МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Карантин у клітці – це законна вимога (!).

11/29/2007 | Майдан-ІНФОРМ

28 листопада на Майдан надійшло повідомлення, що у виправній колонії № 123 (с.м.т. Літин Вінницької області) двох в‘язнів: Пілявця Андрія 1987 року народження і Черномиза Андрія 1985 року народження, більше доби протримали у клітці на вулиці під снігом і дощем, а підвечір до них «підсадили» третього – Мацуєва Єгора 1983 року народження.
Близько 22-ї години, представник Міжнародного товариства прав людини – Українська секція (МТПЛ-УС) звернувся до чергової частини Державного департаменту України з питань виконання покарань з проханням перевірити дану інформацію. Черговий Департаменту, після дзвінка до ВК № 123, повідомив, що дійсно до ВК № 123 етапували трьох засуджених, які певний час перебували разом зі своїми речами у відокремленому відкритому загратованому місці на вулиці, яке схоже на клітку і що це законна вимога - вони проходили карантин до розподілу по камерах. Черговий повідомив також, що на даний час (тобто на 22:50 29.11.2007 р.) засуджені знаходяться в камерах.
Сьогодні інформацію про повернення засуджених в камери підтвердили й інші джерела.
Але у нас залишається багато запитань до керівництва Державного департаменту з питань виконання покарань.

Згідно ст.ст. 94, 95 Кримінально-виконавчого кодексу України, усі новоприбулі до колонії тримаються у відділі карантину 14 діб де проходять повне медичне обстеження.

Чи дійсно законним є тримання новоприбулих у клітці на вулиці? Напевно так, якщо в ній і знаходиться відділ карантину, діагностики і розподілу колонії № 123. Чи може відділ карантину розміщатися в клітці просто неба?
Чи дійсно засуджені, що провели більше доби в клітці під відкритим небом є новоприбулими?

Судячи з інформації отриманої нами, засуджений Пілявець прибув до 123-ї 13 листопада (!). За цей час він потрапляє у клітку вже вдруге.
Наші джерела повідомляють також про дуже специфічну процедуру прийому засуджених до колонії № 123. Ніби люди в масках викидають новоприбулих етапом з машини на землю і піддають жорстокому побиттю. Усе це відбувається у присутності начальника колонії і головного лікаря. Б‘ють гумовими кийками, кулаками і ногами, не даючи підняти голови. Потім заставляють піднятися, ставлять «на розтяжку», знову збивають з ніг і продовжують бити. Після цього, кількох «норовистих» садять у клітку. Решту розташовують у відділі карантину, де відмовляються зняти побої і надати медичну допомогу. Засуджені намагалися поскаржитися на дії адміністрації, написавши заяви до Генеральної прокуратури, але вони не мають впевненості, що ці скарги потрапили за призначенням. Пілявець – один із скаржників. Чи не є клітка карою за скаргу?
Державний департамент з питань виконання покарань обіцяв представнику МТПЛ-УС сьогодні надати відповідь щодо інциденту з кліткою.

Відповіді

  • 2007.11.29 | Беніамін Бабаджанян

    Re: Карантин у клітці – це законна вимога (!).

    Шановні колеги!

    Сьогодні бл. 15.00, Голова Правління Міжнародного товариства прав
    людини - Українська Секція (МТПЛ - УС), Андрій Сухоруков, мав
    телефонну розмову із заступником начальника ВК No.123. Заступник
    начальника ВК No.123 категорично заперечує тривале перебування на вулиці
    жодного із засуджених. В розмові, чиновник повідомив, що засуджені
    перебували загратованому місці на вулиці не більше 30-40 хвилин, поки
    співробітниками виконувався передбачений законом обшук засуджених.
    Після обшуку, засуджені були розподілені у відповідні приміщення ВК
    No.123 для проходження карантину.


    З повагою,
    Беніамін Бабаджанян,
    Міжнародне товариство прав людини - Українська Секція (МТПЛ - УС),
    http://www.igfm.org.ua/blog


    On Nov 29, 1:08 pm, "Людмила

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    >
    > 28 листопада на Майдан надійшло повідомлення, що у виправній колонії № 123 (с.м.т. Літин Вінницької області) двох в‘язнів: Пілявця Андрія 1987 року народження і Черномиза Андрія 1985 року народження, більше доби протримали у клітці на вулиці під снігом і дощем, а підвечір до них «підсадили» третього – Мацуєва Єгора 1983 року народження.
    > Близько 22-ї години, представник Міжнародного товариства прав людини – Українська секція (МТПЛ-УС) звернувся до чергової частини Державного департаменту України з питань виконання покарань з проханням перевірити дану інформацію. Черговий Департаменту, після дзвінка до ВК № 123, повідомив, що дійсно до ВК № 123 етапували трьох засуджених, які певний час перебували разом зі своїми речами у відокремленому відкритому загратованому місці на вулиці, яке схоже на клітку і що це законна вимога - вони проходили карантин до розподілу по камерах. Черговий повідомив також, що на даний час (тобто на 22:50 29.11.2007 р.) засуджені знаходяться в камерах.
    > Сьогодні інформацію про повернення засуджених в камери підтвердили й інші джерела.
    > Але у нас залишається багато запитань до керівництва Державного департаменту з питань виконання покарань.
    >
    > Згідно ст.ст. 94, 95 Кримінально-виконавчого кодексу України, усі новоприбулі до колонії тримаються у відділі карантину 14 діб де проходять повне медичне обстеження.
    >
    > Чи дійсно законним є тримання новоприбулих у клітці на вулиці? Напевно так, якщо в ній і знаходиться відділ карантину, діагностики і розподілу колонії № 123. Чи може відділ карантину розміщатися в клітці просто неба?
    > Чи дійсно засуджені, що провели більше доби в клітці під відкритим небом є новоприбулими?
    >
    > Судячи з інформації отриманої нами, засуджений Пілявець прибув до 123-ї 13 листопада (!). За цей час він потрапляє у клітку вже вдруге.
    > Наші джерела повідомляють також про дуже специфічну процедуру прийому засуджених до колонії № 123. Ніби люди в масках викидають новоприбулих етапом з машини на землю і піддають жорстокому побиттю. Усе це відбувається у присутності начальника колонії і головного лікаря. Б‘ють гумовими кийками, кулаками і ногами, не даючи підняти голови. Потім заставляють піднятися, ставлять «на розтяжку», знову збивають з ніг і продовжують бити. Після цього, кількох «норовистих» садять у клітку. Решту розташовують у відділі карантину, де відмовляються зняти побої і надати медичну допомогу. Засуджені намагалися поскаржитися на дії адміністрації, написавши заяви до Генеральної прокуратури, але вони не мають впевненості, що ці скарги потрапили за призначенням. Пілявець – один із скаржників. Чи не є клітка карою за скаргу?
    > Державний департамент з питань виконання покарань обіцяв представнику МТПЛ-УС сьогодні надати відповідь щодо інциденту з кліткою.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".