МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Купив сьогодні газету СПУ "Товариш"

10/07/2007 | Михайло Свистович
Дай, думаю, почитаю, як соціалісти реагують на свій прольот. Нічого особливо нового не прочитав, єдине, що Мороз визнав, що незалежно від того, набере 3% СПУ чи ні, але для партії це - поразка. І пообіцяв дослідити причини і зробити висновки. Хоча сумніваюсь, що єдино правильний висновок (вступ СПу у г..., пробачте, антикризову коаліцію) буде зроблений.

Але поміж численною туфти на кшталт вкрадених у соціалістів 2% голосів є в газеті дещо цікаве.

1. Аж у двох матеріалах стверджується, що у Київській області територіальна комісія внесла в списки виборців на 223 567 виборців більше ніж ЦВК. В одному з цих матеріалів писалося, що ця цифра була виправлена зусиллями спостерігачів до 16.00 30 вересня. Хтось щось чув (читав) десь про це? Бо мені дещо незрозуміло. Те, що социки посилаються на якісь списки ЦВК, яка не формує списків виборців, я ще можу припустити, що йшлося про цифру, яка надійшла до ЦВК з округів напередодні голосування. А ось про яку територіальну комісію йдеться - не зрозуміло абсолютно. Адже обласної ТВК не існує. Існують окружні комісії, однак номер комісії не названий, та й для одного округу таке перевищення занадто велике (і його на одному окрузі з імовірністю 99,96% бути просто не могло).

2. У місті Джанкой на виборчій дільниці №7 ТВО №3 спостерігачами були виявлені бюлетені, призначені для округу №20 у Волинській області. Їх погасили як недійсні. Не сказано, чи був хоч один такий бюлетень виданий виборцям. Хтось щось десь чув про таке?

3. На 18-й дільниці цього ж округу виборці, які голосували на дому, проголосували до того як до них приїхали члени комісії. Виборці повідомили, що до них вже приїздили якісь інші люди і представлялися членами комісії. При цьому агітували голосувати за НУНС. Хтось щось десь чув про таке?

4. Найбільші порушення, за словами социків, були на Київщині. Окрім вказаного у п.1, вони згадують голосування цілої військової частини у 89-му окрузі. Ця частина не входить до меж цього виборчого округу, але, як я розумію з не дуже зрозумілого тексту статті, в день виборів дільнична комісія самостійно прийняла рішення видати військовослужбовцям бюлетені. Хтось щось десь чув про таке?

5. У 92-му окрузі багато виборців, прийшовши голосувати, дізнавалися, що від них надійшли заяви голосувати на дому.

6. Зовсім незрозумілий абзац: "Досить підозріло виглядає одностайність, з якою виборці у деяких округах голосували за певну партію. У всіх регіонах є голоси за різні партії, але є й округи, де всі одностайно проголосували за БЮТ. Виходить, наприклад, що за інші дев"ять партій не проголосував жоден виборець із 1400". Округи не названі і взагалі який це округ нараховує 1400 виборців? Очевидно, йдеться про дільниці. Але якщо вже вказана цифра виборців, то, мабуть, йдеться про якусь конкретну дільницю. Чому її не назвали. Ну а звідки взяли, що інших партій дев"ять - я не вкурив взагалі.

7. Найбільше дісталося моєму 91-му округу, який, за словами социків, відзначався за кількістю і нахабством порушень аж настільки, що правильним було б скасувати результати виборів на його скандальних дільницях (номери не названі). Стверджується, що за одну ніч кількість виборців зросла на 170 осіб (не зазначається дата). А взагалі пишеться, що у 91-му окрузі використовувалися абсолютно всі види фальсифікацій, от тільки прикладів, окрім цих 170 осіб, не наводиться. На тих дільницях у Приірпінні, де були мої знайомі (я, правда, далеко не з усіма ще бачився) нічого з написаного соціалістами не підтверджується.

8. Ну і останнє - прикольне. У сімферополі вулицю Воровського переклали як "Злодюжна", а вулицю Пушкінську як "Гарматна". А одну родину "Жесткие" переклали як "Тверді" :) Я не знаю повною біографії Воровського, чи брав він участь у ексах, але, НМД, переклад таки влучний :)

Відповіді

  • 2007.10.07 | igorg

    Деякі коментарі від учасника процесу виборів

    >1. Аж у двох матеріалах стверджується, що у Київській області територіальна комісія внесла в списки виборців на 223 567 виборців більше ніж ЦВК. В одному з цих матеріалів писалося, що ця цифра була виправлена зусиллями спостерігачів до 16.00 30 вересня. Хтось щось чув (читав) десь про це? Бо мені дещо незрозуміло. Те, що социки посилаються на якісь списки ЦВК, яка не формує списків виборців, я ще можу припустити, що йшлося про цифру, яка надійшла до ЦВК з округів напередодні голосування. А ось про яку територіальну комісію йдеться - не зрозуміло абсолютно. Адже обласної ТВК не існує. Існують окружні комісії, однак номер комісії не названий, та й для одного округу таке перевищення занадто велике (і його на одному окрузі з імовірністю 99,96% бути просто не могло).

    Ймовірно що мова може йти про членів дільничих комісій які голосують на дільницях і включаються у списки. Оскільки процедура включення не виписана то й можливе таке розходження. Особливо якщо їх не встигли виключити на інших дільницях за місцем проживання (в більшості випадків). Однак не на таку ж фантастичну цифру яка дорівнює кількості виборців в ТВО. Очевидно, що нулика таки дописали для збільшення враження. Якщо 20 членів помножити на 100-150 дільниць то цифра буде значною, але раз в 10 меншою :). Це розраховано на неосвідомленість. Коротше - пускають слухи.

    >2. У місті Джанкой на виборчій дільниці №7 ТВО №3 спостерігачами були виявлені бюлетені, призначені для округу №20 у Волинській області. Їх погасили як недійсні. Не сказано, чи був хоч один такий бюлетень виданий виборцям. Хтось щось десь чув про таке?

    З бюлетенями таки були проблеми. Для багатьох дільниць було недовкладення. І їх отримували й розвозили вже під час голосування. Ясно що це був бардак в якому таке цілком можливо. Однак такі бюлетені мали бути враховані як зіпсовані до початку голосування, але аж ніяк не як недійсні. Недійсні це ті, що потрапили до скриньки. Та й то, якщо вони не з цієї дільниці в скринці, то мають бути враховані як такі що не підлагають рахуванню. Це впливає на кількість тих хто проголосував. Віднесення до недійсних можу пояснити тільки невідповідністю програми, що вводить дані з протоколів і Закону та Протоколу. Я про це вже писав.

    >4. Найбільші порушення, за словами социків, були на Київщині. Окрім вказаного у п.1, вони згадують голосування цілої військової частини у 89-му окрузі. Ця частина не входить до меж цього виборчого округу, але, як я розумію з не дуже зрозумілого тексту статті, в день виборів дільнична комісія самостійно прийняла рішення видати військовослужбовцям бюлетені. Хтось щось десь чув про таке?

    Сумнівно з технічного боку. Де взяти стільки бюлетенів і як скласти списки? До того ж мала б бути буря протестів. В комісії були ж представники й СПУ.

    >6. Зовсім незрозумілий абзац: "Досить підозріло виглядає одностайність, з якою виборці у деяких округах голосували за певну партію. У всіх регіонах є голоси за різні партії, але є й округи, де всі одностайно проголосували за БЮТ. Виходить, наприклад, що за інші дев"ять партій не проголосував жоден виборець із 1400". Округи не названі і взагалі який це округ нараховує 1400 виборців? Очевидно, йдеться про дільниці. Але якщо вже вказана цифра виборців, то, мабуть, йдеться про якусь конкретну дільницю. Чому її не назвали. Ну а звідки взяли, що інших партій дев"ять - я не вкурив взагалі.

    Це досить легко перевірити, на сайті ЦВК є дані по всіх дільницях. Жаль тільки часу, якби хоч був регіон вказаний. Певно спутали округ з дільницею, яка їм різниця :).

    >7. Найбільше дісталося моєму 91-му округу, який, за словами социків, відзначався за кількістю і нахабством порушень аж настільки, що правильним було б скасувати результати виборів на його скандальних дільницях (номери не названі). Стверджується, що за одну ніч кількість виборців зросла на 170 осіб (не зазначається дата). А взагалі пишеться, що у 91-му окрузі використовувалися абсолютно всі види фальсифікацій, от тільки прикладів, окрім цих 170 осіб, не наводиться. На тих дільницях у Приірпінні, де були мої знайомі (я, правда, далеко не з усіма ще бачився) нічого з написаного соціалістами не підтверджується.

    170 осіб нормально, нічого дивного нема. Бо є купа протиріч у Законі. Не враховували а за день стали враховувати тих хто повернувся із за кордону. Плюс можливі зміни у складі ДВК.
  • 2007.10.07 | Юрій Шеляженко

    про збільшення кількості виборців. конструктивно.

    На моїй 36 дільниці ТВО 218 на ранок дня голосування виборців у списку було 2069. Але в середині дня прийшов факс з окружної виборчої комісії про відміну рішення № 9 щодо викреслення громадян зі списку виборців у частині тих, хто був викреслений на підставі даних прикордонників. довелося перешерстити список, поставити навпроти всіх раніше викреслених помітку "включений у список на підставі рішення ОВК № 13 від 30.09.2007". Ввечорі ми доповіли в ОВК, що виборців у нас вже 2106, і ця цифра фігурує в остаточному протоколі.

    Наскільки мені відомо, інші окружні комісії теж ухвалювали подібні рішення.
  • 2007.10.07 | jz99

    Цікаво, а як в СПУ пояснюють, що по деяких донецьких дільницях

    вони посідають 1-місце, відкинувши далеко назад навіть ПРУ?

    http://www.cvk.gov.ua/vnd2007/w6p336pt001f01=600pf7331=55.html
    ТВО №55
    Початок сторінки, перші два десятки дільниць — все цілком очікувано, значна більшість голосів на ПРУ, а в СПУ сльози.
    Гортаємо далі... що за мара! :) Починаючи з дільниці №55, спостерігається різка зміна електоральних уподобань. Повторювати тут цифри не бачу сенсу, вони красномовні.
    Приємного всім перегляду! ;)
    Ось тут характеристика дільниць
    http://www.cvk.gov.ua/vnd2007/w6p029pt001f01=600pid100=14pf7331=55.html
    (щоб не подумалося, бува, що то якісь колонії чи психлікарні ;) )

    Весело гуляли СПУ також і в ТВО №54
    http://www.cvk.gov.ua/vnd2007/w6p336pt001f01=600pf7331=54.html

    і в ТВО №45 на дільницях 102..104
    в ТВО №54 на дільницях 122, 124 та 158
    в ТВО №16 на дільниці 125 (1-е місце, на сусідніх дільницях звичайні кілька відсотків)
    в ТВО №11 на дільниці 133 (1-е місце)
    в ТВО №8 на дільницях 31, 32, 64, 66 (1-ші місця за рахунок ПРУ, на сусідніх дільницях СПУ нікому не цікава)
    в ТВО №7 на дільниці 73 (те ж саме)
    в ТВО №3 на дільницях 94, 95 (те ж саме)
    в ТВО №2 на дільниці 47 (те ж саме)
    в ТВО №58 на дільницях 109, 117, 118, 127 (1-ші місця за рахунок БЮТ та НУНС)
    в ТВО №59 на дільницях 125, 126 (1-ші місця, коли на сусідніх дільницях одиниці відсотків)
    в ТВО №63 на дільниці 116 (те ж саме)
    в ТВО №69... о, на Закарпатті на багатьох дільницях люблять Сансанича, тіко строкато якось
    в ТВО №70 на дільницях 33 (1-е місце), 34 (2-е)
    в ТВО №74 на дільницях 52, 69, 83..85, 144 (1-е місце, коли сусіди дружно за ПРУ, а за СПУ віддають лічені відсотки), ще декілька дільниць з 2-м місцем
    в ТВО №77 на дільницях 107, 108 (те ж саме)
    в ТВО №86 на дільницях 144, 159 (1-е місце за рахунок БЮТ), ще високі відсотки по сусідніх дільницях
    в ТВО №92 дуже сильні коливання від дільниці до дільниці, на окремих з них 2-гі та 3-ті місця

    ... далі не дивився :)
  • 2007.10.07 | Хвізик

    нащо Ти просиш бабки, а потім їх не забираєш?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.10.07 | Englishman

    такий глибокий аналіз відвертої туфти. Часу не шкода?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.07 | Pavlo Z.

      Михайле, я теж у прострації - чекав змістовнішого.

      У "Товариші" ж дійсно туфта бездоказова, фігово написана (як ти сам акцентуєш) - аби ХОЧ ЩОСЬ сказати, бо їм же треба якось реагувати на "прольот" перед читачами.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.07 | Iryna_

        "Товариш" буде жити

        Сьогодні зустріла знайому, що там працює, спитала, розганятимуть їх чи ні. Каже, що все нормально, сказали що газета не дуже дорога, тому буде жити (зарплати там дійсно маленькі).
        То мабуть які зарплати, такі й журналісти.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.07 | Михайло Свистович

          Та буде, звичайно. СПУ так просто не піде з політики.

      • 2007.10.07 | Михайло Свистович

        Re: Михайле, я теж у прострації - чекав змістовнішого.

        Pavlo Z. пише:
        > У "Товариші" ж дійсно туфта бездоказова, фігово написана (як ти сам акцентуєш) - аби ХОЧ ЩОСЬ сказати

        От я і просив когось, хто чув про це, повідомити. Або хто чув, що такого не було.
    • 2007.10.07 | Михайло Свистович

      Де Ви там побачили аналіз?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.07 | Englishman

        я переоцінив вашу писанину? вибачайте.

  • 2007.10.08 | observer

    Так "Товариш" ніби пішов до Луценка, нє?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.10.08 | Николай Чернигов

    Здались Вам социки. Лучше - о смешном.

    Михайло Свистович пише:
    > 8. Ну і останнє - прикольне. У сімферополі вулицю Воровського переклали як "Злодюжна", а вулицю Пушкінську як "Гарматна". А одну родину "Жесткие" переклали як "Тверді" :) Я не знаю повною біографії Воровського, чи брав він участь у ексах, але, НМД, переклад таки влучний :)


    В 1922 г. на месте "гипсового" Карла Маркса, на Крещатике по проекту скульптора Йосифа Чайкова соорудили новый более прочный памятник Марксу. Как и ожидалось, работа была выполнена в стиле кубизм-конструктивизм, выглядело все это очень громоздко, это место стало объектом местных шуток и юмористических говоров. По задуму скульптора, Маркс заложил руку за край пиджака, поэтому после переименования улицы Крещатик в 1923 г. на ул. Воровского, киевляне говорили:
    "Стоит Маркс на Воровской улице и бережет капитал."

    Слабо верится в тупое переименование улиц при составлении списков с помощью автоперевода... А вот в Ивано-Франковске по сообщению "Обкома" улица Вагилевичей в списках оказалась... улицей Вагинальной.
  • 2007.10.09 | Z1912

    Погано: "Мороз" він і в Африці Мороз

    Михайло Свистович пише:
    >
    > 8. Ну і останнє - прикольне. У сімферополі вулицю Воровського переклали як "Злодюжна", а вулицю Пушкінську як "Гарматна". А одну родину "Жесткие" переклали як "Тверді" :) Я не знаю повною біографії Воровського, чи брав він участь у ексах, але, НМД, переклад таки влучний :)


    Погано, що Мороз не перекладається інакше. А тоб зараз би змінити прізвище тай знову у політику, спікерське крісло, коаліцію, канівську четвірку тощо.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".