Потрібно змінювати Конституцію, інакше країну поглине хаос
08/28/2007 | Майдан-ІНФОРМ
“Нинішня Конституція, особливо після політреформи 2004 року, не відповідає вимогам суспільства. Не можна молитися на Конституцію, як на священну корову, якщо вся влада зараз залежить від недописаних і помилкових речей в Основному законі”, - сказав сьогодні в ефірі програми “ТСН” лідер Блоку Юрій Луценко.
“Наприклад, в Конституції не визначено, хто призначає заступників міністра. Є прогалини і в інших статтях. Тому потрібно змінювати Основний закон, інакше країну поглине хаос”, - зауважив він.
За його словами, перезавантаження Конституції має зробити народ. “Суспільство має укласти договір з політиками про те, яку владу вони їм делегують”, - додав лідер Блоку.
Юрій Луценко також відзначив, що має бути створена Національна конституційна ради, яка складатиметься виключно з фахівців з конституційного права, щоб політики не писали Основний закон під себе. “Нова Конституція має бути затверджена на Всеукраїнському референдумі”, - зазначив він.
Джерело: прес-служба НУ/НС
“Наприклад, в Конституції не визначено, хто призначає заступників міністра. Є прогалини і в інших статтях. Тому потрібно змінювати Основний закон, інакше країну поглине хаос”, - зауважив він.
За його словами, перезавантаження Конституції має зробити народ. “Суспільство має укласти договір з політиками про те, яку владу вони їм делегують”, - додав лідер Блоку.
Юрій Луценко також відзначив, що має бути створена Національна конституційна ради, яка складатиметься виключно з фахівців з конституційного права, щоб політики не писали Основний закон під себе. “Нова Конституція має бути затверджена на Всеукраїнському референдумі”, - зазначив він.
Джерело: прес-служба НУ/НС
Відповіді
2007.08.28 | alx_1904
А кто дворников назначает, тоже Конституция должна говорить?
Майдан-ІНФОРМ пише:>
> “Наприклад, в Конституції не визначено, хто призначає заступників міністра. Є прогалини і в інших статтях. Тому потрібно змінювати Основний закон, інакше країну поглине хаос”, - зауважив він.
> За його словами, перезавантаження Конституції має зробити народ. “Суспільство має укласти договір з політиками про те, яку владу вони їм делегують”, - додав лідер Блоку.
Гыыыыыыыы, т.е. каждый гражданин Украины должен поставить подпись?
> Юрій Луценко також відзначив, що має бути створена Національна конституційна ради, яка складатиметься виключно з фахівців з конституційного права, щоб політики не писали Основний закон під себе. “Нова Конституція має бути затверджена на Всеукраїнському референдумі”, - зазначив він.
Что-то Конституция говорит сооовсем о другом, опять призывы наплевать на Закон и Конституцию
2007.08.28 | Sean
І що саме каже Конституція на цю тему на Вашу компетентну думку?
alx_1904 пише:> > За його словами, перезавантаження Конституції має зробити народ. “Суспільство має укласти договір з політиками про те, яку владу вони їм делегують”, - додав лідер Блоку.
> Гыыыыыыыы, т.е. каждый гражданин Украины должен поставить подпись? :
А Ви ніколи нічого не чули про концепцію Конституції як суспільного договору? А взагалі про суспільний договір щось чули? Може читали когось з юснатуралістів (класиків "природного права")?
> > Юрій Луценко також відзначив, що має бути створена Національна конституційна ради, яка складатиметься виключно з фахівців з конституційного права, щоб політики не писали Основний закон під себе. “Нова Конституція має бути затверджена на Всеукраїнському референдумі”, - зазначив він.
> Что-то Конституция говорит сооовсем о другом, опять призывы наплевать на Закон и Конституцию
Сабж. То що каже Конституція на цю тему, на Вашу думку?
2007.08.28 | Свинья на радуге
Всё дело в том, штаа...
Я вот в перезавантаженом Конституцией обществе не вижу места ни Ющенку ни Луценку ни всему их ублюдочному гигаблоку с пресслужбой включительно. Они жэ наеборот, хотят стать солнушком, вокруг которого всё вращается, включая Конституцию (хотя уже одни выборы просрали, а на вторые - перспективы весьма туманны). Тагшта пусть отформатируют себе моск.2007.08.28 | Abbot
Когда вы, наконец, станете реалистом?
Сколько бы ни хаяли "ублюдочный гигаблок", следует признать, что некоторые их идеи, включая "перезавантаження", полезны для общества.Поэтому нужно всецело способствовать. А уж история рассудит, подскажет, кому быть солнышком, кому радугой, кому, уж извиняйте, свиньей.
2007.08.28 | Свинья на радуге
У нас просто реальность разная.
Abbot пише:> Сколько бы ни хаяли "ублюдочный гигаблок", следует признать, что некоторые их идеи, включая "перезавантаження", полезны для общества.
Мгм. "Мы наш, мы новый..." и далее по тексту. Ничто не ново под луной.
>
> Поэтому нужно всецело способствовать. А уж история рассудит, подскажет, кому быть солнышком, кому радугой, кому, уж извиняйте, свиньей.
Лучше быть рылом свиньи, чем жопой скунса
2007.08.28 | Abbot
А мне как-то приятнее - хомо сапиенсом
2007.08.28 | Свинья на радуге
Ну, тогда старайтесь.
От рождения - мы все только хомо. Сапиенсами становятся очень далеко не все. Некоторые, например, достигают уровня брендикуса и на том останавливаются. Некоторые не достигают и того. Так что не обращайте внимания на трудности, их в процессе будет только прибавляться - это я Вам как сапиенс говорю.2007.08.28 | samopal
А чого ж тоді не дати провести опитування
з приводу того, у якому напрямку тре тоту Конституцію міняти? За народною ініціативою, бачте, такі питання обговорюватися не можуть. Бо страшно почути відповідь?2007.08.28 | Sean
А от і я думаю
чого не провести "опитування", не рехверендум у день виборів, а опитування?2007.08.28 | ОРИШКА
А якщо у день виборів - і економія, і явка
2007.08.28 | samopal
От і я думаю
що референдум у даному конкретному випадку і є таким опитуванням. Адже його результати хоч теоретично можуть бути законною підставою для подальшого вдосконалення законодавства. Мабуть це когось дуже лякає.Невиразні пояснення на кшталт "треба підготуватися і з усіма узгодити" не мають ніякого відношення до процедури реєстрації ініціативних груп, а мимрення, що результати можуть бути оскаржені є ще дурнішим, бо оскарженим може (і повинно) бути усе, що має ознаки порушення закону.
Показовим є те, що проти необхідністоті такого референдуму ніхто не заперечує. Заперечується можливість його ініціалізації "народом".
Натомість пропагуються якісь псевдоправові шляхи вивчення народної думки через невідомо ким визначених представників невідомо чого...
Для мене є цілком очевидним, що влада не бажає такого референдуму. Про правові підстави для відмови нехай дискутують фахівці, але наведених ними аргументів я ще не бвчив. Не можу вважати таким і наведений вами minority report Магери з приводу іншого референдуму. Цікавими є також розбіжності у трактовці відношення до ідеї референдуму, озвучені лідером БЮТ та главою Секретаріату Президента.
Більше того, навіть якщо вважати ідею з проведеннням референдуму піар-акцією БЮТ, то слід визнати, що вона є фактично безпрограшною - основна частина піднятих питань є важливими і раніше, чи пізніше на них повинні будуть дані відповіді. На тлі цього усі невиразні аргументи проти проведення такого референдуму виглядають програшними... і знову піарять БЮТ. Тим паче, що влада раптом виступила із зустрічною ініціативою на яку у неї чомусь досі не знаходилось часу. Симптоматичним є й те, що початкова аргументація про неможливість за такий короткий час організувати (збір підписів, їх перевірку, підготовку бюлетнів, etc.) референдум перемістилася у більш туманну сферу необхідності досягнення якоїсь додаткової суспільної згоди. Як видно, для владних ініціатив така згода не потрібна...
2007.08.29 | Вільний радикал
Re: А от і я думаю
Sean пише:> чого не провести "опитування", не рехверендум у день виборів, а опитування?
Цілком слушно, бо відколи Геллап винайшов свій спосіб опитувань референдум можна викинути на смітник.
А якщо народа спитають чого він хоче краще - Гетьмана чи Раду, а він точно обере Гетьмана, то можемо замість нерішучого ВАЮ отримати якогось Адольфа Гітлеровича врешті-решт.
Мене така перспектива зовсім не приваблює. Авторитаризм застарів точно так же як і референдум.
2007.08.28 | NeZar
От бидло! Ніби в конституції мало багів крім призначення замміні