МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До речі, тут Турчинов має рацію (по Ощадбанку і інфляції)

02/08/2008 | S@nya
Справді, 1 млрд. виплачених компенсацій - це менш як 0,5% від річних витрат громадян України. Суттєво вплинути на темпи інфляції така сума не могла. Хіба що через очікування подальших виплат, та й то хіба що на рівні базару.

***

Кошти на рахунках Кабінету Міністрів за січень не скоротилися на 12,6 млрд.грн., а збільшилися на 2,7 млрд.грн.

Про це заявив на брифінгу перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов, коментуючи інформацію Нацбанку, озвучену в четвер президентом Віктором Ющенком, повідомляє Ліга.

Турчинов попросив ЗМІ не дезінформувати громадськість і підкреслив: "Протягом січня місяця, я фіксую з 1 січня по 1 лютого, коррахунок збільшився на 2,7 млрд.грн".

"Я ще раз підкреслюю: на 2,7 млрд.грн. збільшено обсяг кореспондентського рахунка. Це об'єктивна інформація, і я прошу доводити її до тих, хто вас дивиться або читає", - сказав Турчинов.

Щодо впливу на інфляцію соціальних виплат, насамперед, виплат по внесках "Ощадбанка" перший віце-прем'єр відзначив: "По внесках "Ощадбанка" сьогодні менш 1 млрд. виплачене гривень і, безумовно, ця цифра не може впливати на процеси, у тому числі інфляційного характеру, це просто, вибачите, зловтіха щодо роботи уряду".

За словами Турчинова, завдяки професійній роботі Міністерства фінансів, понад 4 млрд.грн. були зв'язані депозитними рахунками, що в чотири рази більше, ніж на сьогоднішній день виплачено вкладникам "Ощадбанка".

Як відомо, у четвер президент Віктор Ющенко, керуючись даними Держкомстату, доручив урядові і Нацбанку терміново розробити пакет антиінфляційних заходів у зв'язку з небувалим рівнем січневої інфляції.

"Грошові агрегати усі скоротилися. Гроші в цілому скоротилися..., але колосальна викинута порція готівки. Залпові виплати соціального характеру наприкінці 2007 року і із січня поточного року", - з гіркотою відзначив президент.

За його інформацією, рахунки уряду за один місяць скоротилися на 12,6 млрд.грн., дефіцит бюджету склав 13,6 млрд.грн. при заявленому на рік 18,8 млрд.грн. Президент пообіцяв перевірити цю статистику, але ще раз підкреслив, що ситуація є дуже серйозною.

Відповіді

  • 2008.02.08 | ОРИШКА

    Хто дає призиденту інформацію? Хто ж бреше?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.08 | Shooter

      Врагі, Оришка, врагі народа і дємони

      Наприклад - Worldbank, Держкомстат чи всі ті, які стверджують, що при відмові від іморту газу від РосУкрЕнерго ціна на імпортований газ різко підвищиться.

      +, звісно, "главний дємон тєкущєго момєнта" нєкто тов. Балога

      Пора, ой пора до них аплікувати "пролєтарскоє правосудіє"...;)

      Я взагалі дивуюся - як це до цих пір Кабмін не видав постанову про відсторонення від виконання обов'язків на період розслідування керуючого Держкомстату і на його місце не призначив в.о. Турчинова? Гляди - і інфляція в Україні відразу би щезла. ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.08 | Володимир

      Re: Хто дає призиденту інформацію? Хто ж бреше?

      звісно, що ющидло.Йому брехати - як дихати.
  • 2008.02.08 | Shooter

    Хто кращий економіст - Worldbank чи Турчинов?

    Як Ви вважаєте?

    S@nya пише:
    > Справді, 1 млрд. виплачених компенсацій - це менш як 0,5% від річних витрат громадян України. Суттєво вплинути на темпи інфляції така сума не могла. Хіба що через очікування подальших виплат, та й то хіба що на рівні базару.

    Виплати Ощадбанку, звісно, лише один із факторів, який нагнав інфляцію. Але це є пряма і безпосередня вина уряду, який не зробив нічого, щоб цю інфляцію стримати, більше того, зробив багато чого, щоб цю інфляцію розкрутити (наприклад, виплати Ощадбанку, розмови про негайний перехід на прямі розрахунки за газ - значно дорожчий для споживача).

    Проте нагадаю Вам, що підвищення прогнозу Worldbank'у щодо інфляції в 2008 з 9 на 14% (і яке було "політично мотивованою" згідно тов. Тимошенко, яка все ще переконує всіх, що річна інфляція буде менша, ніж 10%) базувалося (в т.ч.) на 8 млрд. сумі виплат. Як Ви думаєте - чи овпливнить певним чином інфляцію потенційна виплата 20 млрд за рік?

    (І лише так, між іншим: якби Юля таки планувала виконати свою передвиборну пургу, то сума би була по-мінімуму 40 млрд на рік)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.08 | S@nya

      Я не захищаю уряд в жодному разі

      просто кажу про те, що Ощадбанк - це непомітний мінімум в причинах інфляції. не треба на ньому зациклюватись, треба аналізувати справжні причини.

      те, що уряд має серьйозніше зайнятися антиінфляційною політикою - не викликає сумнівів. але не варто судити поспішно, по першому місяцю, зачекаємо на результати лютого.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.08 | Shooter

        Re: Я не захищаю уряд в жодному разі

        S@nya пише:
        > просто кажу про те, що Ощадбанк - це непомітний мінімум в причинах інфляції. не треба на ньому зациклюватись, треба аналізувати справжні причини.

        Тут цей...там є трішки лукавства - і Ви сам його вже описали. Виплачений 1 мільярд не може вплинути сильно на інфляцію. Проте якщо Ви знаєте, що до півроку планують виплатити 8 млрд., а до кінця року хочуть 20 млрд., то самі розумієте - як відреагують ціни...
    • 2008.02.08 | Раціо

      Існує поширене в певних колах мнєнійо, що весь сенс існування

      всіх цих західних інституцій зокрема і цілої Европи загалом - для таво, штоби ґадіть Расії. Ну от, тепер вони трохи розширили сенс свого буття, тільки й того.
  • 2008.02.08 | QuasiGiraffe

    Re: До речі, тут Турчинов має рацію (по Ощадбанку і інфляції)

    S@nya пише:
    > Справді, 1 млрд. виплачених компенсацій - це менш як 0,5% від річних витрат громадян України. Суттєво вплинути на темпи інфляції така сума не могла. Хіба що через очікування подальших виплат, та й то хіба що на рівні базару.
    >
    > ***

    Я так прикидую, що в грудні в якості новорічних премій тут, в Україні, було виплачено більше, як 6 000 000 х 1000 грн. Звісно, їх отримали не пенсіонери, проте чи так це суттєво?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.08 | S@nya

      Так, саме тому інфляція традиційно зростає в грудні-січні, але

      2,9% все одно забагато
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.08 | Shooter

        І лише доповню

        S@nya пише:
        > 2,9% все одно забагато

        Місячна інфляція, вища ніж 2,9%, востаннє в Україні спостерігалася в червні 2000 р.
  • 2008.02.08 | BIO

    Коли на розігріві у Інфляції підроБЛЯє Сам Гєморант...

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.08 | Shooter

      Не смішіться

      Впрочєм, о чьом ето я...;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".