МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Допоможемо сільським закладам культури та освіти

02/18/2008 | UPA_Podilya
Стан культурно-освітніх закладів на селі у Волочиському районі фактично нічим не відрізняється від того, який панує на сьогоднішній день в усій країні. Занедбані приміщення, відсутність опалення, застарілість матеріальної-технічної бази, літературного фонду призводять до жахливої ситуації щодо культурно-освітньої роботи на селі.
Незадовільний стан переважної більшості сільських закладів культури, бібліотек, їх непридатність для нормальної повноцінної роботи відіграють свою негативну роль у занепаді українського села, яке, по-суті, кинуте напризволяще чиновниками та політиканами.
Після відвідин низки сіл Волочиського району проводом місцевої організації Конгресу Українських Націоналістів було вирішено розпочати довгострокову широкомасштабну акцію щодо покращення стану культурно-освітньої роботи на селі.
Виступаючи на зборах завідуючих сільських клубів Волочиського району голова районної організації Конгресу, депутат районної ради Микола Маліщук наголосив, що ситуація в даній галузі є критичною і вимагає негайного втручання як сільських громад так і влади.
На разі розпочато роботу з місцевими підприємцями, фермерами, орендаторами землі та депутатами сільських рад, аби в договорах на оренду сільської землі передбачити пункт про виділення певного відсотка від прибутку на потреби культурно-освітніх закладів, придбання новітньої літератури, ремонт приміщень. Планується також створення спеціального фонду із внесків дрібних та середніх підприємців, які спрямовуватимуться на благоустрій сілських закладів культури та освіти.
«У великої, духовно багатої, нації, як наша, з багатотисячолітньою культурою, має бути і достойне місце її проявам. Наші конкретні дії щодо покращення благоустрою сільських культурно-освітніх установ потрібні усім нам і нашим нащадкам», – зауважив голова Волочиської районної організації КУН, депутат районної ради Микола Маліщук». Він також повідомив, що сільські підприємці виявляють розуміння і готові йти на зустріч в питанні благоустрою культурно-освітніх закладів та покращення їх роботи на селі, а перші здобутки в цьому напрямку є в селі Маначин.

Прес-служба
Хмельницької обласної організації
Конгресу Українських Націоналістів

Відповіді

  • 2008.02.18 | Боровик

    Re: Допоможемо сільським закладам культури та освіти

    Можу поділитися успішним досвідом вирішення окремих соціальних проблем.
    На СГ підприємства опиратися не варто. Любий додатковий податок на землю навіть з благородними цілями б*є по кишені або селянина або фермера при відсутності взаємозв*язку між витратами та джерелом витрат. В СГ зараз зайнято всього кілька людей на все село, тому стан культури в селі не дуже турбує фермера. Якщо фермерське господарство може платити селянам 2% замість 1.5%, то чому ці зайві 0.5% мають іти поза кишеню власника землі?
    Ремонт сільського клубу за 5000 гривень, оплата 500 гривень на місяць вчителю хорового співу, оплата чаю та медівників хористам знижує алкоголізм в селі на кількість хористів. Це актуально для компаній, які мають активність в селі з високою зайнятістю.
    Проблема алкоголізму зараз надзвичайно гостра. Чи не поділитесь своїм досвідом якщо маєте?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.19 | UPA_Podilya

      Re: Допоможемо сільським закладам культури та освіти

      Дякуємо за добротну пораду. Власне щось подібне у Волочиську і планується. Хор, ремонт клубу, поповнення в бібліотеку, і ще просто супер цікава ідея - продаж пам'ятників комуняцьких ідолів через аукціон, а виручені кошти на згадані цілі. Ідея не бредова, тому, що я заню вже двох людей, які готові дати 2 і 5 тис грн на нормальні памятники, аби поставити у себе на дачі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.19 | UPA_Podilya

        цікаво було б почути думки форумчан з приводу аукціону

        Як вважаєте, пішла б така ідейка з продажем памятників лєніну, а кошти на ремонт сілських клубів, догіг ФАПів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.19 | ОРИШКА

          А кому належать такі Леніни у центрі села?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.02.19 | шкіпер

            Громаді

        • 2008.02.19 | досвід

          Лише покупців тре грошовитих шукати. От перший

          Французы хотят воздвигнуть в Монпелье семитонную статую Ленина

          Глава французского региона Лангедок-Руссильон (Languedoc-Roussillon), бывший социалист Жорж Фреш (Georges Frеche), предложил воздвигнуть в городе Монпелье памятник Ленину, пишет французская Midi Libre.

          По данным AFP, бронзовая статуя Ильича весом семь тонн, которую имеет в виду Жорж Фреш, ранее была установлена в Сиэтле и выставлена на продажу недавно. Она стоит от 150 до 250 тысяч долларов.

          Более того, Фреш предлагает установить в городе статуи других выдающихся людей двадцатого века, и организовать между ними настоящий туристический маршрут.

          "Я рассчитываю приобрести статуи Рузвельта, Черчилля, генерала де Голля, Мао Цзэдуна и Ленина, который изменил лицо мира. Ленин куда более интересен, чем Сталин. Тот навсегда останется палачом и статуи не получит", - заявил он.

          Как сообщает Midi Libre, в бытность свою мэром Монпелье Жорж Фреш торжественно открыл Площадь революции, украшенную бюстами пятнадцати революционеров, в том числе Робеспьера, Дантона и Сен-Жюста.

          Нынешняя инициатива Фреша вызвала неоднозначную реакцию. Жак Домерг (Jacques Domergue), выставивший на предстоящих муниципальных выборах свою кандидатуру на пост мэра Монпелье от партии UMP, к которой принадлежит и президент Николя Саркози, подверг идею Жоржа Фреша резкой критике.

          "Я глубоко возмущен разбазариванием фондов, тем более что они будут направлены на возвеличивание коммунистического диктатора, который распространял террор, расправлялся со своими оппонентами и понастроил тюрем", - заявил Домерг.

          Со своей стороны Фреш заявил, что как историк, гражданин и политик он уверен, что людям надо объяснять прошлое, чтобы они лучше понимали настоящее и будущее. "Я предпочитаю говорить об уроках истории о том следе, который оставили великие люди... Не можем же мы до скончания времени обсуждать попу Карлы Бруни!", - подытожил он.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".