілося б бодай кількома штрихами озирнути весь сучасний світ, проаналізувати ключові тенденції цивілізованої ойкумени.

...Тож, як він живе цей сучасний світ? Унікальними темпами розвивається інформаційні технології, нові комп'ютери стають застарілими через півроку. Як стверджують у своїй книзі Funky Business два мудрих шведи, якби авіаційна промисловість розвивалася такими ж темпами, як комп'ютерні технології за останні десять років, то сьогодні б, скажімо, літак з Європи до США летів менше секунди, а вартість квитка бізнес-класу склала б 0,4 цента.

Те ж саме відбувається в економічному світі - на повну потужність працюють біржі та банки, розмови про демократію та свободу заполонили всі шпальти та ефіри світових засобів масової інформації. Але, як свідчить статистика, не так все добре в сучасному світі, як видається на перший погляд.

Кількість небезпечних викликів сучасній цивілізації майже така сама, як в ХІІІ-ХVII століттях. Лише Аль-Каїда замість бубонної чуми і гастарбайтерство замість рабів на галерах. Ці вади сучасного світу нівелювали технологічні завоювання людства.

Прогрес виявився більш діалектичним та непрогнозованим, ніж ми собі уявляли. Джон Тойнбі зазнав поразки: історія не розвивається по спіралі, і не є заздалегідь визначеним шляхом до прогресу. Вона рухається так, як їй заманеться, за своїми законами і примхами, як автомобілі в час-пік на Ленінградській площі при виключених світлофорах.

З одного боку ми отримуємо нанотехнології, з іншого – СНІД, з одного боку – глобалізм і скорочення озброєнь, з іншого – терористичну атаку 11 вересня. На кожен новий винахід людства, природа відповідає власною новацією. Словом, на кожен новий bluetooth маємо отит на кожне вухо.

За останні роки 47 з 192 країн світу потерпали від війн та громадянських конфліктів. Війна продовжує лишатися формою співіснування націй та народів, а, для декого, як наприклад, для США маленька переможна війна – це взагалі всього лише елемент чергової президентської кампанії (як, до речі, і для Росії, де потяги та будинки чомусь починають злітати в повітря саме напередодні нових електоральних перегонів).

Сучасний бурхливий прогрес людства базується на тотальній прагматиці і абсолютній цінності матеріальної вигоди, отриманої за будь-яку ціну. Потім - гонкою за особистим успіхом з споживацьким ухилом. І ще - появою нових, невластивих функцій грошових знаків.

Світові гроші перетворили на товар все: віру, честь, совість, переконання, принципи, патріотизм, інформацію. Відбулася всесвітня матеріальна "фаустизація" людства. Але, якщо гетевський Фауст мав бодай зупинку прекрасної миті, то сучасні обивателі здатні продати душі за "класний шопінг" в Мілані в сезон Sale.

Добрались навіть до купівлі-продажу статусу людини в світі, здоров'ї, освіті. Сьогодні в Україні, скажімо, мало хто рветься в аспірантуру, бо диплом "проФФесора" можна купити за ціну, співставну з вартістю мобілки бізнес-класу.

Всупереч апологетам індивідуалізму, людина перетворилася на об'єкт, а людство на мішень для спаму – це суть сучасного поступу. Очевидно, що такий алгоритм розвитку є тупиковим, а можливо, веде і до самознищення.

Археологи, як відомо, типізують історичні періоди з допомогою викопних решток кераміки. З жахом уявляю, як через кілька віків нащадки-археологи назвуть наш час з його двома світовими війнами, ядерними катастрофами, космічними польотами, YouTubе-ом і революціями, всього лише "культурою пластикових стаканчиків".

Глобальні світові проблеми зачепили українське суспільство. Ми - частина цивілізації, і платимо відповідну плату за це. За прагненням до жорсткої і цинічної цивілізованості ми десь загубили душу, ідеали, благородні непрагматичні пориви.

Здається, сьогодні, якби був живий Тараса Бульба, то він боровся б не за волю країни, а за ліцензію на реекспортні операції в НАК "Нафтогаз Україна".

...Але ж, Україна інша. Вона інша зовсім не так, як стверджував один державний муж, коли говорив, що вона просто "не Росія". Вона ще й не Албанія, не Мозамбік і не Ісландія.

Ми взагалі – інші. Ми, на моє переконання, як жодна інша країна, народжені для унікальної місії, тому що перебуваємо на цивілізаційному зламі між західною та східною цивілізаціями.

Ми від цього найбільше страждали, бо саме по нашій території вздовж і впоперек ходили всі – від Чингіз Хана до Манштейна. Але, бодай тепер можемо мати якусь користь із такого унікального розташування.

Україна – це енергетичний міст між культурами і народами. Україна – це табула раса в сучасному світі. Зруйнували те, що було, і не побудували нового. Саме тому Україна повинна будувати свої стандарти наново і має всі права не копіювати помилкові концепти ліберально-демократичного капіталізму.

Для того, щоб наша країна виконала цю місію для себе та людства, нам потрібна найвища консолідація, мобілізація всіх суспільних інтелектуальних політичних сил та повне усвідомлення кожним українцем концепцій та рішень, які необхідно приймати для побудови більш справедливого нового порядку.

Головну роль в консолідації національних сил відіграє чітке визначення нової національної ідеї, яка б стала справжньою провідною зіркою для всієї нації, відкриттям для кожної особистості безмежних можливостей розвитку.

Як молодій людині в 16 років дають паспорт, так і ми нашій Україні на її 16-річчя маємо дати нову національну ідею.

Такою українською новою національною ідеєю повинно стати будівництво найкращої, найоптимальнішої системи організації суспільства, яка дасть кожній людині відчуття справедливості, гармонії, захищеності та відкритості всіх омріяних можливостей.

Я жодною мірою не претендую на те, щоб дати вичерпне і остаточне визначення нової національної ідеї України. Це – тема для дискусії. Але, здається, саме у створенні оптимальної системи співіснування всіх елементів суспільства полягає основне наше завдання.

Чому ми з'являємося на CNN і Євроньюзі тільки в інтер'єрі перевернутих вагонів з жовтим фосфором поблизу Ожидова? Може досить? Може час потрапити в позитивний блок новин і не тільки спортивних?

Як Японія і Німеччина створили унікальні системи управління виробництвом в 70-ті роки ХХ століття, як Генрі Форд придумав конвеєр, чому ми не можемо створити ідеальну суспільну систему? Ту систему, яка базується на реаліях, а не на ідеях Платона, Томазо Кампанелли чи Томаса Мора?

Справа не в ментальності, як говорять скептики. Справа – в системі.

Візьмімо, для прикладу знову ту ж таки Німеччину. Майже півстоліття нація була розділена на дві країни – ФРН і НДР. Одна ментальність, одне мислення, одна культура. Але – інші системи.

То чому ж ця однакова ментальність по один бік стіни робила ідеальні "Мерседеси", а по інший - "Трабанти" з пластмаси і дерева? То може і нам час спробувати нову систему суспільства?

Не треба боятися величі власного народу. Не треба ховатися в закутках неуспіху. Зрештою, тільки, на перший погляд, нездійсненні ідеї, варті того, щоб братися за їх реалізацію. В сучасному світі завжди є місце для того, щоб знайти свою нішу.

Вдамся до ще одного прикладу з уже згаданої книги Funky Business. Один британський підприємець, що ніяк не міг знайти своє місце під сонцем у світі великого бізнесу, від розпачу і, скоріше, для приколу став випускати кольоровий щотижневий журнал... "Ноги". В цьому дивному часопису не було нічого окрім фотографій людських кінцівок – п'ят, колін, литок, гомілок…

Раптом виявилося, що в усьому світі, з 6 мільярдів людей знайшлася не одна тисяча фетишистів, що, з незрозумілих для психологів причин, фанатіли від фотографій людських ніг. За 2 роки видавничої діяльності, вчорашній невдаха, а нині "ногомонополіст" став мільйонером.

Це – анекдотичний приклад, але ж він показує, що в сучасному світі існує безліч незайнятих прогалин. І одна з них, досьогодні порожня – це місце для оптимальної ідеальної системи організації суспільного життя.

Ми повинні будувати країну власних інтелектом, а не імпортованим. Ніхто за нас ідеальну модель нам не збудує. Коли за таке будівництво беруться зайди, виходить фантасмагорія.

Нещодавно в США видали кулінарну книгу-путівник по кухні республік СРСР. Серед іншого, там розмістили і рецепт "українського борщу", який, на думку авторів, був стравою із... картоплі, яблук, сала, інжиру, фініків та плодів якогось невизначеного "клукового дерева" (дуже хотілося б нагодувати автора таким борщем, особливо - клуками).

Тож, покладання надії на закордон і призводить до того, що ми в результаті замість "плану Маршалла" отримуємо борщ із фініків.

Нова національна ідея країни назавжди позбавить наш народ комплексу меншовартості, синдрому ущербності, роз'єднаності, загубленості, підніме обмеження національних амбітних устремлінь.

Можливо, у когось виникнуть сумніви у своєчасності виголошення такої національної ідеї саме зараз, коли український народ, як ніколи, зневірений та далекий від будь-яких суспільних ідей.

Але відродження сили духу не можливе без зміцнення віри. І цю віру мусить народити нова національна ідея, яка стане не тільки символом успішного розвитку українського народу, а ще й предметом її довічної гордості.

Україна сьогодні має шанс не тільки перебороти свої власні проблеми та протиріччя, але й стати взірцем для інших народів. Якщо ми реалізуємо нашу національну ідею, то вона, за масштабами впливу на світову історію, може стати в один раз з Давнім Єгиптом, Античною Грецією і італійським Відродженням.

Якщо інші народи дали людству колесо, порох, компас, комп'ютер і ядерні технології, ми доповнимо цей перелік унікальною організацію суспільного життя.

Я навмисно, ледь-ледь перебираю з пафосом та метафорами, бо братися за створення національної ідеї можна тільки в стані, близькому до ейфоричного. Прагматика тут не допоможе. Якщо до будівництва підходити виключно з мірилом "здорового прагматизму", то в результаті виходять не єгипетські піраміди, а панельні "хрущовки".

Якщо вірити історику Льву Гумільову, то найвищий період пасіонарності кожна нація переживає при своєму народженні, саме тоді вона здатна на будь-які звершення. Здається 16-річчя – це якраз такий вік, коли час до подібних звершень братися.

В історії кожної нації є своя "золота доба", свій обмежений часом Едем, коли все було добре, і всі були щасливими. Як правило, ця доба була так давно, що перетворилася на міфи та легенди, не варті уваги істориків.

В України своя "Золота Доба" – попереду. Якщо ми реалізуємо те? що задумали, то вже наступні покоління цілого світу будуть вивчати стратегію нашого успіху та вчитися "Ukrainskomu Uspihu" без транскрипцій і перекладу.

P.S. Як пишуть в сучасних газетах, "доки цей номер готувався до друку, стало відомо, що..." професор Ізраїльського технологічного інституту Амос Орі, по-своєму переглянувши теорію Альберта Ейнштейна, довів, що подорожування в часі теоретично можливо.

Хотілося б попросити пана Орі заглянути в історію України року десь так 2057-го. Гадаю, він буде приємно вражений...


-----------------

Відповіді

  • 2007.08.22 | Адвокат ...

    "Коня і трєпєтную лань..."

    НеДохтор пише:

    > Такою українською новою національною ідеєю повинно стати будівництво найкращої, найоптимальнішої системи організації суспільства, яка дасть кожній людині відчуття справедливості, гармонії, захищеності та відкритості всіх омріяних можливостей.

    Та людина, що писала для ТЮлі цей текст, мислить катеґоріями відомого вислову "і рибку с`єсть, і на кол нє сєсть".
  • 2007.08.22 | Sean

    Десь я вже чув про "унікальну місію"...Не нагадаєте, де cаме?

    > Такою українською новою національною ідеєю повинно стати будівництво найкращої, найоптимальнішої системи організації суспільства, яка дасть кожній людині відчуття справедливості, гармонії, захищеності та відкритості всіх омріяних можливостей.
    Дуже, дуже нова і свіжа думка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.22 | Раціо

      Так, це прорив! А ми,темні, хотіли ненайоптимальнішу будувати

  • 2007.08.22 | QuasiGiraffe

    Краще б цього було не писати

    В країні всеперемагаючого жлобства такий утопізм погано виглядає.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.22 | Адвокат ...

      Та ну, на Вас!

      А чи за часів Кампанели, чи Мора, суспільство навколо них,-- не було збіговиськом кінчених жлобів?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.22 | QuasiGiraffe

        Re: Та ну, на Вас!

        Адвокат ... пише:
        > А чи за часів Кампанели, чи Мора, суспільство навколо них,-- не було збіговиськом кінчених жлобів?
        Кампанелла і Мор не балотувалися в представницькі органи влади.
        І закінчили вони, здається, погано. І згадали про них років за 300.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.22 | Адвокат ...

          То ми про жлобів, чи про нащадків жлобів, чи про те,

          хто, кого та коли згадає?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.08.23 | QuasiGiraffe

            Re: То ми про жлобів, чи про нащадків жлобів, чи про те,

            Я про те, що хтось збирається у владу, а не в тюрму. Риторика в будь-якому випадку має бути жорсткою, більш конкретною, орієнтованою на найближчі задачі. Тим більше в нашому суспільстві, де маніловщина відгуку не має.
            За красиву Україну у нас вже боролися.
      • 2007.08.22 | Арета

        А чому пані Юля нічого не написала про свіжу кров?

        Це ще одна їхня "нова" ідея. Коломойський постійно про це говорить, мовляв занепадаєм, бо нам нужна свєжая кровь. І бігбордики у Києві з негринятком у вишиванці теж задумані та фінансовані ним же ж. От вам і НОВА національна ідея.

        Ага, і ще-як уже згадали безхребетність та лицемір"я, то цікаво,що визнання ОУН-УПА признають тільки Шкіль і вона (і те залежно від регіону, де спіч дає). Всі ж інші депутати її політсили підбираються саме нею? Де вона таких .... вишукує, та як з ними при владі (нову) національну ідею відроджувати?

        І головне - НОВОЇ національної ідеї не може бути. Вона стара, як світ.

        Товаріщі комсомольци повинні зарубати собі на носі, що нас є своя національна ідея! Не впихайте нам свої совковї терміни та ідеї. Так як в нас є синьо-жовті і малинові прапори, а не насаджені вами промаранчеві (за копірайт та продаж яких Андрійко Ющенко собі класного бумера відвалив).

        Тільки націоналізм відродить Україну, а того слова пані Юля вже не опанує...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.22 | Большой Брат

          Re: А чому пані Юля нічого не написала про свіжу кров?

          +++ільки націоналізм відродить Україну, а того слова пані Юля вже не опанує...+++

          ===Национализм национализму рознь...===
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.08.22 | Адвокат ...

            Аґа! Саме "рознь".

            Адже буває два ріжновиди націоналізму український, апріорі поганий, і всі инші,-- апріорі добрі.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.08.22 | Большой Брат

              Re: Аґа! Саме "рознь".

              Тю! Между прочим, Ромця Шарп националист. Украинский. Но! Иной он.
              ЗЫ. А между "поганим украинским национализмом" и комуняками, практически никакой разницы. И те, и те - "запеклi". Браття-близнецы прям таки, борцы за идею. :) Тока идеи разные.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.08.22 | Адвокат ...

                Хву, як примітиФФна. А "Бальшой Брат"

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.08.22 | Большой Брат

                  Re: Хву, як примітиФФна. А "Бальшой Брат"

                  На то и "Бальшой Брат". чтобы шоры с глаз снимать...
                  ЗЫ. А по существу ответить? Типо, аргУменты в студию! Так отож.
                  ЗЗЫ. Убедишь меня в неправоте - сниму шляпу.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.08.23 | Адвокат ...

                    Відповідати по змісту можна і треба. Але за однієї умови:

                    за наявности змісту. Повторена ж Вами заяложена спочатку мацьковським царатом, а потім мацьковськими же комуно-бандитами мантра про ( добрі та злі, правильні й не правильні )націоналізми змісту жодного в собі не має. Окрім одного,-- тваринної ксенохвобії. Але це вже не зміст. А постійна складова мацькальського менталітету. І обговорювати тут нічого.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.08.23 | Большой Брат

                      Re: Відповідати по змісту можна і треба. Але за однієї умови:

                      ==Повторена ж Вами заяложена спочатку мацьковським царатом, а потім мацьковськими же комуно-бандитами мантра про ( добрі та злі, правильні й не правильні )націоналізми змісту жодного в собі не має. Окрім одного,-- тваринної ксенохвобії. Але це вже не зміст. А постійна складова мацькальського менталітету. І обговорювати тут нічого.===

                      +++Не катит.+++

                      Мне глубоко по барабану "мацьковськиЙ царат" и "мацьковськая комуно-бандитская мантра".

                      Читай Романа Шарпа(хоть и призрак, а точно дал определение) :)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.08.23 | Адвокат ...

                        Хву. Соннекшн клозд.

              • 2007.08.22 | Раціо

                Усі борці за ідею схожі, і лише бальшой мацкаль оригінальний -

                бореться за безідейність.
        • 2007.08.22 | Prosector

          Re: А чому пані Юля нічого не написала про свіжу кров?

          Арета пише:
          > Це ще одна їхня "нова" ідея. Коломойський постійно про це говорить, мовляв занепадаєм, бо нам нужна свєжая кровь. І бігбордики у Києві з негринятком у вишиванці теж задумані та фінансовані ним же ж. От вам і НОВА національна ідея.

          Це ідея денаціоналізуюча. Негри у вишиванках можуть бути новими громадянами України, але от українцями їм ну ніяк не стати. Хіба що сенс слова "українець" буде замінено на те, що зараз називається "громадянин України". А деяким цього дуже хочеться. Чому розмінюватися на дрібниці? Давайте вже просто тоді оголосимо, що "треба нову кров" і хай буде в Україні суцільний "мелтінґ пот" (який, між іншим, у тих же США не дуже виходить).

          > Ага, і ще-як уже згадали безхребетність та лицемір"я, то цікаво,що визнання ОУН-УПА признають тільки Шкіль і вона (і те залежно від регіону, де спіч дає). Всі ж інші депутати її політсили підбираються саме нею? Де вона таких .... вишукує, та як з ними при владі (нову) національну ідею відроджувати?

          УНП та ВО "Свобода" про ОУН-УПА казали ще задовго до БЮТ. Потім дехто з "Нашої України" теж зрозумів, що треба (а може раніше розуміли, але було невигідно казати, або їм не давали казати, теж могло бути).

          > І головне - НОВОЇ національної ідеї не може бути. Вона стара, як світ.
          > Товаріщі комсомольци повинні зарубати собі на носі, що нас є своя національна ідея! Не впихайте нам свої совковї терміни та ідеї. Так як в нас є синьо-жовті і малинові прапори, а не насаджені вами промаранчеві (за копірайт та продаж яких Андрійко Ющенко собі класного бумера відвалив).
          > Тільки націоналізм відродить Україну, а того слова пані Юля вже не опанує...

          Угу, тільки цього слова бояться, бо (1) в Україні з радянських часів для багатьох це майже як лайка завдяки радянській пропаганді, (2) а в діаспорі (США й Канада, в інших може краще) теж не дуже популярно, бо згідно місцевій пропаганді "націоналізм = ацьцькій хвошізм". Ну і той факт, що дехто чи за гроші, чи з власної дурості цю ідею робить ну ДУЖЕ непривабливою для пересічного громадянина.

          П.С. Як в Чикаґо готуються до 30 вересня? Наших в комісії багато? З Детройта їхатимуть знов? Чи всім в облом?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.08.22 | привид Романа ShaRP'а

            И этому еще не дошло... *Внемлите мне, бандерлоги!*

            Prosector пише:
            > Давайте вже просто тоді оголосимо, що "треба нову кров" і хай буде в Україні суцільний "мелтінґ пот" (який, між іншим, у тих же США не дуже виходить).

            Считайте, что уже объявили.


            > > Тільки націоналізм відродить Україну, а того слова пані Юля вже не опанує...
            > Угу, тільки цього слова бояться

            Вам же уже сказали - национализм бывает разный.

            УНП, "ВоСвобода", эт сэтэра строятся в колонну и идут праукраинским лесом {как они собственно регулярно и ходят поиграться в свой паратолкиенизм}, потому что они даже Западную Украину, да что там Западную Украину - даже себя объединить не могут.

            Новая украинская идея будет либо "плавильной" - сглаживающей различия и противоречия - либо этой идеи не будет вообще.

            Потому что национальная идея - это общее, а не "ваше" или "ихнее" (http://forum.oboz.ua/viewtopic.php?t=14578 - "О национальной идее по Андерсону").

            Задайте себе простой вопрос: когда Центр, Восток и Юг проголосует за что-то унпоподобное или восвободоподобное? Получите простой ответ: никогда, потому что такие Патриоты Особой ЦенностЫ за пределами ЗУ нафиг никому не нужны.

            Если госования 1999-го, 2002-го, 2004-го можно воспринимать как "волны" или "колебания", то между 2004-м и 2006-м ничего существенно не изменилось. Не ожидается существенных изменений и в 2007-м. Плюс пять лет относительной *стабильности*, и минус пять лет Патриотам Особой ЦенностЫ, которые, однако, не молодеют, так что через пять лет мы некоторых из них уже не увидим.

            И совершенно никаких сил, способных раскачать этот маятник, не наблюдается. Ни здесь, ни на горизонте. Приехали. И надо думать, как жить дальше вместе - таким, какими мы есть.


            Прагматическая национальная идея Тимошенко -
            это лучшее, на что вы можете расчитывать



            А с новым поколением будет еще веселей, - оно "вплавится" в интернациональный Интернет и прочие прогрессивные информационно-культурно-технологические штучки быстрее, чем нацортодоксы поймут, что это было.

            У Тимошенко хватает ума говорить об этих вещах. У Хмары, Костенки, Ющенки, Я-ича, Азарища, Симоненцы, Морозорро, Тягниблоха и прочих неблагородных донов - нет. Поэтому все они могут цеплять себе на шею табличку "Йа креведко", и веселым одностроем в духе бессмертной игры Lemmings шагать на свалку истории.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.08.22 | miner

              +5.45

            • 2007.08.22 | Большой Брат

              Роман прав, особеннов этом:+

              "...Потому что национальная идея - это общее, а не "ваше" или "ихнее"..."
            • 2007.08.23 | Адвокат ...

              "Прівєд" успішно скінчив заочні курси соціяльних маталурґів.

        • 2007.08.23 | пан Roller

          В смысле, про новый, свежий Бабий Яр?

          Арета пише:

          А чому пані Юля нічого не написала про свіжу кров?

          > І головне - НОВОЇ національної ідеї не може бути. Вона стара, як світ.
          >
          > > Тільки націоналізм відродить Україну, а того слова пані Юля вже не опанує...

          В смысле, про новый, свежий Бабий Яр?
    • 2007.08.22 | привид Романа ShaRP'а

      Зате прихильники не будуть розчаровані ;)

  • 2007.08.22 | Sych

    Класна стаття окрім декількох моментів:

    > ... якби авіаційна промисловість розвивалася такими ж темпами, як комп'ютерні технології за останні десять років, то сьогодні б, скажімо, літак з Європи до США летів менше секунди, а вартість квитка бізнес-класу склала б 0,4 цента.

    Дурне порівняння.

    > З одного боку ми отримуємо нанотехнології, з іншого – СНІД, з одного боку – глобалізм і скорочення озброєнь, з іншого – терористичну атаку 11 вересня. На кожен новий винахід людства, природа відповідає власною новацією. Словом, на кожен новий bluetooth маємо отит на кожне вухо.

    Дурнi порівняння.

    > Здається, сьогодні, якби був живий Тараса Бульба, то він боровся б не за волю країни, а за ліцензію на реекспортні операції в НАК "Нафтогаз Україна".

    Дурний жарт.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.22 | Безробітний

      Чим класна стаття?

      Які нові, оригинальні думки чи ідеї були висловлені/сформрвані?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.22 | Sych

        Стаття намагається пробудити в людях віджуття власної гідності.

        Достатньо?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.22 | Адвокат ...

          Однак у доволі банальний спосіб:

          "Вєрую, ібо нєлєпо!"
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.08.22 | Sych

            По-вашому, вірити у майбутнє України "нєлєпо"?

        • 2007.08.22 | Prosector

          Re: Стаття намагається пробудити в людях віджуття власної гідності.

          НМХР Сашко Положинський міг би зробити набагато доступніше (і, власне, робить - див. Тартак+Гуляйгород). А тут води поналивали і всяких англійських слів понапхали для прікола...

          Не відчувається після статті такого "треба встати і вийти, свічу (чи щось інше) запалити..."
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.08.22 | Sych

            О, Гуляйгород - карошій вєсч!

            Prosector пише:
            > НМХР Сашко Положинський міг би зробити набагато доступніше (і, власне, робить - див. Тартак+Гуляйгород).

            І слава Богу! Хай робить! Чи це тільки його монополія?

            >А тут води поналивали і всяких англійських слів понапхали для прікола...

            Води там достатньо, але разом з тим видно і разуміння ситуації, і ідеї.

            > Не відчувається після статті такого "треба встати і вийти, свічу (чи щось інше) запалити..."

            Ісчо нє врємя... ;)

            Ех (як точно підмітив Спокус!), якщо б до всіх політиків міряли однієї лінійкою, не було в проблем в Україні. А так - для Юльки одні стандарти, а для решти "політикуму" - інші. Прикро.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.08.22 | Prosector

              Re: О, Гуляйгород - карошій вєсч!

              Sych пише:
              > Prosector пише:
              > > НМХР Сашко Положинський міг би зробити набагато доступніше (і, власне, робить - див. Тартак+Гуляйгород).
              >
              > І слава Богу! Хай робить! Чи це тільки його монополія?

              Ні. На жаль, він у політику не лізе. Не вважаю, що між ними є конкуренція чи що він має якусь монополію на щось, оскільки не вважаю, що вони про те саме говорять.

              > Води там достатньо, але разом з тим видно і разуміння ситуації, і ідеї.

              Не погоджуюся. Виглядає (в черговий раз), що написано для того, щоби викликати купу емоцій, але що потім з ними робити не зрозуміло. Потрібне поєднання емоцій та координації зусиль (так би мовити, голосування і серцем, і розумом). :)
              Між іншим, щодо ідеї: що ж ЮВТ запропонувала? Зі статті шматки можна взяти, але цілісного чогось нема. І не зрозуміло зовсім, яку нову систему суспільства вона пропонує.

              > > Не відчувається після статті такого "треба встати і вийти, свічу (чи щось інше) запалити..."
              >
              > Ісчо нє врємя... ;)

              Я не про збройне повстання, якщо раптом подумали.

              > Ех (як точно підмітив Спокус!), якщо б до всіх політиків міряли однієї лінійкою, не було в проблем в Україні. А так - для Юльки одні стандарти, а для решти "політикуму" - інші. Прикро.

              Я взагалі всіх людей одним стандартом міряю. Тому поки і не можу визначитись, за яку каку з того, що нам пропонують, буду голосувати. Від усіх надто сильно смердить, щоб зрозуміти, від кого менше. Мабуть, глибший аналіз треба проводити (але це скоріш до КВУ чи он там ОПОРА зробила аналіз по представництву з регіонів проти столиці).
  • 2007.08.22 | Мірко

    Здається Україна здала усе своє майбутнє задля

    злагоди з ворогами. Анґлійці кажуть що боягуз гине сотні разів а хоробрий лише раз.
    Приреклися.

    А може Юля таки дещо поспішилась. Покоління гомо совієтікус мусіло б вигинути поки можна було говорити про народження української нації. До Мойсеєвих сорок років ще далеко.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.22 | привид Романа ShaRP'а

      Еще раз для безутешных хомо канадикус

      Бед-нень-ки-е! Судьба будет к вам ужасно жестока:

      Украина никогда не будет такой,
      какой вы ее хотите видеть.


      И нации, какой вы хотите ее видеть - тоже никогда не будет.
      А за 40 лет скорее передохнут нацики. :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.22 | Адвокат ...

        "Прівєд", не кажи "гоп"...

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.22 | Бєлочка

          А ви не чіпайте цього нещасного

          йому просто в цьому життю уваги не вистачає :hot:
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.08.22 | Адвокат ...

            Го важ-ж-жко не зачепити.

            Мєдвєд же бо єсть обл, озорєн, стозєвєн і лаяй. Та й роги в ньо` стирчать на всі боки.
      • 2007.08.22 | gonobobel

        сподіваюсь, такі як ви за 40 років+

        Україна буде або УКРАЇНСЬКОЮ або БЕЗЛЮДНОЮ.

        Романе, звдки в вас стільки совковості?
      • 2007.08.22 | 3dom

        Эка зацепило "хомо советикус"...

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.22 | привид Романа ShaRP'а

          Ну вот представьте себе...

          бьется человек все время головой апстену "за українську Україну", бьется и бьется, уже и лоб розбил, мозги разлетаются...

          Разве может не зацепить столь трагипафосная кортинко?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.08.22 | 3dom

            "Хомо канадикус" было к чему сказано?

            P.S.
            Превед от медведа:

            http://www.edic.ru/myth/art_myth/art_8009.html

            ...
            Разные формы культа животных (зоолатрии) и их пережитки расширяют круг ритуальных мотивов, относящихся к Ж., и, следовательно, количество мифологических мотивировок (как имплицитных, так и эксплицитных) ритуалов почитания Ж. Также существен учёт ритуальных образов, изображений и предметов, связанных с такими церемониями, как «пляска кенгуру» у австралийцев, «пляска бизонов» у индейцев-манданов, «волчья пляска» у индейцев-квакиутль (ср. также маску ворона у них же), ряжение в медвежьи и волчьи шкуры жреца, шамана, вождя, его дружины, а также виновного, подвергаемого наказанию (ср. рус. диал. обозначение вора - «волк»), изгоя. С этим связаны мотив оборотничества (люди-волки, люди-собаки, люди-медведи в хеттских ритуалах, греческий миф о Долоне-волке и т. н. «волко-люди», мотив Змея Огненного волка у славян, люди-волки в римских луперкалиях, оборотни-вурдалаки, истории, типологически сходные с сюжетом рассказа П. Мериме «Локис» о человеке-медведе, и т. п.) и языковые аналоги оборотничества - имена отдельных людей, племён, городов, стран и т. п. (Ликаон греческого мифа, ставший волком; ликийцы, Ликия). Если в Евразии мотив оборотничества чаще всего связан с образом волка (на юге и западе) или медведя (на севере и востоке), то в Юго-Восточной Азии в роли оборотня часто выступает тигр, в Африке - леопард, в Южной Америке - ягуар и т. д. Иногда формы оборотничества весьма многообразны (превращение в леопарда, льва, антилопу, павиана, змею и других животных у бушменов; ср. также последовательное превращение героев сказок в самых различных Ж. и в ряде случаев параллельное превращение преследуемых героями противников в серию других Ж.)

            --------------

            Другие ссылки по теме:

            http://www.allk.ru/book/181/1677.html

            Зигмунд Фрейд -
            Тотем и табу.
            Психология первобытной культуры и религии:
            IV. ИНФАНТИЛЬНОЕ ВОЗВРАЩЕНИЕ ТОТЕМА

            ---

            http://vvvasilyev.narod.ru/Kulturol/Naidorf/mifotv.htm

            Выбор Медведя в качестве культурного героя, вероятно, объясняется тем, что медведь — традиционный тотемный предок древних славян, основатель рода, защитник племени, учитель жизни. Крокодил же, в противоположность медведю, животное экзотическое, знакомое нашим дальним предкам лишь по картинкам, однако же известное своей безжалостной силой.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.08.22 | привид Романа ShaRP'а

              К тому, что пан Миркоцький из Ванкувера

              И страшно далек от нашего народа.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.08.22 | 3dom

                "...от нашего народа" (с) - это от "хомо советикус"?

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.08.23 | привид Романа ShaRP'а

                  И от них тоже. Другого народа у нас нет. Не завезли. Пока.

                  И вряд ли завезут в обозримом будущем.

                  Но я вам скажу, что подрастающий хомо русофонус прагматикус вам понравится еще меньше, чем хомо советикус.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.08.23 | Георгій

                    Homo plasticus postsovieticus progressivewesternwannabeius

                  • 2007.08.23 | Арета

                    Яценюк уже домовився. Вже почали завозити "refugees".

                    На пару з ідеями коломойського і НОВОЮ національною ідеєю Юлії - неукраїнська Україна вже незагорами.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.08.23 | привид Романа ShaRP'а

                      Корчисты и шуцманы, идите лесом

                      Я лучше буду жить рядом с неукраинцами, чем с фашистами, расистами и нациками.
          • 2007.08.23 | Мірко

            Дякую за комплімент, - не сподівався

            привид Романа ShaRP'а пише:
            > бьется человек все время головой апстену "за українську Україну", бьется и бьется, уже и лоб розбил,<

            За той час лоб не розбився, а СССР таки трісло. Уважно, в мене не лиш лоб твердий. І далі бю, і не лише лобом.

            >мозги разлетаются...<

            Не розлітаються. А у вас не лиш роздвоєна особистість, а цілковита шизофренія.
      • 2007.08.24 | harnack

        Хі-хі: ґомо антїфанєтїкус: нїкаґда - їба патамушта!

    • 2007.08.22 | Prosector

      40-ка років нема

      ЮВТ зазначила ж, що світ набагато швидше розвивається, ніж раніше. Та й інші (сусіди з усіх боків) не будуть чекати на нас ще 24 роки.
  • 2007.08.22 | привид Романа ShaRP'а

    А що, кльово написано

    Хоч би там що, але промови Юля робити вміє, та й харизми їй не бракує ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.22 | Мірко

      привид Українською?!

      Ой ефективна же наша Юля! Перше чудо уже сталося.
      А то я собі уявляв що для Шарпа обєднальна нац ідея це було б всюдисуще москальство від Сяну по Дінець. Як же то щоб анти нацик нац ідеями перенимався?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.22 | Большой Брат

        А шо тут такого? Хiба Шарп рiдну мову не знаэ?

      • 2007.08.22 | Sych

        Та віт теж нацик! В нього просто денаял!

    • 2007.08.22 | gonobobel

      ШАРП - ФАШИСТ !!!!

      чому ти, шарпе, запереуєш невід'ємне право нації на самовизнаення?

      ти російський шовініст!
    • 2007.08.22 | привид Романа ShaRP'а

      И вообще я за это выпью

      За то, что хоть кто-то в высшем политическом эшелоне говорит об этом:

      Дискурс національного віддано на відкуп маргінальним "мудрецям", які невтомно продовжують доводити, що Каїн був першим росіянином, а Авель – українцем, що всі єгипетські фараони родом з середньої Наддніпрянщини, а нащадки аріїв засідають в Кабінеті міністрів.

      Це не тільки примітивно, це небезпечно. Консервація проблеми, невизнання нації в політичному, громадянському значенні, все це навіть страшніше ніж трьохсортна карти України у виконанні кремлівського "колумба"-першовідкривателя – Глєба Павловського.

      Ми ніколи не зможемо побудувати ту Україну, якої ми варті, доки не визнаємо, що проблема існує, доки не зможемо знайти того єдиного чинника, що зможе звести під один дах інтереси викладача з Львівського університету і донецького підприємця, залишивши поза його межами розбіжності і світоглядні суперечності.

      Що, як не приналежність до єдиної країни, до єдиної нації (підкреслюю, в громадянському значенні цього терміна) може виконати подібні функції?



      И вот этом:
      ...Тож, як він живе цей сучасний світ? Унікальними темпами розвивається інформаційні технології, нові комп'ютери стають застарілими через півроку. Як стверджують у своїй книзі Funky Business два мудрих шведи, якби авіаційна промисловість розвивалася такими ж темпами, як комп'ютерні технології за останні десять років, то сьогодні б, скажімо, літак з Європи до США летів менше секунди, а вартість квитка бізнес-класу склала б 0,4 цента.

      Те ж саме відбувається в економічному світі - на повну потужність працюють біржі та банки, розмови про демократію та свободу заполонили всі шпальти та ефіри світових засобів масової інформації. Але, як свідчить статистика, не так все добре в сучасному світі, як видається на перший погляд.

      Кількість небезпечних викликів сучасній цивілізації майже така сама, як в ХІІІ-ХVII століттях. Лише Аль-Каїда замість бубонної чуми і гастарбайтерство замість рабів на галерах. Ці вади сучасного світу нівелювали технологічні завоювання людства.

      Прогрес виявився більш діалектичним та непрогнозованим, ніж ми собі уявляли. Джон Тойнбі зазнав поразки: історія не розвивається по спіралі, і не є заздалегідь визначеним шляхом до прогресу. Вона рухається так, як їй заманеться, за своїми законами і примхами, як автомобілі в час-пік на Ленінградській площі при виключених світлофорах.



      Ваше здоровье, Юлия Владимировна! :D
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.23 | Мірко

        Якщо і Ви і Я підтримуємо БЮТ і Нац-Ідею

        То мусить бути в нас цілком різне тлумачення того:

        >Ми ніколи не зможемо побудувати ту Україну, якої ми варті, доки не визнаємо, що проблема існує, доки не зможемо знайти того єдиного чинника, що зможе звести під один дах інтереси викладача з Львівського університету і донецького підприємця, залишивши поза його межами розбіжності і світоглядні суперечності.>

        >Що, як не приналежність до єдиної країни, до єдиної нації<

        Вірю що до цього пункту і ЮТ і я і духи мертвих в цілковиті згоді.

        >(підкреслюю, в громадянському значенні цього терміна)<

        А тут бовваніє ця неокреслена концепція громадської нації. В найгіршім варіянті це тлумачиться як державний патріотизм, - і якщо так - то громадянска українська нація це чистий аналог совітської нації, звідки і гомо совієтікус. Зауважте що і совітьську громадянську націю об'єднали (і то примусово) одною, московською, мовою. Ключове для такої спільноти це об'єднаний інформаційний як і комунікативний простір. Цілком логічно з того виходить що громадська нація консолідується довколо одної мовної спільноти. Навіть така громадянська нація як Америка є об'єднана не лиш певними ідеалами, але в практичній царині, одною анґлійською мовою. (і останними часами це затверджене законом)

        Коли говорю про українську Україну, - то якраз у мовному значінню. Інші варіянти - це творення двох громадянських чи яких там нації, - а це роздор держави в найкращім висліді, або цілковите повернення в московську імперію в найгіршому.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.23 | привид Романа ShaRP'а

          Мы поддерживаем разные идеи

          Мірко пише:
          > А тут бовваніє ця неокреслена концепція громадської нації. В найгіршім варіянті це тлумачиться як державний патріотизм, - і якщо так - то громадянска українська нація це чистий аналог совітської нації, звідки і гомо совієтікус.

          Бред.

          > Зауважте що і совітьську громадянську націю об'єднали (і то примусово) одною, московською, мовою.

          Тоже бред. Объединяли не языком, а конкретными силовыми мерами.

          > Ключове для такої спільноти це об'єднаний інформаційний як і комунікативний простір.

          Это не ключевое, а служебное.

          > Цілком логічно з того виходить що громадська нація консолідується довколо одної мовної спільноти.

          Не обязательно.

          > Навіть така громадянська нація як Америка є об'єднана не лиш певними ідеалами, але в практичній царині, одною анґлійською мовою. (і останними часами це затверджене законом)

          Тогда за каким хреном она воевала с Англией и почему с ней не воссоединилась? Что препятствует объединению Америки и Канады?

          > Коли говорю про українську Україну, - то якраз у мовному значінню.

          Скажите вашей "украинской Украине" good-bye. Это бред, галлюцинация. Не было никогда никакой "украинской Украины", нет, и быть не может - потому что она нужна в лучшем случае 20% жителей государства Украина.

          Украине быть двуязычной. Неизбежно. Или действительно быть двум Украинам.

          > Інші варіянти - це творення двох громадянських чи яких там нації, - а це роздор держави в найкращім висліді, або цілковите повернення в московську імперію в найгіршому.

          Когда США, Канада, Австралия, Новая Зеландия и Индия вернутся в Британскую Империю - может быть тогда я вам поверю.

          А пока - отстаньте с вашим навязчивым мовным бредом.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.08.24 | Мірко

            Re: Мы поддерживаем разные идеи

            привид Романа ShaRP'а пише:
            >(М)Зауважте що і совітьську громадянську націю об'єднали (і то примусово) одною, московською, мовою.<

            >Тоже бред. Объединяли не языком, а конкретными силовыми мерами.<

            Сказав примусово з делікатности, - справді це було скоєне найгіршим насильством.

            >(М)Ключове для такої спільноти це об'єднаний інформаційний як і комунікативний простір.<

            >Это не ключевое, а служебное.<

            Думаєте що в Україні такого допоміжного чинника непотрібно?

            >(M)Цілком логічно з того виходить що громадська нація консолідується довколо одної мовної спільноти.<

            >Не обязательно.<

            Приклад?

            >(M)Навіть така громадянська нація як Америка є об'єднана не лиш певними ідеалами, але в практичній царині, одною анґлійською мовою. (і останними часами це затверджене законом)<

            > Тогда за каким хреном она воевала с Англией и почему с ней не воссоединилась? Что препятствует объединению Америки и Канады?<

            Добре знаєте - на сам перед за бізнес-інтереси, і через то що Анґлія трактувала Америку як колонію без представництва, і т.д.
            Цікаве питання. Я особисто уважаю що анґломовна Канада і Америка це одна нація. Канадійські політики працюють над творенням окремої кададійської нації - а в тім і заваджає і помагає франкомовний Квебек. Між іншими Квебекуа уважають себе окремою (етнічно-мовною) нацією. А лоґіка творення канадійської громадянської нації така - ми не американці бо у нас французи. Це якби ваша омріяна москальська Україна-Малоросія творила громадянське національне поняття за лоґікою що - ми не москалі бо у нас україномовні галичани. :D :lol:

            >(M)Коли говорю про українську Україну, - то якраз у мовному значінню.<


            >Скажите вашей "украинской Украине" good-bye. Это бред, галлюцинация. Не было никогда никакой "украинской Украины", нет, и быть не может - потому что она нужна в лучшем случае 20% жителей государства Украина.<

            Десь то нє било нєть і нє буде вже чув. Ви навіть до двадцятого століття не доросли. Запитаймо жителів України, - може десь 25 мілйонів скажуть вам good-bye, а не ваше 20%.

            >Украине быть двуязычной. Неизбежно. Или действительно быть двум Украинам.<

            Буде Україна і буде Московщина. А питання, - це де провести кордон.

            >(М)Інші варіянти - це творення двох громадянських чи яких там нації, - а це роздор держави в найкращім висліді, або цілковите повернення в московську імперію в найгіршому.
            >
            > Когда США, Канада, Австралия, Новая Зеландия и Индия вернутся в Британскую Империю - может быть тогда я вам поверю.<

            Різниця в географії. Як би не було, але океани іх таки відділюють. А з індійця анґло-саксон як із москаля славян.

            >А пока - отстаньте с вашим навязчивым мовным бредом.<

            Це може ваша демократія азійського зразку?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.08.24 | привид Романа ShaRP'а

              Re: Мы поддерживаем разные идеи

              Мірко пише:
              > >(М)Ключове для такої спільноти це об'єднаний інформаційний як і комунікативний простір.<
              > >Это не ключевое, а служебное.<
              > Думаєте що в Україні такого допоміжного чинника непотрібно?

              Постепенно доформируется уже имеющееся двуязычное пространство. А одноязычным ему не бывать, потому что никто не будет делать выбор в пользу другого языка.

              В исключительно украиноязычное пространство не пойдут русскоязычные, в исключительно русскоязычное - не пойдут украиноязычные. Вот и имеем, что Украина будет или двуязычной, или будет две Украины.

              > >(M)Цілком логічно з того виходить що громадська нація консолідується довколо одної мовної спільноти.<
              > >Не обязательно.<
              > Приклад?

              Канада, Бельгия, Индия, Швейцария...

              > Добре знаєте - на сам перед за бізнес-інтереси, і через то що Анґлія трактувала Америку як колонію без представництва, і т.д.

              Вот тут-то, как говорил Михал Сергеич, и собака порылась. В первую очередь важны интересы, а языковые вопросы зело второстепенны.

              Языковые вопросы могут в интересы как входить, так и не входить.

              > >Скажите вашей "украинской Украине" good-bye. Это бред, галлюцинация. Не было никогда никакой "украинской Украины", нет, и быть не может - потому что она нужна в лучшем случае 20% жителей государства Украина.<
              > Десь то нє било нєть і нє буде вже чув. Ви навіть до двадцятого століття не доросли. Запитаймо жителів України, - може десь 25 мілйонів скажуть вам good-bye, а не ваше 20%.

              Вы в Киеве уже были? Вот вам и ответ. Думаете, если за 16 лет ничего существенно не изменилось, то за следующие 10 что-то изменится?

              > >Украине быть двуязычной. Неизбежно. Или действительно быть двум Украинам.<
              > Буде Україна і буде Московщина.

              Ага, ну да. ;) И не может быть никакой Канады. ;)
          • 2007.08.24 | Роман Сербин

            Толерантність без гідности - не завершена національна ідея

            привид Романа ShaRP'а пише:

            > Скажите вашей "украинской Украине" good-bye. Это бред, галлюцинация. Не было никогда никакой "украинской Украины", нет, и быть не может - потому что она нужна в лучшем случае 20% жителей государства Украина.

            Мабуть малощо так гостро вказує на різницю між українською національною ідеєю, яка фактично втілюється в країні, хочуть цього українофоби чи ні, та російською національною ідеєю, яка реалізується на російських форумах, як цей not very sharp постінґ "привида Романа ShaRP"-а. В якому російському форумі міг би появитися такий нахабний, образливий допис, без того щоб на автора не відкрито кримінальну справу. (Якщо б взагалі такий ганебний допис не був би відразу знятий з форуму.)

            Інше питання, чи не повинні обурюватися на такі образи своєї національної гідності учасники форуму? Чи не треба б попри толерантність подбати ще й про національну повагу до себе та вимагати її від інших. Без відчуття національної гідності, яка б небула гарна національна ідея - вона залишається не завершеною.

            З днем Незалежности України!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.08.24 | привид Романа ShaRP'а

              См. выше

              См. И этому еще не дошло... *Внемлите мне, бандерлоги!*
              http://www2.maidan.org.ua/n/free/1187813439


              Роман Сербин пише:
              > Інше питання, чи не повинні обурюватися на такі образи своєї національної гідності учасники форуму?

              На обиженных в аду воду возят. В очередь.

              > Чи не треба б попри толерантність подбати ще й про національну повагу до себе та вимагати її від інших.

              Вымагайте хоть до диареи. Можете пригрозить самосожжением и привести угрозу в исполнение.

              Человек, который требует уважения к себе и своим идеям "просто потому, что я так хочу" - не более чем смешон.

              Но еще смешнее иностранцы, требующие от граждан Украины уважения к своим бредовым идеям по поводу того, как эту самую Украину обустроить.

              Янки, гоу хоум, мазафаказ.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.08.25 | Роман Сербин

                Людина, яка почуття національної гідности зв'язує з "сортіром"

                привид Романа ShaRP'а пише:

                > Роман Сербин пише:

                > > Чи не треба б попри толерантність подбати ще й про національну повагу до себе та вимагати її від інших.
                >
                > Вымагайте хоть до диареи.

                З тамим хамством дискусії продовжувати не збраюся. Вам попутнік - Путін.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.08.25 | Предсказамус

                  Але в головному Шарп правий.

                  Не треба вчити нас національній самоповазі з відстані у 8 часових поясів.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.08.25 | Мірко

                    Друге чудо Юлійної національної ідеї

                    І пан Предсказамус теж мовою заговорив! Ще трохи й будемо націю мати. :)


                    Предсказамус пише:
                    > Не треба вчити нас національній самоповазі з відстані у 8 часових поясів.<

                    Якщо усе інше вчититеся в чужинців з відстані будь яких часових поясів, то чому якраз на цім робите виняток? Тут може щось інше спрацювало, га?

                    "Колись будем
                    I по своєму глаголать,
                    Як нiмець покаже.
                    Та до того й iсторiю
                    Нашу нам розкаже,-"
                    Т.Ш.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.08.25 | Предсказамус

                      Не смешите.

                      Вы здесь достаточно давно, чтоб знать - я почти одинаково владею русским и украинским. Но так сложилось, что примерно 35 лет по-украински говорить мне было негде и не с кем, что непоправимо перевело мое мышление на русский как базовый. Оттого предпочитаю говорить по-русски, чтоб максимально точно передать свою мысль. Исключение составляют случаи, когда собеседник не может или не хочет понять сказанное по-русски (с Лысым явно второй вариант, в его речи руссизмов хватает, т.е. язык знает), либо если процессуальное законодательство требует использования государственного языка (например, в суде).
                      К национальной идее Тимошенко сказанное, естественно, не имеет ни малейшего отношения.
                • 2007.08.25 | привид Романа ShaRP'а

                  Вам не нравятся наши национальные поговорки?

                  Есть совершенно национальная поговорка -
                  "Та хоч до всрачки"

                  Но слово "всрачка" считается неблагозвучным, поэтому я заменил его, как заменяют в рекламе, на слово "диарея", означающее то же самое.

                  Суть осталась прежней.
    • 2007.08.22 | Большой Брат

      Умеет, даж не спорю. Только слушать их надо+

      включив фильтр-проппку... :)

      ЗЫ. А уж верить на слово - ни в коем случае!
  • 2007.08.22 | Безробітний

    Питаннячко....Вельмишановні майданівці!

    Допоможіть знайти у тексті (виступі) Юлії Володимірівни Тимошенко принаймі одну НОВУ нетривіальну думку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.22 | Адвокат ...

      Хай Вам, пане, пан Бог поможе!

      Бо та задача,-- не людська!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.22 | Безробітний

        Невже Вас може тішити неадекватність Ваших помаранч. спільників?

        Та їхня інтелектуальна неспроможність запропонувати щось нове?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.22 | Адвокат ...

          Мене тішить Ваша не адекватність.

          Особливо в цій фразі: "Re: Невже Вас може тішити неадекватність Ваших помаранч. спільни".

          Тому, для Вас, як для хвантастично обдарованої інтелектом людини, пояснюю: я не маю помаранчевих спільників, як не маю і спільників біло-блакитних, зелених, червоних, рожевих, і прочая, прочая, прочая.
    • 2007.08.22 | Бєлочка

      ми якраз на вас сподівалися. А ви - в кущі:)))

    • 2007.08.23 | Чучхе

      у фразеології Юлі вперше з"явилось поняття національної ідеї

  • 2007.08.22 | SpokusXalepniy

    Эх, недопёрла Юля до главной идеи !

    Вот, я - допёр, а она - нет! Приятно, всё-таки, хоть в чём-то...

    Она, конечно, написала классную статью - слов нет. Я прикинул, кто бы еще из современных украинских (и не только) лидеров мог бы так изложить мысли. Возле Юли таких и близко не стояло.

    Но один пробой она всё же сделала.
    Ей надо было хотя бы на недельку-другую не засвечиваться, а подписаться каким-нибудь псевдонимом.

    Тогда, например на форуме, местные Мартынюки и Шоны писали бы кипятком от восторга. Правда потом, когда узнали бы об авторстве, всрались бы немедленно. Ну, на то и дайперсы им даны (как когда-то, кстати, заметила та же Юля).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.22 | Адвокат ...

      Пане Спокус, Ви "проґналі".

    • 2007.08.22 | Sean

      Визнаю, Спокусе, я був неправий

      коли був ще не так давно про Вас високої думки. Ви послідовно попрацювали над розвіюванням моїх ілюзій. Вправно!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.22 | SpokusXalepniy

        Ось і Пані теж так. Кумпанія, однако.

      • 2007.08.22 | Пані

        Я уявляю як Шон пісяє кіпятком від

        заяви про отіт вуха від блютуса.

        так саме, як я пісяла кіпятком від слів на одній з недавніх пресух Тимошенко, де вона сказала дослівно "ми вам дамо номери вебсайтів в інтернеті, де можна буде"...

        Я думаю, якщо б таке написала я під власним іменем, то Шон вирішив би, що мене треба негайно госпіталізувати.
    • 2007.08.22 | Sych

      Як видно, влучили ви, Спокусе, в десятку!

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.22 | SpokusXalepniy

        Скоріше, влучив не в десятку...

        ... а з дуже дальньої відстані в... тузів. :)
  • 2007.08.22 | S@nya

    Треба визнати, що написано гарно

    але повна фігня.

    Багатообіцяючий початок і повне пафосу, але нульове за змістом закінчення. Були кращі виступи і статті від Тимошенко.

    + треба бути наївним, щоб думати, що це писала Юля.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.22 | Георгій

      Я тeж нічого особливо оригінального нe знайшов

      Cловeса...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.23 | привид Романа ShaRP'а

        Эт потому, что вы иностранец

        По сравнению с кучмЮщенком, промовы которого я неосиливаю,
        танцующим клоуном и пустозвоном Луценко
        мегаБалогой,
        Кириленґами-Костенґами-Хмарами,
        Я-ичами-Азарищами,
        отМорозками,
        Симоненцей,
        и т.д. и т.п.

        - так вот, по сравнению с ними то, что пишет и говорит Тимошенко -
        это настолько оригинально, свежо, искрометно, что, можно сказать, гениально.


        После визитов в США, к Натаньяху и Саркози, а также предварительного эскиза "Прорыва" - я был куда пессиместичнее. Однако порох в пороховницах у Юли еще есть.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.23 | Георгій

          Так он п. Cпокус Халeпний тeж...

          Хіба що я затрапeзний місісіпeць, а він каліфорнійський яппі, алe тeж інозeмeць, як і я. Алe ЮВТ, схожe, любить і щось в ній бачить. А я нe знаю, якось ну от нe бачу нічого особливого.
    • 2007.08.23 | привид Романа ShaRP'а

      Мы, наверное, разные статьи читали... (+)

      >але повна фігня.

      Почему? Куда разумнее, чем луценковское пустозвонство, актуальнее ющенковских истерикодуховных экскурсов, уже не говоря о азаровских намнотехнологиях

      >+ треба бути наївним, щоб думати, що це писала Юля.

      Ну пусть даже это написал Уколов. Или Медведев. А Юля послушала и выучила слова - однако, это все равно будет радикальный прогресс в сравнении с тем, что пишет и говорит какой-нибудь Кириленко, Балога или Шуфрич.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.23 | Георгій

        Мы, наверное, разные

  • 2007.08.23 | Горицвіт

    У мене ідеологічні розбіжності з цією програмою

    > За прагненням до жорсткої і цинічної цивілізованості ми десь загубили душу, ідеали, благородні непрагматичні пориви.

    Коли саме "ми" загубили всі ці пориви? Хто ці "ми"? Навіщо приписувати всім (якщо ми - це всі українці) - приписувати всім загублену душу і відсутність благородних поривів? Не судіть всіх по собі. Думайте про свою власну душу і не лізьте в мою.


    > будівництво найкращої, найоптимальнішої системи організації суспільства, яка дасть кожній людині відчуття справедливості, гармонії, захищеності та відкритості всіх омріяних можливостей.

    > чому ми не можемо створити ідеальну суспільну систему? Ту систему, яка базується на реаліях, а не на ідеях Платона, Томазо Кампанелли чи Томаса Мора?

    Ага, політтехнологи БЮТ збудують-таки найкращу систему, висунуть більш потужні ідеї, ніж Платон, Кампанелла і Томас Мор. Звісно. Якби вони ще вивчили правила розстановки ком в українській мові і вичитали текст. А тоді вже - без сумніву - переплюнуть Платона.

    А коли ще почитають щось крім Гумільова, то, може, розвіють своє переконання, що ідеальну систему побудувати можливо.

    Але менше з тим. Стаття підписана Тимошенко, закликає лізти в душу і в ейфорії будувати ідеальну суспільну систему. Це суперечить моїм релігійним, світоглядним і політичним переконанням.
  • 2007.08.23 | Боровик

    Відчувається почерк економіста-кібернетика

    Економіст-кібернетик — навчений професіонал, якому платять за те, щоб він використовував комп'ютери, щоб створювати неправильне уявлення про економіку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.23 | Раціо

      Цікаво, що ж то за звір такий, "економіст-кібернетик"

      Мабуть їх паралельно із курсом марксистської політекономії 5 років учили рахувати оті матриці Лєонтьєва числовими методами.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.23 | Englishman

        я в США жодного не зустрів, мабуть не повезло :(

      • 2007.08.23 | jz99

        Не знаю, як тепер, а була спецуха в СРСР "екон. кібернетика"

  • 2007.08.23 | SpokusXalepniy

    Критикам: "а железные предметы не пробовали глотать?"

    Сделаем простейший - школьный - анализ предложенного текста.

    1. Цель произведения. Несомненной целью тут является обязательное в таких случаях обращение видного политика к народу по случаю Дня независимости.
    Претендующему хоть на что-то политику в нормальной стране действительно необходимо по случаю праздника уметь высказаться перед своими избирателями, проще говоря - отметиться. Это такая же норма, как для любого футболиста (будь он даже вратарь) должно быть в порядке вещей умение пробивать пенальти.
    Более того, отказ лидера обратиться к народу по случаю праздника в период избирательной кампании, это всё равно, что футболист в финальной встрече передаст своё право удара противнику в послематчевых пенальти.

    2. Исходя из цели, сам собой определился жанр произведения. Жанр в данном случае - поздравление народа по случаю праздника. Такое обращение к народу в корне отличается от, например, внутри-семейного поздравления дочери с днём рождения. Отличается тем, чем само значение слова "публичное" отличается от значения - "интимное".

    3. Данный жанр диктует свои требования к содержанию текста.

    3.1. Содержание не должно быть нудным, чтобы не вяли уши а рука сама бы не тянулась к переключателю каналов.
    Текст Тимошенко этому требованию отвечает, ибо он необычный, а я ещё не читал и не слышал ни одного поздравления от лидеров по случаю Праздника, который был бы хоть в чём-то привлекательней, чем данный. Это всегда был сплошной канцелярский официоз.

    3.2. Содержание должно как-то увязывать историю праздника с современностью и смотреть в будущее. Эта задача выполнена, и тоже не на формальном уровне.

    3.3. Так как выступление не по случаю похорон, а в связи с Праздником, то оно обязано прямо-таки вливать в народ положительный заряд эмоций, ибо отрицательные заряды народ и сам излучает в избытке. Текст полностью удовлетворяет данному требованию.

    3.4. Выступление должно быть, с одной стороны - доходчивым и понятным, т.к. рассчитано на миллионы сограждан, но с другой - не должно быть банальным, играющим на примитивных чувствах слушателей. В этом смысле, текст не такой уже и простой, т.к. содержит некоторую аналитику, требующую включение мозгов, но в то же время не превращается в доклад на симпозиуме.

    3.5. Самым сложным в таком выступлении является учёт текущего момента, а именно - избирательного процесса. Тут нужно пройти по "лезвию ноже", чтобы тебя не заподозрили в предвыборной агитации, но одновременно нельзя об этом и забывать. Другими словами, настоящему лидеру-политику надо уметь так высказаться, чтобы в поздравлении не было и намёка на предвыборную борьбу и своей роли в ней, но в то же время показать свои лучшие качества в виде незаметно опущенных в подсознание слушателей мессаджей.
    Тут надо сказать, что с этой работой Юля справилась филигранно.

    3.6. Выступление не должно быть слишком коротким - лишь бы отделаться от обязанностей лидера выступить по случаю... и не должно быть слишком длинным, а тем более - "водянистым", чтобы всё-таки тебя слушали. В этом отношении гармония вполне соблюдена.

    4. Исходя из перечисленных основных требований, просто нельзя не признать, что в рамках ДАННОГО ЖАНРА юлино обращение просто отвечает всем самым высоким требованиям.
    А если кто не согласен, то пусть просто приведёт пример лучшего в данном жанре. А если уж и сам напишет лучшее... "а если и железные предметы попробуете проглотить, то слов нет".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.23 | miner

      Re: +7,62

    • 2007.08.23 | НеДохтор

      Залізну логіку?... Re: Критикам: "а железные предметы не про ...

      Цілком погоджуюсь зі Спокусом,
      що в цьому зверненні-поздоровленні із Днем Незалежності
      не варто шукати залізну логіку.

      imho, цей текст, наприклад, як і статті Андрія Окари,
      можна просто сприймати, як позитивно-емоційний заклик до пошуку.



      http://pravda.com.ua/ru/news/2006/3/14/38725.htm
      ----------------
      ...
      Идеологические искания Юлии Тимошенко, ее попытки найти наиболее адекватное социальное воплощение идеям гармонии и справедливости, ее слова о миссии Украины — это, несомненно, отрадный факт, причем даже не столько для избирателей БЮТ, сколько для украинской политики как таковой, ибо это есть поиск смыслов.
      ...
      Андрей Окара.
      ----------------
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.23 | Горицвіт

        поіск смислов - це чудово. Але яких смислів?

        Тут нам знайшли ряд цікавих смислів (теж переказую своїми словами, в дусі пошуку смислів):

        - ви всі втратили духовність, піддалися культу наживи.
        - не треба нам переймати капіталізм.
        - Україна - це міст між "сходом" і "заходом".
        - можливо збудувати ідеальний суспільний лад. Який саме лад і якими методами його будувати - окремо не говориться, але перші три пункта дають достатні натяки.

        Можливо, це ефективно в плані політтехнології чи гарно в плані літератури (не знаю; і не про це кажу), але жоден із цих чотирьох смислів не відповідає моїм ідеалам. Можу, звісно, розкрити детальніше.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.23 | SpokusXalepniy

          Вам неправильно Окарнулось. :)

          Горицвіт пише:
          > Тут нам знайшли ряд цікавих смислів (теж переказую своїми словами, в дусі пошуку смислів):
          Когда Окара говорит о поиске смыслов, он имеет в виду интегральное мышление, синтетическое. Разницу между анализом и синтезом чувствуете!

          Так вот, в рамках такого жанра как ПОЗДРАВЛЕНИЕ в принципе нельзя подать аналитику (анализ - кропотливое занятие). Зато талантливый автор, используя уже установленные другими аналитические выводы в разных сферах жизни общества, может синтезировать их в нечто целостное - единое. Это и есть то, что имел в виду Окара, говоря о поиске новых смыслов: в тексте найден один новый смысл, но найденный за счет процедуры поиска новых смыслов, т.е. за счет синтеза имеющихся в наличии аналитических разработок. На месте Юли так может поступить каждый. :) Кто мешает, например, вам заняться синтезом как процессом получения новых знаний их суммы имеющихся. :)

          В этом смысле Юля совсем не случайно воспользовалась цитатами из широко известных в мире источников, а также намёков на всем известные представления (независимо от того, насколько мы с этими обобщениями согласны). Они сыграли роль крупных акварельных мазков для образования лёгкой и прозрачной картины под названием "Нова українская ідея". Этот же инструмент в руках другого дал бы другой результат. С другой стороны, дай мне в руки скрипку Страдивари + симфонический оркестр Лондонской филармонии... и я вам разведу такую музыку, что головная боль покажется счастьем.

          > - ви всі втратили духовність, піддалися культу наживи.
          Это отдельные люди поддались культу наживы, а общество в целом скорее - культу потребления. Кто скажет, что это не правда, пусть первый бросит в меня камень.
          Мало того, в передовых капиталистических странах ПИК (подчеркиваю) духа потребления уже пройден. Ценности потихоньку гармонизируются. Медленно, конечно, но всё же.

          > - не треба нам переймати капіталізм.
          Глупости, такого она не говорила и сказать не могла. Уже хотя бы потому, что сначала надо определить о каком капитализме идёт речь. В марксистских ли терминах, или в современных шведских. В американских или китайских, и т.д.

          > - Україна - це міст між "сходом" і "заходом".
          Так оно и есть. Причем, чем больше Россия уходит в своём менталитете на Восток, тем сильнее роль Украины как моста между ничего не понимающим в этом вопросе Западом и азиатами "с раскосыми и жадными очами".

          > - можливо збудувати ідеальний суспільний лад. Який саме лад і якими методами його будувати - окремо не говориться...
          Это претензия к тому, что ПОЗДРАВЛЕНИЕ не является одновременно и докторской диссертацией.

          > Можливо, це ефективно в плані політтехнології чи гарно в плані літератури (не знаю; і не про це кажу), але жоден із цих чотирьох смислів...
          Трёх, потому что четвёртый - это ваша попытка синтеза неправильно выявленных первых трёх. :)
        • 2007.08.23 | НеДохтор

          Re: ... Але яких смислів?

          Горицвіт пише:
          > ... але жоден із цих чотирьох смислів не відповідає моїм ідеалам. Можу, звісно, розкрити детальніше.






          ці Ваші слова тільки підтверджують,
          що той текст скоріш - емоційна форма заклику до пошуку



          цим "provocatio ad populum" вона спонукає до дискусії тих,
          хто зможе не гірше за неї взятись
          за формулювання національної ідеї (на День народження України).
    • 2007.08.23 | Містер Ікс

      Все залежить від того, що вважати "даним жанром"

      Усе залежить від того, що вважати "даним жанром".

      Якщо цей текст - просто святкове привітання й передвиборча агітка,
      то може він і нормальний для "даного жанру".

      Але якщо його розглядати з точки зору того, що дано в назві - "нова національна ідея", - то текст дуже розчаровує.
      90% "порожняка" + 10% дурниць.
      Як "нову національну ідею" таке може сприйняти лише ідіот.

      Чого варті лише такі формулювання "нової національної ідеї":
      "українською новою національною ідеєю повинно стати будівництво найкращої, найоптимальнішої системи організації суспільства, яка дасть кожній людині відчуття справедливості, гармонії, захищеності та відкритості всіх омріяних можливостей",
      "здається, саме у створенні оптимальної системи співіснування всіх елементів суспільства полягає основне наше завдання"

      Або порожні балачки про "унікальну місію, тому що перебуваємо на цивілізаційному зламі між західною та східною цивілізаціями",
      занафталінені "прогони" на "концепти ліберально-демократичного капіталізму" і звертання до такого "авторитету" як Лев Гумільов...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.23 | SpokusXalepniy

        Є сумніви ?

        Містер Ікс пише:
        > Усе залежить від того, що вважати "даним жанром".
        А чого тут вважати, коли в самій назві йдеться про День незалежності + вона розпочла з того, що сказала (щоб ви зрозуміли - перкладу): з нац.ідеєю без півлітра не розберешся.
        Але ви можете вважати, що це насправді інший жанр, а не поздоровлення народу з святковим днем. Пропоную вважати цей текст - текстом дісертація на здобуття звання доктора філософсько-політичних наук.
        Користуйтесь свободою думки! Ну, і, звичайно, багатійте нею.

        > Якщо цей текст - просто святкове привітання й передвиборча агітка,..
        Цікаво, в якому місці текста надан привід вважати це агіткою?

        І взагалі, більш земний приклад. Йде весілля. Гісті промовляють тости з привітанням молодих. Чи можна відшукувати в таких тостах агітматеріал стосовно казкових побажань? Чи ці побажання треба розглядати, як взірець, на який треба орієнтуватися, як на маяк?
        Ви тільки уявіть собі, що хтось з гостей, після чергового тосту, почав викривати попередньго промовця за його відхід від цьогодення.
        Ще б було гарно, коли б все весілля вже напитпитку. Тоді від сміху люди полізли би під стіл. А якщо це лише другий тост... замість гірко...
  • 2007.08.23 | привид Романа ShaRP'а

    Давайте в игру играть - "Меня крой,за то,что я тебе жизнь порчу"

    Представим, что эту статью вместо Тимошенко написал я.

    Ничего особо идейно несозвучного в ней я не нахожу, и более того - нахожу созвучное (в доказательство могу предъявить тексты "О национальной идее по Андерсону" - http://forum.oboz.ua/viewtopic.php?t=14578 ) и "Представляем вашему вниманию 'киевскую' национальную идею" - http://forum.oboz.ua/viewtopic.php?t=14374 ).

    Какие у вас есть к статье вопросы, которые я мог бы прояснить или ответить?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.23 | пан Roller

      В чем состоит старая национальная идея по Тимошенко?

  • 2007.08.23 | Предсказамус

    Просто замечательная ветка! Всем большое спасибо!

    И коллектив авторов постингов, и содержание этих постингов настолько красноречивы, что нет необходимости комментировать.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.23 | Rus36

      Re: Просто замечательная ветка! Всем большое спасибо!

      Предсказамус, Вы вроде бы поддерживаете Тимошенко. Но, насколько я понял Ваши политические взгляды, они не очень согласуются со следующим пассажем:

      >Саме тому Україна повинна будувати свої стандарти наново і має всі >права не копіювати помилкові концепти ліберально-демократичного >капіталізму.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.23 | Предсказамус

        Вы меня с кем-то спутали.

        Rus36 пише:
        > Предсказамус, Вы вроде бы поддерживаете Тимошенко. Но, насколько я понял Ваши политические взгляды, они не очень согласуются со следующим пассажем:
        >> Саме тому Україна повинна будувати свої стандарти наново і має всі права не копіювати помилкові концепти ліберально-демократичного капіталізму.
        Я считаю, что либерализм в странах переходного этапа - скорее зло, чем добро. Особенно четко это видно в экономике, но и в других сферах сказывается. Так что с этим "пассажем" я скорее согласен, чем нет.
  • 2007.08.23 | Englishman

    цю ейфорю їй ще згадають...

    > Я навмисно, ледь-ледь перебираю з пафосом та метафорами, бо братися за створення національної ідеї можна тільки в стані, близькому до ейфоричного. Прагматика тут не допоможе.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.23 | один_козак

      І не тільки ейфорію...

      Не буду вказувати супротивникам на інші зачіпки. Хай самі шукають.

      Не може Юля позбутися схильності в класні речі встромляти неризиковані образи. Ораторський імпресіонізм? ))) Але ж статтю, мабуть, за столом писала, а не під мокрим снігом на Майдані...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.23 | BIO

        І не тільки ей форію - Йа від люті шаленію...

        Ораторський імпресіонізм? - відсос петрович це тобто копірайт з ВФ,
        але все законно та й не сама ж ЮВТ робила, в неї ще ноги головоньку
        високо тримають бо є кому нижче пупа плагиатити художній зміст...

        З пам"яті:
        ...
        Подрихтовали хамы ходики Эйнштейна
        Вися на гирьках "тиграми" Манштейна...:)
        ...

        Те що затисло між ціма фарами-метафорами спокійнесенько самонагромаждується у величезний єбипетський курган чергової
        мрії про владну пірамиду де нагорі ті самі вдало йярдні ножіньки
        витупцьовивають "під Забужко" тустеп для віруючих мавп - мабуть це
        закономірний "ідейний" конгломерат з тої кучматої руди що добували
        якись негроїди (не плутати з канібалами Берегу Великої Тазової
        Кістки!!!) на галерах "Ідеальної Країни" всі ці півтора рочки - ото
        вже точно: ПРИЇХАЛИ. КАРФАГЕН. НЕЗРУЙНОВНИЙ ? Та хіба ж ?


        Тож вип"ємо, венсеремос, за мокрий сніг на Майдані NOW...!!!

        Нопасаранці, де ж ви поділися... ?

        А, вивчаємо ювілейну промову Бабайки - то що вона там дасть
        янучарам замість індульхенції - вексєль з дискантом ?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.23 | SpokusXalepniy

          Правка: І тому не розумію - Що від люті шаленію

      • 2007.08.23 | SpokusXalepniy

        Це їй дорого обійдеться!

        один_козак пише:
        > ...Але ж статтю, мабуть, за столом писала, а не під мокрим снігом на Майдані...
        От, курва!
  • 2007.08.23 | Свинья на радуге

    Нифигово так отожгла.

    Особенно понравилось про "цивілізовану ойкумену". Нужно в бюллетенях рядом с графой БЮТ сделать вопрос: "что такое ойкумена?" - и если избиратель ответит неправильно или не ответит, голос за БЮТ не защщитывать.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.23 | SpokusXalepniy

      Зачёт-незачёт

      Свинья на радуге пише:
      > Особенно понравилось про "цивілізовану ойкумену". Нужно в бюллетенях рядом с графой БЮТ сделать вопрос: "что такое ойкумена?" - и если избиратель ответит неправильно или не ответит, голос за БЮТ не защщитывать.
      Если слишком много избирателей ответит неправильно на этот вопрос, то юлин вариант национальной идеи приобретёт ещё большее значение, т.к. такой результат покажет, что ТАКИ ДА - дисгармония между духовным и материальным катастрофически нарастает.
      Возможно, в данном частном "ойкуменовском" вопросе хоть какой-то гармонии можно добиться, если... пусть не прочесть (как это когда-то сделала Юля), то хотя бы в машине прослушать, имеющуюся в широкой продаже аудио-книгу известного писателя философа-фантаста Ивана Евремова "На краю ойкумены".
    • 2007.08.23 | Pavlo

      Re: Нифигово так отожгла.

      Порівняйте з цим :
      http://www.zn.ua/1000/1030/55717/
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.23 | Свинья на радуге

        Выглядит более выигрышно, не спорю.

        Кроме ойкумены и критики Тойнби не содержится ничего непонятного офисному планктону нижнего и среднего звена. А для полевых аграриев и одно и другое выглядит редкостной городской хернёй, простите мой французский.
  • 2007.08.23 | Pavlo

    Юля-Форевер! (Давно так не казав.) Хоч може й не вона писала,

    але все рівно респект!
  • 2007.08.23 | Абу

    містечкова обмеженість і ізоляціонізм

    хіба це ідеали?

    Європа нам не указ - оце і весь пафос статті?
  • 2007.08.23 | Pavlo

    Нац ідея від Богатирєвої ( справжній отжиг для порівняння)

    "Национальный прагматизм, или Эссе о будущем Украины"

    Цитати:

    ...выступления французского социолога Пьера Бурдьё.

    Эмманюель Тодд уверяет нас в полном преодолении ...

    ... о чем пишет близкий мне Фукуяма ...

    ... негласное табу нарушают разве что искренние нонконформисты, такие как Чалмерс Джонсон..

    ... напомню кое-кому только один тезис идеолога ненасильственной борьбы, американца Джина Шарпа:

    Бжезинский метко подметил силу и слабость Китая ...

    Не зря Эмманюель Тодд заявил ...

    начнут утопическую проповедь в стиле Тоффлера ...

    ...мне ближе Адам Смит, утверждающий..


    ...советую прислушаться к отцу брендинга Джеку Трауту

    Права была Индира Ганди, заметив ...

    ...предостерегала как-то моя любимая Маргарет Тэтчер

    Эмманюель Тодд вывел пропорцию ...

    Не зря основатель хасидизма Баал Шем Тов в XVIII в. отметил ...

    Уверена, что вслед за информационной «Третьей волной» Тоффлера ...

    http://www.zn.ua/1000/1030/55717/

    ================================================

    Тіпо вона читала Тоффлєра, Емануеля Тода і засновника хасидизму Баал Шем Това. :) Таргани із мозоку аж вистрибують.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.23 | Адвокат ...

      "Рая із сарая",-- атжиґає ні па дєцкі!

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.23 | Вільний радикал

        Написано в ЮВТ непогано, але не запалює,

        хоча з національною ідеєю в нас дійсно швах.
        Правда, як на мене, то вона не дуже й потрібна, бо насправді мала би бути дуже простою, як от: побудувати Україну де усім живеться добре - комфортно, безпечно й заможно.
        У чому погоджуюся з ЮВТ, так це, що ми були у 91р., та й ще зараз поки що знаходимося в унікально вигідній ситуації. Незалежність нам дісталася задарма, (моя щира шана до усіх борців за незалежність, але надто мало їх було, і малий був їх вплив на розвиток подій, як не прикро), рецепти побудови успішного суспільства, з уже виправленими помилками - ось вони - бери й користуйся, весь світовий досвід до наших послуг. Здавалося б що ще треба? Холєра його знає. Дуже прості речі, але чомусь прості речі не завжди і не для всіх виявляються простими. Чому це так не знаю, але що це так - факт.
        Ну і ми цим досвідом не скористалися, за що й розплачуємося.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.23 | TrollSeeker

          Re: Написано в ЮВТ непогано, але не запалює,

          Вільний радикал пише:
          > Ну і ми цим досвідом не скористалися, за що й розплачуємося.
          А якщо й надалі не скористаємось, то дітям й онукам доведеться розплачуватись.
  • 2007.08.23 | blueandwhite

    Типу Тимошенко писала цю статтю...

    Звичайно ж, писав Мєдвєдєв. Точнісінько його стиль.

    А так -- просто красива мішура, нічого програмотворчого, матричного. Все це давно відомі речі, ще б The World is Flat цитували...

    Короче, нема месіджу. Але даже така відсутність месіджу важить значно більше ніж будь-які пуки мозкообернених назюзюналістів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.23 | Предсказамус

      Действительно, где ей, сиволапой, супротив проффесоров...

    • 2007.08.23 | Pavlo

      Кому "месіджу" ? Вам ?

      > Короче, нема месіджу. Але даже така відсутність месіджу важить значно більше ніж будь-які пуки мозкообернених назюзюналістів.
    • 2007.08.23 | TrollSeeker

      Ба, які люди! До нас Корнілов-Дерзгавник-Блювать знову приплило!

    • 2007.08.25 | bas

      Передай привет споему шеффу, если конечно читать умеешь.

      Да, и пришли пару стишков Ахметовой. Там то уж точно никакой мишуры.
  • 2007.08.23 | Карт

    Пані і панове, схоже, Юліна стаття спрямована до молоді

    Не маю сумнівів, що статтю писала сама Юля із своєї голови (на жаль, ніхто не наважився виправити дрібні помилки). Видрін хіба що міг пропонувати їй (свого часу) для ознайомлення книжки з помітками. А Медведєв, на моє уявлення, надто прагматичний для такого тексту.

    Стаття, схоже, адресована в першу чергу молоді (а не старим пердунам з «Майдану»), звичайно, що не всій молоді, а тій, яка отримує кайф від перебування в перших рядах, яка шукає достойну для себе справу.
    Юля начебто пропонує їм контракт.
    1. Преамбула. Україна тупцює на місці (в справі державотворення), мафія має намір утворити тут рай для себе на роки вперед. Поживним середовищем для мафії є «прагматизм», замішаний на цинізмі і жлобстві. Наслідком «прагматизму» є консервування суспільних хвороб, дурні конфлікти, техногенні катастрофи, останні місця в міжнародних рейтингах, бо «прагматиків» стан України в цілому не дуже хвилює. Для того, щоб хвороби суспільстива почали зникати всі і разом, треба створити течію життя, визначити в ньому дещо таке (національну ідею), що за цінністю перекриє всі існуючи приводи для суспільних конфліктів. Тим більше, що Українське суспільство як раз перебуває в стадії росту.
    2. Обов’язки сторін. Я, Юля, беру на себе почесне зобов’язання бути лідером України :) , оскільки не бачу в Україні інших політиків, які б могли вітчайдушно взяти на себе і понести. Ви ж беретесь запевнити суспільство, що Україна здатна здивувати світ (якщо вона цього не зробить, то буде пасти задніх «всю свою сознательную жізнь»), а також беретесь закласти основи для прориву.

    Не думаю, що цією статтею Юля просто відмітилась з приводу свята. Скоріше, вона використала привід для роботи з молоддю. Це довготривала робота, не задля успіху на поточних виборах. Юля не хоче копирсатись в старій Україні, їй це нецікаво. Вона хоче створити Україну під себе. Хай їй щастить.
  • 2007.08.24 | Безробітний

    Льоха Ивчєнко как современный Тарас Бульба...

    Посыл грамотный...

    Юлия Владимировна хочет сказать "Да, мы все, властьимущие, бл..ва, но сейчас мир такой, и даже сам Тарас Бульба в нашем мире пэрэтворывся б на бл...ву"

    Фигушки Вам, Юлия Владимировна, еще найдется современный Тарас Бульба, который повесит слюнявого лупоглазого Турчинова на вашем бублике...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".