МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Верховна Рада - знову розпуск?

02/18/2008 | Володимир Мартинюк
Верховна Рада перед загрозою розпуску.
Голова Верховної Ради оголосив про початок відліку днів, які залишилися до її розпуску. Погроза Арсенія Яценюка ґрунтується на конституційній нормі, згідно якої 30 днів бездіяльності Верховної Ради є абсолютно достатньою підставою для її розпуску. Останнє у 2008 році “продуктивне” засідання Верховної Ради відбулося 13 лютого. Після безрезультатного засідання погоджувальної ради фракцій у понеділок 18 лютого, Арсеній Яценюк заявив журналістам, що 13 лютого розпочався відлік 30-денного терміну, який може призвести до оголошення дострокових виборів з причини недієздатності парламенту.

Також А.Яценюк наголосив, що більше не допустить спроб провести “фіктивні” засідання парламенту лише для того, щоб створити привід для відтермінування можливого розпуску парламенту: «На відновлення цього терміну вже ніхто не піде». «Або парламент буде систематично працювати, або його тоді похоронять», - заявив А.Яценюк.
Напередодні Яценюк привселюдно запропонував всім представленим у Верховній Раді політичним силам підписати політичну угоду, яка б дозволила розблокувати роботу ВР. Однак після довгоочікуваної понеділкової Погоджувальної ради він з розчаруванням заявив, що більше не бачить потреби у її проведенні, оскільки на засіданні керівників фракцій жодна з фракцій меншості не внесла ніяких пропозицій. Про готовність підписати цю угоду заявили лише “НУ-НС” та БЮТ. За словами голови ВР, він пропонував цілий пакет компромісів, але «цей набір інструментів, на превеликий жаль, не цікавий людям, які сьогодні блокують роботу парламенту».

Нагадаю, що після новорічних канікул не відбулося майже жодного повноцінного пленарного засідання Верховної Ради – вони зривалися і блокувалися хуліганськими діями депутатів з фракцій Партії Регіонів та КПУ. Формальним приводом для такої поведінки став лист керівників держави з приводу приєднання України до так званого плану дій по набуттю членства у НАТО.
Однак голова ВР Арсеній Яценюк переконаний, що це є першим ліпшим приводом, який регіонали та комуністи використовують, аби саботувати роботу парламенту, в якому вони не мають більшості. На його думку, за відсутності питання про НАТО були б використані будь-які інші приводи – питання мови, тема Голодомору і таке подібне.

«Окремі політичні сили вважають схильність до компромісу проявом слабкості», - наголосив А.Яценюк, прозоро натякаючи на напівкримінальні “понятія” значної частини депутатського корпусу Партії регіонів. Яценюка можна зрозуміти – адже вже декілька разів після його спілкування віч-на-віч з фракціями оголошувалося про віднайдення довгочікуваного консенсусу, проте потім знову починалися політичні інтриги, які зводили всі ці домовленості нанівець.
Слід сказати, що блокування і зривання сесійних засідань Верховної Ради відбувалося і раніше, мало того, таке колись часто робили і теперішні члени правлячої коаліції - депутати від “Нашої України” та БЮТ, Однак це ніколи не робилося так довго і так нахабно, як це діється з початку 2008 року. Як правило, представники сьогоднішніх проурядових та пропрезидентських фракцій робили таке не з метою блокування будь-якої роботи Верховної Ради взагалі, а лише заради недопущення проведення тих чи інших законопроектів чи голосувань.
У лютому 2008 року депутати від ПР та КПУ, ніби підтверджуючи приказку “застав дурня молитися - лоба розіб'є”, схоже, вирішили, що безцеремонна і хамська поведінка у Верховній Раді є основним завданням, для якого їх обрали виборці, і зробили блокування засідань, клоунаду та провокацію суточок у сесійному залі своїм постійним і звичним часопроведенням. Найцікавіше, що це навряд чи дуже сподобається нефанатичній більшості їхніх виборців – вони все-таки голосували за них, повіривши у написані американськими виборчими консультантами красиві передвиборні обіцянки. Це й підтверджують результати соціологічних опитувань – в разі нових виборів регіонали можуть недорахуватися значної кількості голосів. При цьому комуністи та “НУ-НС” зберігають свої рейтинги, натомість збільшується рейтинг БЮТ та Блоку Литвина. Врешті БЮТ устами Івана Кириленка вже встиг єхидно заявити, що, мовляв, жодним чином не боїться нових виборів, хоча й не прагне до них. Дочасові вибори для БЮТ дійсно не є чимось поганим – мало того, хорошим шансом уникнути невдячного і малоприємного вантажу відповідальності за стан економіки, ріст цін та виконання власних щедрих обіцянок, розданих напередодні попердніх дочасних виборів.

І спікера Яценюка також можна зрозуміти – останнім часом він вже навіть і не намагається попасти на своє робоче місце. Відповідаючи на звинувачення деяких колег по коаліції з приводу того, що він не заходить в сесійну залу і не робить спробу розпочати засідання парламенту, А.Яценюк сказав, що пленарні засідання можуть бути розпочаті, коли президія і трибуна не заблокованаі Якщо вони заблоковані розвязним і нахабними “братками” від ПР та КПУ, то змісту туди виходити немає ніякого.
Найсумнішим наслідком такої “активності” регіонально-комуністичної опозиції є разюча втрата авторитету Верховної Ради і катастрофічне падіння її впливу у системі роподілу повноваженнь гілок влад в Україні.

Володимир Мартинюк

Відповіді

  • 2008.02.18 | Предсказамус

    Так!® Одночасно із скасуванням ч. 3 с. 90 Конституції України

    Повноваження Верховної Ради України, що обрана на позачергових виборах, проведених після дострокового припинення Президентом України повноважень Верховної Ради України попереднього скликання, не можуть бути припинені протягом одного року з дня її обрання.
    (© Конституція)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.18 | Адвокат ...

      Ги, так вона ж само-розпустила сі.

      150+ депутатів склали свої повноваження. Нє?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.18 | 123

        Так!®

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.19 | Gladchuk

          Re: Так!®

          Треба розпускати це корумповане збіговисько тендерних шахраїв
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.02.19 | Предсказамус

            Ще один правник знайшовся...

          • 2008.02.19 | сябр

            Вор у вора дубинку украл

            Найсмішніше. що про тендерних шахраїв говорить колишній віце-президент Тендерної палати Гладчук :)))))
      • 2008.02.18 | Предсказамус

        Нє.

        Але можу погодитися, якщо хтось знайде у Конституції дострокове припинення повноважень ВР "у зв'язку з неповноважністю" (© Ющенко)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.18 | 123

          Re: Нє.

          Предсказамус пише:
          > Але можу погодитися, якщо хтось знайде у Конституції дострокове припинення повноважень ВР "у зв'язку з неповноважністю" (© Ющенко)

          А що Президенту в цьому випадку запропонуєте зробити?

          Припинити повноваження неповноважного органу?

          Чи застрілитися? :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.02.18 | Предсказамус

            http://www2.maidan.org.ua/n/free/1203348554

    • 2008.02.18 | 123

      А хто Вам казав що це мало місце?

      Предсказамус пише:
      > Повноваження Верховної Ради України, що обрана на позачергових виборах, проведених після дострокового припинення Президентом України повноважень Верховної Ради України попереднього скликання, не можуть бути припинені протягом одного року з дня її обрання.
      > (© Конституція)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.18 | samopal

        Скільки там указів було, не нагадаєте?

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.18 | Адвокат ...

          Указів було 4-ри. А конституційна підстава,-- 1-на.

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.02.18 | samopal

            А указ там чий?

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.02.18 | 123

              Президента. Але він не припиняв повноваження ВР

              Цих повноважень на момент указу вже не лишилося.

              Це вже на ВФ обговорювалося, пошукайте в архівах.
            • 2008.02.18 | Предсказамус

              Не слухайте шанувальників безпределу

              КС у своєму рішенні, на яке посилається Ющенко в Указі про дострокові вибори, вирішив, що чисельність повноважних депутатів має бути не меньш 300 для того, щоб можна було проводити засідання. Все. Тобто діяльність ВР могла бути припинена тому, що не проводились засідання більш ніж місяць. Це конституційне рішення. Все інше - балоган.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.02.18 | 123

                Навіщо ж казати неправду? /цитата/

                Предсказамус пише:
                > КС у своєму рішенні, на яке посилається Ющенко в Указі про дострокові вибори, вирішив, що чисельність повноважних депутатів має бути не меньш 300 для того, щоб можна було проводити засідання. Все.

                " 2. Положення частини другої статті 82 Конституції України
                ( 254к/96-ВР ) щодо умов повноважності Верховної Ради України у
                взаємозв'язку з положенням частини четвертої статті 79 Конституції
                України треба розуміти так, що Верховна Рада України є
                повноважною, тобто правомочною приймати закони і реалізовувати
                інші конституційно визначені повноваження, за умов обрання не менш
                як двох третин від її конституційного складу і складення
                новообраними народними депутатами України присяги. Ця
                конституційна вимога є умовою повноважності Верховної Ради України
                протягом всього періоду скликання і не може розглядатися лише як
                підстава для відкриття її першого засідання першої сесії"

                Конституційний суд визначив саме умову повноважності. Умова не виконана - парламент не є повноважним.

                Якщо в країні нема повноважного парламента - треба обирати повноважний парламент.

                Припинити жє повноваження парламенту, який не є повноважним, ніяк не можна ;)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.02.18 | Предсказамус

                  Який Ви нав'язливий...

                  Чекаю цитату з Конституції, що робити з неповноважной ВР. Поки не побачу, розмови не буде.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.02.18 | 123

                    А що мені лишається - коли Ви пишете неправду

                    Предсказамус пише:
                    > Чекаю цитату з Конституції, що робити з неповноважной ВР. Поки не побачу, розмови не буде.

                    Там не написано що робити у випадку втрати ВР повноважності.

                    Але я не думаю що це для Ющенка підстава застрілитися :)

                    Він вчинив так, як вважав доречним вчинити, з огляду на своє гарантерство.

                    Але насправді це абсолютно ніякого значення зараз немає. Якщо Ви наполягаєте, що Ющ розпустив Раду неконституційно, я з цим не сперечатимусь, бо це просто не важливо. Важливо інше - подія, яка б унеможливлювала дострокові вибори (дострокове припинення повноважень Президентом), не відбувалася. Це є неспростовний факт.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.02.19 | Предсказамус

                      ОК.

                      123 пише:
                      > Якщо Ви наполягаєте, що Ющ розпустив Раду неконституційно, я з цим не сперечатимусь, бо це просто не важливо.
                      Ташовьіговорите.
                      Якщо ВР 5 скликання була розпущена Ющом взагалі, то це ст. 90, бо іншої нема. Якщо "сама вмерла", то Конституція такого не знає, тому його можна саджати, а 5 скликання може працювати далі.

                      > Важливо інше - подія, яка б унеможливлювала дострокові вибори (дострокове припинення повноважень Президентом), не відбувалася. Це є неспростовний факт.
                      Для Вас - так. Як і правомочність Ющенкової разборки з ДАІ. Саме тому не бачу сенсу з Вами сперечатись на правові питання.

                      А взагалі - http://www2.maidan.org.ua/n/free/1203348554
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.02.19 | 123

                        Re: ОК.

                        Предсказамус пише:
                        > 123 пише:
                        > > Якщо Ви наполягаєте, що Ющ розпустив Раду неконституційно, я з цим не сперечатимусь, бо це просто не важливо.
                        > Ташовьіговорите.
                        > Якщо ВР 5 скликання була розпущена Ющом взагалі, то це ст. 90, бо іншої нема. Якщо "сама вмерла", то Конституція такого не знає, тому його можна саджати, а 5 скликання може працювати далі.

                        Його можна саджати - можливо.

                        Але якщо виникнуть підсьавт для дострокового припинення повноважень Ради, а Юща не посодють на той момент, він зможе її розпустити.

                        Спростувати це, на мою думку, неможливо. Та й у Вас нема жодного аргумента, окрім крутіння дулі :)
                  • 2008.02.19 | samopal

                    Панове юрЫсти, можна пару питань? Від телеглядачів...

                    1) З якого моменту попередній Парламент став неповноважним? Де і ким це зафіксовано?
                    2) Чи передбачає Конституція чіткий термін, не пізніше якого повинні відбутися позачергові парламенські вибори у разі недієздатності/розпуску Парламенту?
                    Від якого моменту і на якій підставі ведеться відлік цього тнрміну?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.02.19 | Предсказамус

                      Саме про це й суперечка.

                      Пан 123 вважає, шо ВР може померти сама по собі, чи Президент може її розпустити по інших підставах, ніж передбачено Конституцією.

                      Я вважаю, що ВР розпущена відповідно до ст. 90 Конституції у зв'язку з тим, що вона не мала можливості проводити пленарні засідання більш ніж місяць, бо депутатів було меньш, ніж 300.

                      По версії пана 123, Ющенко злоченець, а ВР 5 скликання жива, на відміну від протиправної Ради-6. Я ж вважаю, що Секретарят, як завжди, безграмотно склав Указ.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.02.19 | samopal

                        Є нюанєц

                        Для проведення пленарного засідання ВР достатньл простої більшості, чи я щось плутаю? До якого саме моменту ВР та її рішення є легітимними? Чи рішення ЦВК може припинити діяльність ВР і яким чином? (Яким чином вона може не дати розпочатися тій діяльності, я знаю, а от припинити?)
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2008.02.19 | Предсказамус

                          Дякуючи КС немає

                          Він вирішив, що ВР, в якої немає 300 повноважних депутатів, стає неправомочною проводити пленарні засідання. Маячня, звісно, але таке рішення є.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2008.02.19 | 123

                            Ви фантазуєте про рішення КС вдруге! /цитата знову/

                            Предсказамус пише:
                            > Він вирішив, що ВР, в якої немає 300 повноважних депутатів, стає неправомочною проводити пленарні засідання. Маячня, звісно, але таке рішення є.

                            "неправомочною проводити пленарні засідання", кажете?

                            Ви думаєте, люди читати не вміють?

                            " 2. Положення частини другої статті 82 Конституції України
                            ( 254к/96-ВР ) щодо умов повноважності Верховної Ради України у
                            взаємозв'язку з положенням частини четвертої статті 79 Конституції
                            України треба розуміти так, що Верховна Рада України є
                            повноважною, тобто правомочною приймати закони і реалізовувати
                            інші конституційно визначені повноваження
                            , за умов обрання не менш
                            як двох третин від її конституційного складу і складення
                            новообраними народними депутатами України присяги
                            . Ця
                            конституційна вимога є умовою повноважності Верховної Ради України
                            протягом всього періоду скликання і не може розглядатися лише як
                            підстава для відкриття її першого засідання першої сесії"
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2008.02.19 | Предсказамус

                              Я его разъясняю.

                              Последствия неправомочности ВР в контексте решения КС - невозможность проводить пленарные заседания в течение месяца, т.к. это единственное законное основание ее роспуска. И в последний раз прошу - отстаньте со своими бреднями, почитайте что-нибудь развивающее, нет уже сил вести беседу на таком уровне.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2008.02.19 | 123

                                Ви його перекручуєте під власне світосприйняття

                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2008.02.19 | Предсказамус

                                  А говорите, что _мне_ сказать нечего...

                                  Ваша версия "преждевременной кончины" ВР не основана ни на чем, кроме болтовни. Альтернатива здесь такая: или ее распустил Президент на основаниях ст. 90, или она вообще до сих пор не распущена. Третьего ("Президент распустил ВР незаконно") не дано, т.к. это не футбол, здесь "заиграно" не бывает.
                                  Другой вопрос, как ситуацию толкуют ее авторы, т.е. "юристы" СП. Они действительно могут быть вполне с Вами согласны, как и Вы с Президентом насчет "адекватной реакции" на "фак" Яценюку. Но samopal не спрашивал нас, как правильно по понятиям палаты №6, он спросил о юридической оценке.
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2008.02.19 | 123

                                    Я вже все сказав - що мені, втретє цитувати рішення КС?

                                    Предсказамус пише:
                                    > Ваша версия "преждевременной кончины" ВР не основана ни на чем, кроме болтовни. Альтернатива здесь такая: или ее распустил Президент на основаниях ст. 90,

                                    Цього не було. Він взагалі її не розпускав. Він призначив позачергові вибори.

                                    Цього і не могло бути - бо припинити повноваження парламенту, який не є повноважним, неможливо.

                                    Це все одно що засудити людину, яка викопала труп і розстріляла його, за вбивство :)

                                    > или она вообще до сих пор не распущена. Третьего ("Президент распустил ВР незаконно") не дано, т.к. это не футбол, здесь "заиграно" не бывает.

                                    Третє сталося, втім - подивіться у вікно, воно там :)

                                    > Другой вопрос, как ситуацию толкуют ее авторы, т.е. "юристы" СП. Они действительно могут быть вполне с Вами согласны, как и Вы с Президентом насчет "адекватной реакции" на "фак" Яценюку. Но samopal не спрашивал нас, как правильно по понятиям палаты №6, он спросил о юридической оценке.

                                    Ви замість неї перекручуєте рішення КС, яке є гранично ясним.
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2008.02.19 | samopal

                                      Хто визнав ВР неповноважною? Коли точно? Де це зафіксовано?

                                      Чи має хтось узагалі право це зробити і на якій піідставі?
                                      Чи може це зробити сама ВР? Може ЦВК (де рішення)? Може КС (де рішення)?
                                      Від якого моменту відраховується термін проведення дострокових виборів?
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2008.02.19 | 123

                                        Від того моменту як депутатов стало менше 300

                                        З цього моменту Рада перестала бути повноважною - це прямо витікає з рішення КС.

                                        Вона б могла поновити повноважність - якби виникли нові депутати. Але це було неможливо - списки БЮТ і НУ були обнулені, незвідки було взятися новим.

                                        Тому Рада виявилася неповноважною, притому безповоротно. Автори Конституції такого не передбачали, і що в цьому випадку робити - не написали. Президент, як гарант всього чого тіки можно, оголосив позачергові вибори парламенту, і суспільство+політикум його в цьому підтримали (вибори ніхто не бойкотував, явка була висока).

                                        Але все це неважливо, важливо те, що по факту нема обставин, які б унеможливлювали дострокове припинення повноважень цієї Ради Ющем і нові вибори.
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2008.02.19 | samopal

                                          Ким і коли цей "момент" зафіксовано?

                                          Адже від цього моменту ведеться відлік часу до проведення дострокових виборів.
                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                          • 2008.02.19 | 123

                                            Фотографом у Раді

                                            Це той момент часу, коли 150+ нардепів перестали бути нардепами. ЦВК прийняла такі рішення, чи їхні заяви зареєстрували у секретаріаті Ради - я не пам*ятаю.

                                            samopal пише:
                                            > Адже від цього моменту ведеться відлік часу до проведення дострокових виборів.

                                            Чому? Від цього моменту країна втрачає парламент.
                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                            • 2008.02.19 | samopal

                                              Знаємо ми цього "фотографа" (/)

                                              Віктор Ющенко має намір видати фотоальбом «Україна очима Президента», куди увійдуть його знімки
                                              http://www.yuschenko.com.ua/ukr/present/News/3223/
                                    • 2008.02.19 | Предсказамус

                                      Вместо этого подумайте немного.

                                      Каковы правовые последствия неправомочности ВР? Напоминаю - для ВР не может наступить последствий, не определенных Конституцией.
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2008.02.19 | 123

                                        Правовий наслідок - вона втикнула, і ми лишилися без неї

                                        Предсказамус пише:
                                        > Каковы правовые последствия неправомочности ВР? Напоминаю - для ВР не может наступить последствий, не определенных Конституцией.

                                        Цими міркуваннями Ви можете довести, що Президент вчинив неконституційно, призначивши позачергові вибори. Але Ви не можете у такий спосіб довести, що Президент достроково припинив повноваження Верховної Ради - бо він цього, по-перше, не робив і, по-друге, не міг зробити (бо вбити трупа неможливо).
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2008.02.19 | Предсказамус

                                          "Правовий наслідок - вона втикнула, і ми лишилися без неї" - хит

                                          Главное - очень конституционно.

                                          Сказали бы уже прямо - срать мне на эту конституцию, раз такое дело. Было бы, по крайней мере, честно.
                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                          • 2008.02.19 | samopal

                                            А шо ви хотіли - Закон один для всіх!

                                            І ви знаєте його ім'я. ;)
                      • 2008.02.19 | 123

                        Ви знову кажете неправду, навіщо перекручувати мою позицію?

                        Предсказамус пише:
                        > Пан 123 вважає, шо ВР може померти сама по собі,

                        Це не я так вважаю. Це написано у рішенні КС, процитованому вище.

                        > чи Президент може її розпустити по інших підставах, ніж передбачено Конституцією.

                        Трохи не так - не розпустити, а призначити позачергові вибори парламенту в випадку, коли Рада виявилася неповноважною. Бо це найбільш конституційне рішення, за таких обставин.

                        > Я вважаю, що ВР розпущена відповідно до ст. 90 Конституції у зв'язку з тим, що вона не мала можливості проводити пленарні засідання більш ніж місяць, бо депутатів було меньш, ніж 300.

                        Це нмд фігня. Вона не могла проводити засідання не тому, що депутатів було менше 300, а тому, що вона стала неповноважною!

                        Крім того, на цій підставі "вона не мала можливості проводити пленарні засідання більш ніж місяць" - Президент Раду може не "розпустити", а "припинити достроково її повноваження". У даному випадку "припинити достроково повноваження" Ради Президент вже не міг, бо повноваження ВР вже не існували, на момент указу вона вже стала неповноважною з іншої причини.

                        > По версії пана 123, Ющенко злоченець, а ВР 5 скликання жива, на відміну від протиправної Ради-6.

                        Ну-ну :)

                        > Я ж вважаю, що Секретарят, як завжди, безграмотно склав Указ.

                        По-перше, грамотніше було неможливо. По-друге, це неважливо.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2008.02.19 | samopal

                          А відповісти на запитання не бажаєте?

                    • 2008.02.19 | samopal

                      Ага. І ще одне

                      Ви вже вибачайте за настирливість...

                      Чи може Парламент призначити дострокові вибори себе коханого?
                      Чи може він "саморозпуститися" і яким чином?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.18 | 123

          Дострокові вибори відбулися один раз, відповідно до 1 указу

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.18 | Предсказамус

        А Вам, шановний, сюди (л)

        http://www2.maidan.org.ua/n/free/1203348554
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.18 | Simpleton

      Тeж мeні біном Ньютона. (с)

      КC просто постановить, що до сьогоднішнього дня Раду ніхто нe розпускав - йому нe впeршe. Хіба квартира в цeнтрі Києва нe варта такої дрібниці?
    • 2008.02.19 | SpokusXalepniy

      Хто буде дивитись в Конституцію? Ющенко? Балога? Виборці? Смішно

  • 2008.02.18 | Sean

    не розпуск, розпуст

  • 2008.02.19 | samopal

    Пане Мартинюк, а в СОТ? Чи нє? Поперед Росії ніяк.

    Може це умова отримання "дешевого сиру газу"?
    Патрійоти, мля...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.19 | samopal

      Ну, так шо там з СОТ?

  • 2008.02.19 | catko

    треба підходити не з того боку - кому вигідно?

    юльці непрацююча вр вигідна бо повноважень в неї достатньо щоб рулити країною без парламенту а відсутність вр це і неможливість її зняти. чи непрацює вр через блокування чи через чергові вибори їй побоку бо на перевиборах адмінресурс і бюджет в неї тому вона тільки добере голосів.
    фракції бют добре так як добре юльці бо дисципліна. крім того в бюті купа людей які пішли у вр не працювати а за мандатом і привілеями. крім того юлька більшість своїх може приставити до діяльності на ниві співпраці з кабміном по дерибану.
    фракції нунсу непрацююча вр вигідна по тих самих причинах що юльці бо кабмін в них 50 на 50. єдине що нунсу перевибори не вигідні бо пролетять але більшість з них і так під юльку лягла по факту і перевибори тільки дадуть їм можливість легітимізувати це.
    комунякам добре все що погано державі тому їм зараз добре. крім того їм вигідний вірус "бажання сильної руки" в населення бо то якраз їх ідеологія. з тої ж причини перевбори їм вигідні.
    регіонам вигідний непрацюючий парламент бо чи він працює чи непрацює все одно вони поза касою і своїх рішень проводити не зможуть а так хоч попіаряться доводячи недієздатність помаранчевих тай росія копійку підкине за соти-нати. а от перевибори їм невигідні бо поперше це за власні а не бюджетні як минулого разу кошти доведеться робити а подруге їх рейтинг всетаки падає. тому вони будуть до останнього блокувати але перевиборів не допустять крім випадку точної впевненості що наберуть там більшість.
    литвин зараз на холодне дує бо ще досі не розуміє як він потрапив у парламент тому буде далі бавитись в ситуативні ігри. з одного боку через торги з коаліцією пробувати стати спікером який типу запустить парламент а з другого старатись не розізлити жодну зі сторін.
    президенту по суті теж не потрібен працюючий парламент бо ніхто не заважає готуватись до президенських виборів і рулити країною своїми указами.
    так що можна зробити висновок - парламент працювати не буде (або буде епізодично) але й перевиборів не буде.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.02.19 | Sean

    Питання не в тому, чи можна за Конституцією

    розігнати раду чи не можна. Хіба що я щось прогавив і хоч би когось з "еліти" почали цікавити закони не тільки як інструмент дєрібану. Але я ніби ніц такого не прогавив.

    Так що всі ламання списів над конституційними нормами та їх тлумаченням у цьому випадкови (а хіба тільки у цьомому?)- суть схоластика. Тобто "а пагаваріть?"

    Насправді все вирішуватиметься за критерієм "вигідно/не вигідно". А на Конституцію вони чхали. Причому - хором.
  • 2008.02.19 | Дядя Вова

    Увы, это технологически почти невозможно.

    > Також А.Яценюк наголосив, що більше не допустить спроб провести “фіктивні” засідання парламенту лише для того, щоб створити привід для відтермінування можливого розпуску парламенту
    А как отличить «фиктивные» заседания от «эффективных», типа, «всё, мы больше блокировать не будем»?

    Есть, в принципе, способ: взять публично честное слово или подписать Новый Универсал.

    Значит, Партия Регионов тоже должна срочно менять тактику - не блокировать всё «оптом», а давать оранжевым расслабиться, а потом наносить удар в самый неожиданный момент. Впрочем, это при условии, что какая-то продуманная единая тактика у них существует.

    Вообще, после Кушнарёва там НМД нет «царя в голове». Электорату глубоко на.рать на НАТО - нужно СРОЧНО менять пластинку (эй, вы там читаете меня сейчас? :) ), вот вам, к примеру, новый текст:

    «Мы не позволим, чтобы голосования в ВР проходили без учёта мнения жителей Востока и Юга, поэтому будем блокировать трибуну до тех пор, пока жителей этих регионов будут считать «вторым сортом», пока Ненька Украина не объединится, и пока не обнимется брат с братом… …».

    [Прости(те) ОРИШКА, это не Я сейчас сказал, это во мне говорит внутренний технолог. :) ].
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.19 | ОРИШКА

      Дядя Вова, я к Вам трепетно отношусь и всегда прощаю. Можно.

    • 2008.02.19 | шкіпер

      Это возможно технологически, но реально на это не пойдут ПМСМ

  • 2008.02.19 | Alexx

    Re: Верховна Рада - знову розпуск?

    А як Ви вважаєте, якщо загін Беркуту кийками посадить те ригівське і коміківське бидло на місця, розжене від трибуни, працювати звичайно не примусять, але зможуть забезпечити можливість роботи більшості. І порушень тут я не бачу ніяких.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.19 | TrollSeeker

      Re: Верховна Рада - знову розпуск?

      Alexx пише:
      > А як Ви вважаєте, якщо загін Беркуту кийками посадить те ригівське і коміківське бидло на місця, розжене від трибуни,...
      ...тоді до Києва буде звезений з усієї України гіпс, і ВР буде схожою на травматологічне відділення Богдана. Всі суди будуть на 20 років наперед зафрахтовані позовами про "опускання на нєприкосновєнну ногу".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.19 | AxeHarry

        Re: Верховна Рада - знову розпуск?

        TrollSeeker пише:
        > Всі суди будуть на 20 років наперед зафрахтовані позовами про "опускання на нєприкосновєнну ногу".


        А бєркут ім фака покажe.
  • 2008.02.19 | шкіпер

    Було б непогано

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.19 | шкіпер

      Тільки здається мені, як тількі запахне смаженим...

      ... вони швиденько знайдуть компроміс.
    • 2008.02.19 | ОРИШКА

      Новые выборы ? ТОгда на избирательных участках

      поставить еще урны для требований избирателей. И каждый вечер зачитывать по ТВ.
      И, вообще, у них там в на сайте Рады форум есть? Я хочу им сказать то, что я о них всех (и конкретно) думаю. Где есть такая лазейка?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.19 | шкіпер

        Re: Новые выборы ? ТОгда на избирательных участках

        ОРИШКА пише:
        > поставить еще урны для требований избирателей. И каждый вечер зачитывать по ТВ.
        Хе-хе... Максимум, на что можно расчитывать - это несколько распиаренных ремонтов в избранных домах. Только за ремонт скорей всего надо будет поиграть лицом в телекамеру и скачать что-то типа "Спасибо Добкину". Ну или кто там будет местный.

        > И, вообще, у них там в на сайте Рады форум есть? Я хочу им сказать то, что я о них всех (и конкретно) думаю. Где есть такая лазейка?
        Есть - покажите fuckyou Арсению - о вас узнает вся страна :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".