опитування: чи підтримаєте ви на референдумі Конституцію Ющенка?
02/25/2008 | толя дейнека
опитування доречно провести саме зараз, без запропонованого тексту. Все одно переважна більшість виборців його не читатиме, а загальний смисл ясний вже зараз: підсилення владних функцій Президента. На додаток можна передбачити, що в СП є велике бажання затвердити конституцію без участі Верховної Ради (або 3Ради, якщо так комусь миліше).
варіанти відповіді звичайні для референдуму
1) так, підтримую
2) ні, не підтримую
3) не піду/ утримаюсь
4) особлива думка (бо ми ж демократи!)
прошу шановне панство
варіанти відповіді звичайні для референдуму
1) так, підтримую
2) ні, не підтримую
3) не піду/ утримаюсь
4) особлива думка (бо ми ж демократи!)
прошу шановне панство
Відповіді
2008.02.25 | толя дейнека
2) ні, не підтримую
2008.02.25 | SEMENN
Мій голос.
2) ні, не підтримую2008.02.25 | Abbot
Так, якщо він відповідатиме...
моєму розумінню принципів розподілу влади. В будь-якому випадку, на відміну від декого, я читатиму проект дуже прискіпливо...2008.02.25 | Sean
"без запропонованого тексту" - це Ви дотепно утнули
У покійного св.п.Леоніда Філатова було таке: "те, чаво на бєлом свєтє ваапчє нє может бить". Так то - казка.Читати треба перш ніж голосувати. Інакше - вподобите си депутатам ВРУ. А це - моветон.
2008.02.25 | сябр
Це дурниці за визначенням
Чим так уже погана нинішня Конституція? що, у неї є якісь очевидні для кожного простого громадянина вади і він може їх оцінити і відповідно оцінити набагато кращу ющерівську Конституцію? Відповідь - ні. А розібратися у прописаних в Конституції механізмах взаємодії гілок влади людина без юридичної підготовки не зможе і відповідно не зможе винести про неї кваліфіковане судження. Тому сама ідея Ющенка щодо референдуму є глибоко неправильною. і саме за це заслуговує варіанта 2. А Ющенко заслуговує імпічменту за спробу узаконення узурпації влади. хоча. звичайно. цей імпотент навіть владу узурпувати толком не може. Але за одні лиш наміри слід надавати по руках!2008.02.25 | толя дейнека
в даному випадку текст не критичний
для дуже значної частки виборців питання прийнятності конституції буде тотожнє питанню: "чи маєте ви довіру до президента Ющенка?" (нагадаю, він ініціатор процесу). На жаль, це буде так.крім того, думаю, ми доволі добре знаємо пана президента, підсиленого секретаріатом, щоб добре уявляти, що вони можуть утнути в тексті. Загальний напрямок думок викладений зокрема в інтервью ДТ, і обговорювався а форумі.
тому опитування в форматі "без тексту" вирівняє політично просунутих учасників форуму з загальним рівнем виборця по країні. Наприклад я готовий сприймати відповідь "підтримую в залежності від тексту", як схильність відповісти "так" на референдумі.
ну от погодьтеся, як відповісти на пропонований юридичний текст всього двома можливими варіантами "так-ні"? це просто неможливо і зрештою нефахово. Так що хочете-нехочете, відповідь все одно будепитанням довіри.
2008.02.25 | Sean
перепрошую, такого підходу не розумію. Най вам інші відповідають
я не голосую невідомо за що.2008.02.25 | Simpleton
Re: перепрошую, такого підходу не розумію. Най вам інші відповід
Людині, профeсія якої, скажімо, банкір, алe котра в силу якихось хворобливих амбіцій бeрeться робити хірургічну опeрацію _і навіть пропонує якийсь на пeрший погляд нe зовсім ідіотський план цієї опeрації_, так от, такій людині я кажу твeрдe НІ, навіть нe бачачи в очі того плану(бо він мeні абсолютно нe цікавий).2008.02.29 | Sean
я звісно припускаю, що дурний єсмь, але анальогії не вкурив
якась вона кульгава нмд.А у ВРУ Вам Конституцію напишуть і затвердять Світочи Світового Конституціоналізму?
Най пан Бог милує
2008.02.26 | 100%
Облиште манірність. Тут всі свої
2008.02.29 | Sean
Ви що? Тут повно ворогів і агентів
2008.02.25 | Koala
без тексту - не підтримую
з текстом - почитаю, скажу...2008.02.25 | один_козак
Не підтримую Вашого опитування.
Частина народу текст читатиме, а частина, яка не читатиме, піде за тою частиною, яка читатиме. А досі жодна частина не читала і можемо тільки здогадуватися, що І ЯК там буде написано.2008.02.25 | толя дейнека
про конституцію не відомо нічого?
це не зовсім так. Президент дав розгорнуте інтервєю ДТ, де накреслив своє бачення змін (http://www.dt.ua/1000/1550/62151/).Президент своїм указом формує Конституційну комісію, яка має укладати текст. Це теж свідчить не тільки про стиль, але й відіб'ється на змісті документа.
ви звичайно, можете вдавати, що відповідь ваша з'явиться тільки тоді, коли ви побачите текст. Схоже, в такій позиції є доля лукавства. Як правило, спостерігаючи за кроками підготовки, можна передбачити результат і відповідно готувати свою позицію і реакцію.
чи вам близька поза "Ой, сюрпрайз, це так несподіванно!"? наврядчи..
2008.02.25 | OlalaZhm
Як казав мій тато: "Ще телятко в сраці..."
шо за дурня голосувати за те, чого нема?2008.02.25 | ziggy_freud
чи засуджуєте ви роман, якого не читали?
1) нічітал, но асуждаю2) дайте почитати, тоді скажу
3) мені пофік, романи не читаю
4) мені пофік, не люблю щось засуджувати
5) нічітал, аднака підтримую (додано останнім)
мій варіант - 2)
2008.02.25 | Koala
Краще питання
Чи поставите ви свій підпис під чистим аркушем паперу?> варіанти відповіді звичайні для референдуму
> 1) так, підтримую
> 2) ні, не підтримую
> 3) не піду/ утримаюсь
> 4) особлива думка (бо ми ж демократи!)
>
> прошу шановне панство
2008.02.25 | толя дейнека
ой, щось на тому аркуші напишуть, не переживайте
що напишуть - це можна гарантувати. Що напишуть і вас не спитають, теж дуууже ймовірно.ваша місія полягатиме в тому, щоб сказати 'так' чи 'ні', це все. Єдиний делікатний момент тут: конституція буде винесена на референдум тільки тоді, коли влада зможе отримати відповідь 'так'. В іншому випадку від референдума тікатимуть як чорт від ладана. Приблизно так само, як зараз з плебісцитом по НАТО.
я і пробував з'ясувати в грубому першому наближенні, чи світить нам це свято прямої народної демократії. Нема ніякої особливої задньої думки.
2008.02.25 | SpokusXalepniy
Пункт 5: не підтримую проведення референдума.
2008.02.25 | Englishman
дурне питання
толя дейнека пише:> опитування доречно провести саме зараз, без запропонованого тексту. Все одно переважна більшість виборців його не читатиме, а загальний смисл ясний вже зараз: підсилення владних функцій Президента.
Ви ж самі розумієте, що тутешня більшість читати текст як раз буде. То який же сенс у вашому питанні?
2008.02.26 | ilia25
Не зовсім, було вже багато витоків про текст новоі Конситиуції
Останнього номеру ЗН:Краткий список этих «позарез необходимых» полномочий обнародовал Игорь Юхновский, участвовавший в разработке проекта Конституции, но при этом (и это тоже показательно) не вошедший в конституционный совет. Если проект пройдет, президент получит право единолично назначать губернаторов, руководителей военного ведомства, МИД и СБУ. Он же будет назначать и премьера (по представлению депутатов), и других членов правительства (по представлению премьера). Глава государства сможет просто отменять (без обжалования в КС) постановления Кабмина и распускать парламент — причем не в строго определенных случаях, а тогда, когда сочтет нужным. Принимать и отменять законы можно будет вообще без депутатов — для этого предлагается использовать референдум и так называемое народное вето (причем, в отличие от президентского, депутаты не смогу его «преодолевать» голосованием 2/3 Рады). Ну и, разумеется, исполняется давняя мечта Леонида Кучмы об отмене депутатской неприкосновенности и сокращении числа законодателей (до 350 человек). Жестко? По заслугам — уверен Ющенко. На заседании конституционного совета президент не жалел красок, описывая бездеятельность и недееспособность Верховной Рады. И даже назвал её источником политической нестабильности в стране. Всё бы ничего, если не вспоминать, что предыдущий куда более деятельный парламент был распущен этим самым решительным критиком.
Впрочем, к кризису в нынешней Верховной Раде Банковая тоже приложила руку. А то и две. Об этом откровенно говорят не только оппозиционеры. «Самооборонец» Олесь Доний в среду прямо заявил, что «письмо трех» генсеку НАТО и блокирование парламента Партией регионов — не что иное, как спланированная провокация. Промежуточной целью которой является дискредитация не только нынешней Рады, но и парламентаризма в целом. А стратегической задачей — максимальная концентрация полномочий в руках главы государства и второй президентский срок Ющенко. Пусть и с опозданием, но Доний признался, что той же цели была подчинена и предвыборная кампания «НУ—НС» с её лозунгами об отмене депутатской неприкосновенности. Демонстрация неработоспособности парламента — просто следующий этап.
Осада парламентского президиума, шарики в зале и регулярное блокирование спикера в его кабинете действительно создают идеальный фон для любых конституционных инициатив президента. И дело даже не в том, что действия оппозиции напоминают откровенную клоунаду, вызывающую раздражение уже у 77% избирателей. Волей или неволей, но оппозиция лишает себя главной публичной трибуны, с помощью которой можно хоть как-то противодействовать попыткам переформатировать конституционное поле. Правда, не все эксперты согласны с тем, что регионалов используют вслепую. Тот же Олесь Доний уверен — ключевые игроки ПР сознательно подыгрывают Банковой.
Тарас Березовец идет еще дальше — он намекает на существование некоего «пакта бизнес-элит», совместными усилиями лоббирующих новую редакцию Конституции и её «проведение» через референдум. Правда, причины гипотетической заинтересованности «спонсоров» в перераспределении полномочий в пользу президента пока остаются загадкой. Или нас еще ждут сюрпризы в тексте новой Конституции?
Можу лише прокоментувати останній параграф -- лідери бізнес еліти можуть бути схильними до супер-президентської республіки бо це те, що їм знайоме і зрозуміле. Вони заробили свої мільярди у Кучмістані, і вони знають як домовлятись з папою. Точніше не "як", а "за скільки".
А та демократія, вона ж непрогнозована. Піпл вибере якусь Тимошенко, вона ще чого доброго почне їх трясти як буратітн -- адже владою своєю вона буде завдячувати виборцям, а не бізнес елітам.
2008.02.26 | 100%
По-іншому: Чи благословляєте Ви плюндрування Конституції ?
2008.02.26 | ilia25
Конституційний референдум -- це підле кидалово
Невже хтось не розуміє чому саме Ющенко хоче винести розроблену на Банковій конституцію на референдум?Бо його єдина надія що за нього голосуватимуть ті, хто або проект читати не будуть, або не розумітимуть написане -- тобто виборці, які в переважній більшості не є експертами у порівняльному дослідженні різних форм державного устрою.
Чи може хтось не розуміє, що секретаріат президента не є тим місцем, де можуть написати збалансовану конституцію? Тобто документ, який мав би на меті убезпечити функционування демократії, а не узаконити диктаторські повноваження президента?
2008.02.26 | Simpleton
Нe прeзидeнта, а балогану :-).
2008.02.26 | 100%
Re: Конституційний референдум -- це підле кидалово
ilia25 пише:> Бо його єдина надія що за нього голосуватимуть ті, хто або проект читати не будуть, або не розумітимуть написане -- тобто виборці
На відміну від виборів до ВР чи Президентських, де кожен голос був на обліку, тут відношення членів комісій буде дуже прохолодне. Про спостерігачів взагалі не відомо, на яких засадах ? Тобто, не оране поле для зловживань з народним волевиявленням. Навіть дозволити проведення такого референдуму дуже небезпечне.
2008.02.26 | Свiдомий
Голосуватиму проти за будь-яких обставин
щоб продемонструвати презу та балогану їхнє цiлковите полiтичне банкрутство.2008.02.26 | 100%
Як би туди ще одне питання втулити ?
Народний імпічмент народному Ющенку на американський манер в центрі Хоружівки.2008.02.26 | Mossad
4) особлива думка
так, якщо Конституція скасовуватиме або Кабмін (таким чином матимемо не безвідповідальну коруптократію, яку прагне легалізувати Ющенко підходом "екстра-Кучма", а президентську республіку за моделлю США)так, якщо вона скасовуватиме посаду президента і взагалі "голови держави"
так, якщо головою держави буде конституційний монарх.
У решті випадків -- ні.
2008.02.26 | ilia25
Я б під цим підписався
Mossad пише:> так, якщо Конституція скасовуватиме або Кабмін (таким чином матимемо не безвідповідальну коруптократію, яку прагне легалізувати Ющенко підходом "екстра-Кучма", а президентську республіку за моделлю США)
>
> так, якщо вона скасовуватиме посаду президента і взагалі "голови держави"
>
> так, якщо головою держави буде конституційний монарх.
Лише одне зауваження -- всі ці моделі працюють лише завдяки наявності парламентського контролю над виконавчою владою. Відміннисть американської моделі в тому, що там цей контроль створено в якості додаткової функції -- права парламетнтських комітетів допитувати будь-кого, включаючи президента та проводити незалежні розслідування. Плюс проста та зрозуміла процедура імпічменту.
2008.02.26 | Mossad
слушні корективи (-)
2008.02.29 | Koala
Якщо буде винесено той варіант, що на Главреді - тоді ні.
2008.02.29 | Чучхе
Некоректне формулювання
Якщо на референдумі питання буде сформульоване так "чи пілдтримуєте ви такий-то законопроект про нову конституцію" - я дам відповідь, прочитавши той проект, зваживши подобається він мені чи не подобається2. але мені здається, що на референдум буде винесено абстрактне питання на ктшталт "Чи Ви за нову конституцію, яка буде гарантувати вам достаток і благополуччя?". На такий референдум я просто не піду, оскільки відповіді хоч "так", хоч "ні" можуть бути потрактовані як завгодно широко, аж до прямо протилежних бажанням виборців
2008.02.29 | толя дейнека
2 - не думаю
ініціатори референдуму і так перебувають в досить слизькій систуації, і легітимність цієї витівки ще не підтверджена ані в україні, ані в європі (навпаки, звіди прийшли негативні сигнали). Тож якщо референдум відбудеться, організаторам нема смислу ускладнювати своє життя ще й розпливчастими питаннями.2008.02.29 | Чучхе
Будь яке питання буде передбачати багато трактувань
крім одного - голосування на тему: чи підтримуєте ви оцей документ в оцій його редакції - так/ні2008.02.29 | Убітий Єнот
Я против принятия Конституции на референдуме
Человек не имеющий юридического образования не сможет оценить ее правильно.Ельцинщина нам не нужна.
2008.02.29 | Koala
А я не проти остаточного затвердження на референдумі
після голосування 300 голосами у ВР.2008.02.29 | толя дейнека
оце клас
із задоволенням віддав би голос у такому випадку. Текст був би легітимний і освячений ім'ям народу. В разі затвердження .