МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Старая пєстня о главном (/)

01/17/2008 | samopal
Секретаріат Президента України пропонує виключити зі списку підприємств, що приватизуються в 2008 році, шість обленерго і включити до нього «Луганськтепловоз».

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу повідомив керівник служби Секретаріату Президента по зв`язках із Верховною Радою і Кабінетом міністрів Ян БЕРНАЗЮК.

За його словами, з урахуванням того, що при приватизації шести обленерго їхні акції фактично вилучаються зі статутного фонду НАК «Енергетична компанія України», це може призвести до неплатоспроможності даної компанії й великої загрози економічної та енергетичної безпеки України.

Я.БЕРНАЗЮК нагадав, що приватизацію обленерго планував провести й попередній уряд, проте Президент України своїми указами зупиняв акти Кабінету міністрів.

Включити в список підприємств, що приватизуються в 2008 році, «Луганськтепловоз» у Секретаріаті Президента вважають за необхідне тому, що, згідно з рішенням судів, має бути проведено повторну приватизацію даного підприємства.

Як повідомляв УНІАН, 23 березня 2007 року Фонд держмайна провів конкурс з продажу 76% акцій ВАТ “ХК “Луганськтепловоз” з відкритою пропозицією ціни за принципом аукціону. За підсумками конкурсу, переможцем було визнано ВАТ «Управляюча компанія Брянський машинобудівний завод» (Росія), яке запропонувало за пакет 292 млн. 505 тис. грн. за стартової ціни пакета 292 млн. грн.

На участь у конкурсі подавали заявки чотири компанії: ВАТ "Деміховський машинобудівний завод" (Росія, Московська область); АТ "Дніпровагонмаш" (м.Дніпродзержинськ); ВАТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат" (м.Марганець, Дніпропетровська область); ЗАТ «Управляюча компанія Брянський машинобудівний завод» (Росія, м.Брянськ, правонаступник ЗАТ "Виробнича компанія "Брянський машинобудівний завод").

Проте до конкурсу було допущено лише дві афільовані між собою компанії: ВАТ "Деміховський машинобудівний завод" і ЗАТ «Управляюча компанія Брянський машинобудівний завод».

16 січня Кабмін затвердив список підприємств, що приватизуються в 2008 році. До нього увійшли 28 об`єктів.

Після засідання Кабміну перший віце-прем`єр-міністр Олександр ТУРЧИНОВ заявив, що в списку підприємств, що приватизуються в 2008 році, немає об`єктів, які виставлятимуться на приватизацію повторно. Водночас, він не виключив, що цей список може бути поповнений у результаті рішення судів. «Поки кандидатом є «Луганськтепловоз», - сказав О.ТУРЧИНОВ.

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України відмовила Фонду держмайна, ЗАТ «Управляюча компанія Брянський машинобудівний завод», ВАТ "Холдингова компанія "Луганськтепловоз" у зв`язку з відсутністю підстав у порушенні провадження з перегляду ухвали Вищого господарського суду України (ВГСУ) від 8 листопада в 2007 р. у справі про продаж пакета акцій "Луганськтепловозу". Зазначеною ухвалою ВГСУ залишено без змін рішення Господарського суду м. Києва й ухвалу Київського апеляційного господарського суду, згідно з якими приватизація 76% пакета акцій ВАТ "ХК "Луганськтепловоз" відбулася зі значними порушеннями чинного законодавства.


http://unian.net/ukr/news/news-231265.html

Відповіді

  • 2008.01.17 | samopal

    Пріпєв (/)

    Президент України Віктор ЮЩЕНКО вимагатиме, щоб з Програми діяльності уряду було вилучене зобов’язання про внесення змін до закону про Кабінет Міністрів а також зміни до Конституції України.

    Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив керівник Служби забезпечення зв`язків з Верховною Радою України і Кабінетом Міністрів Ян БЕРНАЗЮК на брифінгу в Секретаріаті Президента.

    Він нагадав, що у парламенті вже зареєстрований проект закону про внесення змін до закону про Кабінет Міністрів, ініційований главою держави. Цей документ парафований усіма членами коаліції, і тому немає підстав для ревізії відповідного рішення.

    Щодо внесення змін до Конституції, Я.БЕРНАЗЮК нагадав, що Президент створив Конституційну раду, до якої увійде широке коло політичних, громадських діячів, зокрема й представники уряду. За його словами, Конституційна рада безпосередньо опікуватиметься внесенням змін до Основного Закону.

    Водночас Я.БЕРНАЗЮК підкреслив, що більшість пропозицій Президента у програмі діяльності уряду були враховані. «Президент вважає, що це є добрим знаком і дозволяє вивести програму діяльності уряду на новий рівень», – сказав він.


    http://unian.net/ukr/news/news-231273.html
  • 2008.01.21 | samopal

    Обробка для виконання з симфонічним оркестром (/)

    Президент України Віктор ЮЩЕНКО вважає досить поспішним розгляд та прийняття Кабінетом міністрів України 16 січня розпорядження про затвердження переліку господарських товариств, державні пакети акцій яких підлягають першочерговому продажу, державних підприємств і відкритих акціонерних товариств, що підлягають першочерговій підготовці до продажу у 2008 році.

    Як повідомили УНІАН у прес-службі Президента, про це він заявив сьогодні під час традиційної щотижневої зустрічі з головою Верховної Ради Арсенієм ЯЦЕНЮКОМ і прем’єр-міністром України Юлією ТИМОШЕНКО. Участь у зустрічі також взяв глава Секретаріату Президента України Віктор БАЛОГА.

    В.ЮЩЕНКО нагадав, що на розширеному засіданні Кабінету міністрів 26 грудня минулого року він висловив пропозицію стосовно того, що першочерговим має бути прийняття нової редакції Закону України «Про Державну програму приватизації», який повинен повернути чесну, прозору, конкурентну приватизацію, щоб не повторити помилки приватизації Луганського тепловозобудівного заводу, Кременчуцького нафтопереробного заводу, коли конкурсу практично не було.

    «Я наполягав, щоб уряд у цьому питанні рухався у законодавчій площині», – підкреслив В.ЮЩЕНКО. Глава держави звернувся до прем’єр-міністра з проханням невідкладно ініціювати скасування цього рішення на найближчому засіданні Кабінету міністрів України. «Питання приватизації має особливу державну вагу, воно є одним із національних пріоритетів. Підхід усіх гілок влади до приватизаційного процесу має бути узгодженим та скоординованим», – також наголосив Президент.

    Щодо Державної програми приватизації А.ЯЦЕНЮК висловив переконання, що цей законодавчий акт буде, безумовно, прийнятий Верховною Радою.

    Окремої уваги під час зустрічі було надано питанню подолання інфляції. Президент вважає, що вже найближчими днями уряд має розробити, затвердити та розпочати реалізацію антиінфляційних заходів.

    За словами глави держави, невідкладного реагування уряду потребує і ситуація з мобілізацією податків і зборів до бюджету. Одночасно з підготовкою змін до державного бюджету на 2008 рік, переконаний В.ЮЩЕНКО, мають бути ініційовані зміни до податкових законів щодо ліквідації прогалин, які дозволяють недобросовісним платникам застосовувати схеми ухилення від оподаткування.

    Окрім того, наведення порядку потребує ситуація з відшкодуванням ПДВ. По сумах, за якими минув термін, перевірки мають бути негайно завершені та законно заявлений до відшкодування ПДВ повинен бути повернутий із бюджету. «Кардинальних змін потребує ідеологія роботи податкових органів під час відшкодування ПДВ», – наголосив В.ЮЩЕНКО.

    Також Президент, голова Верховної Ради та прем’єр-міністр обговорили діяльність та фінансовий стан Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». В.ЮЩЕНКО вважає, що робота «Нафтогазу України» має стати предметом розгляду одного з найближчих засідань Ради національної безпеки та оборони України.


    http://unian.net/ukr/news/news-231894.html
  • 2008.01.22 | samopal

    З під пера вийшла розширена версія (/)

    Президент України Віктор ЮЩЕНКО вважає, що уряд має додатково вивчити питання приватизації державних пакетів акцій 6 обленерго.

    Як повідомляє прес-служба глави держави, на цьому він наголосив у своєму листі, направленому сьогодні до прем`єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО.

    В.ЮЩЕНКО наголошує, що Державна програма приватизації має визначити умови приватизації об`єктів великої, середньої приватизації, засади приватизації таких стратегічних об`єктів, як ВАТ «Укртелеком», ВАТ «Одеський припортовий завод» та інших ключових підприємств. Уряд у цьому питанні має рухатись виключно у законодавчій площині.

    Президент висловив переконання, що потребує додаткового вивчення та обгрунтування питання включення до Переліку господарських товариств, державні пакети акцій (частки) яких підлягають першочерговому продажу в 2008 році, відкритих акціонерних товариств «Прикарпаттяобленерго», «Львівобленерго», «Енергопостачальна компанія «Одесаобленерго», «Полтаваобленерго», «Сумиобленерго», «Енергопостачальна компанія «Чернігівобленерго».

    Пакети акцій згаданих акціонерних товариств, що належать державі, входять до складу активів Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України».

    «Відчуження з державної власності пакетів акцій зазначених товариств не тільки позбавить державу можливості управління цими стратегічно важливими об`єктами, але й може суттєво вплинути на результати діяльності цієї компанії, унеможливити виконання взятих нею зобов`язань, зокрема перед своїми кредиторами, погіршити фінансово-економічний стан», – йдеться у листі Президента.

    Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України має намір виставити на приватизаційний продаж в 2008 році держпакети акцій 19 підприємств. Як сказано в розпорядженні Кабміну від 16 січня 2008 року №81-р, на першочерговий продаж в 2008 році, зокрема, планується виставити держпакети акцій ВАТ “Укртелеком” (67,79%), ВАТ “Одеський припортовий завод” (99,57%), ВАТ “Турбоатом” (75,22%), Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (незавершене будівництво), ВАТ «Прикарпаттяобленерго» (25,02%), ВАТ “Львівобленерго” (26,98%), ВАТ “Енергопоставляюча компанія “Одесаобленерго” (25,01%), ВАТ “Полтаваобленерго” (25%+1 акція), ВАТ “Енергопоставляюча компанія “Чернігівобленерго” (25%+1 акція), ВАТ “Сумиобленерго” (25%+1 акція).

    ***

    Президент пропонує законодавчо закріпити першочерговість продажу у процесі приватизації контрольного пакету стратегічного підприємства і лише потім – дрібних пакетів.

    В.ЮЩЕНКО переконаний, що першочерговим кроком нового уряду у сфері приватизації має бути формування адекватного сучасним умовам законодавчого забезпечення приватизаційних процесів, насамперед удосконалення Закону України «Про приватизацію державного майна» та розробка нової Державної програми приватизації.

    Президент вважає, що в удосконаленому Законі України «Про приватизацію державного майна» та новій Державній програмі приватизації має бути передбачено:

    удосконалення механізму продажу державного майна з метою забезпечення максимальної прозорості цього процесу;

    розробку програм реформування окремих галузей, «дорожніх карт», з визначенням способів продажу провідних об`єктів окремих галузей та умов залучення інвестицій, а також впливу, який матиме держава на розвиток цих сфер та механізмів для регулювання відповідних ринків;

    формування чіткої державної стратегії ефективної структури власності, у тому числі шляхом скорочення переліку об`єктів, що не підлягають приватизації, закріплених у державній власності, продажу неконтрольних пакетів акцій товариств, на які держава не має впливу;

    затвердження умов та порядку приватизації об`єктів групи В і Г виключно рішенням Кабінету міністрів України;

    приватизацію підприємств групи Г (стратегічних) шляхом продажу на конкурсі контрольного пакета акцій, а лише потім – дрібних пакетів акцій;

    особливості та механізми приватизації інвестиційно-непривабливих об`єктів;

    відмову від висунення умов приватизації, які обмежують участь у конкурсі потенційних інвесторів;

    попереднє експертне обговорення приватизації об`єктів;

    забезпечення спрямування не менше половини надходжень від приватизації державного майна на інвестування державних підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, попередньо визначивши пріоритетні галузі економіки, які потребують першочергової підтримки.

    ***

    Віктор ЮЩЕНКО вважає, що питання продажу Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР) можна вирішувати лише після проведення переговорів з країнами-учасницями будівництва цього підприємства.

    «Це питання потребує врегулювання на міжнародному рівні у зв`язку з тим, що у будівництві даного об`єкта брали участь іноземні країни. Відповідно, прийняття рішення щодо КГЗКОР без узгодження з країнами-учасницями його будівництва матиме вкрай негативні наслідки для України», – наголошує В.ЮЩЕНКО.

    Зважаючи на це, Президент вважає за необхідне провести переговори з країнами-учасницями будівництва КГЗКОР та підписати нові угоди. Лише після цього визначитись щодо врегулювання питання добудови КГЗКОР, зокрема, глава держави вважає, що це можливо здійснити шляхом: приватизації КГЗКОР на аукціоні; створення ВАТ на базі майна КГЗКОР із залученням українських учасників металургійного ринку; добудови КГЗКОР державою.

    В.ЮЩЕНКО просить Ю.ТИМОШЕНКО вивчити питання законодавчого забезпечення приватизаційних процесів, за результатами переглянути розпорядження Кабінету міністрів України від 16.01.2008 № 81-р і поінформувати до 15 лютого 2008 року про результати та невідкладно внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про Державну програму приватизації».

    Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів 16 січня затвердив список об`єктів приватизації у 2008 році, серед яких Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд (КГЗКОР).

    У серпні 2006 року уряд вирішив створити на базі КГЗКОР спільне підприємство у формі акціонерного товариства з державною часткою в статутному фонді не менш як 50%+1 акція.

    Тоді ж пропозиції ТОВ “Смарт-груп” (Запоріжжя) і ЗАТ “Металоінвест” (РФ) як потенційних інвесторів завершення будівництва КГЗКОР було визнано найбільш оптимальними. Про свою зацікавленість у КГЗКОРі заявляли Arcelor Mittal, «Сєвєрсталь», «Магнітогорський меткомбінат» (РФ) і Sinosteel (Китай).


    http://unian.net/ukr/news/news-232117.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".