МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Громадяни в Україні платять не за газ, а за повітря?

10/21/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Для початку цитуємо повідомлення, наведене на сайті 5-го каналу: «Компанія "Дніпрогаз", яку звинувачують у дніпропетровській трагедії, запевняє, що в аварії винні не її представники, а постачальник газу. Комісія, створена "Дніпрогазом" стверджує, що у складі газу на момент вибуху в декілька разів було перевищено вміст кисню, що свідчить про низьку якість енергоносія й підвищену небезпеку для його використання в газових приладах»

Ми не маємо жодних зауважень до журналістів 5-го каналу, які готували згадане повідомлення, але наведеною цитатою хочемо проілюструвати, як з громадян маніпулятивними засобами роблять ідіотів, а також які можна зробити висновки про оборудки, пов’язані з газовою трагедією в Дніпропетровську:

п.1 Очевидно, що нині йде активний пошук стрілочника, причому логіка в подачі інформації абсолютно відсутня. Справа в тому, що задовго до вибуху мешканці постраждалого будинку свідчили про витік газу через надзвичайно високий тиск в мережі. Це ж саме підтверджує Ігор в статті «Трагедия в Днепропетровске. Разъяснения специалиста» та описує причини, які привели до аварії.

п.2 Оскільки за наведені в статті Ігоря факти у випадку їх підтвердження конкретний ряд людей може надовго «сісти», то схоже, що для уникнення такого розвитку подій через ЗМІ запускається «думка» про те, що газ був неналежної якості внаслідок видобування з природних джерел, як то «перевищення в кілька разів вмісту кисню». Однак, ця «думка» не витримує жодної критики, оскільки вибух стався б незалежно від того, чи був там кисень в перевищеній концентрації, чи його не було. Причина вибуху полягає лише в ненормативно високому тиску в мережі, прориві газопроводу і витоці газу.

п.3 Для уникнення «відсидки» неявно «засвічується» ще один спосіб наживи, який схоже широко використовується в Україні. За свідченнями мешканців м.Олександрії Кіровоградської обл., дані влітку цього року, власники газових компаній навмисне додають до газу повітря, чим суттєво погіршують теплотворну здатність газу. Кількість повітря підбирається таким чином, аби не досягти порогу вибухання газу в трубах, але при цьому мати непоганий «навар» на громадянах, які платять за газ по лічильнику.

п.4, останній і схоже найважливіший Як в ході «фосфорної аварії», так і нинішньої газової трагедії яскраво проявляється вкрай низький рівень загальної освіти людей, відповідальних за прийняття рішень, від яких залежить життя громадян України. Тому якщо в царині освіти підростаючого покоління реально нічого не змінювати, то нових аварій треба чекати з наростаючою регулярністю.

Відповіді

  • 2007.10.21 | Д-р

    Re: Громадяни в Україні платять не за газ, а за повітря?

    Я б ще хотів, щоб "фахівці" пояснили, де через стільки часу після вибуху вони взяли "зразки" газу на момент цього вибуху? І що це за "незалежні" фахівці, який найняла зацікавлена сторона?
  • 2007.10.21 | igorg

    Приклад здорового погляду не зачумленого TV

  • 2007.10.21 | S.D.

    Я не Ігор, але проаналізувати заяву можу ;)

    Позицію, що викладена у новимі "Майдан-Інформу", я поділяю. Вважаю, її поділяє будь-яка людина з власним тверезим розсудом та загальною середньою освітою.

    Природний газ зазвичай на 98% складається з метану.

    Горіння метану:
    СH4 + 2O2 => CO2 + 2H2O

    Таким чином, для створення вибухової ("грімучої") концентрації на одну об'ємну частку метану необходно дві частки кисню, або 10 об'ємних часток повітря. Саме тому вибухонебезпечною вважається концентрація 5-15% природного газу в повітрі.

    Для газу, що постачаеться споживачам, нормується вміст вологи, кисню, інших вуглеводородів, H2, H2S, HCN, СО, інертних газів тощо. Максимальний припустимий вміст кисню - 1%.

    Додати повітря (або азоту, або CO2) можна досить легко. Наприклад, на газопроводі високого (до 6 або 12 атм) або середнього (3 атм) тиску встановити компресор, який "дотискає" повітря до газу. Обсяги "додавання" можно контролювати звичайними лічильниками. Для безпеки можна навіть встановити клапан, наприклад, банальний ПСК :)

    Припустимо, що вміст кисня, як то повідомлялося, перевищив норматив 1% "в кілька разів", припустимо, у десять. В такому випадку по газопроводу йшла суміш повітря з газом, де частка кисню складала нехай 10% від об'єму. Це можливо, якщо газ був наполовину (!) розбавлений повітрям. В такому випадку по трубах йшла суміш 50% метану, 40% інертних домішок, та, відповідно, 10% кисню.

    Неважко впевнитися, що така суміш в трубі не є вибухонебезпечною.

    Тепер подивимося на можливий сценарій аварії. Найбільш "проблемним" місцем при такому катастрофічному підвищенні тиску місцем є газовий лічильник, внаслідок певних особливостей його конструкції. Лічильник під тиском в пару атмосфер може просто роздути, як повітряну кульку, внаслідок чого він швидко розгерметизується.

    Припустимо, що на якійсь кухні таке сталося. Кухня - ну, припустимо, стандартні 10м2, стеля 2.8м, всього - 28м3. Припустимо, що вентиляційний канал не працює, вікна та двері зачинені. Для створення вибухонебезпечної суміші потрібно 1.4 - 4.2м3 газу. Припустимо, що внаслідок розгерметизації такий обсяг витік за хвилину - у випадку "чистого" газу. У випадку "розбодяженого" потрібно буде вдвічі більше, тобто 2.8 - 8.4м3, які б витікли не за хвилину, а за дві.

    Якби якось працівав вентиляційний канал, час для загазування кухні мав би збільшитися, але все одне: для суміші газу та повітня час для створення вибухонебезпечної концентрації завжди більше мінімум вдвічі.

    Таким чином, "розбавлення" разу в даному випадку ані на що не впливає і не підвищує рівень безпеки - навпаки, він де-факто зменшує виток газу і збільшує наявний час на реагування з боку аварійної служби.

    Я вважаю, що заява, що пролунала з боку "Дніпрогазу" - це шантаж газопостачальників з боку власників розподільних мереж. Мета - примусити багаті та наближені до "верхів" структури на кшталт "РосУкрЕнерго" задіяти важелі для того, щоб "спустити справу на гальмах" - під загрозою поширення інформації про оборудки з розбавленням газу, що надається споживачам.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.22 | 123

      Щодо мети заяви-іншу уявити важко...

      S.D. пише:

      > Я вважаю, що заява, що пролунала з боку "Дніпрогазу" - це шантаж газопостачальників з боку власників розподільних мереж. Мета - примусити багаті та наближені до "верхів" структури на кшталт "РосУкрЕнерго" задіяти важелі для того, щоб "спустити справу на гальмах" - під загрозою поширення інформації про оборудки з розбавленням газу, що надається споживачам.
  • 2007.10.21 | alx_1904

    Гыыы, а кто хозяин Днепрогаза и КАК воздух в газе мог подействов

    ать на состояние предохранительных систем? :lol:
    Как обычно аноним под ником Майдан-Информ громко пёрднул неподумав.
    Аааа, понял, воздух не создаёт давления и поэтому все предохранительные системы не сработали :lol:

    Спасибо анониму Майдан-Информ за поддержку и отмазку УБИЙЦ :gun:
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.10.22 | BIO

    Кого цікавив стан комуналки Карфагену ?

    Чи не був він одним з неміноритарних чинників краху всевладдя
    місцевих мажорів?

    То що треба РЕАЛЬНО змінювати в царині освіти підростаючого
    покоління керуючих паразитів чи вже нових аварій треба чекати з
    наростаючою регулярністю бо може хоч цей ЦЕЙ ФАКТОР неодмінно
    порушить будь-яки антисанітарни перспективи в цій країні-стайні?

    ПС Яку Говерлу використовував відомий поліс для окозамилювання
    ганнібалових справ не маючи на півночи Африки дрімаючого вулкану?


    Хай живе ЛЮСТРАЦІЯ!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".