МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЄС формально полегшив українцям візове життя

11/27/2007 | stefan
ЄС формально полегшив українцям візове життя
27.11.2007 20:19___ www.ПРАВДА.com.ua
http://www.pravda.com.ua/news/2007/11/27/67485.htm

________________________________________
Рада ЄС формально ратифікувала угоди про спрощення візового режиму та реадмісію з Україною.
Відповідні рішення розміщено у вівторок на офіційному сайті Ради ЄС, повідомляє УНІАН.

У рішеннях зазначається, що Єврокомісія та країни-члени ЄС братимуть участь у спільному комітеті експертів з візових питань та спільному комітеті з питань реадмісії.
Останні події
Ющенко радить лікувати підкуп депутатів одним способом
ООН попереджає Україну про катастрофу, тотожну Голодомору

У рішеннях також зазначається, що позиція Єврокомісії щодо схвалення правил процедури діяльності цих комітетів визначатиметься після консультацій зі спеціальним комітетом, вказаним Радою ЄС.
Дата набуття чинності угод про реадмісію та спрощення візового режиму будуть оприлюднені в офіційному журналі ЄС.
Як відомо, Україна та ЄС підписали угоди про спрощення візового режиму та реадмісію 18 червня цього року.
Угода про спрощення візового режиму передбачає, зокрема, полегшення на взаємній основі видачі віз для осіб, що мають намір перебувати в країні терміном до 90 діб, на 180 діб.
Вона передбачає фіксовану ціну візового збору в 35 євро. Крім того, угода передбачає надання безкоштовних віз певним категоріям громадян. В угоді передбачається можливість видачі багаторазових і довготермінових – до 5 років - віз.
Згідно з новою угодою, у разі відмови в оформленні візи консул повинен пояснити громадянину причини відмови. Дія угоди не розповсюджуватиметься на Данію, Ірландію та Великобританію.
Угода про реадмісію встановлює чіткі критерії коли та як повертати осіб, які незаконно проживають на території країн-членів ЄС та України. Ці зобов'язання стосуються як громадян України та країн-членів ЄС, так і осіб без громадянства.
Положення угоди про реадмісію громадян третіх країн та осіб без громадянства набувають чинності через 2 роки перехідного періоду.
Спеціальна прискорена процедура повернення осіб передбачена для громадян, затриманих в прикордонних областях. Угода не діятиме на території Данії.
Обома угодами передбачено створення спеціальних комітетів, які стежитимуть за імплементацією їхніх положень країнами-учасницями.

Відповіді

  • 2007.11.27 | Pavlo

    Нема ніякого полегшеня, навпаки.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.27 | media

      Ну чому. Для певних категорій громадян буде "якесь полегшення"

      Безкоштовні візи, щоправда, може отримувати потенційно аж кожен третій українець (для пенсіонерів і студентів візи безкоштовні). Але чи часто пенсіонери їздять до Європи?
      Якщо ж мова йде про багаторазові візи - то реальні полегшення відчує ще менша кількість від тих, хто регулярно їздить, може, 10%. Тому що по бізнес-запрошенню і офіційному і раніше давали багаторазові (до 1 року) візи. Спортсменам також, у більшості випадків, не відмовляли, як і депутатам :) тобто, посольства просто спростили собі роботу. Поганого тут нічого нема, але й користі - мізер. Водії - дальнобійники теж, хоч і не з першого разу, але отримували багаторазові візи.
      Ну, іще журналісти є. І дійсно, якщо якісь журналісти чи делегація із зачепилівської міськради летять до Брюселя на запрошення Єврокомісії, щоб потім розказати як там всьо зашибєнно - тоді зжаляться і візу таки дадуть (до цього "молодим проєвропейським нашоукраїнцям, цілим їх групам, відмовляли неодноразово без пояснення причин, навіть після втручання європарламентарів були тупі відписки).
      Але складно зрозуміти зараз, що буде, якщо журналіст просто захоче (як наприклад Мінор минулого року, була гучна історія) в Австрію поїхати? Ну і типу "напишу статтю на якийсь сайт". Що тоді? Як трактувати цього відвідувача, як туриста чи як журналіста "на заданії"? І потім, ті, хто супроводжуватимуть журналіста в такій поїздці - вони ж пільг ніяких не матимуть, хіба що будуть депутатами чи спортсменами.
      Основний контингент аплікантів з України - це вишесрєдній клас на Коста Брава і в Рим (ніяких пільг), відвідувачі родичів у Німеччині і "заробітчанських країнах" (ніяких пільг, якщо не ти не є близьким родичем громадянина країни ЄС, але родичі у більшості своїй і так "там"), ну і ті ж заробітчани по гостьовому запрошенню з наміром "там залишитися" або по запрошенню на роботу (ніяких пільг). А хто наприклад "просто цікавиться культурою Франції і є студентом" - тим зась. Тільки офіційне запрошення, що там буде така-то програма, або що тобі треба їздити кілька разів на рік. Або що їдеш навчатися у Франції. Або о-пер віза (хоча, там все одно спеціальна віза була).
      Реальною пільгою було би таке полегшення - якщо маєш одну шенг. візу без порушень, наступну давали би багаторазову, на півроку хоча б, далі - на рік, і так до 5 років. Оце і було би "відкриттям Європи" для багатьох. Якщо людина має багаторазову візу - може і дешевий переліт запланувати із якогось польського міста (в Україну ж дискаунтери не літають), і житло недороге підшукати навіть на свята, і про відпустку домовитися. А з нинішнім візовим режимом індивідуальні тур. поїздки або навіть відвідання родичів запланувати неможливо.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.27 | Iryna_

        Re: Ну чому. Для певних категорій громадян буде "якесь полегшення"

        Я колись їздила в автобусну турпоїздку по Європі, і нам часто зустрічався автобус з Литви. Практично весь наш автобус обідав в кафе (ну якісь бутерброди купували, мало хто подорожував виключно на своїй ковбасці з Києва) - у литовців все було з собою - навіть плитки, холодильник в автобусі, і вони щось собі готували. Вони їздили набагато економніше. А чому - у нас може подорожувати 5% найзабезпеченіших, а у них - може й 50% кудись їздять саме подивитись "на Кьольнський собор". При цьому економлячи як можуть. Звичайно, дуже хочеться, що б наші мали таку ж можливість - але європейці не вірять, що у нас вчителька цілком може роками збирати ту тисячу євро, щоб подивитись на Європу хоча б раз. У мене є така знайома, яка в 90-х роках, коли візи давали простіше, збирала гроші і кудись їздила раз на 2-3 роки - а тепер їй зась. Зарплатою не вийшла (і нікого не цікавить, що вона мінімум 5 разів повернулась і нічого не порушила).

        Колись журналісти, які писали про візовий скандал з точки зору посольств, писали, що "туристи" писали на їхню думку абсурдну мету поїздки - відвідати Кьольнський собор. Тобто посольства ввважають таку мету завідомою брехнею...
      • 2007.11.28 | stefan

        media має рацію

        media пише:

        > Реальною пільгою було би таке полегшення - якщо маєш одну шенг. візу без порушень, наступну давали би багаторазову, на півроку хоча б, далі - на рік, і так до 5 років. Оце і було би "відкриттям Європи" для багатьох. Якщо людина має багаторазову візу - може і дешевий переліт запланувати із якогось польського міста (в Україну ж дискаунтери не літають), і житло недороге підшукати навіть на свята, і про відпустку домовитися. А з нинішнім візовим режимом індивідуальні тур. поїздки або навіть відвідання родичів запланувати неможливо.

        ================
  • 2007.11.27 | ziggy_freud

    дуже інформативно

    stefan пише:
    > Угода про спрощення візового режиму передбачає, зокрема, полегшення на взаємній основі видачі віз для осіб, що мають намір перебувати в країні терміном до 90 діб, на 180 діб.

    навіщо особі, яка їде на 30 діб, віза на 180? Особливо одноразова...

    > Вона передбачає фіксовану ціну візового збору в 35 євро. Крім того, угода передбачає надання безкоштовних віз певним категоріям громадян. В угоді передбачається можливість видачі багаторазових і довготермінових – до 5 років - віз.

    певні категорії і так їздять. А найпевніші давно поїхали з кінцями.
    До речі, американці десь рік тому почали давати українцям п*ятирічні візи.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".