Ющенко: реформа армії має відбуватися за програмними документам
10/19/2007 | stefan
Ющенко: реформа армії має відбуватися за програмними документами
[19.10.2007 07:45]
Президент України Віктор ЮЩЕНКО заявляє, що реформування української армії має відбуватися за чинними програмними документам.
Про це він заявив, відповідаючи на запитання УНІАН.
Зокрема, за його словами, йдеться про Національну оборонну доктрину, та про Національну програму розвитку Збройних сил України, яка була прийнята два роки тому.
«Тоді в непростій ситуації ми домовилися про те, що на п’ять років – з 2015 на 2010 – ми переносимо контрактну форму формування українського війська», - сказав В.ЮЩЕНКО.
Він висловив жаль, що питання реформування ЗСУ було втягнуто в політичну площину, і перебуває в темі політичних дискусій.
В.ЮЩЕНКО висловив переконання, що істинні державники до визначення теми війська і національної безпеки мають шукати консенсус і національне порозуміння.
«Це не справа, з якою можна жартувати», - додав він.
Крім того, глава держави наголосив, що дискусія стосовно запровадження контрактної форми в армії є не тільки дискусією стосовно коштів.
Він підкреслив, що контрактний воїн повинен не на плацу місяцями розучувати бойову ходу, натомість він потребує нових технологій озброєння, нової освіти, відповідних тактичних завдань, а для величезної більшості – й спеціальної школи перепідготовки.
«Ми говоримо про сучасне українське військо, і це не питання дев’яти місяців. Вибачте, на мій погляд, це не тільки не коректна постановка питання, це – образлива постановка, це ігнорування інтересів, перш за все, військовослужбовця і безпеками нації», - сказав В.ЮЩЕНКО.
В цьому контексті він зазначив, що його політичні друзі і колеги можуть «на своєму рівні» формувати відповідні візії.
«Але я радив би сьогодні триматися Національної програми розвитку Збройних сил і забезпечувати реалізацію Національної оборонної стратегії», - зазначив В.ЮЩЕНКО.
Він підкреслив, що це ті речі, які сьогодні найменше потребують дискусії, але найбільше – єдності, політичного підходу і фінансового забезпечення.
«Є державна позиція, яка повинна бути святістю незалежно від кольору прапору», - підкреслив Президент.
Як повідомляв УНІАН, відповідно до парафованої угоди між лідерами демократичних сил (БЮТ і НУ-НС), передбачається відмова від призову на строкову військову службу з 1 січня 2008 року.
Між тим міністр оборони України Анатолій ГРИЦЕНКО в ході виборчої кампанії неодноразово заявляв, що відмова від строкового призову з наступного року призведе до розвалу армії та дискредитації самої ідеї контрактної армії.
http://www.unian.net/ukr/news/news-217767.html
Відповіді
2007.10.19 | Мінор
А ми все-одно підтримуємо Президента і демкоаліцію
Таке враження, що 45 000 призивників - остання і найголовніша проблема для України. Сформуємо уряд, проведемо хоча б поверховий аудит фінансів, а тоді повернемося до розмови. Крапка. \А поки-що, як Головнокомандувач скаже - так і буде. Хіба ж хто сумнівається.
2007.10.19 | 123
Правильно кажете
Мінор пише:> Таке враження, що 45 000 призивників - остання і найголовніша проблема для України. Сформуємо уряд, проведемо хоча б поверховий аудит фінансів,
а тоді повернемося до розмови. Крапка. \
Тыки неясно - чому треба спочатку написати в програму що це буле зроблено, і лише потім - провести аудит фінансів та повернутися до розмови. Чому не в зворотньому порядку?
> А поки-що, як Головнокомандувач скаже - так і буде. Хіба ж хто сумнівається.
2007.10.19 | Мінор
Так само, як справедливо і зворотнє
123 пише:> Тыки неясно - чому треба спочатку написати в програму що це буле зроблено, і лише потім - провести аудит фінансів та повернутися до розмови. Чому не в зворотньому порядку?
Але чому б не дочекатися оцінки фінансів, а вже потім казати, що це неможливо. Адже призов після 1 січня - це літній призов. Осінній 2007 року закінчиться до Нового року. За півроку все можна зробити.
З іншого боку складається враження, що якби цю ж ініціативу висунув Гриценко - все було б гаразд. Знаєте, як у поемі "Кавказ" москаль каже:
>Чурек і сакля - все твоє,
>Воно не прошене й не дане,
>Ніхто й не візьме за своє,
>Не поведе тебе в кайданах...
>Нам тільки сакля очі муля,
>Чому вона стоїть у вас, не нами дана?
>Чом чурек, та той же ваш, ми вам не кинем -
>Як тій собаці?!
2007.10.19 | 123
Зворотнє - це спочатку взяти зобов*язання, а потім подивитися
Мінор пише:> 123 пише:
> > Тыки неясно - чому треба спочатку написати в програму що це буле зроблено, і лише потім - провести аудит фінансів та повернутися до розмови. Чому не в зворотньому порядку?
>
> Але чому б не дочекатися оцінки фінансів, а вже потім казати, що це неможливо. Адже призов після 1 січня - це літній призов. Осінній 2007 року закінчиться до Нового року. За півроку все можна зробити.
Програма - це ж зобов*язання зробити. Неможна спочатку вписати в щось в перелік зобов*язань, а потім дивитися - чи вдасться виконати.
> З іншого боку складається враження, що якби цю ж ініціативу висунув Гриценко - все було б гаразд. Знаєте, як у поемі "Кавказ" москаль каже:
Питання не у персонах, а у конкретно Вашому підході ("спочатку запишемо, потім порахуємо") - мені від видається зовсім неправильним.
2007.10.19 | TrollSeeker
Re: Зворотнє - це спочатку взяти зобов*язання, а потім подивитис
123 пише:> Питання не у персонах, а у конкретно Вашому підході ("спочатку запишемо, потім порахуємо") - мені від видається зовсім неправильним.
Не варто лукавити занадто, це було б може й виправданим, якби не було відомим взаємовідношення саме між персонами.
2007.10.19 | 123
Чому б не спробувати звертати увагу на "що сказано"
а не "хто сказав"TrollSeeker пише:
> 123 пише:
> > Питання не у персонах, а у конкретно Вашому підході ("спочатку запишемо, потім порахуємо") - мені від видається зовсім неправильним.
> Не варто лукавити занадто, це було б може й виправданим, якби не було відомим взаємовідношення саме між персонами.
2007.10.19 | Shooter
Доречі, даю маячок
Для повністю професійної армії вже в 2008 потрібно +10 млрд гривень. + ще з 50 млрд - на повернення боргів Ощадбанку.Себто, по самому жорсткому мінімуму і ЛИШЕ на ці дві позиції потрібно +60 млрд.
(+ знову додаткових 60 млрд на рік 2009).
Спробуйте пошукати ці кошти.
2007.10.19 | LL.M.
Це не такі вже великі гроші
в масштабах України. Якщо уважно проаналізувати бюджет, то там на речі набагато менш суттєві передбачені співмірні по величині суми.Shooter пише:
> Для повністю професійної армії вже в 2008 потрібно +10 млрд гривень. + ще з 50 млрд - на повернення боргів Ощадбанку.
>
Вчора Вінський говориив, що на 60 тис. податкових поліцаїв витрачається 60 млрд на рік.
> Себто, по самому жорсткому мінімуму і ЛИШЕ на ці дві позиції потрібно +60 млрд.
>
> (+ знову додаткових 60 млрд на рік 2009).
Ну це всього-навсього 12 млрд. доларів. Або 2,5 Криворіжсталі.
Або НЗФ + пару-трійку ГОКів + МК ім. Ілліча + Одеський припортовий за нормальні гроші. І навіть укртелеком не треба продавати. А ще є Луганськтепловози всілякі та й іншого добра без ліку.
Я мовчу скільки можна знайти на митниці, в податкових схемах і просто в грамотнішому розподілі бюджетних потоків.
>
> Спробуйте пошукати ці кошти.
Думаю, що гроші це не найбільша перепона. Як організаційно все це зробити з нашим суціль неорганізованим чиновництвом і відсутністю ефективних управлінців-менеджерів державного рівня - це питання. Але воно буде так само гостро стояти і в 2010 році, і в 2020.
2007.10.19 | Мінор
За 5 місяців 2005 року бюджет країни збільшився на 70%
Шукали гроші Тимошенко за підтримки Ющенка. Якщо ситуація повториться, то і цей бюджет можна наростити так само. От вам і гроші.А взагалі Рінат Ахмєтов за 1 рік приростив свої капітали на 10 млрд доларів, то ви думаєте наш уряд не зможе збільшити доходи бюджету на стільки ж?
2007.10.19 | TrollSeeker
Re: А ми все-одно підтримуємо Президента і демкоаліцію
Ех, й тут йому не вдалось, яке розчарування!.. Але він такий, послідовний, наполегливий, ще й ще буде шукати того телеграфного стовпа, до якого можна було б додовбатись, звісно ж для того, щоб якнайміцніше зцементувати демкоаліцію. Єханурови, плющі, балоги тут йому в допомозі.