Тимошенко вітає зі святами (л)
01/04/2008 | Tatarchuk
01 січня 2008
14:01:48
Дорогі друзі!
Я хочу запровадити нову традицію новорічних вітань. Хочу, щоб влада не просто, весело усміхаючись з екранів телевізорів, передавала країні привіт з-під ялинки та обмежувалась побажаннями абстрактних успіхів та спільного благополуччя. Я хочу, щоб кожен рік влада готувала для Вас свої подарунки до Нового року. Власне, навіть не подарунки дарувала, а повертала величезні борги влади перед вами.
Отже, наш новорічний подарунок - це Державний бюджет України на 2008 рік, який був прийнятий вчора. Нова Урядова команда мала тільки десять днів на підготовку та ухвалення цього документу. Я хотіла, щоб Ви чітко знали, чого Вам чекати від нового бюджету з початку нового року, як, власне, планувати свій сімейний бюджет.
Перше. Сьогодні Україну називають зоною культурного лиха. І, на жаль, дійсно, є реальні підстави так вважати. Бо так недбало і безвідповідально ставитися до власної культури, до національного мистецтва могла тільки та влада, яка не любить і зневажає свою власну країну. Наша мета – вийти із зони культурного лиха і створити територію високої культури та мистецтва в Україні. Для початку ми збільшуємо бюджетні витрати на культуру та мистецтво майже в два рази. І в два рази збільшуємо видатки на українське книговидання. Це ми робимо терміново і невідкладно, бо вже дійшло до того, що Українську книгу треба заносити у Червону книгу.
Окрім того, ми на один мільярд гривень збільшуємо видатки на науково-технічну діяльність. Це досить велика сума коштів. Не можна економити на науці, це – злочин проти майбутнього. Я хочу, щоб наші видатні і талановиті вчені, науковці не думали про те, як втекти з нашої країни туди де поважають і цінують. Я хочу, щоб вони працювали тут, у себе вдома, для своєї країни, щоб українські «золоті голови» повернулися з «силіконових долин» на свою рідну землю і працювали для України.
Друге, що важливо. Минулий Уряд скасував дію 62 законів України, що гарантували надання пільг цілим категоріям людей. Сьогодні ми відновлюємо справедливість і повертаємо дію всіх цих законів. Бо йдеться не про якісь абстрактні речі, йдеться про інтереси 11 мільйонів людей, які були несправедливо і незаконно ображені минулим Урядом. Ми ніколи не дамо жодній політичний силі, жодному політикові нехтувати правами та інтересами людей. Всі законні пільги повертаються, але, при цьому, кардинально змінюється пільгова політика. Я хочу, щоб ви знали: віднині і назавжди - пільги будуть отримувати тільки ті люди, які їх справді потребують. Допомогу від держави у вигляді законних і логічних пільг матимуть тільки соціально незахищені громадяни, а не ті, хто по-блату дістав посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії в Чорнобилі, чи купив довідку про свою удавану «бідність».
Третє, наступне. Новим бюджетом ми рішуче і безкомпромісно прибираємо корупцію в земельних відносинах. Ми закладаємо в бюджет всі прозорі процедури поводження з землею несільськогосподарського призначення та, в тому числі, власності місцевих громад. Всі отримані за рахунок детінізації земельних відносин кошти будуть спрямовані до місцевих бюджетів. Ми покладемо край владним латифундистам, які сьогодні корупційно торгують землею наліво і направо. Наші місцеві бюджети збільшаться в десятки разів.
Четверте. Новий Уряд істотно збільшив фінансування потреб для українського села, повністю зберігаючи пільгове оподаткування сільськогосподарського виробництва.
Так на соціальну інфраструктуру села, а про це дуже багато сказано, закладені кошти, які дозволять збудувати 350 тис. кв. мм житла для працівників бюджетних установ, які працюють в селі, та ще 125 тис. кв. м для інших категорій селян.
Дуже суттєвим чином, з 20 млн. тонн до 40 млн. тонн, зросте врожай зернових. Ми так плануємо і передбачаємо в бюджеті відповідну підтримку. Ця підтримка буде здійснюватися аграрним фондом. І ми плануємо через аграрний фонд закупити близько 1,5 млн. тонн зерна, що створить достойний ринок зерна в Україні. Ми активно здійснюємо технічне переоснащення: тільки нових зернових комбайнів буде придбано у 10 разів більше, ніж у попередньому році.
Ми заклали, також, надійний фундамент для розвитку інших галузей сільськогосподарського виробництва.
П'яте. Ми у повному обсязі починаємо відновлювати енергетичну безпеку держави, яку за останні роки довели до ручки. Ще вчора один із головних стратегічних об'єктів національної економіки - «Нафтогаз України», який володіє найбільшим нашим скарбом, газотранспортною системою країни, перебував на межі технічного банкрутства. Комусь дуже хотілося (а кому саме – я неодмінно розберуся), щоб Україна втратила цю власність раз і назавжди. Ми цього не допустимо. Бюджет 2008 року збалансував всю фінансову систему «Нафтогазу», забезпечив необхідну фінансову підтримку і захистив надійно Національну Акціонерну компанію від штучного банкрутства.
А тепер, власне, - головне. Гріш ціна всім гаслам, девізам та деклараціям, якщо за ними ми не бачимо Людину з великої літери з усіма її потребами.
В бюджеті на наступний рік ми в півтора рази збільшили всі соціальні гроші. В середньому заробітна плата в країні буде зростати на 30%, а для кваліфікованих працівників - лікарів, працівників науки, культури та інших галузей - від 40 до 65% в залежності від кваліфікації.
Наведу кілька прикладів. Лікар-хірург другої кваліфікації буде мати на 45 відсотків більшу заробітну плату. Вчитель вищої категорії - на 45, соціальний працівник першої кваліфікаційної категорії - на 44, а провідний бібліотекар, про якого вже давно забули, отримає підвищення заробітної плати на 65 відсотків.
Хочу також повідомити вам, що ми збільшили видатки Пенсійного фонду України майже на 10 мільярдів - на 40 відсотків. Це означає, що починаємо здійснювати новий підхід для нарахування пенсій в залежності від стажу роботи та середньої зарплати. Словом, будемо потроху припиняти зрівнялівку в пенсіях. На кінець 2008 року ми ухвалимо єдиний Пенсійний кодекс, що створить передумови для принципово нового, справедливого варіанту нарахування пенсій.
Окрім цього, хочу окремо звернути вашу увагу, перший раз з моменту його прийняття ми виконаємо багатостраждальний закон про дітей війни.
Навіть за ті кілька днів, які були у нашому розпорядженні, ми змогли знайти ресурси, щоб дітям війни доплатити до пенсії так само, як і учасникам війни. І це є абсолютно новий напрям і прорив у цій справі. Якщо в 2007 році попередній уряд планував на виконання Закону „Про дітей війни” всього 445 мільйонів гривень, то ми заклали - 3 мільярди 600 мільйонів. Різниця є абсолютно очевидною. В середньому дитина війни отримає до своєї збільшеної пенсії ще й надбавку приблизно 50 гривень.
Нарешті, ми в повному обсязі виконуємо свої зобов'язання перед людьми і суттєво збільшуємо розмір допомоги при народженні дитини. З першого січня 2008 року на народження першої дитини така допомога складатиме 12 тисяч 240 гривень, на другу дитину – 25 тисяч гривень, на третю і наступних дітей – 50 тисяч гривень. Так що з наступного року народжуйте українців. Ці гроші передбачені в бюджеті. Окрім того, буде відпрацьована така модель, яка не дозволить батькам, які не дуже дбало ставляться до виховання дітей, зловживати цими грошима. Гроші будуть цілеспрямовано даватися на виховання дитини.
Я знаю, що сьогодні ці законні гроші молодим батькам отримати не дуже просто. Тому заявляю, що беру цю справу під свій особистий контроль. Будь-який чиновник, що затягуватиме виплату допомоги на народження дитини, буде звільнений з роботи і відповідатиме за порушення закону.
Ви пам’ятаєте, перед виборами ми обіцяли підвищити пенсії студентам – ми виконуємо своє зобов’язання. Стипендія у вищих навчальних закладів І і ІІ рівня акредитації з 133 гривень, які є сьогодні, з 1 січня збільшиться до 200 гривень, а з 1 вересня ця стипендія складатиме 400 гривень. Для вищих навчальних закладів ІІІ і IV рівня акредитації стипендія для студентів, яка сьогодні складає 159 гривень, з 1 січня збільшиться до 300 гривень, а на кінець року складатиме 530 гривень. Це означає, що студенти у нас зможуть, як самодостатні люди, планувати нехай і невеликий, але власний бюджет.
На 36,6 відсотків збільшуються видатки на охорону здоров’я. Але цих грошей безумовно недостатньо, нам потрібно робити системну реформу і переходити до страхової медицини і ми започаткуємо цю роботу.
Шановні друзі! Я також хотіла окремо звернути вашу увагу на програму, яка стала дуже дискусійною в країні під час виборів. Це - повернення заощаджень громадянам.
Тисячу разів мені говорили, що цю програму виконати абсолютно неможливо. Говорили, що процес повернення заощаджень треба розтягнути на п'ятдесят років, а суму виплат зменшити в п'ять разів. Це не наші підходи. І я Вас сьогодні запевняю – цю програму виконати можливо. І ми її виконаємо. Хто не хоче робити – шукає причину, хто хоче робити – шукає спосіб.
У 2008 році ми зробимо справжню революцію в цій сфері. Без інфляції, знецінення та інших негативних процесів. На повернення втрачених заощаджень людям ми у цьому році передбачали в 31 раз грошей більше, ніж попередній уряд. Після звірки сум заборгованості з Ощадбанком, кожен кому банк заборгував, отримає в цьому до однієї тисячі гривень готівкою, живими грошима, в залежності від розміру вкладу. В найближчий час власникам знецінених заощаджень ми дамо право розраховуватись за товари, житлово-комунальні та інші послуги з ощадних книжок.
Ми всі пам’ятаємо трагедію в Дніпропетровську, коли відбувся вибух газу. Житлово-комунальне господарство потрібно терміново приводити в порядок. Ми збільшуємо видатки на житлово-комунальне господарство в три з половиною рази і, власне, це надзвичайно велика сума, яка складає в обсязі 3 мільярди 690 мільйонів гривень, та починаємо глибоку реформу.
Ви знаєте, що ми рухаємося до створення гідних умов для проведення Євро-2012 і дорожньо-транспортний комплекс гратиме в цьому не останню роль. Ми збільшуємо видатки на будівництво доріг в 1,6 раза і будемо мати 11,4 мільярда, тобто на 4 млрд. більше на цю мету.
Ми багато що передбачили в бюджеті на наступний рік. Звичайно за ті лічені дні, що були у нашому розпорядженні, ми не встигли зробити все, що хотіли, але робота над Державним бюджетом 2008 року не припиняється ані на мить. І вже у березні Український Уряд підготує такі зміни до Державного бюджету, які повністю викорінять корупцію та тіньові схеми, розкриють весь потенціал України, забезпечать справжній Український прорив у всіх галузях нашого життя.
Ми неодмінно побудуємо Сильну, Заможну, Щасливу країну. Ми зробимо це, і ви це поступово відчуєте в повсякденному житті ці зміни.
Хай збуваються найзаповітніші мрії, хай виповнюються Ваші надії.
Хай панують достаток, затишок і щастя у Ваших родинах!
З наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим, рідні мої! Я, як завжди, з Вами!
http://www.byut.com.ua/ukr/news-5298
14:01:48
Дорогі друзі!
Я хочу запровадити нову традицію новорічних вітань. Хочу, щоб влада не просто, весело усміхаючись з екранів телевізорів, передавала країні привіт з-під ялинки та обмежувалась побажаннями абстрактних успіхів та спільного благополуччя. Я хочу, щоб кожен рік влада готувала для Вас свої подарунки до Нового року. Власне, навіть не подарунки дарувала, а повертала величезні борги влади перед вами.
Отже, наш новорічний подарунок - це Державний бюджет України на 2008 рік, який був прийнятий вчора. Нова Урядова команда мала тільки десять днів на підготовку та ухвалення цього документу. Я хотіла, щоб Ви чітко знали, чого Вам чекати від нового бюджету з початку нового року, як, власне, планувати свій сімейний бюджет.
Перше. Сьогодні Україну називають зоною культурного лиха. І, на жаль, дійсно, є реальні підстави так вважати. Бо так недбало і безвідповідально ставитися до власної культури, до національного мистецтва могла тільки та влада, яка не любить і зневажає свою власну країну. Наша мета – вийти із зони культурного лиха і створити територію високої культури та мистецтва в Україні. Для початку ми збільшуємо бюджетні витрати на культуру та мистецтво майже в два рази. І в два рази збільшуємо видатки на українське книговидання. Це ми робимо терміново і невідкладно, бо вже дійшло до того, що Українську книгу треба заносити у Червону книгу.
Окрім того, ми на один мільярд гривень збільшуємо видатки на науково-технічну діяльність. Це досить велика сума коштів. Не можна економити на науці, це – злочин проти майбутнього. Я хочу, щоб наші видатні і талановиті вчені, науковці не думали про те, як втекти з нашої країни туди де поважають і цінують. Я хочу, щоб вони працювали тут, у себе вдома, для своєї країни, щоб українські «золоті голови» повернулися з «силіконових долин» на свою рідну землю і працювали для України.
Друге, що важливо. Минулий Уряд скасував дію 62 законів України, що гарантували надання пільг цілим категоріям людей. Сьогодні ми відновлюємо справедливість і повертаємо дію всіх цих законів. Бо йдеться не про якісь абстрактні речі, йдеться про інтереси 11 мільйонів людей, які були несправедливо і незаконно ображені минулим Урядом. Ми ніколи не дамо жодній політичний силі, жодному політикові нехтувати правами та інтересами людей. Всі законні пільги повертаються, але, при цьому, кардинально змінюється пільгова політика. Я хочу, щоб ви знали: віднині і назавжди - пільги будуть отримувати тільки ті люди, які їх справді потребують. Допомогу від держави у вигляді законних і логічних пільг матимуть тільки соціально незахищені громадяни, а не ті, хто по-блату дістав посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії в Чорнобилі, чи купив довідку про свою удавану «бідність».
Третє, наступне. Новим бюджетом ми рішуче і безкомпромісно прибираємо корупцію в земельних відносинах. Ми закладаємо в бюджет всі прозорі процедури поводження з землею несільськогосподарського призначення та, в тому числі, власності місцевих громад. Всі отримані за рахунок детінізації земельних відносин кошти будуть спрямовані до місцевих бюджетів. Ми покладемо край владним латифундистам, які сьогодні корупційно торгують землею наліво і направо. Наші місцеві бюджети збільшаться в десятки разів.
Четверте. Новий Уряд істотно збільшив фінансування потреб для українського села, повністю зберігаючи пільгове оподаткування сільськогосподарського виробництва.
Так на соціальну інфраструктуру села, а про це дуже багато сказано, закладені кошти, які дозволять збудувати 350 тис. кв. мм житла для працівників бюджетних установ, які працюють в селі, та ще 125 тис. кв. м для інших категорій селян.
Дуже суттєвим чином, з 20 млн. тонн до 40 млн. тонн, зросте врожай зернових. Ми так плануємо і передбачаємо в бюджеті відповідну підтримку. Ця підтримка буде здійснюватися аграрним фондом. І ми плануємо через аграрний фонд закупити близько 1,5 млн. тонн зерна, що створить достойний ринок зерна в Україні. Ми активно здійснюємо технічне переоснащення: тільки нових зернових комбайнів буде придбано у 10 разів більше, ніж у попередньому році.
Ми заклали, також, надійний фундамент для розвитку інших галузей сільськогосподарського виробництва.
П'яте. Ми у повному обсязі починаємо відновлювати енергетичну безпеку держави, яку за останні роки довели до ручки. Ще вчора один із головних стратегічних об'єктів національної економіки - «Нафтогаз України», який володіє найбільшим нашим скарбом, газотранспортною системою країни, перебував на межі технічного банкрутства. Комусь дуже хотілося (а кому саме – я неодмінно розберуся), щоб Україна втратила цю власність раз і назавжди. Ми цього не допустимо. Бюджет 2008 року збалансував всю фінансову систему «Нафтогазу», забезпечив необхідну фінансову підтримку і захистив надійно Національну Акціонерну компанію від штучного банкрутства.
А тепер, власне, - головне. Гріш ціна всім гаслам, девізам та деклараціям, якщо за ними ми не бачимо Людину з великої літери з усіма її потребами.
В бюджеті на наступний рік ми в півтора рази збільшили всі соціальні гроші. В середньому заробітна плата в країні буде зростати на 30%, а для кваліфікованих працівників - лікарів, працівників науки, культури та інших галузей - від 40 до 65% в залежності від кваліфікації.
Наведу кілька прикладів. Лікар-хірург другої кваліфікації буде мати на 45 відсотків більшу заробітну плату. Вчитель вищої категорії - на 45, соціальний працівник першої кваліфікаційної категорії - на 44, а провідний бібліотекар, про якого вже давно забули, отримає підвищення заробітної плати на 65 відсотків.
Хочу також повідомити вам, що ми збільшили видатки Пенсійного фонду України майже на 10 мільярдів - на 40 відсотків. Це означає, що починаємо здійснювати новий підхід для нарахування пенсій в залежності від стажу роботи та середньої зарплати. Словом, будемо потроху припиняти зрівнялівку в пенсіях. На кінець 2008 року ми ухвалимо єдиний Пенсійний кодекс, що створить передумови для принципово нового, справедливого варіанту нарахування пенсій.
Окрім цього, хочу окремо звернути вашу увагу, перший раз з моменту його прийняття ми виконаємо багатостраждальний закон про дітей війни.
Навіть за ті кілька днів, які були у нашому розпорядженні, ми змогли знайти ресурси, щоб дітям війни доплатити до пенсії так само, як і учасникам війни. І це є абсолютно новий напрям і прорив у цій справі. Якщо в 2007 році попередній уряд планував на виконання Закону „Про дітей війни” всього 445 мільйонів гривень, то ми заклали - 3 мільярди 600 мільйонів. Різниця є абсолютно очевидною. В середньому дитина війни отримає до своєї збільшеної пенсії ще й надбавку приблизно 50 гривень.
Нарешті, ми в повному обсязі виконуємо свої зобов'язання перед людьми і суттєво збільшуємо розмір допомоги при народженні дитини. З першого січня 2008 року на народження першої дитини така допомога складатиме 12 тисяч 240 гривень, на другу дитину – 25 тисяч гривень, на третю і наступних дітей – 50 тисяч гривень. Так що з наступного року народжуйте українців. Ці гроші передбачені в бюджеті. Окрім того, буде відпрацьована така модель, яка не дозволить батькам, які не дуже дбало ставляться до виховання дітей, зловживати цими грошима. Гроші будуть цілеспрямовано даватися на виховання дитини.
Я знаю, що сьогодні ці законні гроші молодим батькам отримати не дуже просто. Тому заявляю, що беру цю справу під свій особистий контроль. Будь-який чиновник, що затягуватиме виплату допомоги на народження дитини, буде звільнений з роботи і відповідатиме за порушення закону.
Ви пам’ятаєте, перед виборами ми обіцяли підвищити пенсії студентам – ми виконуємо своє зобов’язання. Стипендія у вищих навчальних закладів І і ІІ рівня акредитації з 133 гривень, які є сьогодні, з 1 січня збільшиться до 200 гривень, а з 1 вересня ця стипендія складатиме 400 гривень. Для вищих навчальних закладів ІІІ і IV рівня акредитації стипендія для студентів, яка сьогодні складає 159 гривень, з 1 січня збільшиться до 300 гривень, а на кінець року складатиме 530 гривень. Це означає, що студенти у нас зможуть, як самодостатні люди, планувати нехай і невеликий, але власний бюджет.
На 36,6 відсотків збільшуються видатки на охорону здоров’я. Але цих грошей безумовно недостатньо, нам потрібно робити системну реформу і переходити до страхової медицини і ми започаткуємо цю роботу.
Шановні друзі! Я також хотіла окремо звернути вашу увагу на програму, яка стала дуже дискусійною в країні під час виборів. Це - повернення заощаджень громадянам.
Тисячу разів мені говорили, що цю програму виконати абсолютно неможливо. Говорили, що процес повернення заощаджень треба розтягнути на п'ятдесят років, а суму виплат зменшити в п'ять разів. Це не наші підходи. І я Вас сьогодні запевняю – цю програму виконати можливо. І ми її виконаємо. Хто не хоче робити – шукає причину, хто хоче робити – шукає спосіб.
У 2008 році ми зробимо справжню революцію в цій сфері. Без інфляції, знецінення та інших негативних процесів. На повернення втрачених заощаджень людям ми у цьому році передбачали в 31 раз грошей більше, ніж попередній уряд. Після звірки сум заборгованості з Ощадбанком, кожен кому банк заборгував, отримає в цьому до однієї тисячі гривень готівкою, живими грошима, в залежності від розміру вкладу. В найближчий час власникам знецінених заощаджень ми дамо право розраховуватись за товари, житлово-комунальні та інші послуги з ощадних книжок.
Ми всі пам’ятаємо трагедію в Дніпропетровську, коли відбувся вибух газу. Житлово-комунальне господарство потрібно терміново приводити в порядок. Ми збільшуємо видатки на житлово-комунальне господарство в три з половиною рази і, власне, це надзвичайно велика сума, яка складає в обсязі 3 мільярди 690 мільйонів гривень, та починаємо глибоку реформу.
Ви знаєте, що ми рухаємося до створення гідних умов для проведення Євро-2012 і дорожньо-транспортний комплекс гратиме в цьому не останню роль. Ми збільшуємо видатки на будівництво доріг в 1,6 раза і будемо мати 11,4 мільярда, тобто на 4 млрд. більше на цю мету.
Ми багато що передбачили в бюджеті на наступний рік. Звичайно за ті лічені дні, що були у нашому розпорядженні, ми не встигли зробити все, що хотіли, але робота над Державним бюджетом 2008 року не припиняється ані на мить. І вже у березні Український Уряд підготує такі зміни до Державного бюджету, які повністю викорінять корупцію та тіньові схеми, розкриють весь потенціал України, забезпечать справжній Український прорив у всіх галузях нашого життя.
Ми неодмінно побудуємо Сильну, Заможну, Щасливу країну. Ми зробимо це, і ви це поступово відчуєте в повсякденному житті ці зміни.
Хай збуваються найзаповітніші мрії, хай виповнюються Ваші надії.
Хай панують достаток, затишок і щастя у Ваших родинах!
З наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим, рідні мої! Я, як завжди, з Вами!
http://www.byut.com.ua/ukr/news-5298
Відповіді
2008.01.04 | OlalaZhm
Блін... Знову будуть обдирати дрібний і середеій бізнес
Бо бла-бла-бла, а гроші все-одно десь доведеться на всю ту соціалку брати. А бюджетні гроші - їх навіть на віжмивання для власних потреб усім юлькіним соратиникам не вистачить...2008.01.04 | сябр
Re: Блін... Знову будуть обдирати дрібний і середеій бізнес
Тобто, придушать ларьочників. власників маршруток і шашличних? Ну і х... з ними. журналістко. чого ви так переймаєтесь7 Якби у вас був хоч щонайменший ВЛАСНИЙ бізнес, ви б не горбатились в редакції на дядю-видавця-власника2008.01.04 | Раціо
А звідки Ви взяли, що вона горбатиться на якогось дядю?
У Вашому совєцькому розумінні, бізнесмен - це той, хто не працює?2008.01.17 | Михайло Свистович
Re: Блін... Знову будуть обдирати дрібний і середеій бізнес
сябр пише:> Тобто, придушать ларьочників. власників маршруток і шашличних? Ну і х... з ними.
І з Вами теж
> журналістко. чого ви так переймаєтесь7
бо громадянка
> Якби у вас був хоч щонайменший ВЛАСНИЙ бізнес, ви б не горбатились в редакції на дядю-видавця-власника
А це до чого тут?
2008.01.04 | media
А які саме норми цього бюджету "обдирають" малий та середній
бізнес? По моєму, якщо студенти будуть отримувати більшу стипендію - то зросте кількість клієнтів забігайлівок і продаж пива в точках роздрібної торгівлі.Розвитку ДСБ в Україні, як на мене, заважають не "податки" (вони в Україні не найвищі), а зовсім інші речі, які до бюджету мають опосередковане відношення. Це - складність адміністративних процедур і тотальна корупція чиновників, що спричиняє доволі слабку конкурентність дрібного бізнесу, який є часом свого роду "придатком" до більшого (в багатьох випадках - тіньового) бізнесу.
Умовно кажучи, в райцентрі є голова РДА, який "тримає" бензозаправку. Відкрити інше - можливо, але на це потрібно чимало поборів, плюс часом це неможливо зробити без порушень закону. Відповідно, в контролюючих органів з"являється привід час від часу "наїзжати зі штрафами", які зрештою до бюджету не потрапляють. От так і живе клас "чиновників-паразитів" по всій країні - податківці, митники, "земельники", вищий персонал адміністрацій всіх рівнів і т.д.
2008.01.04 | Чучхе
Хотілось би дізнатися джерела надходжень, що дозволять зробити +
такі витрати.Хоча в принципі і так все зрозуміло. Буде як в Білорусі, де пенсіонери годують з пенсій сім"ї, а пенсії їм беруться з обдираловки всіх громадян непенсійного віку...
2008.01.04 | Боровик
Re: Хотілось би дізнатися джерела надходжень, що дозволять зроби
Та не тільки проблема джерел, бо навіть призначення платежів не є обгрунтованим. В країні критично низький ВВП на душу, а вона замість відміни дурнуватого статусу дітей війни добавку до пенсії ввела.Про урожай 2008-го варте уваги гумористів.
2008.01.04 | Предсказамус
Гадюка.
Вообще, всех этих долбаных пенсионеров, врачей, учителей и других козлов, которые мешают либералам жить (не говоря уже о детях войны), нужно прикопать по тихому, а не деньги на них тратить. Праильна?2008.01.05 | Чучхе
И все равно
Предсказамус пише:> Вообще, всех этих долбаных пенсионеров, врачей, учителей и других козлов, которые мешают либералам жить (не говоря уже о детях войны), нужно прикопать по тихому, а не деньги на них тратить. Праильна?
Но при этом еще живущие молодые люди хотели бы знать, не за их ли счет будет оплачено это изобилие? Я вполне могу прокормить мою мать, которой этой подачки на ребенка войны не хватит ни на что, двух детей и неработающую жену. Включая меня, я снимаю у страны необходимость кормить пять ртов и единственное что хочу от любой власти - чтобы она не мешала мне работать. Но с озвученными амбициями вряд ли я дождусь этого в ближайшие годы.
2008.01.05 | Предсказамус
Re: И все равно
Чучхе пише:> Предсказамус пише:
>> Вообще, всех этих долбаных пенсионеров, врачей, учителей и других козлов, которые мешают либералам жить (не говоря уже о детях войны), нужно прикопать по тихому, а не деньги на них тратить. Праильна?
> Но при этом еще живущие молодые люди хотели бы знать, не за их ли счет будет оплачено это изобилие? Я вполне могу прокормить мою мать, которой этой подачки на ребенка войны не хватит ни на что, двух детей и неработающую жену.
Любопытное изобилие, которго не хватит ни на что... И как Вы себе представляете оплату такого прикольного изобилия за Ваш счет? Налоги никто вроде не повышает. Начнутся проблемы с гонорарами в конверте? Так они рано или поздно обязаны начаться, если хотим жить не в Азии, а в Европе.
> Включая меня, я снимаю у страны необходимость кормить пять ртов и единственное что хочу от любой власти - чтобы она не мешала мне работать. Но с озвученными амбициями вряд ли я дождусь этого в ближайшие годы.
Власть никогда не мешает работать из-за детей войны. Разве что в очень широком смысле.
2008.01.05 | Чучхе
вот так
Предсказамус пише:> Чучхе пише:
> > Предсказамус пише:
> >> Вообще, всех этих долбаных пенсионеров, врачей, учителей и других козлов, которые мешают либералам жить (не говоря уже о детях войны), нужно прикопать по тихому, а не деньги на них тратить. Праильна?
> > Но при этом еще живущие молодые люди хотели бы знать, не за их ли счет будет оплачено это изобилие? Я вполне могу прокормить мою мать, которой этой подачки на ребенка войны не хватит ни на что, двух детей и неработающую жену.
> Любопытное изобилие, которго не хватит ни на что...
Если у Вас так тяжело с юмором, возьмите первое изобилие в кавычки. И вообще, это цитата. Увы, не видевшим фильма "Иван Васильевич меняет профессию" трудно понять, в каком контексте она произносится
> И как Вы себе представляете оплату такого прикольного изобилия за Ваш счет? Налоги никто вроде не повышает. Начнутся проблемы с гонорарами в конверте?
Во-первых, о моих гонорарах не Вам, простите, судить. Во-вторых, именно то, что они не в конверте, меня и тревожит. Потому что у нас прозрачна бухгалтерия и компания отрабатывает бизнес-план, в котором заложены траты на печать, аренду помещения, транспорт, и пятое, и десятое. И если на них начнут повышаться цены, компенсировано все будет за счет урезания моих доходов. А повышаться расходы будут, потому что нужно же откуда-то такому громадью денег взяться, значит его заберут у тех, кто работает. В-третьих, на получающих зарплату в конвертах это прямо не отразится, как раз, разве что косвенно (за ту сумму, которую они получают, они смогут меньше купить)
> Так они рано или поздно обязаны начаться, если хотим жить не в Азии, а в Европе.
Наоборот, на мой взгляд, именно нынешняя политика прямо подстрекает к зарплатам в конверте. Чего нет ни в Европе, ни в Азии, как вы верно подметили
>
> > Включая меня, я снимаю у страны необходимость кормить пять ртов и единственное что хочу от любой власти - чтобы она не мешала мне работать. Но с озвученными амбициями вряд ли я дождусь этого в ближайшие годы.
> Власть никогда не мешает работать из-за детей войны. Разве что в очень широком смысле.
Не прикидывайтесь мягко говоря, недопонявшим, и не сводите все к детям войны. Вышеприведенные инициативы Тимошенко в комплексе - это миллиарды, выброшенные в песок. Можно еще вспомнить вклады Сбербанка, к которому Украина не имеет никакого отношения...
2008.01.05 | Предсказамус
Re: вот так
Чучхе пише:> Во-первых, о моих гонорарах не Вам, простите, судить.
Я о них и не сужу.
> Во-вторых, именно то, что они не в конверте, меня и тревожит. Потому что у нас прозрачна бухгалтерия и компания отрабатывает бизнес-план, в котором заложены траты на печать, аренду помещения, транспорт, и пятое, и десятое. И если на них начнут повышаться цены, компенсировано все будет за счет урезания моих доходов. А повышаться расходы будут, потому что нужно же откуда-то такому громадью денег взяться, значит его заберут у тех, кто работает.
Не совсем понял механизм забирания.
> В-третьих, на получающих зарплату в конвертах это прямо не отразится, как раз, разве что косвенно (за ту сумму, которую они получают, они смогут меньше купить)
Если деньги будут непонятным способом забирать у работающих (не повышая налоги), то да. А если путем сокращения нашего безразмерного теневого оборота - еще и как отразится.
> Не прикидывайтесь мягко говоря, недопонявшим, и не сводите все к детям войны. Вышеприведенные инициативы Тимошенко в комплексе - это миллиарды, выброшенные в песок. Можно еще вспомнить вклады Сбербанка, к которому Украина не имеет никакого отношения...
Вообще-то вернуть вклады за 5 лет - обещание Президента, которое решила выполнить Тимошенко, так что о происхождении долга вопрос к нему.
Что до остального, то мелкому и среднему бизнесу выгодны социальные выплаты, т.к. они повышают платежеспособный спрос населения. По идее, радоваться надо, а Вы расстраиваетесь...
2008.01.05 | Tatarchuk
зробить цікавого почину :)
Чучхе пише:> Но при этом еще живущие молодые люди хотели бы знать, не за их ли счет будет оплачено это изобилие? Я вполне могу прокормить мою мать, которой этой подачки на ребенка войны не хватит ни на что, двух детей и неработающую жену. Включая меня, я снимаю у страны необходимость кормить пять ртов и единственное что хочу от любой власти - чтобы она не мешала мне работать. Но с озвученными амбициями вряд ли я дождусь этого в ближайшие годы.
Пропоную вам взяти на себе такий почин.
1) Прилюдно та юридично відмовітися самому та від імені своєї матусі від надбавки за "дітей війни".
2) Пояснити мотиви.
3) Закликати інших поступити так само.
Це буде реальна користь державі. Можливо я приєднаюся до вас (скажу точно як дізнаюся про які сумми йдеться)
2008.01.05 | Боровик
Re: Гадюка.
Предсказамус пише:> Вообще, всех этих долбаных пенсионеров, врачей, учителей и других козлов, которые мешают либералам жить (не говоря уже о детях войны), нужно прикопать по тихому, а не деньги на них тратить. Праильна?
Спосіб прикопання вже винайдено і опробовано кілька років тому.
Треба зараз, як тоді, в морози ініціювати реєстрацію на надбавки, щоб пенсіонери, особливо з села поїхали в дрантивих автобусах по роздовбаних дорогах в райцентр за довідками, проовели в черзі кілька годин і так далі... Повірте, що не один із них помре від переохолодження, серцевого нападу і так далі...
Вам придуркувата влада озвучує хворі фантазії, а ви радієте...
2008.01.05 | Предсказамус
Хм.
Боровик пише:> Предсказамус пише:
>> Вообще, всех этих долбаных пенсионеров, врачей, учителей и других козлов, которые мешают либералам жить (не говоря уже о детях войны), нужно прикопать по тихому, а не деньги на них тратить. Праильна?
> Спосіб прикопання вже винайдено і опробовано кілька років тому. Треба зараз, як тоді, в морози ініціювати реєстрацію на надбавки, щоб пенсіонери, особливо з села поїхали в дрантивих автобусах по роздовбаних дорогах в райцентр за довідками, проовели в черзі кілька годин і так далі... Повірте, що не один із них помре від переохолодження, серцевого нападу і так далі...
Т.е. не нужно им никаких надбавок, а то умрут в очереди на регистрацию, или я Вас опять не понял?
> Вам придуркувата влада озвучує хворі фантазії, а ви радієте...
Не знаю, в чем проявилась моя радость. Скорее, я огорчен, читая Ваши постинги.
2008.01.06 | Боровик
Re: Хм.
Предсказамус пише:> Т.е. не нужно им никаких надбавок, а то умрут в очереди на регистрацию, или я Вас опять не понял?
Читайте оригінал. В оригіналі говориться, що будуть діти війни мати надбавку, що пенсія буде залежати від стажу.
Там ще багато іншого того, що можна знайти в любій латиноамериканській країні, але не знайдете в розвинутих країнах.
Все ці матри є новведені податки на бідність. Уряд хоче будувати комунізм, але не називати це комунізмом. Уряд не дає можливості нормально працювати, але береться нагодувати всіх і вся.
Зверніть увагу, що забулося про зниження податків, скасування ПДВ...
Ріст соціалки має бути вторинним після загального стану економіки. Якщо соціалка не підкріплена еконгмікою, то боляче буде всім, але найболючіше буде бідним і пенсіонерам особливо.
Ніякого пресу на тих в кого є гроші не вийде, бо після тренінгу у Азарова податки можна взагалі не платити. Будь яке закручування гайок заганітиме бізнес в тінь.
Я знаю, що вас не переконаю, бо я ще не бачив, щоб Ви признали щось, що не співпадає зі словами Юлі.
2008.01.06 | Предсказамус
Re: Хм.
Боровик пише:> Предсказамус пише:
>> Т.е. не нужно им никаких надбавок, а то умрут в очереди на регистрацию, или я Вас опять не понял?
> Читайте оригінал. В оригіналі говориться, що будуть діти війни мати надбавку, що пенсія буде залежати від стажу.
Все равно не понял, что Вы предлагаете - дебюрократизировать процедуру или ничего не доплачивать?
> Там ще багато іншого того, що можна знайти в любій латиноамериканській країні, але не знайдете в розвинутих країнах.
В первую очередь, в развитых странах не найдешь пенсии в 80 долларов.
> Все ці матри є новведені податки на бідність. Уряд хоче будувати комунізм, але не називати це комунізмом. Уряд не дає можливості нормально працювати, але береться нагодувати всіх і вся.
Хотелось бы конкретики - как именно это правительство мешает работать?
> Зверніть увагу, що забулося про зниження податків, скасування ПДВ...
Обратите внимание, этот бюджет готовился 10 дней, через три месяца его будут пересматривать. Если и тогда "забудется" - вернемся к разговору.
> Ріст соціалки має бути вторинним після загального стану економіки. Якщо соціалка не підкріплена еконгмікою, то боляче буде всім, але найболючіше буде бідним і пенсіонерам особливо.
В 2005-м был подобный рост социалки. Не напомните, как именно стало больно бедным и пенсионерам?
> Ніякого пресу на тих в кого є гроші не вийде, бо після тренінгу у Азарова податки можна взагалі не платити. Будь яке закручування гайок заганітиме бізнес в тінь.
Опять таки, поживем - увидим. Если платить налоги будет дешевле, чем сидеть в тени, умные оттуда выйдут. А дуракам любой закон не писан.
> Я знаю, що вас не переконаю, бо я ще не бачив, щоб Ви признали щось, що не співпадає зі словами Юлі.
Спасибо, что Вам удалось так долго терпеть, прежде чем привести свой главный аргумент.
2008.01.10 | Боровик
Я попереджував
http://www.obkom.net.ua/news/2008-01-10/1125.shtmlВо Львове милиция разгоняет обезумевших вкладчиков Сбербанка
Около 120 человек битком заполнили помещения Лычакивского отделения «Ощадбанка» во Львове. Из-за гама, давки и перманентные столкновений, возникающих между бывшими вкладчиками СССР, администрация учреждения решила выставить всех желающих перерегистрировать свои сберкнижки на улицу, под открытое небо, и запускать к кассам, которые сегодня обслуживают жителей трех районов города, максимум по пять человек. Специально для этого был вызван наряд милиции из Госохраны.
Люди, мягко говоря, без энтузиазма восприняли предложение руководства сберкассы и не двигаются с места. Призывы стражей порядка пока также не принесли успеха. Кроме того, люди возмущены тем, что вышли из строя компьютеры системы «Ощадбанк».
Кое-кто из прежних вкладчиков в сегодняшней очереди держит по три сберкнижки, в которых немалые суммы сбережений (в частности, от десяти до шестидесяти тысяч советских рублей).
Выяснить, работают ли компьютеры в других отделениях, пока не удалось – во львовском центральном «Ощадбанке» проходит селекторное совещание.
ЗИК
10 января 2008. 11:25
2008.01.04 | samopal
сільськогосподарський гумор
Боровик пише:Про урожай 2008-го варте уваги гумористів.
Можливо й так, бо цьогорічний "неврожай" був усе ж вищим за 20 мільйонів тон...
Але може для вас буде ще смішнішим дізнатися, що 2005-го року отих "зернових" в Україні зібрали 38 мільйонів тон.
Як і те, що згадані пільги було передбачено законодавство ще з минулого року, але, як встановив суд, попередній уряд їх скасував незаконно (хоча все одно "досяг" інфляції на рівні 17 відсотків).
2008.01.05 | Чучхе
Загалом я багато чую про багатомільярдну допомогу селу
Але ще не бачив жодного селянина, яктий би сказав: ось, мені держава трактор купила, чи кредит дала чи щось таке інше. І не те що селянина - але навіть голови сільрад і агрооб"єднінь не можуть згадати коли і як вони отримували допомогу від держави. Думаю, вона розкрадається не кидаючи будинок Кабміну - при всіх прем"єрах без виключення2008.01.05 | Боровик
Re: Загалом я багато чую про багатомільярдну допомогу селу
Село не потребує тих грошей які нібито йому дають.Головні виплати ідуть на компенсацію відсотків по кредитак та на здешевлення палива, агрохімії.
Тепер в кількох словах в загальному про механізм дерибану:
Банк надає належно оформлену позику на 50 мільйонів своїй СГ структурі під 12% річних. Структура зразу ж повертає ці гроші банку через певну схему. Тобто банк нічого не витрачає. СГ структура подає державі заявку на повернення відсотків по кредиту. Держава повертає відсотки, що більше ніж 1% чи 3%.
На рівному місці банк заробляє біля 10% на протязі днів.
Держава обмежила кількість учасників таких оборудок. Їм від цього тільки краще. Ця схема процвітає 12 років. Її ніхно не відміняв.
Я знаю випадок позики 250 мільйонів при реальному засвоєні кошті вна суму 10 мільйонів.
От вам і кошти на допомогу селу.
Ще є вищий пілотаж оборудок, коли на всю суми позики легалізується контрабанда м*яса, польської картоплі чи іншої СГ продукції. Тоді на допомогу ще прихадять дотації на кг живої ваги, на гектар ріллі та різного виду компенсації від шкідників, фітофтори і так далі.
Зараз нам співають ту саму пісню про допомогу селу, але добавляють ще якесь житло...
Невдячні тварюки вони...
2008.01.04 | Раціо
Дуже просто: збільшили фінансування по-чьотних акадєміків
і тепер вони нам зроблять науково-технологічний український прорив - лишиться тільки підставити кишеню.2008.01.04 | Боровик
За які гріхи така нам кара?
Приголомшила...Одним словом, буде важко, але недовго...
Таке враження, що Юля навіть не думає про те, що буде через півроку.
2008.01.04 | Раціо
А що, через півроку ще щось буде?
Боровик пише:> Таке враження, що Юля навіть не думає про те, що буде через півроку.
2008.01.04 | Pavlo
Шо буде, шо буде... П-ць буде!
2008.01.04 | Раціо
А чому це не виділено окремим бюджетним рядком?
2008.01.04 | Tatarchuk
це відбуватиметься з позабюджетних коштів
2008.01.05 | samopal
Цим питанням займається РНБО
Pavlo пише:П-ць буде
2008.01.05 | Чучхе
Назагал Тимошенко нічим не відрізняється від Черновецького
та сама гречка в маси, тільки ораторські якості незрівнянно кращі2008.01.05 | Боровик
Влучно (-)
2008.01.04 | media
Аби ще тільки пояснили, звідки братимуться доходи бюджету
Якщо за рахунок надходжень, подібних до т.зв. "збільшення місцевих бюджетів в десятки (!!!) разів", то цікаво - а що буде, якщо ці "надходження" (від приватизації, наприклад?) не надійдуть?> Дуже суттєвим чином, з 20 млн. тонн до 40 млн. тонн, зросте врожай зернових.
А якщо не зросте, неврожай раптом знову, що тоді? Чи це за аналогією з біблійськими "сімома роками тучними" і "сімома тощими" - 2007 р. був неврожайним, наступний буде врожайним? А може селяни здійснять "прорив", у новозбудованих мешканнях швидко освоять нові технології?
>
> В бюджеті на наступний рік ми в півтора рази збільшили всі соціальні гроші. В середньому заробітна плата в країні буде зростати на 30%, а для кваліфікованих працівників - лікарів, працівників науки, культури та інших галузей - від 40 до 65% в залежності від кваліфікації.
Ура. Стратегія правильна, в цілому. Питань всього два. А що, якщо не буде виконано бюджет - я так розумію, зарплати все ж платитимуть, але інші витрати, інвестиції (як-от те ж "житлове будівництво на селі") будуть заморожені. І друге, інфляція, за умови українського ринку, може знову почати галопувати. Тому що в житло вкладати гроші "бідний" чи "нижчесереднього" українець не буде. Тут аби купити зайвий кілограм м"яса для родини. Скільки ж коштуватиме те м"ясо?
> Навіть за ті кілька днів, які були у нашому розпорядженні, ми змогли знайти ресурси, щоб дітям війни доплатити до пенсії так само, як і учасникам війни. І це є абсолютно новий напрям і прорив у цій справі. Якщо в 2007 році попередній уряд планував на виконання Закону „Про дітей війни” всього 445 мільйонів гривень, то ми заклали - 3 мільярди 600 мільйонів. Різниця є абсолютно очевидною. В середньому дитина війни отримає до своєї збільшеної пенсії ще й надбавку приблизно 50 гривень.
А от тут мені не зовсім зрозуміло. Чому пільги стосуються т.зв. "дітей війни", а тих хто народився вже 1946 р. - ні? Якщо вже "боротися за справедливість", і "скасовувати пільги" - може доцільрніше було би підвищити пенсії всім пенсіонерам?
>
> Нарешті, ми в повному обсязі виконуємо свої зобов'язання перед людьми і суттєво збільшуємо розмір допомоги при народженні дитини. З першого січня 2008 року на народження першої дитини така допомога складатиме 12 тисяч 240 гривень, на другу дитину – 25 тисяч гривень, на третю і наступних дітей – 50 тисяч гривень.
Мовчимо. Це - найпростіший спосіб нібито "подолання демографічної кризи". Але ніякі "50 тис. за третю дитину" не допоможуть, якщо не буде вирішено корінних проблем - власне житло, впевненість у завтрішньому дні, стабільні ціни, якісна медична допомога. В ідеальному варіанті жінки при цьому "переключаться" на догляд за дитиною, а з появою другої і третьої дитини - це буде суцільний конвеєр, і чоловікам не знаю скільки треба буде заробляти, щоб виплатити житловий кредит. А мати кількох дітей у гуртожитку чи зйомній квартирі - це треба мати неабияку силу волі.
>
> Ви пам’ятаєте, перед виборами ми обіцяли підвищити пенсії студентам – ми виконуємо своє зобов’язання. Для вищих навчальних закладів ІІІ і IV рівня акредитації стипендія для студентів, яка сьогодні складає 159 гривень, з 1 січня збільшиться до 300 гривень, а на кінець року складатиме 530 гривень. Це означає, що студенти у нас зможуть, як самодостатні люди, планувати нехай і невеликий, але власний бюджет.
От-от. Цікаво, як вони запланують витрату цих "пенсій студентам"? Думаю виробники пива, горілки і їдальні у вузах можуть спокійно на 10-20% піднімати ціни. Якщо ж врахувати останні подорожчання залізничних квитків і харчів, то підвищення стипендій теж буде не таким значним, як здається.
> У 2008 році ми зробимо справжню революцію в цій сфері. Без інфляції
Це про повернення вкладів. Тобто, це як? В Україні не буде інфляції?
>
> Ми збільшуємо видатки на житлово-комунальне господарство в три з половиною рази і, власне, це надзвичайно велика сума, яка складає в обсязі 3 мільярди 690 мільйонів гривень, та починаємо глибоку реформу.
А цікаво, в чому вона полягатиме?
>
> Ви знаєте, що ми рухаємося до створення гідних умов для проведення Євро-2012 і дорожньо-транспортний комплекс гратиме в цьому не останню роль. Ми збільшуємо видатки на будівництво доріг в 1,6 раза і будемо мати 11,4 мільярда, тобто на 4 млрд. більше на цю мету.
Ну, вперед. Я особисто змирився би і з більшою сумою (можливо, замість "повернення заощаджень на безінфляційній основі"). Змирився би, якби Мінтранс розповів би кілька цифр, а саме - які саме дороги, в який термін будуть побудовані, хто їх будуватиме (держава чи це буде концесійна основа?), і скільки коштуватиме кілометр автостради. Цікаво знати, чи буде до 2012 року побудовано, наприклад, автобан від польського кордону до Донецька (країни-нові члени ЄС будуть автостради набагато скромнішими темпами).
>
> І вже у березні Український Уряд підготує такі зміни до Державного бюджету, які повністю викорінять корупцію та тіньові схеми, розкриють весь потенціал України, забезпечать справжній Український прорив у всіх галузях нашого життя.
Тобто, пару місяців тіньові схеми ще подіють, а там можна їх і того?..
Висновки. В бюджеті (який є свого роду планом дій уряду) закладено один позитивний момент - усвідомлення необхідності підвищення рівня життя найбільш убогих верств населення. Але це має супроводжуватись створенням конкурентного середовища в основних сферах споживання - ринок житла, продукти харчування, ЖКГ, та проведення інфраструктурних змін (охорона здоров"я, транспорт). Цього, в свою чергу, не змінити без коригування філософії відносин "влада-суспільство" - поки т.зв. "тіньові схеми" будуть такими, як є, ніякі "зростання зарплат" нічого не змінять. Це буде лише "перетасування грошей в природі" - "прості люди" за більші гроші споживатимуть таку саму, а в окремих випадках і меншу кількість благ! Підвищення зарплати в 2 рази не означатиме, що якість життя громадян зросла в 2 рази.
Тому економісти і дивуються - в країні зарплати зростають, консумпційний бум іде, а задоволення громадян життям чомусь не збільшується, середня тривалість життя теж не зростає. Але про питання "як це зробити", як зруйнувати існуючу монополію окремих осіб на використання функцій і ресурсів держави у власних цілях - про це у нинішнього уряду, як і у його попередників, не йдеться.
2008.01.04 | Tatarchuk
вивчайте Правомову та нутріть укрсоц
media пише:> Якщо за рахунок надходжень, подібних до т.зв. "збільшення місцевих бюджетів в десятки (!!!) разів", то цікаво - а що буде, якщо ці "надходження" (від приватизації, наприклад?) не надійдуть?
> > Дуже суттєвим чином, з 20 млн. тонн до 40 млн. тонн, зросте врожай зернових.
> А якщо не зросте, неврожай раптом знову, що тоді? Чи це за аналогією з біблійськими "сімома роками тучними" і "сімома тощими" - 2007 р. був неврожайним, наступний буде врожайним? А може селяни здійснять "прорив", у новозбудованих мешканнях швидко освоять нові технології?
Технології давно відомі, моральна політика зробить моральний урожай зернових. Директори банків та нафтових компаній якщо шчо, підуть підбирати колоски Можна відкупатися контрибуцією у вигляді борошна за власні кошти.
> > Навіть за ті кілька днів, які були у нашому розпорядженні, ми змогли знайти ресурси, щоб дітям війни доплатити до пенсії так само, як і учасникам війни. І це є абсолютно новий напрям і прорив у цій справі. Якщо в 2007 році попередній уряд планував на виконання Закону „Про дітей війни” всього 445 мільйонів гривень, то ми заклали - 3 мільярди 600 мільйонів. Різниця є абсолютно очевидною. В середньому дитина війни отримає до своєї збільшеної пенсії ще й надбавку приблизно 50 гривень.
> А от тут мені не зовсім зрозуміло. Чому пільги стосуються т.зв. "дітей війни", а тих хто народився вже 1946 р. - ні? Якщо вже "боротися за справедливість", і "скасовувати пільги" - може доцільрніше було би підвищити пенсії всім пенсіонерам?
Кожного року планка буде здійматися, а позаяк нова влада надовго, то коли дійде до 1953, будуть "діти Сталіна"
> От-от. Цікаво, як вони запланують витрату цих "пенсій студентам"? Думаю виробники пива, горілки і їдальні у вузах можуть спокійно на 10-20% піднімати ціни. Якщо ж врахувати останні подорожчання залізничних квитків і харчів, то підвищення стипендій теж буде не таким значним, як здається.
Вчить укрсоц. Нутрітє. Вам сказали чітко і абсолютно ясно, що студенти ІІІ-4 рівнів акредитації колись постарішають і отримають пенсію. В указаних суммах.
> > У 2008 році ми зробимо справжню революцію в цій сфері. Без інфляції
> Це про повернення вкладів. Тобто, це як? В Україні не буде інфляції?
Сумрак впаде, і неправда впаде. Зворотня інфляція буде..
2008.01.04 | media
Re: вивчайте Правомову та нутріть укрсоц
> Технології давно відомі, моральна політика зробить моральний урожай зернових. Директори банків та нафтових компаній якщо шчо, підуть підбирати колоски Можна відкупатися контрибуцією у вигляді борошна за власні кошти.
Втім, є ще старий перевірений спосіб - якщо неврожай, недостающі 20 млн. т. зернових будуть "летіти, пливти, їхати з усього світу".
>
>
> Кожного року планка буде здійматися, а позаяк нова влада надовго, то коли дійде до 1953, будуть "діти Сталіна"
Мене більше цікавить, коли дійдуть до "дітей застоя, перебудови і незалежної України" Я ж теж надбавку хочу.
>
> Вчить укрсоц. Нутрітє. Вам сказали чітко і абсолютно ясно, що студенти ІІІ-4 рівнів акредитації колись постарішають і отримають пенсію. В указаних суммах.
Спасіба, камандір, вапросав нєт.
> Сумрак впаде, і неправда впаде. Зворотня інфляція буде..
"За 5-7 років цілком реально дійти до рівня цін 2001 року" - потроху можна починати вчитися "читати між рядками в цитатнику Мао"
2008.01.05 | SpokusXalepniy
Хай економісти скажуть - чи залежить інфляція від...
...того на що саме населення витрачає "додаткові" кошти? Припустимо, для порівняння - на їжу і комунальні послуги, чи на авто, туризм і квартири.Це різні інфляції? І як це стосується тих, чи інших верств населення?
2008.01.05 | media
Хай скажуть, а поки вони прийдуть -
можна і пофантазувати на цю темуОтже, інфляція то одна, але утворює її (здебільшого) переважання платоспроможного попиту над пропозицією в різних сегментах споживання (в усіх тих, які Ви назвали, і ще у дуже багатьох інших). Наприклад, продукти харчування є одним з ключових сегментів утворення інфляції (хоча ціни тут схильні до сезонних коливань).
Додатковим фактором, який стимулює інфляцію, є монополізація (олігополізація) економіки, відсутність конкурентного ринку. "Вітчизняний виробник" намагається нагріти руки на будь-чому. Та ж монополізація проявляється і у сфері послуг - високі ціни за доволі низькі стандарти обслуговування (напр., відпочинок у Криму чи Карпатах). Це ви в Україні можете зустріти зараз на кожному кроці - за невідомо що деруть гроші, тому що народу діватися нікуди.
А тепер уявімо, що в кожного роботяги стає грошей, "як у дурня фантиків", а пропозиція на ринку - не з"являється. Що в результаті? Зростають ціни. Не треба бути видатним економістом, щоб розуміти, що зростання доходів населення майже завжди призводить до інфляції у будь-якій економіці, а в українській - тим паче.
Чи є шанси на зміну правил гри? Немає. Тому що у парламенті сидять представники тих же "монополізованих бізнесів", які отримують надприбутки. А люди їм мають бути вдячні за те, що вони "створили робочі місця", "піднімають ВВП", а коли приходить черговий "народний уряд" - то починають "турбуватися про простий народ" і "піднімають йому зарплати".
2008.01.05 | Чучхе
До речі, ця проблема була піднята ще котом Матроскіним
який казав, що "чтоби продать что-нібудь нєнужноє, нужно сначала купіть что-нібудь нєнужноє". Так і у нас - для того щоб комусь дати гроші, тре у когось забрати гроші, причому у кого - то є тайною двох океанів2008.01.05 | SpokusXalepniy
Вы приводите примеры инфляции переходного периода (от совка к...
...рыночной экономике). А я попытался спросить о различиях в разных типах инфляции (если таковые действительно существуют).media пише:
> А тепер уявімо, що в кожного роботяги стає грошей, "як у дурня фантиків", а пропозиція на ринку - не з"являється.
Это идиотское предположение. По сути вы говорите, что человек может "напечатать" себе денег сколько он захочет (ну, или правительство раздаст деньги, как фантики). Тогда действительно предложение не успеет за спросом по всему рыночному фронту. Вернее, именно то, что - НЕ рыночному. Ведь это будет не рынок, а базар идиотов.
Вы предполагаете разобраться с инфляцией, когда печатается излишек денег (фантики). Я же говорю об инфляции, когда денежные потоки лишь перераспределяются.
Этот вопрос - о типах инфляции был не такой простой как мне кажется вам кажется .
Сопоставим две ситуации, намеренно идеализируя процесс:
а) Допустим мы отсылаем 10% денег из собранных государством по фиксированной процентной ставке налогов и распределяем их среди 80% населения - бедным дотация чуть больше, а ближе к средним - чуть меньше. [Предполагаем, что 80% живёт ниже условного среднего уровня жизни]
б) Эту же сумму равную 10% от собранных налогов мы опять же, таким же путём распределяем среди 80% населения. Но при этом сами налоги мы собираем не по фиксированному проценту, а по резко прогрессивному. То есть общая сумма налогов сформирована за счет того, что львиная доля поступила от 20% богатых (причем, от 5% самых богатых - основная её часть).
Получается, что мы как бы воздействовали на траты богатых самих на себя, а это - траты на строительство или покупку новых вилл и квартир, земли, яхт, супер дорогих автомобилей, избыток охраны, дорогих зарубежных туров, аренду самолётов и вертолётов, супер дорогих раутов, ужинов в ресторанах, игр в казино и пр.
И эти деньги (после перераспределения) теперь будут расходаваться бедными на еду, коммунальные услуги, городской транспорт, покупку недорогой обуви, одежды и пр.
Вопрос - приведёт ли это к инфляции? А если приведёт, то будет ли она различна для случаев а) и б) ?
P.S.
Я намеренно избегал более жесткой ситуации, когда, например, этот якобы "излишек" у богатых берётся не за счет прогрессивного налогообложения, а (как для украинской ситуации) за счет устранения лазеек перетекания госсредств в карманы этих 20% самых богатых, ну, например, за счет покупки на халяву земельных участков или получения госзаказов, по которым б0льшая часть работ делается лишь на бумаге.
2008.01.05 | Tatarchuk
дві причини: 1. падіння товару, 2. прискорення обертання коштів
Все інше - гіперінфляція, каже вікіпедія (так собі джерело, але коли не знаєш куди глянути, як от я наприклад, то підійде)Инфля́ция — процесс обесценивания денег. Она может происходить по разным причинам.
Во-первых, общий объём товаров, которые можно приобрести на имеющуюся в данной экономической системе денежную массу, может расти медленнее, чем объём денежной массы, или даже уменьшаться — в таком случае, стоимость товаров растёт, а стоимость денег уменьшается.
Во-вторых, поскольку соотношение объёма товаров и объёма денег связано не напрямую, а через скорость оборота денежной массы в данной системе, то при увеличении скорости оборота денег в системе их стоимость падает (одну и ту же систему можно насытить меньшим объемом денежной массы, если увеличить скорость ее оборота).
Кроме того, на уровень инфляции существенное влияние оказывает объём денежной массы, выведенной из непосредственного потребления путём осуществления долгосрочных инвестиций, не предусматривающих быструю отдачу, уровень вкладов, находящихся в банках, величина ставки рефинансирования и так далее. Для современных экономик, в которых роль денег исполняют обязательства, собственной стоимости не имеющие, незначительная инфляция является нормой и необходимостью и находится обычно на уровне нескольких процентов в год. Уровень инфляции обычно несколько увеличивается в конце года, когда растёт как уровень потребления товаров домохозяйствами, так и уровень расходов корпораций.
Значительная инфляция (десять и более процентов в год), свидетельствует об экономических проблемах в государстве. Достаточно часто сильная инфляция, называемая также гиперинфляцией (уровень может достигать тысяч и даже десятков тысяч процентов в год) возникает за счёт того, что для покрытия дефицита бюджета правительством выпускается избыточное количество денежных знаков
2008.01.05 | media
Re: Вы приводите примеры инфляции переходного периода (от совка к...
Про фантики - це був жарт, я образно говорив. Звісно, що ситуація в УКраїні зараз - це не гіперінфляція початку 90х.>
> б) Но при этом сами налоги мы собираем не по фиксированному проценту, а по резко прогрессивному. То есть общая сумма налогов сформирована за счет того, что львиная доля поступила от 20% богатых (причем, от 5% самых богатых - основная её часть).
Прогресивний чи лінійний податок - це дилема країн, де люди їх платять. В Україні таке питання поки-що не дуже актуальне
> И эти деньги (после перераспределения) теперь будут расходаваться бедными на еду, коммунальные услуги, городской транспорт, покупку недорогой обуви, одежды и пр.
Формально все правильно ви кажете. Дійсно, в українських умовах - це необхідні кроки. Чи призведе це до інфляції - треба дивитися, який відсоток у тратах всіх українців займають ці "супердорогі автомобілі".
Але це не головне. Головне - це монополізація ринків. За нинішніх умов зростання доходів найбідніших верств населення призведе до збагачення як не одних олігархів, так інших. Але навіть ті, хто втратить, наприклад, на контрабанді м"яса чи поверненні ПДВ - може компенсувати це підвищенням торгівельних надбавок у якихось мережах супермаркетів чи продаючи м"ясо із власних свиноферм. Тому картина, яку Ви змалювали - бажана, але доволі ідеалістична, на жаль.
> Вопрос - приведёт ли это к инфляции? А если приведёт, то будет ли она различна для случаев а) и б) ?
Звичайно, призведе. Треба подивитися методику розрахунків Держкомстату - продовольчі товари і предмети побуту займають там все ж значнішу роль, ніж супердорогі лімузини. Та й попит на лімузини від доходів конкретного олігарха чи чиновника складно поки-що узалежнити - це питання моди і хибних цінностей, які в Україні панують.
З інфляцією можна ефективно боротися, даючи дорогу імпорту та протидіючи картельним змовам. Чому це неможливо в Україні - я вже писав вище. І зростання соціальних виплат тільки сприятиме інфляції.
2008.01.05 | SpokusXalepniy
Див. карт. Айвазовського
Надо спочатку визначитись - що ми називаємо інфляцією. Вірніше, що таке не припустимий рівень інфляції.Мене набагато більше засмучує, наприклад, наступний факт, який я бачу на власні очі. А саме.
Непопулістский, дуже реалістичний, супер-дупер капіталістичний уряд Януковича привів до 16.6% інфляції (офіційне підтвердження вчора надійшло).
При цьому ніхто не б'є в дзвони, ніяких виступів на форумі... - все йде як звичайне явище.
І навпаки - лише тільки Юліни обіцянки і перші же офіційні укази визивають хвилі обурення, які підіймаються кожного дня багатьма дописувачами. Миттєво відгукується ця зграя по всьому форумному форонту, прогнозуючи загибель неньки-України якщо не до квітня, то вже до листопада - точно.
Народу під натиском цих хвиль рекомендовано перебувати в стані приреченості, як на картині Айвазовського "Девятый вал".
Ну, хіба ж може тільки трошки я перебільшую.
2008.01.06 | cartes
Це тому, що Юлю люблять, а Януковича - ні.
А щодо інфляції, то у мене виникла думка, що інфляція дійде рівня, скажімо, європейської, коли ціни на товари інтенсивного вжитку дійдуть рівня європейського (з поправкою на витрати на перенесення товарів). Якщо ціни ще збільшаться, то за умов достатньо відкритого ринку товари потечуть з Європи і ціни знову впадуть. Отже, чим скоріше це відбудеться, тим краще. Слід лише піднімати виплати населенню, причому, рівень доходів може і не підніматися до рівня європейських, оскільки наша людина в середньому споживає менше європейської (особливо - послуг).2008.01.06 | media
Ви утопіст, діду
cartes пише:> А щодо інфляції, то у мене виникла думка, що інфляція дійде рівня, скажімо, європейської, коли ціни на товари інтенсивного вжитку дійдуть рівня європейського (з поправкою на витрати на перенесення товарів).
Гай гай. А чому ж зараз в Україні основні продукти харчування вже зараз дорожчі, ніж у країнах - нових членах ЄС (та й деяких старих - теж)? Якщо діяти за такою логікою, то вже у 2007 р. ціни на продовольство вже не мали би зростати, але сталося навпаки
>Якщо ціни ще збільшаться, то за умов достатньо відкритого ринку товари потечуть з Європи і ціни знову впадуть.
Ого. Відкритого ринку. А хто ж "дасть" цей відкритий ринок зробити? Може, Губський, Порошенко і Васадзе? Чи які-небудь донєцкіє?
>Отже, чим скоріше це відбудеться, тим краще.
От тут цілком згоден. Тільки не вірю чомусь у здібності Білої Дами зробити це за нашої з вами пам"яті.
>Слід лише піднімати виплати населенню, причому, рівень доходів може і не підніматися до рівня європейських, оскільки наша людина в середньому споживає менше європейської (особливо - послуг).
І як ви це собі уявляєте? Ціни мають бути "європейськими", а зарплати - якими? Для порівняння - у сусідній Польщі мінімальна зарплата - більше 300 дол. США. Ціни, при цьому, на комунальні послуги, транспорт і горілку - більші рази у 2 ніж в Україні, на деякі продукти харчування, вживані автомобілі і окремі види послуг (включно з орендою житла) - нижчі. То що ви пропонуєте, щоб і далі ціни піднімалися на все, тобто щоби якість життя українців була і надалі в рази меншою ніж у сусідів, чи як?
2008.01.06 | cartes
Я такий ..
media пише:> Гай гай. А чому ж зараз в Україні основні продукти харчування вже зараз дорожчі, ніж у країнах - нових членах ЄС (та й деяких старих - теж)? Якщо діяти за такою логікою, то вже у 2007 р. ціни на продовольство вже не мали би зростати, але сталося навпаки
Якщо чесно, я не знаю цін в Європі (наприклад у східній) на ординарні продукти харчування. Поки їх не викласть хто-небудь, нема про що сперічатись.
> >Якщо ціни ще збільшаться, то за умов достатньо відкритого ринку товари потечуть з Європи і ціни знову впадуть.
> Ого. Відкритого ринку. А хто ж "дасть" цей відкритий ринок зробити? Може, Губський, Порошенко і Васадзе? Чи які-небудь донєцкіє?
Торгівельне лобі в уряді і парламенті.
> >Отже, чим скоріше це відбудеться, тим краще.
> > Слід лише піднімати виплати населенню, причому, рівень доходів може і не підніматися до рівня європейських, оскільки наша людина в середньому споживає менше європейської (особливо - послуг).
> І як ви це собі уявляєте? Ціни мають бути "європейськими", а зарплати - якими? Для порівняння - у сусідній Польщі мінімальна зарплата - більше 300 дол. США. Ціни, при цьому, на комунальні послуги, транспорт і горілку - більші рази у 2 ніж в Україні, на деякі продукти харчування, вживані автомобілі і окремі види послуг (включно з орендою житла) - нижчі. То що ви пропонуєте, щоб і далі ціни піднімалися на все, тобто щоби якість життя українців була і надалі в рази меншою ніж у сусідів, чи як?
Ні, я просто пропоную піднімати доходи, не боючись нескінченної інфляції. "Боротьбою з інфляцією", нмд, є створення відкритого ринку, який сам обмежить нашу інфляцію до рівня європейської. Звичайно, що і всі негаразди Європи, якщо такі стануться, будуть також і нашими.
2008.01.06 | media
Дивимося
> Непопулістский, дуже реалістичний, супер-дупер капіталістичний уряд Януковича привів до 16.6% інфляції (офіційне підтвердження вчора надійшло).> При цьому ніхто не б'є в дзвони, ніяких виступів на форумі... - все йде як звичайне явище.
Не знаю, чому це йде "як звичайне явище". Я наприклад вважаю це серйозною проблемою і України, і "проффесіоналізму" уряду Януковича. Просто на форумі Майдану немає сенсу говорити щось погане про Януковича - і так це зрозуміло апріорі більшості населення цього Форуму Тим більше, що останні місяці, перед виборами, уряд Януковича нічим не відрізнявся від "популістів"
> І навпаки - лише тільки Юліни обіцянки і перші же офіційні укази визивають хвилі обурення, які підіймаються кожного дня багатьма дописувачами. Миттєво відгукується ця зграя по всьому форумному форонту, прогнозуючи загибель неньки-України якщо не до квітня, то вже до листопада - точно.
> Народу під натиском цих хвиль рекомендовано перебувати в стані приреченості, як на картині Айвазовського "Девятый вал".
А що ж ви хочете, якщо Юля збирається продовжувати ту ж політику Януковича - збільшення соціальних виплат без (як я розумію) жодних змін державної політикі у сфері регулювання економіки? Якщо не розвалити зараз ринок житла, землі, сільськогосподарських продуктів - то звісно, і далі інфляція галопуватиме. Нічого не поробиш, "ето твоя родіна, синок"
2008.01.06 | SpokusXalepniy
Дивимося чи бачимо?
media пише:> А що ж ви хочете, якщо Юля збирається продовжувати ту ж політику Януковича - збільшення соціальних виплат без (як я розумію) жодних змін державної політикі у сфері регулювання економіки? Якщо не розвалити зараз ринок житла, землі, сільськогосподарських продуктів - то звісно, і далі інфляція галопуватиме. Нічого не поробиш, "ето твоя родіна, синок"
Може вже десять разів я робив одне і теж. Повторюю ще раз. Ви (і не тільки ви, а вся вищеназвана зграя) висловлюється щодо інфляції, яку спричинить (підкреслюю - в майбутньому) в Україні популістський режим акторки-воровки. Причина - не просто зрозуміла, а зрозуміла будь-якому школяру, починаючи з восьмого класу: підвищення соціальних виплат приведе до інфляції, причому тим більшої, чим більше буде таких виплат.
І от цю велику мислЮ, ви (множина) з сумлінністю божевільного насаджуєте форуму КОЖНОГО дня. При тому, навіть остання падла не тримає фаровку за дуру. Але одночасно її підловлюють на економічній елементарщині, яку повинна знати кожна дитина. І цього замало буде! Ці ж самі люди (зі зграї) в один голос проголошують, що ця популістка готується до президентства. Тобто, згідно з цієї логіки, вона супротив елементарного здорового глузду хоче не цікавиться майбутньою інфляцією, яка може заховати навічно її потуги до президентсва.
Знову таки з"ясовується, що навіть в цій галузі (рух до влади) вона НЕ ХУЯ не розуміє.
Так скажіть, поклавши руку на серце - хто з нас піздун, бля, і пустозвон?
2008.01.06 | media
Та як хочете
По перше, ми розмовляли про те, буде чи не буде в Україні інфляція. Я, наприклад, можу едак пальцем в небо сказати, що буде більше 10% у 2008 р., що є доволі нездоровим показником.> І от цю велику мислЮ, ви (множина) з сумлінністю божевільного насаджуєте форуму КОЖНОГО дня. При тому, навіть остання падла не тримає фаровку за дуру. Але одночасно її підловлюють на економічній елементарщині, яку повинна знати кожна дитина.
"А может, он хитрый профессионал" (с). Народна прем"єрка чудово знає, що інфляція, ВВП, доходи населення для українського електорату ніякого значення не мають. Приклад - перед очима. За Януковича інфляція була найвищою за останні роки, і що? Майже 35% голосів на виборах. Український виборець керується зовсім іншою логікою, аніж корумпованість-некорумпованість політиків, їх професіоналізм, успіхи чи невдачі в економіці тощо. "Здєсь тєбє нє Амєріка".
>І цього замало буде! Ці ж самі люди (зі зграї) в один голос проголошують, що ця популістка готується до президентства. Тобто, згідно з цієї логіки, вона супротив елементарного здорового глузду хоче не цікавиться майбутньою інфляцією, яка може заховати навічно її потуги до президентсва.
Мені абсолютно пофіг, буде вона президентом, чи не буде. Ми розмовляли про те, буде чи не буде інфляція в Україні, це для мене важливіше. Я стверджую також, що на популярність ЮВ ніяке зростання інфляції не вплине (звісно, якщо не буде явного обвалу економіки, але його ніби не передбачається). Тому ваші зауваження видаються мені іррелевантними до теми цієї гілки.
> Знову таки з"ясовується, що навіть в цій галузі (рух до влади) вона НЕ ХУЯ не розуміє.
> Так скажіть, поклавши руку на серце - хто з нас піздун, бля, і пустозвон?
Нє матєрітєсь.
2008.01.05 | Tatarchuk
Такая разная инфляция
Такая разная инфляцияhttp://news.finance.ua/ru/~/2/0/all/2007/09/22/106658
Людям, часто бывающим в Америке, нетрудно заметить: цены обычных промышленных товаров почти не меняются, а стоимость услуг растет прямо-таки сумасшедшими темпами
...с точки зрения американского потребителя, ситуация инфляции цен на услуги и параллельной стабильности или даже дефляции цен на промышленные товары выглядит вполне адекватно: дороговизна одних товаров и услуг компенсируется дешевизной других. Ведь для потребителя важно не то, сколько он конкретно тратит на телевизор и сколько конкретно на прическу. Важно, какая доля дохода уходит на эти товары вместе. Если она постоянна для разнообразно варьирующих слагаемых, он этого просто не замечает
2008.01.05 | SpokusXalepniy
Дело в том, что я и есть тот экземпляр...
...о котором говорится в приведённой вами ссылке:Tatarchuk пише:
> Людям, часто бывающим в Америке, нетрудно заметить: цены обычных промышленных товаров почти не меняются, а стоимость услуг растет прямо-таки сумасшедшими темпами...
Я часто бываю в Америке. Как только покидаю этот форум, сразу очучаюсь там.
И я не вижу именно этой закономерности - сумасшедшего роста стоимости услуг в сравнении со стоимостью товаров.
Например, если десять лет назад я тратил 10 (+чаевые) долларов за стрижку в "салоне красоты", отличающегося от простой парикмахнрской лишь чуть лучшим креслом и более модерновым умывальником... ну ещё кассовым аппаратом и возможностью заплатить кредит картой, то сейчас - через десять лет - это цена обычной парикмахерской за ту же самую стрижку (причем, включая чаевые $8 + $2 = $10). А в "салоне" сейчас стоит 18 долларов (включая чаевые).
Но более сложный вопрос, как для меня, в другом. Я уже спрашивал.
Доллар по сравнению с евро падает уже третий год, а цены в магазинах практически не растут. Единственно - американцам сейчас дорого ездить в Европу (и особенно дорого там что-то покупать). И наоборот - европейцы с удовольствием покупают сейчас в Америке.
Достаточно взглянуть и сопоставить цены на ОДНИ И ТЕ ЖЕ автомобили в Америке и в Украине. Они сопоставляются легко Берешь цену в США, и смотришь на цену того же авто в Украине. Цена ОДНА И ТА ЖЕ, только лишь приписка к цифире разная: в Украине - это знак евро, а в США - доллара.