МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Публічний звіт Сергія Одарича, мера Черкас, за І-й рік роботи.

01/22/2008 | Pavlo Z.
Досить показовий опис міжпартійної і господарчої ситуації в обласному центрі.


"ЩОРІЧНИЙ ЗВІТ


Минув рік відтоді, як виборці Черкасс доручили мені очолювати наше мальовниче місто. Скажу відверто — це був найважчий рік у моєму житті.



У побуті чи на виробництві, якщо постає складна проблема, завжди можна взятии тайм-аут, добре подумати, зважити всі "за" і "проти", лише потім прийняти рішення. На посаді міського голови таке неможливо. Не можна на день-другий зупинити каналізацію чи припинити навчання в школах. Мусиш ухвалювати рішення миттєво. Чимось це мені нагадує дитинство — ми полюбляли гру в шахи з обмеженим часом. Ось тепер такий собі "бліц",тільки не на п'ять хвилин, а на п'ять років.



Йдучи на вибори, я знав, що в місті багато негараздів. Але те, з чим стикнувся, не могло привидітися навіть у страшному сні. Кілька прикладів. Парк "Ювілейний" виявився давно приватним… Комунальні служби вже кілька років вивозять сміття на звалище, на яке не мають ніяких прав… Тепло до частини черкаських осель подається по мережах, у яких нема власників і за стан яких ніхто не відповідає… Ці та багато подібних проблем доводилось вирішувати мало не у ворожому оточенні. Адже розпочинати роботу мені довелося з "чужим" виконкомом і "чужими&q uot; замами. Вдумайтесь, лише через шість(!) місяців депутати затвердили кількох рекомендованих мною заступників. На жаль, частина депутатів міськради в роботі керуються не потребами міста, а корпоративними інтересами чи вказівками київських партійних босів.



Міське господарство надзвичайно різнопланове, і мусиш одночасно займатися десятками проблем. Думати над стратегічним майбутнім міста і шукати кошти на аварійний ремонт колектора; розробляти концепцію нових зупинок транспорту і судитися за повернення басейну до міської власності; відновлювати дитячі парки і воювати з Тендерною палатою за закупівлю медикаментів для лікарень без "відкатів".



На цьому шляху було ще безліч проблемних питань та неузгодженостей. Проте минув рік, і настав час підбити певні підсумки.





ЗАРПЛАТИ ТА БЮДЖЕТ



У Черкасах зростає зарплата та надходження до міського бюджету. Значною мірою це відбувається завдяки тому, що міська влада розпочала кампанію проти зарплати

"у конвертах" у серпні минулого року. Перший результат не забарився, бо вже за місяць

почала зростати офіційна заробітна плата на підприємствах, що потрапили під приціл міської влади. Разом із тим зростає і середня заробітна плата по місту Черкаси – на 15 відсотків з 1052 грн до 1255 грн.

Водночас міській владі минулого року вдалось значно збільшити надходження до міського бюджету – на 42%. Цьому посприяло вжиття низки заходів, зокрема збільшенню орендної ставки на землю та комунальне майно в 2 рази. Це дало змогу виокремити з міського бюджету вільні кошти, котрі сьогодні приносять прибуток на депозитах. Відтак, вперше за тривалий час, місто більше не потребує короткострокових позик для вчасної виплати зарплат чи проведення інших невідкладних платежів – бюджет вже обходиться власними силами. Природно, що на цьому тлі знижується відсоток "проїдання" бюджетних коштів. Тобто зменшується питома вага витрат на зарплату в структурі бюджетних видатків. А більше коштів виділяється на поточні та капітальні ремонти об'єктів охорони здоров'я, освіти, житлового фонду, будівництво.



РЕФОРМА ЖКГ




Черкасці вже сьогодні відчувають позитивні результати від початку фундаментальних реформ міського ЖКГ. Вже зараз введено побудинкові тарифи котрі діють з 1 листопада. Основою для них послужили щомісячні звіти РЕУ. Іншими словами, кошти, сплачені черкасцями у вигляді квартплати, віднині спрямовуються на потреби саме їхнього будинку, а не того, який розташований за кілька кварталів. Тариф на квартплату залежатиме від того, чи здійснюється підкачка води у будинку, чи зроблений ремонт у під'їздах, якою є площа прибудинкової території та інше. Крім того, кількість послуг, передбачених у тарифі на квартплату, збільшилася. Тепер їх буде не 10, як раніше, а 14.

Надається допомога ОСББ. Міська влада допомагає об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельним кооперативам (ЖБК). Лише за цей рік п'ять ОСББ та ЖБК отримали прибудинкову територію у власність, а разом із цим і можливість розпоряджатися нею на власний розсуд.



В Черкасах активно впроваджуються енергозберігаючі технології у функціонуванні міської інфраструктури. Цього року вдалося не просто відремонтувати, а замінити понад 4 км теплотрас. Застосовували на ремонтних роботах сучасні ізольовані труби, які коштують утричі дорожче, проте мають гарантію 30 років. Крім того, втрати тепла в ізольованих трубах становлять 2-3%, в той час як втрати "старих мереж" —13-30%.

Подібні заходи впроваджуються і на комунальному підприємстві «Водоканал». В 2008 році підприємство закінчило роботи з модернізації підвищуючих насосних станцій, які забезпечують цілодобово холодною водою квартири, що розташовані на верхніх поверхах будинків. Це дало можливість майже удвічі економити використання електроенергії. Якщо до впровадження енергозберігаючих технологій насосні станції "намотували" в середньому за місяць 86 тисяч кВт/год, то тепер 38-40 тисяч кВт/год. Загалом завдяки енергозберігаючим технологіям енергоспоживання водоканалу зменшилось на 35%.



ДОРОГИ



Дороги почали ремонтувати не на рік-два, а на десятки літ. Ми змінили підходи в ремонті міських доріг. Час, коли у Черкасах латали на них дірки, минув. Обіцянка щодо укладки асфальту із застосуванням геотекстилю була втілена в життя вже цього року.

Застосування новітніх технологій дозволить зменшити руйнування асфальту й збільшити термін його експлуатації до 20-30 років. Геотекстиль використовуватимуть у першу чергу там, де найбільше транспортне навантаження — на перехрестях доріг і біля зупинок. Адже саме у цих місцях, за спостереженнями комунальників, найшвидше руйнується асфальтне покриття. Подібні технології вже давно використовують у містах Європи, а також у Києві, Одесі, Рівному.

Інвестуються кошти в будівництво нових доріг. Уперше за останні 15 років зробили крок у реконструкції та будівництві нових доріг. У 2008 році розпочнеться будівництво нових доріг у місті за вже наявними проектами.

Ці інвестиції допоможуть розвантажити основні автомагістралі, покращити сполучення між Південно-Західним районом і центром міста.



МЕДИЦИНА




У 2007 році на охорону здоров'я з міського бюджету було виділено 82 млн. грн., що на 20 млн. грн. більше, ніж торік. Збільшення фінансування дозволило збільшити витрати на ліки, харчування хворих, забезпечення пільгової категорії населення медикаментами.

Заради більшої доступності медицини та раціональнішого використання бюджетних коштів ми розпочали реорганізацію міських лікарень. Нещодавно виконавчий комітет Черкаської міської ради затвердив план їхньої реорганізації. Зокрема, 3-тя міська лікарня отримає статус лікарні швидкої та невідкладної допомоги з відповідним фінансуванням. Ми замовили нове обладнання для надання невідкладної та швидкої допомоги і 10 нових автомобілів "швидкої допомоги". Разом з цим ми вели офіційні платні послуги в поліклініках. З 1 червня цього року у міських поліклініках працює механізм офіційних платних послуг. Тобто, якщо людина хоче обстежитися без черги, вона має заплатити в кассу лікарняного закладу чітко визначену суму за відповідну послугу. Перелік платних послуг та тарифи за кожною з них вип исані у відповідному рішенні виконавчого комітету Черкаської міської ради. І ніхто не матиме права вимагати з людей більше грошей, ніж передбачено у рішенні виконкому.



ОСВІТА І СПОРТ



Проведено оптимізацію мережі шкіл задля економії бюджетних коштів. Зокрема, було скорочено школу № 35, яка орендувала приміщення колишнього ПТУ № 1. Натомість розташована поруч школа № 5 мала достатню кількість вільних місць. Їх і зайняли учні зі

школи № 35, завдяки чому управління освіти зекономило значну суму коштів. Активно запроваджуються енергозберігальні технології в закладах освіти, що допомагає економити бюджетні кошти. Так, з початку року було встановлено понад 2 тисячі енергозберігальних ламп на суму 25 тис. грн. Крім того, у школах № 12 та № 28 встановлено лічильники на тепло, які дають 50_60% економії коштів. Почали он овлювати шкільну комп'ютерну базу. У грудні 20 шкіл та 5 позашкільних закладів отримали нові комп'ютери. 20 шкіл отримали відеопроектори, а дитсадки — нову побутову техніку: пральні машини,

електроплити, холодильники.

Створено міський дитячий парламент, міську раду батьків та міську шкільну газету. Це сприяє об'єднанню дітей та дорослих навколо ідеї створення зручних та сприятливих умов

для навчання і дозвілля. Алкоголь та тютюн не продається поблизу шкіл. Міська влада ухвалила рішення про заборону реалізації цигарок та алкоголю біля міських шкіл.



Проводиться комплексне оновлення спортивних об'єктів. Поперше, було оновлено Центральний стадіон, зокрема, відремонтовано центральний вхід, вежі для освітлення та білетні каси. Нещодавно тут почалося будівництво майданчика, на якому буде розміщено каток, що працюватиме цілий рік. Обладнали спортивним інвентарем зал для боксу. По_друге, в Палаці спорту "Будівельник" було відремонтовано фасад, спортивний зал, туалет та облаштовано парковку. Паркінг є унікальним, оскільки у дні, вільні від спортивних ігор, він використовуватиметься як ігровий майданчик для дітей.





Збільшилося бюджетне фінансування спортивної галузі. Цього року вперше в черкаський спорт було вкладено такий обсяг коштів. Зокрема, порівняно з минулим роком фінансування ДЮСШ збільшилося на 30%.





Ми плідно попрацювали в 2007-му році. Завдяки напруженій роботі нашої команди Черкаси стають затишнішими, чистішими та безпечнішими. Проте вирішення головних завдань ще попереду. І ми докладемо всіх зусиль, аби у новому, 2008-му році, кожен мешканець нашого чудового міста пишався тим, що він – черкасець!



З повагою, Ваш Сергій Одарич.





Більш детальна інформація: http://ckrada.com/"

Відповіді

  • 2008.01.22 | Михайло Свистович

    Одарич - хороший мер

  • 2008.01.23 | Mossad

    Так, це гарний звіт

    і хочеться йому вірити.
    Молодець, якщо так.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".