МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чомусь задався питанням: чого я взагалі хочу від влади?

01/06/2008 | Чучхе
Спробував систематизувати перед святами, яку б я хотів би бачити передвиборчу програму для "ідеальної партії", за яку хотілося б проголосувати

-------
1. Етичні моменти, або ж, щоб влада не зажиралася
а) можливість доносити до верхів якісь свої думки будь-якуими способами, - через медіа, громадські ради, партійні організації, НДО, депутатів тощо. І щоб існував механізм, аби вони були враховані.
б) повну прозорість тих, кого мені пропонують обирати, включно з параметрами яхти Януковича-молодшого, назвою церкви, де є пастором Турчинов, кошторисом обклеювання біллюордів обличчями Ющенка та реальною декларацією про прибутки Тимошенко
в) суто психологічно я буду почувати себе комфортно в принципі при будь-якій владі, знаючи, що цю владу я зможу в будь-який момент переобрати. Або принаймні проголосувати проти, і щоб мені за це нічого не було


-------
2. Моменти умовно-державницькі, куди входить консолідація народу України і відстоювання позицій країни на міжнародній арені

а) побільше українізації тільки не етнічної чи політичної (які я вважаю мітом), а власне культурної - єдиного сприйняття української спільноти та єдиного погляду на історичні події. Це болюче, але якщо в країні буде два погляди на, напр., Бандеру, то це не буде одна країна. Не думаю, що в цьому буде щось складне - році в 1988-му мені казали "синьо-жовті прапори? це нереально!". Нереально, егеж)))
б) ніякої євроінтеграції, як явища, що протирічить пункту а)
в) повного відсторонення ВСИХ релігійних конфесій від влади, жодної преференції жодній релігії. РПЦ має бути церквою етнічних росіян в Україні (як вірменська чи грузинська, чи грецька, що теж діють в нашій державі), але не офіційною церквою країни, як і Філарет, до речі.
г) я хочу створення особливого суду, створеного із суддів, непідкупність яких не викликає ніяких сумнівів, для того, щоб саме цьому суду підпорядковувалися всі резонансні, або масштабні в фінансовому плані, справи. Що, у нас не набереться таких суддів? А згадайте фразу проФФесора "там у мєня судья нєнадьожний"...

------
3. Моменти електоральні

а) я хочу мати право проголосувати за кого хочу на виборах і щоб мій голос
аа) не був сфальшований і відданий комусь іншому
аб) щоб мені не тре було голосувати наприклад за кандидата Ю, щоб не пройшов кандидат Я, при тому, що мої симпатії лежать цілком на боці кандидата К, який непрохідний. Я хочу бути поставлений в умови, коли буде почуто мій голос, відданий за непрохідних кандидатів
ав)як ви здогадалися, я - за мажоритарну або змішану виборчу систему



------
4. Момент економічний. Самий цікавий, тому що на відміну від оцінки УПА в ньому ніхто не петрає і ми є заручниками політиканів, які як два на два докажуть нам, що бюджет потрібен саме отакий і откаий, а приватизація саме откак і отака. Однак є речі хундаментальні, наприклад, я хочу від влади:

а) повний легалайз приватної власності на землю. Або, якщо проводити паралелі зі словами колеги ШаРПа, який тут виступав за лігалайз коноплі - мова йде вже не про легалізацію, а про декриміналізацію. Земля і так роздається, але незаконними шляхами і із збитками для бюджету
б) ніякої гречки в кожен дім! Максимально державних капіталовкладень у виробничу, у будівельну сферу. Побудуйте міст у Запоріжжі і зробіть його платним, добудуйте й запустіть КГОКОР - і вже з їх прибутків виплачуйте подачки "дітямс війни" і збільшуйте стипендії аж до 300 грн (це я не зі слів Тимошенко, яка обіцяла 500 такий граничний розмір обіцяють моїм знайомим студентам). Дайте людям робочі місця - і вони самі нагодують тих, хто цього потребує.

Це далеко не повний перелік, може допишу ще кілька пунктів після свят. А оскільки ніяка політична сила такої програми не запропонувала, я поки що голосую за УНП

Відповіді

  • 2008.01.06 | media

    Re: Чомусь задався питанням: чого я взагалі хочу від влади?



    > б) ніякої євроінтеграції, як явища, що протирічить пункту а)
    Може все-таки "ніякої євроатлантичної інтеграції"? "Європейський вибір" (типу членства в ЄС) все ж доволі значна частина населення схвалює (якби ЄС дав "перспективу членства" - то схвалювала би переважна більшість).
    > в) повного відсторонення ВСИХ релігійних конфесій від влади, жодної преференції жодній релігії. РПЦ має бути церквою етнічних росіян в Україні (як вірменська чи грузинська, чи грецька, що теж діють в нашій державі), але не офіційною церквою країни, як і Філарет, до речі.
    Це розкажіть народному, Державному Президенту.
    > г) я хочу створення особливого суду, створеного із суддів, непідкупність яких не викликає ніяких сумнівів. Що, у нас не набереться таких суддів? А згадайте фразу проФФесора "там у мєня судья нєнадьожний"...
    Та набереться, але...
    > ------
    > 3. Моменти електоральні
    > аб) щоб мені не тре було голосувати наприклад за кандидата Ю, щоб не пройшов кандидат Я, при тому, що мої симпатії лежать цілком на боці кандидата К, який непрохідний. Я хочу бути поставлений в умови, коли буде почуто мій голос, відданий за непрохідних кандидатів
    Ну, такого ніде немає, особливо на президентських виборах.

    > 4. Момент економічний. Самий цікавий, тому що на відміну від оцінки УПА в ньому ніхто не петрає
    О, хрестоматійна цитата щодо сучасного стану "електорату", особливо "патріотично-помаранчевого"! Краще би у економіці петрали, їй-Богу, більше толку було би. А політикам ця ситуація вигідна - легше можна дурити народу голову, що власне Ви і говорите:
    >і ми є заручниками політиканів, які як два на два докажуть нам, що бюджет потрібен саме отакий і откаий, а приватизація саме откак і отака.
    Уявіть, що навіть серед вчених-економістів такої єдності немає - суперечки щодо того, чи має економіка бути ліберальною, чи соціальною, ведуться не менш затяті, ніж щодо того, визнавати УПА чи ні :)

    > б) ніякої гречки в кожен дім! Максимально державних капіталовкладень у виробничу, у будівельну сферу. Побудуйте міст у Запоріжжі і зробіть його платним, добудуйте й запустіть КГОКОР - і вже з їх прибутків виплачуйте подачки "дітямс війни" і збільшуйте стипендії аж до 300 грн (це я не зі слів Тимошенко, яка обіцяла 500 такий граничний розмір обіцяють моїм знайомим студентам). Дайте людям робочі місця - і вони самі нагодують тих, хто цього потребує.
    Ну так, в Україні стан виробництва т.зв. public goods - просто-таки катастрофічний. Умовно кажучи, ви можете собі заробити на машину, але вона мало чого варта, якщо немає нормальних доріг, а на тих, що є, постійні пробки; ви можете тяжко працювати і багато заробляти, але прі налічії отсутствія медицини ризикуєте не дожити до 60 років; від аварії з опаленням чи вибуху газу в будинку страждають усі мешканці, бідні чи багаті етс. Тут українська держава виявила досі майже повну недієздатність.
    Ваша ж ліберальна позиція є в цілому типовою для представників пострадянських суспільств (типу "дайте людям робочі місця - і усьо налагодиться). Воно, звісно, має право на існування, хоча я особисто є прихильником більшої державної ролі в економіці та перерозподілу націнального доходу. Тим більше, в такому несправедливому суспільстві, яким є українське.
    А "гречка" і "діти війни" - поспілкуйтеся з пенсіонерами. Це люди, які виживають на 500-700 грн. на місяць (приклад Вашої родини може бути іншим, але в суспільстві, окрім Вас, іще хтось живе). Ясна річ, що для їх радянського світогляду держава повинна щось "давати", а не повертати те, що їм належить. Це люди, які не звикли до гідного життя - от на гречку і клюють, на жаль.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".