МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Любителям ТитаНУНСника: Ляпина про императивный мандат (/)

11/10/2007 | привид Романа ShaRP'а
http://www.ukrpartinform.com/politpodium/471f673ca0bf3/

Неузгодженості є не лише між блоками, а й усередині "Нашої України - Народної самооборони" - не всі погоджуються з імперативним мандатом.

- Ця дискусія дуже стара. Ми ж блок, і дрібні партії завжди хотіли більше свободи в ухваленні рішень. А імперативний мандат її обмежує. Я також не була його прихильницею. Але нині ми маємо виборчу систему, яка абсолютно не відповідає зрілості політичної системи. Минуле скликання Верховної Ради це довело. От Сергій Головатий завжди виступав проти імперативного мандату. Виходив на трибуну і кричав: цей уряд дерибанив, крав, але я проти імперативного мандату! Це чесна позиція. Тоді залишайся за межами парламенту. Але коли треба було йти на вибори, то пішов із крадіями. Це яскравий приклад - адже розмови про права та свободи прикривають фіговим листочком непристойне місце нашої політики. Тому імперативний мандат тимчасово можна запровадити, доки не поміняємо виборчу систему.


Ляпіна: Ми усвідомлюємо відповідальність перед виборцями, тому підтримаємо введення імперативного мандату



http://www.razom.org.ua/ua/news/19461/


“Позитивним фактором для сучасного українського політикуму стало те, що Президент зафіксував свою позицію щодо питання введення імперативного мандату”. Про це сайту RAZOM сказала член Блоку “Наша Україна – Народна Самооборона” Ксенія Ляпіна, коментуючи дискусії, що ведуться навколо питання застосування жорстких норм відповідальності депутатів перед виборцями.

“Оскільки виборець, згідно з нині чинною системою виборів, голосує не за конкретних людей, а за партію, її програму та її зобов’язання - необхідне усвідомлення відповідальності та прояв дисциплінованості з боку народних обранців”, - зазначила Ляпіна.

За її словами, “намагаючись правовим шляхом визначити правила входження у фракцію чи виходу з неї, ми прийшли до висновку, що в нинішній ситуації іншого виходу, як встановлення на відповідальності членів фракції за спільне рішення, немає”.

“Демократична дискусія ведеться до ухвалення рішення фракції, після нього депутати мають нести повну відповідальність за реалізацію цього рішення”, - підкреслила Ляпіна, додавши, що в іншому випадку “виборець не буде розуміти політичної позиції, яку займає фракція, якщо вона буде час від часу змінюватися за окремими бажаннями її депутатів”.

“Це чудово розуміють народні депутати, - відзначила член Блоку “Наша Україна – Народна Самооборона”, - тому не мають жодних підстав не підтримувати позицію Президента, який наголосив, що в наших реаліях відповідальність депутатів за рішення їхніх фракцій, - це позиція №1 у розбудові демократії в Україні”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".