МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тимошенко написала Ющенко, с чем она не может согласиться (текст

03/06/2008 | ***CSI***
Речь идет о газовых договоренностях между Ющенко и Путиным

06.03.2008 12:58
Правительство контролирует ситуацию на газовом рынке Украины и способно в полной мере обеспечить энергетическую безопасность Украины, защитить ее экономический суверенитет. Об этом говорится в письме премьер-министра Юлии Тимошенко Президенту Украины Виктору Ющенко, опубликованному на официальном сайте Кабинету министров.

"В ответ на Ваше письмо в адрес правительства от 04 марта 2008 года с требованием о немедленном возобновлении переговоров между НАК "Нафтогаз Украины" и российской компанией "Газпром" и нормализации отношений в газовой сфере, информирую Вас, что такие переговоры не прекращались ни на день с начала февраля 2008 года.

5 марта 2008 года, благодаря усилиям правительства, поставки газа в Украину полностью возобновлены. При этом мы не отступили ни на шаг от национальных интересов Украины.

Кроме того, считаю своей обязанностью сообщить Вам, что усилиями прошлого правительства и приближенных к нему бизнес-структур, которые паразитировали на национальных интересах Украины, рынок газа в стране на сегодня фактически разрушен. Национальная акционерная компания "Нафтогаз Украины" сознательно и целеустремленно почти доведена до банкротства. Баланс газа - отсутствует. По состоянию на конец 2007 года не было подписано ни одного соглашения на поставки газа в Украину. Вся отрасль в целом коррумпирована посредниками, которые работали на газовом рынке Украины и сегодня пытаются на нем остаться.

В то же время, сегодня, благодаря деятельности правительства и нового руководства НАК "Нафтогаз Украины" нам удалось спасти Национальную акционерную компанию от уничтожения, нормализовать управление отраслью и убедить наших российских партнеров в необходимости детенизации газового рынка. Генеральная прокуратура Украины начала расследование масштабных злоупотреблений со стороны бывшего руководства НАК "Нафтогаз Украины".

Правительство полностью контролирует ситуацию и отвечает за обеспечение газом населения и промышленности страны, бесперебойные поставки российского газа в Европу через территорию Украины. Я убеждена, что в ближайшие дни нам удастся прийти к согласию с российскими партнерами относительно заключения контрактов и взаимных расчетов, ликвидации сомнительных посредников, исключения инцидентов и недоразумений в будущем.

Я, как премьер-министр Украины, полностью соглашаюсь с Вами и поддерживаю Вас в Вашем стремлении нормализовать ситуацию на газовом рынке Украины, исключить любые недоразумения. Также я поддерживаю и буду выполнять договоренности между Президентами Украины и Российской Федерации от 12 февраля в той части, которая касается целесообразности немедленной нормализации отношений между нашими странами в газовой сфере.

Однако Кабинет министров не может согласиться с некоторыми условиями этих договоренностей, а именно:

Закупка в первом квартале 2008 года российского природного газа по цене 315,6 долларов США за тысячу кубометров газа с предыдущей подпиской.

Замена одного посредника другим путем создания совместного предприятия (СП-2) для реализации всего импортированного и газа собственной добычи на внутреннем рынке Украины.

Отстранение НАК "Нафтогаз Украины" от возможности балансирования и распределения газа на внутреннем рынке Украины путем заключения соглашений и поставки газа СП-1 (импортером газа) и СП-2.

Реализация этих условий, по убеждению правительства, руководства НАК "Нафтогаз Украины" и независимых экспертов, приведет к сохранению коррупционных схем и злоупотреблениям, банкротству НАК "Нафтогаз Украины" и будет противоречить национальным интересам.

Учитывая это, правительство предлагает ряд дополнительных мероприятий, которые позволят нам защитить интересы Украины, ликвидировать предпосылки для коррупции на газовом рынке и учесть логические, прозрачные и законные интересы российского "Газпрома".

Правительство поручило НАК "Нафтогаз Украины" провести переговоры относительно заключения прямых договоров о поставках газа с компанией "Газпром экспорт" без создания каких-либо дополнительных совместных предприятий. НАК "Нафтогаз Украины" на сегодня готов самостоятельно реализовывать газ на внутреннем рынке Украины без каких-либо посредников.

Уважаемый Виктор Андреевич!

Правительство контролирует ситуацию на газовом рынке Украины и способно в полной мере обеспечить энергетическую безопасность Украины, защитить ее экономический суверенитет.

Я убеждена, что мы решим все проблемы с поставками газа, если высшее руководство Украины будет выступать с единой консолидированной позицией на международном уровне, которая базируется исключительно на защите национальных интересов нашего государства".



http://gpu.ua/index.php?&id=213327&lang=ru

Відповіді

  • 2008.03.06 | SpokusXalepniy

    Вся суть письма - в одной строке:..

    ...выделенной ниже:

    > Однако Кабинет министров не может согласиться с некоторыми условиями этих договоренностей, а именно:
    > Закупка в первом квартале 2008 года российского природного газа по цене 315,6 долларов США за тысячу кубометров газа с предыдущей подпиской.

    Если бы ещё кто объяснил что значит "...с предыдущей подпиской". Думаю, что это такой ход. Об этом известно узкому кругу людей (и Ющенко, в частности) - намёк на то, что в случае чего можно и расшифровать эту тайнопись. Поэтому лучше проглотить.

    P.S.
    В письме есть один промах: "Вся отрасль в целом коррумпирована посредниками, которые работали на газовом рынке Украины и сегодня пытаются на нем остаться."
    Частная фирма - посредник - не может быть коррумпирована по определению. Она (фирма) не может также создавать коррупцию в отрасли, т.к. коррупция это прерогатива :) государственных служб.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.06 | саша_нічна варта

      Re: Вся суть письма - в одной строке:..

      Отрасль корумпирована. Читайте внимательно.

      Юля вперед!
    • 2008.03.06 | Navigator

      Ще одна суть в тому , хто союзник України

      у вирішенні проблем з поставками газу, це - європейська спільнота, з якою Україна повинна виступати "с единой консолидированной позицией на международном уровне".
    • 2008.03.06 | Предсказамус

      Неудачный перевод

      SpokusXalepniy пише:
      > Закупка в первом квартале 2008 года российского природного газа по цене 315,6 долларов США за тысячу кубометров газа с предыдущей подпиской.
      Оригинальный текст выглядит так:
      "Закупівля в першому кварталі 2008 року російського природного газу за ціною 315,6 доларів США за тисячу кубометрів газу з попередньою предоплатою."
      Полный текст см. ниже.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.06 | samopal

        Угу ©

        Просто у тому перекладі не так помітно усього "відповідального патрійотизму".
      • 2008.03.06 | SpokusXalepniy

        Спасибо. Этот нюанс с повестки дня снимаю.

      • 2008.03.06 | Hoja_Nasreddin

        +безграмотність

        По-перше, ПЕРЕДОПЛАТА, а не предоплата
        По-друге, попередня предоплата - нонсенс, бо
        ПЕРЕДОПЛАТА, -и, ж. Попередня авансова оплата замовлення, послуг і т. ін.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.06 | Предсказамус

          Угу, есть такая фигня.

    • 2008.03.06 | толя дейнека

      Re: акуратніше з прерогативами

      по перше, що стосується наприклад хабаря, по закону винні обидві фігуранти діла.
      по дпуге, причетність до приватного бізнесу, особливо крупного, аж ніяк не надає імунітету проти корупції, можу вам накидати купу прикладів (БіПі, Фольсваген, той же синок Шарона). Інша справа, що для її подолання корпорації часто вдаються до внутрішніх засобів впливу, не виносячи сміття назовні.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.06 | SpokusXalepniy

        Це вам.

        толя дейнека пише:
        > по перше, що стосується наприклад хабаря, по закону винні обидві фігуранти діла.
        > по дпуге, причетність до приватного бізнесу, особливо крупного, аж ніяк не надає імунітету проти корупції, можу вам накидати купу прикладів (БіПі, Фольсваген, той же синок Шарона).
        Тільки-но не про Шарона, plz.!!! Бо життя таке коротке, а ваш ентузіазм з цього питання такий широкий... що я боюсь померти раніше, ніж ви закінчити улюблену тему. :)

        > Інша справа, що для її подолання корпорації часто вдаються до внутрішніх засобів впливу, не виносячи сміття назовні.

        Інша справа зовсім не в цьому. Просто яке ви дасти визначення корупції, то такий прошарок порушників ви під це визначення і підведете.
        Ось, наприклад, ви дуже швидко змішали корупцію і хабарництво. Якщо є в законі статті про хабарництво, то корупцію треба якось відокремити.
        Про це я вже неодноразово казав і давав визначення корупції саме таке, щоб його не змішувати з хабарництвом.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.06 | толя дейнека

          Re: Це вам.

          я хавжди вважав хабарництво важливою складовою частиною корупції.

          але якщо чесно, це на рівні пролетарського відчуття, теоретичні засади тут я не дуже добре знаю, там: визначення, ознаки, методи подолання. Підраховуть навіть рівні корупції, це для мене темний ліс. (хіба що опитують вибраних бізнесменів, і складають відношення корупційних виплат до інвестицій і обороту?)

          може дасте визначееня?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.06 | SpokusXalepniy

            Ось мої думки про визначення корупції дворічної давнини.

            І хабарництво, і зловживання владою, і куміство, і нецілове використання коштів... - все це може бути причетним до дій однієї окремої людини - представника влади.
            В той час як корупція завжди характеризує стосунки між людьми з власними повноваженнями. І тільки як результат таких [корупційних] стосунків виникає можливість брати хабарі, зловживати владою, та ін.

            Лікар, чи вчитель може брати хабарі, але це не є корупція. Це хабарництво. Причому, тільки державний лікар може брати хабарі. Приватний - ні, бо це буде важатися просто його таксою за візит.

            А ось віддача вчителем (не приватним) частини хабаря "вгору", наприклад, директору - це справжня корупція (нехай і на найнижчому, але все ж таки на державному рівні). Дача хабаря начальнику ЖКХ - не є корупцією. Корупцією буде коли начальник ЖКХ "відстьогує" частину "вгору" за мовчання.

            Таким чином, корупція - це такі взаємовідносини між двома (чи більш) ДЕРЖАВНИМИ СЛУЖБОВЦЯМИ, коли виникає пряме чи непряме приховування незаконих дій, внаслідок чого одержуються матеріальні, соціальні чи політичні вигоди, переваги чи привілеї.

            Є в мене ще більш повна аргументація. On demand.

            P.S. Недарма в мові слово корупція ЗАВЖДИ передбачає дії во владі. Ми інтуітивно не називаємо просте хабарництво, чи перевищення службових повноважень - корупцією. Щось нас зупиняє.
            І навпаки - коли владна рука миє іншу владну руку, сумнівів не виникає. Це корупція.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.03.06 | Hoja_Nasreddin

              З чим у Вашому означенні не погоджуюсь, так це

              з тим, що корупція обов'язково передбачає, аби обидві сторони були наділені владою. Здебільшого і передусім, тільки одна сторона представляє владу, натомість інша - владою обділену, але з коштами, які можуть ту владу купити (задля використання посадової особи як інструмента, наділеного посадою)
              Корупція, це коли купується кавальчик(ок) владних повноважень. Що цікаво, не завжди задля злочинних дій. Часто - просто певні преференції (і покупець на коні)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.03.06 | SpokusXalepniy

                Ви тоді повинні пояснити...

                ... чим тоді корупція відрізняється від хабарництва. Авже ж хабарництво згідно з законом теж не обов'язково гроші. Це можуть бути і привелегії, і обіцянки надання землі, і багато іншого.

                Hoja_Nasreddin пише:
                > Непогоджуюсь з тим, що корупція обов'язково передбачає, аби обидві сторони були наділені владою. Здебільшого і передусім, тільки одна сторона представляє владу, натомість інша - владою обділену, але з коштами, які можуть ту владу купити (задля використання посадової особи як інструмента, наділеного посадою)
                > Корупція, це коли купується кавальчик(ок) владних повноважень. Що цікаво, не завжди задля злочинних дій. Часто - просто певні преференції (і покупець на коні)

                Поодинока людина при владі може бути тільки хабарником, і аж ніяк - корупціонером.
                Вся справа в тому, що мета мого визначення саме і полягає в ВІДОКРЕМЛЕННІ хабарництва від корупції. Якщо цього не робити, то буде постійна плутанина з чим йде боротьба, і ЗАВЖДИ боротьбу з корупцією будуть підмінювати боротьбою з хабарництвом, а до самої суті корупції так справа і не дійде. Чи може ви цього не помічаєте в реалі? :)
                Ще раз - змішувати корупцію з хабарництвом на законодавчому рівні (рівень депутатів ВР) - це вже і є перший прояв... корупції :)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.03.06 | Hoja_Nasreddin

                  Прошу дуже :)

                  Корупція, це коли купується КАВАЛОК ВЛАДИ у ПРЕДСТАВНИКА ВЛАДИ. І я не казав, що обов'язково грішми.
                  Корупція - то більше явище, хабарництво - зазвичай спосіб досягнення...
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.03.06 | Hoja_Nasreddin

                    Навздогін з вікіпедії

                    Corruption is a general concept describing any organized, interdependent system in which part of the system is either not performing duties it was originally intended to, or performing them in an improper way, to the detriment of the system's original purpose
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.03.06 | SpokusXalepniy

                      В научном споре ссылки на авторитеты недопустимы. Тем...

                      ...более на такие как Википедия.
                      Вы можете только дополнить свои УЖЕ ПОСТРОЕННЫЕ логические доводы примерами из других источников.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.03.06 | Hoja_Nasreddin

                        так я тому й написав - НАВЗДОГІН (тобто як певне доповнення до )

                        того що сказав. А не як ВИЗНАЧАЛЬНЕ у моєму повідомленні. Ну і відколи-то вікіпедія стали продуктом науковим ? :)
                  • 2008.03.06 | SpokusXalepniy

                    Re: Прошу дуже :)

                    Hoja_Nasreddin пише:
                    > Корупція, це коли купується КАВАЛОК ВЛАДИ у ПРЕДСТАВНИКА ВЛАДИ.
                    Ким?
                    Може я не розумію українську в такому обсягу. Чи "ковалок влади" = "шматок влади"?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.03.06 | Hoja_Nasreddin

                      Re: Прошу дуже :)

                      правильно розумієте :) - шмат (кусок) влади. Ким? А будь-ким. Тут головне не ХТО купує, а В КОГО і ЩО.
    • 2008.03.06 | Shooter

      Ще би дізнатися - хто є творцем цієї суті

      SpokusXalepniy пише:
      > ...выделенной ниже:
      >
      > > Однако Кабинет министров не может согласиться с некоторыми условиями этих договоренностей, а именно:
      > > Закупка в первом квартале 2008 года российского природного газа по цене 315,6 долларов США за тысячу кубометров газа с предыдущей подпиской.

      Наскільки мені пам'ять не зраджує, Ющенко і Путін називали ціну 179,5 за весь 2008 р.

      Правда, за С/А газ. Який в РУЕ-УГЕ.

      Далі, звісно, йдуть гіпотези - оскільки Юля так ще і не розкрила "глубокую тайну своіх планов". А саме, що цифра в 315 з'являється тоді, коли Юля не хоче створювати СП / не хоче купувати газ в РУЕ. І тоді їй кажуть - в Газпрома та його "транспортної дочки" С/А газу немає, він весь законтрактований РУЕ. А ціна "чисто Газпромівського" - 315.

      І вона, в принципі, цілком чесно подає всі ці 3 пункти в своєму листі: "ні войни, ні міра" - газ хочемо дешевший майже вдвічі, ніж реальна ціна, але Газпром до себе не пустимо.

      Почекаємо на реакцію Газпрому.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.06 | SpokusXalepniy

        Так це і є тіньова схема

        Shooter пише:
        > І тоді їй кажуть - в Газпрома та його "транспортної дочки" С/А газу немає, він весь законтрактований РУЕ.
        Як треба пояснити ПУБЛІЧНО цю схему? Зауважте, Газпром публічно дуже побоюється про це казати. Бо виникає одне невеличке питання - як це може бути, щоб компанія з уставним капіталом на кілька десятків тисяч доларів ЗАКОНТРАКТУВАЛА весь середньоазіатський газ?

        Гадаю, що саме на цьму Юля і грає. Вони (Газпром, РусУкрЕнерго, Путін, Міллер, Ющенко, Фірташ & K) не можуть оприлюднути таку заяву вголос. Бо миттево виникне дуже багато неприємних питань.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.06 | Shooter

          Семантика та онтологія - науки цікаві, проте...

          ...якщо повернутися до суті питання, то...

          SpokusXalepniy пише:
          > Shooter пише:
          > > І тоді їй кажуть - в Газпрома та його "транспортної дочки" С/А газу немає, він весь законтрактований РУЕ.
          > Як треба пояснити ПУБЛІЧНО цю схему? Зауважте, Газпром публічно дуже побоюється про це казати. Бо виникає одне невеличке питання - як це може бути, щоб компанія з уставним капіталом на кілька десятків тисяч доларів ЗАКОНТРАКТУВАЛА весь середньоазіатський газ?

          В чому саме Ви вбачаєте проблему? В загальному компанії можуть оперувати з набагато більшими коштами, ніж їх статутний капітал - це не є злочином. РУЕ ж дотого є 50% дочірною компанією Газпрому. "Стосунки" ж між головною компанією та (ad-hoc) cтворенною "дочкою" без проблем можуть мату ту форму, яку мають між Газпромом та РУЕ.

          > Гадаю, що саме на цьму Юля і грає. Вони (Газпром, РусУкрЕнерго, Путін, Міллер, Ющенко, Фірташ & K) не можуть оприлюднути таку заяву вголос. Бо миттево виникне дуже багато неприємних питань.

          :) Ой як Газпром, Путін, Міллер та особливо Ющенко, якого стосунки Газпрому з його дочкою "по дефолту" не мають обходити, "бояться" оприлюднення "заяв" - жах.

          Проте Ви знову відволікаєтеся від суті. Яка каже: Газпром продає газ (байдуже чий - свій чи куплений в С/А) на західному кордоні Росії за мінімальною ціною в 300-320 УСД доларів за 1000 кубів. І продавати Україні по 180 для нього сенс є лише тоді, коли він має певну компенсацію від України в тій чи іншій формі, в кінцевому результаті еквівалентній до різниці в ціні. І Ітера-Еуралгаз-РУЕ - це лише механізм такої "компенсації".

          Якщо ж не хочемо цього механізму, то є лише два виходи:
          1) платити 300-320
          2) запропонувати інший механізм - квоту Газпрому на внутрішньому ринку України, спільне управління магістральною трубою, етс. (і про який Юля в своєму листі "скромно мовчить")

          І оскільки Юля, як і Ющ, 300-320 не хочуть платити - вся "забава" йде виключно навколо того, яким чином компенсувати Газпрому занижену ціну на газ.

          Добавлю також, що умови цього механізму, в свій час здобуті Івченком і Ко, були найкращим поки-що для України:
          ціна на газ 95 (за Яника - 130 - 180, за Юлі - 180)
          ціна на транспортування в Європу - не змінювалася
          квота на 5 млрд для УГЕ на внутрішньому ринку (за Яника - весь імпортований газ)

          Отаке-от (с)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.06 | SpokusXalepniy

            Я не висловлюю офіційну точку зору. Лише своє розуміння.

            > SpokusXalepniy пише:
            > > Shooter пише:
            > > > І тоді їй кажуть - в Газпрома та його "транспортної дочки" С/А газу немає, він весь законтрактований РУЕ.
            > > Як треба пояснити ПУБЛІЧНО цю схему? Зауважте, Газпром публічно дуже побоюється про це казати. Бо виникає одне невеличке питання - як це може бути, щоб компанія з уставним капіталом на кілька десятків тисяч доларів ЗАКОНТРАКТУВАЛА весь середньоазіатський газ?
            > В чому саме Ви вбачаєте проблему? В загальному компанії можуть оперувати з набагато більшими коштами, ніж їх статутний капітал - це не є злочином. РУЕ ж дотого є 50% дочірною компанією Газпрому. "Стосунки" ж між головною компанією та (ad-hoc) cтворенною "дочкою" без проблем можуть мату ту форму, яку мають між Газпромом та РУЕ.
            Я і не казав про злочин. Я казав про тіньвий бізнес.
            Ви забули сказати в вашому погляді на проблему, що Газпром не є приватною компанією, а є - державною. Тому і стосунки з "дочками" мають бути не лише тільки прозорами (це однозначно!), а ще і вибірковими. Тобто державна компанія НЕ МОЖЕ заключати угоди з будь-ким (з кимось з вулиці, особисто).
            Звичайно, я кажу про цивілізовану практику, а не про російські реалі.

            Так ось, тому Росія і всіляко замовчує тонкощі цього питання, бо інакше вона повинна на весь світ оголосити про те, про що і так багато хто здогадується, а саме...
            Державна компанія Газпром, яка оперує сотнями мільярдами доларів і має прибутки в десятки мільярдів... має свою донечку - невідому, на 100 відсотків закриту для обліку компанію з уставним фондом в кілька десятків тисяч доларів, зареєстровану десь в Швейцарії, за адресою де сидить одна секретарка за друкувальною машинкою Ундер-Вуд і друкує на кілька мільярдів доларів договори з... КРАЇНАМИ. З одного боку юридична сторона - країна, з іншого - тётя Мотя.

            І ось все це керівництво Газпрому повинно відкрито визнати і розповісти не лише тільки своїм громодянам (вони схавають), а світовій громаді.
            Перше ж запитання, яке я задам - для ЧОГО треба ця схема. А якщо вона вкрай необхідна, то чому б не мати ТОЧНО ТАКИХ ЖЕ трьох-чотирьох "фахівців" безпосередньо в штаті Газпрому, включаючи унікальну друкарку з її машинкою Ундер-Вуд?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.03.06 | Shooter

              Cвоє розуміння

              Я Вам ще більше на вушко розповім - 50% РУЕ має не Газпром, а Газпромбанк. А в Газпромбанку, крім Газпрому, є ще й інші "слабоідентифіковані" власники.

              Але чого це має хвилювати Україну?
              Україну повинні хвилювати дві базовиз речі: наявність газу та його ціна.

              А далі все теж (самоцитата):

              Якщо не хочемо цього механізму (посередника), то є лише два виходи:
              1) платити 300-320 (cьогодні)
              2) запропонувати інший компенсаційний механізм - квоту Газпрому на внутрішньому ринку України, спільне управління магістральною трубою, етс.
              (добавлю 3 - шукати С/А, інший газ напряму - що, виглядає, пробує робити в даний момент в Казахстані Ющенко)

              Все решта - емоції.
  • 2008.03.06 | Предсказамус

    Оригинальный текст на сайте КМУ (л)

    Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко направила Президенту України Віктору Ющенку листа щодо ситуації в газовій сфері
    06.03.2008 | 12:00 | Управління у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів


    Сьогодні Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, у відповідь на звернення Президента України Віктора Ющенка щодо ситуації в газовій сфері, опубліковане в засобах масової інформації, надіслала листа Главі держави.

    Наводимо повний текст листа.





    Шановний Вікторе Андрійовичу!

    У відповідь на Ваш лист на адресу Уряду від 04 березня 2008 року з вимогою про негайне поновлення переговорів між НАК “Нафтогаз України” та російською компанією “Газпром” і нормалізацію стосунків у газовій сфері, інформую Вас, що такі переговори не припинялися ані на день з початку лютого 2008 року.

    5 березня 2008 року, завдяки зусиллям Уряду, постачання газу в Україну повністю відновлено. При цьому, ми не відступили ані на крок від національних інтересів України.

    Окрім того, вважаю своїм обов’язком повідомити Вам, що зусиллями минулого Уряду та наближених до нього бізнес-структур, які паразитували на національних інтересах України, ринок газу в країні на сьогодні фактично зруйнований. Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” свідомо і цілеспрямовано майже доведена до банкрутства. Баланс газу – відсутній. Станом на кінець 2007 року не було підписано жодної угоди на постачання газу в Україну. Вся галузь загалом корумпована посередниками, що працювали на газовому ринку України і сьогодні намагаються на ньому залишитися.

    Водночас, сьогодні, завдяки діяльності Уряду та нового керівництва НАК “Нафтогаз України” нам вдалося врятувати Національну акціонерну компанію від знищення, нормалізувати управління галуззю переконати наших російських партнерів у необхідності детінізації газового ринку. Генеральна прокуратура України розпочала розслідування масштабних зловживань з боку колишнього керівництва НАК “Нафтогаз України”.

    Уряд цілком контролює ситуацію, і відповідає за забезпечення газом населення та промисловості країни, безперебійне постачання російського газу до Європи через територію України. Я переконана, що у найближчі дні нам вдасться дійти згоди з російськими партнерами щодо укладання контрактів та взаємних розрахунків, ліквідації сумнівних посередників, виключення інцидентів та непорозумінь у майбутньому.

    Я, як Прем’єр-міністр України, цілком погоджуюся з Вами і підтримую Вас у Вашому прагненні нормалізувати ситуацію на газовому ринку України, виключити будь-які непорозуміння. Також я підтримую і буду виконувати домовленості між Президентами України та Російської Федерації від 12 лютого у тій частині що стосуються доцільності негайної нормалізації стосунків між нашими країнами у газовій сфері.

    Проте, Кабінет міністрів не може погодитися з деякими умовами цих домовленостей, а саме:

    Закупівля в першому кварталі 2008 року російського природного газу за ціною 315,6 доларів США за тисячу кубометрів газу з попередньою предоплатою.

    Заміна одного посередника іншим шляхом створення спільного підприємства (СП-2) для реалізації всього імпортованого та газу власного видобутку на внутрішньому ринку України.

    Відсторонення НАК “Нафтогаз України” від можливості балансування та розподілу газу на внутрішньому ринку України шляхом укладання угод та постачання газу СП-1 (імпортером газу) та СП-2.

    Реалізація цих умов, на переконання Уряду, керівництва НАК “Нафтогаз України” та незалежних експертів, призведе до збереження корупційних схем та зловживань, банкрутства НАК “Нафтогаз України” і буде суперечити національним інтересам.

    З огляду на це, Уряд пропонує ряд додаткових заходів, що дозволять нам захистити інтереси України, ліквідувати передумови для корупції на газовому ринку і врахувати логічні, прозорі та законні інтереси російського „Газпрому”.

    Уряд доручив НАК “Нафтогаз України” провести переговори щодо укладення прямих договорів про постачання газу з компанією “Газпромекспорт” без створення будь-яких додаткових спільних підприємств. НАК „Нафтогаз України” на сьогодні готовий самостійно реалізовувати газ на внутрішньому ринку України без будь-яких посередників.



    Шановний Вікторе Андрійовичу!

    Уряд контролює ситуацію на газовому ринку України і здатен повною мірою забезпечити енергетичну безпеку України, захистити її економічний суверенітет.

    Я переконана, що ми вирішимо всі проблеми з постачанням газу, якщо вище керівництво України буде виступати з єдиною консолідованою позицію на міжнародному рівні, яка базується виключно на захисті національних інтересів нашої держави.



    6 березня 2008 р.

    Прем’єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО
    http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=116809364
  • 2008.03.06 | samopal

    Написала Ющенку!? Нарешті між ними налагоджується переписка!

    Ось як про це написав "Обком":
    Тимошенко письменно «послала» Ющенко вместе с его московскими договоренностями

    Уважаемый Виктор Андреевич!

    Правительство контролирует ситуацию на газовом рынке Украины и способно в полной мере обеспечить энергетическую безопасность Украины, защитить ее экономический суверенитет.

    Я убеждена, что мы решим все проблемы с поставками газа, если высшее руководство Украины будет выступать с единой консолидированной позицией на международном уровне, которая базируется исключительно на защите национальных интересов нашего государства.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.06 | Hoja_Nasreddin

      переписка? А чим відрізняється лИстУвання від лАстОвиння?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.06 | samopal

        Відсутністю цілого пЛАСТу тіліграфного зв'язку

        Дякую за підказку, але вже нехай буде...
        "Тіліграфного" я правильно написав? :ouch:
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.06 | Hoja_Nasreddin

          Re: Відсутністю цілого пЛАСТу тіліграфного зв'язку

          >Дякую за підказку, але вже нехай буде...
          "Тіліграфного" я правильно написав
          І тут ся помилили :) Правильно ТіліХАНного а не ТіліГРАФного, якщо згадати, що вождь перебуває в Азії в гостях у Хана всіх казахів Назарбаєва

          Шкода що там поруч нема людини яка б могла описати процес прочитання Юродивим дружнього послання під промовистою кодовою назвою "а чи не пішов би ти до дупи, Ющенко"
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.06 | Vyacheslav

            Re: Відсутністю цілого пЛАСТу тіліграфного зв'язку

            Hoja_Nasreddin пише:
            > Шкода що там поруч нема людини яка б могла описати процес прочитання Юродивим дружнього послання під промовистою кодовою назвою "а чи не пішов би ти до дупи, Ющенко"

            Варіанти відповідей
            1) а не пішов би.
            2) даму - вперед
  • 2008.03.06 | 123

    Засвоїла навички листування. Скоро телеграми пойдуть,от побачите

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.06 | samopal

      Ви вже щось знаєте?

      http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1204737534&first=&last=&pattern=
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.06 | viloshnyk

      А як ви думали, під дурня косити лише Ющенко вміє?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.06 | samopal

        Тимошенко спочатку не хотіла, а потім вирішила «чому б ні?» (/)

        Прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО вважає, що обмін відкритими листами з Президентом України Віктором ЮЩЕНКОМ щодо шляхів вирішення українсько-російського газового конфлікту свідчить про те, що політика в Україні стає відкритішою.

        Як передає кореспондент УНІАН, про це Ю.ТИМОШЕНКО заявила сьогодні журналістам у Брюсселі.

        «Політика в Україні стає все більш публічною, і те, що Президент висловив свою позицію публічно, і те, що уряд висловив свою позицію публічно, - суспільство може зрозуміти вагомість кожної позиції», - сказала вона.

        Вона також зазначила, що спочатку не хотіла відповідати публічно на лист Президента, однак потім вирішила, «а чому б ні?».

        «В цьому немає нічого поганого», - зауважила Ю.ТИМОШЕНКО.

        Як повідомляв УНІАН, сьогодні Ю.ТИМОШЕНКО направила лист до В.ЮЩЕНКА у відповідь на звернення глави держави стосовно ситуації в газовій сфері, опубліковане в засобах масової інформації.


        http://unian.net/ukr/news/news-239969.html
  • 2008.03.07 | саша_нічна варта

    Поздоровляю всіх! В Україні є демократія!

    В США відкриті листи не пишуть Держсекретар та президент. В Росії.......... навіть не уявляю собі чи то можливо.
    Ми випереджаємо усіх!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.07 | watchdog

      С придурком только его же придурковатыми методами.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".