МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як оскаржити рішення влади у адміністративному судочинстві?

11/05/2007 | Ігор Немашкало
Два приклади:

1.Наша селищна рада, підкорившись потребі піару Партії Регіонів та особисто голови обласної ради Харківської області Василя Салигіна, подарувала мешканцям Харкіської області (майже всі з міста Харкова) землі нашої селищної громади на мільйон доллларів з гаком. Це при тому, що у селищі не працюють освітлення, водопровід, погані шляхи, є багато інших нагальних проблем. Треба оскаржити рішення селищної Ради у поряду адміністративного судочинства.

2. Місцева рада міста Харкова прийняла нові правила торгівлі на ринках Харкова, де зменшила торгове місце до двох квадратних метрів, заборонила торговцям приймати їжу на робочих місцях, ввела вимогу мати сертифікати відповідності, скасовану в Україні два роки. Я оскаржив це до прокуратури (як порушення прав людини) і до антимонопльного комітету (як антиконкуренті дії влади), але якщо не спрацює, треба буде оскаржувати у суді. Звернувся до ХПГ - та мовчить як партизан.

Відповіді

  • 2007.11.05 | Михайло Свистович

    Не зрозумів питання

    Ігор Немашкало пише:
    >
    > Треба оскаржити рішення селищної Ради у поряду адміністративного судочинства.

    Пишете адміністративний позов та заносите до районного суду. Те саме й у Харкові.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.07 | Ігор Немашкало

      Зразки де узяти? Як уникнути зустрічної відповідальності?

      Якби були б зразки. Я взагалі ніколи позовів не писав, а тут ще і адміністративний.
      Важливо, щоб за моєю заявою не було б запроваджено засобів забезпечення позову, відповідальність за яку б тягнув я. Приклад - суд зупиняє дію Правил торговлі на ринках, через це бюджет міста недоотримує мільйон гривень, потім зупинення дії визнається недоречним, відповідальний я. Тобто треба уникнути цього, зробити так, щоб відповідальність за такі заходи падала на сам суд, тобто суд запроваджував заходи за своєю ініціативою. У випадку з Антимонопольним комітетом така можливість прямо вказана в законі, і я, коли пишу туди скарги, дописую, прошу розслідування провести за власною ініціативою антимонопольного комітету, особу скаржника засекретити. Вони цього і дотримуються, бо таке чітко вказано в законі. Для мене відповідальності жодної. Завдання - так написати позов до адміністративного суду, щоб він був і дієвим, і уникнути особистої матеріальної відповідальності.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".