МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гіларі Клінтон програє перші праймеріз - в Айові

01/05/2008 | keymaster
Усі рейтинґи та соцопитування дотепер показують, що Гіларі Клінтон іде попереду всіх кандидатів у президенти - і демократів, і республіканців. Однак на внутрішніх партійних виборах в Айові вона програла не лише другому серед демократів, чорношкірому Берекові Обамі, але й сенаторові Едвардсу. Процент партійної підтримки прямо протилежний від того, який виводить Ґеллап та колеги з фаху: Обама отримав 38%, Джон Едвардс - 30%, і лише третьою була сенатор від Ню Йорка - 29%.

Оглядачі відзначають, що праймеріз в Айові показали цікавий соціологічний феномен: половина тих, хто підтримали Обаму - молоді люди, в той час, коли серед групи підтримки Клінтон не виявилося жодної особи, молодшої від 40 років.

Виграш Обами зробив президентську гонку в середовищі демократів цікавішою, ніж можна було сподіватися. Передбачають, що результат праймеріз в Айові якимось чином вплине на думку демократів у інших штатах. Наступні праймеріз - у вівторок в Ню Гемпшір.

Не менш цікаве діється і в республіканському таборі - там праймеріз в Айові виграв пастор-баптист Майк Хакебі (американцям невідомі результати урядування Черновецького). Він теж в соціологічних рейтинґах іде третім, після екс-мера Ню Йорка Руді Джуліані та популярного сенатора Мак Кейна.

І Обама, і Хакебі користуються майже однаковими гаслами, які звучать приблизно так: "Ми потребуємо змін", "Треба об'єднувати Америку, а не ділити". Чи справді ці зміни настануть у випадку їх обрання, та чи Америка насправді аж так поділена, сказати важко. В дебатах з Клінтон Обама у своєму рідному Ілінойсі показав дрімучу необізнаність з міжнародною проблематикою, зокрема ствердив, що у сусідній з Ілінойсом Канаді головою держави є президент. Чи справді він матиме шанси стати першим кандидатом від демократів, виявиться не в Ню Гемпшірі, а, скоріш за все після праймеріз в Каліфорнії та Ню Йорку, які відбудуться і лютому.

Відповіді

  • 2008.01.05 | Володимир

    Re: Гіларі Клінтон програє перші праймеріз - в Айові

    Дивився по онлайновому ТВ гамериканські праймеріз. Що відразу ж кидається в око і вухо: і Обама, і Хакебі буди найщирішими з усіх президентських "аспірантів", найменш театральними. Найбільш щирими. Видно було,що їм дійсно болить те, про що вони промовляли. І виказували при цьому добру обізнаність у всіх сферах тамтешнього життя. Так що не тре пиздіти, хто начальник у Канаді - про це Обамі розкажуть радники.До речі, саме свіжий погляд новачків часто буває тим буксиром, який зрушує з місця застряглу ситуацію. Цікаво також те, що Обама (а я вже давно за ним слідкую, бо цікавий чувак) вже не раз наїжджав на special interests, тобто, місцевих олігархів, якщо можна так висловитися стосовно Гамерики, і загострював при цьому увагу на необхідності інсвестувати вдома, а не за кордоном, створюючи робочі місця і покращуючи довкілля, інфраструктуру, охорону здоров'я, освіту і т.ін.
    Коротше кажучи, і Обама, і Хакебі зосереджували увагу на соціальних проблемах, на рівних правах, на необхідності повернути habeas corpus, на необхідності раціональнішого розподілу суспільного багатства. Якщо когось із них оберуть президентом, то Гамерика, яку я люблю і поважаю як захисницю (щоб там не пизділи) свободи в усьому світі, зробить великий крок уперед.
    А Клінтонша на їхньому фоні виглядає просто як хитрожопа нещира сучка. Її приналежність до старої еліти залишає мало надій на зміни.
    А зміни - це те, чого дійсно прагнуть американці, особливо молоді. Я часто спілкуюся з американцями з Корпусу миру, і вони майже всі прагнуть суттєвиг змін і готові проголосувати за Обаму, якщо його номінують. До речі, чомусь всі добровольці, з якими мені довелося спілкуватися за останні років 5, були демократами.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.01.15 | Михайло Свистович

      Re: Гіларі Клінтон програє перші праймеріз - в Айові

      Володимир пише:
      > Так що не тре пиздіти, хто начальник у Канаді - про це Обамі розкажуть радники

      Тре пиздіти, бо це - елементарне невігластво. То моде краще когось з радників кандидатом висунути?

      >
      > А зміни - це те, чого дійсно прагнуть американці, особливо молоді. Я часто спілкуюся з американцями з Корпусу миру, і вони майже всі прагнуть суттєвиг змін і готові проголосувати за Обаму, якщо його номінують.

      Не проголосує поки що Америка за чорношкірого (хай навіть і наполовину). Навіть за жінку багато американців не проголосують.
  • 2008.01.05 | Предсказамус

    Модераторіал: оффтоп, буде перенесений на Закордон

  • 2008.01.15 | Михайло Свистович

    Re: Гіларі Клінтон програє перші праймеріз - в Айові

    keymaster пише:
    >
    > Не менш цікаве діється і в республіканському таборі - там праймеріз в Айові виграв пастор-баптист Майк Хакебі (американцям невідомі результати урядування Черновецького)

    Черновецький не пастор і не баптист, а в США було чимало хороших президентів-баптистів.

    >
    > В дебатах з Клінтон Обама у своєму рідному Ілінойсі показав дрімучу необізнаність з міжнародною проблематикою, зокрема ствердив, що у сусідній з Ілінойсом Канаді головою держави є президент. Чи справді він матиме шанси стати першим кандидатом від демократів, виявиться не в Ню Гемпшірі, а, скоріш за все після праймеріз в Каліфорнії та Ню Йорку, які відбудуться і лютому.

    Мій прогноз: не буде Обама кандидатом. Рано ще Америці мати чорношкірого президента. А от до президента-жінки вона вже дозріла.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".