МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відтепер закордонний паспорт без довідки про несудимість

09/19/2007 | Іван Шостак
За рекомендацією АМКУ, яку булу скеровано на адресу МВС, останнє відмінило свій же підзаконний та водночас незаконний акт про необхідність надання довідки про відсутність судимості до органів (структурних підрозділів ДДГІРФО МВСУ), що уповноважені на видачу закордонних паспротів. http://job.ukr.net/news/2007/09/19/17140/
Офіційна інформація на сайті МВСУ на разі відсутня, а сайт АМКУ тимчасово недоступний.

Незрозуміло одне, чому така повільна реакція, адже ще кілька років тому судом Дарницького р-ну Києва цей акт фактично було визнано незаконним. Про це прямо не вказувалося, бо це не було предменом позову - позивач вимагав оформлення ЗП без надання такої довідки і він виграв справу. Тобто, суд визнав його право на оформлення ЗП без надання такої довідки, а питання про визнання незаконними підзаконного акту ніхто не порушував.
> 11 березня 2004 р. апеляційний суд м. Києва розглянув апеляційну скаргу громадянина Андросенка Є.П. на рішення Дарницького райсуду м. Києва за скаргою на неправомірні дії та бездіяльність посадових осіб відділу зі справ громадянства та реєстрації фізичних осіб Дарницького району м. Києва. Останні вимагали для отримання закордонного паспорта «довідку про судимість», яка не входить до затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку документів, необхідних для оформлення закордонного паспорта. Своїм рішенням Апеляційний суд м. Києва скасував рішення Дарницького райсуду м. Києва від 10 грудня 2003 р., визнав дії працівників відділу зі справ громадянства та реєстрації фізичних осіб Дарницького району м. Києва неправомірними та зобов’язав видати громадянину Андросенку Є.П. паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Таким чином апеляційний суд визнав, що для видачі закордонного паспорта необхідні лише документи, передбачені чинним законодавством.
Детальніше: http://www.khpg.org/index.php?id=1152341082

Не виключаю того, що ще справа дійде до врегулювання процедури оформлення реєстації місця проживання (т.з. "прописки") http://www2.maidan.org.ua/n/free/1188677589

Відповіді

  • 2007.09.19 | привид Романа ShaRP'а

    А вот Буш вам. Не отменена (/)

    http://www.kmu.gov.ua/control/publish/printable_article?art_id=92298098

    МВС: Довідка щодо відсутності судимості - обов'язкова процедура отримання закордонного паспорту

    19.09.2007 | 11:00 | Прес-служба МВС


    Вчора, 18 вересня, в деяких ЗМІ з посиланням на голову Антимонопольного комітету України О.Костусева оприлюднено інформацію про начебто відміну процедури надання довідки щодо відсутності судимості при оформлені закордонних паспортів. МВС спростовує цю інформацію та повідомляє, що згідно зі ст.6 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” (прийнятий 21.01.1994) встановлені правові обмеження у праві виїзду українців закордон, до яких, зокрема, належить: порушення проти особи кримінальної справи, засудження за вчинення злочину та перебування під адміністративним наглядом. Крім того, ст.4 цього ж Закону прямо зобов’язує громадян сповістити підрозділи громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України про відсутність у себе зазначених обмежень.

    При цьому слід зазначити, що Постанова КМ України №231 від 31.03.1995 вимагає відповідним службам ОВС відмовляти громадянину у видачі закордонного паспорта за наявності зазначених обмежень. Інформацію про відсутність (наявність) судимості у громадянина у відповідності до Постанови КМ України №2266 від 11.12.1999 (нова редакція №795 від 04.06.2007) надають інформаційні підрозділи ОВС тільки за особистим зверненням громадянина. Дана процедура цілком відповідає вимогам як вітчизняного законодавства (ст. 32 Конституції України, ст.ст. 23,31,32 Закону України “Про інформацію”), так і міжнародного (ст.8 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ратифікована ВР України 17.07.1997).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.09.19 | Іван Шостак

      А як же тоді рішення суду? ... хоча формально це не було предмет

      предметом спору.

      Ось яку колізію маємо: дія постанови (чи якого там підзаконного акту) суд визнав не чинним для конкретного випадку. Таких випадків в Україні тисячі, то чому б цим підзаконним актам не надати статус предмету спорів? Тут маємо дію української приказки: "Своя сорочка ближче до тіла". Кожен в суді відстоює виключно свої інтереси. Мені можуть дорікнути, що кодексами так і передбачено - кожен сам за себе, але, даруйте, можн апредметом спору обрати щось глобальніше - оскаржити незаконність самих актів, а не дії/бездіяльність тих, які керуються цими актами. Моя логіка правильна?
  • 2007.09.19 | NeZar

    А звичайний у випадку втрати?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.09.19 | Iryna_

    Вимагали в 11-річного сина подруги минулого літа



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".