МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Эгалите подкрадывалось незаметно.(/)

01/17/2008 | BIO
В БНУНСе родилась идея, что лишать льгот надо не столько депутатов, сколько всех остальных паразитов и паразитов паразитов.

Блок «Наша Украина – Народная Самооборона» считает, что льготы, необходимые для непосредственной работы депутатов Верховной Рады, надо сохранить.


Об этом сообщила пресс-служба «Народной самообороны».

По словам депутата от НУНС Олега Новикова, в среду на политсовете блок рассмотрел вопрос об ограничении депутатских льгот.

«Все без исключения народные депутаты блока и руководители партий, которые его создали, единогласно высказались за то, что надо льготы отменять, но при этом есть некоторые замечания», – сказал он.

В частности, депутаты решили, что льготами нельзя называть то, что необходимо парламентариям для выполнения своих служебных обязанностей.

Депутаты против сокращения зарплаты своим помощникам и расходов на содержание своих офисов.

В то же время, Новиков отмечает, что ряд льгот безусловно надо отменять – среди них предоставление бесплатного жилья, бесплатного санаторного лечения и путевок, служебного транспорта.

Таким образом, НУНС решил перед голосованием за отмену льгот собраться политсовету и пригласить представителей блока Юлии Тимошенко для того, чтобы четко определить, что есть льготы, а что – служебная необходимость депутата.

При этом Новиков уверяет, что НУНС проголосует за закон в первом чтении, но ко второму его надо будет доработать.

Также депутат считает, что надо отменить льготы не только депутатам, но и всем чиновникам.

«Льгот в государстве не должно быть ни у кого, кроме людей пожилого возраста, ветеранов войны, чернобыльцев и тех людей, у которых они есть или которые в них нуждаются», – считает Новиков.

Он считает, что не только депутаты должны отменить свои льготы.

«На сегодняшний день мы пришли к выводу, что не только народные депутаты должны отменить свои льготы, будет смешно, в то время, как народный депутат отказывается от квартир, лечения и другого, чиновники Кабмина, чиновники прокуратуры, милиция, Служба безопасности и судьи эти самые льготы будут продолжать получать», – говорит Новиков.

Таким образом, уверен он, для решения вопроса об отмене льгот надо создать государственную программу.

Кроме того, он выступает за отмену неприкосновенности не только депутатов, но и прокуроров и судей.

«Неприкосновенности в стране не может быть ни у кого. Потому что мы демократическая страна!», – подчеркивает он.

Відповіді

  • 2008.01.17 | BIO

    А в камуфляже ОНО кралось еще незаметнее (/)

    Гриценко дал понять Ющенко, что месть его будет страшна

    Председатель Комитета Верховной Рады по вопросам безопасности и обороны Анатолий Гриценко убежден, что неприкосновенность нужно отменить не только для депутатов, но и для Президента Украины.


    Сегодня он сказал журналистам: «Я не поставил свою подпись под проектом закона об отмене депутатской неприкосновенности потому, что он не предлагает системного решения и предусматривает лишение неприкосновенности исключительно народных депутатов Украины. Я убежден, что закон должен быть один для всех – и для рядовых граждан, и для народных депутатов, и для Президента Украины».

    Как заявил А. Гриценко, при этом отмена неприкосновенности для Президента еще важнее, чем отмена депутатской неприкосновенности. Поясняя свое мнение, он отметил, что, в отличие от народных депутатов, Президент принимает предписывающие решения.

    «Если депутаты голосуют и принимают коллективные решения, то Президент принимает единоличные, в том числе предписывающие решения. У Президента намного больше искушения нарушить при этом закон», – считает А. Гриценко.

    «На протяжении последних лет мы видим, что у главы государства есть попытка давать поручение всем и вся – главе правительства, отдельным министрам, председателю Верховной Рады, генеральному прокурору, лидерам политических партий и тому подобное, что далеко не всегда отвечает действующему законодательству», – отметил он.

    По словам А. Гриценко, потому речь идет о соблюдении закона и об ответственности за его нарушение как для каждого из 450 народных депутатов, так и для Президента Украины.

    «Я подпишу проект изменений к Конституции и проголосую за него, если будет предусмотрена отмена неприкосновенности сразу для всех: и для депутатов, и для Президента. Это будет системное и правильное решение. Я хотел бы избежать любой персонификации – речь не идет о Ющенко, Гриценко или ком-то другом», – сказал он.

    «Сегодня Ющенко Президент, а через два года может быть другое лицо, так же как через 5 лет будет другой состав Верховной Рады, и мы принимаем решение на длительную перспективу, и оно должно быть ответственным», – отметил он.

    По мнению А. Гриценко, если Президент не инициирует сам снятия неприкосновенности с главы государства, то это сделают народные депутаты.

    Он выразил убеждение, что если будет рассматриваться законопроект о снятии неприкосновенности и с депутатов, и с Президента, то за него проголосует более 400 парламентариев, его поддержит и оппозиция, и коалиция, а снятие неприкосновенности исключительно с народных депутатов если и будет иметь поддержку 226 голосов, то 300 голосов не получит, и Конституция не будет изменена.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.01.17 | BIO

      Еще чуть-чуть и...

      Осталось только снять оковы неподсудности с БЫВШИХ -
      они им натерли неприкрытые бронесовестью места.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.01.17 | samopal

        Еще чуть-чуть... (/)

        Голова комітету Верховної Ради з питань безпеки і оборони Анатолій Гриценко сумнівається, що ВР підтримає створення Національної гвардії, яка буде підпорядкована особисто президенту.

        Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив у четвер журналістам.

        Він зауважив, що в комітеті в середу відбулося обговорення цього законопроекту за участю заступника глави секретаріату Ігоря Пукшина і командувача внутрішніми військами МВС Олександра Кіхтенка.

        "Позиція членів комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради практично одностайна, що цей законопроект не достатньо опрацьований і містить в собі спірні положення, які суперечать Конституції України, і не відповідає світовому досвіду створення і діяльності силових структур", - сказав Гриценко.

        Він повідомив, що стурбованість членів комітету викликало спірне положення законопроекту про те, що Національна гвардія - це військове формування з правоохоронними функціями.

        На його думку, є небезпечним поєднання військового компоненту (в Нацгвардії передбачається мати авіаційні частини, частини спеціального призначення тощо) з правом обмежувати права і свободи громадян – затримувати, заарештовувати, застосовувати зброю.

        Він додав, що Національну гвардію передбачається створити на базі Внутрішніх військ МВС, але водночас вивести з підпорядкування міністра внутрішніх справ.

        Гриценко наголосив, що в європейських державах такі силові структури підпорядковуються МВС, міноборони, мін’юсту, але в жодній країні не підпорядковується безпосередньо президентові. Крім того, законопроект не передбачає ефективних механізмів контролю за цією силовою структурою з боку парламенту.

        На його думку, на нинішньому етапі більш важливим є законодавче врегулювання питання щодо підпорядкування Внутрішніх військ і забезпечення їх ефективної діяльності, замість створення нової силової структури.

        Гриценко висловив сумнів, що законопроект буде підтриманий комітетом і парламентом в цілому, і скоріше буде направлений на додаткове доопрацювання президентові. Також він додав, що в наступну середу комітет повернеться до розгляду цього законопроекту.


        http://193.178.146.18/news/2008/1/17/69918.htm
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.01.17 | BIO

          Пойняв, пойняв....

          НацГвардії треба додати хфункцію з нейтралізації
          спроб спротиву Вісших Вісельніков або у разі втечі
          за кордон стелс-чартерами - перехоплювати на знищення
          над Чорним морем з поясненням для ОБСЕ щодо "необъясниміх
          природних явленій типу капут уно моменто".
    • 2008.01.17 | samopal

      Добре замаскувався - навіть "прихильники" не помічають.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.01.18 | samopal

    Кириленко проти ідеї Гриценка (/)

    Фракція «Наша Україна – Народна самооборона» не підтримує ідею скасування президентської недоторканності.

    Як повідомляє офіційне інтернет-представництво блоку НУ-НС, про це журналістам заявив лідер фракції В’ячеслав КИРИЛЕНКО.

    «Офіційна позиція нашої фракції полягає в тому, що повинна бути скасована лише депутатська недоторканність, - уточнив він. - Однак ми готові розглядати питання про скасування недоторканності суддів або інших чиновників, які нею користуються".

    "Але ми не вважаємо за необхідне скасовувати конституційну норму про недоторканність глави держави, оскільки, згідно з Конституцією, лише Президент є гарантом територіальної цілісності, державного суверенітету, захисту прав і свобод людини і громадянина, для цього йому необхідні повноваження, у тому числі й недоторканність», - зауважив В.КИРИЛЕНКО.

    Як повідомляв УНІАН, 17 січня голова Комітету Верховної Ради з питань безпеки та оборони, член фракції НУ-НС Анатолій ГРИЦЕНКО заявив, що недоторканність треба скасувати не лише для депутатів, але й для Президента України.

    Як пояснив А.ГРИЦЕНКО, скасування недоторканності для Президента є ще більш важливим, ніж скасування депутатської недоторканності, адже, на відміну від народних депутатів, Президент приймає розпорядчі рішення.

    На його думку, якщо Президент не ініціює сам зняття недоторканності з глави держави, то це зроблять народні депутати.


    http://unian.net/ukr/news/news-231432.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.01.18 | толя дейнека

      найдіть трохи відмінностей: Ліля Григорович теж проти Гриценка /

      Народний депутат України VI скликання, член фракції НУ-НС Лілія Григорович вважає, що не слід змішувати депутатську і президентську недоторканністю. Про це вона заявила кореспондентові ForUm’у.

      Щодо заяви Анатолія Гриценка про необхідність зняти недоторканність з Президента нардеп підкреслила, що заява окремо взятого депутата – це його особиста думка, і він має право дуже полум'яно її відстоювати, але далеко не завжди думка одного депутата є думкою інших нардепів.

      «Коли ми відкриємо Конституцію, то побачимо, що Президент виступає гарантом незалежності нашої країни і дотримань усіх прав і свобод. Тому це одна людина в країні, яка повинна мати статус недоторканності. Так є і у президентів інших країн. Чи є кожен депутат гарантом нашої незалежності? До певної міри так. Але давайте розглянемо ситуацію з іншого боку. Хіба таке явище як політична корупція не вразила парламент, чи не звідти пішла проблема, яка привела до конституційного перевороту (мається на увазі триста голосів, які раптово з'явилися в антикризовій коаліції). Порушення закону спостерігається з боку депутатів постійно. Наприклад, збив на трасі людину, він не несе за це відповідальності. Або є дані про корупційну діяльність, а цього депутата не можуть запросити на зустріч в слідчі органи», - заявила депутат.

      Вона також наголосила, що українські депутати не повинні бути кастою недоторканних, а бути недоторканними доти, доки це не суперечить закону. Григорович підкреслила, що зараз у депутатів дуже багато недоторканності.

      http://ua.for-ua.com/ukraine/2008/01/18/132429.html
    • 2008.01.18 | BIO

      БЮТ+ПРУ-Кириленко, але побачимо ще цікавіше.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.01.18 | samopal

        "Непідписанта" Гриценка засуджує... Кріль. (/)

        "Гриценко не підписав проект закону про зняття недоторканності з народних депутатів через особисту образу. Він – людина, яка з добрих помислів глави держави три роки керувала Міноборони, а зараз, коли залишилась без посади, через непідписання законопроекту старається зробити щось дошкульне», - сказав член фракції «Наша Україна – Народна Самооборона» Ігор Кріль, повідомляє сайт RAZOM.

        «У мене викликає здивування факт, що колишній міністр оборони заявив про зняття недоторканності з Президента саме тепер: «Чого Гриценко про це не говорив, коли перебував на посаді міністра?», – спитав він.

        За словами Кріля, знімати недоторканність із глави держави не можна в жодному разі. «Якщо зараз з Президента зняти недоторканність, то прокуратура у будь-який час зможе відкривати про ти нього справи з будь-якого приводу. Порядку в державі точно не буде, і тоді в країні наступить анархія», – пояснив свою думку Ігор Кріль.

        «Президент - це єдина в державі посадова особа, яка обирається народом. Гриценку зараз варто зосередитись на виконанні передвиборчих обіцянок, а не придумувати, як від цього відійти», - переконаний народний депутат.


        http://www.unian.net/ukr/news/news-231479.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".