МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президентські ліки від корупції. Фото

11/19/2007 | Майдан-ІНФОРМ
В своєму виступі на нараді „Захист інтересів держави на економічному кордоні України” Президент Віктор Ющенко запропонував звільнити керівників регіональних митниць. Слабкою і корупційною ланкою виявилась Миколаївська митниця.

Тільки-но довідавшись про президентські громи та блискавки , начальник миколаївської митниці Ковальський Валентин Казимирович миттєво захворів.

У п’ятницю, 16 листопада, стало зле голові Миколаївського господарського суду Юрію Ковалю. Суддя взяв хабара, і був затриманий. У понеділок він лікувався вдома, а двері в його службовий кабінет опломбували правоохоронці.

Може, набравшись сміливості, запропонувати Віктору Андрійовичу зробити щеплення від корупції прокурору області пану Стоянову, начальнику обласної ДПІ пану Страшному, начальнику ДАІ пану Погорєлову, та іншим панам та підпанкам місцевого масштабу.

Обличчя миколаївської корупції. (Фото внизу)

Відповіді

  • 2007.11.19 | Svitlana

    Re: Президентські ліки від корупції. Фото

    Я не дуже добре знаю стан у судах, але дуже добре знаю стан справ на митниці. На мій поглад, це - найкорумпованіша структура держави. Завдяки їй розбагатіли Кравчук, Кучма, Медведчук, Суркіс і всі ті, хто коли небудь у часи незалежності був або депутатом, або обертався на якійсь владній орбіті. Я вже не говорю про Януковича, Ахметова та всю їх донецьку братву разом із їх свободними економічними зонами (СЕЗ).
    На митниці існує чітка владна вертикаль. Також існує система "общака".
    Я була свідком як ця система "общака" відточувалась за часи правління "дорогого Леонід Данілича". Звичайному оперативному митнику під час митного оформлення брокери дають взятки. Причому часто інспектор сам визначає суму. Частину цієї суми інспектор залишає собі, а частину віддає особі, також інспектору, який всі гроші, зібрані з інспекторів заносить у кабінет начальника митного відділу або посту. В свою чергу начальники митних відділів чітко визначену суму отриманих грошей передають вже одному з начальників митних відділів. Той передає вище - начальнику регіональної митниці.... і так по цій самій вертикалі до самого Голови Митної служби. Але це невелика частина грошей, які отримує офіцерство ДМСУ. Бо головне - це контрабанда нафти, ліків,наркоти і т. інш. Егоров був першим замом майже при всіх Головах ДМСУ. Я так гадаю, ця людина - віртуоз у митній справі, ще більший віртуоз у махінаціях. Навести порядок у цій структурі буде дуже тяжко, майже неможливо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.20 | samopal

      Важко, кажете, майже неможливо?.. (/)

      Svitlana пише:
      Навести порядок у цій структурі буде дуже тяжко, майже неможливо.

      А от Ющенко думає по-іншому:
      http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1195495730&first=1195509460&last=1195486273
      ;)
    • 2007.11.20 | Михайло Свистович

      Re: Президентські ліки від корупції. Фото

      Svitlana пише:
      > Я не дуже добре знаю стан у судах, але дуже добре знаю стан справ на митниці. На мій поглад, це - найкорумпованіша структура держави.

      Як Ви можете мати такий погляд, якщо не знаєте стану справ в інших структурах?
  • 2007.11.20 | Західняк

    Подивіться в очі героєві

    Подивіться лишень в очі людини на фото - і все стане ясно...
  • 2007.11.20 | привид Романа ShaRP'а

    Гуля наш батюшка! Гуля!

  • 2007.11.20 | Сергей ГРУЗДОВ

    Висунуто непогано. Куди буде засунуте? Як завжди?

    "Зважаючи на такі загрозливі тенденції та усвідомлюючи свою відповідальність перед власним народом за наявність у суспільстві корупції Президентом України висунуто ряд антикорупційних ініціатив:

    ПЕРША ІНІЦІАТИВА

    Скасувати недоторканість депутатів і суддів.

    Забезпечити умови, за яких політики, найвищі посадові особи в державі, а також судді, винні в корупційних правопорушеннях, також будуть притягуватися до відповідальності.

    В державі не повинно бути касти абсолютно недоторканних осіб, яких неможливо покарати за вчинені ними корупційні правопорушення.

    ДРУГА ІНІЦІАТИВА

    Запровадити щорічне декларування доходів та видатків осіб, які займають посади в органах державної влади, державних службовців, працівників правоохоронних, податкових та митних органів, суддів та членів сімей цих посадовців.

    Декларування видатків – необхідний елемент публічності влади, який забезпечує прозорість, чесність та відповідність заявленим морально-етичним принципам, сприятиме недопущенню проявів корупції та зловживання службовим становищем, конфлікту службових та особистих інтересів.

    У разі неподання або подання недостовірних відомостей зазначені особи не можуть бути призначені (обрані) на відповідні посади, а випадково призначені підлягатимуть негайному звільненню.

    ТРЕТЯ ІНІЦІАТИВА

    Відокремити бізнес від влади.

    У випадку призначення (обрання) на державну посаду особи, яка займалася бізнесом, підприємницькою діяльністю, вона публічно передає управління бізнесом іншій особі.

    ЧЕТВЕРТА ІНІЦІАТИВА

    Створити єдиний антикорупційний державний орган, до компетенції якого має бути віднесено вироблення єдиної антикорупційної політики в державі та реалізація комплексу заходів протидії корупції.

    П'ЯТА ІНІЦІАТИВА

    Розв'язання проблеми доброчесності в органах виконавчої влади, виборних органах та органах судової влади.

    Головним напрямом повинно бути вдосконалення інституту державної служби, а також адміністративних процедур у цих органах.

    Необхідно прийняти у новій редакції Закон України «Про державну службу» та інші нормативно-правові акти, необхідні для вдосконалення системи державної служби в Україні, зокрема Кодекс поведінки державних службовців, який повинен базуватись на положеннях Модельного кодексу Ради Європи, інших міжнародно-правових актів у цій сфері.

    Законодавчо слід закріпити більш високі вимоги до порядку підбору кандидатів на посади державних службовців і власне до кандидатів.

    Прийняти Кодекс адміністративних процедур, яким зокрема визначити чіткий порядок і умови надання державою адміністративних послуг громадянам, процедури управлінської діяльності, за яких буде зменшено обсяг безпосередніх контактів фізичних і юридичних осіб з державними службовцями, встановити порядок врегулювання конфлікту державних та приватних інтересів.

    Провести судову реформу.

    ШОСТА ІНІЦІАТИВА

    Законодавчо врегулювати процедуру оприлюднення в засобах масової інформації даних про факти притягнення до відповідальності посадових осіб підприємств, установ, організацій, державних службовців, суддів, політичних діячів, які визнані в судовому порядку винними у вчиненні корупційних правопорушень, з тим щоб вони зазнавали громадського осуду за ці дії.

    СЬОМА ІНІЦІАТИВА

    Створити єдиний державний реєстр осіб, які були притягнуті до адміністративної чи кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення.

    Використання інформації такого реєстру дасть змогу під час проведення спеціальної перевірки кандидатів на відповідні посади та осіб, які займають відповідні посади, виявляти осіб, які раніше притягалися до кримінальної чи адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, тобто скомпрометували себе.

    Інформація ж про юридичних осіб, причетних до корупції, яка також повинна міститися у реєстрі, допоможе запобігти їх участі у виконанні закупівель за державні кошти.

    ВОСЬМА ІНІЦІАТИВА

    Привести чинне антикорупційне законодавство України у відповідність зі світовими стандартами попередження та боротьби з корупцією.

    Необхідно чітко визначити перелік осіб, на яких поширюється антикорупційне законодавство.

    До відповідальності за корупційні правопорушення мають обов'язково притягуватися і посадові особи суб'єктів господарювання всіх форм власності, а за надання матеріальних та нематеріальних благ особам, уповноваженим на виконання функцій держави, – будь-які фізичні й юридичні особи.

    Юридичні особи насамперед повинні притягуватися до відповідальності за підкуп чиновників і суддів з метою ухилитися від сплати податків чи здійснити рейдерську атаку.

    За вчинення корупційних правопорушень, які не є злочинами, треба встановити більш суворі адміністративні санкції у вигляді зокрема значних штрафів і позбавлення певних прав.

    ДЕВ'ЯТА ІНІЦІАТИВА

    Надати широкі права громадськості щодо участі у заходах протидії корупції.

    Створити ефективний механізм доступу громадян, неурядових організацій та ЗМІ до інформації про діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, їх посадових осіб. Це забезпечить прозорість у питаннях прийняття тих чи інших державних рішень, за які платять із своїх кишень платники податків.

    Для цього потрібно комплексно врегулювати питання щодо можливості віднесення лише дуже обмеженого обсягу інформації, пов'язаної з діяльністю державних органів, до категорії інформації з обмеженим доступом. Будь-яка інша інформація з цих питань має бути відкритою і доступною, що дасть змогу унеможливити випадки необґрунтованого втаємничення прийнятих управлінських рішень.

    ДЕСЯТА ІНІЦІАТИВА

    Формування у населення негативного ставлення до корупції. З цією метою ввести антикорупційне виховання в навчальні програми шкіл та інших учбових закладів.

    Популяризація прикладів успішної реалізації антикорупційних програм в інших країнах.

    Боротьба в засобах масової інформації з міфом приреченості України на корупцію.

    Стимулювання діяльності громадських організацій та засобів масової інформації, які моніторять практику і методологію корупції в Україні і розповсюджують отриману ними інформацію."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.20 | Предсказамус

      Любит он число 10...

      > ПЕРША ІНІЦІАТИВА
      > Скасувати недоторканість депутатів і суддів.
      Т.е. сделать учаткового начальником над депутатами и судьями.

      > Забезпечити умови, за яких політики, найвищі посадові особи в державі, а також судді, винні в корупційних правопорушеннях, також будуть притягуватися до відповідальності.
      Существующее законодательство уже содержит все необходимые для этого нормы. Осталась фигня - их применять. Начать президентская ветка может с себя, там есть где разгуляться.

      > В державі не повинно бути касти абсолютно недоторканних осіб, яких неможливо покарати за вчинені ними корупційні правопорушення.
      Золотые слова, бля©

      > ДРУГА ІНІЦІАТИВА
      > Запровадити щорічне декларування доходів та видатків осіб, які займають посади в органах державної влади, державних службовців, працівників правоохоронних, податкових та митних органів, суддів та членів сімей цих посадовців. Декларування видатків – необхідний елемент публічності влади, який забезпечує прозорість, чесність та відповідність заявленим морально-етичним принципам, сприятиме недопущенню проявів корупції та зловживання службовим становищем, конфлікту службових та особистих інтересів.
      Хороший пункт, без базара. Есть, правда, нюанс - кто будет проверять декларации. Если Криль, то я против, иначе "Барва" займет место "Интерпайпа", "Привата" и "Люкса" вместе взятых.

      > ТРЕТЯ ІНІЦІАТИВА
      > Відокремити бізнес від влади. У випадку призначення (обрання) на державну посаду особи, яка займалася бізнесом, підприємницькою діяльністю, вона публічно передає управління бізнесом іншій особі.
      Для тех, кому "шашечки" важнее, чем ехать.

      > ЧЕТВЕРТА ІНІЦІАТИВА
      > Створити єдиний антикорупційний державний орган, до компетенції якого має бути віднесено вироблення єдиної антикорупційної політики в державі та реалізація комплексу заходів протидії корупції.
      А смысл?

      > П'ЯТА ІНІЦІАТИВА
      > Розв'язання проблеми доброчесності в органах виконавчої влади, виборних органах та органах судової влади. Головним напрямом повинно бути вдосконалення інституту державної служби, а також адміністративних процедур у цих органах. Необхідно прийняти у новій редакції Закон України «Про державну службу» та інші нормативно-правові акти, необхідні для вдосконалення системи державної служби в Україні, зокрема Кодекс поведінки державних службовців, який повинен базуватись на положеннях Модельного кодексу Ради Європи, інших міжнародно-правових актів у цій сфері. Законодавчо слід закріпити більш високі вимоги до порядку підбору кандидатів на посади державних службовців і власне до кандидатів. Прийняти Кодекс адміністративних процедур, яким зокрема визначити чіткий порядок і умови надання державою адміністративних послуг громадянам, процедури управлінської діяльності, за яких буде зменшено обсяг безпосередніх контактів фізичних і юридичних осіб з державними службовцями, встановити порядок врегулювання конфлікту державних та приватних інтересів.
      А тем временем или шах умрет, или ишак сдохнет...

      > Провести судову реформу.
      Которую? Уже даже не смешно.

      > ШОСТА ІНІЦІАТИВА
      > Законодавчо врегулювати процедуру оприлюднення в засобах масової інформації даних про факти притягнення до відповідальності посадових осіб підприємств, установ, організацій, державних службовців, суддів, політичних діячів, які визнані в судовому порядку винними у вчиненні корупційних правопорушень, з тим щоб вони зазнавали громадського осуду за ці дії.
      Уффф..

      > СЬОМА ІНІЦІАТИВА
      > Створити єдиний державний реєстр осіб, які були притягнуті до адміністративної чи кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення. Використання інформації такого реєстру дасть змогу під час проведення спеціальної перевірки кандидатів на відповідні посади та осіб, які займають відповідні посади, виявляти осіб, які раніше притягалися до кримінальної чи адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, тобто скомпрометували себе. Інформація ж про юридичних осіб, причетних до корупції, яка також повинна міститися у реєстрі, допоможе запобігти їх участі у виконанні закупівель за державні кошти.
      Не лишено.

      > ВОСЬМА ІНІЦІАТИВА
      >
      > Привести чинне антикорупційне законодавство України у відповідність зі світовими стандартами попередження та боротьби з корупцією.
      Тоже не лишено.

      > ДЕВ'ЯТА ІНІЦІАТИВА
      > Надати широкі права громадськості щодо участі у заходах протидії корупції. Створити ефективний механізм доступу громадян, неурядових організацій та ЗМІ до інформації про діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, їх посадових осіб. Це забезпечить прозорість у питаннях прийняття тих чи інших державних рішень, за які платять із своїх кишень платники податків. Для цього потрібно комплексно врегулювати питання щодо можливості віднесення лише дуже обмеженого обсягу інформації, пов'язаної з діяльністю державних органів, до категорії інформації з обмеженим доступом. Будь-яка інша інформація з цих питань має бути відкритою і доступною, що дасть змогу унеможливити випадки необґрунтованого втаємничення прийнятих управлінських рішень.
      Шон! Уже можно слать запросы Балоге по Указам с "левыми" грифами и ссылаться при этом на Девятую Инициативу. Типа "начни с себя" :)

      > ДЕСЯТА ІНІЦІАТИВА
      > Формування у населення негативного ставлення до корупції. З цією метою ввести антикорупційне виховання в навчальні програми шкіл та інших учбових закладів. Популяризація прикладів успішної реалізації антикорупційних програм в інших країнах. Боротьба в засобах масової інформації з міфом приреченості України на корупцію. Стимулювання діяльності громадських організацій та засобів масової інформації, які моніторять практику і методологію корупції в Україні і розповсюджують отриману ними інформацію."
      Интересно, как автор представляет себе "борьбу с мифом в средствах массовой информации"?

      В целом - ясно. В плохом смысле.
      С другой стороны, можно использовать, как средство давления. Если, к примеру, писать в новости: "Чиновник такой-то структуры совершил то-то, чем нарушил Инициативу Президента № такой-то".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.20 | Сергей ГРУЗДОВ

        Именно! Ссылаться. Хотя это не документ, а...

      • 2007.11.20 | Shooter

        Цікаво би було почитати коментарі Прєдсказамуса, ...

        ...якби подібні ідеї задекларувала Юля.

        100% впевнений, що реакція би була абсолютно протилежною.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.20 | Сергей ГРУЗДОВ

          Ви впевнені, а я ні. Ну то й що?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.20 | Shooter

            То й те.

            Головне правило (цивілізованої) дискусії - мало оголосити всіх навколо себе підерасами. Потрібно ще продемонструвати, що сам є д'Артаньяном.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.20 | Сергей ГРУЗДОВ

              Глубоко.

        • 2007.11.20 | Предсказамус

          Вы меня спутали с собой. Реакция была бы совершенно идентичной

          Коррупция - не призыв, на ней пиар делать хреново, слишком много жизней и судеб такой пиар стОит.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.20 | Shooter

            Ну. Це я кажу, що Рєчінскій рече правду, правду і нічого більше

            ...а натомість безпосередні учасники подій - лохи паганиє, які літа від зими відрізнити не можуть. Я, звісно, а не Ви.

            Не кажучи вже про 70-80 млрд гривень на рік, фокус з якими би от-от мала показати Юля.

            Або про зариту кубишку на хатку vs. 350 га лісу чи спроби Плюща викупити недобудований фундамент.

            У всьому перерахованому Ви об'єктивний до нємагу.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.20 | Сергей ГРУЗДОВ

              Предсказамус - это Юля? Или я что-то не понимаю...

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.20 | Shooter

                Таки не розумієте

                В репліці ебав йшлося саме про Прєдсказамуса, а не про Юлю.
            • 2007.11.20 | Предсказамус

              Шутер, Вам по сути есть что сказать?

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.20 | Shooter

                Щодо Вашої відвертої однобічности?

                Вам самому це найкраще вдається.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.11.20 | Предсказамус

                  А правила ВФ почитать слабО?

                  На ВФ обсуждение участниками друг друга является офтопиком. Тема данной ветки - инициативы Ющенко по борьбе с коррупцией. Вам есть что, об этом сказать, или предпочитаете потрепаться о пидарасах и дАртаньянах?
                  Если второе - Вам на БП.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".