МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Люди, помогите разобраться с Кузьо (л)

03/13/2008 | Предсказамус
Несколько цитат:
Противники членства України в НАТО, і внутрішні, і зовнішні, можуть спати спокійно: президент Ющенко працює не на користь, а проти членства країни в Альянсі.
...
Ці глибокі внутрішні і зовнішні фактори, які роблять шлях України (і Грузії) до членства у НАТО більш складним, ніж попередні чи наступні розширення НАТО у 1999, 2004 та 2010 роках, вимагають від президента Ющенка трьох стратегічно важливих кроків, які йому не вдалося здійснити.
По-перше, відмовитися від своїх персональних конфліктів з колегами помаранчевого табору на користь національних інтересів України.
...
По-друге, Ющенку варто підтримати помаранчеву коаліцію, щоб показати НАТО і ЄС, що в Україні існує коаліція, яка спрямована на реформи та євроатлантичну інтеграцію і при цьому одностайна у досягненні цих стратегічних цілей.
...
По-третє, президент повинен чітко виявляти свою політичну волю до боротьби з корупцією і зміни законодавства.

Та під час мого останнього візиту до Києва, я мав можливість спілкуватися з високопоставленими західними чиновниками, українськими радниками з цих двох питань.

Вони скаржилися, що Україна перебуває у стані стагнації у питанні ліквідації цих двох проблем ще з часів помаранчевої революції.

Президент часто не дотримується законів, не розуміє, наскільки важливою є рівність всіх громадян перед законом, блокує слідства у справах членів так званої політичної еліти.

Гірше того, високопоставлені українські чиновники задіяні у корупції в енергетичному секторі, на що вказувала сама прем’єр-міністр Тимошенко під час своєї першої березневої прес-конференції.
...
У 2006 та 2007-2008 роках нездатність президента Ющенка поставити національні інтереси понад його особисту неприязнь до Юлії Тимошенко перешкодила прогресу України на шляху до членства у НАТО.

В основі цієї особистої неприязні президента лежать комплекс меншовартості стосовно тих, що мають сильнішу особистість та більшу популярність; шовіністичний підхід чоловіка до жінки, як істоти нижчої; а також почуття загрози перед антикорупційною платформою уряду Тимошенко.
...
У 2007-2008 роках президент, нарешті, погодився підтримати помаранчеву коаліцію і Тимошенко. Та відразу після проголошення Юлії Володимирівни прем’єр-міністром, Балога і Ющенко почали підривати її уряд.

Чи не кожного дня Балога висуває нові погрози та вимоги до уряду.

Незважаючи на те, що Ющенко заперечив Вашингтону, що він збирається замінити уряд Тимошенко, інтриги Балоги добре відомі американському та британському урядам.

Результатом цього буде втрата другої і останньої можливості для візиту президента Буша в Україну, і Україні знову не запропонують ПДЧ на саміті у Бухаресті.

Украй іронічним є те, що підтримка президентом членства України в НАТО підривається його власними діями, чи то у 2006, чи у 2007-2008 роках, а також діями тих його підлеглих, які на нього мають вплив.

Будь-яка інтелігентна людина поза сумнівом повинна була б зрозуміти, як Юлієфобія підірве і членство України в НАТО, і перевибори самого Ющенка.
...
http://www.pravda.com.ua/news/2008/3/12/72964.htm
По тексту судя - ющефоб и юлефан.
Но сбивает с толку подпись:
"Тарас Кузьо, науковий співробітник Інституту європейських, російських та євразійських досліджень, Університет Джорджа Вашингтона, для УП".

Или там уже тоже сплошные юльки?

Відповіді

  • 2008.03.13 | Mossad

    досить справедливо написано -- Кузьо

    хочь і нацдемушка, але освічений спеціаліст.
  • 2008.03.13 | observеr

    Вашингтон по-трохи зливає Юща

  • 2008.03.13 | Hoja_Nasreddin

    Предсказамусе, Ви напишіть про те, що Вам у сказаному НЕ сподоба

    лося. Про Тараса Кузьо чув різне. Не буду переказувати, бо хто зна, де там правда а де наклеп. Він десь на блогах УП також пару разів виступав. А також було пару його статей на самій УП.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.13 | Предсказамус

      Разве я сказал, что мне что-то нравится/не нравится?

      Меня интересует, насколько позиция Кузьо характерна для вашинтонгских политиков и политологов.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.13 | keymaster

        Предсказамусе, Кузьо не вхож у дуже впливові кола політиків

        Він добре пише соціоболтологію під замовлення політиків.

        Хочете знати, хто і вякому напрямку впливає - читайте Марка Бжезінського або діда Кісінджера. Кузьо в порівнянні з ними значно меншої категорії вливу соціолух. Як на мене, то з українців Адріян Каратницький має більші можливості для формування думки американських політиків щодо Східної Європи, ніж Кузьо.

        Крім того, він дуже обідчівий тип. Його десь не пропустили під час помаранчевої революції до Ющенка - він і образився. Тепер виписує ці образи в своїй аналітиці. Вам для консультації по згаданому тексту більше Зіґґі потрібен.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.13 | terrykoo

          О, діяспорні плітки в хід пішли...

          В діаспорі також існує серйозний розкол на ющефілів (напр. Адріян Каратницький) та юльків (Тарас Кузьо).
      • 2008.03.13 | Михайло Свистович

        Re: Разве я сказал, что мне что-то нравится/не нравится?

        Предсказамус пише:
        > Меня интересует, насколько позиция Кузьо характерна для вашинтонгских политиков и политологов.

        Ні наскільки. Думка Кузьо - це думка Кузьо, і ніяких висновків щодо на кшталт "Вашингтон зливає", як це зробив Обсервер, з його статей робити не можна. Я не маю часу зараз писати багато і в подробицях про нього (знаю його десь з 1991 чи 1992 року), але статтю варто сприймати лише як думку Кузьо. Без конспірології.
      • 2008.03.13 | Предсказамус

        ОК, понял, спасибо

  • 2008.03.13 | terrykoo

    Кузьо завжди був обережним прихильником Тимошенко

    навіть, коли на Заході ставили на Ющеннка, а її вважали "популісткою"... Безумовно, його вплив не можна порівняти з впливом Бжезинського або Кіссенджера, але він є одним з найбільш авторитетних політологів діаспори. Ось його офіційний сайт з резюме та бібліографією http://www.taraskuzio.net/index.shtml
    Серед іншого він є співробітником фонду Маршалла та очолював, свого часу, інформаційне представництво НАТО в Україні...
    Раніше він вів блог на сайті української служби Бі-Бі-Сі. Маленька цитата з його блогу від 25/09/2006:
    "...Минулого тижня мені впала в вічі редакційна стаття в газеті Kyiv Post. У ній запитувалося: "То хто зараз керує країною? Вона як корабель без капітана". Стаття була дуже влучною. У моїх розмовах із американськими політиками – кожен з яких є другом України – єдиною темою зараз є відсутність єдиного лідера в Україні та брак чіткої стратегії.Під час особистих розмов та закритих семінарів (лише для запрошених учасників) можна почути, як усі на це нарікають. І це ми говоримо про найбільш західних затятих прихильників Ющенка та Помаранчевої революції!.."
    http://www.bbc.co.uk/ukrainian/forum/story/2006/09/060908_blog_kuzio_oh.shtml
    А ось його дуже симптоматичне інтерв"ю від 2006 р. "Захід стомився від України..." http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2006/07/060712_coal_kuzyo_sp.shtml


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".