МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко у Бельгії поговорить з Меркель про НАТО

03/13/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Президент України Віктор ЮЩЕНКО відбув з робочим візитом до Королівства Бельгія для участі в самміті Європейської народної партії.

Як передає кореспондент УНІАН, планується, що Президент України зустрінеться з генеральним секретарем Ради ЄС, Верховним представником ЄС з питань Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС Хав’єром СОЛАНОЮ.

Також під час проведення самміту ЄНП очікується, що ЮЩЕНКО матиме контакти з канцлером Німеччини Ангелою МЕРКЕЛЬ, в ході яких він обговорить питання євроатлантичної інтеграції України в контексті заявки України про приєднання до ПДЧ.

Також на сьогодні у Брюсселі запланована зустріч В.ЮЩЕНКА з прем’єр-міністром Республіки Польща Дональдом ТУСКОМ.

За даними прес-служби глави держави, планується, що в ході перебування в Брюсселі В.ЮЩЕНКО ознайомить європейських колег з розвитком внутрішньополітичної ситуації в Україні, а також із ситуацією, що склалася навколо поставок природного газу в Україну і його транзиту до європейських країн.

Також порушуватиметься питання щодо облаштування українсько-польського кордону.

Сьогодні ввечері Президента відбуде до Республіки Польща, де перебуватиме 13-14 березня з робочим візитом.

Відповіді

  • 2008.03.14 | Володимир

    Re: Ющенко у Бельгії поговорить з Меркель про НАТО

    Частный газопроводик для сытого бюргера будет поважнее отданного голоса за вступление Украины в Альянс.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.14 | Sean

      побачимо

    • 2008.03.14 | samopal

      "Газопроводік" пані Меркель називається Набукко

    • 2008.03.15 | Володимир

      Re: Ющенко у Бельгії поговорить з Меркель про НАТО

      Шо за дятєл сховався під моїм ніком і пише російською? Чи не ти бува, семенне-ковтуненков?
  • 2008.03.14 | samopal

    Ющенкоу в Бельгії надавали "акцептів"? (/)

    Керівництво Європейської народної партії висловлює стурбованість щодо співробітництва правлячих українських партій, що належать до родини ЄНП ("Наша Україна" і "Батьківщина") і сподівається, що це співробітництво буде стабільним.

    Про це повідомив віце-президент ЄНП Маріо Девід українським журналістам у четвер у Брюсселі, передає "Інтерфакс-Україна".

    За словами Девіда, про це було заявлено безпосередньо президентом цієї партії Вільфредом Мартенсом і безпосередньо ним самим як віце-президентом ЄНП.

    "Ми підкреслили, що успіх України є не тільки успіхом самої України, але і частиною успіху Європи. Ми були б дуже розчаровані, якщо не буде співробітництва між двома керівними партіями в Україні", - сказав він.

    Девід висловив надію, що в лідера партії "Батьківщина", прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з'явиться можливість брати участь у самміті ЄНП наступного разу.

    У свою чергу віце-прем'єр України Григорій Немиря повідомив, що Тимошенко попросила його як заступника глави партії "Батьківщина" представляти цю політичну силу на самміті.

    Відповідаючи на питання, чому сама Тимошенко не приїхала, Немиря сказав: "Попросили при плануванні візиту прем'єр-міністра враховувати, що президент буде 13 березня на самміті ЄНП у Брюсселі. Я думаю, мова йде, напевно, про протокольні міркування. Не потрібно шукати інтриги. Це було прохання секретаріату президента".

    За словами віце-прем'єра, президент ЄНП Мартенс привітав партію "Батьківщина" з успіхом уряду Тимошенко за 2,5 місяці роботи. Разом з тим, як відзначив Немиря, Мартенс висловив стурбованість, що міцність у демократичному таборі ставитися під загрозу.


    http://193.178.146.18/news/2008/3/14/73058.htm
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.14 | Мартинюк

      Цікаво чого надавали Тимошенко на засіданні комісії ЄС по газу ?

      Яка відбулася 12 березня. Бо на виступі прем"єра 11 березня дехто з євродепутатів крутив пальцем біля виска.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.14 | samopal

        Солана хоче, щоб угода з "Газпромом" запрацювала чимшвидше (/)

        Угода між РАО "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" має якомога швидше набути чинності.

        Про це заявив у четвер Верховний представник ЄС із зовнішньої політики й політики безпеки Хав'єр Солана на прес-конференції за підсумками зустрічі з президентом України Віктором Ющенком.

        "Досягнення цієї угоди можна тільки вітати, необхідно, щоб вона якомога швидше набула чинності", - цитує ИТАР-ТАСС заяву Солани.

        Як відомо, український президент прибув у четвер із коротким візитом у Брюссель для участі в неформальному самміті Європейської народної партії, яка вважається найвпливовішою політичною силою в Європі.

        Нагадаємо, голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер і голова правління НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина у четвер підписали в Москві угоду про розвиток відносин у газовій сфері, якою, зокрема, визначені умови постачань газу на 2008 рік.


        http://www.expres.ua/articles/2008/03/13/24639/
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.14 | Мартинюк

          Хоч щось, аби газ у Європу надходив

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.14 | samopal

            А що, не надходив, чи Україна не в Європі?

            Тимошенко щось згадувала про 2,5 мільрдні інвестиції у розвиток української ГТС... Це вона з Брюсселя про Газпром говорила?
  • 2008.03.14 | Mossad

    сам топік смішний

    1) Ющенко навчений якоїсь мови? Чи Україна зробила за 17 років так багато, що її вивчила пані Меркель?

    2) Про що Ющенку говорити з Меркель? Скільки слів і на яку тему він знає українською?

    3) Про ПДЧ НАТО із Меркель?! Німеччина -- альянтка Росії. Гадаю, про позицію Німеччини можна домовитися у Москві, але не навпаки. Бо не Єльцин працює директором Дойчетелеком, а Шрьодер -- німГазпрому. Так ось.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.14 | Мартинюк

      А що Вам так важко далася українська мова ?

      Що Ви не вірите в можливості перекладачів освоїти ці мови?
      Тим быльше як колишня функціонерка прес-служби східно-німецького комсомолу - FDJ , пані Меркель повинна знати російську.
      Якщо туго з перекладачами, то може й російською побалакають Вам на радість - адже Ющенко після армії напевно ще не забув мову північного сусіда.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.14 | Mossad

        російською -- фу, меншовартість, Ющенку не мова

        українська важко дається, а логічне та інтелектуальне використання такого інструменту, як мова. Ви не помітили?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.14 | Мартинюк

          Єдине що бог поділив справедливло це розум.

          Тому ніхто не скаржиться що йому цього розуму бракує. Більше того всі вважають себе розумнішими від інших. Ваша самовпевненість це зараз прекрасно демонструє
  • 2008.03.14 | ОРИШКА

    Вот интересный разговор с Радзиховским(л)

    http://www.echo.msk.ru/programs/personalno/500811-echo/

    реальное противостояние в мире это не Россия vs НАТО, с чем подпрыгтвают, например, бешеные ветрянки, а исламская агрессивность против всех. И Украину, между прочим, никакой "позаблоковый статус" в таком противостоянии не спасет.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.14 | samopal

      А що, Росія вже перехотіла бути "третім полюсом"?

  • 2008.03.15 | samopal

    Re: Ющенко у Бельгії (/)

    На засіданні Північноатлантичної Ради на рівні міністрів закордонних справ 6 березня, Голандія приєдналася до тієї групи країн, політична поведінка яких по відношенню до України не викликала практично ніяких сумнівів. Вона виявилася відверто негативною.

    Якщо офіційна Гаага підняла руку проти приєднання України та Грузії до початку реалізації Плану дій щодо набуття членства після Бухарестського Саміту НАТО, тоді США потенційно втрачають ще одного, дуже важливого союзника на європейському континенті.

    Голландські підрозділи спільно з америкацями, британцями та австралійцями несуть найбільш важкий тягар на півдні Афганістану, де, можливо, вирішується як доля місії, так і майбутнє афганської держави. А, можливо, й майбутнє НАТО.

    Що ж, в Брюсселі 6 березня Україні, фактично, сказали "ні" шість євроатлантичних союзників. Майже безпомилково можна вести мову про те, що промовчали, але приєдналися до цього табору ще три-чотири країни.

    Міріади та ієрархії оцінок, що лунали до, під час і одразу після засідання Ради, можна класифікувати по свого роду висхідній, як за ступенем, скоріш за все помилкового та некоректного сприйняття, так і стратегічного проектування.

    На найнижчому рівні знаходиться безапеляційна позиція щодо надзвичайно низького рівня підтримки самої ідеї членства в НАТО серед українського населення. Але про яке НАТО йде мова?

    Про НАТО часів протистояння єдиній світоглядній загрозі, або про НАТО часів "стратегічних канікул" 90-х років, або про сучасне НАТО без якогось окресленого бачення свого майбутнього?

    Якщо про такий Альянс, тоді рівень підтримки серед українців у 20 % можна розцінювати для НАТО в якості дуже схильного авансу. А неадекватність сигналів від вищого керівництва країни на тлі глибокого несприйняття надскладних процесів у трансатлантичному середовищі та майже істеричних, але рефлекторно зрозумілих, дій опозиції, робить показник у 20% майже фантастично високим.

    На більш високому рівні знаходиться російська протидія. Напевно, заради її посилення було прийнято рішення про запрошення вже майже не президента Путіна до румунської столиці. Розділена путінським бізнесом Європа, схоже на все, просто боїться. Але цей острах має складну внутрішню природу, що для пост-модернової конструкції ЄС очевидно.

    І, скоріш за все, стає очевидним, що для багатьох в ЄС, російський фактор виявився більш потужним, аніж клятви про трансатлантичну солідарність та "подальше розширення зони стабільності та безпеки" на європейському континенті.

    Кондоліза Райс у Брюсселі майже визнала це. Але яким чином вона могла діяти на тлі політичного слабкого Буша та враховуючи надскладну внутрішньополітичну боротьбу у себе на батьківщині?

    Ще більш високий рівень несе безпосереднє, як наполягають багато хто з європейців, ставлення до перспектив стратегічної союзницької узгодженості всередині Альнсу, що ще більше трансформується у разі приєднання України та Грузії до виконання ПДЧ.

    На цьому рівні навряд чи беруться до уваги надзвичайно важливі аспекти перерозподілу тягаря як політичної, так і мілітаристської відповідальності серед майбутніх аплікантів.

    І практично зелене світло для Хорватії, Албанії, Македонії – найбільш яскраве підтвердження такої поведінки. Як і попередні дві хвилі, адріатична хвиля знову стає історико-психологічним та морально-політичним актом та знову немовби повертає Альянс до минулого.

    Українська та грузинська хвилі, за всіма ознаками, поки що наражуються на найбільш високий та небезпечний рівень – стратегічний. "Бухарестська катастрофа" України, що насувається, може стати, і скоріш за все стане, надзвичайно глибоким, черговим євро-атлантичним водорозділом після Іраку 2003-року.

    Серед шести опонентів – чотири – учасники сумно відомого "шоколадного саміту" у передмісті бельгійської столиці Тервюрені наприкінці квітня 2003 року.

    Тервюрен – "ніж в серці Європи" та "рана в євроатлантичних відносинах, що не загоюється". Так писали тоді багато хто з європейських та американських аналітиків та експертів. Бухарест реально ризикує стати "другим Тервюреном", тільки з більш фундаментальними наслідками.

    Але в Україні, так як і в Грузії, повинні чітко усвідомлювати, що вони стають абсолютно природними детонаторами. На їхньому місці міг опинитися хтось інший, наприклад, Білорусь.

    Верховний Головнокомандувач веде Україну до найбільш жорстокої зовнішньополітичної поразки з моменту набуття незалежності яка напряму може бути пов’язана з безпековими та оборонними викликами.

    Якимось чином можна розтлумачувати, фактично, втечу з Іраку та незрозумілу позицію по Косово. Бухарестську катастрофу, якщо вона станеться, пояснити не вдасться.

    Замість того, щоб поглянути в очі своїм візаві у Берліні, Люксембурзі, Гаазі, Брюсселі та Мадриді, український Верховний Головнокомандувач вирішив дивитися в очі диктаторам у Москві, Астані та Душанбе.

    Олексій Коломієць, Центр європейських та трансатлантичних студій, для УП

    P.S. Перемога іспанських соціалістів на загальних парламентських виборах, схоже, стала останнім "внеском" у відмові Україні.


    http://193.178.146.18/news/2008/3/14/73074.htm
  • 2008.03.15 | Englishman

    французський погляд (\) (фр)

    Vladimir Poutine, qui sera l'hôte du sommet de l'OTAN à Bucarest du 2 au 4 avril, rêve d'inciter l'Alliance atlantique à déclarer un moratoire sur l'élargissement, en contrepartie de solutions pour les conflits gelés aux frontières de la Russie. Moscou craint de se voir évincé de la mer Noire. Entamée par l'adhésion de la Bulgarie et de la Roumanie, son influence serait très amoindrie par l'adhésion de deux autres Etats riverains, qui postulent pour l'heure au statut de candidats : l'Ukraine et la Géorgie.


    Les Etats membres de l'OTAN sont partagés sur cette question qui sera au coeur de la visite du président américain George Bush à Kiev, les 31 mars et 1er avril. L'Allemagne, la France, l'Espagne, la Grèce et la Norvège sont contre ; les Etats-Unis, les pays baltes, la Pologne sont pour. La Russie, qui n'a aucun droit de veto au sein de l'Alliance atlantique, espère tirer partie de ces divisions. L'Occident "doit bien comprendre que (le président géorgien) Mikheïl Saakachvili veut intégrer l'OTAN pour l'impliquer dans le conflit (avec les Etats autoproclamés d'Abkhazie et d'Ossétie du Sud)", a prévenu le représentant de Moscou à l'OTAN, le nationaliste Dmitri Rogozine.

    Pour stopper l'avancée de l'OTAN vers les frontières russes, le Kremlin tente d'appliquer un nouveau schéma de résolution des conflits générés par les territoires séparatistes. La première application de cette stratégie serait la Moldavie, où se profile une solution pour la réintégration de la Transnistrie, région séparatiste.

    Très influente auprès des séparatistes, la Russie vient en effet de dévoiler un plan de réconciliation. La région rebelle regagnerait le giron de la Moldavie. En contrepartie, cette dernière devra s'engager à ne pas rejoindre l'OTAN. C'est ce qui a été proposé par Vladimir Poutine au président moldave, Vladimir Voronine, en marge du sommet de la Communauté des Etats indépendants (CEI), le 21 février. La Moldavie y serait favorable. "Personne ne dit que l'intégration européenne doit obligatoirement passer par l'OTAN", a dit M. Voronine au quotidien Kommersant, le 11 mars.

    Le plan prévoit l'octroi d'une large autonomie pour la Transnistrie, au sein de l'Etat moldave. En échange, la Moldavie devrait déclarer sa "neutralité permanente". Ce statut devrait être reconnu par la Russie, l'Ukraine, les Etats-Unis, l'Union européenne (UE) et par l'Organisation pour la sécurité et la coopération en Europe (OSCE).

    La Moldavie prévoit de quitter le GUAM, une union informelle créée il y a neuf ans avec l'Ukraine, la Géorgie et l'Azerbaïdjan pour faire contrepoids à l'influence de la Russie sur sa périphérie. Cette esquisse de coopération régionale - une première dans l'espace post-soviétique où tout est censé converger vers Moscou - a toujours irrité le Kremlin.

    Voisine de la Roumanie, la Moldavie mise sur l'intégration européenne tout en ménageant la Russie, forte d'un levier d'influence considérable par le biais de la Transnistrie. Cette entité séparatiste prorusse abrite une force de paix composée de 1 500 militaires russes, des usines d'armement et de nombreux stocks de munitions. Son "président", Igor Smirnov, soutenu par les milieux "patriotiques" russes, régnait jusque-là en maître absolu sur ce petit territoire en butte à toutes sortes de trafics. Pour lui, il ne saurait être question de réintégration.

    Mais depuis peu, Igor Smirnov a perdu son aura à Moscou. Le Kremlin mise désormais sur Evgueni Chevtchouk, le président du Parlement de Transnistrie, jugé plus souple. Ce dernier est d'ailleurs le représentant de Russie unie (le parti pro-Poutine) dans la région alors qu'Igor Smirnov flirtait avec Russie juste, un parti concurrent. C'est d'ailleurs Evgueni Chevtchouk qui conduisait, le 11 mars, la délégation conviée à la Douma (chambre basse du Parlement).

    Par ailleurs, en réponse à la reconnaissance de l'indépendance du Kosovo, la Douma a demandé au gouvernement, jeudi 13 mars, l'ouverture de "missions russes" sur les territoires des républiques autoproclamées d'Abkhazie et d'Ossétie du sud (Géorgie). La réunion des parlementaires s'est tenue à huis clos, en présence des représentants des trois micros Etats russophones surgis lors de l'implosion de l'URSS à la fin des années 1990 : Abkhazie et Ossétie du Sud (Géorgie) et Transnistrie.

    Marie Jégo
    Article paru dans l'édition du 15.03.08.

    http://www.lemonde.fr/archives/article/2008/03/14/moscou-applique-une-nouvelle-strategie-contre-l-otan_1022906_0.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".