МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Земля і право

02/27/2008 | Майдан-ІНФОРМ
З усіх національних багатств, які має Український народ, Конституція визначає основним – землю. Завдяки постійному зростанню вартості землі, ця сфера стала однією з найбільш корумпованих в Україні. Безкоштовна приватизація землі, виділення в натурі земельної частки (паю), придбання ділянки за договором купівлі-продажу, прийняття у спадщину – питання, які стосуються мільйонів українців.

Приватизація землі у вузькому розумінні – це передача у власність громадян тих земельних ділянок, які раніше були у них в користуванні і стосується лише громадян. У широкому розумінні – набуття земельної ділянки у власність будь-яким шляхом: безоплатне отримання ділянки, прийняття спадщини, виділення в натурі земельного паю, придбання за договором купівлі-продажу тощо і стосується, крім кромадян, юридичних осіб, іноземних громадян та інших суб’єктів земельно-правових відносин.

Величезний попит на земельні ділянки (паї) в містах і селах, розміщених поблизу з боку фізичних і юридичних осіб породжує величезну та різноманітну множину зловживань з боку місцевих чиновників та дрібних виконавців під час надання та оформлення земельних ділянок.

Експерт Інституту громадянського суспільства В. Артеменко визначає такі причини корупції у земельній галузі:
•непрозорі схеми в питаннях надання у використання нерухомості;
•незастосування принципу «єдиного вікна» у питаннях землекористування;
•неефективна кадрова політика органів державної влади і місцевого самоврядування;
•слабкі інститути відповідальності.

Незважаючи на постійне вдосконалення законодавства щодо запобігання корупції, розвиток нормативної бази, значні бюджетні витрати, ситуація не поліпшується.

Основна причина - правова необізнаність громадян та, головне, відсутність громадянської ініціативи населення у відстоюванні своїх прав в органах влади, судах, органах охорони правопорядку. Саме громадяни повинні тиснути на прокуратуру, міліцію та суди з метою розкриття та покарання проявів корупції.

Для озброєння громадян знаннями земельного законодавства та практики земельних відносин Інститут громадянського суспільства спільно з аналітично-дослідницьким центром «Інститут міста» видали посібник «Земля і право: як уберегтися від корупції?». У книжці доступною мовою викладено основні положення Земельного кодексу України та надано поради, як захистити себе від чиновника, який вимагає хараба чи намагається використати своє службове становище у приватних інтересах.

У брошурі можна знайти інформацію про функції державних та місцевих органів влади щодо приватизації землі; склад та цільове призначення земель України; право власності та право користування землею; підстави набуття права на землю; способи захисту прав на земельні ділянки; порядок вирішенняземельних спорів. Для полегшення роботи з документами упорядники розмістили зразки цивільно-правових угод та документів – типові договори купівлі-продажу, дарування, міни земельної ділянки. Книжку можна отримати безкоштовно, звернувшись до Інституту громадянського суспільства за тел. 529-73-24. Кількість примірників обмежена!

Відповіді

  • 2008.02.28 | Нововолинськ

    Що за телефон у статті - там відповідає хамло

    Зателефонував по номеру, що наданий в статті, там якийсь мужчина підняв трубку, вислухав про наші звернення до органів держ. влади і про неможливість, поки що,добитися правди в земельних справах і прохання надати анонсовану книжку, грубо відрізав: - "Работать надо, а не писать" і кинув трубку.

    Прохання модератору сайта - зніміть цю статтю, щоб люди не тратили час, нерви і гроші на це хамло.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.28 | ІГС

      Re: Що за телефон у статті - там відповідає хамло

      Шановний, наш тел. 529-73-94, пробачте.....
      електрона версія доступна: www.csi.org.ua
      З повагою, Інститут громадянського суспільства


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".