Надзвичайні збори "Україна - зона культурного лиха". Фото
11/30/2007 | Майдан-ІНФОРМ
На збори прибули 620 учасників з усієї України.
Серед доповідачів були Георгій Духовичний - архітектор, віце-президент Київської організації ЮНЕСКО; Тетяна Нечай - представник Ліги екскурсоводів України; Вадим Скуратівський - кінокритик, член-кореспондент Академії мистецтв України; Олесь Санін - кінорежисер, актор, продюсер; Максим Стріха - доктор фізико-математичних наук, письменник, перекладач та інші.
Потім обговорення відбувалось у 6 тематичних секціях.
Які будуть результати за підсумками прийняття резолюції? Як влада на неї прореагує?
Досить сподіватись на владу. Головний висновок тих, кого турбує стан української культури та її майбутнє. Готуємо позови до судів.
Серед доповідачів були Георгій Духовичний - архітектор, віце-президент Київської організації ЮНЕСКО; Тетяна Нечай - представник Ліги екскурсоводів України; Вадим Скуратівський - кінокритик, член-кореспондент Академії мистецтв України; Олесь Санін - кінорежисер, актор, продюсер; Максим Стріха - доктор фізико-математичних наук, письменник, перекладач та інші.
Потім обговорення відбувалось у 6 тематичних секціях.
Які будуть результати за підсумками прийняття резолюції? Як влада на неї прореагує?
Досить сподіватись на владу. Головний висновок тих, кого турбує стан української культури та її майбутнє. Готуємо позови до судів.
Відповіді
2007.12.01 | ziggy_freud
звичайно, судові позови - штука важлива...
Майдан-ІНФОРМ пише:> На збори прибули 620 учасників з усієї України.
> Серед доповідачів були Георгій Духовичний - архітектор, віце-президент Київської організації ЮНЕСКО; Тетяна Нечай - представник Ліги екскурсоводів України; Вадим Скуратівський - кінокритик, член-кореспондент Академії мистецтв України; Олесь Санін - кінорежисер, актор, продюсер; Максим Стріха - доктор фізико-математичних наук, письменник, перекладач та інші.
доповіді дійсно були цікаві і переважно конструктивні. Але Скуратівський розчарував. Його погляди на ТБ давно відомі, і після того, як С. сказав, що ТБ знаходиться в руках мавп, "мавпи" пішли разом з камерами. На місці телевізійників я б теж обурився.
І після реально тверезих думок звучить пропозиція: зробити міністром культури Танюка. А гуманітарним віце-прем*єром - Іллєнка.
Коли почалось обговорення резолюції, Капранових стало трохи жаль. Бо люди полізли з злісними оффтопами. Постало сурьйозне питання: "Кого нищать - народ України чи українську націю?" Дійсно, принципова різниця - отримувати дулю в обличчя як етнічний українець, чи як громадянин? Але носії подібних поглядів складали серед учаснєгов явну меншість...
> Досить сподіватись на владу. Головний висновок тих, кого турбує стан української культури та її майбутнє. Готуємо позови до судів.
судові позови - штука важлива. Але, крім того, що декого з чиновників варто відсторонити від посад, чи навіть позбавити волі, бажано замислитись про позитив. Ну от вороги культури - манкурти, запроданці, корупціонери - програли позови та сіли. Від двох до п*яти, з конфіскацією майна. Чи втекли в рідне далеке Підмосков*я. А що далі?
2007.12.01 | Уляна
Позитив
З грудня почне працювати перша українська студія дублювання фільмів. Про це я дізналася на цих зборах. На даний момент дублювання роблять для нас в Саннкт-Петербурзі.А взагалі, народ дуже неадекватний. Нуль претензій і вимог до себе. Все до когось. "Работа, работа, перекинься на Федота".
Позитив може виникнути тільки тоді, коли люди самим собі поставлять завдання, а не комусь. "Народ дізнався, що вже суверенний, але ще не йме віри". І ще цитата того самого автора (Ортега-і-Гассет)"Людське суспільство, хоч-не-хоч, є завжди аристократичне самою своєю істотою, аж до такого ступеня, що воно є суспільством у міру свого аристократизму і перестає ним бути у міру того, як утрачає аристократизм. Очевидно, я говорю про суспільство, а не про державу."
Так от, на зборах буяла держава, а не суспільство. Спільнота не сформована. Всім хочеться державопроводу у кожну комірчину, щоб підставив шклянку і туди полилося... Або натиснув і тут "двоє із ларца" (напевно Ющенко і Тимошенко) вискочили і почали всіх гладити і прислуговувати... Бунт мас, розбещений панич, втручання некваліфікованої одиниці у все на світі, привітивізм... (і далі, як у книзі вище процитованого автора)все це найкаще охарактеризує те, що було висловлене на зборах секції, де я була присутня.
2007.12.01 | ziggy_freud
якщо в нас досі бунтують маси, це негатіфф
Уляна пише:> Всім хочеться державопроводу у кожну комірчину, щоб підставив шклянку і туди полилося... Або натиснув і тут "двоє із ларца" (напевно Ющенко і Тимошенко) вискочили і почали всіх гладити і прислуговувати... Бунт мас, розбещений панич, втручання некваліфікованої одиниці у все на світі, привітивізм...
еге-ж. Як в голові певної особи може вміститись проголошення політєга Х своїм ворогом та глибока переконаність, що політєг Х має все зробити для блага цієї особи, я зрозумів, лише довго займаючись психологією. Логіка неврозу та невротиків в принципі нелінійна...
взагалі бунт мас в Ортега-і-Гасетовому сенсі давно мав би припинитись. Якби всього лише 10% від маси почали думати головою, а не шлунком чи дупою.
2007.12.01 | Майстер
Вас підло надурили
Уляна пише:> З грудня почне працювати перша українська студія дублювання фільмів. Про це я дізналася на цих зборах. На даний момент дублювання роблять для нас в Саннкт-Петербурзі.
>
>
> А взагалі, народ дуже неадекватний.
Народ справді дуже неадекватний. Непоінформований до вереску. На даний момент дублювання роблять В УКРАЇНІ. В тому числі й санкт-лєнінградська студія Нева-фільм. У нас вона називається "Нева-фільм-Україна". Робить і словацька компанія (забув назву). Її роботи: "Веселі ніжки", "Гаррі Поттер та Орден Фенікса" і ще щось. Роблять і українські студії "Птеродакшен" та "Адіоз". І сам B&H робить на потужностях згаданих "Птеродакшена" та "Адіоза". Поки що нема повного циклу дублювання - зведення звуку тощо, але кіно українською стало нормальним явищем - один з небагатьох прикладів реального наступу української культури. Але ж борці з культурним лихом у кіно не ходять...
2007.12.01 | Любов
До теми (л)
Ось таке інтерв"ю Сергія Рахманіна з Сергієм Проскурнеюhttp://radiosvoboda.org/article/2007/11/67E4DD54-56A8-429A-A97D-E932867E1857.html
2007.12.02 | Грета
Re: До теми (л)
Щодо якості дискусії в залі - це було передбачувано. Культура зборів відсутня, поки що, але ось такими методами її і формують.Найкраща секція була - музика. Все дуже по темі і в рамках регламенту, хоча модератор і не надто насіддав.
Найгірше пройшло кіно - Юрій Іллєнко перетягував ковдру так, що ніхто і писнути не зміг.
Але люди, давайте будемо чесні - у нас є альтернатива? Можливо, хтось інший організує щось краще? Тільки не розказати, а організувати реально, хто може?
Є багато претензій до доповідачів, це я згодна. Але вони прийшли і висловились. І надали певну інформацію залу і пресі. Можливо, не зовсім повну і не зовсім точну.
Але у мене набагато більше претензій до Забужко, яка значиться ініціатором проекту, але не прийшла (мабуть, зайнята). Те саме - Жадан і Андрухович. Цих людей ви не будете критикувати, бо вони не зробили НІЧОГО в цих зборах. Ви будете критикувати тих, хто щось зробив, але не ідеально. Погодьтеся, це трохи нечесно. Не робить помилок той, хто не робить нічого.
І наостанок хочу сказати таке: Капранови молодці. Втимати такий розбурханий, деструктивний, крикливий зал хоча би так, як втримали вони... ЦЕ уже треба дуже багато постаратись.
Молодець Матіос, яка прийшла і просиділа весь час. І Роздобудько і Подерв*янський, і Санін з температурою під 40.
2007.12.02 | ziggy_freud
альтернативи є. Я нарахував цілих чотири
Грета пише:> Найкраща секція була - музика. Все дуже по темі і в рамках регламенту, хоча модератор і не надто насіддав.
так, п.Щетинський нормально впорався з модеруванням. Буде добре, якщо секція і далі збиратиметься.
> Але люди, давайте будемо чесні - у нас є альтернатива? Можливо, хтось інший організує щось краще? Тільки не розказати, а організувати реально, хто може?
є.
1) Емігрувати в країну, де адекватно ставляться до культури.
2) Вдягти фофудью і торгувати з лотка общєрусской ідєєй для малорософ. Путіну поки що такі кадри потрібні. Хоч найтепліші місця вже зайняті аккадемєґамі Толочькамі.
3) Вдягти шаровари і торгувати українською ідеєю. Але дуже мало і тільки для себе. Знов таки, тут доведеться конкурувати з Мовчаном і Олійником.
4) Стати професійним безродним космополітом. Голосно лаяти націоналістів і тихенько вирішувати питання про землевідводи родичам. Але це місце зайняте Тоббачьнєгамі.
> Але у мене набагато більше претензій до Забужко, яка значиться ініціатором проекту, але не прийшла (мабуть, зайнята). Те саме - Жадан і Андрухович. Цих людей ви не будете критикувати, бо вони не зробили НІЧОГО в цих зборах. Ви будете критикувати тих, хто щось зробив, але не ідеально. Погодьтеся, це трохи нечесно. Не робить помилок той, хто не робить нічого.
100%
> І наостанок хочу сказати таке: Капранови молодці. Втимати такий розбурханий, деструктивний, крикливий зал хоча би так, як втримали вони... ЦЕ уже треба дуже багато постаратись.
> Молодець Матіос, яка прийшла і просиділа весь час. І Роздобудько і Подерв*янський, і Санін з температурою під 40.
http://www2.maidan.org.ua/n/culture/1196502255
(доповнення) Призові місця в хіт-параді:
Капранови - за модерацію. Не кожен впорався би з таким заходом, навіть маючи брата-близнюка.
Духовичний - за адекватне розуміння проблем містобудівництва та місторуйнування. Спешал сенкс, що таки прочитав доповідь українською.
Санін - за те, що поставив пряме питання. Чи будуть сінематографісти лише обслугою "в Украінє", подай-принеси москалям та американам, чи будуть знімати власне кіно.
Троїцький - за те, що він такий добрий, нікого не хоче саджати, лише пропонує конструктив. Хоч і говорить російською
2007.12.02 | OlenaSt
До теми про альтернативу
Грета пише:> Але люди, давайте будемо чесні - у нас є альтернатива? Можливо, хтось інший організує щось краще? Тільки не розказати, а організувати реально, хто може?
Капранови, безперечно, молодці. Поза жодним сумнівом. Бо придумали-організували-модерували. І досить пристойно. Тим більше, що на все це було дуже мало часу.
Можливо, саме брак часу спричинив певні організаційні, скажімо так, "перекоси".
Коли ми серед знайомих обговорювали, чи варто брати у цих зборах участь, багато хто вважав, що це акція або проплачена, або "тусовочна". Жоден (!) не вірив, що це може робитися щиро.
Перша точка зору грунтувалася на порядку денному - очевидно, що в запропонованому режимі і практично лише за півдня роботи неможливо досятги більш-менш реальних результатів. Друга виходила зі списку ініціаторів.
Для експерименту я кілька разів телефонувала в оргкомітет. Спочатку просто питала, чи потрібна допомога. Потім - з ким узгоджувати підготовлені нами матеріали (узгоджувати - щоб не дублюватися), потім - куди їх привозити. Зрештою, намагалася через оргкомітет зв'язатися з керівниками секцій для уточнення деяких робочих моментів. Глухо. Оргкомітет - як кам'яна стіна. Звичайно, простіше було звернутися безпосередньо до ініціаторів, але ж я хотіла поекспериментувати - як "людина з вулиці". Нереально - система застібнута на всі гудзики. Звідси - переконання, що акція тусовочна. Причому, мабуть, і в частини організаторів також, бо деякі з них, як Ви зауважили, й самі не прийшли.
Тим не менше, попри невисокі очікування від зборів, прийшло 620 людей. Є серед кого шукати альтернативу? Та, мабуть, краще все ж не альтернативу, а однодумців.
> Є багато претензій до доповідачів, це я згодна. Але вони прийшли і висловились. І надали певну інформацію залу і пресі. Можливо, не зовсім повну і не зовсім точну.
У певні (на щастя, поодинокі) моменти згадувалися звітно-виборні збори якоїсь спілки за радянських часів: штатні доповідачі (за посадою), передбачуваний текст... Обговорення резолюції, як на мене, було більш плідним...
Але дивні погрози деяких м-м... виступаючих: "якщо..., то я зараз звідси піду!" - оце справді сумно. Мало того, що вони ототжнюють себе (і вже тривалий час) з усією культурою, вони ще намагаються інших схилити до думки, що саме їм альтернативи немає. Якщо вони такі чистоп... пуристи, то чи варто приходити на відкриті збори, чи, може, краще, як завжди, висловлюватися на власній, нехай і великій, кух... тусовці?
А "незовсім повна і незовсім точна інформація" українською мовою має назву "брехня". Хіба ні?
І ще: зараз є багато громадських ініціатив у галузі культури, не лише мистецьких, а й, наприклад, пам'яткоохоронних. Здебільшого це ініціативи молодіжні.
На секцію музеїв з коротким повідомленням зайшли дівчата-журналістки, які проводять цікаву кампанію щодо музею "Київська фортеця". Спочатку їм ледве надали слово (корифеї сприйняли це мало не як особисту образу - молодих вперед пустили), потім одну з них мало не заклювали, бо вона не знає мови. Зрештою, враження про саму кампанію (насправді досить цікаву і, порівняно з іншими, відносно ефективну) було змазане.
Але ж саме такі дівчатка-хлопчики і є та сама альтернатива! Принаймні, допоки їх корифеї не обламали. Ну і "реалії життя", звичайно, у першу чергу.
> Не робить помилок той, хто не робить нічого.
Це вже точно.
> І наостанок хочу сказати таке: Капранови молодці.
Жодних сумнівів.
> Найкраща секція була - музика.
Нє-є, найкраща була архітектура .