МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Янукович-2003 пропонував 23 копійки за 1 рубль вкладів (л)

01/14/2008 | Tatarchuk
Уряд Януковича в 2003 році пропонував повертати вклади Ощадбанку протягом 20 років та за курсом радянського рубля до гривні в п’ять разів нижчим, ніж відсьогодні виплачує чинна влада

http://www.byut.com.ua/ukr/news-5305

Відповіді

  • 2008.01.14 | samopal

    Там є ще одна публікація. Для ентузіястів СНД. (/)

    У 2008 році уряд Тимошенко планує повернути громадянам України знецінені вклади в Ощадбанку СРСР на суму в 20 млрд. грн. 8 млрд. вже передбачені державним бюджетом, виплати починаються 1 січня. 12 млрд. гривень планується додатково отримати від приватизації.

    Вже цього року держава повністю розрахується приблизно з 60% вкладників...

    ...В Україні демонструються одні з найкращих умови повернення заощаджень серед усіх країн колишнього СРСР. Це стосується і співвідношення національної валюти, тобто гривні, та радянського рубля. Порівняно із сусідами, Україна має найкращий обмінний коефіцієнт. На даний момент, він складає 1 рад. рубль = 1,05 грн. Цей курс в 5 разів вищий (і відповідно, вигідніший для вкладника), ніж в Росії, в 35 разів, ніж в Казахстані, в 105 разів, ніж в Білорусі.


    Далі є табличка з цифрами та посилання на відповідні рішення "країн-компенсаторів" та де-яка важлива інформація.
    http://www.byut.com.ua/ukr/news-5304

    І ще трохи для істериків інфляції.
    Просто нагадаю, що навесні 2005-го відбулася ревальвація гриіні (на яких відсотків п'ять усього). Наскільки зраділи ті з громадян, котрі під час попередніх "років інфляції" переводили свої заробітки у доляри, я не нагадуватиму. Про всяк випадок нагадаю, що дві третини ВВП на той час складав експорт, але сама динаміка ВВП обраховується на основі показників у місцевій валюті...
    Зараз усі ентузіасти єврастичної багатополюсності радісно поглядають на знецінення долара (учора ціна золота встановила новий історичний рекорд). Однак економісти оцінюють цей процес вже не так однозначно. І не лише зони євро. За період, що минув від вступу до ЄС курс польського злотого по відношенню до долара змінився з 4 zl до 2,5 zl за долар. Поляки з усіх сил опираються цьому процесові, хоча зростання економіки за останні два роки відбувається за рахунок збільшення внутрішнього попиту. Китайці теж впираються, між іншим.
    Зверну також увагу і на той "радісний ехвект", який може створити різке коливання валютного курсу (у будь-яку сторону) на кредитному ринку. Прецеденти історії відомі... А розсусолювання про те, що гривня недооцінена по відношенню до долара за останній рік-два не чув хіба-що глухий. Тепер цікаво було б послухати розсусолювання про те, яких же драконівських заходів треба було б вжити, щоб врятувати наших вітчизняних "експортерів" (нагадую, про їхню роль у створення ВВП), а яких - для розвитку внутрішнього попиту?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".