То мені здається, чи насправді ми ніц не варті?
11/02/2007 | Вільний радикал
Я якийсь час вагався, чи варто знов висуватися, вагаюся і досі, але ж спробую ще раз.
Кілька днів тому я запропонував на Майдані пост, чи як там воно зветься, на тему ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, під враженням інтерв’ю ГОЛОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ АГЕНЦІЇ З ПИТАНЬ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГІЇЇ, опублікованому у «Всеукраинской технической газете». Чи то з технічних, чи з ще якихось потойбічних причин, але так, чи інакше, моє звернення з Майдану дивним чином зникало і обговорення не вийшло.
Дуже стисло про зміст.
У дуже короткий термін Україна може стати енергонезалежною, і то у дуже ощадний спосіб.
Далі я просив поради у Майдану, як, вважаючи нас спільниками майбутньої влади, ми могли би змусити наших потенційних однодумців у владі, тобто БЮТ-НУНС, звернути увагу на ті пропозиції, що викладені у статті, та в ідеалі отримати відповідь на них.
Інтерв’ю розлоге, десь на 20 хв. читання, але воно, по перше просто цікаве, а по друге НМД дуже важливе.
І ще одна річ. Вищезгадана стаття є набагато більш політичною річчю, ніж багато яких гілок у цьому форумі.
Ось лінк: http://www.vtg.lg.ua/index.php?year=2007&id=177
Відповіді
2007.11.02 | Вільний радикал
Re: То мені здається, чи насправді ми ніц не варті?
Тут точно є якась невідповідність. Надіслав я свій допис точно раніше чим грюкнуло 12,а побачив на Форумі такий час: 0.19. Що б це могло бути?2007.11.02 | Боровик
Re: То мені здається, чи насправді ми ніц не варті?
Час прив*язаний до амерниканського. Там стрілки ще не переводили.2007.11.02 | Боровик
Re: То мені здається, чи насправді ми ніц не варті?
Нічого нового в статті немає. Економічного сенсу від написаних ідей немає. Я навіть не знаю чи є сенс це пояснювати.Всі маленькі енергетичні проекти можуть існувати тільки там, де до них локально можна пристосуватися. В глобальному - такі проекти не спрацьовують, бо нелабільні. Країна і глобальний світ за останні десятки років сильно змінювався в ту чи іншу сторону. Ціни на все стрибають як зайці. Поки нафта по 80, то можемо говорити про біодизель, а тут зразу і пшениця з 80 долярів за тону стає 200 долярів за тону. І якщо гектар дає 1000 літрів біодизелю і два роки тому це ніби то мало сенс, то зараз за 5-6 тон пшениці з того ж гектару і трохи меншими затратами ви вільно купуєте 1.5-2 тони дизелю.
Ідеї з вербою такі самі. Порівняння з Угорщиною чи іншими країнами недоречно не через те, що у них є вітряки чи верба, а у нас нема... Просто у них набагато більше економічне розмаїття через ліберальніші закони. І вітряки як наслідок.
***
2007.11.02 | Михайло Свистович
То Вам здається