Мета та засоби - хронология подій. Згадаємо ВСЕ.(/)
01/13/2008 | BIO
Замість епіграфу - епітафія.
Стаття 2. Держава зобов'язується забезпечити збереження та відновлення реальної вартості заощаджень громадян і гарантує їх компенсацію у встановленому порядку.
Стаття 3. Встановити, що заощадження громадян, зазначені у частині першій статті 1 цього Закону, відновлюються у співвідношенні 1 карбованець заощаджень на 1,05 гривні за станом на 1 жовтня 1996 року.
Почали:
У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін
{ Дію Указу поширено на комерційні банки України згідно з Указом Президента N 208/92 від 03.04.92 }
{ Дію Указу поширено на грошові заощадження громадян за договорами довгострокового страхування з установами Укрдержстраху згідно з Указом Президента N 304 ( 304/92 ) від 25.05.92 }
З метою компенсації населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін п о с т а н о в л я ю:
1. Провести компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень в Ощадному банку України шляхом їх переоцінки і збільшення розміру на 100 відсотків.
2. Компенсаційні виплати населенню проводяться по всіх видах вкладів (за винятком спеціальних, які були відкриті у зв'язку з попередньою компенсацією), виходячи з їх залишку на 2 січня 1992 року, в порядку, визначеному Національним банком України і Ощадним банком України.
3. Суми компенсації, визначені відповідно до статті другої цього Указу, зараховуються на спеціальні приватизаційні рахунки в Ощадному банку України.
4. Національному банку України, Ощадному банку України, Міністерству фінансів України, Міністерству України у справах роздержавлення власності і демонополізації виробництва у місячний строк визначити порядок використання коштів, зарахованих на спеціальні приватизаційні рахунки в Ощадному банку України, на цілі, пов'язані з приватизацією житла, підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, малих і середніх підприємств та інших об'єктів приватизації.
5. Указ набуває чинності з дня його підписання.
Президент України Л.КРАВЧУК
м.Київ, 6 березня 1992 року N 138
У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про поширення дії Указу Президента України "Про компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін" на грошові заощадження громадян за договорами довгострокового страхування
З метою компенсації втрат грошових заощаджень громадян за договорами довгострокового страхування з установами державного страхування України у зв'язку з лібералізацією цін п о с т а н о в л я ю:
Поширити дію Указу Президента України від 6 березня 1992 року "Про компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін" ( 138/92 ) на грошові заощадження громадян за договорами довгострокового страхування з установами Укрдержстраху.
Президент України Л. КРАВЧУК
м.Київ, 25 травня 1992 року N 304
У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про першочергові заходи щодо компенсації громадянам України втрат від знецінення цінних паперів і грошових заощаджень
З метою компенсації громадянам України втрат від знецінення цінних паперів колишнього Союзу РСР і грошових заощаджень в установах Ощадного банку України і колишнього Укрдержстраху п о с т а н о в л я ю:
1. Припинити на території України обіг облігацій Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державних казначейських зобов'язань СРСР і сертифікатів Ощадного банку СРСР.
2. Кабінету Міністрів України:
- під час підготовки пропозицій щодо уточнення показників Державного бюджету України на 1994 рік передбачити відповідні кошти для викупу Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державних казначейських зобов'язань СРСР і сертифікатів Ощадного банку СРСР, проіндексувавши їх відповідно до темпів зростання споживчих цін у 1992-1994 роках;
- розробити і затвердити у двотижневий строк після прийняття Верховною Радою України змін і доповнень до Державного бюджету України на 1994 рік порядок викупу цінних паперів колишнього Союзу РСР;
- за участю Національного банку України підготувати до 15 вересня 1994 року пропозиції щодо компенсації громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України і колишнього Укрдержстраху, передбачивши першочергове проведення компенсації пенсіонерам, ветеранам війни, інвалідам, багатодітним та малозабезпеченим сім'ям і сім'ям, які втратили годувальника, одиноким матерям.
3. Цей Указ набирає чинності з дня його підписання.
Президент України Л.КРАВЧУК
м.Київ, 15 червня 1994 року N 306/94
У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про компенсацію громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та Укрдержстраху
З метою компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України і колишнього Укрдержстраху та відповідно до пункту 7-4 статті 114-5 Конституції України ( 888-09 ) п о с т а н о в л я ю:
1. Провести індексацію грошових заощаджень громадян України в установах Ощадного банку України і колишнього Укрдержстраху за таких умов:
індексація провадиться за всіма видами вкладів, договорів довгострокового страхування, виходячи відповідно з їх залишку, суми сплачених страхових платежів на 2 січня 1992 року, шляхом їх збільшення відповідно до індексу зростання споживчих цін у 1992-1993 роках - у 2200 разів;
на суму індексації видаються сертифікати номінальною вартістю, кратною 1 мільйону карбованців. При цьому сума індексації, обчислена відповідно до індексу, зазначеного у абзаці другому цієї статті, підлягає округленню у бік збільшення до суми, кратної 1 мільйону.
2. Установити, що сертифікати, які видаються на суму індексації (далі - сертифікати), обертаються вільно і використовуються для приватизації державного майна, за винятком цілісних майнових комплексів невеликих державних підприємств, що приватизуються відповідно до Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" ( 2171-12 ), та об'єктів, що приватизуються відповідно до Указу Президента України від 14 жовтня 1993 року N 456 ( 456/93 ) "Про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва" та Указу Президента України від 29 грудня 1993 року N 612 ( 612/93 ) "Про приватизацію автозаправних станцій, що реалізують пально-мастильні матеріали виключно населенню".
Строк дії сертифікатів до 1 липня 1997 року.
3. Кабінету Міністрів України разом з Національним банком України затвердити у двомісячний строк порядок і строки індексації грошових заощаджень, випуску, обігу, зберігання, обліку і погашення сертифікатів.
4. Уповноважити Голову Фонду державного майна України і Міністра фінансів України поставити підпис на сертифікатах.
5. Кабінету Міністрів України:
ужити заходів для виготовлення необхідної кількості сертифікатів;
привести рішення Уряду у відповідність з цим Указом.
Президент України Л.КУЧМА
м.Київ, 24 листопада 1994 року N 698/94
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1997, N 8, ст. 60 )
{ Із змінами, внесеними згідно із Законами N 8/97-ВР від 17.01.97, ВВР, 1997, N 8, ст. 61 N 201/98-ВР від 24.03.98, ВВР, 1998, N 35, ст.240 }
{ Додатково див. Рішення Конституційного Суду N 13-рп/2001 ( v013p710-01 ) від 10.10.2001 }
{ Із змінами, внесеними згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 - зміни діють по 31 грудня 2008 року }
Стаття 1. На підставі цього Закону встановлюються зобов'язання держави перед громадянами України, які внаслідок знецінення втратили грошові заощадження, поміщені в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери, придбані в установах Ощадного банку СРСР, що діяли на території України: облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР. { Частина перша статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Компенсації підлягають також грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років і які знаходились на рахунках цих установ не менше одного повного календарного року в період 1992-1995 років. { Частина друга статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Чинність цього Закону поширюється на іноземних громадян та осіб без громадянства, які за станом на 2 січня 1992 року мали заощадження в установах Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України.
{ Частину четверту статті 1 виключено на підставі Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
{ Частину п'яту статті 1 виключено на підставі Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
{ Частину шосту статті 1 виключено на підставі Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Стаття 2. Держава зобов'язується забезпечити збереження та відновлення реальної вартості заощаджень громадян і гарантує їх компенсацію у встановленому порядку.
Стаття 3. Встановити, що заощадження громадян, зазначені у частині першій статті 1 цього Закону, відновлюються у співвідношенні 1 карбованець заощаджень на 1,05 гривні за станом на 1 жовтня 1996 року.
{ Частину другу статті 3 виключено на підставі Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Стаття 4. Компенсація зазначених у частині першій статті 1 цього Закону заощаджень громадян проводиться в порядку, встановленому статтями 6 і 7 цього Закону, та гарантується державою в сумі, яка на 1 жовтня 1996 року становить 131,96 млрд. гривень, у тому числі:
грошові заощадження - 121,90;
страхові внески - 7,77;
облігації Державної цільової безпроцентної
позики 1990 року - 0,61;
облігації Державної внутрішньої виграшної
позики 1982 року - 1,05;
державні казначейські зобов'язання СРСР - 0,21;
сертифікати Ощадного банку СРСР - 0,42.
( Стаття 4 в редакції Закону N 8/97-ВР від 17.01.97 )
Стаття 5. Установи Ощадного банку України на підставі цього Закону протягом грудня 1996 року - березня 1997 року проводять одноразову індексацію вкладів громадян. На проіндексовані суми, що знаходяться на позабалансовому рахунку Ощадного банку України, вкладнику видається ощадна книжка.
Стаття 6. Компенсація громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень проводиться в грошовій формі за рахунок Державного бюджету України починаючи з 1997 року та інших формах відповідно до діючого законодавства. { Частину перша статті 6 в редакції Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Компенсація втрат від знецінення грошових заощаджень, поміщених в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, та у державні цінні папери: облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР, проводиться їх власникам в готівковій чи безготівковій формі після внесення в інформаційно-аналітичну систему "Реєстр вкладників заощаджень громадян" даних про них, необхідних для ідентифікації вкладника при відкритті рахунку. Обслуговування громадян, пов'язане з внесенням відповідних відомостей, здійснюється безоплатно. { Статтю 6 доповнено частиною згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
У межах одного бюджетного року проводиться виплата компенсації громадянину лише за одним рахунком. { Статтю 6 доповнено частиною згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Кошти для компенсації заощаджень громадян визначаються в Державному бюджеті України окремою статтею.
Порядок проведення компенсаційних виплат, в тому числі перерахування коштів з Державного бюджету України установам Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху визначається Кабінетом Міністрів України. { Частина п'ята статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Кабінет Міністрів України може залучати для проведення компенсаційних виплат позабюджетні кошти, в тому числі кошти, залучені до Державного бюджету України через спеціальні податки, встановлені законами України, а також від здійснення операцій з державними цінними паперами та залучення коштів з Офіційного валютного резерву Національного банку України.
Погашення відновлених заощаджень громадян, поміщених у цінні папери, здійснюється на загальних підставах відповідно до сум, визначених у Державному бюджеті України.
( Стаття 6 в редакції Закону N 8/97-ВР від 17.01.97 )
( Положення статті 7 втратили чинність як такі, що визнані неконституційними в частині щодо повернення заощаджень громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, відновлених та проіндексованих згідно з цим Законом в установах Ощадного банку України, залежно "від віку вкладника" та "інших обставин" на підставі Рішення Конституційного Суду N 13-рп/2001 ( v013p710-01 ) від 10.10.2001 ) Стаття 7. Заощадження повертаються поетапно, залежно від віку вкладника, суми вкладу, інших обставин, у межах коштів, передбачених для цього Державним бюджетом України на поточний рік.
Компенсаційні виплати в межах одного бюджетного року проводяться громадянам рівновеликими сумами у межах залишку проіндексованого вкладу за одним рахунком власника, за винятком випадку, передбаченого статтею 8 цього Закону. { Статтю 7 доповнено частиною згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Перелік груп вкладників і черговість виплат проіндексованих грошових заощаджень, а також обсяг виплат згідно із статтею 8 цього Закону у межах коштів, передбачених Державним бюджетом України, встановлюються Кабінетом Міністрів України. ( Частина друга статті 7 в редакції Закону N 201/98-ВР від 24.03.98 )
Стаття 8. У разі смерті вкладника спадкоємці або інші особи, представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або громадських організацій, які взяли на себе організацію похорону, можуть у разі пред'явлення ощадної книжки вкладника або страхового свідоцтва та свідоцтва про смерть одержати в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху за місцезнаходженням вкладу або страхового внеску частину проіндексованого вкладу чи страхового внеску для організації похорону та проведення необхідних відповідно до національних традицій поминально-ритуальних заходів, сума якої визначається Кабінетом Міністрів України.
{ Стаття 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 201/98-ВР ( 201/98-ВР ) від 24.03.98; в редакції Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Стаття 8-1. Установити, що у 2008 році компенсація втрат від знецінення грошових заощаджень, поміщених в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, та у придбані на території України державні цінні папери: облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР, проводиться їх власникам станом на 1 січня 2008 року в готівковій чи безготівковій формі в національній або іноземній валюті за офіційним обмінним курсом Національного банку України у межах залишків на рахунках, але не більше 1000 гривень на вкладника в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення розрахунків з погашення зобов'язань держави за знеціненими заощадженнями громадян понад розмір, встановлений в абзаці першому цієї статті, встановлюється Кабінетом Міністрів України в рахунок часткової сплати за купівлю товарів довготривалого використання, в тому числі житла, за встановленим Кабінетом Міністрів України переліком груп товарів. { Закон доповнено статтею 8-1 згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Стаття 9. Цей Закон набирає чинності з дня опублікування.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 21 листопада 1996 року N 537/96-ВР
У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про додаткові заходи щодо погашення заборгованості з виплати пенсій, заробітної плати і компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху
( Указ не вступив в дію у зв'язку з відхиленням проекту Закону про додаткові заходи щодо погашення заборгованості з виплати пенсій, заробітної плати і компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху згідно з Постановою ВР N 1038-XIV ( 1038-14 ) від 14.09.99 )
З метою прискорення погашення заборгованості з виплати пенсій, заробітної плати і компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху та відповідно до пункту 4 розділу XV Конституції України ( 254к/96-ВР ) п о с т а н о в л я ю:
1. Установити, що додатковим джерелом погашення заборгованості з виплати пенсій, заробітної плати і компенсації громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень, поміщених у період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху, є кошти від:
приватизації об'єктів державної власності, включаючи земельні ділянки несільськогосподарського призначення, санаторії, пансіонати, готелі;
передачі в концесію об'єктів державної власності.
2. Переліки об'єктів державної власності, що підлягають приватизації відповідно до цього Указу, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
3. Проводити підготовку до приватизації та продаж державного майна санаторіїв, пансіонатів, готелів, окремих будівель у порядку, встановленому Фондом державного майна України, за спрощеною процедурою, яка передбачає оцінку таких об'єктів експертним шляхом протягом 15 днів з дня прийняття рішення про проведення оцінки та виставлення їх на аукціон для продажу за кошти через Державну акціонерну компанію "Національна мережа аукціонних центрів". При цьому такі об'єкти в акціонерні товариства не перетворюються.
Рішення про приватизацію зазначених об'єктів приймається Фондом державного майна України без погодження з органами, уповноваженими управляти такими об'єктами.
4. Запровадити механізм компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху акціями, що належать державі у майні господарських товариств, за згодою громадян.
5. Дозволити здійснювати додаткову емісію акцій відкритих акціонерних товариств у рахунок погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам зазначених товариств, за згодою працівників.
6. Установити, що кошти, отримані від приватизації державного майна, визначеного цим Указом, зараховуються до позабюджетного Державного фонду приватизації і розподіляються за напрямами:
(відсотки)
Державний бюджет України (на погашення
заборгованості з виплати заробітної плати) 30
Пенсійний фонд України 40
Ощадний банк України, Національна
акціонерна страхова компанія "Оранта" 30
Кошти, що надходитимуть до Пенсійного фонду України, Ощадного банку України та Національної акціонерної страхової компанії "Оранта", використовуються виключно на цілі, визначені цим Указом.
7. Для контролю за цільовим використанням коштів, що надходитимуть у зв'язку з реалізацією цього Указу, утворити наглядову раду за участю народних депутатів України, за їх згодою, за пропозиціями фракцій Верховної Ради України.
8. Кабінету Міністрів України:
у десятиденний строк:
затвердити перелік об'єктів державної власності, що можуть бути приватизовані, включаючи земельні ділянки несільськогосподарського призначення, санаторії, пансіонати, готелі, та перелік об'єктів державної власності, які передаються у концесію;
подати на розгляд пропозиції щодо персонального складу наглядової ради, утвореної відповідно до цього Указу;
у місячний строк:
розробити та затвердити порядок визначення обсягів та перерахунку коштів, визначених цим Указом, від діяльності об'єктів державної власності, переданих у концесію, на погашення заборгованості перед громадянами;
розробити механізм компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху акціями, що належать державі у майні господарських товариств, за згодою громадян.
9. Покласти на Кабінет Міністрів України надання офіційних роз'яснень щодо цього Указу.
10. Цей Указ набирає чинності у порядку, передбаченому пунктом 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України ( 254к/96-ВР ).
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 28 червня 1999 року N 756/99
П О С Т А Н О В А ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Рекомендації парламентських слухань "Про державну політику в галузі повернення та компенсації втрачених (знецінених) заощаджень громадян. Стан відновлення та перспективи"
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, N 16, ст.245 )
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Схвалити Рекомендації парламентських слухань "Про державну політику в галузі повернення та компенсації втрачених (знецінених) заощаджень громадян. Стан відновлення та перспективи" (далі - Рекомендації парламентських слухань), що додаються.
2. Кабінету Міністрів України до 8 жовтня 2004 року інформувати Верховну Раду України про стан реалізації Рекомендацій парламентських слухань, схвалених цією Постановою.
3. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на комітети Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці, з питань фінансів і банківської діяльності та Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради України з питань фінансово-економічного обгрунтування джерел і механізму відновлення заощаджень громадян України.
Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН
м. Київ, 3 лютого 2004 року N 1427-IV
Схвалено Постановою Верховної Ради України від 3 лютого 2004 року N 1427-IV
РЕКОМЕНДАЦІЇ парламентських слухань "Про державну політику в галузі повернення та компенсації втрачених (знецінених) заощаджень громадян. Стан відновлення та перспективи"
Учасники парламентських слухань, які відбулися 8 грудня 2003 року, проаналізували стан і проблеми державної політики в галузі повернення та компенсації втрачених (знецінених) заощаджень громадян і відзначають, що робота Кабінету Міністрів України щодо розробки механізму повернення заощаджень проводиться надзвичайно низькими темпами.
Питання повернення грошових заощаджень, втрачених громадянами України, залишається одним з найбільш актуальних і складних соціальних питань сьогодення, проте норми, встановлені Законом України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" ( 537/96-ВР ), не виконуються.
У зв'язку з цим за ВАТ "Державний ощадний банк України" та Національною акціонерною страховою компанією "Оранта" як правонаступниками Ощадного банку СРСР та Укрдержстраху залишається негативний імідж у свідомості великої кількості вкладників та страхувальників - фізичних осіб, яким не компенсовані їх знецінені заощадження та страхові внески. Здійснення таких виплат сприятиме відродженню довіри до договорів страхування та буде мати позитивний вплив на ставлення громадян до пенсійної реформи.
Практичний досвід майже семирічного виконання вищезазначеного законодавчого акта, яким встановлені зобов'язання держави перед громадянами щодо відновлення знецінених заощаджень в сумі майже 132 млрд. гривень, свідчить, що відшкодування такої суми (яка майже втричі перевищує дохідну частину державного бюджету) тільки за рахунок бюджетних коштів є нереальним, тому доцільно залучити й інші джерела відшкодування.
Викликає стурбованість, що Кабінетом Міністрів України не вивчається можливість застосування позабюджетного фінансування процесу повернення заощаджень паралельно з бюджетним, доцільність створення з цією метою спеціального державного фонду компенсації заощаджень громадян, до якого входили б кошти як державного бюджету, так і позабюджетні кошти. Залишається також без уваги опрацювання можливості надходження коштів із зовнішніх джерел шляхом відновлення переговорного процесу з Російською Федерацією щодо врегулювання взаємовідносин з питань повернення Україні коштів її громадян, акумульованих в установах колишнього Ощадного банку СРСР, в комплексі з усіма взаємопов'язаними питаннями.
З метою подолання негативних соціально-економічних наслідків, спричинених надзвичайно низькими темпами виконання зобов'язань держави перед громадянами України щодо повернення грошових заощаджень, та забезпечення підвищення ефективності цього процесу в подальшому учасники парламентських слухань р е к о м е н д у ю т ь:
1. Президенту України посилити вимоги до центральних органів виконавчої влади щодо виконання в повному обсязі Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" ( 537/96-ВР ), розпоряджень Президента України та інших нормативно-правових актів щодо повернення та компенсації втрачених заощаджень громадян.
2. Кабінету Міністрів України:
активізувати діяльність робочої групи, створеної відповідно до розпорядження Президента України від 16 січня 2002 року N 7/2002-рп ( 7/2002-рп ), з розроблення механізмів погашення втрат громадян від знецінення їх грошових заощаджень;
вважати за необхідне поряд з вишуканням додаткових внутрішніх джерел надходження коштів для повернення та компенсації знецінених заощаджень громадян опрацювання можливості надходження зовнішніх фінансових ресурсів шляхом відновлення переговорного процесу з Російською Федерацією;
розробити і подати на розгляд Верховної Ради України на п'ятій сесії проект Закону України про механізм і порядок повернення грошових заощаджень громадян, поміщених в установах Ощадного банку СРСР та Укрдержстраху, враховуючи можливість застосування як бюджетного, так і позабюджетного фінансування, проведення безготівкових форм розрахунків. При впровадженні позабюджетного фінансування чітко визначити джерела формування позабюджетного фонду компенсації заощаджень громадян, кошти якого не входили б до складу Державного бюджету України, передбачивши такі нетрадиційні джерела його створення, як відрахування від прибутку колишніх державних спеціалізованих банків та інших акціонерних банків, податку на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб.
При цьому передбачити терміни введення податку на нерухоме майно як одного із джерел позабюджетного фонду в повному обсязі, що має суто цільове призначення, - повернення знецінених заощаджень громадян;
розглянути можливість залучення коштів Національного банку України як джерела позабюджетного фонду компенсації заощаджень громадян України;
вивчити питання застосування безготівкового розрахунку із вкладниками товарами тривалого користування, оплатою навчання у навчальних закладах, закладах охорони здоров'я, житлово-комунальних послуг;
у разі перевиконання дохідної частини Державного бюджету України в 2004 році ( 1344-15 ) збільшити порівняно з минулим роком видатки на компенсацію громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень;
вважати за необхідне додержання принципу рівності громадян у відшкодуванні страхових внесків, поміщених в установах колишнього Укрдержстраху, та вкладів в установах Ощадного банку СРСР;
забезпечити у 2004 році здійснення обліку установами ВАТ "Державний ощадний банк України" та колишнього Укрдержстраху вкладів і договорів страхування, грошові заощадження та страхові внески за якими підлягають виплаті громадянам відповідно до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" ( 537/96-ВР );
вивчити питання та внести пропозиції про доцільність створення спеціального державного фонду компенсації заощаджень громадян;
розглянути питання щодо виділення коштів на забезпечення проведення компенсаційних виплат та на відшкодування затрат по веденню картотеки особових рахунків.
Наостаночок.
Кабінет Міністрів ухвалив постанову про виплату в 2008 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. до установ Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України. Загальний розмір виплат живими грошима у 2008 році становитиме 6 млрд. гривень, і вони не обмежені в часі.
Компенсаційні виплати проводяться власникам заощаджень у готівковій чи безготівковій формі в національній або іноземній валюті за офіційним обмінним курсом Національного банку. Але, перш ніж отримати компенсацію, необхідно пройти перереєстрацію та відкрити рахунок. Слід зазначити, що обслуговування громадян, пов’язане з внесенням відповідних відомостей до інформаційно-аналітичної системи «Реєстр вкладників заощаджень громадян» здійснюється безоплатно та також не обмежене в часі, а отже підстав для вистоювання в чергах немає.
Для внесення даних до системи вкладники подають за місцем розміщення вкладу або за місцем свого проживання (у разі звернення щодо виплати компенсації за цінними паперами) до установ Ощадбанку:
- документи, необхідні для відкриття вкладного рахунка фізичній особі відповідно до вимог Національного банку (ідентифікаційний код);
- заявку-доручення у формі, що затверджується Ощадбанком за погодженням з Міністерством фінансів;
- документи, що підтверджують право власності на заощадження.
Компенсаційні виплати проводяться власникам заощаджень вже через три дні після внесення даних до реєстраційної системи шляхом зарахування коштів за їх бажанням на поточний чи вкладний (депозитний) рахунок, відкритий в установах Ощадбанку. Виплати також не обмежені в часі. Кабінет Міністрів зобов’язав Ощадбанк та страхову компанію «Оранта» забезпечити до 25 грудня 2008 р. проведення цих виплат.
Тим часом Кабінет Міністрів готує ще одну постанову, згідно якої громадяни зможуть використовувати заощадження на погашення заборгованості та поточну оплату житлово-комунальних послуг, на розрахунки за навчання дітей та придбання товарів тривалого вжитку. Саме такий шлях повернення залишку заощаджень обрано Урядом, щоб стримати можливу інфляційну хвилю і не знецінити гроші, які повертаються людям.
Очікується, що таку постанову буде ухвалено не пізніше, ніж за місяць. На ці цілі в бюджеті вже передбачено 2 млрд. гривень, ще 12 млрд. гривень планується отримати від приватизації.
PиSець Це зветься правове поле...
Стаття 2. Держава зобов'язується забезпечити збереження та відновлення реальної вартості заощаджень громадян і гарантує їх компенсацію у встановленому порядку.
Стаття 3. Встановити, що заощадження громадян, зазначені у частині першій статті 1 цього Закону, відновлюються у співвідношенні 1 карбованець заощаджень на 1,05 гривні за станом на 1 жовтня 1996 року.
Почали:
У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін
{ Дію Указу поширено на комерційні банки України згідно з Указом Президента N 208/92 від 03.04.92 }
{ Дію Указу поширено на грошові заощадження громадян за договорами довгострокового страхування з установами Укрдержстраху згідно з Указом Президента N 304 ( 304/92 ) від 25.05.92 }
З метою компенсації населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін п о с т а н о в л я ю:
1. Провести компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень в Ощадному банку України шляхом їх переоцінки і збільшення розміру на 100 відсотків.
2. Компенсаційні виплати населенню проводяться по всіх видах вкладів (за винятком спеціальних, які були відкриті у зв'язку з попередньою компенсацією), виходячи з їх залишку на 2 січня 1992 року, в порядку, визначеному Національним банком України і Ощадним банком України.
3. Суми компенсації, визначені відповідно до статті другої цього Указу, зараховуються на спеціальні приватизаційні рахунки в Ощадному банку України.
4. Національному банку України, Ощадному банку України, Міністерству фінансів України, Міністерству України у справах роздержавлення власності і демонополізації виробництва у місячний строк визначити порядок використання коштів, зарахованих на спеціальні приватизаційні рахунки в Ощадному банку України, на цілі, пов'язані з приватизацією житла, підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, малих і середніх підприємств та інших об'єктів приватизації.
5. Указ набуває чинності з дня його підписання.
Президент України Л.КРАВЧУК
м.Київ, 6 березня 1992 року N 138
У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про поширення дії Указу Президента України "Про компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін" на грошові заощадження громадян за договорами довгострокового страхування
З метою компенсації втрат грошових заощаджень громадян за договорами довгострокового страхування з установами державного страхування України у зв'язку з лібералізацією цін п о с т а н о в л я ю:
Поширити дію Указу Президента України від 6 березня 1992 року "Про компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін" ( 138/92 ) на грошові заощадження громадян за договорами довгострокового страхування з установами Укрдержстраху.
Президент України Л. КРАВЧУК
м.Київ, 25 травня 1992 року N 304
У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про першочергові заходи щодо компенсації громадянам України втрат від знецінення цінних паперів і грошових заощаджень
З метою компенсації громадянам України втрат від знецінення цінних паперів колишнього Союзу РСР і грошових заощаджень в установах Ощадного банку України і колишнього Укрдержстраху п о с т а н о в л я ю:
1. Припинити на території України обіг облігацій Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державних казначейських зобов'язань СРСР і сертифікатів Ощадного банку СРСР.
2. Кабінету Міністрів України:
- під час підготовки пропозицій щодо уточнення показників Державного бюджету України на 1994 рік передбачити відповідні кошти для викупу Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державних казначейських зобов'язань СРСР і сертифікатів Ощадного банку СРСР, проіндексувавши їх відповідно до темпів зростання споживчих цін у 1992-1994 роках;
- розробити і затвердити у двотижневий строк після прийняття Верховною Радою України змін і доповнень до Державного бюджету України на 1994 рік порядок викупу цінних паперів колишнього Союзу РСР;
- за участю Національного банку України підготувати до 15 вересня 1994 року пропозиції щодо компенсації громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України і колишнього Укрдержстраху, передбачивши першочергове проведення компенсації пенсіонерам, ветеранам війни, інвалідам, багатодітним та малозабезпеченим сім'ям і сім'ям, які втратили годувальника, одиноким матерям.
3. Цей Указ набирає чинності з дня його підписання.
Президент України Л.КРАВЧУК
м.Київ, 15 червня 1994 року N 306/94
У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про компенсацію громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та Укрдержстраху
З метою компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України і колишнього Укрдержстраху та відповідно до пункту 7-4 статті 114-5 Конституції України ( 888-09 ) п о с т а н о в л я ю:
1. Провести індексацію грошових заощаджень громадян України в установах Ощадного банку України і колишнього Укрдержстраху за таких умов:
індексація провадиться за всіма видами вкладів, договорів довгострокового страхування, виходячи відповідно з їх залишку, суми сплачених страхових платежів на 2 січня 1992 року, шляхом їх збільшення відповідно до індексу зростання споживчих цін у 1992-1993 роках - у 2200 разів;
на суму індексації видаються сертифікати номінальною вартістю, кратною 1 мільйону карбованців. При цьому сума індексації, обчислена відповідно до індексу, зазначеного у абзаці другому цієї статті, підлягає округленню у бік збільшення до суми, кратної 1 мільйону.
2. Установити, що сертифікати, які видаються на суму індексації (далі - сертифікати), обертаються вільно і використовуються для приватизації державного майна, за винятком цілісних майнових комплексів невеликих державних підприємств, що приватизуються відповідно до Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" ( 2171-12 ), та об'єктів, що приватизуються відповідно до Указу Президента України від 14 жовтня 1993 року N 456 ( 456/93 ) "Про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва" та Указу Президента України від 29 грудня 1993 року N 612 ( 612/93 ) "Про приватизацію автозаправних станцій, що реалізують пально-мастильні матеріали виключно населенню".
Строк дії сертифікатів до 1 липня 1997 року.
3. Кабінету Міністрів України разом з Національним банком України затвердити у двомісячний строк порядок і строки індексації грошових заощаджень, випуску, обігу, зберігання, обліку і погашення сертифікатів.
4. Уповноважити Голову Фонду державного майна України і Міністра фінансів України поставити підпис на сертифікатах.
5. Кабінету Міністрів України:
ужити заходів для виготовлення необхідної кількості сертифікатів;
привести рішення Уряду у відповідність з цим Указом.
Президент України Л.КУЧМА
м.Київ, 24 листопада 1994 року N 698/94
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1997, N 8, ст. 60 )
{ Із змінами, внесеними згідно із Законами N 8/97-ВР від 17.01.97, ВВР, 1997, N 8, ст. 61 N 201/98-ВР від 24.03.98, ВВР, 1998, N 35, ст.240 }
{ Додатково див. Рішення Конституційного Суду N 13-рп/2001 ( v013p710-01 ) від 10.10.2001 }
{ Із змінами, внесеними згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 - зміни діють по 31 грудня 2008 року }
Стаття 1. На підставі цього Закону встановлюються зобов'язання держави перед громадянами України, які внаслідок знецінення втратили грошові заощадження, поміщені в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери, придбані в установах Ощадного банку СРСР, що діяли на території України: облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР. { Частина перша статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Компенсації підлягають також грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років і які знаходились на рахунках цих установ не менше одного повного календарного року в період 1992-1995 років. { Частина друга статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Чинність цього Закону поширюється на іноземних громадян та осіб без громадянства, які за станом на 2 січня 1992 року мали заощадження в установах Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України.
{ Частину четверту статті 1 виключено на підставі Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
{ Частину п'яту статті 1 виключено на підставі Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
{ Частину шосту статті 1 виключено на підставі Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Стаття 2. Держава зобов'язується забезпечити збереження та відновлення реальної вартості заощаджень громадян і гарантує їх компенсацію у встановленому порядку.
Стаття 3. Встановити, що заощадження громадян, зазначені у частині першій статті 1 цього Закону, відновлюються у співвідношенні 1 карбованець заощаджень на 1,05 гривні за станом на 1 жовтня 1996 року.
{ Частину другу статті 3 виключено на підставі Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Стаття 4. Компенсація зазначених у частині першій статті 1 цього Закону заощаджень громадян проводиться в порядку, встановленому статтями 6 і 7 цього Закону, та гарантується державою в сумі, яка на 1 жовтня 1996 року становить 131,96 млрд. гривень, у тому числі:
грошові заощадження - 121,90;
страхові внески - 7,77;
облігації Державної цільової безпроцентної
позики 1990 року - 0,61;
облігації Державної внутрішньої виграшної
позики 1982 року - 1,05;
державні казначейські зобов'язання СРСР - 0,21;
сертифікати Ощадного банку СРСР - 0,42.
( Стаття 4 в редакції Закону N 8/97-ВР від 17.01.97 )
Стаття 5. Установи Ощадного банку України на підставі цього Закону протягом грудня 1996 року - березня 1997 року проводять одноразову індексацію вкладів громадян. На проіндексовані суми, що знаходяться на позабалансовому рахунку Ощадного банку України, вкладнику видається ощадна книжка.
Стаття 6. Компенсація громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень проводиться в грошовій формі за рахунок Державного бюджету України починаючи з 1997 року та інших формах відповідно до діючого законодавства. { Частину перша статті 6 в редакції Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Компенсація втрат від знецінення грошових заощаджень, поміщених в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, та у державні цінні папери: облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР, проводиться їх власникам в готівковій чи безготівковій формі після внесення в інформаційно-аналітичну систему "Реєстр вкладників заощаджень громадян" даних про них, необхідних для ідентифікації вкладника при відкритті рахунку. Обслуговування громадян, пов'язане з внесенням відповідних відомостей, здійснюється безоплатно. { Статтю 6 доповнено частиною згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
У межах одного бюджетного року проводиться виплата компенсації громадянину лише за одним рахунком. { Статтю 6 доповнено частиною згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Кошти для компенсації заощаджень громадян визначаються в Державному бюджеті України окремою статтею.
Порядок проведення компенсаційних виплат, в тому числі перерахування коштів з Державного бюджету України установам Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху визначається Кабінетом Міністрів України. { Частина п'ята статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Кабінет Міністрів України може залучати для проведення компенсаційних виплат позабюджетні кошти, в тому числі кошти, залучені до Державного бюджету України через спеціальні податки, встановлені законами України, а також від здійснення операцій з державними цінними паперами та залучення коштів з Офіційного валютного резерву Національного банку України.
Погашення відновлених заощаджень громадян, поміщених у цінні папери, здійснюється на загальних підставах відповідно до сум, визначених у Державному бюджеті України.
( Стаття 6 в редакції Закону N 8/97-ВР від 17.01.97 )
( Положення статті 7 втратили чинність як такі, що визнані неконституційними в частині щодо повернення заощаджень громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, відновлених та проіндексованих згідно з цим Законом в установах Ощадного банку України, залежно "від віку вкладника" та "інших обставин" на підставі Рішення Конституційного Суду N 13-рп/2001 ( v013p710-01 ) від 10.10.2001 ) Стаття 7. Заощадження повертаються поетапно, залежно від віку вкладника, суми вкладу, інших обставин, у межах коштів, передбачених для цього Державним бюджетом України на поточний рік.
Компенсаційні виплати в межах одного бюджетного року проводяться громадянам рівновеликими сумами у межах залишку проіндексованого вкладу за одним рахунком власника, за винятком випадку, передбаченого статтею 8 цього Закону. { Статтю 7 доповнено частиною згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Перелік груп вкладників і черговість виплат проіндексованих грошових заощаджень, а також обсяг виплат згідно із статтею 8 цього Закону у межах коштів, передбачених Державним бюджетом України, встановлюються Кабінетом Міністрів України. ( Частина друга статті 7 в редакції Закону N 201/98-ВР від 24.03.98 )
Стаття 8. У разі смерті вкладника спадкоємці або інші особи, представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або громадських організацій, які взяли на себе організацію похорону, можуть у разі пред'явлення ощадної книжки вкладника або страхового свідоцтва та свідоцтва про смерть одержати в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху за місцезнаходженням вкладу або страхового внеску частину проіндексованого вкладу чи страхового внеску для організації похорону та проведення необхідних відповідно до національних традицій поминально-ритуальних заходів, сума якої визначається Кабінетом Міністрів України.
{ Стаття 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 201/98-ВР ( 201/98-ВР ) від 24.03.98; в редакції Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Стаття 8-1. Установити, що у 2008 році компенсація втрат від знецінення грошових заощаджень, поміщених в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, та у придбані на території України державні цінні папери: облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР, проводиться їх власникам станом на 1 січня 2008 року в готівковій чи безготівковій формі в національній або іноземній валюті за офіційним обмінним курсом Національного банку України у межах залишків на рахунках, але не більше 1000 гривень на вкладника в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення розрахунків з погашення зобов'язань держави за знеціненими заощадженнями громадян понад розмір, встановлений в абзаці першому цієї статті, встановлюється Кабінетом Міністрів України в рахунок часткової сплати за купівлю товарів довготривалого використання, в тому числі житла, за встановленим Кабінетом Міністрів України переліком груп товарів. { Закон доповнено статтею 8-1 згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
Стаття 9. Цей Закон набирає чинності з дня опублікування.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 21 листопада 1996 року N 537/96-ВР
У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про додаткові заходи щодо погашення заборгованості з виплати пенсій, заробітної плати і компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху
( Указ не вступив в дію у зв'язку з відхиленням проекту Закону про додаткові заходи щодо погашення заборгованості з виплати пенсій, заробітної плати і компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху згідно з Постановою ВР N 1038-XIV ( 1038-14 ) від 14.09.99 )
З метою прискорення погашення заборгованості з виплати пенсій, заробітної плати і компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху та відповідно до пункту 4 розділу XV Конституції України ( 254к/96-ВР ) п о с т а н о в л я ю:
1. Установити, що додатковим джерелом погашення заборгованості з виплати пенсій, заробітної плати і компенсації громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень, поміщених у період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху, є кошти від:
приватизації об'єктів державної власності, включаючи земельні ділянки несільськогосподарського призначення, санаторії, пансіонати, готелі;
передачі в концесію об'єктів державної власності.
2. Переліки об'єктів державної власності, що підлягають приватизації відповідно до цього Указу, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
3. Проводити підготовку до приватизації та продаж державного майна санаторіїв, пансіонатів, готелів, окремих будівель у порядку, встановленому Фондом державного майна України, за спрощеною процедурою, яка передбачає оцінку таких об'єктів експертним шляхом протягом 15 днів з дня прийняття рішення про проведення оцінки та виставлення їх на аукціон для продажу за кошти через Державну акціонерну компанію "Національна мережа аукціонних центрів". При цьому такі об'єкти в акціонерні товариства не перетворюються.
Рішення про приватизацію зазначених об'єктів приймається Фондом державного майна України без погодження з органами, уповноваженими управляти такими об'єктами.
4. Запровадити механізм компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху акціями, що належать державі у майні господарських товариств, за згодою громадян.
5. Дозволити здійснювати додаткову емісію акцій відкритих акціонерних товариств у рахунок погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам зазначених товариств, за згодою працівників.
6. Установити, що кошти, отримані від приватизації державного майна, визначеного цим Указом, зараховуються до позабюджетного Державного фонду приватизації і розподіляються за напрямами:
(відсотки)
Державний бюджет України (на погашення
заборгованості з виплати заробітної плати) 30
Пенсійний фонд України 40
Ощадний банк України, Національна
акціонерна страхова компанія "Оранта" 30
Кошти, що надходитимуть до Пенсійного фонду України, Ощадного банку України та Національної акціонерної страхової компанії "Оранта", використовуються виключно на цілі, визначені цим Указом.
7. Для контролю за цільовим використанням коштів, що надходитимуть у зв'язку з реалізацією цього Указу, утворити наглядову раду за участю народних депутатів України, за їх згодою, за пропозиціями фракцій Верховної Ради України.
8. Кабінету Міністрів України:
у десятиденний строк:
затвердити перелік об'єктів державної власності, що можуть бути приватизовані, включаючи земельні ділянки несільськогосподарського призначення, санаторії, пансіонати, готелі, та перелік об'єктів державної власності, які передаються у концесію;
подати на розгляд пропозиції щодо персонального складу наглядової ради, утвореної відповідно до цього Указу;
у місячний строк:
розробити та затвердити порядок визначення обсягів та перерахунку коштів, визначених цим Указом, від діяльності об'єктів державної власності, переданих у концесію, на погашення заборгованості перед громадянами;
розробити механізм компенсації громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху акціями, що належать державі у майні господарських товариств, за згодою громадян.
9. Покласти на Кабінет Міністрів України надання офіційних роз'яснень щодо цього Указу.
10. Цей Указ набирає чинності у порядку, передбаченому пунктом 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України ( 254к/96-ВР ).
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 28 червня 1999 року N 756/99
П О С Т А Н О В А ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Рекомендації парламентських слухань "Про державну політику в галузі повернення та компенсації втрачених (знецінених) заощаджень громадян. Стан відновлення та перспективи"
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, N 16, ст.245 )
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Схвалити Рекомендації парламентських слухань "Про державну політику в галузі повернення та компенсації втрачених (знецінених) заощаджень громадян. Стан відновлення та перспективи" (далі - Рекомендації парламентських слухань), що додаються.
2. Кабінету Міністрів України до 8 жовтня 2004 року інформувати Верховну Раду України про стан реалізації Рекомендацій парламентських слухань, схвалених цією Постановою.
3. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на комітети Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці, з питань фінансів і банківської діяльності та Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради України з питань фінансово-економічного обгрунтування джерел і механізму відновлення заощаджень громадян України.
Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН
м. Київ, 3 лютого 2004 року N 1427-IV
Схвалено Постановою Верховної Ради України від 3 лютого 2004 року N 1427-IV
РЕКОМЕНДАЦІЇ парламентських слухань "Про державну політику в галузі повернення та компенсації втрачених (знецінених) заощаджень громадян. Стан відновлення та перспективи"
Учасники парламентських слухань, які відбулися 8 грудня 2003 року, проаналізували стан і проблеми державної політики в галузі повернення та компенсації втрачених (знецінених) заощаджень громадян і відзначають, що робота Кабінету Міністрів України щодо розробки механізму повернення заощаджень проводиться надзвичайно низькими темпами.
Питання повернення грошових заощаджень, втрачених громадянами України, залишається одним з найбільш актуальних і складних соціальних питань сьогодення, проте норми, встановлені Законом України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" ( 537/96-ВР ), не виконуються.
У зв'язку з цим за ВАТ "Державний ощадний банк України" та Національною акціонерною страховою компанією "Оранта" як правонаступниками Ощадного банку СРСР та Укрдержстраху залишається негативний імідж у свідомості великої кількості вкладників та страхувальників - фізичних осіб, яким не компенсовані їх знецінені заощадження та страхові внески. Здійснення таких виплат сприятиме відродженню довіри до договорів страхування та буде мати позитивний вплив на ставлення громадян до пенсійної реформи.
Практичний досвід майже семирічного виконання вищезазначеного законодавчого акта, яким встановлені зобов'язання держави перед громадянами щодо відновлення знецінених заощаджень в сумі майже 132 млрд. гривень, свідчить, що відшкодування такої суми (яка майже втричі перевищує дохідну частину державного бюджету) тільки за рахунок бюджетних коштів є нереальним, тому доцільно залучити й інші джерела відшкодування.
Викликає стурбованість, що Кабінетом Міністрів України не вивчається можливість застосування позабюджетного фінансування процесу повернення заощаджень паралельно з бюджетним, доцільність створення з цією метою спеціального державного фонду компенсації заощаджень громадян, до якого входили б кошти як державного бюджету, так і позабюджетні кошти. Залишається також без уваги опрацювання можливості надходження коштів із зовнішніх джерел шляхом відновлення переговорного процесу з Російською Федерацією щодо врегулювання взаємовідносин з питань повернення Україні коштів її громадян, акумульованих в установах колишнього Ощадного банку СРСР, в комплексі з усіма взаємопов'язаними питаннями.
З метою подолання негативних соціально-економічних наслідків, спричинених надзвичайно низькими темпами виконання зобов'язань держави перед громадянами України щодо повернення грошових заощаджень, та забезпечення підвищення ефективності цього процесу в подальшому учасники парламентських слухань р е к о м е н д у ю т ь:
1. Президенту України посилити вимоги до центральних органів виконавчої влади щодо виконання в повному обсязі Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" ( 537/96-ВР ), розпоряджень Президента України та інших нормативно-правових актів щодо повернення та компенсації втрачених заощаджень громадян.
2. Кабінету Міністрів України:
активізувати діяльність робочої групи, створеної відповідно до розпорядження Президента України від 16 січня 2002 року N 7/2002-рп ( 7/2002-рп ), з розроблення механізмів погашення втрат громадян від знецінення їх грошових заощаджень;
вважати за необхідне поряд з вишуканням додаткових внутрішніх джерел надходження коштів для повернення та компенсації знецінених заощаджень громадян опрацювання можливості надходження зовнішніх фінансових ресурсів шляхом відновлення переговорного процесу з Російською Федерацією;
розробити і подати на розгляд Верховної Ради України на п'ятій сесії проект Закону України про механізм і порядок повернення грошових заощаджень громадян, поміщених в установах Ощадного банку СРСР та Укрдержстраху, враховуючи можливість застосування як бюджетного, так і позабюджетного фінансування, проведення безготівкових форм розрахунків. При впровадженні позабюджетного фінансування чітко визначити джерела формування позабюджетного фонду компенсації заощаджень громадян, кошти якого не входили б до складу Державного бюджету України, передбачивши такі нетрадиційні джерела його створення, як відрахування від прибутку колишніх державних спеціалізованих банків та інших акціонерних банків, податку на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб.
При цьому передбачити терміни введення податку на нерухоме майно як одного із джерел позабюджетного фонду в повному обсязі, що має суто цільове призначення, - повернення знецінених заощаджень громадян;
розглянути можливість залучення коштів Національного банку України як джерела позабюджетного фонду компенсації заощаджень громадян України;
вивчити питання застосування безготівкового розрахунку із вкладниками товарами тривалого користування, оплатою навчання у навчальних закладах, закладах охорони здоров'я, житлово-комунальних послуг;
у разі перевиконання дохідної частини Державного бюджету України в 2004 році ( 1344-15 ) збільшити порівняно з минулим роком видатки на компенсацію громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень;
вважати за необхідне додержання принципу рівності громадян у відшкодуванні страхових внесків, поміщених в установах колишнього Укрдержстраху, та вкладів в установах Ощадного банку СРСР;
забезпечити у 2004 році здійснення обліку установами ВАТ "Державний ощадний банк України" та колишнього Укрдержстраху вкладів і договорів страхування, грошові заощадження та страхові внески за якими підлягають виплаті громадянам відповідно до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" ( 537/96-ВР );
вивчити питання та внести пропозиції про доцільність створення спеціального державного фонду компенсації заощаджень громадян;
розглянути питання щодо виділення коштів на забезпечення проведення компенсаційних виплат та на відшкодування затрат по веденню картотеки особових рахунків.
Наостаночок.
Кабінет Міністрів ухвалив постанову про виплату в 2008 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. до установ Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України. Загальний розмір виплат живими грошима у 2008 році становитиме 6 млрд. гривень, і вони не обмежені в часі.
Компенсаційні виплати проводяться власникам заощаджень у готівковій чи безготівковій формі в національній або іноземній валюті за офіційним обмінним курсом Національного банку. Але, перш ніж отримати компенсацію, необхідно пройти перереєстрацію та відкрити рахунок. Слід зазначити, що обслуговування громадян, пов’язане з внесенням відповідних відомостей до інформаційно-аналітичної системи «Реєстр вкладників заощаджень громадян» здійснюється безоплатно та також не обмежене в часі, а отже підстав для вистоювання в чергах немає.
Для внесення даних до системи вкладники подають за місцем розміщення вкладу або за місцем свого проживання (у разі звернення щодо виплати компенсації за цінними паперами) до установ Ощадбанку:
- документи, необхідні для відкриття вкладного рахунка фізичній особі відповідно до вимог Національного банку (ідентифікаційний код);
- заявку-доручення у формі, що затверджується Ощадбанком за погодженням з Міністерством фінансів;
- документи, що підтверджують право власності на заощадження.
Компенсаційні виплати проводяться власникам заощаджень вже через три дні після внесення даних до реєстраційної системи шляхом зарахування коштів за їх бажанням на поточний чи вкладний (депозитний) рахунок, відкритий в установах Ощадбанку. Виплати також не обмежені в часі. Кабінет Міністрів зобов’язав Ощадбанк та страхову компанію «Оранта» забезпечити до 25 грудня 2008 р. проведення цих виплат.
Тим часом Кабінет Міністрів готує ще одну постанову, згідно якої громадяни зможуть використовувати заощадження на погашення заборгованості та поточну оплату житлово-комунальних послуг, на розрахунки за навчання дітей та придбання товарів тривалого вжитку. Саме такий шлях повернення залишку заощаджень обрано Урядом, щоб стримати можливу інфляційну хвилю і не знецінити гроші, які повертаються людям.
Очікується, що таку постанову буде ухвалено не пізніше, ніж за місяць. На ці цілі в бюджеті вже передбачено 2 млрд. гривень, ще 12 млрд. гривень планується отримати від приватизації.
PиSець Це зветься правове поле...
Відповіді
2008.01.13 | BIO
Прополов рядок бютжету - отримав дрючком трудодня в пику
Ну можна було ІГНОРУВАТИ положення Законів або якось ВАР"ЯТУВАТИале щоб бютжетом ВИКЛЮЧАТИ захищені Конституцією речи...чого не
зробиш заради пришвидшення системної агонії.
Де КС відпочиває - на який з криєвок у мамаши Станік?
5. У Законі України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" ( 537/96-ВР ) (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 8, ст. 60, ст. 61; 1998 р., N 35, ст. 240):
1) у статті 1:
а) у частині першій слова "цінні папери" замінити словами "цінні папери, придбані в установах Ощадного банку СРСР, що діяли на території України";
б) у частині другій слова "на рахунках Ощадного банку України" замінити словами "на рахунках цих установ";
в) частини четверту - шосту виключити;
2) частину другу статті 3 виключити;
3) у статті 6:
а) частину першу викласти в такій редакції:
"Стаття 6. Компенсація громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень проводиться в грошовій формі за рахунок Державного бюджету України починаючи з 1997 року та інших формах відповідно до діючого законодавства";
б) після частини першої доповнити двома новими частинами такого змісту:
"Компенсація втрат від знецінення грошових заощаджень, поміщених в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, та у державні цінні папери: облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР, проводиться їх власникам в готівковій чи безготівковій формі після внесення в інформаційно-аналітичну систему "Реєстр вкладників заощаджень громадян" даних про них, необхідних для ідентифікації вкладника при відкритті рахунку. Обслуговування громадян, пов'язане з внесенням відповідних відомостей, здійснюється безоплатно.
У межах одного бюджетного року проводиться виплата компенсації громадянину лише за одним рахунком".
У зв'язку з цим частини другу - п'яту вважати відповідно частинами четвертою - сьомою;
в) частину п'яту після слова "Порядок" доповнити словами "проведення компенсаційних виплат, в тому числі";
4) у статті 7:
після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
"Компенсаційні виплати в межах одного бюджетного року проводяться громадянам рівновеликими сумами у межах залишку проіндексованого вкладу за одним рахунком власника, за винятком випадку, передбаченого статтею 8 цього Закону".
У зв'язку з цим частину другу вважати частиною третьою;
5) статтю 8 викласти у такій редакції:
"Стаття 8. У разі смерті вкладника спадкоємці або інші особи, представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або громадських організацій, які взяли на себе організацію похорону, можуть у разі пред'явлення ощадної книжки вкладника або страхового свідоцтва та свідоцтва про смерть одержати в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху за місцезнаходженням вкладу або страхового внеску частину проіндексованого вкладу чи страхового внеску для організації похорону та проведення необхідних відповідно до національних традицій поминально-ритуальних заходів, сума якої визначається Кабінетом Міністрів України";
6) доповнити статтею 8-1 такого змісту:
"Стаття 8-1. Установити, що у 2008 році компенсація втрат від знецінення грошових заощаджень, поміщених в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, та у придбані на території України державні цінні папери: облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР, проводиться їх власникам станом на 1 січня 2008 року в готівковій чи безготівковій формі в національній або іноземній валюті за офіційним обмінним курсом Національного банку України у межах залишків на рахунках, але не більше 1000 гривень на вкладника в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення розрахунків з погашення зобов'язань держави за знеціненими заощадженнями громадян понад розмір, встановлений в абзаці першому цієї статті, встановлюється Кабінетом Міністрів України в рахунок часткової сплати за купівлю товарів довготривалого використання, в тому числі житла, за встановленим Кабінетом Міністрів України переліком груп товарів".
2008.01.13 | Moro
Хочеш шоп тебе почули - говори коротко
А то і виходить, шо говориш сам з собою.2008.01.13 | ОРИШКА
Вот поэтому и в попе, что вчитываться лень...
2008.01.13 | Moro
Ну і як там вам в попє?
2008.01.13 | ОРИШКА
Як і завжди, читати-вивчати не будемо, моя хата з краю
2008.01.13 | Тестер
За сто доларів прочитав би, а так, танунах...
2008.01.13 | Moro
Майже одночасно
2008.01.13 | BIO
Майже стисло
Стаття 3. Встановити, що заощадження громадян, зазначені у частині першій статті 1 цього Закону, відновлюються у співвідношенні 1 карбованець заощаджень на 1,05 гривні за станом на 1 жовтня 1996 року.{ Частину другу статті 3 виключено на підставі Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
За статтею 3 Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" №537/96-вр від 21.11.1996, номінальне співвідношення було встановлено у розмірі 1 карбованець до 1 гривні 5 копійок. Причому законом було зазначено: "Подальша компенсаційна індексація заощаджень громадян здійснюється при видачі вкладів, страхових внесків, погашенні цінних паперів відповідно до індексу інфляції".
Нецікаво ЩО ЩЕ "вилучено" ? Маєте законний вихідний.
Танунах
2008.01.13 | BIO
То я коротенько поволаю, хропить собі далі
Стаття 1.{ Частину четверту статті 1 виключено на підставі Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
{ Частину п'яту статті 1 виключено на підставі Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
{ Частину шосту статті 1 виключено на підставі Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 }
ЩО було:
Не використані для приватизації державного майна
компенсаційні сертифікати можуть бути повернуті вкладником до
установ Ощадного банку України.
У цьому разі Ощадний банк України відновлює суму заощаджень
вкладника, яка не повинна перевищувати суму компенсаційних
сертифікатів, отриманих відповідно до Указу Президента України від
24 листопада 1994 року N 698 ( 698/94 ) "Про компенсацію
громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень в
установах Ощадного банку України та Укрдержстраху".
Компенсаційні сертифікати, що знаходяться у вільному обігу,
залучені до приватизації державного майна, індексації не
підлягають.
2008.01.13 | BIO
А це шоб не бігали по судах та не морочили владі яйця
СУДОВА ПАЛАТА У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИР І Ш Е Н Н Я
06.06.2002
(Витяг)
П. М. звернувся в суд із позовом до акціонерного товариства відкритого типу "Державний ощадний банк України" (далі - Ощадний банк України) про стягнення проіндексованих грошових вкладів, успадкованих після померлої П. П., за двома рахунками на загальну суму 3 тис. 66 грн. та відшкодування моральної шкоди в розмірі 2 тис. грн.
Рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 26 червня 2001 р., залишеним без зміни ухвалою судової колегії в цивільних справах Апеляційного суду Житомирської області від 20 вересня 2001 р., позов П. М. задоволено частково: стягнено суми проіндексованих грошових вкладів за двома рахунками на загальну суму 3 тис. 66 грн. та 51 грн. державного мита.
У касаційній скарзі Ощадний банк України просить скасувати рішення Богунського районного суду м. Житомира та ухвалу судової колегії в цивільних справах Апеляційного суду Житомирської області, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права.
Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України визнала, що касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно зі ст. 6 Закону від 21 листопада 1996 р. "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" ( 537/96-ВР ) (далі - Закон "Про державні гарантії...") компенсація громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень провадиться починаючи з 1997 р. виключно у грошовій формі за рахунок Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Кошти для компенсації заощаджень громадян визначаються в Державному бюджеті України окремою статтею.
Як зазначено в ст. 7 Закону "Про державні гарантії..." ( 537/96-ВР ) (в редакції станом на момент постановлення оскаржуваних рішень), заощадження повертаються поетапно - залежно від віку вкладника, суми вкладу та інших обставин - у межах коштів, передбачених для цього Державним бюджетом України на поточний рік. Перелік груп вкладників і черговість виплат, зокрема й у зв'язку з умовами, зазначеними у ст. 8 цього Закону, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, Законом "Про державні гарантії..." ( 537/96-ВР ) встановлено механізм виплати громадянам компенсації грошових заощаджень, згідно з яким Ощадний банк України провадить виплату проіндексованих заощаджень у межах коштів, передбачених для цього законом про Державний бюджет на відповідний рік, і в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Статтею 30 Закону від 7 грудня 2000 р. "Про Державний бюджет України на 2001 рік" ( 2120-14 ) передбачено серед захищених статей видатків трансферти населенню, пов'язані, зокрема, з поверненням заощаджень громадян.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону "Про державні гарантії..." ( 537/96-ВР ) компенсаційна індексація заощаджень громадян здійснюється при видачі вкладів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2001 р. N 275 ( 275-2001-п ) "Про виплату у 2001 році грошових заощаджень і страхових внесків громадян України, вкладених до 2 січня 1992 року в установи колишнього Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, і установи колишнього Укрдержстраху" передбачено категорії осіб, яким мають бути повернені грошові заощадження, та розмір виплат.
П. М. не належить до жодної з категорій вкладників, яким провадилися виплати в 2001 р. у відповідності з названою постановою.
Зазначеною постановою Кабінету Міністрів України ( 275-2001-п ) взагалі не регулюється питання про повернення грошових заощаджень, вкладених після 2 січня 1992 р., що мало місце в даному випадку, незважаючи на те, що зобов'язання й стосовно відновлення реальної вартості таких заощаджень взяла на себе держава, а не відповідач. Цей висновок випливає зі змісту ст. 1 Закону "Про державні гарантії..." ( 537/96-ВР ) та Рішення Конституційного Суду України від 10 жовтня 2001 р. ( v013p710-01 ). Отже, згідно із чинним законодавством на момент постановлення оскаржуваних рішень вимоги П. М. до Ощадного банку України про повернення проіндексованих грошових заощаджень є необгрунтованими й такими, що задоволенню не підлягають.
Рішенням Конституційного Суду України від 10 жовтня 2001 р. ( v013p710-01 ) було визнано такими, що не відповідають Конституції України ( 254к/96-ВР ) (є неконституційними), положення ст. 7 Закону "Про державні гарантії..." ( 537/96-ВР ) (зі змінами) у частині щодо повернення заощаджень громадянам України, іноземним громадянам та особам без громадянства, відновлених та проіндексованих згідно з цим Законом в установах Ощадного банку України, залежно "від віку вкладника" та "інших обставин". Разом з тим зазначене Рішення Конституційного Суду України ніякою мірою не ставить під сумнів відповідність інших положень Закону "Про державні гарантії..." нормам Конституції України.
За таких обставин ухвалені у справі судові рішення про стягнення сум проіндексованих грошових вкладів за двома рахунками на загальну суму 3 тис. 66 грн. підлягають скасуванню на підставі ст. 340 ЦПК ( 1503-06 ) як такі, що постановлені внаслідок неправильного застосування судом норм матеріального права, з ухваленням нового рішення про відмову в позові.
Виходячи з цього Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України рішення Богунського районного суду м. Житомира та ухвалу судової колегії в цивільних справах Апеляційного суду Житомирської області в частині задоволення позову скасувала і в задоволенні позову П. М. до Ощадного банку України про стягнення проіндексованих грошових вкладів відмовила.
"Вісник Верховного Суду України", N 5, вересень - жовтень, 2002 р.
При зверненні громадян до суду з заявами про захист гарантій на відновлення заощаджень, повернення чи використання проіндексованих заощаджень слід мати на увазі, що такі заяви, оформлені відповідно до чинного Законодавства, підлягають судовому розгляду, їх розгляд здійснюється у позовному провадженні.
Вирішуючи ці спори, суди мають виходити з того, що мова йде не про відповідальність за невиконання чи неналежне виконання укладеного між вкладником та ощадним банком договору, а про повернення відновлених в установленому порядку заощаджень.
Відновлення і повернення проіндексованих заощаджень провалиться лише через установи Ощадного банку України в межах коштів перерахованих для цих цілей Головним управлінням Державного казначейства. Тому в разі спору з цих питань належним відповідачем має бути відповідне регіональне управління Ощадного банку України та Державне казначейство України.
При цьому необхідно враховувати, що Ощадний банк України провадить виплату проіндексованих заощаджень в межах передбачених для цього Державним бюджетом України і перерахованих з нього грошових сум, встановленої поетапності та черговості їх повернення, визначеного співвідношення між групами вкладників.
Вбачається, що у тому разі, коли суд встановить, що Ощадбанку не перераховані кошти або позивач не відноситься до осіб, яким у поточному році з передбачених бюджетом коштів мали бути поверненні проіндексовані заощадження, він відмовляє у задоволенні вимог. Коли вимоги про повернення проіндексованих заощаджень заявлені у більшому розмірі, ніж встановлено, суд задовольняє вимоги у розмірі, який визначено відповідно до Закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України".
У тих випадках, коли з питань компенсації заощаджень громадян України вкладники пред'являють позови до Президента України чи Кабінету Міністрів України або подають скарги на їх рішення, дії чи бездіяльність, слід враховувати, що відповідно до п. 42 Положення про Міністерство юстиції України, затверджене Указом Президента України від 30 грудня 1997 р. ( 1396/97 ), Міністерство юстиції України виступає як представник інтересів Президента України і Кабінету Міністрів України під час розгляду справ судами України і судами іноземних держав або міжнародними судовими органами та установами.
Судова колегія в цивільних справах Верховного Суду України
2008.01.13 | Moro
І що?
Перші банки, як відомо, були засновані в Шумері(чи я к мінімум - у Вавілоні).Уявляєте, які проценти могли б викотити їх правонаступники і спакоємці, якби вдалося довести що вони - то саме вони?
Та шо там казати - на Землю в любий момент може упасти гігантський метеорит, чи може раптово активізуватись велетенський вулкан, що спить на Північному Заході США - і тоді вопше клямка!
Я вже не кажу про чорну діру, яка підступно може підлетіти до Сонячної системи і зжерти нафік все - включно з паном Чорновецьким, Газпромом і Аль-каїдою!
Карочє : Юля робить зараз те, що може - і слава Богу. Інакше будете ще років зі сто чекати "справедливих" виплат по заощадженням в Ощадбанку. А там, знаєте, чи падишах помре, чи ішак здохне - від удару отим от гігантським метеоритом в тім'ячко.
2008.01.13 | BIO
Навіщо тоді ховати очи в окуляри ?
Соромно за запізднілий піздьож ?Чи я не догнав чогось в Ваших каментах ?
2008.01.13 | Moro
Я не ношу окуляри
Хіба сонцезахисні. Влітку. Зараз зима.2008.01.13 | BIO
Чим прикрити чорноту души завжди трабла.
2008.01.13 | Moro
А, це ви СІБЯ визначили як світлу душу?
Сільно переживаю за вас, шо від скромності помрете!2008.01.13 | BIO
Додам у Заяву замах на віртуальну особистість.
Розмріявся якось один гліст що забода теля...А дубового відварчику ?
2008.01.13 | ОРИШКА
А може Юля тут ні до чого? Справа у повному бардаку
Законів, Указів, миморандумів, нашіптувань.....Правая рука не знает, что левая выдает заведомо ложную информацию... (с)
Система должна быть сбалансирована, иначе не ту страну назвали...(да простит меня процветающий Гондурас!)
2008.01.13 | BIO
Заведомо ложную. Нам всем. Они в курсе.
2008.01.13 | Moro
Заманалі
Еті пікейниє жілєти уже дасталі вусмерть.Оришко, ви пробували коли-небудь щось РЕАЛЬНО зробити сама?
2008.01.13 | ОРИШКА
Я все роблю реально. А на форумі я спілкуюся
2008.01.13 | Moro
Угу. Уявляю собі рівень ваших справ
2008.01.13 | ОРИШКА
Главное при этом не перетрудитесь
2008.01.13 | Раціо
Судячи із фіксації на "рівні", Моро кукурікає з антени Останкіно
2008.01.13 | cartes
Гр. ВрІО правника!
Ви викрили злочинне угрупування, яке наштампувало купу юридичного лайна, у якому наші вкладники сиділи 15 років. Хутко пишіть позови і біжіть з ними на арену, де публіка давно Вас чекає! Вона в захвати вислухає Ваш монолог, якщо, звичайно, Ви прочитаєте його, стоячи на голові.2008.01.14 | BIO
Re: Гр. ВрІО правника!
Забагато нонче спізд...нилої рефлексії - пропоную касторку дляврівноваги реактивного руху. І контрамарку на гальорку.
2008.01.14 | BIO
Хтось ЩЕ свято вірить у непорочність потіку свідомості ?
Мабуть Азаров той "бютжет" якось сглазив та народні заступничкине помітили тих підступних "скасувань" у Законі 537/96 ?
Тимошенко обещает, что инфляции не будет
Премьер-министр Украины Юлия Тимошенко заверяет, что выплата сбережений «Сбербанка» не приведет ни к каким инфляционным последствиям.
Об этом она заявила в интервью телеканалу «Интер».
«Я могу твердо сказать, что все выплаты обесцененных сбережений предметно рассчитаны Минэкономики, Минфином, прошли все необходимые экспертизы. И я сегодня могу сказать, что никаких инфляционных последствий от этих выплат не будет», – отметила Ю. Тимошенко.
Она назвала выплату сбережений в Украине «беспрецедентным шагом в странах СНГ», подчеркнув, что Украина выплачивает вклады по самому большому курсу и наибольшую сумму.
«Все другие страны возвращали копейки», – отметила премьер-министр.
Она также заявила, что средства для выплат появились в результате того, что ее правительству за 10 дней удалось закрыть существенную часть теневых финансовых сделок.
«Мы существенно увеличили доходы за счет борьбы с коррупцией, уклонения от уплаты налогов», – сказала Ю. Тимошенко.
Она сообщила, что на сегодняшний день более одного миллиона вкладчиков зарегистрировалось, и деньги им уже перечислены. В течение одного-двух месяцев правительство планирует принять постановление, позволяющее этими средствами оплачивать учебу, товары и услуги.
Премьер-министр снова призвала людей не создавать ажиотаж, подчеркнув, что сроки выплат не ограничены. Также она сообщила, что если у вкладчика по той или иной причине отсутствует сберегательная книжка, то свой вклад он сможет получить по документам, которые сохранились в «Ощадбанке».