Як змінити виборчий процес
09/30/2007 | legkij
"СИСТЕМА ІДЕНТИФІКАЦІЙНОГО РОЗПІЗНАВАННЯ ВИБОРЦЯ, ЯК КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО НА НАРОДОВЛАДДЯ"
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
Стаття 5. Україна є республікою
Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.
Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить винятково народу і не може бути узурповано державою, її органами або посадовими особами.
Ніхто не може узурпувати державну владу.
ГОЛОВНА МЕТА ПРОЕКТУ
Забезпечити конституційне право народу України на народовладдя,
шляхом удосконалення виборчого процесу, за рахунок впровадження
"системи ідентифікаційного розпізнавання виборця".
УДОСКОНАЛЕННЯ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ
"Технічна організація швидкого й постійного виявлення
політичної волі суспільства при виборах представницької влади
або у випадку проведення референдумів і опитувань"
В умовах комп'ютеризації життя і, головним чином, комп'ютеризації засобів зв'язку, Конституційне право народу України на народовладдя може бути реалізоване за допомогою "СИСТЕМИ ІДЕНТИФІКАЦІЙНОГО РОЗПІЗНАВАННЯ ВИБОРЦЯ", на основі ідентифікації особистих даних виборця та біометричного контролю по відбитку пальця (пальців), що виключає фальсифікацію.
СИСТЕМА ІДЕНТИФІКАЦІЙНОГО РОЗПІЗНАВАННЯ ВИБОРЦЯ
1. Державний реєстр виборців (Реєстр, або база ЦВК);
2. Ідентифікаційна картка виборця (Identification card of elector);
3. Прилад ідентифікаційного розпізнавання виборця.
ЯК ПРАЦЮЄ СИСТЕМА
ІДЕНТИФІКАЦІЙНОГО РОЗПІЗНАВАННЯ ВИБОРЦЯ?
1. ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ
ЦВК формує Реєстр - базу виборців. Державний реєстр виборців формується на підставі Закону України "Про Державний реєстр виборців".
Державний реєстр виборців (далі - Реєстр) - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система (банк даних), призначена для зберігання, обробки даних, які містять передбачені Законом відомості, та користування ними, створена для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України ( 254к/96-ВР ) (далі - виборці).
У Реєстрі, всі виборці розділені на групи, відповідно до місця проживання (поштова індексація). Це дасть можливість одержувати не тільки загальнодержавні результати, а також, і результати місцевого значення.
ГОЛОВНА МЕТА
ВПРОВАДЖЕННЯ ІДЕНТИФІКАЦІЙНОЇ КАРТКИ ВИБОРЦЯ:
1. Ідентифікація (тобто звірення) коду відбитка пальця в картці, з кодом відбитка пальця отриманого від сканера (у реальному часі), для подальшого з'єднання приладу індивідуального розпізнавання виборця з Реєстром (базою ЦВК).
2. Інформація про вибори, референдуми, опитування та волевиявлення виборця фіксується в індивідуальній картці виборця та у Реєстрі (базі ЦВК).
3. Впровадження для шифрування ключів, які після персоналізації картки ніколи не з'являться в каналі зв'язку, і, стало бути, не можуть бути перехоплені (зловмисниками) при аналізі сеансу роботи картки зі смарт-картрідером.
4. Картка має особистий програмний захист та при спробі несанкціонованого зчитування інформації з картки, або клонуванню - інформація з картки стирається/обнуляється.
2. ІДЕНТИФІКАЦІЙНА КАРТКА ВИБОРЦЯ
(Identification card of elector - PLASTIC CARD)
Ідентифікаційні картки виборця виготовлюються по єдиному стандарту
(з урахуванням міжнародних стандартів)
Ідентифікаційна картка виборця - контактна, або безконтактна чипова картка, тобто картка з вмонтованою мікросхемою (мікропроцесором), яка засвідчує ідентифікаційні дані виборця, як на самій картці, так і кодовану інформацію про виборця, внесену до мікропроцесору, яка визначена Законом.
Згідно ст.5 Закону України "Про Державний реєстр виборців", до Реєстру вносяться та у базі даних зберігаються - ідентифікаційні дані виборця, персональні дані виборця, які визначають місце та умови голосування виборця, службові персональні дані (персональні дані).
ЦВК, одержує картку без інформації.
ЦВК вносить до ідентифікаційної картки виборця (у базу мікропроцесора) наступні дані:
1. Кодовану інформацію про виборця (персональні дані);
2. Надає картці особистий ідентифікаційний код (наприклад, код - 03191.12.356.789), де - перших 5 цифр відповідають поштовій індексації за місцем проживання виборця;
Нумерує картку - наносить фарбою, або рельєфним тисненням (зона ембосировання), або іншим шляхом - серію і номер картки, що відповідає серії і номеру паспорта громадянина України.
ЦВК розсилає ідентифікаційні картки виборців по всій Україні, використовуючи систему паспортних столів, для подальшого одержання їх у паспортному столі за місцем проживання.
ОДЕРЖАННЯ ІДЕНТИФІКАЦІЙНОЇ КАРТКИ ВИБОРЦЯ
Громадяни України, які мають право виборчого голосу - мають право на одержання ідентифікаційної картки виборця.
Ідентифікаційну картку виборця надають у паспортному столі за місцем проживання, на підставі паспорта громадянина України при умовах, що виборець досяг на день проведення виборів, референдуму або опитування - вісімнадцяти років.
Тобто, виборець одержав у паспортному столі картку (розписався при одержанні), яка має повну закодовану інформацію про виборця, крім - відбитка пальця.
3. ПРИЛАД ІДЕНТИФІКАЦІЙНОГО РОЗПІЗНАВАННЯ ВИБОРЦЯ
Протягом останніх 10-15 років, у світі працюють десятки фірм, які займаються захистом електронної інформації (як приклад - захист інформації банківських систем).
Прилад ідентифікаційного розпізнавання виборця має свої особливості та додаткові функції. Він дає можливість двостороннього електронного спілкування виборця із комп'ютером/сервером ЦВК (Реєстр - База ЦВК).
Тобто - комп'ютер/сервер ЦВК ставить запитання виборцеві та одержує відповідь останнього. Вся інформація відображається на інформаційному табло (може дублюватися голосом).
Прилад ідентифікаційного розпізнавання виборця має:
1. Картрідер (Card Reader) - пристрій, для читання та запису у ідентифікаційній картці;
2. Спеціальний сканер, для сканування відбитку пальця (пальців);
3. Кнопки керування:
а/ червона кнопка "ПРОТИ"
б/ жовта кнопка "СКИДАННЯ"
в/ зелена кнопка "ЗА"
4. Динамік (динаміки) для озвучування питань.
5. Кнопка вкл./викл. динаміка.
6. Кнопковий номеронабирач, для різного роду виборів/перевиборів - державних, обласних, міських та районних, а також для участі виборця в референдумах або опитуваннях.
7. ІНФОРМАЦІЙНЕ ТАБЛО - жидкокристалічний монітор, на якому відображається:
а/ зв'язок приладу із центральним комп'ютером/сервером (ЦВК);
б/ інформація з питань виборчого процесу, референдуму, опитувань;
в/ результати індивідуального голосування виборця (для перевірки).
РОЗМІЩЕННЯ ПРИЛАДУ
ІДЕНТИФІКАЦІЙНОГО РОЗПІЗНАВАННЯ ВИБОРЦЯ
Питання: де (фізично), хоча б раз на місяць, але обов'язково, бувають громадяни України?
Відповідь: у поштовому відділенні "Укрпошта", або у відділенні "Ощадбанку".
Як у першому, так і в другому випадку, це - одержати пенсію, відправити або отримати кошти, квартплата, оплата комунальних послуг, та інше.
Тому. Кращого розташування кабінок для голосування, як у приміщенні поштового відділення "Укрпошта", а також у приміщенні відділення "Ощадбанку" не придумати!
Потрібно лише встановити 2-3 кабінки із приладом, який буде ідентифікувати Вас по особистим даним у Вашій картці та біометричному показнику - відбитку пальця (пальців) у реальному часі, для швидкого фіксування у Реєстрі (базі даних ЦВК) - Вашого волевиявлення (за принципом: один виборець - один голос).
Кожне поштове відділення "Укрпошта" та відділення "Ощадбанку" буде мати вихід на центральний комп'ютер/сервер (ЦВК) - тобто, до Державного Реєстру виборців (бази даних ЦВК).
ДОВІДКА.
На території України, маємо:
1. Територіальних виборчих округів - 225
2. Виборчих дільниць - 30010
3. Відділень "Укрпошта" - більше 15 тис.
4. Відділень "Ощадбанку" - більше 20 тис.
З урахуванням цих показників, можемо стверджувати, що питання по розміщенню приладів ідентифікаційного розпізнавання виборця - вирішено!
А якщо, проводити вибори, референдум за три дні (п'ятниця, субота, неділя), то це вже - зовсім не питання!
ВНЕСЕННЯ ДО ІДЕНТИФІКАЦІЙНОЇ КАРТКИ ВИБОРЦЯ ТА ДО РЕЄСТРУ
БІОМЕТРИЧНОГО ПОКАЗНИКА - ВІДБИТКА ПАЛЬЦЯ
У визначений Законом термін, виборець одержує в паспортному столі ідентифікаційну картку виборця, при цьому ставить особистий підпис при одержанні.
Ідентифікаційна картка виборця має повну закодовану інформацію про виборця, крім - відбитка пальця.
Питання: Як внести відбиток пальця виборця до ідентифікаційної картки виборця та до Державного Реєстру виборців (базу даних ЦВК), за умов, що виборці проживають, або знаходяться у різних місцях на території України?
Відповідь: Громадяни України, у визначений Законом термін, приходять до приміщення відділення "Укрпошта", або до приміщення відділення "Ощадбанку". При собі мають паспорт громадянина України та ідентифікаційну картку виборця.
У присутності представників правоохоронних органів, представників громадськості та місцевої влади, звіряється серія і номер паспорта громадянина України із серією і номером на ідентифікаційній картці виборця та робиться сканування відбитка пальця (пальців) виборця сканером приладу індивідуального розпізнавання .
Тобто - процес внесення, шляхом сканування, біометричного показника (відбитка пальця, або пальців) - підконтрольний.
Таким чином, ми одержуємо відбиток пальця (пальців) виборця, який буде одночасно зафіксований у ідентифікаційній картці виборця та у Державному Реєстрі (база даних ЦВК) у реальному часі. Така процедура здійснюється лише один раз.
Громадянам України, яким у день проведення виборів, здійсниться 18 років, перед виборами, референдумом або опитуванням, у паспортному столі за місцем проживання нададуть ідентифікаційну картку виборця. У визначений Законом термін і порядком, вони вносять свій біометричний показник - відбиток пальця (пальців) до бази ідентифікаційної картки виборця та до Реєстру (бази даних ЦВК).
ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС
Кожний член суспільства, що має право голосу, у день проведення виборів (референдуму, опитувань), приходить до приміщення відділення "Укрпошта", або до приміщення відділення "Ощадбанку". При собі повинен мати паспорт громадянина України та ідентифікаційну картку виборця.
Виборець підходить до приладу ідентифікаційного розпізнавання (це електронна система, у пам'яті якої зберігаються кодові числа виборців конкретної ділянки, і є блок порівняння відбитка пальця в індивідуальній картці з відбитком пальця виборця в реальному часі), вставляє в карткоприймач приладу картку та сканує свій палець.
При збігу відбитку пальця зі сканера з даними відбитку пальця у ідентифікаційній картці виборця, відкривається доступ до центрального комп'ютер/серверу ЦВК.
Центральний комп'ютер/сервер ЦВК (Реєстр) знаходить по коду ідентифікаційної картки виборця дані, порівнює їх із даними у своїй власній базі, а також, порівнює відбиток пальця виборця в Реєстрі (базі ЦВК) із відбитком пальця, отриманого за допомогою спеціального сканера в реальному часі.
На інформаційному моніторі, виборець бачить питання по виборам (референдуму, опитуванню) і натисканням на кнопку визначається зі своїм волевиявленням.
Голосування може проходити в будь-якому поштовому відділенні "Укрпошта" або "Ощадбанку" на території України, або за межами України, де є встаткування, підключене до центрального комп'ютер/серверу (ЦВК).
Ідентифікаційний код картки виборця, де - перших 5 цифр відповідають поштовій індексації за місцем проживання виборця, дає можливість виборцям брати участь на виборах (референдумах, опитуваннях) у будь-якому територіальному місці України, або за її межами, де є прилад ідентифікаційного розпізнавання виборця, який підключений до центрального комп'ютер/серверу (ЦВК), при цьому їхнє волевиявлення буде зафіксовано за їхнім місцем проживання.
Виборчий процес може проходити як вдома, так і в місцях позбавлення волі.
У цьому випадку, спеціальний мобільний прилад - ідентифікатор розпізнавання виборця, за допомогою використанням домашньої/службової телефонної лінії, надасть можливість швидкого підключення до комп'ютер/серверу (ЦВК) - Реєстру.
При відсутності домашньої або службової телефонної лінії, зв'язок із спеціальним мобільним приладом - ідентифікатором розпізнавання виборця здійснюється за допомогою супутникового зв'язку, а при відсутності зв'язку - дані по волевиявленню виборця вносяться до бази ідентифікатора розпізнавання виборця, для подальшого перенесення даних до Реєстру (Бази даних ЦВК).
Ідентифікатор розпізнавання виборця має програмний електронний захист від несанкціонованого втручання та свій ідентифікаційний код у Реєстрі (базі ЦВК).
Участь у виборчому процесі можуть брати громадяни з обмеженими фізичними можливостями:
а/ з поганим зором або сліпі, тому що - інформація на моніторі дублюється звуковим супроводом з підказками.
б/ виборці, які не мають верхніх кінцівок - виборець голосує протезом, тому що в його ідентифікаційній картці та у базі ЦВК (Реєстрі) це буде враховано.
Наприклад: у ідентифікаційній картці виборця та у Реєстрі (базі ЦВК) стоїть індекс "П" - пенсіонер, "ІПЗ"- інвалід по зору, "ІБК"- інвалід без кінцівок, "ІЧ"- інвалід Чорнобиля, "ІВ" - інвалід війни, "УБД" - учасник бойових дій, "С"- службовець, " ПП"- приватний підприємець і так далі.
Перед проведенням виборів (референдумів, опитувань) виборцям роз'ясняють у інформаційно-масових засобах - технічну сторону процесу голосування.
Після проведення виборів (референдумів, опитувань) виборець має можливість, протягом визначеного Законом терміну, прийти до відділення "Укрпошта", або до відділення "Ощадбанку", незалежно від його територіального місцезнаходження, при наявності паспорта та ідентифікаційної картки виборця, перевірити особисте волевиявлення (тобто, побачити, на моніторі приладу, процес свого індивідуального голосування зафіксованого ЦВК).
ВИСНОВОК
Головним винаходом цього проекту є удосконалення виборчого процесу та зміна принципу голосування виборця в Україні. Тобто. Замість голосування бюлетенями, голосування здійснюється ідентифікаційною карткою виборця та контролюється за допомогою біометричного показника - відбитка пальця (пальців) виборця.
Переваги голосування ідентифікаційною карткою виборця та біометричного контролю по відбитку пальця (пальців) - простота використання, зручність та надійність. Процес ідентифікації триває секунди та не вимагає зусиль. Сам прилад ідентифікаційного розпізнавання виборця займає мало місця.
Система ідентифікаційного розпізнавання виборця дає можливість оперативно проводити вибори Президента України, вибори у Верховну Раду України, регіональні та місцеві вибори, інші вибори та перевибори, які визначені Конституцією України і законами, а також, референдуми та опитування, як всеукраїнського, так і місцевого значення, а також і відкликання обраних (обраного).
Система ідентифікаційного розпізнавання виборця дає можливість реалізувати волевиявлення виборця незалежно від його місця знаходження, як на території України, так і за її межами. Вона унеможливить фальсифікацію виборів та надасть правдиві дані по волевиявленню виборців України.
Природно, що така система повинна бути забезпечена всіма засобами захисту від фальсифікацій. Але, це - сугубо інженерне завдання, МАЄ РІШЕННЯ!
У порівнянні із загальноприйнятими виборами, вартість яких становить біля - 500 мільйонів гривень, вартість цього проекту, у період його впровадження - біля 250 мільйонів гривень, в подальшому вартість голосування буде обходитися - у 100 разів менше! Термін впровадження проекту - шість/вісім місяців.
Механізм проведення виборів, референдумів, опитувань по такій системі:
1. НАДАСТЬ РЕАЛЬНУ МОЖЛИВІСТЬ ВПЛИВАТИ ВИБОРЦЯМ НА ПОЛІТИЧНІ ТА СОЦІАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В ДЕРЖАВІ!
2. ПІДНІМЕ ПОЛІТИЧНИЙ РЕЙТИНГ УКРАЇНИ В ЄВРОПІ ТА ПОКАЖЕ УСЬОМУ СВІТУ, ЩО НОСІЄМ СУВЕРЕНІТЕТУ І ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ В УКРАЇНІ - Є НАРОД!
Це і буде - НАРОДОВЛАДДЯ!
ПІСЛЯМОВА
У 1996 році, після прийняття Конституції України, цей проект був запропонований на розгляд депутатам Верховної Ради України. ТА було відмовлено, керуючись тим, що не було визначено принцип формування Державного реєстру виборців.
Після прийняття Закону України "Про Державний реєстр виборців" від 22 лютого 2007 року (№698-v), цей проект стає актуальним і вимагає на впровадження його на державному рівні.
Це повністю робочий проект, який перевірений у лабораторних умовах - все працює, але, за умов - найновіших технологій, він може бути удосконалений.
Громадянам, які проти надання біометричного показника - відбитка пальця (пальців), пояснюю, що у світи ця практика (база даних по відбитку пальців) давно існує.
Світ рухається, і ми повинні рухатися вперед, випереджаючи інші країни світу, у впровадженні найновіших технологій!
КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
Стаття 5. Україна є республікою
Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.
Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить винятково народу і не може бути узурповано державою, її органами або посадовими особами.
Ніхто не може узурпувати державну владу.
ГОЛОВНА МЕТА ПРОЕКТУ
Забезпечити конституційне право народу України на народовладдя,
шляхом удосконалення виборчого процесу, за рахунок впровадження
"системи ідентифікаційного розпізнавання виборця".
УДОСКОНАЛЕННЯ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ
"Технічна організація швидкого й постійного виявлення
політичної волі суспільства при виборах представницької влади
або у випадку проведення референдумів і опитувань"
В умовах комп'ютеризації життя і, головним чином, комп'ютеризації засобів зв'язку, Конституційне право народу України на народовладдя може бути реалізоване за допомогою "СИСТЕМИ ІДЕНТИФІКАЦІЙНОГО РОЗПІЗНАВАННЯ ВИБОРЦЯ", на основі ідентифікації особистих даних виборця та біометричного контролю по відбитку пальця (пальців), що виключає фальсифікацію.
СИСТЕМА ІДЕНТИФІКАЦІЙНОГО РОЗПІЗНАВАННЯ ВИБОРЦЯ
1. Державний реєстр виборців (Реєстр, або база ЦВК);
2. Ідентифікаційна картка виборця (Identification card of elector);
3. Прилад ідентифікаційного розпізнавання виборця.
ЯК ПРАЦЮЄ СИСТЕМА
ІДЕНТИФІКАЦІЙНОГО РОЗПІЗНАВАННЯ ВИБОРЦЯ?
1. ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ
ЦВК формує Реєстр - базу виборців. Державний реєстр виборців формується на підставі Закону України "Про Державний реєстр виборців".
Державний реєстр виборців (далі - Реєстр) - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система (банк даних), призначена для зберігання, обробки даних, які містять передбачені Законом відомості, та користування ними, створена для забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України ( 254к/96-ВР ) (далі - виборці).
У Реєстрі, всі виборці розділені на групи, відповідно до місця проживання (поштова індексація). Це дасть можливість одержувати не тільки загальнодержавні результати, а також, і результати місцевого значення.
ГОЛОВНА МЕТА
ВПРОВАДЖЕННЯ ІДЕНТИФІКАЦІЙНОЇ КАРТКИ ВИБОРЦЯ:
1. Ідентифікація (тобто звірення) коду відбитка пальця в картці, з кодом відбитка пальця отриманого від сканера (у реальному часі), для подальшого з'єднання приладу індивідуального розпізнавання виборця з Реєстром (базою ЦВК).
2. Інформація про вибори, референдуми, опитування та волевиявлення виборця фіксується в індивідуальній картці виборця та у Реєстрі (базі ЦВК).
3. Впровадження для шифрування ключів, які після персоналізації картки ніколи не з'являться в каналі зв'язку, і, стало бути, не можуть бути перехоплені (зловмисниками) при аналізі сеансу роботи картки зі смарт-картрідером.
4. Картка має особистий програмний захист та при спробі несанкціонованого зчитування інформації з картки, або клонуванню - інформація з картки стирається/обнуляється.
2. ІДЕНТИФІКАЦІЙНА КАРТКА ВИБОРЦЯ
(Identification card of elector - PLASTIC CARD)
Ідентифікаційні картки виборця виготовлюються по єдиному стандарту
(з урахуванням міжнародних стандартів)
Ідентифікаційна картка виборця - контактна, або безконтактна чипова картка, тобто картка з вмонтованою мікросхемою (мікропроцесором), яка засвідчує ідентифікаційні дані виборця, як на самій картці, так і кодовану інформацію про виборця, внесену до мікропроцесору, яка визначена Законом.
Згідно ст.5 Закону України "Про Державний реєстр виборців", до Реєстру вносяться та у базі даних зберігаються - ідентифікаційні дані виборця, персональні дані виборця, які визначають місце та умови голосування виборця, службові персональні дані (персональні дані).
ЦВК, одержує картку без інформації.
ЦВК вносить до ідентифікаційної картки виборця (у базу мікропроцесора) наступні дані:
1. Кодовану інформацію про виборця (персональні дані);
2. Надає картці особистий ідентифікаційний код (наприклад, код - 03191.12.356.789), де - перших 5 цифр відповідають поштовій індексації за місцем проживання виборця;
Нумерує картку - наносить фарбою, або рельєфним тисненням (зона ембосировання), або іншим шляхом - серію і номер картки, що відповідає серії і номеру паспорта громадянина України.
ЦВК розсилає ідентифікаційні картки виборців по всій Україні, використовуючи систему паспортних столів, для подальшого одержання їх у паспортному столі за місцем проживання.
ОДЕРЖАННЯ ІДЕНТИФІКАЦІЙНОЇ КАРТКИ ВИБОРЦЯ
Громадяни України, які мають право виборчого голосу - мають право на одержання ідентифікаційної картки виборця.
Ідентифікаційну картку виборця надають у паспортному столі за місцем проживання, на підставі паспорта громадянина України при умовах, що виборець досяг на день проведення виборів, референдуму або опитування - вісімнадцяти років.
Тобто, виборець одержав у паспортному столі картку (розписався при одержанні), яка має повну закодовану інформацію про виборця, крім - відбитка пальця.
3. ПРИЛАД ІДЕНТИФІКАЦІЙНОГО РОЗПІЗНАВАННЯ ВИБОРЦЯ
Протягом останніх 10-15 років, у світі працюють десятки фірм, які займаються захистом електронної інформації (як приклад - захист інформації банківських систем).
Прилад ідентифікаційного розпізнавання виборця має свої особливості та додаткові функції. Він дає можливість двостороннього електронного спілкування виборця із комп'ютером/сервером ЦВК (Реєстр - База ЦВК).
Тобто - комп'ютер/сервер ЦВК ставить запитання виборцеві та одержує відповідь останнього. Вся інформація відображається на інформаційному табло (може дублюватися голосом).
Прилад ідентифікаційного розпізнавання виборця має:
1. Картрідер (Card Reader) - пристрій, для читання та запису у ідентифікаційній картці;
2. Спеціальний сканер, для сканування відбитку пальця (пальців);
3. Кнопки керування:
а/ червона кнопка "ПРОТИ"
б/ жовта кнопка "СКИДАННЯ"
в/ зелена кнопка "ЗА"
4. Динамік (динаміки) для озвучування питань.
5. Кнопка вкл./викл. динаміка.
6. Кнопковий номеронабирач, для різного роду виборів/перевиборів - державних, обласних, міських та районних, а також для участі виборця в референдумах або опитуваннях.
7. ІНФОРМАЦІЙНЕ ТАБЛО - жидкокристалічний монітор, на якому відображається:
а/ зв'язок приладу із центральним комп'ютером/сервером (ЦВК);
б/ інформація з питань виборчого процесу, референдуму, опитувань;
в/ результати індивідуального голосування виборця (для перевірки).
РОЗМІЩЕННЯ ПРИЛАДУ
ІДЕНТИФІКАЦІЙНОГО РОЗПІЗНАВАННЯ ВИБОРЦЯ
Питання: де (фізично), хоча б раз на місяць, але обов'язково, бувають громадяни України?
Відповідь: у поштовому відділенні "Укрпошта", або у відділенні "Ощадбанку".
Як у першому, так і в другому випадку, це - одержати пенсію, відправити або отримати кошти, квартплата, оплата комунальних послуг, та інше.
Тому. Кращого розташування кабінок для голосування, як у приміщенні поштового відділення "Укрпошта", а також у приміщенні відділення "Ощадбанку" не придумати!
Потрібно лише встановити 2-3 кабінки із приладом, який буде ідентифікувати Вас по особистим даним у Вашій картці та біометричному показнику - відбитку пальця (пальців) у реальному часі, для швидкого фіксування у Реєстрі (базі даних ЦВК) - Вашого волевиявлення (за принципом: один виборець - один голос).
Кожне поштове відділення "Укрпошта" та відділення "Ощадбанку" буде мати вихід на центральний комп'ютер/сервер (ЦВК) - тобто, до Державного Реєстру виборців (бази даних ЦВК).
ДОВІДКА.
На території України, маємо:
1. Територіальних виборчих округів - 225
2. Виборчих дільниць - 30010
3. Відділень "Укрпошта" - більше 15 тис.
4. Відділень "Ощадбанку" - більше 20 тис.
З урахуванням цих показників, можемо стверджувати, що питання по розміщенню приладів ідентифікаційного розпізнавання виборця - вирішено!
А якщо, проводити вибори, референдум за три дні (п'ятниця, субота, неділя), то це вже - зовсім не питання!
ВНЕСЕННЯ ДО ІДЕНТИФІКАЦІЙНОЇ КАРТКИ ВИБОРЦЯ ТА ДО РЕЄСТРУ
БІОМЕТРИЧНОГО ПОКАЗНИКА - ВІДБИТКА ПАЛЬЦЯ
У визначений Законом термін, виборець одержує в паспортному столі ідентифікаційну картку виборця, при цьому ставить особистий підпис при одержанні.
Ідентифікаційна картка виборця має повну закодовану інформацію про виборця, крім - відбитка пальця.
Питання: Як внести відбиток пальця виборця до ідентифікаційної картки виборця та до Державного Реєстру виборців (базу даних ЦВК), за умов, що виборці проживають, або знаходяться у різних місцях на території України?
Відповідь: Громадяни України, у визначений Законом термін, приходять до приміщення відділення "Укрпошта", або до приміщення відділення "Ощадбанку". При собі мають паспорт громадянина України та ідентифікаційну картку виборця.
У присутності представників правоохоронних органів, представників громадськості та місцевої влади, звіряється серія і номер паспорта громадянина України із серією і номером на ідентифікаційній картці виборця та робиться сканування відбитка пальця (пальців) виборця сканером приладу індивідуального розпізнавання .
Тобто - процес внесення, шляхом сканування, біометричного показника (відбитка пальця, або пальців) - підконтрольний.
Таким чином, ми одержуємо відбиток пальця (пальців) виборця, який буде одночасно зафіксований у ідентифікаційній картці виборця та у Державному Реєстрі (база даних ЦВК) у реальному часі. Така процедура здійснюється лише один раз.
Громадянам України, яким у день проведення виборів, здійсниться 18 років, перед виборами, референдумом або опитуванням, у паспортному столі за місцем проживання нададуть ідентифікаційну картку виборця. У визначений Законом термін і порядком, вони вносять свій біометричний показник - відбиток пальця (пальців) до бази ідентифікаційної картки виборця та до Реєстру (бази даних ЦВК).
ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС
Кожний член суспільства, що має право голосу, у день проведення виборів (референдуму, опитувань), приходить до приміщення відділення "Укрпошта", або до приміщення відділення "Ощадбанку". При собі повинен мати паспорт громадянина України та ідентифікаційну картку виборця.
Виборець підходить до приладу ідентифікаційного розпізнавання (це електронна система, у пам'яті якої зберігаються кодові числа виборців конкретної ділянки, і є блок порівняння відбитка пальця в індивідуальній картці з відбитком пальця виборця в реальному часі), вставляє в карткоприймач приладу картку та сканує свій палець.
При збігу відбитку пальця зі сканера з даними відбитку пальця у ідентифікаційній картці виборця, відкривається доступ до центрального комп'ютер/серверу ЦВК.
Центральний комп'ютер/сервер ЦВК (Реєстр) знаходить по коду ідентифікаційної картки виборця дані, порівнює їх із даними у своїй власній базі, а також, порівнює відбиток пальця виборця в Реєстрі (базі ЦВК) із відбитком пальця, отриманого за допомогою спеціального сканера в реальному часі.
На інформаційному моніторі, виборець бачить питання по виборам (референдуму, опитуванню) і натисканням на кнопку визначається зі своїм волевиявленням.
Голосування може проходити в будь-якому поштовому відділенні "Укрпошта" або "Ощадбанку" на території України, або за межами України, де є встаткування, підключене до центрального комп'ютер/серверу (ЦВК).
Ідентифікаційний код картки виборця, де - перших 5 цифр відповідають поштовій індексації за місцем проживання виборця, дає можливість виборцям брати участь на виборах (референдумах, опитуваннях) у будь-якому територіальному місці України, або за її межами, де є прилад ідентифікаційного розпізнавання виборця, який підключений до центрального комп'ютер/серверу (ЦВК), при цьому їхнє волевиявлення буде зафіксовано за їхнім місцем проживання.
Виборчий процес може проходити як вдома, так і в місцях позбавлення волі.
У цьому випадку, спеціальний мобільний прилад - ідентифікатор розпізнавання виборця, за допомогою використанням домашньої/службової телефонної лінії, надасть можливість швидкого підключення до комп'ютер/серверу (ЦВК) - Реєстру.
При відсутності домашньої або службової телефонної лінії, зв'язок із спеціальним мобільним приладом - ідентифікатором розпізнавання виборця здійснюється за допомогою супутникового зв'язку, а при відсутності зв'язку - дані по волевиявленню виборця вносяться до бази ідентифікатора розпізнавання виборця, для подальшого перенесення даних до Реєстру (Бази даних ЦВК).
Ідентифікатор розпізнавання виборця має програмний електронний захист від несанкціонованого втручання та свій ідентифікаційний код у Реєстрі (базі ЦВК).
Участь у виборчому процесі можуть брати громадяни з обмеженими фізичними можливостями:
а/ з поганим зором або сліпі, тому що - інформація на моніторі дублюється звуковим супроводом з підказками.
б/ виборці, які не мають верхніх кінцівок - виборець голосує протезом, тому що в його ідентифікаційній картці та у базі ЦВК (Реєстрі) це буде враховано.
Наприклад: у ідентифікаційній картці виборця та у Реєстрі (базі ЦВК) стоїть індекс "П" - пенсіонер, "ІПЗ"- інвалід по зору, "ІБК"- інвалід без кінцівок, "ІЧ"- інвалід Чорнобиля, "ІВ" - інвалід війни, "УБД" - учасник бойових дій, "С"- службовець, " ПП"- приватний підприємець і так далі.
Перед проведенням виборів (референдумів, опитувань) виборцям роз'ясняють у інформаційно-масових засобах - технічну сторону процесу голосування.
Після проведення виборів (референдумів, опитувань) виборець має можливість, протягом визначеного Законом терміну, прийти до відділення "Укрпошта", або до відділення "Ощадбанку", незалежно від його територіального місцезнаходження, при наявності паспорта та ідентифікаційної картки виборця, перевірити особисте волевиявлення (тобто, побачити, на моніторі приладу, процес свого індивідуального голосування зафіксованого ЦВК).
ВИСНОВОК
Головним винаходом цього проекту є удосконалення виборчого процесу та зміна принципу голосування виборця в Україні. Тобто. Замість голосування бюлетенями, голосування здійснюється ідентифікаційною карткою виборця та контролюється за допомогою біометричного показника - відбитка пальця (пальців) виборця.
Переваги голосування ідентифікаційною карткою виборця та біометричного контролю по відбитку пальця (пальців) - простота використання, зручність та надійність. Процес ідентифікації триває секунди та не вимагає зусиль. Сам прилад ідентифікаційного розпізнавання виборця займає мало місця.
Система ідентифікаційного розпізнавання виборця дає можливість оперативно проводити вибори Президента України, вибори у Верховну Раду України, регіональні та місцеві вибори, інші вибори та перевибори, які визначені Конституцією України і законами, а також, референдуми та опитування, як всеукраїнського, так і місцевого значення, а також і відкликання обраних (обраного).
Система ідентифікаційного розпізнавання виборця дає можливість реалізувати волевиявлення виборця незалежно від його місця знаходження, як на території України, так і за її межами. Вона унеможливить фальсифікацію виборів та надасть правдиві дані по волевиявленню виборців України.
Природно, що така система повинна бути забезпечена всіма засобами захисту від фальсифікацій. Але, це - сугубо інженерне завдання, МАЄ РІШЕННЯ!
У порівнянні із загальноприйнятими виборами, вартість яких становить біля - 500 мільйонів гривень, вартість цього проекту, у період його впровадження - біля 250 мільйонів гривень, в подальшому вартість голосування буде обходитися - у 100 разів менше! Термін впровадження проекту - шість/вісім місяців.
Механізм проведення виборів, референдумів, опитувань по такій системі:
1. НАДАСТЬ РЕАЛЬНУ МОЖЛИВІСТЬ ВПЛИВАТИ ВИБОРЦЯМ НА ПОЛІТИЧНІ ТА СОЦІАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В ДЕРЖАВІ!
2. ПІДНІМЕ ПОЛІТИЧНИЙ РЕЙТИНГ УКРАЇНИ В ЄВРОПІ ТА ПОКАЖЕ УСЬОМУ СВІТУ, ЩО НОСІЄМ СУВЕРЕНІТЕТУ І ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ В УКРАЇНІ - Є НАРОД!
Це і буде - НАРОДОВЛАДДЯ!
ПІСЛЯМОВА
У 1996 році, після прийняття Конституції України, цей проект був запропонований на розгляд депутатам Верховної Ради України. ТА було відмовлено, керуючись тим, що не було визначено принцип формування Державного реєстру виборців.
Після прийняття Закону України "Про Державний реєстр виборців" від 22 лютого 2007 року (№698-v), цей проект стає актуальним і вимагає на впровадження його на державному рівні.
Це повністю робочий проект, який перевірений у лабораторних умовах - все працює, але, за умов - найновіших технологій, він може бути удосконалений.
Громадянам, які проти надання біометричного показника - відбитка пальця (пальців), пояснюю, що у світи ця практика (база даних по відбитку пальців) давно існує.
Світ рухається, і ми повинні рухатися вперед, випереджаючи інші країни світу, у впровадженні найновіших технологій!
Відповіді
2007.09.30 | casesensitive
а в Эстонии голосуют мобилками
а в некоторых штатах в США по емейл.2007.09.30 | Арета
В Америці не голосують по-імейлу. Хто вам таке сказав?
2007.09.30 | Горицвіт
В Естонії не голосують мобілками
а голосують спеціальними карточками, які вставляються в спеціальні прилади, які є вдома в багатьох естонців, бо використовуються також для банківських платежів, для спілкування з податковою службою і для інших спілкувань з державними органами.Деталі:
http://maidanua.org/static/news/2007/1172140568.html
(там є посилання на технічні документи)
При цьому електронним голосуванням користується тільки маленький процент виборців. А решта голосують на звичайних дільницях.
2007.09.30 | BIO
Re: В Естонії не голосують мобілками
ТЕСТОВО це діло було обкатано в GB - в кого єІнет може перевірити бо мій астральний конект
зараз знов якась тьоця комутаторша (Горицвіт знає яка саме -
2 рочки пройшло - то шо там з клеммами ?)перемкне на КЗ нейронів.
2007.09.30 | Горицвіт
Re: В Естонії не голосують мобілками
BIO пише:> ТЕСТОВО це діло було обкатано в GB - в кого є
> Інет може перевірити бо мій астральний конект
> зараз знов якась тьоця комутаторша (Горицвіт знає яка саме -
Я не розумію, про що ви говорите.
> 2 рочки пройшло - то шо там з клеммами ?)перемкне на КЗ нейронів.
2007.09.30 | casesensitive
это было на прошлых выборах
теперь голосование будет с использованием сим-карточек и мобильных телефоновhttp://www.baltictimes.com/news/articles/18925/
2007.09.30 | BIO
Патент перехоплено - відкликання обраних відповідним натиском
за схемой (див. мал.1)2007.09.30 | Bayan
Який малюнок?
2007.09.30 | BIO
Вах, тоді малюнок дубльовано, несмейониш Ви наш, (дивтусмайлу)
Ніц не маючи проти впорядкування виборчого безладупочинаючи хоч би з Реєстру маю ВЕЛИКУ пересторогу
щодо появи на арені колізії чергового преведа від
мадам Профанації...
ПС Ось маємо за нуклеарне лобіо такого собі Софта, а тут
ще як додадуть вже на повному серьозі повний "дактилоскоп" -
ажно ручки чешуться шось подарити іменне вічно юним Гбістам, скоріш
кайло десь в Новоконстантинівці для вже точно "повного ціклу"...
Добре що хоч Повєер вже не тице відеовічком в потилицю...
2007.09.30 | QuasiGiraffe
Re: Як змінити виборчий процес
legkij пише:> Світ рухається, і ми повинні рухатися вперед, випереджаючи інші країни світу, у впровадженні найновіших технологій!
Давайте випередимо хоча б Африку, де штампом в паспорті відмітять єдиний голос будь-якого пастуха на будь-якій виборчій дільниці, куди б він не загнав своїх зебр.
2007.09.30 | BIO
А от відверто глузувати НЕ НАДА.. Бо прогрес тре поважати
ВИСНОВОК ІМХОГоловним "винаходом" цього (або будь якого іншого ЦІЛЕСПРЯМОВАНОГО
на ГОЛОВНЕ)ТХ проекту є можливість віборця перевірити особисте
волевиявлення тобто побачити, навіть на моніторі, РЕЗУЛЬТАТ свого
індивідуального голосування зафіксованого ЦВК, а не спроба
застосувати лабораторні пристрої у масових тиражах за звісно участі
ТПУ.
Все інше має технічний зміст та масу диавольских цікавинок.
Не кажучи вже про необхідність комплексного підходу: наприклад
законодавчо врегульовані люстраційні референдуми etc.
2007.09.30 | QuasiGiraffe
Та треба, треба.
Тільки от трохи соромно як на сьогоднішній момент. Чи давно глузували з монголів, які стрибнули з феодалізму в соціалізм?А тепер самі - навпаки.