Коммерсант-Украина: Цены сорвались с цепи
10/08/2007 | Z1912
Ценовая стабильность, которую обещало правительство Виктора Януковича, закончилась вместе с выборами в Верховную раду. Последние данные Госкомстата показали, что в сентябре они выросли на рекордные за последние семь лет 2,2%. >>>
http://www.4vlada.net/fstatia.php?id=80718
http://www.4vlada.net/fstatia.php?id=80718
Відповіді
2007.10.08 | Moro
Справедливості ради
В Москві ціни на вершкове масло і олію за досить короткий час стрибнули удвічі. М'ясо-яйця теж демонструють гарний темп.Правда, причини більше-менш ясні - імпорт, імпорт, імпорт... Долар дешевшає, ціни ростуть.
2007.10.08 | Englishman
Re: Справедливості ради
Moro пише:> В Москві ціни на вершкове масло і олію за досить короткий час стрибнули удвічі. М'ясо-яйця теж демонструють гарний темп.
> Правда, причини більше-менш ясні - імпорт, імпорт, імпорт... Долар дешевшає, ціни ростуть.
а при чому тут долар?
2007.10.08 | Moro
Повернулися бумерангом ціни на енергоносії
Через подорожчання нафти частину(часом десятки процентів - цукрова тростина в Бразилії, якщо не помиляюсь) сільгосподарської продукції стали переробляти в альтернативні види палива. Це привело до подорожчання продуктів на світовому ринку, які закуповуються на долари, які дешевіють. Десь приблизно так.2007.10.08 | Englishman
ну ви й завернули
Moro пише:> Через подорожчання нафти частину(часом десятки процентів - цукрова тростина в Бразилії, якщо не помиляюсь) сільгосподарської продукції стали переробляти в альтернативні види палива. Це привело до подорожчання продуктів на світовому ринку, які закупаються на долари, які дешевіють. Десь приблизно так.
Ви про Росію? Я не знаю, наскільки суттєво впливає подорожчення нафти на світові ціни на цукор , проте не думаю, що воно має якесь відношення до цін на олію. Потім, дешевший долар є протиінфляційним засобом для російської економіки, а не навпаки, як ви кажете.
Якщо ви про Україну, то для неї подешевшання долару не має ніякого значення, якщо мова йде про закупку продукції, що продається у доларах, бо гривня прив"язана саме до долару. Якщо ви про імпорт до України з єврозони, то не думаю, що ми імпортуємо від них так уж багато яєць, олії і чого там ще. Насправді найбільшим інфляційним чинником зараз є проблеми з літнім врожаєм, та монетарна політика.
2007.10.08 | Rus36
Неурожай в Европе
По всем ударил2007.10.08 | Чучхе
не маю точних даних по олії
але в прикордонному (з Росією) Міловському районі спостерігав справжню олійну контрабанду, коли вночі перетягували бідони з цим продуктом з української на російську сторони кордону. Я так розумію, що в Росії олія дорожче, і ми зараз туди її масово продаємо і це стимулює зріст цін на неї на внутрішньому ринкув сукупності з рядом інших факторів, звичайно
2007.10.08 | Moro
Ніхто нічо не завернув
Englishman пише:> Ви про Росію? Я не знаю, наскільки суттєво впливає подорожчення нафти на світові ціни на цукор , проте не думаю, що воно має якесь відношення до цін на олію.
Замість олії випускається етанол - за любу душу. З того ж таки соняшника.
>Потім, дешевший долар є протиінфляційним засобом для російської економіки, а не навпаки, як ви кажете.
Та невже? Чисто випадково щойно по телеканалу РБК пояснював якийсь експерт подорожчання продуктів в Росії саме тими причинами, які я вам вказав. Плюс неврожай.
Потім, не розумію, що вас дивує. Ціна на нафту більш-менш стабільна. А це - головний експортний товар РФ. Ціни на продукти на світовому ринку ростуть. За ту ж саму кількість експортованої нафти можна купити імпортувати меншу кількість продуктів. Зменшення кількості продуктів навіть при сталому попиті автоматично призводить до їх подорожчання.
Шо нєпонятно?
Окрім того, подорожчання продуктів - це, власне, свого роду корекція ціни, підлтягування до більш дорогих енергоносіїі - оскільки в собіфвртості продуктів значний відсоток ціни на енергоносії. Енергоносії просто стрімко вирвалися вперед(і поки вперлися в стелю), а а теперечки продукти повільно. але невблагано їх доганяють.
Потім, розумієте, те, про що я вам написав - то не теорія. Це РЕАЛЬНА ситуація на рос. ринку. Долар - дешевшає що до рубля, а ціни практично на все ростуть - і в рублях, а ще швидше в доларах.
2007.10.09 | Englishman
Re: Ніхто нічо не завернув
Moro пише:>
> >Потім, дешевший долар є протиінфляційним засобом для російської економіки, а не навпаки, як ви кажете.
>
> Та невже? Чисто випадково щойно по телеканалу РБК пояснював якийсь експерт подорожчання продуктів в Росії саме тими причинами, які я вам вказав. Плюс неврожай.
оце аргумент. вразили наповал
> Потім, не розумію, що вас дивує. Ціна на нафту більш-менш стабільна. А це - головний експортний товар РФ. Ціни на продукти на світовому ринку ростуть. За ту ж саму кількість експортованої нафти можна купити імпортувати меншу кількість продуктів. Зменшення кількості продуктів навіть при сталому попиті автоматично призводить до їх подорожчання.
> Шо нєпонятно?
тобто справа у зростаючих світових цінах на продукцію, а не у падаючому доларі. За російську валюту зараз можна купити більше доларів, ніж раніше, і відповідно купити білше, ніж було б можливим в умовах девальвації.
>
> Окрім того, подорожчання продуктів - це, власне, свого роду корекція ціни, підлтягування до більш дорогих енергоносіїі - оскільки в собіфвртості продуктів значний відсоток ціни на енергоносії. Енергоносії просто стрімко вирвалися вперед(і поки вперлися в стелю), а а теперечки продукти повільно. але невблагано їх доганяють.
ще одна можлива інфляційна причина, яка втім нічого не має спільного з падінням долару.
>
> Потім, розумієте, те, про що я вам написав - то не теорія. Це РЕАЛЬНА ситуація на рос. ринку. Долар - дешевшає що до рубля, а ціни практично на все ростуть - і в рублях, а ще швидше в доларах.
розумієте, факти можуть мати місце, але їх співпадіня не доводить, що одне викликає інше.
2007.10.08 | Riesenschnauzer
"Кто на ком стоял? Патрудітєсь виражаться яснєє"
Z1912 пише:> Ценовая стабильность, которую обещало правительство Виктора Януковича, закончилась вместе с выборами в Верховную раду. Последние данные Госкомстата показали, что в сентябре они выросли на рекордные за последние семь лет 2,2%. >>>
Хто це "они", що виросли? Ціни? На 2,2%? За моїми спостереженнями десь на 40% приблизно. Якщо мова йде про продукти. І не у вересні. Раніше. У вересні вони вже "каждой іголочкой радовали нас". У вересні вже крутили роліка, в якому Луцик десь скупився і показав, що можна було на 200 грн рік тому придбати, а що зараз.