МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Добро і кров змінять світ

11/11/2007 | Left Initiative
ДОБРО І КРОВ ЗМІНЯТЬ СВІТ

Автори: RedComrade & jabka-zelenka

http://www.livasprava.in.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=350&Itemid=1

Що відрізняє революціонера від невдоволеного обивателя? Ясно що. Жертовність. Жертовність часу, грошей, власного здоров’я. І добре, коли це витрачається не абстракно на “благо революції”, а дає конкретний результат прямо зараз. Якщо ти хочеш великих змін у майбутньому, то потрібно докладати хоча б мінімальних зусиль у повсякденному житті.

Суспільство тільки тоді відгукнеться на наші заклики до самоорганізації, коли ми покажемо йому на особистих прикладах елементарні зразки взаємодопомоги між людьми на низових рівнях. При цьому слід пам’ятати, що ми не комерційна організація, оскільки не встановлюємо ніяких квот і тарифів за свої послуги; водночас, ми не є благодійною організацією – тому що спонукають нас до цього не мораль, а прагнення змінити суспільні відносини і ми повинні пояснювати свої вчинки саме з таких позицій. Прибирання сміття з природи, ініціатива “Їжа замість бомб” або донорство крові – все це дає свої комунітарні плоди тільки за умови, коли ми пояснюємо цю діяльність як рух у напрямку суттєвої перебудови соціуму. Річ не про піар якихось організацій (це можна робити й іншим чином), а про пояснення своєї мотивації – бажання продемонструвати, що люди здатні один одному надавати відчутну допомогу в реалізації певних соціальних прав. В цьому і проявляється наша активістська логіка.

Тепер хочеться ближче до суті. Про прибирання з природи всякого непотребу ви можете прочитати і в районній газеті (яка через свою посередність і є часто тим сміттям), а про “Їжу замість бомб” – у кожному зіні, тому хотілось би зупинитись на донорстві.

В наших руках – можливість допомогти людям. Точніше, в наших руках – кров, що може врятувати життя хворим дітям, молодим матерям та іншим нужденним. На разі існує дефіцит крові, оскільки політика держави у цій сфері... Важко казати взагалі про якусь політику. Як зазначають експерти, причинами критичної ситуації є: “складні соціально-економічні умови, погіршення демографічної ситуації, ліквідація планової системи організації донорства, невиконання зобов’язань держави щодо пільг донорам і припинення пропаганди донорства. Серйозна проблема українських крайових служб крові – надзвичайно зношене обладнання. Державне фінансування є недостатнім і нерівномірним, не враховує реальних проблем служб і розмірів областей”. Ще проблему ускладнюють невірні уявлення про донорство, наприклад, те, що існує ризик підхопити зараження, але при кожному забиранні крові використовуються одноразові шприци, які розпаковуються зі стерильних упаковок прямо на очах донора.

Враховуючи всі об’єктивні і суб’єктивні фактори, відмітимо, що на державу, тим більше на таку, покладатися не доводиться. Відповідно, розрулювання ситуації лежить на нас самих. Поширення інформації про необхідність і безпечність донорства через друзів, знайомих і безпосередньо донорство – і є вкладами в цю корисну справу.

Кому ми допомагаємо здаючи кров? Перш за все хворим дітям, які потребують переливання крові. В Києві багато дітей знаходяться на лікуванні в лікарні “ОХМАТДИТ”, значній частині потрібне щоденне переливання крові. Діти страждають на різні тяжкі захворювання – анемія, лейкоз, пухлина нирок... Без донорської підтримки їх видужання неможливе.

Не менш нужденними є жінки при народженні дітей, тому що під час пологів часто трапляються кровотечі. Якщо говорити про глобальну ситуацію, то за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), більше півмільйона жінок щорічно помирає у результаті ускладнень під час вагітності та пологів. При цьому у країнах, що розвиваються, найпоширеніша причина летальних випадків – кровотеча під час пологів. У низці країн Азії та Африки втрата крові є причиною майже половини випадків смерті. У більшості випадків трагедії можна було б уникнути, якби ці країни мали достатньо запасів донорської крові.

Після збирання крові, вона потрапляє до банку крові, з якого потім буде перерозподілена на потреби окремих осіб, і вам дадуть за це 90 грн. Але якщо ви не довіряєте цим бюрократичним муткам, то ви можете передати свою кров конкретним людям, зазначивши це при зборі крові, вказавши адресата; домовитись з батьками про передачу крові їх дитині. Це в разі, коли ваша група крові і адресата збігаються. Так ви будете впевнені, що допоможете людям.

Вимоги до донорів – вага не менше 55 кг, бути здоровим від різних хронічних захворювань, мати гарне самопочуття, не вживати алкоголю за день до донорства, бажано взагалі вести здоровий образ життя і не мати шкідливих для організму звичок. Ось вам і ще один стимул для того, щоб покінчити зі шкідливою залежністю від тютюну й алкоголю, якщо, звісно, ви бажаєте змінити цей світ на краще.

Все, можете йти. Не потрібно навіть сміливості. Лише бажання допомогти.
*************************************************************

Значну підтримку донорському руху надає сайт www.krov.org.ua. На ньому можна знайти багато інформації про донорські центри у своїй місцевості, про можливість надати допомогу окремим дітям, правовий статус донорства в Україні та інше.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".