МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

12/21/2007 | padluka
У 1722 році в селі Чорнухи Лубенського повіту Полтавської губернії в сім`ї малоземельного козака Сави Сковороди та Пелагеї з давнього старшинського козацького роду Шенгереїв народився син. Назвали його Григорієм.

Нині Григорієм Сковородою, 285-ліття якого ми нещодавно відзначили, пишаються не лише Полтавщина й Україна. Український Сократ по праву належить усьому людству. Цей неперевершений майстер слова, філософ і просвітитель входить до когорти найвидатніших людей світу всіх віків.

До 250-річчя з дня народження Г.С.Сковороди у 1977 році в його рідних Чорнухах була відновлена садиба його батьків - хата, де він народився, комора, стодола та колодязь, збудовано приміщення меморіального музею.

Але нині садиба, що є безумовно, перлиною літературно-меморіального комплексу, перебуває в жалюгідному стані. За 35-років очеретяна покрівля будівель стала дірявою, лати стали проглядати ребрами, а з середини хати (бо горища немає) зірки видно.

Саме такою побачив садибу у жовтні цього року голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін й забив на сполох. За його дорученням до Чорнух миттю прибув Микола Гордієнко, голова лубенського осередку Партії захисників Вітчизни.

- Давно треба перекрити хату, – бідкався директор музею Микола Соляник. - На жаль, серед місцевих уже немає майстрів, спроможних це зробити. Треба десь шукати. А головне – знайти кошти.

Юрій Кармазін зателефонував мені й поставив завдання знайти на Полтавщині майстрів, котрі уміють перекривати хати очеретом. І вже наступного дня я поїхав у Малу Перещепину Новосанжарського району, куди мене направили знайомі, які вже випробували умільців давнього ремесла в роботі. Їхня візитівка - очеретяна стріха хати на сучасному приватному будинку навпроти Вічного вогню на вул.Фрунзе в Полтаві та покрівля ресторану “Хутірець”. До речі, раніше у Малій Перещепині працював завод з випуску очеретяних матів, благо очерету в перещепинських болотах вистачає.

Голова Чорнухинської районної ради Микола Кривчун теж перейнявся проблемою руйнації обійстя нашого славетного земляка й обіцяв профінансувати з районного бюджету перекриття хати, клуні й стодоли відповідно до кошторису, обрахованого бригадиром перещепинців – 20-25 тисяч гривень разом з матеріалами. Вдарили по руках, щоправда, письмової угоди не укладали.

Наш почин палко підтримав і перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Іван Близнюк, побіцявши приїхати у Чорнухи, коли там почнуть працювати покрівельники.

Та коли Микола Гордієнко привіз перші 300 кулів очерету, а я привіз усю пригаду малоперещепинців, то голова Чорнухинської райдержадміністрації Борис Лисенко «заспівав» нам дивної пісні: спасибі за клопотання, але нехай ваші прещепинці повертають оглоблі додому, бо ми знайшли інших, трохи дорожчих майстрів і тільки їм довіримо роботу в історико-архітектурному меморіалі.

Виявилося, що «трохи дорожче» - це... 66 тисяч гривень проти 20-25 тисяч перещепинців (мабуть, нову хату збудувати було б дешевше).

Стурбований не стільки тим, що відмовили знаним, досвідченим майстрам, а наміченним розбазарюванням державних коштів, тобто, грошей платників податків (не так важливо, з районного чи обласного бюджету), я звернувся до полтавського губернатора Валерія Асадчева. Він запевнив, що буде, як це і належить, проведений тендер, мовляв, нехай і перещипинська бригада бере участь.

Втім, ніякого оголошення про тендер на перекриття дахів будівель меморіальної садиби ми, звісно, так і не побачили. Лиш переконалися, що не всім однаково болить українське.

Бо через кілька днів дізналися, що інша бригада (якраз у сини перещепинцям годяться) повним ходом працює на об’єкті у Чорнухах. А різниця вартості одніє й тієї ж роботи у 40 тисяч гривень, піди перевір, у чиїх кишенях вона осіла насправді.

Як тут не пригадати безсмертні рядки Григорія Сковороди:

Панські Петро для чинів тре кутки,
Федір-купець обдурити прудкий,
Той зводить дім свій на новий манір,
Інший гендлює, візьми перевір.

66 тисяч гривень виділені з обласного бюджету не дають спокою авторові статті. Підрахунки, скільком полтавським бідакам, які з останньою надією оббивають пороги обласного влади, можна було б надати матеріальної допомоги на 40 тис. гривень, виділяючи кожному хоча б по 100 гривень... Скільки стипендій можна було б дати талановитим дітям з малозабезпечених сімей на здобуття вищої освіти... Скільки бомжів, що зараз замість неіснуючого центру адаптації кочують з вокзалу на вокзал, можна було б нагодувати й прихистити на ці гроші, скільки покращених обідів недоотримали дітлахи першоклашки...

Відомо, що Григорій Сковорода був великим аскетом – не в приклад нинішньому корумпованому чиновництву.

І ця історія з 40 тисячами гривень - як та ложка дьогтю в діжці меду... Як казав мандрівний філософ, «кожен імєєт свой ум голова»...

Василь Ковальчук,
голова Полтавської міської організації
Партії захисників Вітчизни.

http://www.regionnews.poltava.ua/index.php?go=Page&id=43

Відповіді

  • 2007.12.21 | Koala

    Порада: сфотографуйте нову стріху...

    і покажіть фото працівникам музею в Пірогові, під Києвом - там точно є спеціалісти, які зможуть кваліфікувати роботу майстрів.
    Заєдно поцікавтеся тамтешнім досвідом - бо дві перекритих стріхи невідомо яким манером, як на мене, ще не доказ професійності майстрів (якщо не знаєте, кожний регіон України, якщо не кожне село, має свої традиції способу перекриття очеретяних чи солом'яних стріх).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.12.21 | lanka

      А навіщо тендери взагалі існують?

      Koala пише:
      > і покажіть фото працівникам музею в Пірогові, під Києвом - там точно є спеціалісти, які зможуть кваліфікувати роботу майстрів.
      > Заєдно поцікавтеся тамтешнім досвідом - бо дві перекритих стріхи невідомо яким манером, як на мене, ще не доказ професійності майстрів (якщо не знаєте, кожний регіон України, якщо не кожне село, має свої традиції способу перекриття очеретяних чи солом'яних стріх).

      Професійність майстрів потрібно було визначати під час проведення тендеру. А його, судячи з замітки, проведено не було. Крім того, слідуючи Вашій лозіці - чим дорожче, тим краще, але це не завжди так. :sarcastic: Тендери для того й проводяться, щоб за найнижчу ціну знайти найкращу пропозицію.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.12.25 | Михайло Свистович

        Для корупції Re: А навіщо тендери взагалі існують?

        lanka пише:
        >
        > Професійність майстрів потрібно було визначати під час проведення тендеру

        Тендери визначають лише найнижчу цінову пропозицію, а не професійність майстрів.
  • 2007.12.21 | Ворона

    Re: Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

    На мій погляд тут пахне не лише адмінпротоколом про корупційне діяння. а порушенням кримінальної справи.
  • 2007.12.21 | Микола Гордієнко

    Re: Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

    Майстерніст спеціалістів Сердюка Миколи Олексійовича та Носенко Григорія Миколайовича не визиває сумніву, адже всі стріхи навколо Великого Перещепенського Болота укладаються та ремонтуються ними.
  • 2007.12.23 | Лтава

    Re: Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

    Дякую за інформацію. Спробую Ваш лист через депутатів Полтавської Обласної ради провести запитом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.12.23 | Вітер

      Re: Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

      Живим і ненародженим. Українці-імпотентний мій народ. Лтава замість того щоб провести журналістське розслідування обіцяє спробувати лист провести запитом через Полт Обл раду.Це не прислів`я Ворона-Вороні око не виклює це наші реалії. Ми українці черговий раз ковтнем інформацію та утремося,а вони черговий раз ковтнуть наші гроші та ще й насміхатися над нами будуть.Адже вони на наших святинях заробляють.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.12.25 | дециметр

        Re: Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

        Місцева міліція мовчить, а МВС України?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.12.26 | сірий

          Re: Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

          І МВС України мовчить, тобто у цій державі знову нічого не змінилось.
        • 2007.12.26 | Метр

          Re: Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

          У МВС України за приховування результатів розслідування такси значно більші. Цих грошей цілком було б досить лише для багатьох порядних, а значить бідних людей.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.12.26 | padluka

            Re: Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

            Метр пише:
            > У МВС України за приховування результатів розслідування такси значно більші. Цих грошей цілком було б досить лише для багатьох порядних, а значить бідних людей.
            Кажуть, що чора начальника МВС вчора вже змінили.
  • 2007.12.26 | дециметр

    Re: Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

    А яка такса у Полтаві?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.12.27 | дециметр

      Re: Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

      І врешті-решт, яка ж такса у Полтаві?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.12.29 | Вітер

        Re: Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

        Децеметр у вас таке мишлення, що Вас вільно можна назвати або міліметром або інфузорієй туфількой. Замість того, щоб бити на сполох і виводити негідників чиновників на чисту воду вам аж свербть
        за скільки. Не тратьте куме сили та сідайте на дно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.12.30 | метр

          Re: Для міліції: Тут пахне корупцією? (/)

          Вітер пише:

          > Децеметр у вас таке мишлення, що Вас вільно можна назвати або міліметром або інфузорієй туфількой. Замість того, щоб бити на сполох і виводити негідників чиновників на чисту воду вам аж свербть
          за скільки. Не тратьте куме сили та сідайте на дно.

          Дуже не перемайся, Вітре, бо прокурор Асадчеву, тобто Ворона Вороні око ніколи не виклює.
  • 2007.12.29 | сябр

    Старипер лобіював старперів, а йому відмовили

    А твердження про його начебто вболівання за держбюджет просто смішні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.01.02 | кулик

      Re: Старипер лобіював старперів, а йому відмовили

      Хоча колишній підполковник-афганець Василь Ковальчук офіційно, в присутності ЗМІ, звернувся у правоохоронні органи, на сьогодні ні кримінальної справи не порушено, ні, принаймні, протоколу про корупційні діяння полтавських можновладців не складено.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".