МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Знову темники?

02/24/2008 | Майдан-ІНФОРМ

22 лютого у приміщенні УНІАН відбулась прес-конференція відомих правозахисників Є. Захарова, О. Букалова, О. Беци, присвячена проблемам кримінально-виконавчої системи та оприлюдненню відкритого листа до керівників країни (http://maidanua.org/static/mai/1203666846.html).

Учасники прес-конференції висловили серйозне занепокоєння загрозливою ситуацією, що склалася у системі виконання покарань. В оприлюдненому зверненні до президента України, прем‘єр –міністра та голови Верховної Ради правозахисники наполягають на вжитті рішучих та ефективних дій по наведенню порядку, по утвердженню законності і поваги до прав людини у Державній кримінально-виконавчій службі. Вони пропонують, серед інших заходів, розглянути питання про доцільність подальшого перебування на посаді В.В.Кощинця та його заступників, які демонструють неспроможність керувати таким складним і специфічним відомством.

Прес- конференція від 22 лютого 2008 року була далеко не першою спробою правозахисників привернути увагу вищих органів державної влади, громадськості та засобів масової інформації до серйозних проблем, що існують у кримінально-виконавчій системі. Усі ці спроби залишалися мало поміченими як журналістами, так і Департаментом з питань виконання покарань.
Та на цей раз усе було інакше.
Ще о 10 годині ранку під стінами УНІАН зібрався велелюдний пікет, який видно було з вулиці Грушевського. Сотня мовчазних і похмурих пікетувальників з довжелезними транспарантами вишукувалася по обидві сторони від входу до приміщення УНІАН. На плакатах заклики до учасників прес-конференції «одуматись», «не руйнувати систему» та гасла осуду на адресу голови правління Української Гельсінської спілки з прав людини, співголова Харківської правозахисної групи Захарова.
Пікетуючих активно інтерв’юють журналісти телеканалу 1+1. До них приєднуються тележурналісти інших каналів і знімають, знімають, знімають.

- Чим не вгодив вам Захаров, - запитую у одного з пікетувальників, що стоїть поруч з транспарантом: «Захаров, ти кого захищаєш, народ чи бандитів?».
- «Петух» ваш Захаров и никого он не защищает, - лунає у відповідь.
Діалог обривається, бо до нас підходить кремезний чолов‘яга і мій співрозмовник замовкає та відходить в сторону.

Усе фойє УНІАН заповнено журналістами. У розмові з‘ясовується, що декого з них запросив Департамент з питань виконання покарань (!).

На самій прес-конференції присутні журналісти біля тридцяти ЗМІ. Серед них представники газети «Закон і обов‘язок» видання Державного департаменту з питань виконання покарань. Останній, під виглядом запитання, проголошує промову на захист Департаменту, яку азартно фільмують оператори кількох телеканалів.

Після закінчення прес-конференції журналісти продовжують брати інтерв‘ю у її учасників та шукати рештки від пікету, який миттєво розсмоктався, відкричавши «Ганьба» у супровід до виступів правозахисників.

З усього було видно, що прес-конференція правозахисників, нарешті, викликала жвавий інтерес і у журналістів, і у представників кримінально-виконавчої служби.

Але саме цікаве полягає у тому, що попри актуальність теми та кричущі факти, оприлюднені на прес-конференції, провідні телеканали, практично всі, як один, нічого про неї своїм глядачам не сповістили.

А ті, що хоч побіжно її висвітлили,-- повністю проігнорували пікет.

Склалося враження, що "акулам пера" звідкись надійшла "дружня порада": ігнорувати подію. Щось на кшталт сумновідомих "темніків": "тєма нє важная, нє актуальная, просьба іґноріровать".

Постає питання, - кому й навіщо потрібно було вчиняти доволі багатолюдний, як для робочої години, пікет протесту, аби про нього ніхто не дізнавався?

Відповіді

  • 2008.02.25 | олег

    Re: Знову темники?

    Те, що запрацювали темники то не біда. Старшніше те, що ті люди які приймали участь в пікеті, порушили Закон. Адже вони практично всі співробітники ДКВСУ, а отже не мають права на страйки і т.д. Терміново необхідно журналістам підняти питання, хто оплатив дорогу з усіх куточків України за чиїм наказом вони бли відсутні на робочих місцях. Всі вони отримали грошове утримання, а реально були відсутні на робочому місці.
  • 2008.02.25 | Адвокат ...

    А й правда! Що то за іксня була? Агов, панове журналісти!

    Мо` хто сь що сь знає?

    На греця було запрошувати ваших кулєґ на шоу, аби вони те шоу потім нікому не показали?
  • 2008.02.25 | Gladchuk

    Re: Знову темники? (\)

    Інтернет - змі про прес - конференцію правозахистників

    http://sprotiv.org/?cat=news_ukraine&id=1203883260

    http://president.org.ua/news/news-184653

    http://www.pravda.com.ua/news/2008/2/25/72098.htm

    http://www.oligarh.net/?/news/31692/

    http://jeynews.com.ua/news/d2/13404

    http://2000.net.ua/news/8/24944

    http://rus.4post.com.ua/politics/75003.html


    Так що поки ще не все втрачено
    А цензура та темники на ТВ залишилися
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.02.25 | igorg

    Не менше зло. ЗМІ в одних чи декількох руках

    які повністю визначають інформ політику. І так на усіх рівнях. Зверніть увагу на матеріали про переслідування журналістки паном Півнем в Кривому Розі. Так само не важливо, що саме знімають журналісти "Муніципального" ТК "Рудана". В ефір йде абсолютно відфільтрований матеріал. І я наперед можу на 99% спрогнозувти що і хто не потрапить у ефір. Але ж ніби у нас законодавчо заборонена цензура? Чи не так?
    А які реальні механізми захисту від цензури? Когось покарано за цензуру журналістських матеріалів? І репліка з приводу пана Захарова й правозахисної групи: "А Ви панове поцікавилися долею колег журналістів й видавців-правозахисників? Що конкретно зроблено для їх захисту?" Може я й помиляюся, але я вочевидь не бачу жодної реакції. Для чого тоді така гра в одні ворота на Майдані?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".