МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Акція протесту біля будівлі Генеральної прокуратури України.

08/30/2007 | Майдан-ІНФОРМ
ЩО: Акція протесту біля будівлі Генеральної прокуратури України.

КОЛИ: 31 серпня 2007 року о 13:00.

ДЕ: Генеральна прокуратура України (вул..Різницька, 13/15).

ЧОМУ: 27 липня 2007 р. Генпрокуратура України ухвалила рішення про видання силовим структурам Російської Федерації біженця з Чечні Льоми Сусарова. Міжнародні та правозахисні організації вказують, що така екстрадиція піддала б п.Сусарова ризику катувань, жорстокого поводження та означала б відсутність доступу до правосуддя для нього; а також - порушувала б міжнародне і національне українське законодавство. Попри це, рішення про екстрадицію не скасовано, а Л.Сусаров дотепер ув’язнений у СІЗО №13 м.Києва.

Громадські активісти вимагатимуть від Генпрокуратури скасувати своє рішення про екстрадицію п.Сусарова і не допустити ще однієї ганебної і незаконної екстрадиції.

ХТО: Організатор акції – Ініціатива „Без кордонів”.

Запрошуються всі небайдужі до політики української влади щодо прав людини. Наполегливе прохання організаторів: незалежно від поглядів, не використовувати жодної партійно-політичної символіки.

Зворотній зв’язок: grassroots.kyiv@gmail.com

Контактна особа: Максим Буткевич, +380-97-249-0063






---------------------------------------------------------------------------

Передісторія:

Утікач і в’язень: Наприкінці 2005 року громадянин Росії Л.Сусаров утік з Чеченської республіки, де проживав в селі Самашки, до Азербайджану. У 2006 році представництво Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Баку визнало його біженцем і зареєструвало під номером 6030. Реєстраційний номер 6032 отримав його односелець Руслан Елієв. У Баку, за словами Л.Сусарова, вони проживали в одній квартирі. Увечері 9 листопада 2006 року Р.Елієв був викрадений невідомими. Побоюючись за власне життя, Л.Сусаров виїхав до України.

В кінці березня поточного року на сайті "Кавказ-центр" з`явилося повідомлення про те, що понівечений труп Р.Елієва був скинутий в мішку з російського гелікоптера поряд з селом Самашки. Тоді ж МВС Республіки Інгушетія оголосило Л.Сусарова в міжнародний розшук за звинуваченням в участі у викраденні карток телефонного мобільного зв’язку на загальну суму бл. $220. Сам п.Сусаров свою причетність до крадіжки заперечує.

16 червня 2007 р. Л.Сусарова було затримано невідомими в цивільному, які, на думку пана Сусарова, були співробітниками Служби безпеки України. За словами захисника Льоми Сусарова, Олега Левицького, в момент затримання на голову його підзахисному було надіто мішок, його відвезли в невідомому напрямку, піддаючи побоям та погрожуючи віддати на розправу „майору ФСБ”. Лише ввечері п.Сусарова доправили до відділка міліції, де він без законних підстав утримувався до 25 червня (замість передбачених українським законодавством 72 годин). Відповідно до цього, адвокатом арештованого Олегом Левицьким було подано в ГПУ заява з вимогою порушити кримінальну справу відносно працівників СБУ.

20 липня Солом’янський районний суд м. Києва санкціонував утримання Л.Сусарова під вартою. 27 липня 2007 року Генеральна прокуратура України ухвалила рішення передати п.Сусарова російським силовим структурам. 6 серпня Апеляційний суд Києва ухвалив рішення залишити його під вартою "до вирішення питання про екстрадицію". 23 серпня Печерський суд відмовив адвокатові ув’язненого у розгляді його скарги на рішення Генпрокуратури. За словами адвоката Олега Левицького, захист Л.Сусарова оскаржуватиме це рішення у суді вищої інстанції.

Біженець: Співробітники Представництва УВКБ ООН в Україні провели в ув’язненні тривалі інтерв’ю із п.Сусаровим і офіційно повідомили співробітників прокуратури, що Л.Сусаров, і справді, є біженцем, визнаним УВКБ ООН, має обґрунтовані побоювання за своє життя і безпеку, не може отримати захисту на території країни походження і, таким чином, не може бути виданий владі Російської Федерації.

Звернення до Генерального прокурора України Олександра Медведька із вимогою зупинити процедуру екстрадиції з України до Російської Федерації Л.Сусарова раніше направила також уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова.

Міжнародна правозахисна організація „Міжнародна Амністія” наголосила, що, видавши Л.Сусарова до Росії, українська влада грубо порушить Конвенцію ООН про статус біженця 1951 р. і Конвенцію ООН проти катувань (обидві є ратифікованими Україною). Організація закликала всіх небайдужих з усього світу звернутися до української влади з вимогою не видавати біженця на можливі тортури.

З подібними зверненнями звернулася низка російських та міжнародних організацій, у т.ч. правозахисних.

Конвеєр екстрадицій: Це - не перший випадок, коли українська влада видає біженців чи утікачів до рук їхніх катів.

У серпні минулого, 2006 р., до Російської Федерації було видано чеченця Беслана Гадаєва, якого розшукували так само за кримінальними звинуваченнями. УВКБ ООН з цього приводу, зокрема, зазначило: „УВКБ ООН […] невідомо, чи враховувалися усі відповідні інструменти захисту прав людини, у тому числі Європейська конвенція з прав людини та Конвенція ООН проти катувань, при розгляді цієї справи органами влади. Ці два важливих документи забороняють примусове повернення осіб до країн, де їм можуть загрожувати катування чи нелюдяне та таке, що принижує людську гідність, поводження чи покарання”. Як пізніше стало відомо – в т.ч. з останньої, незавершеної статті російської журналістки Анни Політковської – по доправленню до Грозного п.Гадаєва було піддано брутальним тортурам, аби „вибити” з нього потрібні свідчення.

У лютому минулого, 2006 р., українська влада видала узбецьким спецслужбам 11 шукачів притулку з Узбекистану, які шукали захисту в української влади. Пізніше стало відомо, що їх засуджено до ув’язнення на терміни від 3 до 13 років.

Ані за ці, ані за інші подібні випадки ніхто з причетних не поніс відповідальності.

Конвеєр екстрадицій має зупинитися. Зараз. На Льомі Сусарові.

Відповіді

  • 2007.08.30 | привид Романа ShaRP'а

    Прохання поширювати цю інформацію.

  • 2007.08.30 | Pavlo Z.

    Не дозволимо нашим чинушам бути путінськими псами!

  • 2007.08.30 | Alexx

    Re: Акція протесту біля будівлі Генеральної прокуратури України.

    А ким, укривателями чеченських терористів?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.31 | Pavlo Z.

      Ти був у Чечні? Ти знаєш її історію?

      Ти ночував у чеченській сім'ї?
      Зроби ці три речі, а потім поговоримо, ОК?
      Не ображайся:))))
    • 2007.08.31 | Михайло Свистович

      Re: Акція протесту біля будівлі Генеральної прокуратури України.

      Alexx пише:
      > А ким, укривателями чеченських терористів?

      А він - терорист?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.31 | alx_1904

        Вообщето подозревают в бантитизме (л)

        >Лема Сусаров подозревается в разбойном нападении на магазин «Вела» в Сунженском районе республики, совершенном 5 февраля 2004 года. По официальным данным, сговорившись с неким Русланом Джабраиловым (позже был убит в Самашках), он похитил «тарифные карты оплаты мобильной связи ”Мегафон“ на общую сумму 5,5 тысяч рублей (около $220.—”Ъ“)». Согласно тексту постановления,местонахождение господина Сусарова не было установлено, и потому расследование дела приостановили, однако «из Управления ФСБ России по Республике Ингушетия была получена информация о том,что разыскиваемый находится на территории Украины».
        http://www.kommersant.ua/cis-internal/test-doc/check-rights.asp?ids=799624


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".