МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Он с детства сам стирал трусы семейного типа

02/02/2008 | BIO
В контексте "добровольных" Фондов для сиротинок...

У Кіровограді відкрили інтернат нового зразка (РЕПОРТАЖ)

02.02.2008 15:18

Експериментальний інтернат з'явився у Кіровограді. Там діти самі готують їжу та прибирають. Якщо експеримент, який проводить Міністерство у справах сім'ї молоді та спорту вдасться,- то самообслуговування запровадять в усіх подібних закладах країни. Вікторія Мазур 4 роки не живе вдома. За цей час змінила кілька інтернатів та притулків, десятки вихователів. У дитячий будинок спочатку переїздити не хотіла. Але, потрапивши сюди, зрозуміла – їй тут подобається.

Вікторія Мазур, вихованка дитячого будинку: "Тут у мене окрема кімната, яку я можу прикрасити, як захочу. Я вчуся прибирати, готувати їсти Це дуже цікаво. Я взагалі, ми тут більш самостійні. Вихователі нам приділяють більше уваги, можуть підійти і щось порадити, позайматися з нами".

Тут кожен вихователь опікується лише кількома дітьми. Мешканці та працівники інтернату кажуть, така система допомагає налагодити довірливі стосунки та створити сімейний затишок.

Тетяна Бобренко, вихователь: "У звичайних інтернатах один вихователь на 20-30 дітей. У нас–на 2-3 дітей. Разом вчимося живемо, налагоджуємо стосунки з біологічною сім’єю. Діти вже стали менш агресивними і більш самостійними. Разом плануємо витрати, складаємо меню, будуємо плани на майбутнє".

А ще вихованців привчають до самостійності та відповідальності. Для цього щомісяця з ними підписують контракт. Неофіційно.

Сергій Покидав, директор експереминтального дитячого будинку: "Система контракту передбачає, що діти виконуватимуть певні зобов'язання. Наприклад, читатимуть, прибиратимуть за собою. Якщо виконують, то все добре. Діти у вільний час грають за комп'ютерами, дивляться телевізор. Якщо умови контракту не виконані, то ми їх не караємо, такого у нас взагалі немає. Просто діти втрачають деякі пільги".

Організатори кажуть, інтернат нового типу не лише сприятливо впливає на дітей, але ще й значно заощаджує бюджетні кошти. Адже не потрібно оплачувати роботу технічних працівників - у звичайних інтернатах на це йде до 70% витрат. Тому, якщо досвід удасться, освітяни обіцяють запровадити його в інших дитячих будинках країни.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".