МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Щось я не вкурив-так що Юля в Газпрому виміняла,шило на мило?(л)

03/05/2008 | 123
http://pravda.com.ua/news/2008/3/5/72677.htm
Крім того, Тимошенко заявила, що уряд пропонує "Газпрому" у рамках компенсації його доступу на український ринок продажів природного газу в результаті ліквідації СП "УкрГаз-Енерго", надати дочірнім компаніям "Газпрому" ліцензії на самостійний продаж газу в Україні в обсягах близько 1,25 млрд. кубометрів у рік.

"З питання 25% участі "Газпрому" в "УкрГаз-Енерго" ми могли б абсолютно обійтися без створення СП-1 і СП-2, що руйнують фінанси "Нафтогазу", а запропонувати дочірнім компаніям "Газпрому" одержати ліцензії (на продаж газу споживачам України) у розмірі 25% або близько 5 млрд. кубічних метрів, що має "УкрГаз-Енерго", - пояснила прем'єр.

Вона підкреслила, що питання про розмір цих ліцензій може бути предметом переговорів, однак ключовою умовою є відмова від послуг "УкрГаз-Енерго".
---

Тобто замість віддати Газпрому шматок українського ринку шляхом надання йому долі в спліьній з Нафтогазом компанії, яка монопольно продає газ на внутрішній ринок, пропонується віддати Газпрому шматок українського ринку шляхом надання власне Газпрому (чи його 100% дочці) шматка цього ринку "в натурі". Замість ділити з Газпромом монопольного компанію-продавця пропонується поділити ринок на дві окремі одна від іншох компанії.

Розмір газпромівського шматка ринку, ясно, буде не 25%, бо ж Газпром захоче собі ще й долю РУЕ (ще 25%), та й Тимошенко каже, що готова збільшувати цю долю.

І чим другий спосіб віддавання внутрішнього ринку принципово кращий для України ніж перший (крім можливості відрапортувати "я вигнала посередників!")?

Відповіді

  • 2008.03.05 | Предсказамус

    Как вкурите - расскажете, ОК?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.03.05 | Хвізик

    просто розіграно чергову партію на лохотроні

  • 2008.03.06 | S@nya

    Таки не вкурив

    123 пише:

    > Тобто замість віддати Газпрому шматок українського ринку шляхом надання йому долі в спліьній з Нафтогазом компанії, яка монопольно продає газ на внутрішній ринок, пропонується віддати Газпрому шматок українського ринку шляхом надання власне Газпрому (чи його 100% дочці) шматка цього ринку "в натурі". Замість ділити з Газпромом монопольного компанію-продавця пропонується поділити ринок на дві окремі одна від іншох компанії.
    >

    Йдеться про частку ринку, яку Газпром контролював і раніше через свої 25% в УГЕ. В той час як "схема Ющенка" означала доступ для Газпрому до 50% ринку, а з огляду на його домінантне положення в СП - іще більше.

    > Розмір газпромівського шматка ринку, ясно, буде не 25%, бо ж Газпром захоче собі ще й долю РУЕ (ще 25%), та й Тимошенко каже, що готова збільшувати цю долю.
    >

    Звідки це "ясно"? Де Тимошенко таке казала?

    > І чим другий спосіб віддавання внутрішнього ринку принципово кращий для України ніж перший (крім можливості відрапортувати "я вигнала посередників!")?

    по-перше, Ви маніпулюєте фактами, змальовуючи цей "другий спосіб". По-друге, відсутність посередників підвищить прозорість відносин і знизить можливості виведення коштів в тінь.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.06 | 123

      Ну так Ви мені все покажітє і раскажітє :)

      S@nya пише:
      > 123 пише:
      >
      > > Тобто замість віддати Газпрому шматок українського ринку шляхом надання йому долі в спліьній з Нафтогазом компанії, яка монопольно продає газ на внутрішній ринок, пропонується віддати Газпрому шматок українського ринку шляхом надання власне Газпрому (чи його 100% дочці) шматка цього ринку "в натурі". Замість ділити з Газпромом монопольного компанію-продавця пропонується поділити ринок на дві окремі одна від іншох компанії.
      > >
      >
      > Йдеться про частку ринку, яку Газпром контролював і раніше через свої 25% в УГЕ. В той час як "схема Ющенка" означала доступ для Газпрому до 50% ринку, а з огляду на його домінантне положення в СП - іще більше.

      Про "домінантне положення" я не зрозумів...

      > > Розмір газпромівського шматка ринку, ясно, буде не 25%, бо ж Газпром захоче собі ще й долю РУЕ (ще 25%), та й Тимошенко каже, що готова збільшувати цю долю.
      > >
      >
      > Звідки це "ясно"? Де Тимошенко таке казала?

      Я навів текст інформаційного повідомлення у своєму пості.

      Наводжу ще раз: "Вона підкреслила, що питання про розмір цих ліцензій може бути предметом переговорів, однак ключовою умовою є відмова від послуг "УкрГаз-Енерго"

      Коли Юля каже - "ми пропонуєму розмір 25%, але питання розміру може бути предметом переговорів" - можете з цього зробити висновок інакший від мого?

      > > І чим другий спосіб віддавання внутрішнього ринку принципово кращий для України ніж перший (крім можливості відрапортувати "я вигнала посередників!")?
      >
      > по-перше, Ви маніпулюєте фактами, змальовуючи цей "другий спосіб". >

      Думаю, Ви просто неуважно прочитали :)

      Юля прямо сказала - 25% це є перша пропозиція, і вона готова поступатися у бік збільшення.

      > По-друге, відсутність посередників підвищить прозорість відносин і знизить можливості виведення коштів в тінь.

      Наявність 50% у Нафтогазу в УГЕ - недостатньо для забезпечення прозорості в роботі цієї компанії та унеможливлення виведення грошей компанії в тінь?!

      Оцього Вашого "по-друге" я зовсім не зрозумів...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.06 | Николай Чернигов

        Ну так Вам хоть рассказывай, хоть песни пой...

        123 пише:
        > Про "домінантне положення" я не зрозумів...

        Что толку с украинских 50% акций, если фамилия председателя правления Укргазэнерго Воронин?

        > Наводжу ще раз: "Вона підкреслила, що питання про розмір цих ліцензій може бути предметом переговорів, однак ключовою умовою є відмова від послуг "УкрГаз-Енерго"
        > Коли Юля каже - "ми пропонуєму розмір 25%, але питання розміру може бути предметом переговорів" - можете з цього зробити висновок інакший від мого?

        25% от чего? От всего рынка газа, как было в 2007 году? Или от 5 млрд.м3 (разменра лицензии УГЭ)? Вы сами то прочитали заглавную новость? Вроде бы сами ее размещали.

        > І чим другий спосіб віддавання внутрішнього ринку принципово кращий для України ніж перший (крім можливості відрапортувати "я вигнала посередників!")?

        Да тем, что первый способ (вариант 2007 года) - это фактически 100% рынка (без населения), а второй - лицензия на 1,25млрд.м3 газа (торг в 2 или даже 3 раза возможен :) )

        > Наявність 50% у Нафтогазу в УГЕ - недостатньо для забезпечення прозорості в роботі цієї компанії та унеможливлення виведення грошей компанії в тінь?!
        > Оцього Вашого "по-друге" я зовсім не зрозумів...

        Ну так кто Вам проФФессор, чтобы пояснить? Посмотрите на Укрнафту - там у государства более, чем 50%. А как насчет тени? Или Вы начали эту тему не будучи в курсе, что по украинскому законодательству, чтобы поменять руководство нужно 60% голосов акционеров?
      • 2008.03.06 | samopal

        Паказиваю (/)

        Навожу цитату з форума ФУП. Нік diletant(ka), котрого там "прочьна павязивают" з сикритаріатом нації:
        http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,202083400

        "вот с утра было много веток, в которых юльков пытались расколоть на внятный ответ: а за что собсногвря Юля борется и чего они собсногвря хотят?
        Большинство стыдливо отмалчивалось или намекало, что Юля лучше знает, но некоторые озвучили позицию.

        Так вот, оказалось, что только единичные юльки хотят газа по 179.
        Большинство убедительно доказывали, почему газ по 179 - зло, и чем газ по 314 лучше.
        Аргументация разная. Например, дешевым газом мы олигархов кормим, а их надо в черном теле держать, а ради этого и пояс затянуть не жалко. Или поясняли, что газ по 179 типа ворованый, а нам ворованого не надо, нам надо честный газ по 314. Цену можно уточнять - может и 300, может 240, может 500 (такие цифры назывались) - но однозначно по рыночной цене.
        Некоторые говорили, что нам ваще ихнего газа не надобно, мы и буржуйками обойдемся, нехай подавятся; а чтоб наверняка подавились - надо европейцам вентиль перекрыть, мало ли что там мы в хартии подписали - если мы енту хартию нарушим, то нам за это ничего не будет.

        И еще все однозначно говорили, что по старым схемам ни копейки не заплатим, это Ющ слабак такое могет, а Юля - никахда, победа или смерть.
        Так убедительно говорили, что я аж заколебалась.

        А тут Юля на тебе - газ по 179 и по старым схемам, пока новые не придумали...и через РУЭ... и УГЭ...
        Чтож енто делается?
        Юля что, над вашими лучшими чувствами надругалась, в душу плюнула?

        Раньше я бы подумала, что юльки как флюгеры - куда багиня повернет, туда и глядят. Но утром мне объяснили, что я дилетантка и политику партии не понимаю, а они типа умные и правильные и потому знают, что газ по 179 это зло и что Юля на это не пойдет. Так шо выходит, енто Юля вас обманула."


        "Ход мислєй" нікого не нагадує? ;)
        Скажіть, шановний, ви й справді не розумієте різницю між "часткою власності" і "часткою ринку"? А між акціями та ліцензіями?
        Порівняйте те, що, завдяки унікальним™ домовленостям прізідєнта від 2006-го року, ми маємо в Україні зараз, iз тим, що він озвучує у "директивах" та з тим, що написано у повідомленні Інтерфаксу. Але газ вже ніхто не перекриває... :p
        Врахуйте також, що це ще тільки попередні домовленості і "патрійоти газпрома" ще будуть впиратися і з-за кордону і зсередини.
        Слава "патрійотам"!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.06 | 123

          Питання було просте. Або пишіть просто, або не пишіть.

          Можете пояснити чим Юлін варіант кращий від бойковського (крім "25%+ торг краще ніж 50%" - що неочевидно, бо ж "торг") - то пояснюйте.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.06 | samopal

            Ще раз

            Скажіть, шановний, ви й справді не розумієте різницю між "часткою власності" і "часткою ринку"? А між акціями та ліцензіями?
            Порівняйте те, що, завдяки унікальним™ домовленостям прізідєнта від 2006-го року, ми маємо в Україні зараз, iз тим, що він озвучує у "директивах" та з тим, що написано у повідомленні Інтерфаксу. Але газ вже ніхто не перекриває...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.03.06 | Хвізик

              от же ж історія з тим газом

              ніхто ні хіра не розбирається. а якщо хто й говоре, що розбирається, то називає мудаками тих, котрі чесно визнають, що не розбираються. а нема, щоб до ладу пояснити, бо мабуть то тільки так кажуть, буцім-то розбираються, а насправді самі тупарі
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.03.06 | samopal

                Ви теж не знаєте?

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.03.06 | Хвізик

                  так. я тупий. ніхіра не розбираюсь. бютівський варіант все рівно

                  не пройшов, принаймні той, що пропаґувався. пройшов варіант юща, який він і без того випрацював без перекриття кранів, то де там перемога Юлі?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.03.06 | samopal

                    Так не "розбираєтесь", чи "все рівно не пройшов"?

                    Поки що, ще взагалі не "пройшло" нічого, крім того, що Газпром відкрутив назад вентиль, але УГЕ газ не отримує.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.03.06 | Хвізик

                      Re: Так не "розбираєтесь", чи "все рівно не пройшов"?

                      samopal пише:
                      > Поки що, ще взагалі не "пройшло" нічого, крім того, що Газпром відкрутив назад вентиль, але УГЕ газ не отримує.
                      і це вважається перемогою Юлі?
                      зрозумів
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.03.06 | samopal

                        Точно зрозуміли?

                        Хвізик пише:
                        зрозумів

                        Про всяе випадок повторю ще раз:
                        Поки що, ще взагалі не "пройшло" нічого, крім того, що Газпром відкрутив назад вентиль, але УГЕ газ не отримує. Замість нього ексклюзивним імпортером газу знову став НАК Нафтогаз. Принаймні, до кінця кварталу.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2008.03.06 | Хвізик

                          Re: Точно зрозуміли?

                          samopal пише:
                          > Хвізик пише:
                          > зрозумів
                          >
                          > Про всяе випадок повторю ще раз:
                          > Поки що, ще взагалі не "пройшло" нічого, крім того, що Газпром відкрутив назад вентиль, але УГЕ газ не отримує. Замість нього ексклюзивним імпортером газу знову став НАК Нафтогаз. Принаймні, до кінця кварталу.
                          ага
                          і РУЕ на ринку лишається?
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2008.03.06 | samopal

                            Re: Точно зрозуміли?

                            РУЕ є зовнішнім постачальником. Поки що, його трактують як "кусок Газпрома":

                            «Ніяких додаткових новостворених СП Україні не потрібно. З 1 березня "УкрГазЕнерго" не працюватиме на внутрішньому газовому ринку України", - додала прем'єр.

                            Також прем'єр повідомила, що Україна готова перерахувати засоби за спожитий в січні-лютому газ на рахунок, який буде зручний для "Газпрому".

                            "Ухвала, яка сьогодні було прийнято, передбачає, що ці гроші (за спожитий в січні-лютому газ) перераховуватимуться безпосередньо Rosukrenergo. Але в процесі домовленостей ми готові за січень і лютий перерахувати гроші туди, куди домовимося з "Газпромом" для того, щоб "Газпрому" було зручно", - сказала прем'єр.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2008.03.06 | Хвізик

                              тобто, фактично, чого добилися, то те, що газбром відмовився від

                              ультиматуму.
                              невідомо, чи надовго, але поки що ідмовився.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2008.03.06 | samopal

                                Таки не зрозуміли...

                                Ультиматум висувався на прохання "зацікавлених патрійотів". Зацікавлені вони були у збереженні (і розширенні) діяльності УГЕ в Україні та схем постачання "невідоиочийого" "дешевого газу" через посередників, що вже майже довело до ручки НАК Нафтогаз (а там і до труби - "рукой падать").
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2008.03.06 | Хвізик

                                  Re: Таки не зрозуміли...

                                  samopal пише:
                                  > Ультиматум висувався на прохання "зацікавлених патрійотів".
                                  он воно що! тоді це троха пояснює логіку подій. і хто ж ці патріоти поіменно? гімнюкович і бойко?
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2008.03.06 | samopal

                                    Re: Таки не зрозуміли...

                                    Ті, хто впроваджував унікальні™ угоди 2006 року з тим РУЕ. Бойко теж є "відповідальним патрійотом Газпрома"
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2008.03.06 | Хвізик

                                      Re: Таки не зрозуміли...

                                      samopal пише:
                                      > Ті, хто впроваджував унікальні™ угоди 2006 року з тим РУЕ. Бойко теж є "відповідальним патрійотом Газпрома"
                                      а чому газбром до них такий "добрий" що аж на такий сумнівний крок пішов, як проголошення ультиматуму?
                • 2008.03.06 | TrollSeeker

                  Фізик, може й розібрався б, але тут інший випадок...

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.03.06 | samopal

                    Хімік?

                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.03.06 | TrollSeeker

                      Після деяких моментів засумнівався,...

                      ...що там хоч якоюсь наукою пахне. ;)
                  • 2008.03.06 | ОРИШКА

                    Нє, продолжайте, плз, я ж не физик, а понять хоцеццо!

            • 2008.03.06 | 123

              Ясно, я так і думав

            • 2008.03.06 | Анатоль

              А Самопал не розуміє, чи маніпулює?

              >ви й справді не розумієте різницю між "часткою власності" і "часткою ринку"? А між акціями та ліцензіями?

              Чим визначається власність УГЕ? Кількістю столів і компютерів в арендованому офісі, чи долею укр.газ ринку?
              Чим визначається ціна акцій УГЕ?
              Чи будуть всі її акції коштовати більше тих столів без ліцензій працювати на укр. ринку?
              Тож не потрібно високопарно наводити тінь на прості речі.
              Для торгового посередника УГЕ власнісь, акції, це не що інше як ліцензія (право) на долю укр. ринку.
              Бо нема в неї ніякої іншої власності.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.03.06 | samopal

                Пане Анатоль, а шо таке "рейдерство"? (/)

                Кабинет министров Украины не имеет правовых оснований аннулировать лицензию «УкрГазЭнерго».

                Об этом журналистам сообщил советник председателя правления компании Андрей Галущак.

                По его словам, соответствующее решение относительно аннулирования лицензии и ликвидации предприятия имеют право решать только акционеры, то есть RosUkrEnergo и «Газпром». «Теперь таких сообщений от акционеров не было», – отметил А. Галущак.

                Он также заявил, что НАК «Нафтогаз Украины» не имеет правовых оснований поставлять газ украинским предприятиям.

                «В настоящее время заключен лишь один договор о поставках среднеазиатского газа, и этот договор имеет компания «УкрГазЭнерго». Кроме нас нет ни одной компании на рынке Украины, которая имеет контракт на поставки среднеазиатского газа. Поэтому заявления НАК «Нафтогаза» относительно их поставок газа в этом случае вряд ли являются законными, ведь они и до сих пор не заключили внешние договоры», – сказал он.

                Галущак также допустил, что ситуация вокруг «УкрГазЭнерго» «может привести к увеличению внешнего долга перед «Газпромом». При этом он отметил, что сумма долга Украины перед Газпромом, которая осталась с 2007 г., составляет 1 млрд 370 млн грн.


                http://www.obkom.net.ua/news/2008-03-03/1655.shtml

                Слава "патрійотам", пане Толік! :p
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.03.06 | Анатоль

                  А 2+2, кажуть, буде 4.

                  >аннулирования лицензии и ликвидации предприятия имеют право решать только акционеры, то есть RosUkrEnergo и «Газпром».

                  Ясен пєнь.
                  Правда, тут ще Нафтогаз забули помянути серед акціонерів з його 50%
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.03.06 | samopal

                    Схоже, рахувати ви вже навчилися

                    Анатоль пише:
                    Правда, тут ще Нафтогаз забули помянути

                    Не передивайте, нічого вони не забули - з Нафтогазом тепер судяться з усієї сили.
  • 2008.03.06 | толя дейнека

    Re: Щось я не вкурив-так що Юля в Газпрому виміняла,шило на мило?(л)

    Газпром взагалі спочатку пропонував Нафтогазу викупити долі РУЕ і УГЕ - це взагалі гроші за повітря. Газпром ніби сберіг позиції, які виторгував у Ющенка в січні 2006, але посунути Газпром із завойованого задача не проста.
    Україна ніби позбувається від посередника, а РУЕ досить щільно обсів не тільки внутрішній ринок, але й газогони, газосховища і, до речі, нульове пільгове мито при ввезенні газу.

    Юлька виглядає зараз як чемпіонка. Маючи не найсильніші позиції, плюс зрадника і панікера Юща в тилу, задекларовані цілі досягнуті повністю. Чи принаймні перша черга цілей.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.06 | толя дейнека

      ціна 180 на вході зберігається

      якщо так, тоді Газпром приходить на наш ринок, де вхідна ціна 180, тоді він виходячи з цієї ціни продає свій газ, а не за озвучені 314. Велкам! Більше газа, кращі ціни. В Газпрому і так нині казкова прибутковість, щонайменше 200% маржі при ціні в 180.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.06 | Альберт

        Нема такого! Собівартість видобутку 1000 кубів в Росії

        з 98 року піднялася десь утричі, бо без переобладнання, навчання та продовження використання радянських підходів москалі б вже зараз втратили країну, а не тільки родовища. Що доречі, вони все одне втрачають - саме зараз... 8)))))))

        Шкода тільки - що не ми купуємо... Хоча можливо і не шкода.. 8) Торгувати із москалем - себе ганьбити.. 8)))))))
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.06 | толя дейнека

          ну а 98 вона була на рівні 12$

          крім того, більша частина топ-менеджменту російських енергетичних компаній - це англійці, голандці, американці. Вони їздять туди за добре оплачуваною роботою, і навіть не говорять російською. Питання менеджменту компаній щонайменше поставлено на західні рейки, і головним питанням компанії вже стає ріст її капіталізації. Не як набити кишені баблом, а капіталізації.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.06 | Альберт

            Пробачте - капіталізація це "надування щоків", не більше...

            Можу навести власний приклад, але не хочу. Я далеко не Газпром...

            Газ ніколи не був на рівні 12$, Ви щось плутаєте... найменша сума собівартості була десь в самому доступному місці в період якраз дефолту - чув по телевізору, десь в Тюменський області на рівні 22 (а бажано було вже тоді не менше 44. Україна тоді його купувала по 36, здається? 8)))))) Але справа навіть не в тому. Тоді, доречі, в Росії була піврічна заборгованість по зарплатні навіть в цій єдиній працюючий галузі. 8) Але повторюю - справа не в тому, яка ціна у газа, справа набагато серьозніша.

            Україна зараз єдиний запобіжник реалізації плану Кремля ще за часів Брєжнєва - всадити газову голку в європейську вену (не в ту, котрий Відень)! 8) Отака вона "Дружба"! 8))))))))))))... Європа несвідомо мусить нам п'яти лизати із простої вдячності - хоча півплану попри наш опір кремлядям майже вдалось реалізувати.... Майже!... 8)))))))))
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.03.06 | толя дейнека

              ви щось путаєте

              1. 2005 Газпром продава газ Україні по $50, і зампред Газпрома Рязанов на внутрішній нараді казав, що це вигідний контракт. Навіть з урахуванням інфляції і зарплат Газпром зараз легко наварює дві ціни.

              2. не знаю як надування щок, але капіталізація є основною метою сучасного капіталістичного підприємства, більшого за сімейну крамницю. Якщо це надування щок - хай буде, байдуже як досягається результат.

              3. треба назвати і головних супротивників газової голки для Європи. Це чотири нафтові корпорації, які вважають, що поставляти нафту для ФРН та поруч - це їхня одвічна вотчина. Зокрема, вони фінансували закриття АЕС в ФРН та Італії за "народною ініціативою".
              Я не знаю чим Ексон чи Шелл кращі (чи гірші) за Газпром. Всі рябоє, всі монополісти, всі користується всією міццю державного апарата для просування своїх танкерів, ннафтопроводів і добувних веж.
      • 2008.03.06 | samopal

        Не факт

        Поки що мова йде про розрахунок за газ отриманий у першому кварталі. І Йуля пропонує Газпрому перерахувати гроші або на РУЕ, або "куди йому зручніше". Що там буде далі - невідомо, але у де-яких російських ЗМі вже знов розповідають про 314,5. Натомість відомо, що Газпром погодився на умови Туркменії і з другого півріччя купуватиме їхній газ не по 130, а по 160 баксів. Зараз важливо вибити усіх посередників з внутрішнього ринку і перейти до прямих переговори х Газпромом на тему ціна/транзит, хоча якісь угоди про транзит Ющенко з Єхануром та Івченком, ніби-то, попідписували 2006 року - треба знати подробиці.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.06 | Хвізик

          тобто, ніякої юліної перемоги поки що немає?

          samopal пише:
          > Поки що мова йде про розрахунок за газ отриманий у першому кварталі. І Йуля пропонує Газпрому перерахувати гроші або на РУЕ, або "куди йому зручніше". Що там буде далі - невідомо, але у де-яких російських ЗМі вже знов розповідають про 314,5. Натомість відомо, що Газпром погодився на умови Туркменії і з другого півріччя купуватиме їхній газ не по 130, а по 160 баксів. Зараз важливо вибити усіх посередників з внутрішнього ринку і перейти до прямих переговори х Газпромом на тему ціна/транзит, хоча якісь угоди про транзит Ющенко з Єхануром та Івченком, ніби-то, попідписували 2006 року - треба знати подробиці.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.06 | толя дейнека

          я ж і писав "якщо"

          на друге півріччя ціна виросте.

          але підніматися до 300 - це поразка. ціна для україни має бути на 150-100 нижча ніж для західного кордону. Туркменбаші має отримувати настільки більше, щоб в нього в кожен конкретний момент не було спокуси будувати Набукко (ця ціна обраховується на калькуляторі). Україна має отримувати туркменський газ+ транспорт Росією+ скромний процент Міллеру-Медведєау на пенсію. Сьогодні це 180. Це прийнятний результат, я не думаю, що Юля не зможе на нього вийти. Ну хоча б з мотиву, що в неї справжні лідерські (президентсько-гетьманські) амбіції.

          Погіршення умов купівлі газу або ціни буде поразкою Юлі. І знайдеться немало, хто буде їй цим шпиняти, навіть і без Балоги. Але можливостей в Юлі все ж таки більше, ніж в Фірташа з Могилевичем, ці можливості треба реалізувати в результат.
          Принаймні один результат вже є: Нафтогаз зможе трохи одужати без кровопивців на трубі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.06 | samopal

            Якщо

            1) ціна може бути і по 300, але від цього має залежати ціна транзиту.
            2) З урахуванням ціни транзиту, було б логічно, щоб газ для України був трохи дешевшим, ніж для Польщі, скажімо. У іншому випадку Україні немає чого домовлятися про транзит з Газпромом - краще домовлятися з європейськими споживачами, а ті нехай купують газ на кордоні Росія-Україна. Енергетичну хартію Україна підписала, а Росія ні (інакше вона б собі таких витребкньок з вентилем не дозволила б).
            3) Туркменія не має ніякого відношення до Набукко. Принаймні, на нинішній стадії. Вона тягне трубу на Китай, але потужність тієї труби все одно не перекриє плановане збільшення видобування газу - 120 млрд. кубів до кінця 2010 р. (за минулий рік - 67). Ну і так далі...
            Я десь недавно про все це вже писав.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.03.06 | Bayan

              Золота ідeя: хай ЄC купує газ на кордоні Росія-Україна

              samopal пише:
              > ...У іншому випадку Україні немає чого домовлятися про транзит з Газпромом - краще домовлятися з європейськими споживачами, а ті нехай купують газ на кордоні Росія-Україна. Енергетичну хартію Україна підписала, а Росія ні (інакше вона б собі таких витребкньок з вентилем не дозволила б).
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.03.06 | samopal

                Ця ідея була озвучена БЮТ вже давно.

                Але "відровідальні патрійоти" на таке не підуть - може зменшитись кількість мицинатів нації.
            • 2008.03.06 | толя дейнека

              Re: Якщо

              samopal пише:
              > 1) ціна може бути і по 300, але від цього має залежати ціна транзиту.
              ціну 300 не скомпенсує ніяке припустимепідвищення цін транзиту, Україна просто втратить ~ $2-4 млрд річно.
              > 2) З урахуванням ціни транзиту, було б логічно, щоб газ для України був трохи дешевшим, ніж для Польщі, скажімо. У іншому випадку Україні немає чого домовлятися про транзит з Газпромом - краще домовлятися з європейськими споживачами, а ті нехай купують газ на кордоні Росія-Україна. Енергетичну хартію Україна підписала, а Росія ні (інакше вона б собі таких витребкньок з вентилем не дозволила б).
              погана ідея. Україна, користуючись унікальним становищем, може домогтися значно кращих умов, ніж формула "ФРН мінус транзит". Тому треба домовлятися самим, а не віддавати наші козирі користуватися ЄС чи то Америці.
              > 3) Туркменія не має ніякого відношення до Набукко. Принацмні, на нинішній стадії. Вона тягне трубу на Китай, але потужність тієї труби все одно не перекриє плановане збільшення видобування газу - 120 млрд. кубів до кінця 2010 р. (за минулий рік - 67). Ну і так далі...
              Це Наббуко не має відношення до Туркменії і відтак не має відношення до реальності - в них нема газу. Схема відносин Газпрому і України з туркменами має бути стратегічно, як я писав: запрпонована нами ціна і існуючі газогони мають відбити в туркменбаші спокусу будувати газогон в обхід України. Це цілком реальна задача, якщо не буде саботажу різних фірташів з агентами в кабінетах.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.03.06 | samopal

                Можете навести розрахунки?

                толя дейнека пише:
                ціну 300 не скомпенсує ніяке припустимепідвищення цін транзиту, Україна просто втратить ~ $2-4 млрд річно.

                Мої чомусь дають протилежний результат:
                http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_arch2008&trs=-1&key=1202610610
                http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1204563717&first=&last=

                толя дейнека пише:
                Наббуко не має відношення до Туркменії і відтак не має відношення до реальності - в них нема газу.

                Толя, ви про кого, чи про що?
                http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1204558835&first=&last=
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.03.06 | толя дейнека

                  розрахунки

                  якщо україна підвищить транзит з 1.7 до європейських 3.2, вона отримає додатково 10*1.5*100'000'000=1.5 млрд, ну хай 3 млрд
                  якщо росія підніме ціну на газ до зі 180 до 330, україна платитиме додатково 50'000'000*150=7.5 млрд

                  підвищеня цін на транзит в жодному разі не скомпенсує підвищення цін на газ. ні про який транзит по 7.5 мови не йде, росія тоді побудує танкери і возитиме скраплений газ, побудує 10 газогонів дном моря. 7.5 можливі лише десь в локальних мережах, а не в магістральних газогонах з магістральними обсягами і цінами.

                  найгірше в ситуації підвищення цін прийдеться навіть не україні і не нафтогазу, а рядовим українським споживачам - вони змушені будуть платити втричі більшу ціну, це просто нереально. Це приведе до колапсу комуналки. Це також приведе до закриття чималої кількості підприємст. Людей викинуть на вулицю, і вони ще менше будуть платити комунальні платежі.

                  ваша пропозиція - це колапс. Це до речі розуміє і Юлька, яка 2005 року говорила, що контракт-2004 Януковича 50$ за транзит 1.09 це золотий здобуток України, і вона буде берегти його як зіницюю ока. Не вберегла.. завдяки божевільному президенту Ющенку.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.03.06 | samopal

                    А на чому грунтуються ваші "європейських 3,2"?

                    Ви хоч читали щось за тими лінками?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.03.06 | толя дейнека

                      це роздрібні мережі, там відсутні магістральні газогони

                      але в моїх розрахунках є запас, я його показав.

                      а ви промовчали про здатність українських споживачів платити вдвічі більшу ціну (боюся, з вашими пропозиціями прокачки, вони виростуть втричі). Зрештою, це ключовий момент.

                      314 чи 340 за тисячу кубів - це пропозиція Газпрому, вони погодядься на це хоч вночі розбуди. А нам треба про себе думати.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.03.06 | samopal

                        А де ви взяли ціни ЗА ТРАНЗИТ через "роздрібні мережі"?

                        Про здатність українських споживачів платити удвічі більшу ціну свідчить хоча б те, що вони того "дешевого" газу купляють удвічі більше, ніж "дорогого".
                        180×2+ =360+
                        360>340>314,5
                        Толя, ви або почитайте мої дописи на цю тему, або не морочте голову.
                        Ви ж якось бралися провести "дослідження" європейських цін за опалення. ;) Щось я не бачив рнезультатів.
                  • 2008.03.06 | Hoja_Nasreddin

                    Гадаю, що Вам корисно буде почитати статтю Ю.Вітренка на ДТ

                    дуже цікава стаття, і цифри там Вас вразять (як мінімум)
    • 2008.03.06 | Альберт

      Далі буде ще швидче... 8)

      Але - прикольно! 8)

      Шкода - що не діють максимально щоб скористатися безпорадністю мєдвєда с прєвєдом... Боже - який він тупий!!! Путін із ним у порівнянні - геній дзюдо! Сірато Сансіро! 8)))))))))))
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.06 | neglect

        Re: Далі буде ще швидче... 8)

        Який би він там не був, а нам з ним про газ домовлятися треба Воно тільки звучить гарно "Газпром" Всі ж знають, що як президент скаже - так "Газпром" і запляше І нам байдуже Мєдвєдєв чи Путім Головне, що час плине а Юля газову проблему не вирішує Пуслухала б Президента Уже б проблему і зам'ято було Невже два сусіди домовитись не можуть Остогидло вже
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.06 | BIO

          Далі буде ...

          Тверезо торгуючись НА КОРИСТЬ УКРАЇНИ потрібно ПОВСЯКЧАС
          пам"ятати з ЯКИМ режимом маємо справу.

          НЕ РОЗСЛАБЛЯ*ТИСЯ ТАМА!!!
  • 2008.03.07 | samopal

    Пане 123, ну тепер ви вже вкурили - перекручують шило на мило?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.07 | 123

      ні, нічого не змінилося.Ініціатива Юля не розвивалася цими днями

    • 2008.03.07 | ОРИШКА

      Я вкурюю потроху. Якщо по порядку. ВАЮ підтримує

      схеми Бойка. Бойко має (мав) з тих схем навар на поставку газу до Европи, замість нього цей навар може мати держава. Бойка підтримав Газпром (разом і робили?), щоб можна було гроші з-під оподаткування виводити (на кармани?). Вартість транзиту знизили (чому? Буцімто через дешевий газ?, який все рівно не дешевий для держави, якщо рахувати втрати).
      Одного не розумію - для чого були ці бойко-схеми-транзито-відкати потрібні саме ВАЮ?

      І ще - якщо порахувати реальні витрати газу і можливість зниження цих витрат в Україні - може не страшні ці 312, а то й більше, за умов прямих контактів та прийнятної ціни на транзит?

      Чи з совкової енергохаляви важко вибиратися?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".