МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Наукоподібна аналітика: інструкція для фахових болтологів

03/08/2008 | ziggy_freud
1) В Україні майже буквально повторюється ситуація Візантії 12 сторіччя (Росії 1993 року, Німеччини 1932 року, Давнього Єгипетського царства часів Рамзеса)

2) Аццкій фошизд (розжирілий феодал, розперезаний анархіст) Х1 робить все, щоб з допомогою ситуативних спільників в особі олігарха Z, мафії м.Голопупинськ та своїх сатрапів (синьожупанників, червонопрапорників, чорносорочечників) знищити трохи менш аццкого фошизда Х2, а згодом кинути ситуативних спільників

3) За смаком додаються прошуки ФСБ, ЦРУ, Моссад і Сігуранци.

4) Методом кидання монет чи грального кубика в текст вживляються жидобандерівці, марсіано-масони і комуно-примати.

5) Робиться висновок, що за цією тактичною боротьбою відсутня стратегія. Що призведе до трагічної загибелі усіх і уся в найкоротший термін. Десь наступного тижня.

(с) ziggy freud

Останні джерела натхнення:
http://pravda.com.ua/news/2008/3/4/72581.htm
Візантійський вектор України
04.03.2008 13:59 ___ Кость Бондаренко, для УП

http://blogs.pravda.com.ua/authors/okara/47d1593dba48a/
07.03.2008 17:03___Андрій Окара
"Русская линия": Ющенко и его команда разрабатывают проект ''Касьянов''

Відповіді

  • 2008.03.08 | Хвізик

    от і я собі думаю

    як би у політологи влаштуватися - ніякої відповідальності, знай собі балакай і бабло греби лопатами
  • 2008.03.08 | samopal

    бажаю вам...справжньої, так необхідної впевненості...

    у наших стосунках. © Ющенко 2008

    А взагалі, пане Зіггі, ця тема стара, як світ - самі ж приклади наводите. Однак, у порівнянні, з "історичним минулим", зараз чітко проглядається певна особливість: якщо історики роблять висновки на підставі відомих (їм та історії) фактів, то нинішні аналітєгі, особливо політолухи, затівають дебати навколо оцінювання чужих оцінок та припущень про чужі наміри. І тут справді є пожива для психоаналізу. Однак, психотерапія - це процес, покликаний привести (чи довести :p ) пацієнта від одного стану до іншого. Не факт, що до кращого. Як не факт, що політичні психоаналітики дотримується у своїй роботі "клятви Гіпократа". ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.08 | ziggy_freud

      клятви Гіпократа? чи Герострата? ;-/

      samopal пише:
      > якщо історики роблять висновки на підставі відомих (їм та історії) фактів, то нинішні аналітєгі, особливо політолухи, затівають дебати навколо оцінювання чужих оцінок та припущень про чужі наміри.

      одне з базових положень сучасної психології: ми можемо лише з певною ймовірністю робити припущення стосовно думок, мотивацій і намірів Іншого. І то після дещо детальнішого аналізу. Протилежний підхід - з серії "позолоті ручку кроссавчєґ - всю правду скажу" ;-)

      > І тут справді є пожива для психоаналізу. Однак, психотерапія - це процес, покликаний привести (чи довести :p ) пацієнта від одного стану до іншого. Не факт, що до кращого. Як не факт, що політичні психоаналітики дотримується у своїй роботі "клятви Гіпократа". ;)

      аналогічно, розповсюдження маніпулятивних месиджів є протилежністю до психотерапії. Як правило, ці дії спрямовані на створення у споживачів інформації колективного неврозу чи психозу. Зауважимо, цього разу йдеться про відносно поміркованих "аналітиків", а не про зовсім одіозних фігур на кшатл Затуліна, Жиріновського чи Тоббачьнєґа. Хоча для їхніх "досліджень" пропонований алгоритм теж підходить.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.08 | samopal

        Це про політолухів,

        хоча, історичний "персонаж" Герострат міг би бути і для психіатрії цікавим. Проте, наскільки я, як не фахівець, розумію ситуацію, психіатр, який береться лікувати мертвого пацієнта є трохи того, політолух, нє? :p

        Що ж до "маніпуляторів", то психоаналіз тут не дуже допоможе, адже психотерапевти теж є маніпуляторами, а виступати колективними психотерапевтами на "безфактажній" (Iдейній? Моральній?) основі можуть далеко не всі - тут вже тре твердо вважати себе "месією", а це знову повертає питання від політологів до психіатрів.
        Он кажуть, що Кашперовський знову почав проводити масові сеанси. "Масове атруєння почалось", такскать... ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.08 | ziggy_freud

          фаховими маніпуляторами є багато хто (+)

          samopal пише:
          > Проте, наскільки я, як не фахівець, розумію ситуацію, психіатр, який береться лікувати мертвого пацієнта є трохи того, політолух, нє? :p

          принаймні, можна спробувати відповісти на питання "Мамо, чому я (в)мер?" Черновецькому і Добкіну ці послуги скоро знадобляться ;-)

          > Що ж до "маніпуляторів", то психоаналіз тут не дуже допоможе, адже психотерапевти теж є маніпуляторами, а виступати колективними психотерапевтами на "безфактажній" (Iдейній? Моральній?) основі можуть далеко не всі - тут вже тре вважати себк "месією", а це знову повертає питання від політологів до психіатрів.

          погоджусь, в цьому є системна суперечність. Хоча фаховими маніпуляторами є багато хто. Наприклад, диригенти оркестру чи кінорежисери. Наступне питання - яка ціль маніпуляції - вилікувати чи зробити зайву дірку в голові пацієнта для власної зручності? Якщо "вилікувати", наскільки адекватно "лікар" обирає методи? На тому поки зупинимось...

          Принаймні, лікуватись Кашпіровським чи Тоббачьнєґом виходить собі дорожче... Краще вже Петросяном ;-)

          PS цікаво, під ким зараз бігає Кашпіровський?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.08 | samopal

            Угу ©. І, схоже, психоаналітиків на всіх не вистачає

            А Кашпіровський зараз дає ґастролі у Санкт-Петербурзі. Не думаю, що він там "з-під Зюганова"... ;)
  • 2008.03.08 | Volodymir

    ну, такі генератори текстів є.

    не працюють тільки на особинах, що знайомі з роботами Тіта Лівія, кодексоми Юстиніана та роботами про причини падіння Візантії не раніше 16 сторіччя.
    Та Ви підіймаєте тільки пласт заробітчан - політолухів, які страшенно відірвані від базісу - реальних стейкхолдерів.

    За ним слідує страта аналітиків (які погані - на загальне переконання)
    а вже за ними -
    стратегів у новітньому сенсі, тобто не візантійського, а візантійствующого (яким класних начальників партійних відділів та представників партій.

    Оті то стратегісти вибудовують одну таку функцію - боротьбу за владу через фільтрацію начальників відділів, про інші 7-8 вони навіть у вузі не вчили.

    Звідси витікає, що тексти про стратегію трохи іншої розмірності можуть бути виключно сокральні і ніяк не пов'язані із дійсністю. І математично доказана, що така стратегія виключно добре реалізуєтьс за умов використання ягенераторів білого шуму дробної розмірності.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.08 | ziggy_freud

      фахова деформація особистості

      Volodymir пише:
      > Та Ви підіймаєте тільки пласт заробітчан - політолухів, які страшенно відірвані від базісу - реальних стейкхолдерів.

      так. Бо пластів багато, всі разом підняти досить важко.

      > За ним слідує страта аналітиків (які погані - на загальне переконання)
      > а вже за ними -
      > стратегів у новітньому сенсі, тобто не візантійського, а візантійствующого (яким класних начальників партійних відділів та представників партій.

      хоча б тому що їхня типова базова освіта - історія КПРС чи науковий комунізм. А типове перше місце роботи - райком комсомолу.

      > Оті то стратегісти вибудовують одну таку функцію - боротьбу за владу через фільтрацію начальників відділів, про інші 7-8 вони навіть у вузі не вчили.

      знову тільки погоджусь. Для них найбільше мірило апаратного успіху - І.В. Сталін. Якщо суб*єкт не є явним сталіністом, то на підсвідомому рівні це однаково вилазить. Фахова деформація особистості...

      > Звідси витікає, що тексти про стратегію трохи іншої розмірності можуть бути виключно сокральні і ніяк не пов'язані із дійсністю. І математично доказана, що така стратегія виключно добре реалізуєтьс за умов використання ягенераторів білого шуму дробної розмірності.

      Дацюк тут пєрвий нах. В маштабах Україні. Був такий сайт - "Робот Сергій Дацюк", який за версією самого Дацюка створили кляті москалі, як діверсію проти його загальновідомого бренду ;-). Найсмішніше, що автоматично генеровані тексти за якістю дуже нагадували автентичні ;0)

      Пан напевне читав, що психіатри, яких попросили поспілкуватись в текстовому режимі з Елізою (однією з перших машин Тюрінґа) визначили цю цифрову дєвучьку як шизофренічку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.09 | Volodymir

        Re: фахова деформація особистості

        ziggy_freud пише:
        > Volodymir пише:
        > > Та Ви підіймаєте тільки пласт заробітчан - політолухів, які страшенно відірвані від базісу - реальних стейкхолдерів.
        >
        > так. Бо пластів багато, всі разом підняти досить важко.
        >
        -- всіх разом і не можна, бо з різних вимірів. це був основний сенс мого повідомлення.

        > хоча б тому що їхня типова базова освіта - історія КПРС чи науковий комунізм. А типове перше місце роботи - райком комсомолу.
        >
        --- ні, вже з'явилися ы ты, хто і Панаріна з Переслегіним та Бжезінским почитував. Але як жалівся один викладач з історії КПСС (а гарний викладач з цього предмету - один на мільйон) - людей з аналітичним складом моска один на сто тисяч.

        Додам, що коли якось набирали команду із аналітичним але ризикованим (з тих, що приймають невизначеність майбутнього, звішані вирогідністні стратегію щодо своєї власної судьби та пригають у упропасть без рефлексій, як принс у відомій ігрі кінця перебудови), прогностичний потенціал виявився дукже великим. Але з десятка людей за різних причин зосталися двоє. Можливо, ці способності протирічять біологічній основі носія.

        ТОж, всіх чутливих з'їдають, довголіття суб'ктів у галузі, яку Ви досліджуєте, з великою вирогідністю дійсно є свідченням психоневрологічного розладу :)

        > Пан напевне читав, що психіатри, яких попросили поспілкуватись в текстовому режимі з Елізою (однією з перших машин Тюрінґа) визначили цю цифрову дєвучьку як шизофренічку.

        Я якось навіть не читав, а проводив експерименти (керував спільною робочою групою, досить давно), та мучив місцевиї психіатрів психологів інститута психології, та психіатрів павловки і ВНЦРМ.
        Що цікаво, маніпулювати психіатрами, та дурити їх про наявність сакральних технік НЛП було дуже просто (з допомогою восьмого доказу - на практиці).
        Бо, імхо, психіатри загрубіли у своїх методиках інтерпретації, і з якогось моменту кожне розширення простору факту або значень фігури мови (воронки мождливих сенсів) схильні трактувати як двоємислення (що не завжди є симптом шизофренії, але є важливим симтомом шизофренії). Отже, якось вся ця братія визначила спеціалізований компьютер із программою, алгоритм якої був перевірений на непротирічивісь формально, як группу з трьох шизофреників, одного з яких з великою достовірністю вважали жінкою
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.09 | ziggy_freud

          насправді стратегів більше. Принаймні, має бути більше.

          Volodymir пише:
          > --- ні, вже з'явилися ы ты, хто і Панаріна з Переслегіним та Бжезінским почитував. Але як жалівся один викладач з історії КПСС (а гарний викладач з цього предмету - один на мільйон) - людей з аналітичним складом моска один на сто тисяч.

          насправді їх більше. Принаймні, має бути більше. Просто не всі, хто потенційно здатний мислити на три ходи вперед, розвивають цю навичку. Таку малокорисну в світі ривків і хапків ;-)

          > Додам, що коли якось набирали команду із аналітичним але ризикованим (з тих, що приймають невизначеність майбутнього, звішані вирогідністні стратегію щодо своєї власної судьби та пригають у упропасть без рефлексій, як принс у відомій ігрі кінця перебудови), прогностичний потенціал виявився дукже великим. Але з десятка людей за різних причин зосталися двоє. Можливо, ці способності протирічять біологічній основі носія.

          жодного разу. За майже загальновизнаною версією, психологічний тип задається генетично. Тобто маємо по 25% "логіків" та "інтуїтів". Більшість яких па жизні користується цими психічними функціями абияк. Далі йде ряд нюансів, які надто довго обговорювати у хворумі.

          > Я якось навіть не читав, а проводив експерименти (керував спільною робочою групою, досить давно), та мучив місцевиї психіатрів психологів інститута психології, та психіатрів павловки і ВНЦРМ.
          > Що цікаво, маніпулювати психіатрами, та дурити їх про наявність сакральних технік НЛП було дуже просто (з допомогою восьмого доказу - на практиці).

          :-)

          > Бо, імхо, психіатри загрубіли у своїх методиках інтерпретації, і з якогось моменту кожне розширення простору факту або значень фігури мови (воронки мождливих сенсів) схильні трактувати як двоємислення (що не завжди є симптом шизофренії, але є важливим симтомом шизофренії).

          знов таки, психіатр схильний всюди шукати своїх потенційних пацієнтів. Так само, як мент, банкір чи продавець Гербалайфу ;-) Але лише деякі напишуть явку з повинною (ляжуть в психіатричний стаціонар, візьмуть кредит на 25 років, куплять собі збільшувач пеніса чи зменшувач дупи).

          на добре чи на зле, сучасні машини Тюрінґа недалеко відійшли від своїх прототипів. Відрізнити штучну Елізу від живої Лізки з сусіднього кварталу - на раз. Навіть в сітці ;-)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.09 | Volodymir

            Re: насправді стратегів більше. Принаймні, має бути більше.

            ziggy_freud пише:
            > Volodymir пише:

            > насправді їх більше.

            -- Ви про булевих та комбынаторних логіків. Я про тих, хто з простої концепції розпізнавання, двох операцій може вивести всю різноманітність викликів (pain)
            >

            > жодного разу.
            >
            і от серед отих що вище політичних тварин, є ще ті, що діють на основі прийняття тієї логіки.
            Тобто, я не про традиційну типізацію та IQ на основі спроможності вирышиння пропорцый.

            >
            > :-)
            --- так-так ;)

            > на добре чи на зле, сучасні машини Тюрінґа недалеко відійшли від своїх прототипів. Відрізнити штучну Елізу від живої Лізки з сусіднього кварталу - на раз. Навіть в сітці ;-)

            --- от уже ці психоаналітики, розкажуть, покажуть, помацають :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.03.09 | ziggy_freud

              то в чому ж дірка? Лише в підготовці кадрів чи глибше?

              Volodymir пише:
              > -- Ви про булевих та комбынаторних логіків. Я про тих, хто з простої концепції розпізнавання, двох операцій може вивести всю різноманітність викликів (pain)

              замість епіграфа:
              лекція в КНУ ім.Шевченка. Студент з задніх рядів:
              - будь ласка, повторіть останнє реченння
              - синку, воно тобі треба???

              теоретично кожного другого можна навчити логічно мислити на базовому рівні, а з них хоча б одного на сто вивчити на аналітика. Проктологічно цим ніхто не займається. Відомі мені аналітики - як правило, самоучки. При тому, що осіб з верхньою освітою в нас майже стільки, як з середньою.

              отже, справа в непотрібності для системи надто розумних. У відсутності для них "екологічних ніш" у вигляді хоча б штатних посад. В звичаї кожного начальнєґа обирати собі трохи тупішого заступнєґа.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.03.09 | Volodymir

                підготовка - це і фільтрація, і застосування, і в тому проблема

                колись були два вузи, які готовили технарів, у яких відбирали здібних з усього РС, і при цьому для одного з них потрібні були не просто розумні, але ті, що швидко мислять.
                за моєї теперешньої роботи багато приходиться зтикатися із осколками тієї системи, що ринули у бізнес, дехто провчився і у Гарварді, так от - мало хто з них здатен на дійсні розширюючи генералізації, а не критинські (для звуження свого контакту із дійсьністю).
                а талантам, на відміну від тренованих, всього-навсього потрібен великий масштаб
          • 2008.03.09 | Раціо

            До речі, це привід подумати над доповненням правил

            Оскільки це форум про українську політику (штуку за визначенням про людей і для людей), то навряд чи припустимо використовувати його як місце для виділень (output) родичок Елізи.

            ziggy_freud пише:
            > Відрізнити штучну Елізу від живої Лізки з сусіднього кварталу - на раз. Навіть в сітці ;-)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.03.09 | Volodymir

              на жаль, українська політика робиться андроїдами для кіборгів

              про те, як відхилення дійсності впливають на сенс визначеного вами, ми з Зігі і обмінюємся думками, і я не бачу причин спрощувати для нього дискурс, що не є простим за визначенням.


              люди, почитавши наш з ним діалог, можуть робити висновки, наприклад, про те, чи можна визначати українську політику в рамках "для людей", чи в реальності буває не за правилами.

              нє, так нє.

              PS. Тобто, я стверджую, що єсмь віртуальною сутністю із декількома біологічними аватарами.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.03.09 | Раціо

                Те, що Ви не бачите причин, є Ваша глибоко персональна проблема

                Вам уже тут різні люди пояснювали, що Ви не проходите тест Тюринґа. Щиро раджу пошукати для фройляйн Ельзи більш придатний майданчик, інакше вас можуть попросити звідси обох.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.03.09 | Volodymir

                  то як не проходжу, виходить проблема не персональна

                  Може тільки що чиєгось персонального компьютера.
                  Тобто, навіть вживаючи займенник з великої букви ви явно непослідовні.

                  Отже, коли не вдалося об'явити мене спочатку дурнем, потім психом (з посиланнями на группового психоаналітика), пропорується ввести критерій, за яким недипломовані політпсихіатри будуть щось просити - причому, із вихованням через коллектив. При цьому, дуже активно розквітають інші віртуальні (багатосуб'єктні сутності із альтернативними проектами).

                  Чи не забагато наслідків для нерозуміння (або зарозуміння), що політика, а особливо українська, та політологія не можуть існувати без політичного інструментарію, про який теж треба говорити.

                  І тут важливо не те, хто говорить, а чи ідентифікує він себе та свою мотивацію.

                  А як не розумієте, або бажаєте поманіпулювати - або не читайте і не підписуйте(С), або повний вперед. Як я розумію, це теж українська політика.

                  Хто конкретно попросить, причому мене цікавить дія не щодо моєї особистісті, а щодо мого співбесідника як особистість із більш визначеними зв'язками. Чи ви просто тут просто генералізуєте власні сублімації? Тоді вам не до мене.

                  Раціо пише:
                  > Вам уже тут різні люди пояснювали, що Ви не проходите тест Тюринґа. Щиро раджу пошукати для фройляйн Ельзи більш придатний майданчик, інакше вас можуть попросити звідси обох.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.03.09 | Раціо

                    Хороший критерій, даремно Ви його боїтеся

                    Volodymir пише:
                    > Отже, коли не вдалося об'явити мене спочатку дурнем, потім психом (з посиланнями на группового психоаналітика),

                    Дурнем і психом маєте повне право бути. Нікому крім Монтян тут не прийде в голову Вас за це лупцювати, а Монтян звідси пішла.

                    > пропорується ввести критерій

                    Так, критерій потрібен. А шо робити, якщо по хорошому не доходить?

                    > При цьому, дуже активно розквітають інші віртуальні

                    Вони розквітають так само, як і Ви, і однаково мусять засохнути, як на мій естетичний смак - жодного диспаритету.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.03.10 | Volodymir

                      доки Ви явно не висказалися щодо ігнору, уточнення

                      Раціо пише:
                      >
                      > Дурнем і психом маєте повне право бути. Нікому крім Монтян тут не прийде в голову Вас за це лупцювати, а Монтян звідси пішла.
                      >
                      Ви не розумієте контекту. Мова по факту йшла не про відлупцювати мене, а чи відлупцює моя СБ деяку кількість громадян. Як Ви розумієте, ситуація досить тупа, з точки зору нормальних хлопців, але технічно її варто пережити, працюючи мордою.
                      А у Мунтян мова йшла про те, що людина повинна відповідати за свої слова у різні способи, і я її підтримую, тільки не спрощую. Результат поки що адекватний.

                      > > пропорується ввести критерій
                      >
                      > Так, критерій потрібен. А шо робити, якщо по хорошому не доходить?
                      Дати в морду, тролити, ссати пальця і плакати під ковдрою.
                      Щодо критерію, маю роботу про репресивну психіатрію, і можу стверджувати, що критерій там не головне. Але навряд чи, судячи з того, що ви починаєте переслідувати мене по гилках, ваш стан дозволяє серьйозно зараз про щось спілкуватися.

                      >
                      > > При цьому, дуже активно розквітають інші віртуальні
                      >
                      > Вони розквітають так само, як і Ви, і однаково мусять засохнути, як на мій естетичний смак - жодного диспаритету.

                      Тут ви проявляєте примітивний естетичний смак (тобто, він є, бо ви вважаєте, що він віртуально існує). Бачите ли Халепний, відмітити що відсутність не менш важлива та отримати подяку від емоційно старшого (для вас) суб'єкта, на мою думку не варто застосування у якості критерія.

                      Оскільки я не маю бажання працювати над вашим смаком (не мушу), я буду ігнорувати у подальшому усі ці тупі розговори. Функціонуйте далі, а я ж право маю, як вільна людина.
              • 2008.03.09 | Володимир

                Re: на жаль, українська політика робиться андроїдами для кіборгів

                Про андроїдів та кіборгів - класно. В десятку. Вичерпна формула.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.03.10 | Volodymir

                  на жаль, прості формули "для людей і політику" точні, але пусті

  • 2008.03.08 | Shooter

    Незважаючи на навколонауковість та "аналітичність",

    ...як на мене, автор непогано спрогнозував головну лінію: на заміну Візантії в Україні йде раннє Середновіччя.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.08 | ziggy_freud

      скоріше дуже пізнє, ніж раннє

      Shooter пише:
      > ...як на мене, автор непогано спрогнозував головну лінію: на заміну Візантії в Україні йде раннє Середновіччя.

      я би це сформулював інакше.
      1) Україна є пост-феодальним суспільством.
      2) Розвиток феодалізму в Україні був перерваний "воз*єднанням" з Московським царством і накинутими фофудьєносцями звичаями. Таки да умовно візантійськими в своїй основі. З поправкою: візантійські Ангели чи Палеологи не мали у предках монголів та казанських татар ;-)

      Але:

      3) середньовіччя в Україні не буде, хоча б тому що "середньовічний інтриган Мазепа" (с) Тоббачьнєґ народився вже після закінчення цієї доби. І ради тому нема.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.08 | Shooter

        кожне порівняння кульгає (ред)

        в т.ч., звісно, моє

        проте я намагався слідувати канві...е-е-е..."об'єктивного" Бондаренка, який назвав сучасну добу Візантією. І в дечому він таки мав правду. Проте він забув, що на заміну Візантії з її інтригами, проте й певною системою, прийшли варвари із правом сильного. (Вірніше, якщо вже 100% слідувати історії, на заміну Візантії прийшли турки, а варвари зруйнували Західну імперію)

        Так чи інакше, Україну ця пошесть, нажаль, таки очікує: на заміну візантійській номенклатурі різних відтінків бодрим шагом та кількома колонами прямують до влади бандюки-варвари.

        Пізнє середньовіччя ж, як на мене, зараз в Росії, з головним її атрибутом - безмежною владою монарха. Бавлячись в аналогії, можн також спробувати спрогнозувати, що за певних умов для України перехід від раннього до пізнього середньовіччя може бути цілком актуальний вже в найближчу добу.

        А от чи дочекаємося Ренесансу - це вже інше питання....
    • 2008.03.08 | Simpleton

      Наскільки мeні відомо, якраз падіння Візантії (1453 рік)

      і розглядається в історичній науці як "офіційна дата" :-) кінця сeрeдньовіччя.

      Історики, підтвeрдіть! [або ні ;)]
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.08 | Shooter

        Все правильно кажете

        The Middle Ages are commonly dated from the fall of the Western Roman Empire (or by some scholars, before that) in the 5th century to the beginning of the Early Modern Period in the 16th century, marked by the rise of nation-states, the division of Christianity in the Reformation, the rise of humanism in the Italian Renaissance, and the beginnings of European overseas expansion which allowed for the Columbian Exchange. There is some variation in the dating of the edges of these periods which is due mainly to differences in specialization and focus of individual scholars. Commonly seen periodization ranges span the years ca. 400–476 AD (the sackings of Rome by the Visigoths to the deposing of Romulus Augustus)[1] to ca. 1453–1517 (the Fall of Constantinople to the Protestant reformation begun with Martin Luther's 95 theses).

        ***********

        До української ситуації пасує ж якраз не падіння Східної імперії, а Західної імперії. Доречі, Східна імперія, багато в чому проіснувала згруба 1000 років довше завдячуючи саме "візантійським методам".

        Але це вже тема для дискусії на "історії". :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.03.09 | Чучхе

    У нас традиційно відсутні стратеги. Зате тактиків - надмір

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.09 | ziggy_freud

      але від такої аналітики їх навряд додасться

      див., зокрема, комент п.Володимира.

      в нас навіть з*явились фахівці з стратегічного стратегування стратегій, які описують свої стратегувальні потуги на ближчі 5 років в трьох товстих томах. Що жодним чином не впливає на практичні дії посадовців. Кожний молодший школяр знає, що в них домінують ривки і хапки. Банально...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.09 | samopal

        Психоаналіз стратегування?

        Ви ж знаєте, що усі стрегічні лінії партій давно покоцали та повикидали. А пригадуєте, якими тоненькими були книжки XY# Cъезд КПСС с катушек? Тепер таке залишилось лиш у найбільш екзотичних місцях або у ревнивих спогадах активістів.

        Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії: «Промені чучхе» видавали офіційний друкований орган огранізації газету «Закал».
        ========================================================================

        Право человека на самостоятельность в концентрированной форме выражается государственной властью.
        КИМ ЧЕН ИР. ОБ ИДЕЯХ ЧУЧХЕ
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.09 | Чучхе

          І що б це значило?

          samopal пише:
          > Ви ж знаєтеЮ що усі стрегічні лінії партій давно покоцали таа повикидали. А пригадуєте, якими тоненькими були книжки XY# Cъезд КПСС с катушек? Тепер таке залишилось лиш у найбільш екзотичних місцях або у ревнивих спогадах активістів.
          >
          > Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії: «Промені чучхе» видавали офіційний друкований орган огранізації газету «Закал».
          > ========================================================================
          >
          > Право человека на самостоятельность в концентрированной форме выражается государственной властью.
          > КИМ ЧЕН ИР. ОБ ИДЕЯХ ЧУЧХЕ

          І що? До речі, хто ж буде гарантувати права людини, як не держава? І чи існування нашого форуму саме по собі не є прагненням примусити державну владу захищати індивідуума?

          Взагалі, до чого ви оце тут понаводили? тут вже дійсно потрібний психоаналітик...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.09 | samopal

            Ви бачите яку різницю між гарантуванням прав, та їх "виразом"?

            Право человека на самостоятельность в концентрированной форме выражается государственной властью.
            КИМ ЧЕН ИР. ОБ ИДЕЯХ ЧУЧХЕ

            Чучхе пише:
            До речі, хто ж буде гарантувати права людини, як не держава?


            Може президент є "концентрірованой формой вираженія констітуціі"?

            До речі, у вашої газети була україномовна версія? ;)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.03.09 | Чучхе

              Re: Ви бачите яку різницю між гарантуванням прав, та їх "виразом"?

              samopal пише:

              > До речі, хто ж буде гарантувати права людини, як не держава?
              >
              >
              > Може президент є "концентрірованой формой вираженія констітуціі"?

              Поняття "гарант" це те саме

              >
              > До речі, у вашої газети була україномовна версія? ;)

              До чого це питання?

              І ще: а поясніть нарешті, до чого ви тут цитували вікіпедію і Кім Чен Іра, бо я не вкурив
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.03.12 | samopal

                На численні прохання любителів стратегічної болтології

                Нагадую, що у темі мова зайшла про "інструкцію для фахових болтологів"

                Після чого ви, шановний пане Чучхе, видали майже сакраментальну фразу:
                У нас традиційно відсутні стратеги. Зате тактиків - надмір
                http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1205048306&first=&last=
                Ви, звичайно ж, маєте повне право на такі власні оцінки, однак, лаконізм трохи навіває спогади про Східну Мудрість, тільки не про Конфуція...
                Після чого пан Фройд, з притаманною йому глибиною аналізу нагадав:
                в нас навіть з*явились фахівці з стратегічного стратегування стратегій, які описують свої стратегувальні потуги на ближчі 5 років в трьох товстих томах
                http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1205049084&first=&last=
                Я так розумію, що пан Зіггі мав на увазі якийсь конкретний недавній план, але випадково (обмовився? ;) ) згадав про п'ятирічний план, який у поєднанні зі "стратегічною лінією партії" нагадує тільки про одне - світле минуле у рішеннях з'їздів. Може у вас це не викликає таких асоціацій? То що ж - це ваша справа. На це теж повинні бути якісь причини, нє? Я ж відповів на пасаж пана Фройда непрямим нагадуванням про ті світлі часи справжнього стратегування. Так сталося, що сьогодні діючих макетів тих систем стратегування у чистому вигляді залишилось тільки дві - одна на острові Вічної Свободи, а друга на півострові Абсолютної Самостійності. А яко же це розгалуження теми започаткував не якийсь Джангівара, а сме ваш нік, то я й підібрав відповідну цитатку для свого комента. У якості яскравої ілюстації того демократичного стратегізму я навів цитатку з праць північнокорейського диктатора, яка, на мою думку, пасує до теми про фаховість болтологів.
                У пошуках такої цитати я випадково натрапив на цілком охвіційну згадку про газету "Закал" і, визнаю, не втримався, щоб не нагадати про цю "надиво популярну" сьогодні назву.
                Там же йшла мова і про те, що організація, котра ту газетку випускала, була створена молодими "громадськими активістами" і "пародіювала та доводила до абсурду комуністичні погляди", а зовсім не збиралася пропагувати ідеї північнокорейської дімакратії серед української молоді та регулярно представляти "чучхейських стратєгів України" на міжнародній арені
                http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%96_%D0%A7%D1%83%D1%87%D1%85%D0%B5
                Що вас так схвилювало - то якась спотворена інформація? :ouch:
                Бо там ще й таке написано:
                "«Помаранчевими» часто називають організації, що відверто пародіюють деятельноcть політичних партій і рухів. Переймаючи зовнішні ознаки політичних партій, вони разом з тим ставлять відверто безглузді й абсурдні цілі як програмні."
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.03.12 | ziggy_freud

                  ще один парадокс стратегування

                  samopal пише:
                  > Я так розумію, що пан Зіггі мав на увазі якийсь конкретний недавній план, але випадково (обмовився? ;) ) згадав про п'ятирічний план, який у поєднанні зі "стратегічною лінією партії" нагадує тільки про одне - світле минуле у рішеннях з'їздів.

                  колись, дуже давно, бачив по телевізору радянського аккадемєґа. Який придував спосіб збільшити на 1000% виробництво бовтів М8 та М10. Дивився на нього і думав: хто з нас мудак? Аккадемєґ, який пропонує завалити склади непотрібними бовтами, чи я, експлуатований совітами інтелектуал. Який не пропонує подібних дурниць, але заробляє в рази менше.

                  саме через таких аккадемєґов більшість радянських "стратегій" завершилась закономірними провалами. Бо собівартість кожного яблука, вирощеного на Марсі, їх хвилювала в останню чергу. Головне - нагнати понтів в дусі Т.Д.Лисенка, теж народного аккадемєґа і корифея.

                  аналогічно, в 2007му році вилазить в телевізор Богословська, і каже - у нас є с(.)ратегія. Ось ціла груба книга. Почитайте і впевніться, що ми праві. Хоча сама Інна Б. грубий том ніасіліла. І пересказати своїми словами не може. Бідолашна дитина індіґо...
                • 2008.03.12 | Чучхе

                  Спроби аісіліть написане призвели до наступного висновку

                  Ну звідки беруться чуваки, які з розумним виглядом пишуть про те, про що не мають ні найменшого уявлення, а про людей судять з їх ніків на форумах
        • 2008.03.09 | ziggy_freud

          взірець парадоксального мислення "східної людини"

          samopal пише:
          > Ви ж знаєте, що усі стрегічні лінії партій давно покоцали та повикидали. А пригадуєте, якими тоненькими були книжки XY# Cъезд КПСС с катушек? Тепер таке залишилось лиш у найбільш екзотичних місцях або у ревнивих спогадах активістів.

          чи не останнім радянським стратегом був Косигін. До речі, партгосп актив, а.к.а червоні директори, вигідно відрізнявся від решти номенклатури

          > Право человека на самостоятельность в концентрированной форме выражается государственной властью.

          колись Кучма публічно питав: "скажитє мнє, шо ми тут в Украінє строім, тогда я буду ето строіть". Для спадкоємців Мао чи Кім Ір Сена питання так не ставало ;-) Тому давайте не будемо вчити корейців жити, добре? Краще замислимось, як жити нам самим...
  • 2008.03.09 | Tatarchuk

    гарна інструкція :)

  • 2008.03.09 | Isoлято

    Я ващє балдзєю від тих "знавців історії Візантії"...

    Так впевнено розповідають про тодішню корупцію, ніби особисто носили хабарі самому Імператорові.

    Це так само як у Пікуля "дослівно" відтворені діалоґи різних історичних осіб - наче у кожному їхньому кабінеті під диваном сидів свій майор Мельниченко, і всі вони зносили свої записи особисто Валентину Пікулю. Але кому хоцця вірити - той вірить.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.10 | Tatarchuk

      Re: Я ващє балдзєю від тих "знавців історії Візантії"...

      Isoлято пише:
      > Так впевнено розповідають про тодішню корупцію, ніби особисто носили хабарі самому Імператорові.
      >
      > Це так само як у Пікуля "дослівно" відтворені діалоґи різних історичних осіб - наче у кожному їхньому кабінеті під диваном сидів свій майор Мельниченко, і всі вони зносили свої записи особисто Валентину Пікулю. Але кому хоцця вірити - той вірить.

      Ага, угу. Але в тому є раціональне - мотивація чому так раптово політичні росіяни захопилися Візантією. Бо там влада передавалася від імператора імператорові переважно не від татуся синові, а шляхом мікропереворотів, що виглядали ззовні цілком пристойно - примірно як Остап Бендер бив Кісу, а ззовні казалося що шанобливий юнак бесідує з дідусєім із надмірно жвавою мімікою.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".