Україна має великий потенціал з виробництва біодизелю
10/22/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Про це свідчать результати дослідження американського інституту з вивчення проблем навколишнього середовища (University of Wisconsin-Madison Nelson Institute for Environmental Studies).
Україна здатна виробляти до 925 млн літрів біодизелю на рік із затратами виробництва 3,5 грн/літр, таким чином маючи один з найбільших потенціалів у Європі. Україна здатна таким чином покривати близько 16% власних потреб у дизельному паливі.
Із детальними результатами дослідження можна ознайомитися тут (англ.):
http://www.sage.wisc.edu/energy/
Нижченаведені графіки демонструють, що Україна потрапила у 2-гу групу країн як за потенційними розмірами виробництва, так і за затратами. Лідуючи позиції займають окремі країни Азії.
Україна здатна виробляти до 925 млн літрів біодизелю на рік із затратами виробництва 3,5 грн/літр, таким чином маючи один з найбільших потенціалів у Європі. Україна здатна таким чином покривати близько 16% власних потреб у дизельному паливі.
Із детальними результатами дослідження можна ознайомитися тут (англ.):
http://www.sage.wisc.edu/energy/
Нижченаведені графіки демонструють, що Україна потрапила у 2-гу групу країн як за потенційними розмірами виробництва, так і за затратами. Лідуючи позиції займають окремі країни Азії.
Відповіді
2007.10.22 | Мартинюк
І що ж ми тоді будемо їстоньки?
Навіть цьогорішня продовольча криза (світова до речі) викликана саме ажіотажними посівами ріпаку на полях, де того вирощували щось їстівне.При одночасному зрості кількості населення та рівня його доходів у країнах що розвиваються , та викликаному цим зросту попиту на продовольство. Звісно ці нові люди світу ще й хочуть кататися на авто, чи принаймні на автобусах. Все це веде до всесвітнього подорожчання зокрема соняшникової олії та куурузи, які ростуть акурат в тих місцях, де зарах добре садити ріпак. Окрім того ріпак має одну небезпечну властиввість - він сильно виснажує грунт. Тому за правилами ( яких при монокультурі ніхто звісно не дот тримується) його на одному і тому ж місця можна сіяти не частіше одного разу в три роки.Інакше повне виснаження грунтів, при якому вже не допомагають ніякі добрива.
2007.10.22 | Вячеслав Хаврусь
Не можу не погодитися!
2007.10.22 | S@nya
Та вистачить нам :)
Мартинюк пише:> Навіть цьогорішня продовольча криза (світова до речі) викликана саме ажіотажними посівами ріпаку на полях, де того вирощували щось їстівне.
Це не так. Криза викликана поганими погодними умовами. Внесок ріпака мінімальний.
В Україні ж більш ніж достатньо земельних ресурсів і для виробництва їжи, і для виробництва паливних рослин. Головна проблема - у катастрофічному зниженні продуктивності і рентабельності внаслідок ідіотської с/г та земельної політики держави.
> При одночасному зрості кількості населення та рівня його доходів у країнах що розвиваються , та викликаному цим зросту попиту на продовольство. Звісно ці нові люди світу ще й хочуть кататися на авто, чи принаймні на автобусах. Все це веде до всесвітнього подорожчання зокрема соняшникової олії та куурузи, які ростуть акурат в тих місцях, де зарах добре садити ріпак. Окрім того ріпак має одну небезпечну властиввість - він сильно виснажує грунт. Тому за правилами ( яких при монокультурі ніхто звісно не дот тримується) його на одному і тому ж місця можна сіяти не частіше одного разу в три роки.Інакше повне виснаження грунтів, при якому вже не допомагають ніякі добрива.
Щодо країн, що розвиваються: це якраз їх шанс, виробництва біопалива (наприклад, з ятропи). Його продаж і купівля їжи та інших продуктів. Саме біопаливо може стати рушійною силою економік багатьох країн Африки.
Щодо грунтів - це проблема. Але чомусь в Європі знайшли механізми (ринкові), щоб такого не відбувалося. Рано чи пізно ці механізми будуть функціонувати і в нас - треба лише відкрити земельний ринок.
2007.10.22 | alx_1904
+1
2007.10.22 | Вячеслав Хаврусь
І що потім буде з України? Пустеля?
Я так розумію, що активне землеробство (як для виробництва біодизелю, так і харчових продуктів) сильно виснажує землю. Пам"ятаючи про те, що нинішні господарі земель в Україні переважно ставляться до цього ресурсу лише з споживацької точки зору, не дбаючи про землю та не вносячи добрив, то подібного ж підходу слід очікувати і при вирощуванні культур, які йтимуть на виробництво біодизелю. Тому чи не простіше пустуючі площі засадити лісами, дерева в яких потроху пиляти після того, як вони виростуть, і виробляти з деревини в т.ч. і біодизель. Вигод купа - покращення стану довкілля, розвиток туризму, відсутність витрат на обробку землі, etc.2007.10.22 | S@nya
Ні
Я вже написав вище про виснаження. Це не проблема паливних рослин, це проблема відсутності ринку землі, відсутності справжнього власника, от і все. Ліси - інша можливість, але, як ти знаєш, сучасні технології ще не дозволяють виробляти паливо з целюлози так, щоб це було хоч трози економічно цікаво. Може, за 10-20 років...Вячеслав Хаврусь пише:
> Я так розумію, що активне землеробство (як для виробництва біодизелю, так і харчових продуктів) сильно виснажує землю. Пам"ятаючи про те, що нинішні господарі земель в Україні переважно ставляться до цього ресурсу лише з споживацької точки зору, не дбаючи про землю та не вносячи добрив, то подібного ж підходу слід очікувати і при вирощуванні культур, які йтимуть на виробництво біодизелю. Тому чи не простіше пустуючі площі засадити лісами, дерева в яких потроху пиляти після того, як вони виростуть, і виробляти з деревини в т.ч. і біодизель. Вигод купа - покращення стану довкілля, розвиток туризму, відсутність витрат на обробку землі, etc.
2007.10.22 | Вячеслав Хаврусь
Re: Ні
S@nya пише:> Я вже написав вище про виснаження. Це не проблема паливних рослин, це проблема відсутності ринку землі, відсутності справжнього власника, от і все. Ліси - інша можливість, але, як ти знаєш, сучасні технології ще не дозволяють виробляти паливо з целюлози так, щоб це було хоч трози економічно цікаво. Може, за 10-20 років...
От за 10-20 років ліси якраз і виросли б!
2007.10.22 | S@nya
Re: Ні
Вячеслав Хаврусь пише:> S@nya пише:
> > Я вже написав вище про виснаження. Це не проблема паливних рослин, це проблема відсутності ринку землі, відсутності справжнього власника, от і все. Ліси - інша можливість, але, як ти знаєш, сучасні технології ще не дозволяють виробляти паливо з целюлози так, щоб це було хоч трози економічно цікаво. Може, за 10-20 років...
> От за 10-20 років ліси якраз і виросли б!
Ну не всюди ж є можливість вирощувати ліси, землі вистачить для всього, головне - працювати над підвищенням її продуктивності, а тут потенціал просто величезний після спаду останніх 15 років.
2007.10.22 | saha
На 200% підтримую S@nya
2007.10.22 | Мартинюк
Від біодизелю ми звісно нікуди не дінемося, але :
При цьому слід уникати фанатизму і "великих стрибків". Врешті біодизель робиться фактично з всяких біологічних відходів, а не лише з насіння ріпаку. Однак і тут є своя прихована небезпека - всі ці біовідходи ( листя,бадилля тощо)у випадку традиційної екосистеми потрапляють у грунт і таким чином повертають йому забрані раніше поживні речовини. Супер ефективна продукція біодизелю ( наприклад коли десь вигрібатимуть все опале листя та засохле бадилля, дрібнитимуть гілки на тріски, тощо) порушить цю рівновагу , знову ж таки в сторону виснаження грунтів.2007.10.22 | S@nya
Звісно, найкраще виробляти зі старої олії
з тих же Макдональдсів, "Швидко" тощо збирати олію і з неї робити паливо. але в нас її, мабуть, не так багато. хоча, мо на невеликий завод і вистачить.2007.10.23 | Moro
Екологічно чисті продукти на чорноземі
1. Якось ще в совітські часи натрапив на статтю, де досліджувався умовно рівень здоров'я дітей в залежності від складу грунту - порівнювалась Полтавська і якась рос. область з Нечорнозем'я.Так от, полтавські діти, згідно цим дослідженням, були значно здоровіші - мікроелементи і таке інше.
2. До прикордонних з Польщею українських населенних пунктів, де відбуваються великі базари, поляки вже кілька років як пустили рейсові(!) автобуси для закупівлі українських екологічних продуктів.
Так що найкращим для Україним було б, либонь, вирощування на своїх чорноземах екологічних, справді "елітних", генетично немодифікованих продуктів і продаж їх на світовому ринку за цінами В РАЗИ вищими, аніж средньосвітові.
Ну а вже на отримані гроші можна купувати хоч нафту, хоч імпортувати той же біодизель.