"Об'єктивність" інтернет - ЗМІ про причини голодування 11 річної
09/18/2007 | stefan
У Житомирській області п'ятикласниця вже третій день голодує під стінами облради 11-річна дівчинка зі старшою сестрою влаштувала пікет, щоб врятувати матір-інваліда.
http://vcity.com.ua/?subaction=showfull&id=1189671114&archive=&start_from=&ucat=1&
11-річна Беате-Марія Біляк сидить на сходах Житомирської облради третій день і зовсім нічого не їсть. Так дитина намагається врятувати свою маму, яка вже чотири роки прикута до ліжка. Жінка мало не загинула на роботі (вона була кондуктором тролейбуса й одержала травму) і тепер має потребу в дорогому лікуванні. Як стверджують сестри, їй за законом належить компенсація. Але родина Біляк дотепер ніяких грошей так і не отримала. Ось маленька Беате-Марія з 32-річною сестрою Наталею й зважилася на розпачливий крок, розпочавши вранці у вівторок голодування. А вже ввечері 5-класниця зомліла.
"Вся мамина пенсія йде їй на ліки, і на їжу майже нічого не залишається, - поскаржилася Наталя Біляк (вона не працює, тому що матері потрібен щоденний догляд). - Я-то нічого, але сестричка, що росте, їсть тільки найдешевші продукти - макарони, хліб, каші. Коли лікарі приїхали сюди й благали її нормально поїсти, вона вперлася: "Не буду!" і все тут."
"Я щодня приходжу зі школи й бачу, як мама стогне від болю, - плаче Беате-Марія. - А на гарні ліки грошей немає. Я не хочу, щоб вона померла. Ми тут будемо стояти до кінця!"
За матеріалами: Комсомольская правда в Украине
13-09-2007
====================================
2007-09-14 13:39:50
Акт голодування на майдані С.П.Корольова у Житомирі припинено
http://zhitomir-region.gov.ua/index.php?mode=news&id=2473
14 вересня голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Павленко зустрівся з Наталією та Беатою-Марією Біляк, які проводять акцію голодування біля приміщення ОДА та обласної ради.
Керівник області запропонував припинити акцію, оскільки вже є висновок прокуратури і призначено дату судового засідання – 20 вересня. Юрій Павленко дав слово розібратись щодо правомірності дій начальника виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Володимира Піхулі. Для цього Наталія Біляк запрошена на нараду за участю заступників голови облдержадміністрації та керівників правоохоронних органів, яку голова Житомирської облдержадміністрації проводитиме 17 вересня о 8годині ранку. Наталія погодилась припинити голодування та прийняти допомогу від Житомирської облдержадміністрації – медикаменти та продукти харчування.
"Ця акція зумовлена більш як трьохрічною боротьбою за поновлення своїх прав, це протест проти бездушності чиновників до проблем людей, - наголосив Юрій Павленко. – Протягом 3-х днів облдержадміністрації займається вирішенням цієї проблеми і нарешті знайшли компромісне рішення як владнати ситуацію з голодуванням".
Довідково: До Житомирської облдержадміністрації звернулись жительки м.Житомира Геля Станіславівна Біляк, інвалід І групи, з повідомленням про акт голодування. За позовом Житомирського відділення ВДФССН (начальник виконавчої дирекції – Володимир Піхуля) Господарський суд Житомирської області відкрив провадження щодо порушення вимог чинного законодавства з боку працівників Житомирського ТТУ під час проведення розслідування нещасного випадку, що трапився з Біляк Г.С., та видачі висновку Житомирською міською МСЄК про призначення І групи інвалідності від трудового каліцтва.
Доньки потерпілої – Наталія (32 роки) та Беата-Марія (11 років) 11 вересня почали голодування біля приміщення ОДА та обласної ради (м.Житомир, майдан С.П.Корольова, 1).
12 вересня в облдержадміністрації проведено нараду за участю Наталії Біляк, представників обласної прокуратури, управління Держнаглядохоронпраці та виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, на якій проаналізовано обставини акції голодування. 13 вересня Житомирська облдержадміністрація отримала висновок прокуратури – прокуратурою м.Житомира 12.09.07 прийнято рішення про відмову у порушення кримінальної справи відносно службових осіб Житомирського ТТУ та Житомирської міської МСЕК.
==========================================================
13 вересня 2007 Інтернет-видання подали неповну інформацію щодо голодування 11-річної житомирської школярки Беати-Марії Біляк
На порталі «Житомир info» з’явилася інформація про 11-річну мешканку м. Житомира Беату-Марію Біляк, яка 10 вересня оголосила голодування. Школярку у цій акції підтримувала її 32-річна сестра Наталія. Основною причиною, яка спонукала сестер Біляк вдатися до таких крайнощів, за версією «Житомир info», є «протест проти дій начальника виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві міста Житомира, який безпідставно упродовж трьох років блокує отримання компенсаційних виплат за ушкодження здоров’я у зв’язку з трудовим каліцтвом».
Зі слів сестер, три роки тому їхня мати Біляк Геля Станіславівна, працюючи кондуктором, під час аварійного гальмування, впала на поручні тролейбуса і сильно травмувалася. Зараз вона інвалід І групи, прикута до ліжка. Має всі акти і документи. «Однак отримати виплати за каліцтво ми не можемо, з ініціативи Фонду справу передано до Господарського суду, де Фонд оскаржує правомірність акту, складеного щодо травми на виробництві», повідомляє «Житомир info».
Аналогічне повідомлення з посиланням на «Житомир info» опублікувала газета «Комсомольськая правда в Украине», електронні видання «RUpor.info», «Завтра», «Новий алгоритм», «Обком». Як не прикро, але у цих публікаціях інформацію подано виключно з одного джерела, без урахування позиції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, який, власне, і звинувачують у невиплаті страхових виплат громадянці Біляк Г.С.
Для того, щоби відтоворити об’єктивну картину події у Житомирі, надаємо коментар управління правового забезпечення виконавчої дирекції Фонду, абсолютно проігнорований ЗМІ.
Як з’ясувалося, потерпіла Геля Станіславівна Біляк влаштувалася на посаду кондуктора в ДКП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» 18.08. 1998 року. Через два роки і сім місяців громадянці Біляк Г.С. встановили ІІІ групу інвалідності за загальним захворюванням з діагнозом «дисцикуляторна енцефалопатія ІІ ступеню (залишкові явища перенесеного внутрішньо-мозкового крововиливу)…». Цитуємо за витягом із акту огляду МСЕК від 16.03. 2001 р. №098528. Після такого висновку МСЕК лікарі порекомендували Гелі Станіславівні більше не працювати на транспортних засобах. Однак жінка зігнорувала порадами медиків, не повідомила адміністрацію підприємства про свою хворобу і далі продовжувала працювати кондуктором в тролейбусному управлінні.
Нещасний випадок з громадянкою Біляк Г.С. трапився 10.12.2003 р. У довідці від 11 грудня 2003 року №11813, виданої травмпунктом Житомирської ЦМЛ №1, йдеться про те, що «травма трапилася 10 грудня 2003 року о 13-й годині по дорозі на роботу». Цей факт підтверджує і листок непрацездатності, виданий потерпілій терміном на п’ять діб з кодом «нещасний випадок по дорозі на роботу». Трамвайно-тролейбусне управління оформило цей нещасний випадок актом за формою НТ (невиробничий травматизм).
Майже через шість місяців після отриманої травми (04.06.2004 р.) Біляк Г.С. звернулася до адміністрації підприємства із заявою про повторне розслідування нещасного випадку, який трапився з нею 10.12.2003 р., щоби визнати його таким, що пов’язаний з виробництвом, скласти акти за формами Н-5 (акт розслідування нещасного випадку, що стався) Н-1 (акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом). Комісія неодноразово розслідувала цей нещасний випадок, однак жодних аргументів, які б підтверджували, що він є страховим, не знаходила.
21.12.2005 року, через два роки після отримання громадянкою Біляк Г.С. травми, на виконання припису територіального управління Держгірпромнагляду в Житомирській області, комісією підприємства з розслідування цього нещасного випадку було складено акти за формами Н-5 та Н-1. Двоє з чотирьох членів комісії відмовилися визнавати цей випадок як страховий і такий, що пов’язаний з травмою на виробництві.
Коли відповідні документи надійшли у відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у м. Житомирі для призначення страхових виплат, робочі органи Фонду, скориставшись своїм правом, звернулися до суду, адже у потерпілої Біляк Г.С. є два акти за формою НТ (травма, не пов’язана з виробництвом) та формою Н-1 (травма, пов’язана з виробництвом), які тягнуть за собою різні правові наслідки.
Житомирська міська МСЕК 18.09.2006 року, тобто під час розгляду справи у суді, встановила громадянці Біляк Г.С. І групу інвалідності внаслідок трудового каліцтва та 80% втрати працездатності за діагнозом, який майже ідентичний діагнозу потерпілої, за яким їй було встановлено ІІІ групу інвалідності внаслідок загального захворювання 16.03.2001 р.
У зв’язку з тим, що висновок МСЕК зроблено під час розгляду справи у судовому порядку, Господарський суд Житомирської області, який розглядає справу громадянки Біляк Г.С. щодо ідентичності актів за формою Н-5 та Н-1, своєю ухвалою від 21 червня 2007 року зупинив провадження у справі та направив повідомлення в прокуратуру Житомирської області для здійснення відповідної перевірки.
13 вересня 2007 року прокурор м. Житомира, старший радник юстиції Котлярчук О.В. своїм листом повідомив суддю Господарського суду Житомирської області, що, за результатами перевірки справи за позовом відділення ВД ФССНВ в м. Житомирі до КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» та територіального управління Держгірпромнагляду в Житомирській області щодо порушення вимог чинного законодавства з боку працівників Житомирського ТТУ під час розслідування нещасного випадку, який трапився з Біляк Г.С., та видачі висновку Житомирською міською МСЕК про призначення потерпілій І групи інвалідності внаслідок трудового каліцтва, прокуратура м. Житомира 12.09.2007 року вирішила відмовити у порушенні кримінальної справи відносно службових осіб Житомирського ТТУ та Житомирської міської МСЕК.
Таким чином питання щодо призначення страхових виплат Біляк Г.С. буде вирішуватись після закінчення розгляду справи в суді, оскільки зараз немає правових підстав для здійснення страхових виплат. Як нам стало відомо, дату судового засідання призначено на 20 вересня 2007 року.
У разі визначення судом нещасного випадку, який трапився з громадянкою Біляк Г.С. 10.12. 2003 року, страховим, їй, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», будуть призначені відповідні страхові виплати.
Прес-служба Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
http://social.org.ua/
http://vcity.com.ua/?subaction=showfull&id=1189671114&archive=&start_from=&ucat=1&
11-річна Беате-Марія Біляк сидить на сходах Житомирської облради третій день і зовсім нічого не їсть. Так дитина намагається врятувати свою маму, яка вже чотири роки прикута до ліжка. Жінка мало не загинула на роботі (вона була кондуктором тролейбуса й одержала травму) і тепер має потребу в дорогому лікуванні. Як стверджують сестри, їй за законом належить компенсація. Але родина Біляк дотепер ніяких грошей так і не отримала. Ось маленька Беате-Марія з 32-річною сестрою Наталею й зважилася на розпачливий крок, розпочавши вранці у вівторок голодування. А вже ввечері 5-класниця зомліла.
"Вся мамина пенсія йде їй на ліки, і на їжу майже нічого не залишається, - поскаржилася Наталя Біляк (вона не працює, тому що матері потрібен щоденний догляд). - Я-то нічого, але сестричка, що росте, їсть тільки найдешевші продукти - макарони, хліб, каші. Коли лікарі приїхали сюди й благали її нормально поїсти, вона вперлася: "Не буду!" і все тут."
"Я щодня приходжу зі школи й бачу, як мама стогне від болю, - плаче Беате-Марія. - А на гарні ліки грошей немає. Я не хочу, щоб вона померла. Ми тут будемо стояти до кінця!"
За матеріалами: Комсомольская правда в Украине
13-09-2007
====================================
2007-09-14 13:39:50
Акт голодування на майдані С.П.Корольова у Житомирі припинено
http://zhitomir-region.gov.ua/index.php?mode=news&id=2473
14 вересня голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Павленко зустрівся з Наталією та Беатою-Марією Біляк, які проводять акцію голодування біля приміщення ОДА та обласної ради.
Керівник області запропонував припинити акцію, оскільки вже є висновок прокуратури і призначено дату судового засідання – 20 вересня. Юрій Павленко дав слово розібратись щодо правомірності дій начальника виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Володимира Піхулі. Для цього Наталія Біляк запрошена на нараду за участю заступників голови облдержадміністрації та керівників правоохоронних органів, яку голова Житомирської облдержадміністрації проводитиме 17 вересня о 8годині ранку. Наталія погодилась припинити голодування та прийняти допомогу від Житомирської облдержадміністрації – медикаменти та продукти харчування.
"Ця акція зумовлена більш як трьохрічною боротьбою за поновлення своїх прав, це протест проти бездушності чиновників до проблем людей, - наголосив Юрій Павленко. – Протягом 3-х днів облдержадміністрації займається вирішенням цієї проблеми і нарешті знайшли компромісне рішення як владнати ситуацію з голодуванням".
Довідково: До Житомирської облдержадміністрації звернулись жительки м.Житомира Геля Станіславівна Біляк, інвалід І групи, з повідомленням про акт голодування. За позовом Житомирського відділення ВДФССН (начальник виконавчої дирекції – Володимир Піхуля) Господарський суд Житомирської області відкрив провадження щодо порушення вимог чинного законодавства з боку працівників Житомирського ТТУ під час проведення розслідування нещасного випадку, що трапився з Біляк Г.С., та видачі висновку Житомирською міською МСЄК про призначення І групи інвалідності від трудового каліцтва.
Доньки потерпілої – Наталія (32 роки) та Беата-Марія (11 років) 11 вересня почали голодування біля приміщення ОДА та обласної ради (м.Житомир, майдан С.П.Корольова, 1).
12 вересня в облдержадміністрації проведено нараду за участю Наталії Біляк, представників обласної прокуратури, управління Держнаглядохоронпраці та виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, на якій проаналізовано обставини акції голодування. 13 вересня Житомирська облдержадміністрація отримала висновок прокуратури – прокуратурою м.Житомира 12.09.07 прийнято рішення про відмову у порушення кримінальної справи відносно службових осіб Житомирського ТТУ та Житомирської міської МСЕК.
==========================================================
13 вересня 2007 Інтернет-видання подали неповну інформацію щодо голодування 11-річної житомирської школярки Беати-Марії Біляк
На порталі «Житомир info» з’явилася інформація про 11-річну мешканку м. Житомира Беату-Марію Біляк, яка 10 вересня оголосила голодування. Школярку у цій акції підтримувала її 32-річна сестра Наталія. Основною причиною, яка спонукала сестер Біляк вдатися до таких крайнощів, за версією «Житомир info», є «протест проти дій начальника виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві міста Житомира, який безпідставно упродовж трьох років блокує отримання компенсаційних виплат за ушкодження здоров’я у зв’язку з трудовим каліцтвом».
Зі слів сестер, три роки тому їхня мати Біляк Геля Станіславівна, працюючи кондуктором, під час аварійного гальмування, впала на поручні тролейбуса і сильно травмувалася. Зараз вона інвалід І групи, прикута до ліжка. Має всі акти і документи. «Однак отримати виплати за каліцтво ми не можемо, з ініціативи Фонду справу передано до Господарського суду, де Фонд оскаржує правомірність акту, складеного щодо травми на виробництві», повідомляє «Житомир info».
Аналогічне повідомлення з посиланням на «Житомир info» опублікувала газета «Комсомольськая правда в Украине», електронні видання «RUpor.info», «Завтра», «Новий алгоритм», «Обком». Як не прикро, але у цих публікаціях інформацію подано виключно з одного джерела, без урахування позиції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, який, власне, і звинувачують у невиплаті страхових виплат громадянці Біляк Г.С.
Для того, щоби відтоворити об’єктивну картину події у Житомирі, надаємо коментар управління правового забезпечення виконавчої дирекції Фонду, абсолютно проігнорований ЗМІ.
Як з’ясувалося, потерпіла Геля Станіславівна Біляк влаштувалася на посаду кондуктора в ДКП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» 18.08. 1998 року. Через два роки і сім місяців громадянці Біляк Г.С. встановили ІІІ групу інвалідності за загальним захворюванням з діагнозом «дисцикуляторна енцефалопатія ІІ ступеню (залишкові явища перенесеного внутрішньо-мозкового крововиливу)…». Цитуємо за витягом із акту огляду МСЕК від 16.03. 2001 р. №098528. Після такого висновку МСЕК лікарі порекомендували Гелі Станіславівні більше не працювати на транспортних засобах. Однак жінка зігнорувала порадами медиків, не повідомила адміністрацію підприємства про свою хворобу і далі продовжувала працювати кондуктором в тролейбусному управлінні.
Нещасний випадок з громадянкою Біляк Г.С. трапився 10.12.2003 р. У довідці від 11 грудня 2003 року №11813, виданої травмпунктом Житомирської ЦМЛ №1, йдеться про те, що «травма трапилася 10 грудня 2003 року о 13-й годині по дорозі на роботу». Цей факт підтверджує і листок непрацездатності, виданий потерпілій терміном на п’ять діб з кодом «нещасний випадок по дорозі на роботу». Трамвайно-тролейбусне управління оформило цей нещасний випадок актом за формою НТ (невиробничий травматизм).
Майже через шість місяців після отриманої травми (04.06.2004 р.) Біляк Г.С. звернулася до адміністрації підприємства із заявою про повторне розслідування нещасного випадку, який трапився з нею 10.12.2003 р., щоби визнати його таким, що пов’язаний з виробництвом, скласти акти за формами Н-5 (акт розслідування нещасного випадку, що стався) Н-1 (акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом). Комісія неодноразово розслідувала цей нещасний випадок, однак жодних аргументів, які б підтверджували, що він є страховим, не знаходила.
21.12.2005 року, через два роки після отримання громадянкою Біляк Г.С. травми, на виконання припису територіального управління Держгірпромнагляду в Житомирській області, комісією підприємства з розслідування цього нещасного випадку було складено акти за формами Н-5 та Н-1. Двоє з чотирьох членів комісії відмовилися визнавати цей випадок як страховий і такий, що пов’язаний з травмою на виробництві.
Коли відповідні документи надійшли у відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у м. Житомирі для призначення страхових виплат, робочі органи Фонду, скориставшись своїм правом, звернулися до суду, адже у потерпілої Біляк Г.С. є два акти за формою НТ (травма, не пов’язана з виробництвом) та формою Н-1 (травма, пов’язана з виробництвом), які тягнуть за собою різні правові наслідки.
Житомирська міська МСЕК 18.09.2006 року, тобто під час розгляду справи у суді, встановила громадянці Біляк Г.С. І групу інвалідності внаслідок трудового каліцтва та 80% втрати працездатності за діагнозом, який майже ідентичний діагнозу потерпілої, за яким їй було встановлено ІІІ групу інвалідності внаслідок загального захворювання 16.03.2001 р.
У зв’язку з тим, що висновок МСЕК зроблено під час розгляду справи у судовому порядку, Господарський суд Житомирської області, який розглядає справу громадянки Біляк Г.С. щодо ідентичності актів за формою Н-5 та Н-1, своєю ухвалою від 21 червня 2007 року зупинив провадження у справі та направив повідомлення в прокуратуру Житомирської області для здійснення відповідної перевірки.
13 вересня 2007 року прокурор м. Житомира, старший радник юстиції Котлярчук О.В. своїм листом повідомив суддю Господарського суду Житомирської області, що, за результатами перевірки справи за позовом відділення ВД ФССНВ в м. Житомирі до КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» та територіального управління Держгірпромнагляду в Житомирській області щодо порушення вимог чинного законодавства з боку працівників Житомирського ТТУ під час розслідування нещасного випадку, який трапився з Біляк Г.С., та видачі висновку Житомирською міською МСЕК про призначення потерпілій І групи інвалідності внаслідок трудового каліцтва, прокуратура м. Житомира 12.09.2007 року вирішила відмовити у порушенні кримінальної справи відносно службових осіб Житомирського ТТУ та Житомирської міської МСЕК.
Таким чином питання щодо призначення страхових виплат Біляк Г.С. буде вирішуватись після закінчення розгляду справи в суді, оскільки зараз немає правових підстав для здійснення страхових виплат. Як нам стало відомо, дату судового засідання призначено на 20 вересня 2007 року.
У разі визначення судом нещасного випадку, який трапився з громадянкою Біляк Г.С. 10.12. 2003 року, страховим, їй, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», будуть призначені відповідні страхові виплати.
Прес-служба Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
http://social.org.ua/
Відповіді
2007.09.18 | Koala
А в чому проблема з об'єктивністю?
Ситуація вкрай очевидна: жінці оформили нетрудову травму, вона зрозуміла наслідки за півроку, оскаржила, тепер справа тягнеться. Перше повідомлення коротке, але жодних протиріч із третім в ньому немає. Голодувальники висунули вимогу. Чи вона правдива - з'ясується пізніше, і це очевидно (принаймні, для мене). Головне - що справа тепер не під сукном, але, як зрозуміло із другого повідомлення, вона була не під сукном і раніше - просто тяглася, як і все у нас.Так, бажано було б, щоб ЗМІ спочатку розбиралися в ситуації досконально, але жодної необ'єктивної інформації не було подано. Тут скоріше питання етики, а не об'єктивності.
2007.09.19 | stefan
Інтернет-видання подали неповну інформацію
Koala пише:> Так, бажано було б, щоб ЗМІ спочатку розбиралися в ситуації досконально, але жодної необ'єктивної інформації не було подано. Тут скоріше питання етики, а не об'єктивності.
-----------------------
"13 вересня 2007 Інтернет-видання подали неповну інформацію щодо голодування 11-річної житомирської школярки Беати-Марії Біляк
На порталі «Житомир info» з’явилася інформація про 11-річну мешканку м. Житомира Беату-Марію Біляк, яка 10 вересня оголосила голодування. Школярку у цій акції підтримувала її 32-річна сестра Наталія. Основною причиною, яка спонукала сестер Біляк вдатися до таких крайнощів, за версією «Житомир info», є «протест проти дій начальника виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві міста Житомира, який безпідставно упродовж трьох років блокує отримання компенсаційних виплат за ушкодження здоров’я у зв’язку з трудовим каліцтвом».
Зі слів сестер, три роки тому їхня мати Біляк Геля Станіславівна, працюючи кондуктором, під час аварійного гальмування, впала на поручні тролейбуса і сильно травмувалася. Зараз вона інвалід І групи, прикута до ліжка. Має всі акти і документи. «Однак отримати виплати за каліцтво ми не можемо, з ініціативи Фонду справу передано до Господарського суду, де Фонд оскаржує правомірність акту, складеного щодо травми на виробництві», повідомляє «Житомир info».
Аналогічне повідомлення з посиланням на «Житомир info» опублікувала газета «Комсомольськая правда в Украине», електронні видання «RUpor.info», «Завтра», «Новий алгоритм», «Обком». Як не прикро, але у цих публікаціях інформацію подано виключно з одного джерела, без урахування позиції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, який, власне, і звинувачують у невиплаті страхових виплат громадянці Біляк Г.С.
Для того, щоби відтоворити об’єктивну картину події у Житомирі, надаємо коментар управління правового забезпечення виконавчої дирекції Фонду, абсолютно проігнорований ЗМІ."
2007.09.19 | stefan
Щодо інформації на сайті з питання оголошення безстрокового голо
19 вересня 2007Щодо інформації на сайті з питання оголошення безстрокового голодування шахтарів-інвалідів
Щодо інформації, розміщеної ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА 17 вересня стосовно оголошення безстрокового голодування шахтарів-інвалідів з вимогою перерахунку сум щомісячних страхових виплат з урахуванням зростання мінімальної заробітної плати в знак протесту проти «неправомірних дій робочих органів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України», виконавча дирекція Фонду повідомляє про наступне.
Стосовно здійснення перерахунку інформуємо, що Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України правильно застосувало коефіцієнти для перерахунку щомісячних страхових виплат.
Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” (далі – Закон) перерахування сум щомісячних страхових виплат провадиться у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки за даними центрального органу виконавчої влади з питань статистики. Таке перерахування провадиться з 1 березня наступного року. При цьому визначена раніше сума щомісячної страхової виплати зменшенню не підлягає.
Державний комітет статистики України є центральним органом виконавчої влади, який розраховує та публікує ряд показників заробітної плати, зокрема:
- середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника;
- середньомісячна номінальна заробітна плата працівника в еквіваленті повної зайнятості;
- середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника за оплачену годину;
- середньомісячна реальна заробітна плата.
Рішення, який саме коефіцієнт застосовувати, приймалося правлінням Фонду до складу якого входять представницькі сторони держави, застрахованих осіб, роботодавців. Так, постановами правління Фонду затверджено коефіцієнти перерахунку щомісячних страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) на коефіцієнт зростання середньомісячної реальної заробітної плати. Ці коефіцієнти, за даними Державного комітету статистики України, становили у 2002 році - 1,193, у 2003 році - 1,182, у 2004 році - 1,152, у 2005 році - 1,238, у 2006 році - 1,203, у 2007 році - 1,183.
Постанови правління Фонду, прийняті у межах повноважень, є обов'язковими для виконання всіма страхувальниками та застрахованими.
Постанови правління Фонду від 14.03.2002 р. № 15, від 04.03.2003 р. № 3 від 24.02.04р. №5; від 28.02.05р. №3; від 06.03.06р. №3 та від 28.02.2007р. №9 - носять характер разового застосування, тобто прийняті на відповідний рік.
Застосування вищезазначених коефіцієнтів пов'язане з тим, що перерахування сум щомісячних страхових виплат проводиться не на коефіцієнт зростання середньої заробітної плати, а у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки.
Отже, чинне законодавство у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, лише визначає підставу (зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки), із настанням якої виникає обов’язок Фонду перераховувати суми щомісячних страхових виплат. При цьому Закон не визначає, який коефіцієнт повинен застосовуватися при проведенні перерахування сум щомісячних страхових виплат у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати.
Норма Закону не передбачає порядку проведення такого перерахунку, а лише визначає право потерпілих та членів їх сімей на підвищення щомісячних страхових виплат.
До того ж, застосування відповідних коефіцієнтів, які зазначені в постановах правління Фонду підтверджується сформованою судовою практикою в усіх судових інстанціях.
Вимоги позивачів, про проведення перерахунку сум щомісячних страхових виплат (в тому числі і Чеботарьова Є. М.) застосовувати для перерахунку коефіцієнти середньомісячної номінальної заробітної плати , а не коефіцієнти середньої заробітної плати є безпідставним, оскільки не обумовлено жодним із правових документів, що і зазначалось у рішеннях судів апеляційних інстанцій.
Вже неодноразово виконавчою дирекцією Фонду зверталась увага на ст. 71 КАС України, де вказано що кожна сторона повинна довести ті обставини на яких ґрунтуються вимоги або заперечення крім випадків встановлених ст. 72 КАС України. Так, згідно з ч.1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
http://social.org.ua/