Давайте обговоримо. Наприклад я не бачу, але це не означає, що її немає. А як думаєте Ви?
Відповіді
2007.11.02 | Ant
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
як то яка, люди отримують недержавні кошти котрі вони можуть вкласти в своїй державі .
2007.11.02 | Iryna_
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
1. Конкретні люди мали/мають можливість вижити в тяжкі часи. Не так мало людей + сім'ї + ті, хто годується навколо них (наприклад, здає квартири іноземцям та тим, хто здав квартири іноземцям ).
2. Ця конкретні люди чомусь навчились + одержали певний досвід/рядок в резюме (у грантові контори досить часто беруть з вулиці за конкурсом, а потім рядок в резюме дозволяє влаштовуватись далі).
3. Як правило, в рамках грантів вчиться ще багато людей на додаток до працівників.
4. Інколи в рамках грантів щось таки роблять (пишуть законопроекти, консультативні документи, створюють та вдосконалюють якісь організації - тут пан stefan колись писав про фонд допомоги з непрацездатності).
2007.11.02 | 123
А від ДАЇшників?
В них ККД (співвідношення між затраченими на них коштами та суспільно-корисним ефектом) не вищий ніж в грантоїдів - при тому кошти витрачаються суспільні, а не приватні, як на гранти. Але якщо їх прибрати зовсім...
А все ж таки? Мені дуже цікаво чи є користь від вас?
я колись з'їла одного малесенького навчального ґранта поміж лісовими горішками, то мені як колишній ґрантоїдці цікаа-а-а-а-аво - а від вас, котрий ґрантів не їсть, яка користь?
Re: А все ж таки? Мені дуже цікаво чи є користь від вас?
Бєлочка пише:
> я колись з'їла одного малесенького навчального ґранта поміж лісовими горішками, то мені як колишній ґрантоїдці цікаа-а-а-а-аво - а від вас, котрий ґрантів не їсть, яка користь?
Ґрант Ви з'їли. А що від Вашого ґранту залишилось суспільству?
>
> І не ухиляйтеся від відповіді!
Я не буду сам собі давати оцінку. Але рекомендую Вам ввести у будь-яку пошукову систему Інтернету два слова у лапках: "Тарас Токар". Почитайте. Там багато про мене написано. І зробіть самостійно висновок про мене.
Re: А все ж таки? Мені дуже цікаво чи є користь від вас?
Ant пише:
> Тарасе, гугль дав кілька посилань, де Ваше ПІБ згадується відносно "Пори", "Опори", Народної самооборони, УНП , се Ви є членом всих цих організацій?!
Станом на 2 листопада 2007 року, я позапартійний активіст двох громадських організацій - ВГО Альянс "Майдан" та ГР "Народна самооборона".
2007.11.02 | Englishman
проводять різноманітни безкоштовні тренінги, семінари,
надають юридичні послуги, друкують газети, навчають дітей (якщо гранти йдуть у школи) або отримують корисні знання за кордоном (якщо гранти отримують студенти), охороняють природу, історичні пам"ятники, проводять цікаві дослідження, піднімають українську науку.
Re: проводять різноманітни безкоштовні тренінги, семінари,
Englishman пише:
> надають юридичні послуги, друкують газети, навчають дітей (якщо гранти йдуть у школи) або отримують корисні знання за кордоном (якщо гранти отримують студенти), охороняють природу, історичні пам"ятники, проводять цікаві дослідження, піднімають українську науку.
>
> Достатньо, чи жаба все ще дусить?
Жодна жаба не душить. Просто мені цікава думка громадян про ґрантоїдів. І все.
2007.11.02 | Людмила
грантоЇДИ їх не проводять, вони про них успішно звітують
1)Створення конкурентного середовища, альтернативи - зокрема в сфері освіти та інформації.
На жаль, в нашій країні монополією на інформацію володіють ті, в кого є влада чи гроші. Зателефонував певний дядечко кому треба - і немає статті в газеті. Не подобаються тому дядечкові твої політичні переконання - і усе, не вдасться тобі отримати державну допомогу на певні соціальні і культурні програми, навпаки - її отримують наближені до влади. Або у випадку з грішми: маєш достатні кошти на фінансування газети "Сіводня" - і в результаті отруту брехні мільйонними тиражами розповсюджують по країні.
Той, в кого немає влади чи грошей, приречений.
Тому саме завдяки "грантоїдам" ми маємо купу альтернативних проектів, зокрема й таких, що не подобаються дядечкам при владі. Вважаю, що будь-яке альтернативне джерело фінансування в сфері інформації, преси, культури чи мистецтва сприяє послабленню монополії держави та великого капіталу, отже сприяє створенню громадянського суспільства.
2)Допомога реальним людям. Особисто я за все життя лише одного разу скористався послугами одного з фондів-"грантоїдів". Завдяки ним пройшов стажування в американській юридичній фірмі, почав краще розмовляти англійською, отримав безцінний досвід - і тепер, через 10 років, згадую із вдячністю організаторів програми.
Неприбуткові організації, що фінансують освітні, культурні, інформаційні, соціальні проекти та отримують фінансування з приватних джерел, переважно - закордонних.
Abbot пише:
> Неприбуткові організації, що фінансують освітні, культурні, інформаційні, соціальні проекти та отримують фінансування з приватних джерел, переважно - закордонних.
То якраз є ефективним використанням ґрантів.
Будь-де у світі неефективне використання коштів, їх розтринькування чи крадіжка сприймаються вкрай негативно. Тож навіщо отой акцент на "грантоїдах"? Краще поговоримо про поганих міністрів чи директорів державних підприємств?
Бо ці люди, на відміну від "грантоїдів", розтринькують НАШІ гроші.
Abbot пише:
> Будь-де у світі неефективне використання коштів, їх розтринькування чи крадіжка сприймаються вкрай негативно. Тож навіщо отой акцент на "грантоїдах"? Краще поговоримо про поганих міністрів чи директорів державних підприємств?
Зробіть для цього окрему гілку форуму. А тут ми поговоримо про ґрантоїдів.
чужих (приватних, закордонних) коштів? Чи ви думаєте, що краще знаєте за грантодавців, на що їм гроші витрачати?
2007.11.02 | Englishman
100%
2007.11.02 | Тарас Токар
Re: для початку не завадило б визначення грантоїдства
Це ті хто використовує ґранти, а користі від них для суспільства немає жодної. Наприклад, Владислав Каськів. Куди поділися всі його проекти разом з "жовтою" "Порою"?
2007.11.02 | Тарас Токар
Каськів - ґрантоодержувач чи ґрантоїд?
2007.11.02 | привид Романа ShaRP'а
Гранты - это тоже инвестиции. Они привлекают $ в Украину!
1. Грантодавці-іноземці через грантоїдів здійснюють вплив на наше суспільство, коректують тенденції його розвитку.
Чи завжди цей вплив буде нам - людям тутейшим корисний? Ні, не обов'язково.
Чи завжди цей вплив буде їм вигідний? Так, звичайно.
2. Тривале існування грантоїдів на грантах псує їх самих. Ефективність їх праці знижується, а звіти - вдосконалюються. Таким чином ці люди стають популістами-окозамилювачами, тобто брехунами.
3. Професійні ґрантоїди беруть на озброєння якусь гарну ідею, вибивають під неї ґрант, але зазвичай нічого врешті-решт не роблять. А тим, хто дійсно таку ідею збирається втілити в життя вони створюють конкуренцію у доступі до ресурсів.
Вячеслав пише:
> 1. Грантодавці-іноземці через грантоїдів здійснюють вплив на наше суспільство, коректують тенденції його розвитку.
>
Тобто Вас більше задовольняє однополярний світ, де вузьке коло людей (не важливо, хто - президент Ющенко, прем'єр Янукович чи олігарх Ахмєтов) дозуватиме інформацію, яку Вам можна надавати?
2007.11.02 | Englishman
Re: Гранти від іноземців - шкідливі
Вячеслав пише:
> 1. Грантодавці-іноземці через грантоїдів здійснюють вплив на наше суспільство, коректують тенденції його розвитку.
>
> Чи завжди цей вплив буде нам - людям тутейшим корисний? Ні, не обов'язково.
> Чи завжди цей вплив буде їм вигідний? Так, звичайно.
якщо мова йде про порушення законодавства, пишіть про це конкретніше.
>
> 2. Тривале існування грантоїдів на грантах псує їх самих. Ефективність їх праці знижується, а звіти - вдосконалюються. Таким чином ці люди стають популістами-окозамилювачами, тобто брехунами.
вас це дуже гребе? Відповідайте за себе.
>
> 3. Професійні ґрантоїди беруть на озброєння якусь гарну ідею, вибивають під неї ґрант, але зазвичай нічого врешті-решт не роблять. А тим, хто дійсно таку ідею збирається втілити в життя вони створюють конкуренцію у доступі до ресурсів.
Конкуренцію серед кого? Іншіх грантожерів? Так вони за означенням погані, нє?
2007.11.05 | padluka
Re: Гранти від іноземців - шкідливі
Згоден, практично з усіма Вашими думками.
2007.11.05 | Михайло Свистович
Від них хворіють Re: Гранти від іноземців - шкідливі
Вячеслав пише:
> 1. Грантодавці-іноземці через грантоїдів здійснюють вплив на наше суспільство, коректують тенденції його розвитку
Угу, через грантоїдів повпливаєш Де сядеш - там і злізеш.
>
> 2. Тривале існування грантоїдів на грантах псує їх самих. Ефективність їх праці знижується, а звіти - вдосконалюються. Таким чином ці люди стають популістами-окозамилювачами, тобто брехунами.
Є таке. Але фонди також вдосконалюються.
>
> 3. Професійні ґрантоїди беруть на озброєння якусь гарну ідею, вибивають під неї ґрант, але зазвичай нічого врешті-решт не роблять. А тим, хто дійсно таку ідею збирається втілити в життя вони створюють конкуренцію у доступі до ресурсів.
Див. вище
2007.11.02 | OlalaZhm
Re: Гранты - это инвестиции.
Я можу сказати лише про грантові проекти для журналістів. Все, що я за останні роки узнала нового і колисного для розвитку своєї газети - через семінари і конференції, організовані громадськими організаціями, які працювали на гранти з Європи та США. Рідна держава лише обдирає нас, нічого не даючи взамін. На відібрані у нас гроші (податки) наша рідна держава фінансує всіх можливих олігархів, чиновників і власні кішенькові засоби масової інформації.
Якби не гранти, в Україні не було б навіть уявлення, що таке преса в сучасному світі. Мали б шось на зразок "районок". Не було б і нинішнього рівня свідомості громадян - може, у нас ще й неуміють користуватися своїми громадянськими правами, або бояться, але хоча б занють (завдяки грантоїдам), що вони є і в принципі коистатися ними можливо.
2007.11.02 | Раціо
А хто це?
2007.11.05 | padluka
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
Ще цікаво було б дізнатися, як відбуваються конкурси по відбору грантоїдів? Різні фонди оголошують такі конкурси, оголошують переможців. Але ніхто не каже, як проходить сам процес відбору. Може хтось про це знає???
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
padluka пише:
> Ще цікаво було б дізнатися, як відбуваються конкурси по відбору грантоїдів? Різні фонди оголошують такі конкурси, оголошують переможців. Але ніхто не каже, як проходить сам процес відбору. Може хтось про це знає???
ну наприклад я колись відбирав учасників та переможців. Є чіткі критерії, для простоти часто (хоч і не всюди) роблять фахову оцінку проекту в балах. Експерти оцінюють за наданими шкалами, далі просто сумірується сума балів і визначаються переможці.
Наголошую, так робиться не всюди. Але наприклад там де я це робив - учасники наперед знали яким чином формується їхня оцінка.
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
padluka пише:
> а який контингент входить до конкурсної комісії?
В описаному мною випадку - до конкурсної комісії входять експерти, тобто конкретно - ті, кого грантодавець вважає фахівцями з певних галузей. Номинацій в тому випадку було 10, фахівців - 5 на кожну номинацію.
Кожен з них виставляв оцінки проекту за шкалами (приблизно):
- актуальність для заказчика
- актуальність для регіону
- ступінь новації в проекті
- реальність виконання
...
Кожен експерт заповнюючи цю шкалу, мав виставити оцінку "висока", "середня", або "низька", тобто 3, 2, або 1.
Відповідно від інтересів грантодавця кожній шкалі надавався ранг - наприклад 2006 року "актуальність для регіону" мала ранг 2, тобто подвоєний: "висока" оцінка вже є 6, а не 3, тоді як інші шкали "одинарні". А 2005 року грантодавець робив акцент на ступінях новаторства, відповідно саме ця шкала мала подвоєний ранг, етц.
Учасники заздалегідь знали, як складаються та множаться бали, та знали що наприклад 2005 року перевага надаватиметься новаторським проектам, а 2006 - регіонально актуальним...
Першого року фамілії експертів були відкриті учасникам, але вони зазнавали шаленого тиску з боку номінантів (хабарі, знайомства, погрози по карьєрі, закиди в наперед необєктивності). Тому наступні роки інформацію про експертів було приховано до оголошення результатів.
2007.11.05 | Володимир
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
Пряма. Або, at worst, криво-опосередкована. Фінансовий бік справи aside, є і практична користь. Якось, підпрацьовуючи у харківському грантоїдному (фонд "Відродження") видавництві "Каравела" (now defunct)переклав цікавенну книжечку, Controlling Corruption називається. Це - практичний посібник по боротьбі з корупцією, який містить перелік конкретних системних заходів та приклади з "жизні". До цього посібничка потребується одна дрібничка - політична воля. І він спрацює на 100%. Хотів навіть Тимошенчисі подарувати, але її вчасно зняв підступний Юсч. Та і невідомо, чи вийшла вона, бо видавництво здохло майже відразу, як зі мною розплатилося. Мабуть, ця сума була останнім цвяхом в його домовину.
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
Володимир пише:
> Пряма. Або, at worst, криво-опосередкована. Фінансовий бік справи aside, є і практична користь. Якось, підпрацьовуючи у харківському грантоїдному (фонд "Відродження") видавництві "Каравела" (now defunct)переклав цікавенну книжечку, Controlling Corruption називається. Це - практичний посібник по боротьбі з корупцією, який містить перелік конкретних системних заходів та приклади з "жизні". До цього посібничка потребується одна дрібничка - політична воля. І він спрацює на 100%. Хотів навіть Тимошенчисі подарувати, але її вчасно зняв підступний Юсч. Та і невідомо, чи вийшла вона, бо видавництво здохло майже відразу, як зі мною розплатилося. Мабуть, ця сума була останнім цвяхом в його домовину.
Я не побачив тут жодної користі для суспільства. Ще цікаво, який був тираж цієї книжечки?
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
Яаим би не був тираж, та хоч якийсь. А от рідна держава знайшла хоч копійку на тиражування такого посібника? Ны... А ви питаєте, яка користь від грантоїдів
2007.11.06 | Володимир
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
Користь є потенційною. Я ж сказав - "за умови наявності політичної волі" ця книжечка була би безцінною. Вона знімає необхідність винаходити лісапєт і дає квінтесенцію успішного світового досвіду подолання корупції.Сподіваюся, вона іще колись пригодиться. Some day, some time. А може й ні. Але - "надія є-є-є-є!"
А фінансова користь - очевидна. Наївний (а, може - і не дуже) дядько Сорос присилає книжки під загальною назвою "Переваги демократії над кучмізмом і комунізмом", а люди на цьому заробляють гроші. Пріятноє с польєзним, ткскать.
А щоди змісту цих книг...Знаєте, капля камінь точить. Ідеї носяться в повітрі - і все таке. Нехай навіть сто чоловік прочитає уважно одну з таких книжок (до речі, тираж 3-5 тис.)- і підуть кола по воді.Наглядний приклад - помаранчева революція, правда бездарно просрана ющем. Для мене шоком був взагалі один той факт, що вона мала місце. Відтоді я вірю не лише в "цілющу силу піздюлєй", як казав Лесь Подерев'янський, а й в силу начебто нематеріальних ідей.
Ось такий феншуй, малята.
Відповіді
2007.11.02 | Ant
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
як то яка, люди отримують недержавні кошти котрі вони можуть вкласти в своїй державі .2007.11.02 | Iryna_
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
1. Конкретні люди мали/мають можливість вижити в тяжкі часи. Не так мало людей + сім'ї + ті, хто годується навколо них (наприклад, здає квартири іноземцям та тим, хто здав квартири іноземцям ).2. Ця конкретні люди чомусь навчились + одержали певний досвід/рядок в резюме (у грантові контори досить часто беруть з вулиці за конкурсом, а потім рядок в резюме дозволяє влаштовуватись далі).
3. Як правило, в рамках грантів вчиться ще багато людей на додаток до працівників.
4. Інколи в рамках грантів щось таки роблять (пишуть законопроекти, консультативні документи, створюють та вдосконалюють якісь організації - тут пан stefan колись писав про фонд допомоги з непрацездатності).
2007.11.02 | 123
А від ДАЇшників?
В них ККД (співвідношення між затраченими на них коштами та суспільно-корисним ефектом) не вищий ніж в грантоїдів - при тому кошти витрачаються суспільні, а не приватні, як на гранти. Але якщо їх прибрати зовсім...2007.11.02 | Бєлочка
а від вас?
2007.11.02 | Тарас Токар
Re: а від вас?
Думаю, що не менше ніж від Вас. У цій гілці форуму я запропонував обговорювати не мене, а ґрантоїдів. До них я не належу.2007.11.02 | Бєлочка
А все ж таки? Мені дуже цікаво чи є користь від вас?
я колись з'їла одного малесенького навчального ґранта поміж лісовими горішками, то мені як колишній ґрантоїдці цікаа-а-а-а-аво - а від вас, котрий ґрантів не їсть, яка користь?І не ухиляйтеся від відповіді!
2007.11.02 | Тарас Токар
Re: А все ж таки? Мені дуже цікаво чи є користь від вас?
Бєлочка пише:> я колись з'їла одного малесенького навчального ґранта поміж лісовими горішками, то мені як колишній ґрантоїдці цікаа-а-а-а-аво - а від вас, котрий ґрантів не їсть, яка користь?
Ґрант Ви з'їли. А що від Вашого ґранту залишилось суспільству?
>
> І не ухиляйтеся від відповіді!
Я не буду сам собі давати оцінку. Але рекомендую Вам ввести у будь-яку пошукову систему Інтернету два слова у лапках: "Тарас Токар". Почитайте. Там багато про мене написано. І зробіть самостійно висновок про мене.
2007.11.02 | Бєлочка
28700 посилань
але ж введіть у гугль слово ... і буде ще більше Не показниклана-лана, не ображайтеся, я нічо проти вас не маю, жартую-жартую-жартую
2007.11.02 | Тарас Токар
Re: 28700 посилань
Жодних образ.2007.11.02 | Ant
Re: А все ж таки? Мені дуже цікаво чи є користь від вас?
Тарасе, гугль дав кілька посилань, де Ваше ПІБ згадується відносно "Пори", "Опори", Народної самооборони, УНП , се Ви є членом всих цих організацій?!2007.11.02 | Тарас Токар
Re: А все ж таки? Мені дуже цікаво чи є користь від вас?
Ant пише:> Тарасе, гугль дав кілька посилань, де Ваше ПІБ згадується відносно "Пори", "Опори", Народної самооборони, УНП , се Ви є членом всих цих організацій?!
Станом на 2 листопада 2007 року, я позапартійний активіст двох громадських організацій - ВГО Альянс "Майдан" та ГР "Народна самооборона".
2007.11.02 | Englishman
проводять різноманітни безкоштовні тренінги, семінари,
надають юридичні послуги, друкують газети, навчають дітей (якщо гранти йдуть у школи) або отримують корисні знання за кордоном (якщо гранти отримують студенти), охороняють природу, історичні пам"ятники, проводять цікаві дослідження, піднімають українську науку.Достатньо, чи жаба все ще дусить?
2007.11.02 | Тарас Токар
Re: проводять різноманітни безкоштовні тренінги, семінари,
Englishman пише:> надають юридичні послуги, друкують газети, навчають дітей (якщо гранти йдуть у школи) або отримують корисні знання за кордоном (якщо гранти отримують студенти), охороняють природу, історичні пам"ятники, проводять цікаві дослідження, піднімають українську науку.
>
> Достатньо, чи жаба все ще дусить?
Жодна жаба не душить. Просто мені цікава думка громадян про ґрантоїдів. І все.
2007.11.02 | Людмила
грантоЇДИ їх не проводять, вони про них успішно звітують
2007.11.02 | Тарас Токар
частково погоджуюся
2007.11.02 | Englishman
звітують про неіснуюче? це підлог і кримінал
маєте неспростовні докази?2007.11.02 | Abbot
Користь є
1)Створення конкурентного середовища, альтернативи - зокрема в сфері освіти та інформації.На жаль, в нашій країні монополією на інформацію володіють ті, в кого є влада чи гроші. Зателефонував певний дядечко кому треба - і немає статті в газеті. Не подобаються тому дядечкові твої політичні переконання - і усе, не вдасться тобі отримати державну допомогу на певні соціальні і культурні програми, навпаки - її отримують наближені до влади. Або у випадку з грішми: маєш достатні кошти на фінансування газети "Сіводня" - і в результаті отруту брехні мільйонними тиражами розповсюджують по країні.
Той, в кого немає влади чи грошей, приречений.
Тому саме завдяки "грантоїдам" ми маємо купу альтернативних проектів, зокрема й таких, що не подобаються дядечкам при владі. Вважаю, що будь-яке альтернативне джерело фінансування в сфері інформації, преси, культури чи мистецтва сприяє послабленню монополії держави та великого капіталу, отже сприяє створенню громадянського суспільства.
2)Допомога реальним людям. Особисто я за все життя лише одного разу скористався послугами одного з фондів-"грантоїдів". Завдяки ним пройшов стажування в американській юридичній фірмі, почав краще розмовляти англійською, отримав безцінний досвід - і тепер, через 10 років, згадую із вдячністю організаторів програми.
2007.11.02 | Людмила
для початку не завадило б визначення грантоїдства
2007.11.02 | Abbot
Визначення
Неприбуткові організації, що фінансують освітні, культурні, інформаційні, соціальні проекти та отримують фінансування з приватних джерел, переважно - закордонних.Пане Тарасе - чи відповідає це визначення Вашому?
2007.11.02 | Тарас Токар
Re: Визначення
Abbot пише:> Неприбуткові організації, що фінансують освітні, культурні, інформаційні, соціальні проекти та отримують фінансування з приватних джерел, переважно - закордонних.
То якраз є ефективним використанням ґрантів.
2007.11.02 | Abbot
Тоді Ваше запитання, вибачте, безглузде.
Будь-де у світі неефективне використання коштів, їх розтринькування чи крадіжка сприймаються вкрай негативно. Тож навіщо отой акцент на "грантоїдах"? Краще поговоримо про поганих міністрів чи директорів державних підприємств?Бо ці люди, на відміну від "грантоїдів", розтринькують НАШІ гроші.
2007.11.02 | Тарас Токар
Re: Тоді Ваше запитання, вибачте, безглузде.
Abbot пише:> Будь-де у світі неефективне використання коштів, їх розтринькування чи крадіжка сприймаються вкрай негативно. Тож навіщо отой акцент на "грантоїдах"? Краще поговоримо про поганих міністрів чи директорів державних підприємств?
Зробіть для цього окрему гілку форуму. А тут ми поговоримо про ґрантоїдів.
2007.11.02 | Englishman
а чому вас цікавить неефективне використання
чужих (приватних, закордонних) коштів? Чи ви думаєте, що краще знаєте за грантодавців, на що їм гроші витрачати?2007.11.02 | Englishman
100%
2007.11.02 | Тарас Токар
Re: для початку не завадило б визначення грантоїдства
Це ті хто використовує ґранти, а користі від них для суспільства немає жодної. Наприклад, Владислав Каськів. Куди поділися всі його проекти разом з "жовтою" "Порою"?2007.11.02 | Тарас Токар
Каськів - ґрантоодержувач чи ґрантоїд?
2007.11.02 | привид Романа ShaRP'а
Гранты - это тоже инвестиции. Они привлекают $ в Украину!
2007.11.02 | Вячеслав
Гранти від іноземців - шкідливі
1. Грантодавці-іноземці через грантоїдів здійснюють вплив на наше суспільство, коректують тенденції його розвитку.Чи завжди цей вплив буде нам - людям тутейшим корисний? Ні, не обов'язково.
Чи завжди цей вплив буде їм вигідний? Так, звичайно.
2. Тривале існування грантоїдів на грантах псує їх самих. Ефективність їх праці знижується, а звіти - вдосконалюються. Таким чином ці люди стають популістами-окозамилювачами, тобто брехунами.
3. Професійні ґрантоїди беруть на озброєння якусь гарну ідею, вибивають під неї ґрант, але зазвичай нічого врешті-решт не роблять. А тим, хто дійсно таку ідею збирається втілити в життя вони створюють конкуренцію у доступі до ресурсів.
2007.11.02 | Abbot
Re: Гранти від іноземців - шкідливі
Вячеслав пише:> 1. Грантодавці-іноземці через грантоїдів здійснюють вплив на наше суспільство, коректують тенденції його розвитку.
>
Тобто Вас більше задовольняє однополярний світ, де вузьке коло людей (не важливо, хто - президент Ющенко, прем'єр Янукович чи олігарх Ахмєтов) дозуватиме інформацію, яку Вам можна надавати?
2007.11.02 | Englishman
Re: Гранти від іноземців - шкідливі
Вячеслав пише:> 1. Грантодавці-іноземці через грантоїдів здійснюють вплив на наше суспільство, коректують тенденції його розвитку.
>
> Чи завжди цей вплив буде нам - людям тутейшим корисний? Ні, не обов'язково.
> Чи завжди цей вплив буде їм вигідний? Так, звичайно.
якщо мова йде про порушення законодавства, пишіть про це конкретніше.
>
> 2. Тривале існування грантоїдів на грантах псує їх самих. Ефективність їх праці знижується, а звіти - вдосконалюються. Таким чином ці люди стають популістами-окозамилювачами, тобто брехунами.
вас це дуже гребе? Відповідайте за себе.
>
> 3. Професійні ґрантоїди беруть на озброєння якусь гарну ідею, вибивають під неї ґрант, але зазвичай нічого врешті-решт не роблять. А тим, хто дійсно таку ідею збирається втілити в життя вони створюють конкуренцію у доступі до ресурсів.
Конкуренцію серед кого? Іншіх грантожерів? Так вони за означенням погані, нє?
2007.11.05 | padluka
Re: Гранти від іноземців - шкідливі
Згоден, практично з усіма Вашими думками.2007.11.05 | Михайло Свистович
Від них хворіють Re: Гранти від іноземців - шкідливі
Вячеслав пише:> 1. Грантодавці-іноземці через грантоїдів здійснюють вплив на наше суспільство, коректують тенденції його розвитку
Угу, через грантоїдів повпливаєш Де сядеш - там і злізеш.
>
> 2. Тривале існування грантоїдів на грантах псує їх самих. Ефективність їх праці знижується, а звіти - вдосконалюються. Таким чином ці люди стають популістами-окозамилювачами, тобто брехунами.
Є таке. Але фонди також вдосконалюються.
>
> 3. Професійні ґрантоїди беруть на озброєння якусь гарну ідею, вибивають під неї ґрант, але зазвичай нічого врешті-решт не роблять. А тим, хто дійсно таку ідею збирається втілити в життя вони створюють конкуренцію у доступі до ресурсів.
Див. вище
2007.11.02 | OlalaZhm
Re: Гранты - это инвестиции.
Я можу сказати лише про грантові проекти для журналістів. Все, що я за останні роки узнала нового і колисного для розвитку своєї газети - через семінари і конференції, організовані громадськими організаціями, які працювали на гранти з Європи та США. Рідна держава лише обдирає нас, нічого не даючи взамін. На відібрані у нас гроші (податки) наша рідна держава фінансує всіх можливих олігархів, чиновників і власні кішенькові засоби масової інформації.Якби не гранти, в Україні не було б навіть уявлення, що таке преса в сучасному світі. Мали б шось на зразок "районок". Не було б і нинішнього рівня свідомості громадян - може, у нас ще й неуміють користуватися своїми громадянськими правами, або бояться, але хоча б занють (завдяки грантоїдам), що вони є і в принципі коистатися ними можливо.
2007.11.02 | Раціо
А хто це?
2007.11.05 | padluka
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
Ще цікаво було б дізнатися, як відбуваються конкурси по відбору грантоїдів? Різні фонди оголошують такі конкурси, оголошують переможців. Але ніхто не каже, як проходить сам процес відбору. Може хтось про це знає???2007.11.05 | Tatarchuk
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
padluka пише:> Ще цікаво було б дізнатися, як відбуваються конкурси по відбору грантоїдів? Різні фонди оголошують такі конкурси, оголошують переможців. Але ніхто не каже, як проходить сам процес відбору. Може хтось про це знає???
ну наприклад я колись відбирав учасників та переможців. Є чіткі критерії, для простоти часто (хоч і не всюди) роблять фахову оцінку проекту в балах. Експерти оцінюють за наданими шкалами, далі просто сумірується сума балів і визначаються переможці.
Наголошую, так робиться не всюди. Але наприклад там де я це робив - учасники наперед знали яким чином формується їхня оцінка.
2007.11.05 | padluka
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
а який контингент входить до конкурсної комісії?2007.11.06 | Tatarchuk
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
padluka пише:> а який контингент входить до конкурсної комісії?
В описаному мною випадку - до конкурсної комісії входять експерти, тобто конкретно - ті, кого грантодавець вважає фахівцями з певних галузей. Номинацій в тому випадку було 10, фахівців - 5 на кожну номинацію.
Кожен з них виставляв оцінки проекту за шкалами (приблизно):
- актуальність для заказчика
- актуальність для регіону
- ступінь новації в проекті
- реальність виконання
...
Кожен експерт заповнюючи цю шкалу, мав виставити оцінку "висока", "середня", або "низька", тобто 3, 2, або 1.
Відповідно від інтересів грантодавця кожній шкалі надавався ранг - наприклад 2006 року "актуальність для регіону" мала ранг 2, тобто подвоєний: "висока" оцінка вже є 6, а не 3, тоді як інші шкали "одинарні". А 2005 року грантодавець робив акцент на ступінях новаторства, відповідно саме ця шкала мала подвоєний ранг, етц.
Учасники заздалегідь знали, як складаються та множаться бали, та знали що наприклад 2005 року перевага надаватиметься новаторським проектам, а 2006 - регіонально актуальним...
Першого року фамілії експертів були відкриті учасникам, але вони зазнавали шаленого тиску з боку номінантів (хабарі, знайомства, погрози по карьєрі, закиди в наперед необєктивності). Тому наступні роки інформацію про експертів було приховано до оголошення результатів.
2007.11.05 | Володимир
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
Пряма. Або, at worst, криво-опосередкована. Фінансовий бік справи aside, є і практична користь. Якось, підпрацьовуючи у харківському грантоїдному (фонд "Відродження") видавництві "Каравела" (now defunct)переклав цікавенну книжечку, Controlling Corruption називається. Це - практичний посібник по боротьбі з корупцією, який містить перелік конкретних системних заходів та приклади з "жизні". До цього посібничка потребується одна дрібничка - політична воля. І він спрацює на 100%. Хотів навіть Тимошенчисі подарувати, але її вчасно зняв підступний Юсч. Та і невідомо, чи вийшла вона, бо видавництво здохло майже відразу, як зі мною розплатилося. Мабуть, ця сума була останнім цвяхом в його домовину.2007.11.06 | padluka
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
Володимир пише:> Пряма. Або, at worst, криво-опосередкована. Фінансовий бік справи aside, є і практична користь. Якось, підпрацьовуючи у харківському грантоїдному (фонд "Відродження") видавництві "Каравела" (now defunct)переклав цікавенну книжечку, Controlling Corruption називається. Це - практичний посібник по боротьбі з корупцією, який містить перелік конкретних системних заходів та приклади з "жизні". До цього посібничка потребується одна дрібничка - політична воля. І він спрацює на 100%. Хотів навіть Тимошенчисі подарувати, але її вчасно зняв підступний Юсч. Та і невідомо, чи вийшла вона, бо видавництво здохло майже відразу, як зі мною розплатилося. Мабуть, ця сума була останнім цвяхом в його домовину.
Я не побачив тут жодної користі для суспільства. Ще цікаво, який був тираж цієї книжечки?
2007.11.06 | OlalaZhm
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
Яаим би не був тираж, та хоч якийсь. А от рідна держава знайшла хоч копійку на тиражування такого посібника? Ны... А ви питаєте, яка користь від грантоїдів2007.11.06 | Володимир
Re: Яка користь суспільству в Україні від ґрантоїдів?
Користь є потенційною. Я ж сказав - "за умови наявності політичної волі" ця книжечка була би безцінною. Вона знімає необхідність винаходити лісапєт і дає квінтесенцію успішного світового досвіду подолання корупції.Сподіваюся, вона іще колись пригодиться. Some day, some time. А може й ні. Але - "надія є-є-є-є!"А фінансова користь - очевидна. Наївний (а, може - і не дуже) дядько Сорос присилає книжки під загальною назвою "Переваги демократії над кучмізмом і комунізмом", а люди на цьому заробляють гроші. Пріятноє с польєзним, ткскать.
А щоди змісту цих книг...Знаєте, капля камінь точить. Ідеї носяться в повітрі - і все таке. Нехай навіть сто чоловік прочитає уважно одну з таких книжок (до речі, тираж 3-5 тис.)- і підуть кола по воді.Наглядний приклад - помаранчева революція, правда бездарно просрана ющем. Для мене шоком був взагалі один той факт, що вона мала місце. Відтоді я вірю не лише в "цілющу силу піздюлєй", як казав Лесь Подерев'янський, а й в силу начебто нематеріальних ідей.
Ось такий феншуй, малята.