МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ваш мобильник може прослухати кожен.Всього за тисячу доларів

01/22/2008 | stefan
Ваш мобільник може прослухати кожен. Усього за тисячу доларів 22.01.08 12:53 Андрій Рябцев, Україна кримінальна http://www.fraza.com.ua/stenograms/22.01.08/46804.html

Хто має доступ до листування і розмов по стільниковому зв'язку? Хто ж має доступ до нашої балачки з давніми друзями чи сварці з дружиною? Хто може дізнатися лише про нас все, до інтимних подробиць? Ми вирішили з'ясувати, як нині ведеться «прослуховування» мобільних апаратів громадян.

Мобільні телефони - річ дуже особиста. Його номер ми даємо не кожному. У окремих випадках не підпускаємо щодо нього домашніх. Але насправді «приватність» наших розмов дуже умовна. У компанії кожного стільникового оператора є електронний щоденник наших переговорів і текстових повідомлень. Причому в нас, як у Європі, база кожного абонента зберігається протягом двох років.

Хто ж має доступом до нашої балачки з давніми друзями чи сварці з дружиною? Хто може дізнатися про нас все, до інтимних подробиць? «Комсомолка» вирішила з'ясувати, як нині ведеться «прослуховування» мобільних жителів Росії.

«Стільникові» докази

Голлівуд давно й з задоволенням експлуатує тему «електронного» контролю над своїми громадянами. Ними користуються спеціально навчені агенти ФБР й інші шпигуни. У Росії нічого про подібні методи чутно не було. І лише недавно припущення, що будь-який із росіян може залишити цілком «читабельні» для спеціалістів сліди, підтвердилося. Особливо тоді як в кишені лежить мобільний телефон.

Саме дзвінки по стільниковому допомогли слідству вирахувати підозрюваних у бивстві першиого заступника Центрального банку Росії Андрія Козлова. Прокуратура попросила в операторів мобільного зв'язку базу переговорів, які вели люди в районі нападу за годину-дві до вбивства. Отримали чітку викладку - і номери телефонів, і прізвища, і дані, ким зареєстровані телефони. То була отримана перша ниточка у викритті гучного злочину. Отже, що за годину можна отримати роздруківку будь-якої нашої розмови?

Тотальний контроль

Спецслужби не приховують, що у країні з 90-х працює СООРЗ - система оперативно-розшукових заходів. Власне, це величезний і складний механізм, створений для контролю за телефонними лініями, системами мобільного зв'язку й навіть Інтернетом. Сьогодні телефонні станції не отримують ліцензії,якщо не встановлюють в себе спецобладнання для прослуховування.

Ми зателефонували до прес-служби компанії «Вимпелком» (торгову марку «БіЛайн») і поцікавилися: які можна дізнатися про нашу особистому житті з допомогою «мобільного» інформації?

- Ми виконуємо Закон «Про зв'язок». У ньому прописано, що ми маємо надавати інформацію, необхідну слідству. А от розповісти про всю технологію ми не можемо. У наших фахівців можуть виникнути проблеми з спецслужбами, - відрізали у компанії.

Ну, на розкриття злочину, або порятунку чиєгось життя можна пожертвувати відчуттям приватності. Але якщо база є, нею можуть скористатися в інших цілях.

«Прослуховування» за гроші

На своєї сторінці з Інтернету приватне охоронне агентство, назвемо його «Шерхан», пропонувало послуги приватного розшуку. - Ми можемо провести стеження за цікавлячим вас об'єктом - то проблеми нема, - потішили нас. - Ні, ми мусимо прослухати телефонні переговори з мобільнику.

Тут на іншому кінці дроту наш консультант затнувся й попросив приїхати.

У офісі чесно виклав банальну легенду: дружина поводиться підозріло, чи не завівся у неї коханець?

- Гаразд, ми вам допоможемо. Тисяча доларів - і ви матимете роздруківку розмов, які ваша дружина вела в період, який Вас цікавить, із мобільного й тексти SMS.

- Так? Але ж такі переговори засекречені стільниковими операторами...
- Це не ваша турбота.

Залишається здогадуватися, кому піде частина запрошенной тисячі: «кроту» з американської компанії стільникового оператора чи міліціонерам, щоб цікавий для нас номер мобільного можна було б прослухати в «інтересах слідства». Слухали і будуть слухати!

Сьогодні техніка «прослуховування» не вимагає таких затрат людських і технічних ресурсів, як в радянські часи. Достатньо кількох потужних фільтрів, які відловлять серед мобільного балаканини ключове слово: «бомба», «вибух», «теракт» тощо.

Нагадаємо, 3 роки тому після теракту на рок-фестивалі у столичному Тушині влада терміново скасувала фестиваль пива в «Лужниках». За інформацією, через підозри у цьому, що там готуються вибухи. ФСБ отримала такі дані під час прослуховування переговорів із мобільників. Інша річ конкуренти, шантажисти чи навіть підозрілі дружини? Немає ніякого бажання ділитися з ними приватною інформацією, яка може використовуватися проти нас. На наші нарікання всі опитані співробітники стільникових компаній дали одну пораду: не базікай!
ТІЛЬКИ ЦИФРИ

142 мільйона чоловік у Росії користуються сьогодні мобільними телефонами.

МАЄШ ПРАВО ЗНАТИ

Власник мобільного телефону може звернутися до оператора зв'язку й одержати повну базу, де з точністю до секунди буде зазначено, куди він телефонував зі свого телефону, скільки тривав розмова, куди було відіслані все SMS та MMS повідомлення.

ДУМКА СПІВРОБІТНИКА СПЕЦСЛУЖБ

- Ніхто не веде тотального стеження за громадянами. Для цтого потрібні неймовірні ресурси - і людські, і технічні, і фінансові, - здивувався Микола ПАВЛОВ, співробітник однії з федеральних спецслужб.
- Коли людину підозрюють у скоєнні злочину, причому тяжкого чи особливо тяжкого, тоді так - спецслужби можуть підключитися для її телефону. Однак з санкції суду. - Якщо ж слід терміново підключитися, а суддя спить?
- Підключаються. Але за законом протягом 24-х годин співробітник спецслужби повинен мати санкцію на «прослуховування» у суді. І вже говорити, що всі переговори з мобільників записуються, щоб потім прослухати, - марення. Для цього ні пам'яті комп'ютерних систем, ні фахівців недостатньо.

ДО РЕЧІ

Зв'язок - з «дірками»

Прослухувати телефонні переговори в мережах стандарту GSM можна й без допомоги операторів. Ще 3 роки тому ізраїльські вчені заявили, що вони змогли знайти серйозну помилку в коді, що використовують майже всі сучасні мобільні телефони. Прослухувати будь-які переговори реально. Щоправда, зі спеціальним устаткуванням. Але кого коли це зупиняло? Представники GSM Association поспішили запевнити, що помилка не торкається мобільних телефонів нової генерації, з так званого стандарту G3. Вони використовуєть нове кодування. Але хто може стверджувати, що за цей час у ній досвідчені хакери не знайшли діру? До того ж «побутову» апаратуру, здатну підключитися до стільникових і радиотелефонів, можна купити на будь-якому радіоринку.

НЕ БАЗІКАЙ!

Британський принц Чарльз нещодавно у вкотре оскандалився. Газета News of the world протягом місяця друкувала настільки потаємні подробиці із цивілізованого життя спадкоємця британської корони, що Скотланд-Ярд запідозрив недобре. Сищики виявили, що Кларенс-хаус, офіційна резиденція принца, буквально начинена «жучками прослуховування». Спочатку всі думали, що це державне діло рук терористів. Невдовзі був заарештований один із кореспондентів зазначеного таблоїду.

Відповіді

  • 2008.01.22 | Чучхе

    "хай слухають, щоб їм повилазило!" (с)

  • 2008.01.22 | Микола Гудкович

    На того, хто прослухає мій, чекає страшна кара —

    На того, хто прослухає мій, чекає страшна кара — втрата тисячи доларів, тупа та нічим не виправдана :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.01.22 | miner

      Re:+++

      аналогічно
      Микола Гудкович пише:
      > На того, хто прослухає мій, чекає страшна кара — втрата тисячи доларів, тупа та нічим не виправдана :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".