До кінця поточного року ціни на житлову нерухомість в Києві виростуть в середньому на 2-3%.
Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні журналістам повідомив президент Союзу фахівців з нерухомого майна України Олександр РУБАНОВ.
За його словами, в сегменті житла економ-класу намітилася тенденція до зниження вартості, оскільки «в «хрущовках» платити більше 2 тис. дол. за 1 кв. м безглуздо».
Він зазначив, що в сегменті преміум-класу, враховуючи незадоволений попит, ціни ростимуть - на 2-3%.
На думку експерта, в найбільш затребуваному житлі бізнес-класу зараз співвідношення пропозиції і попиту практично зрівнялося. Це може викликати підвищення вартості житла в цьому сегменті на 2-3%.
О.РУБАНОВ вважає, що парламентські вибори внесуть свої корективи на ринку нерухомості, а коли політична і економічна ситуації стабілізуються, нерухомість матиме підвищений попит. Проте не слід чекати підвищення вартості житла на 40-50%, як прогнозують деякі експерти, сказав він.
=================================================================== http://unian.net/ukr/news/news-211507.html
samopal пише:
> ...в сегменті житла економ-класу намітилася тенденція до зниження вартості, оскільки «в «хрущовках» платити більше 2 тис. дол. за 1 кв. м безглуздо».
Про яку "хрущовку" йдеться? Наскільки я ще пам"ятаю, то типова двокімнатна "хрущовка", нехай, навіть с цегли, має приблизно такі параметри:
- кімнати: 17 + 12 кв.м
- кухня: 6.5 кв
- коридор: 5 кв.м
- ванна: 3 кв.м
- туалет: 1.5 кв.м
- балкон.
В с ь о г о : 45 кв.м
Додати: без ліфта, перебої з горячою водою, слабка звукоізоляція, мінімальні розміри біляквартирної площі, зношеність комунікацій, близький до нуля домовий сервіс...
Якщо так, то ціна в 2 х 45 = 90 тис.доларів здається дуже(!) висока, навіть по середнім американським стандартам, де житло є саме те, що коштує найбільше і становить левову частину витрат громодян.
Як таке може бути?
Питаю, бо це ж вільний РИНОК, тобто багато людей купує/продає житло. Звідкиля такі ціни і де взялися у українців гроші???
SpokusXalepniy пише:
> samopal пише:
> > ...в сегменті житла економ-класу намітилася тенденція до зниження вартості, оскільки «в «хрущовках» платити більше 2 тис. дол. за 1 кв. м безглуздо».
> Про яку "хрущовку" йдеться? Наскільки я ще пам"ятаю, то типова двокімнатна "хрущовка", нехай, навіть с цегли, має приблизно такі параметри:
> - кімнати: 17 + 12 кв.м
> - кухня: 6.5 кв
> - коридор: 5 кв.м
> - ванна: 3 кв.м
> - туалет: 1.5 кв.м
> - балкон.
> В с ь о г о : 45 кв.м
> Додати: без ліфта, перебої з горячою водою, слабка звукоізоляція, мінімальні розміри біляквартирної площі, зношеність комунікацій, близький до нуля домовий сервіс...
>
> Якщо так, то ціна в 2 х 45 = 90 тис.доларів здається дуже(!) висока, навіть по середнім американським стандартам, де житло є саме те, що коштує найбільше і становить левову частину витрат громодян.
> Як таке може бути?
>
> Питаю, бо це ж вільний РИНОК, тобто багато людей купує/продає житло. Звідкиля такі ціни і де взялися у українців гроші???
В Києві за 90 тис. дол. таких квартир нема - може десь на околиці. В центрі - до 200 тис. Трішечки пізніша і трішечки краща хрущовка в центрі - з такою ж кухнею, та з ремонтом - просять до 300 тис. Реально здають за 1000 дол. на місяць. Не знаю, чи продаються - але такі ціни в оголошеннях. Звідки гроші - ?
Мабуть ланцюг - хтось щось вкрав, набрав хабарів, чи бізнесмен, яи депутат, купив більшу квартиру за 600 тис., а ті хто виїхав з більшої - розміняли на менші за такими цінами.
Знайома розповідала історію, як прийшла до знайомої у банку "Аркада" (це було дуже давно) бачила сцену, як простий сільський дядько сплачував велику купу доларів за квартири (там тоді ще долари брали). Знайома потім сказала, що це був голова колгоспу, який купував квартири двом діточкам-близнюкам (тоді 160 тис. коштувала чотирикімнатна на Дмитрівській). Тобто навіть такий кадр потенційно міг стільки вкрасти.
Може у нас різні уявлення на термін "ринок житла" ?
Iryna_ пише:
> SpokusXalepniy пише:
> > samopal пише:
> > > ...в сегменті житла економ-класу намітилася тенденція до зниження вартості, оскільки «в «хрущовках» платити більше 2 тис. дол. за 1 кв. м безглуздо».
> > Про яку "хрущовку" йдеться? Наскільки я ще пам"ятаю, то типова двокімнатна "хрущовка", нехай, навіть с цегли, має приблизно такі параметри:
> > - кімнати: 17 + 12 кв.м
> > - кухня: 6.5 кв
> > - коридор: 5 кв.м
> > - ванна: 3 кв.м
> > - туалет: 1.5 кв.м
> > - балкон.
> > В с ь о г о : 45 кв.м
> > Додати: без ліфта, перебої з горячою водою, слабка звукоізоляція, мінімальні розміри біляквартирної площі, зношеність комунікацій, близький до нуля домовий сервіс...
> > Якщо так, то ціна в 2 х 45 = 90 тис.доларів здається дуже(!) висока, навіть по середнім американським стандартам, де житло є саме те, що коштує найбільше і становить левову частину витрат громодян.
> > Як таке може бути?
> > Питаю, бо це ж вільний РИНОК, тобто багато людей купує/продає житло. Звідкиля такі ціни і де взялися у українців гроші???
>
> В Києві за 90 тис. дол. таких квартир нема - може десь на околиці. В центрі - до 200 тис. Трішечки пізніша і трішечки краща хрущовка в центрі - з такою ж кухнею, та з ремонтом - просять до 300 тис. Реально здають за 1000 дол. на місяць. Не знаю, чи продаються - але такі ціни в оголошеннях.
300 тис.дол. - це середня американська ціна за ДОМ в досить непоганий місцевості, з загальною площею десь понад 150 кв.м (з гаражом) і з невеликою галявиною біля дому.
Кияни сплачуючи за хрущовку таку ж суму мають заробляти в тричі більш, ніж середній американець.
> Звідки гроші - ? Мабуть ланцюг - хтось щось вкрав, набрав хабарів, чи бізнесмен, яи депутат, купив більшу квартиру за 600 тис., а ті хто виїхав з більшої - розміняли на менші за такими цінами.
> Знайома розповідала історію, як прийшла до знайомої у банку "Аркада" (це було дуже давно) бачила сцену, як простий сільський дядько сплачував велику купу доларів за квартири (там тоді ще долари брали). Знайома потім сказала, що це був голова колгоспу, який купував квартири двом діточкам-близнюкам (тоді 160 тис. коштувала чотирикімнатна на Дмитрівській). Тобто навіть такий кадр потенційно міг стільки вкрасти.
Це все я зрозуміти можу.
Я не можу зрозуміти як таке може бути в масовому маштабі, тобто на РИНКУ ЖИТЛА.
Re: Може у нас різні уявлення на термін "ринок житла" ?
SpokusXalepniy пише:
> Я не можу зрозуміти як таке може бути в масовому маштабі, тобто на РИНКУ ЖИТЛА.
просто вже давно ніхто нічого не купує на цьому "ринку". Більш цікаве питання: з якого дива продавці квартир (що не хочуть знижувати ціни) думають, що ця ситуація зміниться, у позитивний для них бік. На всіх колгоспних дядьків явно не вистачить.
Я підкреслюю - "ринок житла" ? Ще раз: РИНОК ЖИТЛА.
Englishman пише:
> SpokusXalepniy пише:
> > Я не можу зрозуміти як таке може бути в масовому маштабі, тобто на РИНКУ ЖИТЛА.
> просто вже давно ніхто нічого не купує на цьому "ринку".
Ринок - це те, де купують і продають.
Неможливо щось купити, якщо ніхто не продає, і продати, якщо ніхто не покупає. Не існує лівої сторони без правої, низа без верха...
Ринок, на якому не продається - це не ринок.
Якщо ми говоримо про ринок житла в 3-х мільйонному Києві, то це таки має бути РИНОК з великої літери.
Інакше треба допустити, що більшість громодян - злодії.
> Більш цікаве питання: з якого дива продавці квартир (що не хочуть знижувати ціни) думають, що ця ситуація зміниться, у позитивний для них бік. На всіх колгоспних дядьків явно не вистачить.
Лише з одного дива - покупців вистачає.
Інакше, можна штучно тримати ціни тиждень, два, місяць, ну, нехай два місяця. А далі?
Re: Я підкреслюю - "ринок житла" ? Ще раз: РИНОК ЖИТЛА.
SpokusXalepniy пише:
> Englishman пише:
> > SpokusXalepniy пише:
> > > Я не можу зрозуміти як таке може бути в масовому маштабі, тобто на РИНКУ ЖИТЛА.
> > просто вже давно ніхто нічого не купує на цьому "ринку".
> Ринок - це те, де купують і продають.
це питання дефініцій.
> Ринок, на якому не продається - це не ринок.
це питання дефініцій.
> Якщо ми говоримо про ринок житла в 3-х мільйонному Києві, то це таки має бути РИНОК з великої літери.
Має бути. Але не є. З різних джерел відомо, що вже багато місяців на ринку (маєте кращу назву?) майже нічого не відбувається. Продавці чекають, в кращому разі здають квартири в аренду.
>
> > Більш цікаве питання: з якого дива продавці квартир (що не хочуть знижувати ціни) думають, що ця ситуація зміниться, у позитивний для них бік. На всіх колгоспних дядьків явно не вистачить.
> Лише з одного дива - покупців вистачає.
ні, не вистачає.
> Інакше, можна штучно тримати ціни тиждень, два, місяць, ну, нехай два місяця. А далі?
Далі треба буде знижувати. Що, врешті решт, починає відбуватися.
2007.09.11 | Linx
Re: Може у нас різні уявлення на термін "ринок житла" ?
Englishman пише:
> просто вже давно ніхто нічого не купує на цьому "ринку". Більш цікаве питання: з якого дива продавці квартир (що не хочуть знижувати ціни) думають, що ця ситуація зміниться, у позитивний для них бік. На всіх колгоспних дядьків явно не вистачить.
Дуже багато сірих кардиналів на цьому "ринку".
Наприклад, банки, які кредитують під заставу житла зацікавлені в тому, щоб ціна не падала, бо на біса їм така застава?
2007.09.11 | Linx
Re: Може у нас різні уявлення на термін "ринок житла" ?
SpokusXalepniy пише:
> Це все я зрозуміти можу.
> Я не можу зрозуміти як таке може бути в масовому маштабі, тобто на РИНКУ ЖИТЛА.
А де Ви бачили ринок?
2007.09.11 | Navigator
В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Ніде в світі нема такого перепаду в рівні цін між столицею і обласними містами, а тим більше між обласними містами і селами.
В "дозрілих" країнах можна комфортно жити всюди.
Багаті дивуть в передмістях чи селах.
Тому населення рівномірно розмазано навколо великих міст у великому радіусі. Бажаних для проживання міст і місць - багато.
В Україні (Росії) столиця - єдине місце, де можна комфортабельно жити і заробляти. От і тягнеться все населення по можливості в столицю.
Якщо Україна не розвинеться в європейському напрямку, а в азіатсько - СНГ-овому, то буде, як в Мексіці. Населення країни - 80 млн, населення столиці - 40 млн!
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Navigator пише:
> Ніде в світі нема такого перепаду в рівні цін між столицею і обласними містами, а тим більше між обласними містами і селами.
Не скажіть. Це всюди майже так. Скажімо, Лондон, Париж, Барселона - і решта.
Проте і в загальному ціни "вбивчі". Скажімо, в Тернополі - офіційно найбіднішому облцентрі ціна на квартиру вища, ніж на таке самісіньке житло в Кошицях - 2-му місті Словаччини. І то при тому, що будується в Тернополі набагато більше, ніж в Кошицях.
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Чому, скажу. Ціни за середнє житло все-таки не відрізняються в три рази між столицею і обласними центрами, і в десятки - між селом і містом.
Ви ж знаєте, що структура західних міст зовсім інакша. Місто Київ, аби було західним, займало б половину області.
Мене особиста минулого року вразиоа південна Англія. Проїхав десь з тисячу кілометрів по Дорсету, Хемпширу. І скрізь - селища як у "нових українців під Києвом". Нема кінця і краю. Країна рівномірно заселена.
Щодо завищених цін в Україні - то тут дається взнаки дефіцит такого товару, як житло. В Україні на людину площа житла, думаю, раза в два менша, як в Словаччині. Ми ж будували комунізм, а не житло. А зараз розбираємо завали комунізму.
Якщо ціни в Києві обваляться - то буду щасливий.
Бо сам тоді придбав би собі житло.
Так що тут я на Вашому боці.
Хоча й не вірю.
До глобальної кризи.
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Navigator пише:
> Чому, скажу. Ціни за середнє житло все-таки не відрізняються в три рази між столицею і обласними центрами
В 3 рази - легко. Дуже легко.
> і в десятки - між селом і містом.
Не зовсім коректне порівняння. Причому, Ви сам написав нижче - чому.
> Мене особиста минулого року вразиоа південна Англія. Проїхав десь з тисячу кілометрів по Дорсету, Хемпширу. І скрізь - селища як у "нових українців під Києвом". Нема кінця і краю. Країна рівномірно заселена.
Саме так. На Заході, де-факто, здійснена мєчта бальшевіков: стерта різниця між містом і "селом".
> Щодо завищених цін в Україні - то тут дається взнаки дефіцит такого товару, як житло. В Україні на людину площа житла, думаю, раза в два менша, як в Словаччині.
Якщо обмежитися квартирами - не думаю.
Правда, в (Чехо)Словаччині і за соціалізму за зарплату було цілком реально собі збудувати власний будинок. Тому відсоток людей, які живуть в будинках, там дещо вищий.
Проте я вів мову про _одинакове_ житло (за розміром). І очевидної причини такої дивної цінової диспропорції я не бачу.
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Між Києвом і Брюсселем є три великі різниці:
1) в Києві багато вкрадених грошей, в Брюсселі - ні
2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
ну і дрібні відмінності - в Брюсселі навряд чи хто триматиме житло "для дітей", в Києві всі хто може - тримають, тобто не продають навіть за умови певності у падінні цін
в Брюсселі народ довіряє ріелтерам з банками - у нас ні. Знаю купу літніх людей, що залишились самі в завеликих обідраних квартирах, бідують, але продати ї переїхати в менше та набагато краще житло бояться.
Звичайно, те що у нас - не ринок. Але що маємо, то маємо.
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Iryna_ пише:
> Між Києвом і Брюсселем є три великі різниці:
> 1) в Києві багато вкрадених грошей, в Брюсселі - ні
Думаю в Брюселі вкрадених грошей не менше.
> 2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
для більшості?!!
> 3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
звідки інфомація і про що це свідчить?
> Звичайно, те що у нас - не ринок. Але що маємо, то маємо.
що це не ринок - згоден.
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Linx пише:
> Iryna_ пише:
> > Між Києвом і Брюсселем є три великі різниці:
> > 1) в Києві багато вкрадених грошей, в Брюсселі - ні
> Думаю в Брюселі вкрадених грошей не менше.
Якщо оцінювати у порівнянні із законно заробленими - думаю, на порядок (якщо не на два).
> > 2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
> для більшості?!!
В принципі, для більшости. Хоча й не бачу це як важливу причину.
> > 3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
> звідки інфомація і про що це свідчить?
На Заході за не-іпотеку купують одиниці. Якщо хочете, це загально відомо.
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Shooter пише:
> Linx пише:
> > Iryna_ пише:
> > Думаю в Брюселі вкрадених грошей не менше.
> Якщо оцінювати у порівнянні із законно заробленими - думаю, на порядок (якщо не на два).
А якщо враховувати сумарно, та ще й розділити на населення Брюселю?
Думаю справа не в суммі вкрадених грошей, а в свободі їх обігу.
> > > 2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
> > для більшості?!!
> В принципі, для більшости. Хоча й не бачу це як важливу причину.
Про яку більшість йдеться?!
Ви що? Який на вашу думку відсоток сімей у Києві має власну квартиру?
І скільки з них ще й інвестує в нерухомість?
> > > 3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
> > звідки інфомація і про що це свідчить?
> На Заході за не-іпотеку купують одиниці. Якщо хочете, це загально відомо.
"Це загально відомо" - відповідатимете в суді. "Цушко - герой" теж загально відомо. Хотілося б мати підтверджену інформацію.
Як це впливає на зростання житла?
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Linx пише:
> Shooter пише:
> > Linx пише:
> > > Iryna_ пише:
>
> > > Думаю в Брюселі вкрадених грошей не менше.
> > Якщо оцінювати у порівнянні із законно заробленими - думаю, на порядок (якщо не на два).
> А якщо враховувати сумарно, та ще й розділити на населення Брюселю?
Простіше: суму вкрадених на суму чесно зароблених (або навпаки).
І ще раз повторюсь: в Брюсселі крадуть в рази менше, ніж на Україні
> > > > 2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
> > > для більшості?!!
> > В принципі, для більшости. Хоча й не бачу це як важливу причину.
> Про яку більшість йдеться?!
> Ви що? Який на вашу думку відсоток сімей у Києві має власну квартиру?
> І скільки з них ще й інвестує в нерухомість?
Ви тільки пісатєль? Спробуйте ще раз прочитати (і зрозуміти) фразу Iryny. А потім починайте сперечатися про те, про що з Вами ніхто не сперечається
> > > > 3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
> > > звідки інфомація і про що це свідчить?
> > На Заході за не-іпотеку купують одиниці. Якщо хочете, це загально відомо.
> "Це загально відомо" - відповідатимете в суді. "Цушко - герой" теж загально відомо. Хотілося б мати підтверджену інформацію.
Будь-ласка. Кількість друзів/знайомих на Заході в мене десь 200-300 людей. Не знаю ЖОДНОГО хто купляв житло за готівку - всі купляли за іпотеку. Пояснити причину (хоча це і так би мало бути зрозуміло)?
> Як це впливає на зростання житла?
? Зростання кількости житла? Зростання ціни житла? Що саме Ви маєте на увазі?
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Shooter пише:
> > > > Думаю в Брюселі вкрадених грошей не менше.
> > > Якщо оцінювати у порівнянні із законно заробленими - думаю, на порядок (якщо не на два).
> > А якщо враховувати сумарно, та ще й розділити на населення Брюселю?
> Простіше: суму вкрадених на суму чесно зароблених (або навпаки).
> І ще раз повторюсь: в Брюсселі крадуть в рази менше, ніж на Україні
дозволяю фарбувати в синій колір...
Ви вважаєте, що держслужбовці ЄС вцілому і країн ЄС окремо не крадуть?
Вважаєте, що в різних структурах на кшалт ООН, НАТО, МОК, УЄФА немає корупції (корупція=гроші)?
Чи вони на стільки бідні, що куди їм братись рівнем до наших махінаторів?
Скажіть, яким чином "чесний" екс-канцлер Німеччини опинився в керівниках путінського нафтогазового консорціуму?
> > > > > 2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
> > > > для більшості?!!
> > > В принципі, для більшости. Хоча й не бачу це як важливу причину.
> > Про яку більшість йдеться?!
> > Ви що? Який на вашу думку відсоток сімей у Києві має власну квартиру?
> > І скільки з них ще й інвестує в нерухомість?
> Ви тільки пісатєль? Спробуйте ще раз прочитати (і зрозуміти) фразу Iryny.
Ага, пейсатель. В фразі "в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості" є якийсь прихований контекст??? Ну тоді вибачайте, мені далеко до ваших філософських думок... Може колись і я досягну такого рівня, тоді поспілкуємось.
>А потім починайте сперечатися про те, про що з Вами ніхто не сперечається
Товариш Шутер вповноважений розписуватись за усіх?
А сперечаються люди тоді, коли не згодні. Я не правий?
> > > > > 3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
> > > > звідки інфомація і про що це свідчить?
> > > На Заході за не-іпотеку купують одиниці. Якщо хочете, це загально відомо.
> > "Це загально відомо" - відповідатимете в суді. "Цушко - герой" теж загально відомо. Хотілося б мати підтверджену інформацію.
> Будь-ласка. Кількість друзів/знайомих на Заході в мене десь 200-300 людей. Не знаю ЖОДНОГО хто купляв житло за готівку - всі купляли за іпотеку. Пояснити причину (хоча це і так би мало бути зрозуміло)?
Якщо Ви вважаєте що цього досить...
> > Як це впливає на зростання житла?
> ? Зростання кількости житла? Зростання ціни житла? Що саме Ви маєте на увазі?
Звичайно ціни житла. Чи ми про що спілкуємось? Не вірю що Ви не зрозуміли.
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Linx пише:
> Shooter пише:
> > > > > Думаю в Брюселі вкрадених грошей не менше.
> > > > Якщо оцінювати у порівнянні із законно заробленими - думаю, на порядок (якщо не на два).
> > > А якщо враховувати сумарно, та ще й розділити на населення Брюселю?
> > Простіше: суму вкрадених на суму чесно зароблених (або навпаки).
> > І ще раз повторюсь: в Брюсселі крадуть в рази менше, ніж на Україні
> дозволяю фарбувати в синій колір...
>
> Ви вважаєте, що держслужбовці ЄС вцілому і країн ЄС окремо не крадуть?
В рази (порядки) менше, ніж в Україні.
> Вважаєте, що в різних структурах на кшалт ООН, НАТО, МОК, УЄФА немає корупції (корупція=гроші)?
ООН і МОК - не в Брюселі. В НАТО та ЄК - однозначно і суттєво менше. Нема сенсу. Скажімо, при зарплаті чиновника ЄК Ви ведете цілком заможний спосіб життя - Ви здатен купити собі цілком пристойне житло і "спокійно та щасливо" попри то жити. Навіщо йти на порушення закону?
> Чи вони на стільки бідні, що куди їм братись рівнем до наших махінаторів?
Їм немає сенсу - раз. Правоохоронні органи працюють набагато краще - два. Ментальність інакша - 3: в жодній із західних країн в тіні 50% економіки не знаходиться. На відміну від України.
> Скажіть, яким чином "чесний" екс-канцлер Німеччини опинився в керівниках путінського нафтогазового консорціуму?
З точки зору закону Шредер нічого не порушив.
> > > > > > 2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
> > > > > для більшості?!!
> > > > В принципі, для більшости. Хоча й не бачу це як важливу причину.
> > > Про яку більшість йдеться?!
> > > Ви що? Який на вашу думку відсоток сімей у Києві має власну квартиру?
> > > І скільки з них ще й інвестує в нерухомість?
> > Ви тільки пісатєль? Спробуйте ще раз прочитати (і зрозуміти) фразу Iryny.
> Ага, пейсатель. В фразі "в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості" є якийсь прихований контекст??? Ну тоді вибачайте, мені далеко до ваших філософських думок... Може колись і я досягну такого рівня, тоді поспілкуємось.
Пробую Вам допомогти. Iryna (як і сase sensitive), власне, твердила, що для абсолютної більшости киян (про яку Ви питали), окрім нерухомости, більше немає до чого інвестувати. Так зрозуміло? Чи Ви вважаєте протилежне?
> >А потім починайте сперечатися про те, про що з Вами ніхто не сперечається
> Товариш Шутер вповноважений розписуватись за усіх?
> А сперечаються люди тоді, коли не згодні. Я не правий?
І ще тоді, коли розуміють про що власне сперечаються.
> > > > > > 3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
> > > > > звідки інфомація і про що це свідчить?
> > > > На Заході за не-іпотеку купують одиниці. Якщо хочете, це загально відомо.
> > > "Це загально відомо" - відповідатимете в суді. "Цушко - герой" теж загально відомо. Хотілося б мати підтверджену інформацію.
> > Будь-ласка. Кількість друзів/знайомих на Заході в мене десь 200-300 людей. Не знаю ЖОДНОГО хто купляв житло за готівку - всі купляли за іпотеку. Пояснити причину (хоча це і так би мало бути зрозуміло)?
> Якщо Ви вважаєте що цього досить...
Що ще Вам потрібно? Приклади?
Всі ОДНОЗНАЧНО ТИПОВІ. Починає людина працювати, на руки отримує, хай буде, 1500-3000 євро. Одружується, сукупний місячний дохід - 3000-5000 євро. Задовільне житло, скажімо, в Брюселі, починається десь від 300 000 євро, нормальне житло - десь біля 400 000 євро.
Яким чином, крім іпотеки, це житло можна купити?? Розкажіть!!!
Купують - "всі", дітей мультимільйонерів є одиниці (серед моїх знайомих - жодного), тому я ніяк не збагну - чому саме у Вас факт того, що абсолютна більшість людей на Заході купляє житло через іпотеку викликає підозру.
> > > Як це впливає на зростання житла?
> > ? Зростання кількости житла? Зростання ціни житла? Що саме Ви маєте на увазі?
> Звичайно ціни житла. Чи ми про що спілкуємось? Не вірю що Ви не зрозуміли.
Щоб Вас розуміли, потрібно просто чітко висловлюватися.
Бо доступність іпотеки однозначно впливає на доступність житла, себто, безпосередньо на ринок житла, не перетворюючи його на "ринок вибраних", як це є в Києві.
2007.09.10 | Свинья на радуге
Помечтайте, помечтайте...
Один мой знакомый, как раз в тот период, когда гривня змицнылася, пошёл на принцип и _не_ купил квартиру, которая вдруг подорожала на несколько тысяч. Дескать, хозяин вскоре поплатится за свою жадность, ибо его цена нереальна и фиг он её продаст, дорожать уже некуда, а я себе ещё найду... Рассказать в красках, как он впоследствии рвал на себе волосы?
Свинья на радуге пише:
> Один мой знакомый, как раз в тот период, когда гривня змицнылася, пошёл на принцип и _не_ купил квартиру, которая вдруг подорожала на несколько тысяч. Дескать, хозяин вскоре поплатится за свою жадность, ибо его цена нереальна и фиг он её продаст, дорожать уже некуда, а я себе ещё найду... Рассказать в красках, как он впоследствии рвал на себе волосы?
Cпробуйте інакше. Якщо середня зарплата в, скажімо, Брюселі - десь біля 2000 Євро на руки, а в Києві - 600 євро (не завищую?), то яким чином ціна на одинкове житло і там, і там може бути, практично, на одинаковому рівні?
Якщо вже "всі", хто мали "більше 600 євро" "скупилися"?
Shooter пише:
> Cпробуйте інакше. Якщо середня зарплата в, скажімо, Брюселі - десь біля 2000 Євро на руки, а в Києві - 600 євро (не завищую?),
Не знаю. Но средняя зарплата - это как средняя температура по больнице. Senior программиста на 600 евро не хотите попробовать поискать в Киеве, а?
>
>то яким чином ціна на одинкове житло і там, і там може бути, практично, на одинаковому рівні?
>
> Якщо вже "всі", хто мали "більше 600 євро" "скупилися"?
А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
Свинья на радуге пише:
> Shooter пише:
> > Cпробуйте інакше. Якщо середня зарплата в, скажімо, Брюселі - десь біля 2000 Євро на руки, а в Києві - 600 євро (не завищую?),
> Не знаю. Но средняя зарплата - это как средняя температура по больнице. Senior программиста на 600 евро не хотите попробовать поискать в Киеве, а?
Який відсоток Senior програмістів в Києві - як Ви думаєте? Більший чи менший як, скажімо, продавців?
> >то яким чином ціна на одинкове житло і там, і там може бути, практично, на одинаковому рівні?
> >
> > Якщо вже "всі", хто мали "більше 600 євро" "скупилися"?
> А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
Гм..Ви знаєте, маю кількох знайомих киян - "найманих робітників" і кількох "буржуіїнів". Так от, всі вони собі купували житло десь на початку 2000. А от ті (наймані), які почали працювати рік-два тому, навіть не мріють про нормальне житло (скажімо, 3 кімнати - а це для сім'ї мінімум).
(правда, часом ще пріоритети дивують. скажімо, буржуїн живе в 2к, але на Печерську. і недавно собі купив Лєксуса, замість того щоб, як на мене, "покращати собі житлові умови").
+, думаю, може зіграти свою роль і "негарантовані іпотеки". Якщо відбудеться якийсь значимий викід житла на ринок - прідьот амєріка.
А погодитися з тим, що ціна нерухомости в Києві (майже) дорівнює ціні нерухомости в Брюселі є явищем нормальним я, все-таки, не можу.
Shooter пише:
> Свинья на радуге пише:
> > Shooter пише:
> > > Cпробуйте інакше. Якщо середня зарплата в, скажімо, Брюселі - десь біля 2000 Євро на руки, а в Києві - 600 євро (не завищую?),
> > Не знаю. Но средняя зарплата - это как средняя температура по больнице. Senior программиста на 600 евро не хотите попробовать поискать в Киеве, а?
>
> Який відсоток Senior програмістів в Києві - як Ви думаєте? Більший чи менший як, скажімо, продавців?
Вы хотите сказать, что это продавцы ранее получали свыше 600 евро и массово покупали квартиры, а теперь накупили и перестали?
И второе - я говорю о той отрасли, которую знаю. Мне неизвестны доходы адвокатов, модельеров, автослесарей, етц. Там тоже наверняка найдутся свои "свыше суммы Х".
>
> > > Якщо вже "всі", хто мали "більше 600 євро" "скупилися"?
> > А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
>
> Гм..Ви знаєте, маю кількох знайомих киян - "найманих робітників" і кількох "буржуіїнів". Так от, всі вони собі купували житло десь на початку 2000. А от ті (наймані), які почали працювати рік-два тому, навіть не мріють про нормальне житло (скажімо, 3 кімнати - а це для сім'ї мінімум).
Ну, а у меня перед глазами за последний месяц два других примера - когда люди (наёмные служащие) не стали мечтать о трёшке, а купили себе единички.
>
> (правда, часом ще пріоритети дивують. скажімо, буржуїн живе в 2к, але на Печерську. і недавно собі купив Лєксуса, замість того щоб, як на мене, "покращати собі житлові умови").
Хе. Хороший понт дороже денег То хоть буржуин, а мне рассказывали про офисного клерка, купившего Октавию кажется и на обед заваривающего себе Мивину в чашке
А взятые в кредит дорогущие мобильные телефоны?! И массово!!! Моему уму это непостижимо.
>
> А погодитися з тим, що ціна нерухомости в Києві (майже) дорівнює ціні нерухомости в Брюселі є явищем нормальним я, все-таки, не можу.
Я тоже не могу. Но это реальность и от одного нашего несогласия она, увы, не рассосётся.
Свинья на радуге пише:
> Shooter пише:
> > Свинья на радуге пише:
> > > Shooter пише:
> > > > Cпробуйте інакше. Якщо середня зарплата в, скажімо, Брюселі - десь біля 2000 Євро на руки, а в Києві - 600 євро (не завищую?),
> > > Не знаю. Но средняя зарплата - это как средняя температура по больнице. Senior программиста на 600 евро не хотите попробовать поискать в Киеве, а?
> >
> > Який відсоток Senior програмістів в Києві - як Ви думаєте? Більший чи менший як, скажімо, продавців?
> Вы хотите сказать, что это продавцы ранее получали свыше 600 евро и массово покупали квартиры, а теперь накупили и перестали?
Ні - що ринок просто "вичерпав" людей, які могли собі дозволити купити квартири.
> И второе - я говорю о той отрасли, которую знаю. Мне неизвестны доходы адвокатов, модельеров, автослесарей, етц. Там тоже наверняка найдутся свои "свыше суммы Х".
Без сумніву. Але, думаю, Ви погодитеся, що зарплати Senior программер і вище в Києві - дай Боже, якщо 15%.
> > > > Якщо вже "всі", хто мали "більше 600 євро" "скупилися"?
> > > А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
> >
> > Гм..Ви знаєте, маю кількох знайомих киян - "найманих робітників" і кількох "буржуіїнів". Так от, всі вони собі купували житло десь на початку 2000. А от ті (наймані), які почали працювати рік-два тому, навіть не мріють про нормальне житло (скажімо, 3 кімнати - а це для сім'ї мінімум).
> Ну, а у меня перед глазами за последний месяц два других примера - когда люди (наёмные служащие) не стали мечтать о трёшке, а купили себе единички.
Якщо то сімейні люди - погодьтеся, це не вирішення питання.
> > А погодитися з тим, що ціна нерухомости в Києві (майже) дорівнює ціні нерухомости в Брюселі є явищем нормальним я, все-таки, не можу.
> Я тоже не могу. Но это реальность и от одного нашего несогласия она, увы, не рассосётся.
В Америці он "розсмокталась". А будь-який "перегрітий ринок" рано чи пізно проходить через стадію охолодження.
2007.09.10 | Iryna_
Re: Помечтайте, помечтайте...
Свинья на радуге пише:
> А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
Подумали, найняли квартиру і купили машину.
Квартири зараз практично не продаються. Знайомі брокери сильно скаржаться на життя або взагалі це все покинули.
Iryna_ пише:
> Свинья на радуге пише:
> > А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
> Подумали, найняли квартиру і купили машину.
Кхм. Я живу в 37-летней квартире и езжу на 20-летнем авто. Так вот, в квартире можно прожить ещё столько же, а вот машина...
>
> Квартири зараз практично не продаються. Знайомі брокери сильно скаржаться на життя або взагалі це все покинули.
Ну, Вы не думаете, что это может быть закономерный процесс укрупнения бизнеса и вымывания из него дилетантов-временщиков?
Свинья на радуге пише:
> Iryna_ пише:
> > Свинья на радуге пише:
> > > А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
> > Подумали, найняли квартиру і купили машину.
> Кхм. Я живу в 37-летней квартире и езжу на 20-летнем авто. Так вот, в квартире можно прожить ещё столько же, а вот машина...
Мова навіть дещо про інше. Як писалося в статті - зараз зростання заощаджень на рахунках (у валюті) є більшим, ніж зростання вартості нерухомости (мова лише про останній рік).
> > Квартири зараз практично не продаються. Знайомі брокери сильно скаржаться на життя або взагалі це все покинули.
> Ну, Вы не думаете, что это может быть закономерный процесс укрупнения бизнеса и вымывания из него дилетантов-временщиков?
В статті вказано, що в Києві це є загальна тенденція - суттєве зменшення об'ємів продажу.
Свинья на радуге пише:
> Встретимся на этом же месте ровно через год.
А куди ми дінемося
2007.09.11 | Хвізик
такі ціни могли би бути, якби були ще й кредити під 4% річних
2007.09.11 | blueandwhite
Re: Перспективи ринку нерухомости (л)
А чому тут дивуватись?
а) тіньові заробітки. Сміливо збільшуйте втричі.
600 євро? Ну, так собі...гм.
б) крейзі об'єми заробітчанських грошей, які течуть в Україну. Сама лише Буковина, наприклад, отримує 330 млн. дол. на рік, і це лише Вестерн Юньоном. А Маніграм, Анелік, картки, передача грошей перевізниками, родичами і знайомими. Реально приблизно півмільярда. А Буковина -- найменша з 10 західних областей донорів робочої сили. Тобто, мінімум 5-6 млрд. на рік. Деякі експерти нарахували навіть більше 20 млрд на рік -- серйозне дослідження, публікувалося у ДТ.
в) полегшення умов (ні, не зниження відсотків) кредитування, в останні місяці. А колись ще був перший внесок і т.д.
основная причина в отстутствии инвестиционных инструментов
ликвидности куча, а вкладывать некуда кроме недвижимости. Если на Западе вложение в индексный фонд приносит свои стабильные 7-9% в год, смысла впихивать все в недвижимость нет. А на Украине для мелких и средних инвесторов другого выхода просто нет.
П.С. В Штатах я могу абсолютно без риска заработать 5.5% в год на COD. Не вижу ничего сверхъестественного для 8-9% годовых в украинских банках (некоторые из которых, кстати, недавно перешли в собственность западных компаний).
в штатах у вас есть целый спектр инструментов с разными рисками и возвратами. На украине или непонятный "банк", или недвижимость. Ну еще в свой бизнес можно вложить конечно.
casesensitive пише:
> в штатах у вас есть целый спектр инструментов с разными рисками и возвратами. На украине или непонятный "банк", или недвижимость. Ну еще в свой бизнес можно вложить конечно.
и все равно из этого не следует, что для недвижимости в Украине нет альтернатив. Пока что я вижу разницу в прибыльности (не в пользу недвижимости) в пределах 5-7% в год, что вряд ли можно объяснить большей рискованностью депозитов. И это без учета транзакционных расходов, отсутствия гарантий в постоянных доходах от съемщиков, очевидной перегретости рынка, и т.п.
В общем, Украина не первая и не последняя- пузырь скоро лопнет.
12% процентов по украинским депозитам НЕДОСТАТОЧНО чтобы оправдать риск таких вложений - такая шняга работает только потому что украинские резиденты не могут инвестировать во что-то другое
тоже самое с украинской недвижимостью - риск огромный, возвраты так себе, но другого выхода просто нет.
casesensitive пише:
> 12% процентов по украинским депозитам НЕДОСТАТОЧНО чтобы оправдать риск таких вложений - такая шняга работает только потому что украинские резиденты не могут инвестировать во что-то другое
>
> тоже самое с украинской недвижимостью - риск огромный, возвраты так себе, но другого выхода просто нет.
Вы утверждали, что альтератив инвестициям в недвижимость просто нет, а посему (если я правильно понял) этот рынок обречен на перманентный перегрев. Я же поддал это сомнению, указав на то, что при сравнительных рисках, те же депозиты могут принести большую выгоду, и посему капитал будет перетекать именно туда (что уже и происходит некоторое время). Является ли 12% оправданным для украинских реалий- вопрос спорный, но не совсем по теме.
12% и огромный риск не являются привлекательным даже для неизбалованных уркаинских инвесторов. В депозиты кладут когда сумма небольшая и на недвижимость никак не хватает (студенты, мелкие служашие, провинциалы). Как только у инвестора заводятся более-менее приличные деньги единственным приемлимым вариантом является (точнее, являлась) недвижимость. Но сейчас уже и недвижимость невыгодна - всем понятно что хрущевка за 300 тыс это нонсенс. Поэтому я думаю что народ будет массово выводить денежки из страны Или положит на время в кубышку
casesensitive пише:
> 12% и огромный риск не являются привлекательным даже для неизбалованных уркаинских инвесторов. В депозиты кладут когда сумма небольшая и на недвижимость никак не хватает (студенты, мелкие служашие, провинциалы). Как только у инвестора заводятся более-менее приличные деньги единственным приемлимым вариантом является (точнее, являлась) недвижимость. Но сейчас уже и недвижимость невыгодна - всем понятно что хрущевка за 300 тыс это нонсенс. Поэтому я думаю что народ будет массово выводить денежки из страны Или положит на время в кубышку
честно говоря, я не вижу оснований говорить о каких-то огромных рисках в банковской сфере Украины. По крайней мере, приход западных банков и инвестиционные рейтинги того же Прокредита говорят об обратном.
риск огромен если вспомнить хотя бы о политической нестабильности - что будет с некоторыми из этих банков после очередных выборов - большой вопрос. А что скупают западные банки - ничего не доказывает. Они и сабпраймы скупали
мой поинт в том что если бы у украинцев была возможность инвестировать в западные инструменты, нынешней ситуации просто не было бы. Украинским банкам пришлось бы или снизить риски (укрупнение, продажа себя крупным западным банкам) или повысить ставки. Ныншнего пузыря на рынке не движимости тоже не было бы - хрущевке в центре красная цена 50тыс, на окраине киева 20 максимум. А нынешний пузырь целиком от избытка ликвидности которой некуда деться из искусственно закрытой украинской экономики.
В Одесі також проходить стабілізація(падіння) цін на нерухомість
В Одесі також проходить стабілізація(падіння) цін на нерухомість.
Окрім, звичайно, супер - елітної.
Ще рік тому, за один кв.м ніхто менше 2000ам.дол. не просив.Сьогодні по ЗМІ об"яви - в новобудові можна купити одно кімнатну квартиру біля 50кв.м. за 44тис.у.о.(сша).
=================================
ЖИТЛОВА НЕРУХОМІСТЬ. ОДЕСА І ОБЛАСТЬ http://status.net.ua/prices/pidrubryka_one/1230
1-кімн.5ст.В.Фонтана, 4/9, 21,5/12,5/5, h=2,5м, малосімейка, чиста, після ремонта. $50'000 Аспект
(048)7190787
1-кімн.Аркадія, 9/9, 38,5/20, h=2,5м, спец.проект, кап.ремонт, вбудовані меблі з німецькою технікою $85'000 Аспект
(048)7190787
2-кімн.Катерининська, 1/2, 40/30/11, можливість викупу підвалу. $750'000 Аспект
(048)7171933
2-кімн.Новосельського, 2/2, 23/14+18/6 h=2,8, АГВ, колонка, житловий стан. ТОРГ! $65'000 Аспект
(048)7190787
2-кімн.Старопортофранківська/"Родина", 2/2, 50/35/8, АГВ, колонка, вікна м/п. $75'000 Аспект
(048)7171933
2-кімн.Філатова, 1/5, 43/20, h=2,7, розд.кімн., під ремонт, с/вуз сумісн. $90'000 Аспект
(048)7190787
3-кімн.6,5ст.В.Фонтана, 5/16, 127,3м2, 75м2житлова, h=3м, місто на паркінге, стан від будівників, новобудова. $240'000 Аспект
(048)7171933
3-кімн.Філатова, 1/5, 57,2м2, 41,5м2житлова, h=2,5м, ремонт, меблі, вбудована їдальня. $95'000 Аспект
(048)7190787
3-кімн.Ю.Олеши/Грецька, 3/3, 70м2, 50м2житлова, h=3,5м, ремонт. $170'000 Аспект
(048)7190787
4-кімн.Пентхаус, 172/102,8/23,5, джакузі, акваріум, барна стойка, кондиціонер, вбуд.кухня,підігрів підлог, 2с/вузли. $450'000 Аспект
(048)7171933
2007.09.12 | Linx
Re: не будет он никуда перетекать
casesensitive пише:
> мой поинт в том что если бы у украинцев была возможность инвестировать в западные инструменты, нынешней ситуации просто не было бы. Украинским банкам пришлось бы или снизить риски (укрупнение, продажа себя крупным западным банкам) или повысить ставки.
Что есть "повысить ставки"?! 16-17% годовых по депозитам в гривне это низкие ставки?
А какие ставки в развитых странах? 3% годовых?
casesensitive пише:
> до последнего времени процент там был смешной.
Знову - залежить, в основному, від ставки рефінансування. Себто, залежить де.
За останні 10 років я нижче 3% не опускався, найвище було - за 5%. Правда, мушу визнати, що "ганяв" я гроші по 3 різних валютних системах.
Доречі, за 2006 рік "заробив" десь з 8% в євро лише тому, що поміняв євро в словацькі крони - і не турбувався про рейт власне депозиту
2007.09.12 | casesensitive
Re: не будет он никуда перетекать
гривневая инфляция сейчас порядка 10-12%. Подумайте над этим.
2007.09.12 | Linx
Re: именно что
casesensitive пише:
> в штатах у вас есть целый спектр инструментов с разными рисками и возвратами. На украине или непонятный "банк", или недвижимость. Ну еще в свой бизнес можно вложить конечно.
Зачем "непонятный" банк, мало ли "понятных"?
Тем более гарантированная сумма возмещения сейчас составляет 50 000 грн. и будет расти далее.
casesensitive пише:
> это "гарантированное возмещение" еще не разу не стреляло. Когда возместят потерянные вклады клиентам крупного банка, вернемся к разговору.
Та і що таке 50 000 грн в порівнянні з ціною навіть "одинички" в Києві. Мізер.
Shooter пише:
> casesensitive пише:
> > это "гарантированное возмещение" еще не разу не стреляло. Когда возместят потерянные вклады клиентам крупного банка, вернемся к разговору.
>
> Та і що таке 50 000 грн в порівнянні з ціною навіть "одинички" в Києві. Мізер.
а чому б не розкидати еквівалент вартості одинички по десятьом банкам?
не кажучи вже про те, що насправді навряд чи багато людей має більше 500,000 гривень заощаджень.
да никто вам не вернет вклады, успокойтесь Будет просто второй сбербанк-1991. Даже на западе не будут возвращать если посыпятся крупные банки, просто заморозят вклады (см BNP Paribas SA) пока ситуация как-то не утрясется. Хотя формальное страховние банковских депозитов есть в любой стране.
Так що вся світова система банків є аналог Ощадбанку СССР?
casesensitive пише:
> да никто вам не вернет вклады, успокойтесь Будет просто второй сбербанк-1991. Даже на западе не будут возвращать если посыпятся крупные банки, просто заморозят вклады (см BNP Paribas SA) пока ситуация как-то не утрясется. Хотя формальное страховние банковских депозитов есть в любой стране.
========================= Так що вся світова система банків в розумінні повернення ("ліквідності")
вкладів є прямий аналог Ощадбанку СССР?
2007.09.13 | Englishman
Re: именно что
casesensitive пише:
> да никто вам не вернет вклады, успокойтесь Будет просто второй сбербанк-1991. Даже на западе не будут возвращать если посыпятся крупные банки, просто заморозят вклады (см BNP Paribas SA) пока ситуация как-то не утрясется.
а можно поподробнее?
П.С. Если рухнет вся банковская система- да, денег не хватит. Но ведь это маловероятно, не правда ли? Во время кризиса 80-х в Штатах, по крайней мере, 150 миллиардов таки вернули.
2007.09.13 | Shooter
Re: именно что
casesensitive пише:
> да никто вам не вернет вклады, успокойтесь Будет просто второй сбербанк-1991. Даже на западе не будут возвращать если посыпятся крупные банки, просто заморозят вклады (см BNP Paribas SA) пока ситуация как-то не утрясется. Хотя формальное страховние банковских депозитов есть в любой стране.
Вернуть - ще й як вернуть. Правда, до якої величини/відсотку - від конкретної країни/законодавства залежить.
Логічним є те, що не вертають 100%: якщо заришся на високі відсотки - плати за свій ризик сам.
2007.09.13 | Shooter
Re: именно что
Englishman пише:
> Shooter пише:
> > casesensitive пише:
> > > это "гарантированное возмещение" еще не разу не стреляло. Когда возместят потерянные вклады клиентам крупного банка, вернемся к разговору.
> >
> > Та і що таке 50 000 грн в порівнянні з ціною навіть "одинички" в Києві. Мізер.
>
>
> а чому б не розкидати еквівалент вартості одинички по десятьом банкам?
та чому би і ні
> не кажучи вже про те, що насправді навряд чи багато людей має більше 500,000 гривень заощаджень.
Багато/мало - питання відносне: див., наприклад, все той же ринок нерухомости Києва
Цікаве інше: яка частка в сумарній ціні всіх операцій в Києві є "заощаджені гроші", а яка - іпотека.
2007.09.12 | Iryna_
ще фактори (л)
Невпорядкованість ринку оренди - багато людей просто бояться здавати житло/ воліють купувати, а не наймати навіть незважаючи на явну невигідність купівлі зараз (ні орендар, ні орендодавець ніяк не захищені). Навіть строків оренди ніхто не дотримується - у будь-який момент може бути потрібно все кидати і шукати нове житло/нових орендарів.
Серед своїх знайомих знаю мінімум з десяток порожніх квартир, які ніхто не здає, бо не хочуть пов'язаних з тим проблем.
Зараз навряд чи багато інвестицій в квартири - але ті, хто вже інвестували, не продають. До речі, зростання продажу автомобілів - це теж наслідок цін на житло. Багато моїх знайомих втратили всяку надію купити/покращити житло, і купили машини.
2007.09.12 | BROTHER
Ви всі праві потроху
1. Україна - це новий ринок, а новий ринок не так збалансований, як, наприклад, старий ринок у США чи Європі. Тому можливі варіанти. Те ж саме про Москву. Ринок, будь який, живе очикуваннями, якщо учасники ринку очикують, що нерухомість в Україні зростатиме, то на цьому очикуванні можно сміливо грати.
2. Тіньові доходи. Причому не тільки українського походження. Так, заробивши, наприклад, на ширці у штаті Вашингтон чи в Римі або Лондоні, просто виклавши ці гроші там за дім або квартиру, можеш потрапити у в'язницю з великими шансами. Велика кількість українських емігрантів та їхні бажання (продавати чи купувати) мають великий вплив на ситуацію з нерухомістю в країні. В Україні тишком-нишком купуючи житло квартиру за квартирою, дім за домом можна не дуже перейматись походженням своїх грошей, аби вони були. Гроші навіть доволі лояльних заробітчан (будівельників, наприклад), часто не обкладені повними податками в країнах, де їх заробили, а за таких обставин, їх краще вивезти на Батьківщину. То ж нас не 46 мільонів на ринку нерухомості, а набагато більше...
3. 100%-во західні або російські гроші. Тобто, я чув у балачках від керівників відомих американських консультаційних компаній, що навіть не які там не колишні емігранти з України, а чисті американські компаніі вже мають декілька років офіси у Києві та допомогають, або самі скуповують житло, землю, промислову нерухомість. А скільки ще таких самих не зі Штатів, а Європи чи Азії? Російський бізнес, російська держава та прості росіяни теж вкладають гроші у нерухомість в Україні. В Росії зара дуже багато грошей, вони всюди купують, по всьому Світові, а Росія, як держава, робить це ще й з політичних міркуваннь. Зараз в Україні йде не тільки політичне змагання Росії із Заходом, а й фінансове за вплив на наш український ринок в тому числі і нерухомості.
4. Про Київ Місто пошматоване давно. Майже все має своїх господарів. Цей період прийшовся на Кучму. Чув, що в Києві останні 5-7 років штучно загальмований процес надавання нових ділянок під забудову високоповерхового житла. Робиться це з метою загнати якумога дорожче те, що нахапали 10-15 років тому: тобто саме житло або старі ділянки. Через це в столиці має місце страшенний дехвіцит житла, звідси і такі ціни.
Повертаючись до теми про продаж землі, невже ви ще не бачите на прикладі ціни за житло, що українці у порівнянні з іншими покупцями на ринку майна в Україні, бідні. Але, якщо житло - це тільки початок, то вільний продаж української землі без відповідного захисту порядного і бідного відчизняного покупця, від тиску вкрадених або іноземних грошей, призведе нас до того, що ми будемо жити в себе в країні, але на чужій землі.
Відповіді
2007.09.10 | samopal
А ось "пісня про нерухомість" від "експертів" (/)
До кінця поточного року ціни на житлову нерухомість в Києві виростуть в середньому на 2-3%.Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні журналістам повідомив президент Союзу фахівців з нерухомого майна України Олександр РУБАНОВ.
За його словами, в сегменті житла економ-класу намітилася тенденція до зниження вартості, оскільки «в «хрущовках» платити більше 2 тис. дол. за 1 кв. м безглуздо».
Він зазначив, що в сегменті преміум-класу, враховуючи незадоволений попит, ціни ростимуть - на 2-3%.
На думку експерта, в найбільш затребуваному житлі бізнес-класу зараз співвідношення пропозиції і попиту практично зрівнялося. Це може викликати підвищення вартості житла в цьому сегменті на 2-3%.
О.РУБАНОВ вважає, що парламентські вибори внесуть свої корективи на ринку нерухомості, а коли політична і економічна ситуації стабілізуються, нерухомість матиме підвищений попит. Проте не слід чекати підвищення вартості житла на 40-50%, як прогнозують деякі експерти, сказав він.
===================================================================
http://unian.net/ukr/news/news-211507.html
2007.09.11 | SpokusXalepniy
Можете пояснити?
samopal пише:> ...в сегменті житла економ-класу намітилася тенденція до зниження вартості, оскільки «в «хрущовках» платити більше 2 тис. дол. за 1 кв. м безглуздо».
Про яку "хрущовку" йдеться? Наскільки я ще пам"ятаю, то типова двокімнатна "хрущовка", нехай, навіть с цегли, має приблизно такі параметри:
- кімнати: 17 + 12 кв.м
- кухня: 6.5 кв
- коридор: 5 кв.м
- ванна: 3 кв.м
- туалет: 1.5 кв.м
- балкон.
В с ь о г о : 45 кв.м
Додати: без ліфта, перебої з горячою водою, слабка звукоізоляція, мінімальні розміри біляквартирної площі, зношеність комунікацій, близький до нуля домовий сервіс...
Якщо так, то ціна в 2 х 45 = 90 тис.доларів здається дуже(!) висока, навіть по середнім американським стандартам, де житло є саме те, що коштує найбільше і становить левову частину витрат громодян.
Як таке може бути?
Питаю, бо це ж вільний РИНОК, тобто багато людей купує/продає житло. Звідкиля такі ціни і де взялися у українців гроші???
2007.09.11 | Iryna_
Re: Можете пояснити?
SpokusXalepniy пише:> samopal пише:
> > ...в сегменті житла економ-класу намітилася тенденція до зниження вартості, оскільки «в «хрущовках» платити більше 2 тис. дол. за 1 кв. м безглуздо».
> Про яку "хрущовку" йдеться? Наскільки я ще пам"ятаю, то типова двокімнатна "хрущовка", нехай, навіть с цегли, має приблизно такі параметри:
> - кімнати: 17 + 12 кв.м
> - кухня: 6.5 кв
> - коридор: 5 кв.м
> - ванна: 3 кв.м
> - туалет: 1.5 кв.м
> - балкон.
> В с ь о г о : 45 кв.м
> Додати: без ліфта, перебої з горячою водою, слабка звукоізоляція, мінімальні розміри біляквартирної площі, зношеність комунікацій, близький до нуля домовий сервіс...
>
> Якщо так, то ціна в 2 х 45 = 90 тис.доларів здається дуже(!) висока, навіть по середнім американським стандартам, де житло є саме те, що коштує найбільше і становить левову частину витрат громодян.
> Як таке може бути?
>
> Питаю, бо це ж вільний РИНОК, тобто багато людей купує/продає житло. Звідкиля такі ціни і де взялися у українців гроші???
В Києві за 90 тис. дол. таких квартир нема - може десь на околиці. В центрі - до 200 тис. Трішечки пізніша і трішечки краща хрущовка в центрі - з такою ж кухнею, та з ремонтом - просять до 300 тис. Реально здають за 1000 дол. на місяць. Не знаю, чи продаються - але такі ціни в оголошеннях. Звідки гроші - ?
Мабуть ланцюг - хтось щось вкрав, набрав хабарів, чи бізнесмен, яи депутат, купив більшу квартиру за 600 тис., а ті хто виїхав з більшої - розміняли на менші за такими цінами.
Знайома розповідала історію, як прийшла до знайомої у банку "Аркада" (це було дуже давно) бачила сцену, як простий сільський дядько сплачував велику купу доларів за квартири (там тоді ще долари брали). Знайома потім сказала, що це був голова колгоспу, який купував квартири двом діточкам-близнюкам (тоді 160 тис. коштувала чотирикімнатна на Дмитрівській). Тобто навіть такий кадр потенційно міг стільки вкрасти.
2007.09.11 | SpokusXalepniy
Може у нас різні уявлення на термін "ринок житла" ?
Iryna_ пише:> SpokusXalepniy пише:
> > samopal пише:
> > > ...в сегменті житла економ-класу намітилася тенденція до зниження вартості, оскільки «в «хрущовках» платити більше 2 тис. дол. за 1 кв. м безглуздо».
> > Про яку "хрущовку" йдеться? Наскільки я ще пам"ятаю, то типова двокімнатна "хрущовка", нехай, навіть с цегли, має приблизно такі параметри:
> > - кімнати: 17 + 12 кв.м
> > - кухня: 6.5 кв
> > - коридор: 5 кв.м
> > - ванна: 3 кв.м
> > - туалет: 1.5 кв.м
> > - балкон.
> > В с ь о г о : 45 кв.м
> > Додати: без ліфта, перебої з горячою водою, слабка звукоізоляція, мінімальні розміри біляквартирної площі, зношеність комунікацій, близький до нуля домовий сервіс...
> > Якщо так, то ціна в 2 х 45 = 90 тис.доларів здається дуже(!) висока, навіть по середнім американським стандартам, де житло є саме те, що коштує найбільше і становить левову частину витрат громодян.
> > Як таке може бути?
> > Питаю, бо це ж вільний РИНОК, тобто багато людей купує/продає житло. Звідкиля такі ціни і де взялися у українців гроші???
>
> В Києві за 90 тис. дол. таких квартир нема - може десь на околиці. В центрі - до 200 тис. Трішечки пізніша і трішечки краща хрущовка в центрі - з такою ж кухнею, та з ремонтом - просять до 300 тис. Реально здають за 1000 дол. на місяць. Не знаю, чи продаються - але такі ціни в оголошеннях.
300 тис.дол. - це середня американська ціна за ДОМ в досить непоганий місцевості, з загальною площею десь понад 150 кв.м (з гаражом) і з невеликою галявиною біля дому.
Кияни сплачуючи за хрущовку таку ж суму мають заробляти в тричі більш, ніж середній американець.
> Звідки гроші - ? Мабуть ланцюг - хтось щось вкрав, набрав хабарів, чи бізнесмен, яи депутат, купив більшу квартиру за 600 тис., а ті хто виїхав з більшої - розміняли на менші за такими цінами.
> Знайома розповідала історію, як прийшла до знайомої у банку "Аркада" (це було дуже давно) бачила сцену, як простий сільський дядько сплачував велику купу доларів за квартири (там тоді ще долари брали). Знайома потім сказала, що це був голова колгоспу, який купував квартири двом діточкам-близнюкам (тоді 160 тис. коштувала чотирикімнатна на Дмитрівській). Тобто навіть такий кадр потенційно міг стільки вкрасти.
Це все я зрозуміти можу.
Я не можу зрозуміти як таке може бути в масовому маштабі, тобто на РИНКУ ЖИТЛА.
2007.09.11 | Englishman
Re: Може у нас різні уявлення на термін "ринок житла" ?
SpokusXalepniy пише:> Я не можу зрозуміти як таке може бути в масовому маштабі, тобто на РИНКУ ЖИТЛА.
просто вже давно ніхто нічого не купує на цьому "ринку". Більш цікаве питання: з якого дива продавці квартир (що не хочуть знижувати ціни) думають, що ця ситуація зміниться, у позитивний для них бік. На всіх колгоспних дядьків явно не вистачить.
2007.09.11 | SpokusXalepniy
Я підкреслюю - "ринок житла" ? Ще раз: РИНОК ЖИТЛА.
Englishman пише:> SpokusXalepniy пише:
> > Я не можу зрозуміти як таке може бути в масовому маштабі, тобто на РИНКУ ЖИТЛА.
> просто вже давно ніхто нічого не купує на цьому "ринку".
Ринок - це те, де купують і продають.
Неможливо щось купити, якщо ніхто не продає, і продати, якщо ніхто не покупає. Не існує лівої сторони без правої, низа без верха...
Ринок, на якому не продається - це не ринок.
Якщо ми говоримо про ринок житла в 3-х мільйонному Києві, то це таки має бути РИНОК з великої літери.
Інакше треба допустити, що більшість громодян - злодії.
> Більш цікаве питання: з якого дива продавці квартир (що не хочуть знижувати ціни) думають, що ця ситуація зміниться, у позитивний для них бік. На всіх колгоспних дядьків явно не вистачить.
Лише з одного дива - покупців вистачає.
Інакше, можна штучно тримати ціни тиждень, два, місяць, ну, нехай два місяця. А далі?
2007.09.11 | Englishman
Re: Я підкреслюю - "ринок житла" ? Ще раз: РИНОК ЖИТЛА.
SpokusXalepniy пише:> Englishman пише:
> > SpokusXalepniy пише:
> > > Я не можу зрозуміти як таке може бути в масовому маштабі, тобто на РИНКУ ЖИТЛА.
> > просто вже давно ніхто нічого не купує на цьому "ринку".
> Ринок - це те, де купують і продають.
це питання дефініцій.
> Ринок, на якому не продається - це не ринок.
це питання дефініцій.
> Якщо ми говоримо про ринок житла в 3-х мільйонному Києві, то це таки має бути РИНОК з великої літери.
Має бути. Але не є. З різних джерел відомо, що вже багато місяців на ринку (маєте кращу назву?) майже нічого не відбувається. Продавці чекають, в кращому разі здають квартири в аренду.
>
> > Більш цікаве питання: з якого дива продавці квартир (що не хочуть знижувати ціни) думають, що ця ситуація зміниться, у позитивний для них бік. На всіх колгоспних дядьків явно не вистачить.
> Лише з одного дива - покупців вистачає.
ні, не вистачає.
> Інакше, можна штучно тримати ціни тиждень, два, місяць, ну, нехай два місяця. А далі?
Далі треба буде знижувати. Що, врешті решт, починає відбуватися.
2007.09.11 | Linx
Re: Може у нас різні уявлення на термін "ринок житла" ?
Englishman пише:> просто вже давно ніхто нічого не купує на цьому "ринку". Більш цікаве питання: з якого дива продавці квартир (що не хочуть знижувати ціни) думають, що ця ситуація зміниться, у позитивний для них бік. На всіх колгоспних дядьків явно не вистачить.
Дуже багато сірих кардиналів на цьому "ринку".
Наприклад, банки, які кредитують під заставу житла зацікавлені в тому, щоб ціна не падала, бо на біса їм така застава?
2007.09.11 | Linx
Re: Може у нас різні уявлення на термін "ринок житла" ?
SpokusXalepniy пише:> Це все я зрозуміти можу.
> Я не можу зрозуміти як таке може бути в масовому маштабі, тобто на РИНКУ ЖИТЛА.
А де Ви бачили ринок?
2007.09.11 | Navigator
В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Ніде в світі нема такого перепаду в рівні цін між столицею і обласними містами, а тим більше між обласними містами і селами.В "дозрілих" країнах можна комфортно жити всюди.
Багаті дивуть в передмістях чи селах.
Тому населення рівномірно розмазано навколо великих міст у великому радіусі. Бажаних для проживання міст і місць - багато.
В Україні (Росії) столиця - єдине місце, де можна комфортабельно жити і заробляти. От і тягнеться все населення по можливості в столицю.
Якщо Україна не розвинеться в європейському напрямку, а в азіатсько - СНГ-овому, то буде, як в Мексіці. Населення країни - 80 млн, населення столиці - 40 млн!
2007.09.11 | Shooter
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Navigator пише:> Ніде в світі нема такого перепаду в рівні цін між столицею і обласними містами, а тим більше між обласними містами і селами.
Не скажіть. Це всюди майже так. Скажімо, Лондон, Париж, Барселона - і решта.
Проте і в загальному ціни "вбивчі". Скажімо, в Тернополі - офіційно найбіднішому облцентрі ціна на квартиру вища, ніж на таке самісіньке житло в Кошицях - 2-му місті Словаччини. І то при тому, що будується в Тернополі набагато більше, ніж в Кошицях.
2007.09.11 | Navigator
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Чому, скажу. Ціни за середнє житло все-таки не відрізняються в три рази між столицею і обласними центрами, і в десятки - між селом і містом.Ви ж знаєте, що структура західних міст зовсім інакша. Місто Київ, аби було західним, займало б половину області.
Мене особиста минулого року вразиоа південна Англія. Проїхав десь з тисячу кілометрів по Дорсету, Хемпширу. І скрізь - селища як у "нових українців під Києвом". Нема кінця і краю. Країна рівномірно заселена.
Щодо завищених цін в Україні - то тут дається взнаки дефіцит такого товару, як житло. В Україні на людину площа житла, думаю, раза в два менша, як в Словаччині. Ми ж будували комунізм, а не житло. А зараз розбираємо завали комунізму.
Якщо ціни в Києві обваляться - то буду щасливий.
Бо сам тоді придбав би собі житло.
Так що тут я на Вашому боці.
Хоча й не вірю.
До глобальної кризи.
2007.09.11 | Shooter
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Navigator пише:> Чому, скажу. Ціни за середнє житло все-таки не відрізняються в три рази між столицею і обласними центрами
В 3 рази - легко. Дуже легко.
> і в десятки - між селом і містом.
Не зовсім коректне порівняння. Причому, Ви сам написав нижче - чому.
> Мене особиста минулого року вразиоа південна Англія. Проїхав десь з тисячу кілометрів по Дорсету, Хемпширу. І скрізь - селища як у "нових українців під Києвом". Нема кінця і краю. Країна рівномірно заселена.
Саме так. На Заході, де-факто, здійснена мєчта бальшевіков: стерта різниця між містом і "селом".
> Щодо завищених цін в Україні - то тут дається взнаки дефіцит такого товару, як житло. В Україні на людину площа житла, думаю, раза в два менша, як в Словаччині.
Якщо обмежитися квартирами - не думаю.
Правда, в (Чехо)Словаччині і за соціалізму за зарплату було цілком реально собі збудувати власний будинок. Тому відсоток людей, які живуть в будинках, там дещо вищий.
Проте я вів мову про _одинакове_ житло (за розміром). І очевидної причини такої дивної цінової диспропорції я не бачу.
2007.09.11 | Iryna_
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Між Києвом і Брюсселем є три великі різниці:1) в Києві багато вкрадених грошей, в Брюсселі - ні
2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
ну і дрібні відмінності - в Брюсселі навряд чи хто триматиме житло "для дітей", в Києві всі хто може - тримають, тобто не продають навіть за умови певності у падінні цін
в Брюсселі народ довіряє ріелтерам з банками - у нас ні. Знаю купу літніх людей, що залишились самі в завеликих обідраних квартирах, бідують, але продати ї переїхати в менше та набагато краще житло бояться.
Звичайно, те що у нас - не ринок. Але що маємо, то маємо.
2007.09.12 | Linx
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Iryna_ пише:> Між Києвом і Брюсселем є три великі різниці:
> 1) в Києві багато вкрадених грошей, в Брюсселі - ні
Думаю в Брюселі вкрадених грошей не менше.
> 2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
для більшості?!!
> 3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
звідки інфомація і про що це свідчить?
> Звичайно, те що у нас - не ринок. Але що маємо, то маємо.
що це не ринок - згоден.
2007.09.12 | Shooter
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Linx пише:> Iryna_ пише:
> > Між Києвом і Брюсселем є три великі різниці:
> > 1) в Києві багато вкрадених грошей, в Брюсселі - ні
> Думаю в Брюселі вкрадених грошей не менше.
Якщо оцінювати у порівнянні із законно заробленими - думаю, на порядок (якщо не на два).
> > 2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
> для більшості?!!
В принципі, для більшости. Хоча й не бачу це як важливу причину.
> > 3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
> звідки інфомація і про що це свідчить?
На Заході за не-іпотеку купують одиниці. Якщо хочете, це загально відомо.
2007.09.13 | Linx
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Shooter пише:> Linx пише:
> > Iryna_ пише:
> > Думаю в Брюселі вкрадених грошей не менше.
> Якщо оцінювати у порівнянні із законно заробленими - думаю, на порядок (якщо не на два).
А якщо враховувати сумарно, та ще й розділити на населення Брюселю?
Думаю справа не в суммі вкрадених грошей, а в свободі їх обігу.
> > > 2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
> > для більшості?!!
> В принципі, для більшости. Хоча й не бачу це як важливу причину.
Про яку більшість йдеться?!
Ви що? Який на вашу думку відсоток сімей у Києві має власну квартиру?
І скільки з них ще й інвестує в нерухомість?
> > > 3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
> > звідки інфомація і про що це свідчить?
> На Заході за не-іпотеку купують одиниці. Якщо хочете, це загально відомо.
"Це загально відомо" - відповідатимете в суді. "Цушко - герой" теж загально відомо. Хотілося б мати підтверджену інформацію.
Як це впливає на зростання житла?
2007.09.13 | Shooter
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Linx пише:> Shooter пише:
> > Linx пише:
> > > Iryna_ пише:
>
> > > Думаю в Брюселі вкрадених грошей не менше.
> > Якщо оцінювати у порівнянні із законно заробленими - думаю, на порядок (якщо не на два).
> А якщо враховувати сумарно, та ще й розділити на населення Брюселю?
Простіше: суму вкрадених на суму чесно зароблених (або навпаки).
І ще раз повторюсь: в Брюсселі крадуть в рази менше, ніж на Україні
> > > > 2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
> > > для більшості?!!
> > В принципі, для більшости. Хоча й не бачу це як важливу причину.
> Про яку більшість йдеться?!
> Ви що? Який на вашу думку відсоток сімей у Києві має власну квартиру?
> І скільки з них ще й інвестує в нерухомість?
Ви тільки пісатєль? Спробуйте ще раз прочитати (і зрозуміти) фразу Iryny. А потім починайте сперечатися про те, про що з Вами ніхто не сперечається
> > > > 3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
> > > звідки інфомація і про що це свідчить?
> > На Заході за не-іпотеку купують одиниці. Якщо хочете, це загально відомо.
> "Це загально відомо" - відповідатимете в суді. "Цушко - герой" теж загально відомо. Хотілося б мати підтверджену інформацію.
Будь-ласка. Кількість друзів/знайомих на Заході в мене десь 200-300 людей. Не знаю ЖОДНОГО хто купляв житло за готівку - всі купляли за іпотеку. Пояснити причину (хоча це і так би мало бути зрозуміло)?
> Як це впливає на зростання житла?
? Зростання кількости житла? Зростання ціни житла? Що саме Ви маєте на увазі?
2007.09.13 | Linx
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Shooter пише:> > > > Думаю в Брюселі вкрадених грошей не менше.
> > > Якщо оцінювати у порівнянні із законно заробленими - думаю, на порядок (якщо не на два).
> > А якщо враховувати сумарно, та ще й розділити на населення Брюселю?
> Простіше: суму вкрадених на суму чесно зароблених (або навпаки).
> І ще раз повторюсь: в Брюсселі крадуть в рази менше, ніж на Україні
дозволяю фарбувати в синій колір...
Ви вважаєте, що держслужбовці ЄС вцілому і країн ЄС окремо не крадуть?
Вважаєте, що в різних структурах на кшалт ООН, НАТО, МОК, УЄФА немає корупції (корупція=гроші)?
Чи вони на стільки бідні, що куди їм братись рівнем до наших махінаторів?
Скажіть, яким чином "чесний" екс-канцлер Німеччини опинився в керівниках путінського нафтогазового консорціуму?
> > > > > 2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
> > > > для більшості?!!
> > > В принципі, для більшости. Хоча й не бачу це як важливу причину.
> > Про яку більшість йдеться?!
> > Ви що? Який на вашу думку відсоток сімей у Києві має власну квартиру?
> > І скільки з них ще й інвестує в нерухомість?
> Ви тільки пісатєль? Спробуйте ще раз прочитати (і зрозуміти) фразу Iryny.
Ага, пейсатель. В фразі "в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості" є якийсь прихований контекст??? Ну тоді вибачайте, мені далеко до ваших філософських думок... Може колись і я досягну такого рівня, тоді поспілкуємось.
>А потім починайте сперечатися про те, про що з Вами ніхто не сперечається
Товариш Шутер вповноважений розписуватись за усіх?
А сперечаються люди тоді, коли не згодні. Я не правий?
> > > > > 3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
> > > > звідки інфомація і про що це свідчить?
> > > На Заході за не-іпотеку купують одиниці. Якщо хочете, це загально відомо.
> > "Це загально відомо" - відповідатимете в суді. "Цушко - герой" теж загально відомо. Хотілося б мати підтверджену інформацію.
> Будь-ласка. Кількість друзів/знайомих на Заході в мене десь 200-300 людей. Не знаю ЖОДНОГО хто купляв житло за готівку - всі купляли за іпотеку. Пояснити причину (хоча це і так би мало бути зрозуміло)?
Якщо Ви вважаєте що цього досить...
> > Як це впливає на зростання житла?
> ? Зростання кількости житла? Зростання ціни житла? Що саме Ви маєте на увазі?
Звичайно ціни житла. Чи ми про що спілкуємось? Не вірю що Ви не зрозуміли.
2007.09.13 | Shooter
Re: В чому різниця між Києвом і Брюселем з Вашінгтоном?
Linx пише:> Shooter пише:
> > > > > Думаю в Брюселі вкрадених грошей не менше.
> > > > Якщо оцінювати у порівнянні із законно заробленими - думаю, на порядок (якщо не на два).
> > > А якщо враховувати сумарно, та ще й розділити на населення Брюселю?
> > Простіше: суму вкрадених на суму чесно зароблених (або навпаки).
> > І ще раз повторюсь: в Брюсселі крадуть в рази менше, ніж на Україні
> дозволяю фарбувати в синій колір...
>
> Ви вважаєте, що держслужбовці ЄС вцілому і країн ЄС окремо не крадуть?
В рази (порядки) менше, ніж в Україні.
> Вважаєте, що в різних структурах на кшалт ООН, НАТО, МОК, УЄФА немає корупції (корупція=гроші)?
ООН і МОК - не в Брюселі. В НАТО та ЄК - однозначно і суттєво менше. Нема сенсу. Скажімо, при зарплаті чиновника ЄК Ви ведете цілком заможний спосіб життя - Ви здатен купити собі цілком пристойне житло і "спокійно та щасливо" попри то жити. Навіщо йти на порушення закону?
> Чи вони на стільки бідні, що куди їм братись рівнем до наших махінаторів?
Їм немає сенсу - раз. Правоохоронні органи працюють набагато краще - два. Ментальність інакша - 3: в жодній із західних країн в тіні 50% економіки не знаходиться. На відміну від України.
> Скажіть, яким чином "чесний" екс-канцлер Німеччини опинився в керівниках путінського нафтогазового консорціуму?
З точки зору закону Шредер нічого не порушив.
> > > > > > 2) в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості, в Брюсселі є
> > > > > для більшості?!!
> > > > В принципі, для більшости. Хоча й не бачу це як важливу причину.
> > > Про яку більшість йдеться?!
> > > Ви що? Який на вашу думку відсоток сімей у Києві має власну квартиру?
> > > І скільки з них ще й інвестує в нерухомість?
> > Ви тільки пісатєль? Спробуйте ще раз прочитати (і зрозуміти) фразу Iryny.
> Ага, пейсатель. В фразі "в Києві практично для більшості нема інших можливостей для інвестування крім нерухомості" є якийсь прихований контекст??? Ну тоді вибачайте, мені далеко до ваших філософських думок... Може колись і я досягну такого рівня, тоді поспілкуємось.
Пробую Вам допомогти. Iryna (як і сase sensitive), власне, твердила, що для абсолютної більшости киян (про яку Ви питали), окрім нерухомости, більше немає до чого інвестувати. Так зрозуміло? Чи Ви вважаєте протилежне?
> >А потім починайте сперечатися про те, про що з Вами ніхто не сперечається
> Товариш Шутер вповноважений розписуватись за усіх?
> А сперечаються люди тоді, коли не згодні. Я не правий?
І ще тоді, коли розуміють про що власне сперечаються.
> > > > > > 3) в Києві лише крихітний відсоток житла куплений за іпотекою, в Брюсселі - набагато більше
> > > > > звідки інфомація і про що це свідчить?
> > > > На Заході за не-іпотеку купують одиниці. Якщо хочете, це загально відомо.
> > > "Це загально відомо" - відповідатимете в суді. "Цушко - герой" теж загально відомо. Хотілося б мати підтверджену інформацію.
> > Будь-ласка. Кількість друзів/знайомих на Заході в мене десь 200-300 людей. Не знаю ЖОДНОГО хто купляв житло за готівку - всі купляли за іпотеку. Пояснити причину (хоча це і так би мало бути зрозуміло)?
> Якщо Ви вважаєте що цього досить...
Що ще Вам потрібно? Приклади?
Всі ОДНОЗНАЧНО ТИПОВІ. Починає людина працювати, на руки отримує, хай буде, 1500-3000 євро. Одружується, сукупний місячний дохід - 3000-5000 євро. Задовільне житло, скажімо, в Брюселі, починається десь від 300 000 євро, нормальне житло - десь біля 400 000 євро.
Яким чином, крім іпотеки, це житло можна купити?? Розкажіть!!!
Купують - "всі", дітей мультимільйонерів є одиниці (серед моїх знайомих - жодного), тому я ніяк не збагну - чому саме у Вас факт того, що абсолютна більшість людей на Заході купляє житло через іпотеку викликає підозру.
> > > Як це впливає на зростання житла?
> > ? Зростання кількости житла? Зростання ціни житла? Що саме Ви маєте на увазі?
> Звичайно ціни житла. Чи ми про що спілкуємось? Не вірю що Ви не зрозуміли.
Щоб Вас розуміли, потрібно просто чітко висловлюватися.
Бо доступність іпотеки однозначно впливає на доступність житла, себто, безпосередньо на ринок житла, не перетворюючи його на "ринок вибраних", як це є в Києві.
2007.09.10 | Свинья на радуге
Помечтайте, помечтайте...
Один мой знакомый, как раз в тот период, когда гривня змицнылася, пошёл на принцип и _не_ купил квартиру, которая вдруг подорожала на несколько тысяч. Дескать, хозяин вскоре поплатится за свою жадность, ибо его цена нереальна и фиг он её продаст, дорожать уже некуда, а я себе ещё найду... Рассказать в красках, как он впоследствии рвал на себе волосы?2007.09.10 | Shooter
Re: Помечтайте, помечтайте...
Свинья на радуге пише:> Один мой знакомый, как раз в тот период, когда гривня змицнылася, пошёл на принцип и _не_ купил квартиру, которая вдруг подорожала на несколько тысяч. Дескать, хозяин вскоре поплатится за свою жадность, ибо его цена нереальна и фиг он её продаст, дорожать уже некуда, а я себе ещё найду... Рассказать в красках, как он впоследствии рвал на себе волосы?
Cпробуйте інакше. Якщо середня зарплата в, скажімо, Брюселі - десь біля 2000 Євро на руки, а в Києві - 600 євро (не завищую?), то яким чином ціна на одинкове житло і там, і там може бути, практично, на одинаковому рівні?
Якщо вже "всі", хто мали "більше 600 євро" "скупилися"?
2007.09.10 | Свинья на радуге
Re: Помечтайте, помечтайте...
Shooter пише:> Cпробуйте інакше. Якщо середня зарплата в, скажімо, Брюселі - десь біля 2000 Євро на руки, а в Києві - 600 євро (не завищую?),
Не знаю. Но средняя зарплата - это как средняя температура по больнице. Senior программиста на 600 евро не хотите попробовать поискать в Киеве, а?
>
>то яким чином ціна на одинкове житло і там, і там може бути, практично, на одинаковому рівні?
>
> Якщо вже "всі", хто мали "більше 600 євро" "скупилися"?
А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
2007.09.10 | Shooter
Re: Помечтайте, помечтайте...
Свинья на радуге пише:> Shooter пише:
> > Cпробуйте інакше. Якщо середня зарплата в, скажімо, Брюселі - десь біля 2000 Євро на руки, а в Києві - 600 євро (не завищую?),
> Не знаю. Но средняя зарплата - это как средняя температура по больнице. Senior программиста на 600 евро не хотите попробовать поискать в Киеве, а?
Який відсоток Senior програмістів в Києві - як Ви думаєте? Більший чи менший як, скажімо, продавців?
> >то яким чином ціна на одинкове житло і там, і там може бути, практично, на одинаковому рівні?
> >
> > Якщо вже "всі", хто мали "більше 600 євро" "скупилися"?
> А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
Гм..Ви знаєте, маю кількох знайомих киян - "найманих робітників" і кількох "буржуіїнів". Так от, всі вони собі купували житло десь на початку 2000. А от ті (наймані), які почали працювати рік-два тому, навіть не мріють про нормальне житло (скажімо, 3 кімнати - а це для сім'ї мінімум).
(правда, часом ще пріоритети дивують. скажімо, буржуїн живе в 2к, але на Печерську. і недавно собі купив Лєксуса, замість того щоб, як на мене, "покращати собі житлові умови").
+, думаю, може зіграти свою роль і "негарантовані іпотеки". Якщо відбудеться якийсь значимий викід житла на ринок - прідьот амєріка.
А погодитися з тим, що ціна нерухомости в Києві (майже) дорівнює ціні нерухомости в Брюселі є явищем нормальним я, все-таки, не можу.
2007.09.10 | Свинья на радуге
Re: Помечтайте, помечтайте...
Shooter пише:> Свинья на радуге пише:
> > Shooter пише:
> > > Cпробуйте інакше. Якщо середня зарплата в, скажімо, Брюселі - десь біля 2000 Євро на руки, а в Києві - 600 євро (не завищую?),
> > Не знаю. Но средняя зарплата - это как средняя температура по больнице. Senior программиста на 600 евро не хотите попробовать поискать в Киеве, а?
>
> Який відсоток Senior програмістів в Києві - як Ви думаєте? Більший чи менший як, скажімо, продавців?
Вы хотите сказать, что это продавцы ранее получали свыше 600 евро и массово покупали квартиры, а теперь накупили и перестали?
И второе - я говорю о той отрасли, которую знаю. Мне неизвестны доходы адвокатов, модельеров, автослесарей, етц. Там тоже наверняка найдутся свои "свыше суммы Х".
>
> > > Якщо вже "всі", хто мали "більше 600 євро" "скупилися"?
> > А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
>
> Гм..Ви знаєте, маю кількох знайомих киян - "найманих робітників" і кількох "буржуіїнів". Так от, всі вони собі купували житло десь на початку 2000. А от ті (наймані), які почали працювати рік-два тому, навіть не мріють про нормальне житло (скажімо, 3 кімнати - а це для сім'ї мінімум).
Ну, а у меня перед глазами за последний месяц два других примера - когда люди (наёмные служащие) не стали мечтать о трёшке, а купили себе единички.
>
> (правда, часом ще пріоритети дивують. скажімо, буржуїн живе в 2к, але на Печерську. і недавно собі купив Лєксуса, замість того щоб, як на мене, "покращати собі житлові умови").
Хе. Хороший понт дороже денег То хоть буржуин, а мне рассказывали про офисного клерка, купившего Октавию кажется и на обед заваривающего себе Мивину в чашке
А взятые в кредит дорогущие мобильные телефоны?! И массово!!! Моему уму это непостижимо.
>
> А погодитися з тим, що ціна нерухомости в Києві (майже) дорівнює ціні нерухомости в Брюселі є явищем нормальним я, все-таки, не можу.
Я тоже не могу. Но это реальность и от одного нашего несогласия она, увы, не рассосётся.
2007.09.10 | Shooter
Re: Помечтайте, помечтайте...
Свинья на радуге пише:> Shooter пише:
> > Свинья на радуге пише:
> > > Shooter пише:
> > > > Cпробуйте інакше. Якщо середня зарплата в, скажімо, Брюселі - десь біля 2000 Євро на руки, а в Києві - 600 євро (не завищую?),
> > > Не знаю. Но средняя зарплата - это как средняя температура по больнице. Senior программиста на 600 евро не хотите попробовать поискать в Киеве, а?
> >
> > Який відсоток Senior програмістів в Києві - як Ви думаєте? Більший чи менший як, скажімо, продавців?
> Вы хотите сказать, что это продавцы ранее получали свыше 600 евро и массово покупали квартиры, а теперь накупили и перестали?
Ні - що ринок просто "вичерпав" людей, які могли собі дозволити купити квартири.
> И второе - я говорю о той отрасли, которую знаю. Мне неизвестны доходы адвокатов, модельеров, автослесарей, етц. Там тоже наверняка найдутся свои "свыше суммы Х".
Без сумніву. Але, думаю, Ви погодитеся, що зарплати Senior программер і вище в Києві - дай Боже, якщо 15%.
> > > > Якщо вже "всі", хто мали "більше 600 євро" "скупилися"?
> > > А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
> >
> > Гм..Ви знаєте, маю кількох знайомих киян - "найманих робітників" і кількох "буржуіїнів". Так от, всі вони собі купували житло десь на початку 2000. А от ті (наймані), які почали працювати рік-два тому, навіть не мріють про нормальне житло (скажімо, 3 кімнати - а це для сім'ї мінімум).
> Ну, а у меня перед глазами за последний месяц два других примера - когда люди (наёмные служащие) не стали мечтать о трёшке, а купили себе единички.
Якщо то сімейні люди - погодьтеся, це не вирішення питання.
> > А погодитися з тим, що ціна нерухомости в Києві (майже) дорівнює ціні нерухомости в Брюселі є явищем нормальним я, все-таки, не можу.
> Я тоже не могу. Но это реальность и от одного нашего несогласия она, увы, не рассосётся.
В Америці он "розсмокталась". А будь-який "перегрітий ринок" рано чи пізно проходить через стадію охолодження.
2007.09.10 | Iryna_
Re: Помечтайте, помечтайте...
Свинья на радуге пише:> А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
Подумали, найняли квартиру і купили машину.
Квартири зараз практично не продаються. Знайомі брокери сильно скаржаться на життя або взагалі це все покинули.
2007.09.10 | Свинья на радуге
Re: Помечтайте, помечтайте...
Iryna_ пише:> Свинья на радуге пише:
> > А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
> Подумали, найняли квартиру і купили машину.
Кхм. Я живу в 37-летней квартире и езжу на 20-летнем авто. Так вот, в квартире можно прожить ещё столько же, а вот машина...
>
> Квартири зараз практично не продаються. Знайомі брокери сильно скаржаться на життя або взагалі це все покинули.
Ну, Вы не думаете, что это может быть закономерный процесс укрупнения бизнеса и вымывания из него дилетантов-временщиков?
2007.09.10 | Shooter
Re: Помечтайте, помечтайте...
Свинья на радуге пише:> Iryna_ пише:
> > Свинья на радуге пише:
> > > А что значит "все"? Одни скупились, другие приехали (или же здесь выросли), получили высшее, устроились на работу. Получили "больше 600 евро" (см. выше). Задумались о жилье.
> > Подумали, найняли квартиру і купили машину.
> Кхм. Я живу в 37-летней квартире и езжу на 20-летнем авто. Так вот, в квартире можно прожить ещё столько же, а вот машина...
Мова навіть дещо про інше. Як писалося в статті - зараз зростання заощаджень на рахунках (у валюті) є більшим, ніж зростання вартості нерухомости (мова лише про останній рік).
> > Квартири зараз практично не продаються. Знайомі брокери сильно скаржаться на життя або взагалі це все покинули.
> Ну, Вы не думаете, что это может быть закономерный процесс укрупнения бизнеса и вымывания из него дилетантов-временщиков?
В статті вказано, що в Києві це є загальна тенденція - суттєве зменшення об'ємів продажу.
2007.09.10 | Свинья на радуге
Хорошо, пущай будеть тенденция.
Встретимся на этом же месте ровно через год.2007.09.10 | Shooter
:) Побачим
Свинья на радуге пише:> Встретимся на этом же месте ровно через год.
А куди ми дінемося
2007.09.11 | Хвізик
такі ціни могли би бути, якби були ще й кредити під 4% річних
2007.09.11 | blueandwhite
Re: Перспективи ринку нерухомости (л)
А чому тут дивуватись?а) тіньові заробітки. Сміливо збільшуйте втричі.
600 євро? Ну, так собі...гм.
б) крейзі об'єми заробітчанських грошей, які течуть в Україну. Сама лише Буковина, наприклад, отримує 330 млн. дол. на рік, і це лише Вестерн Юньоном. А Маніграм, Анелік, картки, передача грошей перевізниками, родичами і знайомими. Реально приблизно півмільярда. А Буковина -- найменша з 10 західних областей донорів робочої сили. Тобто, мінімум 5-6 млрд. на рік. Деякі експерти нарахували навіть більше 20 млрд на рік -- серйозне дослідження, публікувалося у ДТ.
в) полегшення умов (ні, не зниження відсотків) кредитування, в останні місяці. А колись ще був перший внесок і т.д.
з іншого боку:
в) дефіцит житла
г) мухлювання забудовників
д) мухлювання банків, брокерів, страховиків
Тому такий результат.
2007.09.12 | casesensitive
основная причина в отстутствии инвестиционных инструментов
ликвидности куча, а вкладывать некуда кроме недвижимости. Если на Западе вложение в индексный фонд приносит свои стабильные 7-9% в год, смысла впихивать все в недвижимость нет. А на Украине для мелких и средних инвесторов другого выхода просто нет.2007.09.12 | Englishman
да ну? а как насчет просто банковских вкладов?
2007.09.12 | casesensitive
это депозиты пресловутые?
не может быть 12% возврата и вы это хорошо понимаете. Поэтому держать лучше в банке - 3х литровой.2007.09.12 | Englishman
может быть 8-9. Вам же вроде достаточно?
2007.09.12 | casesensitive
уже бегу вкладывать в украинский банк, гыгы
на бирже хоть знаешь, чем рискуешь2007.09.12 | Englishman
думаете, в котлован надежнее?
ну бегите, бегите...П.С. В Штатах я могу абсолютно без риска заработать 5.5% в год на COD. Не вижу ничего сверхъестественного для 8-9% годовых в украинских банках (некоторые из которых, кстати, недавно перешли в собственность западных компаний).
2007.09.12 | casesensitive
именно что
в штатах у вас есть целый спектр инструментов с разными рисками и возвратами. На украине или непонятный "банк", или недвижимость. Ну еще в свой бизнес можно вложить конечно.2007.09.12 | Englishman
Re: именно что
casesensitive пише:> в штатах у вас есть целый спектр инструментов с разными рисками и возвратами. На украине или непонятный "банк", или недвижимость. Ну еще в свой бизнес можно вложить конечно.
и все равно из этого не следует, что для недвижимости в Украине нет альтернатив. Пока что я вижу разницу в прибыльности (не в пользу недвижимости) в пределах 5-7% в год, что вряд ли можно объяснить большей рискованностью депозитов. И это без учета транзакционных расходов, отсутствия гарантий в постоянных доходах от съемщиков, очевидной перегретости рынка, и т.п.
В общем, Украина не первая и не последняя- пузырь скоро лопнет.
2007.09.12 | casesensitive
вы не поняли
12% процентов по украинским депозитам НЕДОСТАТОЧНО чтобы оправдать риск таких вложений - такая шняга работает только потому что украинские резиденты не могут инвестировать во что-то другоетоже самое с украинской недвижимостью - риск огромный, возвраты так себе, но другого выхода просто нет.
2007.09.12 | Englishman
мы же вроде немного о другом
casesensitive пише:> 12% процентов по украинским депозитам НЕДОСТАТОЧНО чтобы оправдать риск таких вложений - такая шняга работает только потому что украинские резиденты не могут инвестировать во что-то другое
>
> тоже самое с украинской недвижимостью - риск огромный, возвраты так себе, но другого выхода просто нет.
Вы утверждали, что альтератив инвестициям в недвижимость просто нет, а посему (если я правильно понял) этот рынок обречен на перманентный перегрев. Я же поддал это сомнению, указав на то, что при сравнительных рисках, те же депозиты могут принести большую выгоду, и посему капитал будет перетекать именно туда (что уже и происходит некоторое время). Является ли 12% оправданным для украинских реалий- вопрос спорный, но не совсем по теме.
2007.09.12 | casesensitive
не будет он никуда перетекать
12% и огромный риск не являются привлекательным даже для неизбалованных уркаинских инвесторов. В депозиты кладут когда сумма небольшая и на недвижимость никак не хватает (студенты, мелкие служашие, провинциалы). Как только у инвестора заводятся более-менее приличные деньги единственным приемлимым вариантом является (точнее, являлась) недвижимость. Но сейчас уже и недвижимость невыгодна - всем понятно что хрущевка за 300 тыс это нонсенс. Поэтому я думаю что народ будет массово выводить денежки из страны Или положит на время в кубышку2007.09.12 | Englishman
Re: не будет он никуда перетекать
casesensitive пише:> 12% и огромный риск не являются привлекательным даже для неизбалованных уркаинских инвесторов. В депозиты кладут когда сумма небольшая и на недвижимость никак не хватает (студенты, мелкие служашие, провинциалы). Как только у инвестора заводятся более-менее приличные деньги единственным приемлимым вариантом является (точнее, являлась) недвижимость. Но сейчас уже и недвижимость невыгодна - всем понятно что хрущевка за 300 тыс это нонсенс. Поэтому я думаю что народ будет массово выводить денежки из страны Или положит на время в кубышку
честно говоря, я не вижу оснований говорить о каких-то огромных рисках в банковской сфере Украины. По крайней мере, приход западных банков и инвестиционные рейтинги того же Прокредита говорят об обратном.
2007.09.12 | casesensitive
Re: не будет он никуда перетекать
риск огромен если вспомнить хотя бы о политической нестабильности - что будет с некоторыми из этих банков после очередных выборов - большой вопрос. А что скупают западные банки - ничего не доказывает. Они и сабпраймы скупалимой поинт в том что если бы у украинцев была возможность инвестировать в западные инструменты, нынешней ситуации просто не было бы. Украинским банкам пришлось бы или снизить риски (укрупнение, продажа себя крупным западным банкам) или повысить ставки. Ныншнего пузыря на рынке не движимости тоже не было бы - хрущевке в центре красная цена 50тыс, на окраине киева 20 максимум. А нынешний пузырь целиком от избытка ликвидности которой некуда деться из искусственно закрытой украинской экономики.
2007.09.12 | stefan
В Одесі також проходить стабілізація(падіння) цін на нерухомість
В Одесі також проходить стабілізація(падіння) цін на нерухомість.Окрім, звичайно, супер - елітної.
Ще рік тому, за один кв.м ніхто менше 2000ам.дол. не просив.Сьогодні по ЗМІ об"яви - в новобудові можна купити одно кімнатну квартиру біля 50кв.м. за 44тис.у.о.(сша).
=================================
ЖИТЛОВА НЕРУХОМІСТЬ. ОДЕСА І ОБЛАСТЬ
http://status.net.ua/prices/pidrubryka_one/1230
1-кімн.5ст.В.Фонтана, 4/9, 21,5/12,5/5, h=2,5м, малосімейка, чиста, після ремонта. $50'000 Аспект
(048)7190787
1-кімн.Аркадія, 9/9, 38,5/20, h=2,5м, спец.проект, кап.ремонт, вбудовані меблі з німецькою технікою $85'000 Аспект
(048)7190787
2-кімн.Катерининська, 1/2, 40/30/11, можливість викупу підвалу. $750'000 Аспект
(048)7171933
2-кімн.Новосельського, 2/2, 23/14+18/6 h=2,8, АГВ, колонка, житловий стан. ТОРГ! $65'000 Аспект
(048)7190787
2-кімн.Старопортофранківська/"Родина", 2/2, 50/35/8, АГВ, колонка, вікна м/п. $75'000 Аспект
(048)7171933
2-кімн.Філатова, 1/5, 43/20, h=2,7, розд.кімн., під ремонт, с/вуз сумісн. $90'000 Аспект
(048)7190787
3-кімн.6,5ст.В.Фонтана, 5/16, 127,3м2, 75м2житлова, h=3м, місто на паркінге, стан від будівників, новобудова. $240'000 Аспект
(048)7171933
3-кімн.Філатова, 1/5, 57,2м2, 41,5м2житлова, h=2,5м, ремонт, меблі, вбудована їдальня. $95'000 Аспект
(048)7190787
3-кімн.Ю.Олеши/Грецька, 3/3, 70м2, 50м2житлова, h=3,5м, ремонт. $170'000 Аспект
(048)7190787
4-кімн.Пентхаус, 172/102,8/23,5, джакузі, акваріум, барна стойка, кондиціонер, вбуд.кухня,підігрів підлог, 2с/вузли. $450'000 Аспект
(048)7171933
2007.09.12 | Linx
Re: не будет он никуда перетекать
casesensitive пише:> мой поинт в том что если бы у украинцев была возможность инвестировать в западные инструменты, нынешней ситуации просто не было бы. Украинским банкам пришлось бы или снизить риски (укрупнение, продажа себя крупным западным банкам) или повысить ставки.
Что есть "повысить ставки"?! 16-17% годовых по депозитам в гривне это низкие ставки?
А какие ставки в развитых странах? 3% годовых?
2007.09.12 | casesensitive
Re: не будет он никуда перетекать
в развитых странах по-разному. На большинстве депозитов вообще никаких ставок. В последнее время появляются 4-5% счета.2007.09.12 | Shooter
Re: не будет он никуда перетекать
casesensitive пише:> в развитых странах по-разному. На большинстве депозитов вообще никаких ставок.
? Яких ставок? interes rate? Я завжди і без проблем знаходив з ставкою.
> В последнее время появляются 4-5% счета.
Це залежить від базової ставки рефінансування: росте - ставки зростають, падає - ставки падають.
2007.09.12 | casesensitive
имеются ввиду savings accounts
до последнего времени процент там был смешной.2007.09.13 | Shooter
Re: имеются ввиду savings accounts
casesensitive пише:> до последнего времени процент там был смешной.
Знову - залежить, в основному, від ставки рефінансування. Себто, залежить де.
За останні 10 років я нижче 3% не опускався, найвище було - за 5%. Правда, мушу визнати, що "ганяв" я гроші по 3 різних валютних системах.
Доречі, за 2006 рік "заробив" десь з 8% в євро лише тому, що поміняв євро в словацькі крони - і не турбувався про рейт власне депозиту
2007.09.12 | casesensitive
Re: не будет он никуда перетекать
гривневая инфляция сейчас порядка 10-12%. Подумайте над этим.2007.09.12 | Linx
Re: именно что
casesensitive пише:> в штатах у вас есть целый спектр инструментов с разными рисками и возвратами. На украине или непонятный "банк", или недвижимость. Ну еще в свой бизнес можно вложить конечно.
Зачем "непонятный" банк, мало ли "понятных"?
Тем более гарантированная сумма возмещения сейчас составляет 50 000 грн. и будет расти далее.
2007.09.12 | casesensitive
Re: именно что
это "гарантированное возмещение" еще не разу не стреляло. Когда возместят потерянные вклады клиентам крупного банка, вернемся к разговору.2007.09.12 | Shooter
Re: именно что
casesensitive пише:> это "гарантированное возмещение" еще не разу не стреляло. Когда возместят потерянные вклады клиентам крупного банка, вернемся к разговору.
Та і що таке 50 000 грн в порівнянні з ціною навіть "одинички" в Києві. Мізер.
2007.09.13 | Englishman
Re: именно что
Shooter пише:> casesensitive пише:
> > это "гарантированное возмещение" еще не разу не стреляло. Когда возместят потерянные вклады клиентам крупного банка, вернемся к разговору.
>
> Та і що таке 50 000 грн в порівнянні з ціною навіть "одинички" в Києві. Мізер.
а чому б не розкидати еквівалент вартості одинички по десятьом банкам?
не кажучи вже про те, що насправді навряд чи багато людей має більше 500,000 гривень заощаджень.
2007.09.13 | casesensitive
Re: именно что
да никто вам не вернет вклады, успокойтесь Будет просто второй сбербанк-1991. Даже на западе не будут возвращать если посыпятся крупные банки, просто заморозят вклады (см BNP Paribas SA) пока ситуация как-то не утрясется. Хотя формальное страховние банковских депозитов есть в любой стране.2007.09.13 | stefan
Так що вся світова система банків є аналог Ощадбанку СССР?
casesensitive пише:> да никто вам не вернет вклады, успокойтесь Будет просто второй сбербанк-1991. Даже на западе не будут возвращать если посыпятся крупные банки, просто заморозят вклады (см BNP Paribas SA) пока ситуация как-то не утрясется. Хотя формальное страховние банковских депозитов есть в любой стране.
=========================
Так що вся світова система банків в розумінні повернення ("ліквідності")
вкладів є прямий аналог Ощадбанку СССР?
2007.09.13 | Englishman
Re: именно что
casesensitive пише:> да никто вам не вернет вклады, успокойтесь Будет просто второй сбербанк-1991. Даже на западе не будут возвращать если посыпятся крупные банки, просто заморозят вклады (см BNP Paribas SA) пока ситуация как-то не утрясется.
а можно поподробнее?
П.С. Если рухнет вся банковская система- да, денег не хватит. Но ведь это маловероятно, не правда ли? Во время кризиса 80-х в Штатах, по крайней мере, 150 миллиардов таки вернули.
2007.09.13 | Shooter
Re: именно что
casesensitive пише:> да никто вам не вернет вклады, успокойтесь Будет просто второй сбербанк-1991. Даже на западе не будут возвращать если посыпятся крупные банки, просто заморозят вклады (см BNP Paribas SA) пока ситуация как-то не утрясется. Хотя формальное страховние банковских депозитов есть в любой стране.
Вернуть - ще й як вернуть. Правда, до якої величини/відсотку - від конкретної країни/законодавства залежить.
Логічним є те, що не вертають 100%: якщо заришся на високі відсотки - плати за свій ризик сам.
2007.09.13 | Shooter
Re: именно что
Englishman пише:> Shooter пише:
> > casesensitive пише:
> > > это "гарантированное возмещение" еще не разу не стреляло. Когда возместят потерянные вклады клиентам крупного банка, вернемся к разговору.
> >
> > Та і що таке 50 000 грн в порівнянні з ціною навіть "одинички" в Києві. Мізер.
>
>
> а чому б не розкидати еквівалент вартості одинички по десятьом банкам?
та чому би і ні
> не кажучи вже про те, що насправді навряд чи багато людей має більше 500,000 гривень заощаджень.
Багато/мало - питання відносне: див., наприклад, все той же ринок нерухомости Києва
Цікаве інше: яка частка в сумарній ціні всіх операцій в Києві є "заощаджені гроші", а яка - іпотека.
2007.09.12 | Iryna_
ще фактори (л)
Невпорядкованість ринку оренди - багато людей просто бояться здавати житло/ воліють купувати, а не наймати навіть незважаючи на явну невигідність купівлі зараз (ні орендар, ні орендодавець ніяк не захищені). Навіть строків оренди ніхто не дотримується - у будь-який момент може бути потрібно все кидати і шукати нове житло/нових орендарів.Серед своїх знайомих знаю мінімум з десяток порожніх квартир, які ніхто не здає, бо не хочуть пов'язаних з тим проблем.
Зараз навряд чи багато інвестицій в квартири - але ті, хто вже інвестували, не продають. До речі, зростання продажу автомобілів - це теж наслідок цін на житло. Багато моїх знайомих втратили всяку надію купити/покращити житло, і купили машини.
2007.09.12 | BROTHER
Ви всі праві потроху
1. Україна - це новий ринок, а новий ринок не так збалансований, як, наприклад, старий ринок у США чи Європі. Тому можливі варіанти. Те ж саме про Москву. Ринок, будь який, живе очикуваннями, якщо учасники ринку очикують, що нерухомість в Україні зростатиме, то на цьому очикуванні можно сміливо грати.2. Тіньові доходи. Причому не тільки українського походження. Так, заробивши, наприклад, на ширці у штаті Вашингтон чи в Римі або Лондоні, просто виклавши ці гроші там за дім або квартиру, можеш потрапити у в'язницю з великими шансами. Велика кількість українських емігрантів та їхні бажання (продавати чи купувати) мають великий вплив на ситуацію з нерухомістю в країні. В Україні тишком-нишком купуючи житло квартиру за квартирою, дім за домом можна не дуже перейматись походженням своїх грошей, аби вони були. Гроші навіть доволі лояльних заробітчан (будівельників, наприклад), часто не обкладені повними податками в країнах, де їх заробили, а за таких обставин, їх краще вивезти на Батьківщину. То ж нас не 46 мільонів на ринку нерухомості, а набагато більше...
3. 100%-во західні або російські гроші. Тобто, я чув у балачках від керівників відомих американських консультаційних компаній, що навіть не які там не колишні емігранти з України, а чисті американські компаніі вже мають декілька років офіси у Києві та допомогають, або самі скуповують житло, землю, промислову нерухомість. А скільки ще таких самих не зі Штатів, а Європи чи Азії? Російський бізнес, російська держава та прості росіяни теж вкладають гроші у нерухомість в Україні. В Росії зара дуже багато грошей, вони всюди купують, по всьому Світові, а Росія, як держава, робить це ще й з політичних міркуваннь. Зараз в Україні йде не тільки політичне змагання Росії із Заходом, а й фінансове за вплив на наш український ринок в тому числі і нерухомості.
4. Про Київ Місто пошматоване давно. Майже все має своїх господарів. Цей період прийшовся на Кучму. Чув, що в Києві останні 5-7 років штучно загальмований процес надавання нових ділянок під забудову високоповерхового житла. Робиться це з метою загнати якумога дорожче те, що нахапали 10-15 років тому: тобто саме житло або старі ділянки. Через це в столиці має місце страшенний дехвіцит житла, звідси і такі ціни.
Повертаючись до теми про продаж землі, невже ви ще не бачите на прикладі ціни за житло, що українці у порівнянні з іншими покупцями на ринку майна в Україні, бідні. Але, якщо житло - це тільки початок, то вільний продаж української землі без відповідного захисту порядного і бідного відчизняного покупця, від тиску вкрадених або іноземних грошей, призведе нас до того, що ми будемо жити в себе в країні, але на чужій землі.