МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Европейская политика соседства и краткая история Словакии(л)

09/11/2007 | привид Романа ShaRP'а
http://file.oboz.ua/download.php?fid=4391
The European Union and Its Neighbourhood: Policies, Problems and Priorities
- название, по-моему, говорит само за себя. Брошюра издана в Праге, в 2006-м году, и думаю, будет интересна интересующимся "европейской" тематикой.


http://file.oboz.ua/download.php?fid=4392
Modern history of Slovakia
- это "краткий курс истории современной Словакии", одного из наших ближайших европейских соседей. Охватывает большую часть 20-го века. Если вы плохо представляете себе, что такое Словакия - почитайте.


В связи с малой посещаемостью форума "Європейский клуб" и большим интересом к теме евроинтеграции на ВФ, просьба дать теме повисеть один день здесь, а уже потом перенести на ЕК.

Відповіді

  • 2007.09.11 | Pavlo

    Я так зрозумів, Ви їх про історичні паралелі питали

    "situation in Ukraine", на що вони Вам відповіли:

    "It is inevitable to say that there never exists something like "Czechoslovak nation", there were still Czechs and Slovaks – so maybe this is something what makes situation different form situation in Ukraine. "
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.09.11 | Shooter

      Re: Я так зрозумів, Ви їх про історичні паралелі питали

      Pavlo пише:
      > "situation in Ukraine", на що вони Вам відповіли:
      >
      > "It is inevitable to say that there never exists something like "Czechoslovak nation", there were still Czechs and Slovaks – so maybe this is something what makes situation different form situation in Ukraine. "

      Якщо взяти до уваги угорців, циганів та русинів-українців в Словаччині, то словаки зараз десь чинять 80% від населення Словаччини. Приблизно стільки, скільки українців в Україні.

      Тому мені важко назвати ситуацію "відмінною" чисто формально. Правда, реально відмінність є: всі словаки в умовах України би коє-ким називалися "нациками". А їхні радикальні націоналісти (Slovenska Narodna Strana), де-факто, відповідник Свободи (лише без прямої делкарації "квот") були роки членами правлячої коаліції - в т.ч. сучасної під лідерством камсамольца Фіца, і має в середньому за собою 10% виборців.

      Як видно, самоідентифікація в словаків набагато чіткіша від українців. Не зважаючи на те, що до 1918 року словаки перебували в складі Угорщини тисячу років. Себто, вкотре підтверджується банальна теза: вирішальними у становлені не тільки національних держав, але й сучасного національного менталітету була перша половина 20 століття. Яку українці, нажаль, вщент програли.
    • 2007.09.11 | привид Романа ShaRP'а

      Ні, не про паралелі.

      Я йому писав

      - що Словаччину у нас частіше всього згадують у зв*язку з
      1) Її входженням до НАТО
      2) Мирним розділенням з Чехією (розподіл України пропонують деякі стурбовані східняки)
      - також я йому писав про поділ (divide) України на Схід і Захід, який з 2004-го року обумовлює результати виборів, і згадував про імовірне (хоча й не дуже) розділення країни.

      Даним коментарем він, напевне, хотів сказати, що чехи та словаки, на відміну від України, завжди були окремими націями (хоча й дружніми/партнерьскими), тому вони так легко й невимушено розділилися. А в нас таких "двох націй" нема. Принаймні поки що.
  • 2007.09.11 | Shooter

    Re: Европейская политика соседства и краткая история Словакии(л)

    привид Романа ShaRP'а пише:
    > http://file.oboz.ua/download.php?fid=4391

    > http://file.oboz.ua/download.php?fid=4392
    > Modern history of Slovakia
    > - это "краткий курс истории современной Словакии", одного из наших ближайших европейских соседей. Охватывает большую часть 20-го века. Если вы плохо представляете себе, что такое Словакия - почитайте.

    Кілька доповнень, про які словак "забув" (в принципі - типово). До утворення Чехословаччини долучилась також Подкарпатська Русь - як і ще на стадії Пітсбургської прокламації, так і в момент її утворення. Правда, входили вона в Чехословаччину на умові автономії, яку так і не отримала, більше того - під тиском Антанти і загрозою опинитися в Польщі або Угорщині (див. про рішення Собору Русинів про злуку з УНР http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0).

    + ще така цікава деталь: комуністам на виборах 1946 було "дозволено" балотуватися у всій Чехословаччині, Демократичній Партії - тільки в Словаччині.

    Також варто нагадати, що поділ на Словачиину та Чехію відбувся, фактично, як угода Клауса з Мечьяром, БЕЗ референдуму.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".