МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Єврокомісар вдається до лукавства?

09/03/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Беніта Ферреро-Вальднер зробила заяву, що Україна не має шансів стати членом ЄС. «Для такого кроку нині не вдасться знайти підтримки в країна-членах спільноти», - повідомляє Німецька хвиля.

Звичайно, комісар з політики сусідства бачить Україну саме як сусіда ЄС, а не кандидата на вступ – адже якби Україна отримала шанси на членство, п. Ферраро-Вальднер довелося б припинити опікуватися Україною і передати важливу українську проблематику іншому комісарові (який займається розширенням).

Якщо відверто, останній поки що також не горить бажанням перебирати на себе ці проблеми. Тобто серед єврокомісарів щодо України панує повна згода – до Європи нам (поки що!) – зась!

Але – чи справді обґрунтованими є посилання на країни ЄС щодо небажання бачити Україну в Європі, якщо йдеться не про керівництво, а про громадян ЄС? Щойно оприлюднені дані великого соцопитування, проведеного службою «Євробарометр» серед громадян ЄС на тему «сусідства Євросоюзу» свідчать, що не все так просто.

Попри дані про «зростання обізнаності» про Європейську політику сусідства серед громадян ЄС і про те, що Україну вважають сусідом ЄС 57% опитаних, досить значна частина людей продовжує називати Україну серед тих держав, що МАЮТЬ ПРИЄДНАТИСЯ ЄС у БЛИЖЧОМУ МАЙБУТНЬОМУ!

На питання, про те, які країни увійдуть до ЄС, респонденти відповідають – Туреччина (34%), Хорватія (12%), далі Болгарія та Румунія (відповідно по 11% - частина мешканців ЄС ще не засвоїла факту вступу цих країн) і одразу після цього – Україна (10%) (при тому, що організатори опитування жодним чином не підштовхували респондентів до того, щоб називати Україну, а, навпаки, всіляко намагалися обмежитися лише «офіційними кандидатами»).

Звичайно, 10% - це в абсолютному вимірі небагато, але зауважимо, що це відповідь ВСУПЕРЕЧ намірам організаторів опитування і без жодної інформаційної підтримки всередині ЄС. До того ж Україна оцінюється як кандидат на членство у ближчому майбутньому більшою кількістю людей порівняно з країнами, які на сьогодні мають офіційну перспективу (або офіційну обіцянку перспективи) членства в ЄС (такими як Македонія, Албанія, Сербія, Боснія та Герцеговина).

Отже, можемо трохи підкоректувати п. Ферраро-Вальднер – підтримки європейській перспективі України на сьогодні немає не в мешканців країн-членів ЄС, а у європейських чиновників. То попросимо наших представників, щоб вони активніше працювали з своїми колегами з ЄС і гарячіше їх переконували. А ну як їм доведеться все ж таки відповідати після виборів за свої «європейські» обіцянки?

Відповіді

  • 2007.09.03 | Rus36

    А у кого-то были иллюзии, что не кинут?

  • 2007.09.03 | Чучхе

    туди йому й дорога. Україна - не Європа. Ми - кращі

  • 2007.09.03 | Предсказамус

    Интересно, кто-то считает, что нам уже пора в ЕС?

    Думаю, что современную Украину as is в ЕС не примут, и правильно сделают. Вот когда мы станем европейской страной, а не причудливой помесью СССР, Хоружевки, Латинской Америки и Берега Слоновой Кости, тогда будет о чем говорить. А пока...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.09.03 | samopal

      Думаю, це питання не лише внутрішньої політики України

      але і внутрішньої політики ЄС. Про те що "у такому стані" Україна не потрібна ЄС, говорити зайве, адже "у такому вигляді" вона навіть тут не дуже комусь потрібна. Питання у тому, хто який вигляд намагається тій Україні надати.
      А для вступу у ЄС існують конкретні вимоги і хто б про що не заявляв, без їх виконання туди нікого не приймуть. Певні авансові послаблення вже були зроблені при прийнятті Румунії та Болгарії і тепер їх наслідки стали "внутрішньою проблемою" ЄС. Нинішні офіційні кандидати - Хорватія, Македонія і Туреччина теж викликають чимало запитань у старої Європи. Україна теоретично могла б мати переваги, але лиш теоретично - якби сама хотіла і сама щось робила. На додаток, крім "внутрішніх інтересів" ЄС нашій країні помітно перешкоджають "зовнішні інтереси" Росії, яка не може Україну навіть у СОТ допустити поперед себе.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.09.03 | 123

      Нам давно час робити все те, що необхідне для вступу.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.09.03 | Предсказамус

        Последний, кто мешает нам это делать - еврокомиссар.

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.09.03 | 123

          Це філософське:). Наскільки для пересування потрібна морква?

          Начебто не дуже. Але якщо її повісити перед носом в осла - то він іде і щвидко, а якщо не повісити - то стоїть через раз :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.09.03 | Предсказамус

            Знать бы только, кто тот осел...

            Современной украинской политэлите в современной Европе делать нечего, так что им с морковкой в любом случае не по пути, где ее ни вешай.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.09.03 | samopal

              Ну, если вычеркнуть из списка закулису, 5 колонну и марсиан

  • 2007.09.03 | Горицвіт

    Зайва впертість

    Ясно, що є певні вимоги, і теперішній стан України не підходить для членства в ЄС. Але ніщо не заважає виписати ті вимоги, сформулювати критерії і щороку їх оцінювати. Це підштовхне Україну до необхідних реформ. Чесно кажучи, я не розумію впертості чиновників ЄС, які не хочуть зробити ці прості речі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.09.03 | Shooter

      Незнання, швидше

      Горицвіт пише:
      > Ясно, що є певні вимоги, і теперішній стан України не підходить для членства в ЄС. Але ніщо не заважає виписати ті вимоги, сформулювати критерії і щороку їх оцінювати. Це підштовхне Україну до необхідних реформ. Чесно кажучи, я не розумію впертості чиновників ЄС, які не хочуть зробити ці прості речі.

      Ці умови вже давно виписані - в Маастріхтській угоді та вточнені в Копенгазьких критеріях.

      Нажаль, Україна насьогодні не сповнює жодної з них.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.09.03 | Горицвіт

        Це не те

        Ці угоди України не стосуються, як можна зробити висновок з їх постійних заяв. Хоча в текстах угод нема переліків країн, а написано "європейські", тому можуть бути різні прочитання.

        Треба чітка угода саме з Україною. І, як мінімум, припинення заклинань, що ніколи, ніколи, ніколи Україна не буде розглядатися як кандидат.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.09.03 | Shooter

          Це саме те

          Горицвіт пише:
          > Ці угоди України не стосуються, як можна зробити висновок з їх постійних заяв. Хоча в текстах угод нема переліків країн, а написано "європейські", тому можуть бути різні прочитання.

          Критерії набуття членства в ЄУ є "абсолютними" і стосуються потенційно всіх європейських країн. Географічно європейських. Тому це безпосередньо стосується і України.

          > Треба чітка угода саме з Україною.

          Про що саме? Їх і так є достатньо, доречі.

          http://ec.europa.eu/world/enp/partners/enp_ukraine_en.htm

          > І, як мінімум, припинення заклинань, що ніколи, ніколи, ніколи Україна не буде розглядатися як кандидат.

          Ніхто з Комісії Баррозо такого ніколи не казав. Казали ж очевидне: в найближчоу майбутньому Україні членство не світить.

          І ще раз повторю банальне: якби Україна відповідала формальним критеріям вступу до ЄС - жодних проблем би з цим процесом не виникало.

          Нєчєва на зєркала пєнять...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.09.03 | Горицвіт

            якби Україна відповідала критеріям вступу

            то без того вступу можна було обійтись. Питання в тому, як ефективно забезпечити досягнення цих критеріїв. Якщо припустити, що країни ЄС зацікавлені в демократичному розвитку України, то вони могли б допомогти цьому розвитку. Наприклад, дати обіцянку прийняти в ЄС при досягненні Україною критеріїв. Вони нічого не втрачають, бо все рівно процес затягнеться на роки, а нам користь. Але ми весь час чуємо протилежні заяви. От недавно не пам'ятаю хто з керівників ЄС закликав "встановити остаточні межі ЄС" - ясно які межі і де ми опинимось.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.09.03 | Shooter

              Re: якби Україна відповідала критеріям вступу

              Горицвіт пише:
              > то без того вступу можна було обійтись.

              Ні, не можна було би - див. вступ Швеції чи Австрії в 1995.

              > Питання в тому, як ефективно забезпечити досягнення цих критеріїв. Якщо припустити, що країни ЄС зацікавлені в демократичному розвитку України, то вони могли б допомогти цьому розвитку.

              ЄС зі свого року робить дуже багато в тому напрямку. А от з боку України не робиться майже нічого. У всіх галузях - вірте мені.

              >Наприклад, дати обіцянку прийняти в ЄС при досягненні Україною критеріїв.

              Пообіцяти, що буде рости процент жирів у маслі? Зачєм?

              Якщо Україна відповідатиме все тим же формальним критеріям членства - її "з розпростертими обіймами" в ЄС приймуть.

              Натомість, можна пообіцяти членство, проте його так і не давати і десятки років (Туреччина). І, насамперед, все через ту ж формальну невідповідність вимогам членства (які, звісно, мають дуже чітке та реальне наповнення).

              >Вони нічого не втрачають, бо все рівно процес затягнеться на роки, а нам користь.

              Користь в чому? Що дізнаємося, що масло є масляне?

              P.S. Рекомендую почитати: http://ec.europa.eu/world/enp/pdf/country/enpi_csp_ukraine_en.pdf
            • 2007.09.03 | OlalaZhm

              Re: якби Україна відповідала критеріям вступу

              Горицвіт написав:

              якби Україна відповідала критеріям вступу

              то без того вступу можна було обійтись.

              ***

              Як казала одна моя знайома бабуся: "Якби я була молода, здорова і багата, то я б сама собі женихами перебирала. А так нехай на мені, старій , кривій і з третьою ступінню сіфілісу жениться якийсь благородний чоловік..."
    • 2007.09.03 | 123

      Впертість чиновників поясняється бажанням мати собі просте життя

      Це загальне правило для всіх чиновників всіх країн, а особливо - наддержавних утворень :)

      Горицвіт пише:
      > Ясно, що є певні вимоги, і теперішній стан України не підходить для членства в ЄС. Але ніщо не заважає виписати ті вимоги, сформулювати критерії і щороку їх оцінювати. Це підштовхне Україну до необхідних реформ. Чесно кажучи, я не розумію впертості чиновників ЄС, які не хочуть зробити ці прості речі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.09.03 | Shooter

        Re: Впертість чиновників поясняється бажанням мати собі просте життя

        123 пише:
        > Це загальне правило для всіх чиновників всіх країн, а особливо - наддержавних утворень :)

        Забуваєте - Єврокомісія нічого не вирішує. Вона є лише виконавчим органом.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.09.03 | Горицвіт

          але у нас сприймається як сигнал від ЄС

          Shooter пише:
          > 123 пише:
          > > Це загальне правило для всіх чиновників всіх країн, а особливо - наддержавних утворень :)
          >
          > Забуваєте - Єврокомісія нічого не вирішує. Вона є лише виконавчим органом.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.09.03 | Shooter

            поки-що я не бачу жодних сигналів

            лише суха констатція статусу-кво.

            і на більше від ЄК і не сподівайтеся :)
        • 2007.09.03 | 123

          А як це спростовує написане мною? :)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.09.03 | Shooter

            Непрямо :)

            Чиновники ЄК не є впертими - вони лише озвучують те, що Council вирішує. :)
  • 2007.09.03 | Pavlo Z.

    До лукавства вдається автор допису, а особливо його заголовку.

    Треба навчитися читати ВСІ слова у цитованій заяві. І не пропускати ключове: НИНІ.
    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > «Для такого кроку нині не вдасться знайти підтримки в країна-членах спільноти»
    І в цьому разі не буде жодного протиріччя з результатами опитування, де Україна називається "серед тих держав, що МАЮТЬ ПРИЄДНАТИСЯ ЄС у БЛИЖЧОМУ МАЙБУТНЬОМУ"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".