МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тут нова "вводна" появилася по газу

02/25/2008 | Shooter
Виявляється (Юля, Гриценко), "до 2006 Україна отримувала майже 20 млрд газу за транзит. Зараз ми отримуємо за транзит тільки 9 млрд."

Правда, в реаліях все виглядало "дещо інакше".

Ось як виглядало "на поверхні" (взято з блогу Кушнірука)

Десь з 1996 року почались благословенні часи спочатку губернатора Дніпропетровської області, а потім Першого Віце – Прем'єр – Міністра України та Прем'єр – Міністра України Павла Івановича Лазаренка, "ЄЕСУ" та міжнародної корпорації "Ітера", наближеної до колишнього Голови Правління РАТ "Газпром" Рема Вяхєріва. Схема їх плідної співпраці полягала у наступному. "Ітера" забезпечувала постачання туркменського газу до території України. При цьому за транзит газу з Туркменістану та за свої послуги "Ітера" отримувала з України 41 відсоток поставленого газу. Умовно "туркменський" газ (чому "умовно", про це нижче – Б.К.) та газ, що "Ітера" отримувала у якості плати за транзит, переходив до "ЄЕСУ", яка серед українських комерційних компаній мала найбільшу квоту на постачання газу споживачам в Україні. Під тиском Павла Івановича державні підприємства були змушені укладати угоди на постачання газу лише з ЄЕСУ. Правила були однаковими для всіх – ці підприємства були зобов'язані купувати газ за завищеними цінами, а розраховуватись за свою продукцію – за заниженими. Потім ця продукція за заниженими цінами продавалась закордон офшорним кампаніям, пов'язаним з ЕЄСУ, і вже після цього за ринковим цінами реалізовувалась іноземним споживачам. Потім отриманий прибуток ділився між вищезгаданими "учасниками забігу". Про розмах діяльності та прибутки учасників можна уявляти на основі даних, що неодноразово наводились у ЗМІ. Оборот "ЄЕСУ" лише у 1996 році, за цими заниженими цінами, склав більше 10 млрд. дол. США. І все це, виходячи з купівельної спроможності долара США у 1996 – 1997 роках.

На місті міжнародної корпорації "Ітера" з'явився Eural TG, зареєстрований 5 грудня 2002 року у угорському селищі Чабди. Офіційну версію появи цієї компанії зразу ж почали пояснювати керівники двох газових монополістів – О. Міллер та Ю. Бойко. Мовляв ця компанія (що має власний капітал у 12 тисяч доларів – Б.К.) буде постачати газ від Туркменістану до України, залишаючи собі лише за 38% від його обсягу, в той час як попередник за ті ж самі послуги брав 41%. Відпрацювавши два роки, Eural TG передав естафету "РосУкрЕнерго", що була зареєстрована в Швейцарії 22 липня 2004 року. А вже 29 липня 2004 року в центральному офісі РАТ "Газпром" був підписаний пакет документів, відповідно до яких основною діяльністю цієї компанії стане транспортування газу, що купується в Туркменістані, для українського ринку. Спільні об'єми постачань мали збільшуватися з 44 млрд. куб. м газу в 2005 році до 60 млрд. куб. м в період з 2007 по 2028 роки.

Відповіді

  • 2008.02.25 | floppytoppy

    Гриценко говорив про транзит через Україну. Ви - через Росію.

    цифри, які ви наводите, дуже цікаві. але це цифри, які стосуються транзиту газу через територію Росії до України.

    а Гриценко називав цифри, які стосувалися транзиту газу через територію України до Європи.

    крім того, він давав цифру 28, а не 20 мільярдів кубометрів (на свободі шустера). уніан помилився, цитуючи його.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.25 | Shooter

      Гриценко (як і Юля) "не договорював"

      Багато чого.

      Наприклад, починаючи з того, що вже в 2008 Україна, дякуючи Кучмі і Ко, мала законтрактованого 0,0 С/А газу. І що якби не "зрада національних інтерересів" в 2006, як це презентують згадані в заголовку, то вже сьогодні би Україна насолоджувалася молдавсько-білоруському варіанту: труба в чужих (російських) руках при все тій же ціні на газ, що й сьогодні, а можливо й ще вищій.

      Чи того, що Україна суттєво підняла ціну на транзит газу через свою територіїю в 2006.

      Етс. Себто займається відветою тупою пропагандою а-ля Юля.

      Чесно кажучи, не очікував.

      P.S. Про ціну транзиту. Той же самий Івченко пропонує "цену на транзит российского газа нужно поднять до 2,3 доллара за 1000 кубометров на 100 километров". Чому би Юлі разом з Дубиною-Діденком про це не наполягати в переговорах з Газпромом?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.25 | floppytoppy

        я думаю, що повної інформації

        я думаю, що повної інформації про стан речей зараз ні в кого немає, бо кожен грає за себе. хоча вона дуже потрібна, щоб знати, що там відбувається. я думаю, ми з вами ні до чого, крім спекуляцій і ворожіння на кофєйной гущє, не дійдемо. потрібно робити річні звіти підприємств публічними, а відповідальність за їх несвоєчасне чи неповне опублікування завищувати до хмар, причому в порядку приватного звинувачення, без прокуратури. без цього треба буде щороку копирсатись в невідомо яких журналістських версіях без жодної надії охопити все.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.25 | Shooter

          Я думаю, що вона є

          Інша справа - що НІХТО її не хоче оприлюднювати.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.02.26 | Volodymir

            Re: Я думаю, що вона є

            по великому секрету - я координував групу аудиторів, що проводила перевірку.
            аудиторських перевірок, і міжнародними, і річних звітів, і для регулярної та надзвичайної, КМУ, банкам, ДК, а також звітів, доступних сотням осіб - мільйон. Навіть, пам'ятаю, колись навіть дехто по фамілії Вітренко (перша черга родичів відомого доктора з економіки), займався фінансовим плануванням та бюджетуванням у цій лавці. Тобто, має навіть не фін. звітність, а управлінські бюджети руху грошових коштів.

            Але аудитори не перевіряють економність та доцільність витрат, і навіть облікові системи - якщо немає такого завдання. У мої часу, перше що приходить до пам'яті, не могли звести за участю у капіталі, при інвентаризаціях знаходили кучу заправок, доріг соціалки у статутних фондах, зниклі матеріали оцінок щодо корпоратизації. Це на рівні обліку, коли перший ліпший аудитор, що себе поважає, просто у кращому випадку заявить про фундаментальні проблеми з обліком.
            Але є справи ще глибше. Що там із погодою натворили (бо газ повинен перераховуватися за стандартних умов, і сріджуєть), але хто питав, хто там що і як на ГТС включає, та які акти підписує, коли був останній технічний аудит системи вимірів.

            Ну от, вважайте, що ви маєте дуже цінну інформацію: більша частина дочок не має корпоративних політик обліку витрат (але має фінплани), оті самі документи вже пропали, навіть вимоги НСБО щодо обліку за участю у капіталі не виконуються, методики щодо первинного обліку - частини просто немає, застосування іншої ніколи не контролювалося, більша частина документів первинних - навіть не з'являеться.

            Тож дуже допоможе офыцыйний туфтовий звіт, якій підтрвердять аудитори Big5, яким заплатять за перевырку, чи вірно в general ledger переносяться записи із платіжної відомості.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.02.26 | Shooter

              Re: Я думаю, що вона є

              Volodymir пише:
              > по великому секрету - я координував групу аудиторів, що проводила перевірку.
              > аудиторських перевірок, і міжнародними, і річних звітів, і для регулярної та надзвичайної, КМУ, банкам, ДК, а також звітів, доступних сотням осіб - мільйон. Навіть, пам'ятаю, колись навіть дехто по фамілії Вітренко (перша черга родичів відомого доктора з економіки), займався фінансовим плануванням та бюджетуванням у цій лавці. Тобто, має навіть не фін. звітність, а управлінські бюджети руху грошових коштів.
              >
              > Але аудитори не перевіряють економність та доцільність витрат, і навіть облікові системи - якщо немає такого завдання. У мої часу, перше що приходить до пам'яті, не могли звести за участю у капіталі, при інвентаризаціях знаходили кучу заправок, доріг соціалки у статутних фондах, зниклі матеріали оцінок щодо корпоратизації. Це на рівні обліку, коли перший ліпший аудитор, що себе поважає, просто у кращому випадку заявить про фундаментальні проблеми з обліком.
              > Але є справи ще глибше. Що там із погодою натворили (бо газ повинен перераховуватися за стандартних умов, і сріджуєть), але хто питав, хто там що і як на ГТС включає, та які акти підписує, коли був останній технічний аудит системи вимірів.
              >
              > Ну от, вважайте, що ви маєте дуже цінну інформацію: більша частина дочок не має корпоративних політик обліку витрат (але має фінплани), оті самі документи вже пропали, навіть вимоги НСБО щодо обліку за участю у капіталі не виконуються, методики щодо первинного обліку - частини просто немає, застосування іншої ніколи не контролювалося, більша частина документів первинних - навіть не з'являеться.
              >
              > Тож дуже допоможе офыцыйний туфтовий звіт, якій підтрвердять аудитори Big5, яким заплатять за перевырку, чи вірно в general ledger переносяться записи із платіжної відомості.

              Доречі, наскільки мені відомо, Нафтогаз має проблему такий аудит отримати. Чи то ще за 2005, чи за 2006 рік. Настільки там все запущено....
      • 2008.02.25 | Мартинюк

        Нехай Гриценко розкаже як нафтовий шельф "мінував"

        Пару років тому було зірвано нафтогазорозвідувальні роботи в районі осторова Зміїного ...через заборону міністра оборони Гриценка, який мотивував її наявністю мін часів Світової. Досих пір не чутно ні про "розмінування" ні про поновлення газорозвідувальних робіт.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.25 | SEMENN

          Володя, на шельфі,

          москалі Газпромівські подейкують лежить більше 10-ти трильйонів кубів газу.
          Ось тому і "заміновано"..
        • 2008.02.25 | Раціо

          Але найпідозріліше в цій підозрілій історії є те

          що заморожували нафтогазорозвідувальні роботи, а поновлювати хочуть уже лише газорозвідувальні.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.02.26 | Volodymir

            Re: Але найпідозріліше в цій підозрілій історії є те

            але і при газорозвідувальних з'являэться дещо цыкавий продукт, ы що важливо, не в системы НАКу
            щодо обсягыв та ынфи, рокыв зо три тому карти досить гарноъ якосты торгувалися кому звагодно за сто баксыв квадрат
            зараз такого немаэ, інколи відсутність красномовніше свідчить, ніж наявність пустих звонів
      • 2008.02.27 | 100%

        Ющенко заборонив чіпати тему ціни за транзит

    • 2008.02.25 | BIO

      Взагалі.

      Щоб "розкрутити" цю газову аферу тре починати слідчи дії
      з Тукменістану закінчуючи Ла Маншем - кожен ланцюжок.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.25 | Адвокат ...

        Ґлубоко зрітє!

      • 2008.02.25 | Мартинюк

        Це мені нагадує пошуки "золота партії"

        Безпартійні шукали і диспутували, партійні тим часом брали ... кредити під неповернення, в тому числі і в "Ощадбанку". Цікаво що у вільний від брання та марнотратсва кредитів час партійні також займалися пошуками "золота партії" , у всякому разі координували та заохочували ентузіазм безпартійних у цій галузі.
        Щось подібне я бачу зараз у всенародному пошуку "газових схем". Замість елементарного аналізу по сумарному балансу - "газ дешевший від усіх наших сусідів, газотранспортна система ціла" всі, від аспірантів до бомжів починають шукати "злочинні схеми". Та у Британії колись за такі самі "злочині схеми" давали лордівстий титул та звання віце-короля Ост-Росії ( перепрошую Ост-Iндії) з повноваження подальшого керування колонізацією нової зірки британської корони. В нас же - оглушливо-феєричний балет "пікейних жилетів" і пошуки "справедливої ціни" на чай , перець , прянощі та інші колоніальні товари.
      • 2008.02.26 | Volodymir

        фигня, щоб розібратися зараз, достатньо фізики

        А щодо історії, є купа людей, що вже розказувала про схеми роботи із неприватизованими заводами тієї ж ітери. Берете шахматку, зосталася купа кинутих.
        але вся казочка у тому, що майже всі пов'язані, і бажання лізти в офшорні банки правільно, із реалізацією матеріалів - немає
  • 2008.02.25 | samopal

    Шо пане Шутєр, вам якусь не ту "вводную" встромили?

    А порахувати вм й самі можете:
    Через Україну транзитом прокачують 120-140 млрд. кубометрів газу на рік на відстань 1090 км. 2004 р прокачали 143, наприклад. А славний переможний договір 2006-го передбачає транзит на рівні не менше 110 млрд. на рік. У середньому можна рахувати 125 (точні цифри завжди цікаві, але у даному випадку на "тіхнічіскіє характірістікі" питаання не впливають)
    2005 року ціна транзиту становила 1.09 долара, або 2,18 відсотка ціни 1000 кубів газу - тобто, транзит коштував 2,18х(1090:100)= 23,7 відсотка прокачаного газу. За умовами ункально дешевого газу на 2008 рік передбачено оплата транзиту у розмірі 1,7 бакса, тобто 0,95 відсотка ціни 1000 кубів газу.

    Зрештою. про ці хвокуси можна було здогадатися ще 2006 року.
    Про це я вже писав у іншій гілці, яку ви вперто не помічаєте:
    http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1203798978&first=1203923554&last=1203796320
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.25 | Shooter

      Це Вам, виглядає, як встромили - так Ви до цих пір і витягути...

      ...не можете, все насолоджуєтеся.

      Всі ці "розрахунки" - брєд сивої кобили, який ретранслюють Юля та Гриценко. І я вже пояснював - чому:

      http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1203939916&first=1203953837&last=1203942472
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.25 | samopal

        Шутєр, то де ж ваші "розрахунки" та "джерела"?

        І чому ви й далі вперто не помічаєте інформаційні повідомлення з січня 2006-го року - початку імплементації газгейту? ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.25 | Shooter

          Я бачу, Ви любите, коли Вам вставляють

          Розрахунки, голубе, елементарно прості: наприкінці 2005 (вірніше, ще від середини 2004) Україна не мала жодного контракту на поставляння С/А газу, починаючи 2008 роком. Натомість, Росія вже мала підписану угоду про викуплення всього об'єму Туркменського газу.

          Себто, якщо би Україна в 2006 не здійснила жодних кроків щодо забезпечення для себе балансу імпортного газу з домінуванням туркменського/середньоазіатського (і саме в цьому полягала "державна зрада"), то ні Юля, ні Ітера сьогодні би Україні нічим вже не допомогли. А очікував Україну все той же "молдавсько-білоруський" варіант, коли і трубу Росія забрала (60% в Молдові, 50% в Білорусі), і ціну підняла, як їй хотілося - все в тому ж 2006 Молдова платила 110, при 95 Україною, а Лукашенко прогнозує підвищення ціни на газ для Білорусі вдвічі вже наступного року.

          Ще маєте якісь питанння?

          І те, що Ви, освоївши калькулятор, демонструєте чудеса своєї геніальности щодо ринку газу - це одне. Навіть те, що Юля жене відверту пургу про "зраду атєчєства", прекрасно знаючи та розуміючи реальну ситуацію - це також не дуже дивує, їй не впєрвой "спасати страну от газа", починаючи від налагодження плідного співробітництва між ЄЕСУ та Ітерою шляхом відстрілу українського директора Ітери до спроб в 2006 знову привести Ітеру, в якої не було нічого, крім обіцянок, на газовий ринок України.

          А от те, що Гриценко, виявляється, такий дріб'язково мстивий - це, чесно кажучи, здивувало. Хоча й це цілком пасує до тієї банки з павуками під лейблом "українська політика".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.02.26 | samopal

            Не судіть усіх по собі ©

            І наводьте докази, бо наразі це просто тупа брехня.
            Чи ви щось знаєте про газові контракти особисто, як "пірваісточьнік"? :p
            Україна мала (і має) міждержавну угоду про постачання газу до 2013 року, яку "патрійотам" тре було конче знести, щоб запхнути сюди свої газпромівські інтереси. Якщо "у Росіїї немає для України газу", то це значить, що у неї немає газу для Європи - качаючи 70 відсотків свого експорту через Україну, таке можна заявляти тільки для вухатих бельгійських дятлів.
            Вони також можуть із задоволення слухати, як та ж Росія надимається, щоб побудувати дорогезні газогони у обхід України (Польщі та Прибалтики) тільки через те, що у неї "немає гпзу для України".
            За нинішніх "транзитно-географічних" умов усі енергетичні проблеми України є штучними, і створені тільки за "патрійотичної" підтримки зсередини. А істерика навколо цього питання здіймається здебільшого ззовні ;), - в Україні нею промишляють "відповідальні патрійоти стабілізації" на чолі з прізідєнтом.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.02.26 | Shooter

              Ви вже сам з собою розмовляєте?

              В принципі, не дивуюся.

              samopal пише:
              > І наводьте докази, бо наразі це просто тупа брехня.

              :) Ви вчергове демонструєте свою "крайню обізнаність" щодо предмету суперечки.

              > Україна мала (і має) міждержавну угоду про постачання газу до 2013 року, яку "патрійотам" тре було конче знести, щоб запхнути сюди свої газпромівські інтереси.

              Розкажіть, будь-ласка, детальніше - з ким і на яких умовах є дана угода. А ми послухаєм "великого спеціяліста" з газового питання, повчимося уму-разуму.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.02.26 | samopal

                Тока послє вас!

                Shooter пише:
                Розкажіть, будь-ласка, детальніше - з ким і на яких умовах є дана угода. А ми послухаєм "великого спеціяліста" з газового питання, повчимося уму-разуму.
  • 2008.02.26 | Mossad

    це що, неграмотний Балога вводну складав? (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".